+2 głosów
(postid: 261022) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!


Jak już wszystkim dobrze wiadomo serial Shadowhunters jest serialową ekranizacją książek z serii Dary Anioła Cassandry Clare. Tutaj skupię się przede wszystkim na różnicach między książką, a pierwszym sezonem serialu. Możliwe spoilery dla tych co nie oglądali. 
1. W książkach historia zaczyna się  w momencie, gdy Clary wraz z Simonem próbują wejść do klubu Pandemonium. W serialu wątek ,,Pandemonium również jest obecny, ale to nie od niego wszystko się zaczyna. Pierwszy odcinek rozpoczyna się od urodzin Clary i jej wizyty w Akademii Artystycznej. 

2. Serial rozpoczyna się w dniu 18-nastych urodzin Clary. W książce miała jednak zaledwie 15 lat.

3. W książkach Clary i Jace spotkali się, gdy ten razem z Izzy i Alekiem próbowali zabić demona wewnątrz klubu Pandemonium. Clary była jedyną, która mogła ich widzieć, co lekko ich zdziwiło. W serialu natomiast Clary i Jace wpadli na siebie przed klubem co nie przeszkodziło Clary w zrobieniu wielkiej draki wewnątrz klubu. 

4. W książkach Jocelyn przeczuwała, że zbliża się coś złego i planowała wyjazd razem z Clary. W serialu Jocelyn nie planowała wyjazdu, dała Clary naszyjnik, który był faktycznie kawałkiem bramy i wysłała ją daleko od domu. 

5. W książkach Dorothea była starszą panią mieszkającą w tym samym budynku. W serialu natomiast pracowała w sklepie pod mieszkaniem Clary i była jej przyjaciółką, jej imię zostało skrócone do ,,Dot. Jedyne co je łączyło to, że obie były czarownicami. 

6. W Darach Anioła demona zabiła Clary, co później w kółko powtarzał Jace ze zdziwieniem ,,jak to Przyziemna mogła załatwić demona?. W serialu Jace przybył w samą porę, by zabić demona. 

7. Kapela Simona w książce składała się z Simona i jego kumpli, w serialu tworzy go jedynie on i Maureen. Książkowa kapela nie miała również wielu fanów. Nie wiemy, czy ta w serialu odnosi sukces, ale na pewno brzmi dobrze. Kapela w książkach miała jedynie jedną fankę i była nią właśnie Maureen. 

8. W 1 odcinku 1 sezonu Clary dostała od matki na osiemnaste urodziny stele. W książce natomiast jej urodziny odbywały się w trakcie pierwszej części, więc Jocelyn raczej nie miała szansy dać jej żadnego prezentu.  

9. W książce Jace powiedział do Clary, że Alec nigdy w życiu nie zabił żadnego demona, ale bardzo, by chciał. W serialu nic takiego nie jest wspominane, Alec spokojnie zabija demona za demonem. 

10. W serialu Luke jest nam znany jako policjant pilnujący porządku w Nowym Jorku. W książkach natomiast prowadzi małą księgarnię. W dodatku serialowy Luke jest czarnoskóry, a ten w książkach nie. 

11. Wizyta podczas, której Clary usłyszała jak Luke rozmawia z członkami Kręgu o niej i jej matce wydarzyła się i w książce i w serialu. Ale w książce towarzyszył jej w tej scenie Jace i Simon.

12. W książkach Nocni Łowcy wcale nie byli tak nowocześni jak w serialu. W końcu to był 2007 rok. 

13. W serialu stele, którymi posługują się Nefilim są wysuwane, w książce jednak nie ma o tym mowy. 

14. Lydia to postać, która została stworzona na potrzeby serialu. Nie występuje w żadnej części Darów Anioła.

15. W książkach nie wiemy gdzie ukrywał się Valentine, w serialu pokazane nam jest, że tym miejscem jest Czarnobyl.

16. Książkowy Jace jest znany i kochany ze swoich ciętych ripost. Serialowy Jace został jednak w pewien sposób pozbawiony swojej wrednej natury. Przez co pozostał taką ciepłą kluchą.

17. W serialu Magnus pokazany nam jest jako szef klubu, w którym wszystko się zaczyna. W książce jednak tego nie ma.

18. Książkowa Clary jest opisywana jako chłopczyca. Lubi nosić trampki i T-shirty. Jest to jedna z rzeczy, która irytuje Isabelle. W serialu jej styl jest bardziej kobiecy, nosi buty na podwyższeniu, obcisłe bluzki i spodnie.

19. W książce nie ma mowy o  przyjaźni między Clary i Isabelle, dziewczyny są jakby z dwóch innych planet. W serialu jednak mimo tego dogadują się. Może to dlatego, że Izzy jest tu bardziej miła niż w książkach. Tam jej tekstami można było oberwać jak jej biczem.

20. Maureen w serialu to przyjaciółka Simona i Clary, członkini mini zespołu Simona, w książkach natomiast jest zagorzałą fanką Simona, ubierającą się na różowo, którą ten niechcący przemienia w wampira. Po czym tej zaczyna odbijać, zostaje głową nowojorskiego klanu wampirów i zamyka Simona w klatce. Pamiętam, że kazała mu nosić dziwne ciuchy. Ten wątek chciałabym zobaczyć w serialu.

21. W książkach Instytut był wręcz opustoszały. Przebywali tam jedynie Lightwoodowie, Jace, Clary i Hodge. Mowa była też o tym, że na świecie zostało mało Nocnych Łowców. W serialu jednak w samym nowojorskim Instytucie jest ich całkiem sporo.

22. W serialu Simon przemienia się w wampira już zaledwie po kilku odcinkach. W książkach stało się to dopiero w drugiej części.

23. W książkach artystyczna dusza Clary było to bardziej wyeksponowane. Główna bohaterka w kółko rysowała, była fanką mangi. W serialu natomiast raz narysowała ojca, raz zmieniła ciastko w rysunek i udało jej się narysować krąg, by przywołać demona. Gratulujemy Clary.

24.  Gdy Jace i Clary poznają się w książkach traktują się bardziej jak uciążenie. W serialu Jace od początku głównie łazi za nią i jej pomaga. Nie okazuje jednak zirytowania jej osobą.

25. Relacja między Magnusem, a Alekiem w książkach rozwija się dużo wolniej. 

26. . Pocałunek Clace w książce nastąpił on w oranżerii, w serialu na oczach wszystkich.

27. W książkach ojciec Aleka był bardzo negatywnie nastawiony co do jego relacji z Magnusem. W serialu Robert jest natomiast małym pantofelkiem swojej żony, która to wścieka się na Aleka za jego wybór. Książkowy Robert jednak był przeciw temu kim był Alec, Maryse powiedziała, że nie chodzi jej o to, że Magnus jest facetem, a oto, że jest Podziemnym i wybrał go zamiast rodziny.

28. W 1 sezonie Izzy pewnego odcinka stwierdziła ,,muszę się zmienić, dla rodziny trwało to kilka odcinków po czym ,,puf, wyparowało. W książce Izzy od początku do końca była, no cóż Izzy.

29. Inkwizytorka pojawiła się dopiero w drugim tomie książek , my możemy ją zobaczyć już w 11 odcinku 1 sezonu.

30. Tylko w serialu mogliśmy zobaczyć proces przeciw Izzy.

31. W serialu Simon z grubsza doszedł do wniosku, że sam wszystko załatwi, a Raphael tylko musiał latać za nim po mieście, żeby nikogo nie zjadł. W książkach nie byli ze sobą blisko.

32. W książce Clary dowiaduje się od Madame Dorothei że jej matka jest nocym łowcą. W serialu Jocelyn sama jej powiedziała odsyłając ją przez portal na komisariat.

33. Camille w książkach nie dość, że pojawiła się później to miała blond włosy.

34. . Scena z motorem oryginalnie pojawia się pod koniec drugiego tomu, w serialu możemy ją jednak zobaczyć już w trzecim odcinku.

35. Ślub Aleka i Lydii. Chyba każdy wie, że w książkach nie było mowy o żadnym aranżowanym małżeństwie. A tym bardziej takim, który niszczyłby Maleca.

36. Jace w książkach nie odszedł z Valentinem.

37. W książkach Clary nie dostała od matki naszyjnika, a także nie próbowała odnaleźć Dot.

38. Jocelyn w książkach była w śpiączce trochę dłużej niż w serialu.

39. Simon w książkach nie mógł wchodzić do Instytutu, ponieważ ten mieścił się w Kościele, a jak wiemy wampiry i Kościół to nie najlepsze połączenie. W serialu natomiast nie ma z tym najmniejszych problemów. W końcu na ślubie Aleka był.

40. Hodge w książce chodził wszędzie ze swoim ptakiem Hugo, którego w serialu natomiast nigdzie nie ma. Może sobie odleciał.

41. . Porwanie Simona w 2 odcinku. W książkach został on porwany, ale w trochę inny sposób. Wydarzyło się to na imprezie Magnusa i został on przemieniony w szczura.

42. Biała Księga 2 książkach pojawiła się później i nie została znaleziona u Camille.

43. Wygląd Maureen. Oprócz tego, że nie jest walnięta trzynastką w różowym odcieniu wygląda w książkach kompletnie inaczej.

44. Alternatywnego świata w książkach w ogóle nie było.

45. Diabelskie Maszyny to kolejna seria Cassie opowiadająca o świecie cienia. Główną bohaterką tej serii jest Tessa, która została wspomniana w serialu w trakcie poszukiwania Ragnora. Nazwisko Lydii również nawiązuje do rodu, który pojawił się w tych książkach.

46. W książkach Jace i Alec nie przejawiali problemów w swojej relacji Parabatai.

47. Alec w serialu jest wredny, w kółko tylko rzuca jakieś riposty. Czasami mam wrażenie, że jakby Jacea nie było to Alec spokojnie, by sobie poradził za nich dwóch.

48. Jace w książce świetnie grał na pianinie, podczas gdy w serialu nie ma o tym mowa.

49. W 1 sezonie Valentine wykorzystał demona, by skontaktować się z Hodgem, w książce nie potrzebował łącznika.

50. Pod koniec 1 części Alec został poważnie zraniony przez Abbadona. W serialu ten wątek został pominięty.

51. W serialu Simon spał z Maureen, podczas, gdy w książce jedynie przed nią uciekał.

52. W książce nie przywołali demona ze wspomnieniami Clary

53. W książce Hodge i Clary spotkali się w jego gabinecie w serialu natomiast poznała go, gdy ćwiczył w sali w Instytucie.


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
15
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 2412 punktów za:

Jakość:20Popularność:2324
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:2
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:58
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Shadowhunters na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
xchemicalxkittyx Użytkownik 14,568 pkt
2,324 czytelników Lip 4, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

4 Komentarzy

karoo Użytkownik 632 pkt
Tych różnic jest wiele wiele. Sama oglądając serial zaczynam się gubić co było w książce a co nie. Według mnie książka jest o wiele lepsza, jest po prostu bez zbędnych ogólników a serialowy "związek" Simona i Clary to fujka, oni są jak rodzeństwo, nie da się tego oglądać ( w książce o ile mnie teraz pamięć nie zawodzi do samego związku nie doszło). Artykuł super, fajnie było sobie to wszystko przypomnieć!
+3 głosów
Lip 5, 2017
łowcakaczek830 Użytkownik 148 pkt
"Książkowy Jace jest znany i kochany ze swoich ciętych ripost. Serialowy Jace został jednak w pewien sposób pozbawiony swojej wrednej natury. Przez co pozostał taką ciepłą kluchą". I to jest rzecz, ktgóra mnie bardzo zabolała. Szkoda, że twórcy z serialu postanowili nie wykorzystać uroki Jacea, ponieważ to mogło być dobre. Nie mam na myśli tego, że Jace ze serialu jest zły jak dla mnie jest w porządku, ale to nie zmienia faktu, że tesknie za takim Jacem i bardziej bym wolała to w takim wydaniu.
+1 głos
Lis 16, 2017
Tessiaak Użytkownik 48,507 pkt
Fajny post ;)
0 głosów
Lip 5, 2017
Everglow Użytkownik 95 pkt
Kocham Cię za ten post
0 głosów
Lip 14, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
141 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 141 Gości
Dziś posty czytano : 3029 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  559104 punktów
 2. Young Stars Festival
  45096 punktów
 3. Bartek Lovers
  43694 punktów
 4. Potterheads
  40146 punktów
 5. Supiwerki
  40141 punktów
 6. The 100
  39089 punktów
 7. SikorskiSquad
  33867 punktów
 8. Arturonators
  30070 punktów
 9. SERIALE
  25698 punktów
 10. GRY
  23235 punktów
 11. Life Is Strange
  22261 punktów
 12. Famous In Love
  22251 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20183 punktów
 14. Domisiaki
  18478 punktów
 15. Once Upon A Time
  17818 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17382 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17380 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13210 punktów
 19. YOUNG STARS
  12906 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12723 punktów
 21. Forza
  11921 punktów
 22. Sonbird Team
  10858 punktów
 23. Remonators
  10275 punktów
 24. Eurowizja
  10178 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9293 punktów
 26. Dua Lipa
  7998 punktów
 27. TALENTY
  6486 punktów
 28. MUZYKA
  6455 punktów
 29. Playstation VR
  6183 punktów
 30. FILMY
  5777 punktów
 31. Nintendo
  5338 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5148 punktów
 33. Detroit
  4993 punktów
 34. Tomb Raider
  4941 punktów
 35. Stranger Things
  4666 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4618 punktów
 37. INNE
  4607 punktów
 38. Progress Armia
  4289 punktów
 39. The Originals
  4238 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4232 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4001 punktów
 42. Bambinos
  3907 punktów
 43. Young Stars News
  3272 punktów
 44. Sport
  2899 punktów
 45. K-Pop
  2750 punktów
 46. American Horror Story
  2606 punktów
 47. God Of War
  2549 punktów
 48. YOUTUBE
  2284 punktów
 49. Kortezjanie
  2121 punktów
 50. Puthinators
  1940 punktów
 51. Sony Playstation
  1723 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  934 punktów
 54. FPS
  863 punktów
 55. Temorki
  855 punktów
 56. Team Rieger
  799 punktów
 57. R5Family
  635 punktów
 58. PC
  538 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  528 punktów
 60. Arianators
  521 punktów
 61. Uncharted
  482 punktów
 62. Zosiaki
  481 punktów
 63. LUDZIE
  423 punktów
 64. Directioners
  326 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  296 punktów
 66. Soy Luna
  296 punktów
 67. #talentobranie
  288 punktów
 68. 5SOSFam
  259 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  178 punktów
 71. Beautilles
  152 punktów
 72. The Good Place
  148 punktów
 73. Selenators
  137 punktów
 74. Strzelanki
  105 punktów
 75. Donaty Agaty
  104 punktów
 76. Orlandonators
  102 punktów
 77. Podróże
  89 punktów
 78. Swifties
  72 punktów
 79. Far Cry
  51 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1050 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post