+9 głosów
(postid: 279394) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Co jeśli istniała jeszcze jedna osoba, która przyczyniła się do śmierci Hannah? Zapraszam do przeczytania. 

Kto następny?

Powód 14 

Dotarliście do końca? To dobrze, bo jest jeszcze ktoś i nie, nie ma ta, nikogo wcześniej wymienionych. Pewnie zastanawiacie się kto jeszcze przyczynił się do mojej decyzji. To ja, Hannah Baker, 14 powód należy do ciebie, a właściwie do mnie. Wiem co zrobiłam, dokładnie w każdym calu.....Gdyby, na przykład, nie spodobał mi się Justin, może bym żyła...Bo to ja zdecydowałam, że umrę. Ale nie czujcie się bez winy. 

Decyzja

Każdy podejmuje decyzje za siebie, tak samo było w przypadku Hannah. Ostateczny finał należał do niej. Wybrała najgorszą opcję z możliwych. Niektórzy mówią, że po prostu nie wytrzymała psychicznie, odwołując się do książki, Hannah mówi: ,,I miałam rację...ale już dałam sobie spokój. Przestałam walczyć.

Od niej zależało czy spróbuje swoich sił, opowie o wszystkim....albo nie. Wiemy jak Hannah postąpiła, według jej, było to najlepsze rozwiązanie. 

Na zakończenie

DYSKUSJA Czy Hannah była 14 powodem? 


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 700 punktów za:

Jakość:20Popularność:455
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:9
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:180
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o 13 Reasons Why na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Naataaliaa Użytkownik 8,769 pkt
455 czytelników Lip 27, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

18 Komentarzy

Panda126 Użytkownik 5 pkt
Moim zdaniem Hannah nie była 13 powodem ponieważ nie zawiniła w niczym. To nie jej wina że na jej drodze stanęli akurat tacy a nie inni ludzi i zrobili jej tak okropne rzeczy.
+4 głosów
Lip 27, 2017
tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
Nie była 14 powodem. Po prostu podjęła decyzję, to że spotkała takich a nie innych ludzi to nie była jej wina.
+4 głosów
Lip 27, 2017
No One of TheHundred Użytkownik 95,197 pkt
Moim zdaniem Hannah była 13,5 powodem. Ostrzegano ją przed Justinem, z jej winy wyciekło zdjęcie jej i Courtney, wysmiala Tylera. To ona odrzuciła Zacha, on naprawdę ją lubił i chciał pomóc. Tak samo Claya. On ją kurde kochał! Ona kazała mu odejść! Nienawidze jej za 7 i 11 taśmę. Mogła nie wchodzić do jacuzzi, wiedziała, że to impreza u Bryce'a a on zgwałcił Jessice   
Hannah sama nie zawinila, więc nie mozna jej nazwać całkowitym powodem.
+4 głosów
Lip 27, 2017
Marcelka Użytkownik 13,963 pkt
Trudno mi powiedzieć, czy Hannah była rzeczywiście swoim 14 powodem śmierci. Nie mogła przecież zapobiec temu, że jej pierwszy powód, Justin, spodoba się jej. To było raczej nieuniknione. Możliwe, że ich spotkanie mogło by pójść w innym kierunku, ale tak się nie stało. Zdjęcie zrobione w nieodpowiednim momencie stało się początkiem niepowodzeń Hannah. Kolejne wydarzenia potwierdziły to, że los i ludzie bywają okrutni. Jednak Hannah mimo że potrzebowała pomocy, nikogo do siebie nie dopuszczała. Za bardzo została skrzywdzona, żeby na nowo się otworzyć na ludzi. Miała możliwość poznania bliżej Zacha, jednak została ona zmarnowana. A być może dzięki Zach'owi, jej siódmemu powodowi nie doszłoby do tragedii. A być może udało by się to Clay'owi Jednakże wcześniejsze wydarzenia zamknęły ją na innych. I to się tak ciągnęło, dopóki Hannah nie wybrała najgorszej decyzji w swoim życiu. Samobójstwo. Dlaczego najgorszej? Bo to nie rozwiązało sprawy. Być może najbliżsi nie mogli jej pomóc, ale specjaliści już tak. Nie mam tu na myśli takiego "specjalisty", jakim był Mr Porter, ale doświadczonych w swoim zawodzie. Być może to by powstrzymało Hannah przed podcięciem sobie żył. Jednak nie chciała ona ranić swoim bólem, jaki w sobie nosiła innych ludzi. Chciała go zostawić dla siebie i razem z nim zniknąć. Być może przez takie zachowanie można nazwać Hannah jej 14 powodem, ale tego z czystym sercem nie mogę przyznać. Bo to tego mam sprzeczne odczucia.
+3 głosów
Lip 28, 2017
Roxanne_ Użytkownik 37,622 pkt
To nie jej wina :(
+3 głosów
Lip 28, 2017
jestem_pegazem Użytkownik 49,575 pkt
Moim zdaniem jest to możliwe, że mogła się obwiniać o to wszytko co się wydarzył, szczególnie o fakt, że Bryce zgwałcił Jessice, a ona nie zrobiła. Więc to prawdopodobne, że mogła samą siebie uważać za powód.
+2 głosów
Lip 27, 2017
EvilRegal_77 Użytkownik 161,230 pkt
Teoretycznie wszystko jest możliwe ale to nie była jej wina. Według mnie ona nawet nie zasługuje na to aby być tym 14 powodem. Jej śmierć to wina otoczenia, nie jej samej. Hannah była słaba psychicznie i to spowodowało zaistniałą sytuacje lecz ona nie zrobiła tego specjalnie. Nikt specjalnie się nie zabija, nikt specjalnie nie jest słaby psychicznie. To wszystko z czegoś się wynosi... W tym przypadku to ludzie z otoczenia Hannah są problemem.
+2 głosów
Lip 28, 2017
Gevherhan S. Użytkownik 1,176 pkt
Dzięki ale ja nie w temacie...
+2 głosów
Lip 28, 2017
skygirl Użytkownik 3 pkt
Uważam że całe 13 powodów było słabą psychiką Hanny
+2 głosów
Lip 28, 2017
xxwikxx Użytkownik 31 pkt
Nie była 14 powodem. Po prostu trafiła na nieodpowiednich ludzi i potem już wszystko tak się potoczyło, że podjęła decyzję o samobójstwie
+2 głosów
Lip 28, 2017
Madzia Mamusia Użytkownik 2,873 pkt
Moim zdaniem Hannah nie była 14 powodem. Miała wystarczająco trudne życie.. osoby, które spotkała na swojej drodze widocznie nie były odpowiednie skoro przez nich zrobiła co zrobiła.
+2 głosów
Lip 28, 2017
pattiekaminska Użytkownik 214,178 pkt
A moim zdaniem była 14 powodem. Bo my, sterujemy swoim losem, i my mamy wpływ na to co się dzieje, co robimy. A ona, wiedziała, że jest wiele innych wyjść z tej sytuacji wybrała najgorszą z opcji, mając na celu zwrócić na siebie uwagę.
+2 głosów
Lip 30, 2017
w.andruszkow_ Użytkownik 6,781 pkt
Moim zdaniem faktycznie Hannah mogła być 14 powodem. Może nie do końca zgadzam się z tym co napisała autorka tego posta. Myślę że tu dobrym przykładem bylyby oba gwałty. Jesli Hannah zareagowalaby odpowiednio wcześnie na tej imprezie, zrobiła cokolwiek, Jessice nic by się nie stało. Jakby Hannah stawiała opór w trakcie swojego gwałtu, broniła się, prawdopodobnie Bryce'owi nie udałoby się jej zgwalcic. Wiadomo że w psychice i tak pozostałby ślad po próbie gwałtu, ale napewno byłby on o wiele mniejszy niż sam gwałt. Uważam że Hannah mogła zapobiec paru innym powodom. Ale niestety nie zgodzę się z autorką postu. To że Hannah zakochała się w Justinie to nie jej wina. W końcu serce nie sługa .  Także podsumowując uważam że Hannah jak najbardziej mogłaby być 14 powodem !
+2 głosów
Lip 30, 2017
j123418 Użytkownik 21 pkt
Sądzę że była powodem, ponieważ to ona zdecydowała co zrobi. Można mówić że osoby które były powodami ,,popchneły'' ją w stronę samobójstwa,  ale to ona to zrobiła ona podjęła decyzję by umrzeć
+2 głosów
Lip 30, 2017
Wiktoria_Mojkowska Użytkownik 4 pkt
To nie jej wina ze trafiła na złych ludzi ale mogła słuchać gdy ją ostrzegano więc trochę jest 14 powodem trochę nie
+2 głosów
Lip 30, 2017
Ania Jurga ;3 Użytkownik 12,119 pkt
Hannah była powodem, gdyż niektóre sprawy wyolbrzymiała (oczywiście nie wliczając gwałtu) Sama różne sprawy naciagała typu gdy Zach niby zgniótł list, który do niego napisała a on cały czas ten list miał :/
+2 głosów
Lip 30, 2017
Marciszewskaa Użytkownik 17 pkt
Osobiście wydaje mi się że Hannah nie była 14 powodem. Niby wszystko było efektem kuli śnieżnej jak to ona opisała i ona to wszystko zapoczątkowała w momencie gdy spodobał jej się Justin, jednak wiadomo też, że nie wszystko było jej winą. W jaki sposób mogła przewidzieć, że odwrócą się od niej najlepsi przyjaciele? Jak mogła przewidzieć gwałt? Jak mogła przewidzieć to, że psycholog szkolny nie będzie umiał jej pomóc? Starała się to wszystko jeszcze jakoś naprawić, ale było już za późno. Za wiele złego ją spotkało chociaż moim zdaniem samobójstwo to nie było jedyne wyjście w tej sprawie, jednak Hannah myślała inaczej i jeżeli jej zdaniem to była odpowiednia decyzja to nikt nie ma prawa się z nią kłócić. Sama najlepiej znała swoją psychikę i po prostu wiedziała, że nie da już rady żyć. Trafiła po prostu na okropnych ludzi, którzy zrozumieli, że źle się zachowali dopiero po jej śmierci (jedynym przypadkiem, który nie miał poczucia winy był Bryce).
+2 głosów
Lip 31, 2017
Kingaishappyx Użytkownik 8 pkt
Według mnie tak gdyż oczekiwała od innych ludzi zbyt wiele.
+1 głos
Lip 30, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
115 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 115 Gości
Dziś posty czytano : 3577 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  558670 punktów
 2. Young Stars Festival
  45065 punktów
 3. Bartek Lovers
  43664 punktów
 4. Supiwerki
  40107 punktów
 5. Potterheads
  40091 punktów
 6. The 100
  39052 punktów
 7. SikorskiSquad
  33446 punktów
 8. Arturonators
  30019 punktów
 9. SERIALE
  25693 punktów
 10. GRY
  23225 punktów
 11. Life Is Strange
  22241 punktów
 12. Famous In Love
  22223 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20182 punktów
 14. Domisiaki
  18458 punktów
 15. Once Upon A Time
  17796 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17377 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17357 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13202 punktów
 19. YOUNG STARS
  12906 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12718 punktów
 21. Forza
  11841 punktów
 22. Sonbird Team
  10854 punktów
 23. Remonators
  10264 punktów
 24. Eurowizja
  10171 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9293 punktów
 26. Dua Lipa
  7993 punktów
 27. TALENTY
  6484 punktów
 28. MUZYKA
  6452 punktów
 29. Playstation VR
  6178 punktów
 30. FILMY
  5777 punktów
 31. Nintendo
  5335 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5139 punktów
 33. Detroit
  4991 punktów
 34. Tomb Raider
  4939 punktów
 35. Stranger Things
  4660 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4614 punktów
 37. INNE
  4604 punktów
 38. Progress Armia
  4287 punktów
 39. The Originals
  4237 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4226 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3995 punktów
 42. Bambinos
  3889 punktów
 43. Young Stars News
  3265 punktów
 44. Sport
  2896 punktów
 45. K-Pop
  2749 punktów
 46. American Horror Story
  2605 punktów
 47. God Of War
  2546 punktów
 48. YOUTUBE
  2276 punktów
 49. Kortezjanie
  2119 punktów
 50. Puthinators
  1939 punktów
 51. Sony Playstation
  1706 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  931 punktów
 54. FPS
  859 punktów
 55. Temorki
  854 punktów
 56. Team Rieger
  798 punktów
 57. R5Family
  634 punktów
 58. PC
  535 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  525 punktów
 60. Arianators
  515 punktów
 61. Uncharted
  481 punktów
 62. Zosiaki
  469 punktów
 63. LUDZIE
  417 punktów
 64. Directioners
  324 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  295 punktów
 66. Soy Luna
  295 punktów
 67. #talentobranie
  287 punktów
 68. 5SOSFam
  257 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  177 punktów
 71. Beautilles
  151 punktów
 72. The Good Place
  147 punktów
 73. Selenators
  135 punktów
 74. Strzelanki
  104 punktów
 75. Donaty Agaty
  103 punktów
 76. Orlandonators
  101 punktów
 77. Podróże
  87 punktów
 78. Swifties
  68 punktów
 79. Far Cry
  49 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1040 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post