+17 głosów
(postid: 301261) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Witajcie, ze względu na to, że na fandoms przebywają głównie młode osoby w wieku w którym wszystko zależy od perspektywy patrzenia chciałabym rozpocząć tutaj mój malutki "program" a mianowicie serie "Przerywamy milczenie". W tych postach chciałabym omówić z Wami tematy tabu, oraz przedstawić moje spojrzenie na sprawę. Myślę, że takiego typu posty być może dla wielu Was będą malutkim wsparciem bo na przykład będziecie utożsamiać się z tym co tutaj napiszę. Na pierwszy rzut, leci skok na głęboką wodę. Samookaleczenie. Zachęcam do przeczytania tego, każdego z Was, niezależnie od fandomu, po prostu ze względu na to, że każdy z nas jest istotą ludzką.


Inspiracje tematów czerpię z hashtagu #przerywamymileczenie na twitterze!

Dawno, dawno temu ktoś zapytał mnie co myślę o samookaleczeniu...

"Tak, tak bardzo długo to odwlekałam. Jest to temat dla mnie dość... trudny. Jestem w kontakcie z osobami które okaleczają się lub okaleczały. Wiem jak to jest, choć sama nie próbowałam i szczerze? Nie mam zamiaru. Uważam, że to troszkę forma strachu... wołanie o pomoc? Bo w sumie, to nie ma się takiej odwagi żeby przycisnąć tą żyletkę troszkę mocniej. Uważam, że to też nie jest tak. Chcąc zrozumieć pewną osobę czytałam pewien cytat na ten temat. Z samookaleczeniem jest tak jak z czekoladą. Podczas gdy ją jesz, czujesz się dobrze, jest smaczna i się nią rozkoszujesz. Dopiero później boli Cię brzuszek i zaczynasz żałować, bo... bo na przykład "poszło w boczki". Tak samo z okaleczaniem. Podczas gdy zadajesz sobie ból, nie czujesz tego bólu. Dopiero później tak naprawdę... żałujesz. Żałujesz tego co zrobiłeś, bo co? Bo rany zostają. Żałujesz tego, że zaznaczyłeś na ciele to, że jesteś słaby. Samookaleczenia kochani, to nie ucieczka. Tylko najtwardsi są w stanie przeżyć ten świat, przygryzając wargę i czołgając się do mety. Nie musimy sami się osłabiać i ranić, skoro świat i ludzie robią to sami. Świetnie dają sobie rady. Jestem szczerą przeciwniczką tego, ale nigdy tego nie atakuje. Jestem tolerancyjna, ale coś mnie zżera gdy widzę rany tak wspaniałych ludzi jakimi są a sami nie zdają sobie z tego sprawy. Po co mają siebie krzywdzić? Mówią, że są okropni i chcą siebie ukarać. Jeżeli się samo okaleczasz to odpowiedz sobie na te pytania zadane przez mnie. Czy kiedykolwiek kogoś zabiłaś? Czy kiedykolwiek ktoś przez Ciebie cierpiał na tyle, że nie mógł dalej żyć? Nie? To dlaczego Ty masz być ukarana za to, że jesteś wspaniała? Mordercy, odbierają komuś życie, odbierają szanse na spełnienie marzeń, odbierają kogoś bardzo bliskim osobom i... i oni nie mają wyrzutów sumienia? Gołymi rękami duszą kogoś a potem witają się nimi z innymi ludźmi. Uwierz zmi kochana, że nie jesteś zła, nie jesteś okropna, jesteś jedną maleńką zabłąkaną duszyczką która jeszcze nie potrafi sama dać sobie rady ze swoimi problemami. Jesteś malutką istotką która jeszcze nie rozumie nienawiści w tym świecie. Jesteś kimś kto musi zrozumieć, że jest silnym człowiekiem. Potrafisz czuć, kochać, myśleć, cierpieć...Potrafisz wszystko. Ty żyjesz i możesz zrobić co Tylko chcesz, a więc nie rób więcej tego sobie na co tak naprawdę nie zasługiwałaś i nie zasługujesz. 
Podsumowując mimo, że tego nie akceptuje, staję się zrozumieć i zmienić mój stosunek do tych spraw. Sama mam wiele problemów, ale nigdy nie sięgam po żyletkę, ponieważ... wystarczy mi ból jaki każdy z nas dostaje. Daję sobie radę ze względu na moją mamę dla której to ja jestem oparciem. Dla moich bliskich którzy dobrze bawią się właśnie przy mnie. Robię to dla Clari, aby była dumna z tego, że jej fanki kochają życie i są dzięki niej szczęśliwe. Chodź nie wszystkie, lecz większość. Daję sobie radę, bo muszę! Bo tego oczekuje od mnie świat i życie.
Życie jest piękne tylko należy odnaleźć to piękno!" - tak właśnie odpowiedziałam.

Moje spojrzenie na sprawę teraz.

Utożsamiam się z własną wersją siebie sprzed dwóch lat. Samookaleczanie nie powinno być tematem tabu. Każdy powinien o tym mówić otwarcie i nieść pomoc dla ludzi, którzy jej potrzebują bo mają problem z radzeniem sobie z życiem. Znam wiele osób, które wlaśnie zadawają sobie ból ponieważ już nie mogą znieść samych siebie. To jest najgorsza rzecz na tym świecie, nienawiść do samej siebie. Czy to nie jest straszne, że wstając idziesz do łazienki i widzisz w lustrze siebie. Cały czas przebywamy ze sobą sami, nie ma momentu w którym moglibyśmy się nas pozbyć. Kiedy krzywdzimy się tylko po to aby zadać ból to sprawiamy, że nie jesteśmy wiele warci. Życie traci piękno, blask tak jak nasza skóra udekorowana bliznami. Wszystko traci na wartości. Apeluje do każdego z Was, mimo, że jest Ci źle, że wszystko wydaje się czarnobiałe i wszystko straciło sens, spróbuj żyć na nowo. Nie sięgaj po narzędzie, które sprawi, że przez chwiile poczujesz się lepiej. Nie sięgaj po to co jest Twoją słabością. Wiem, że jesteś silną osobą. Dasz sobie radę z każdym problemem. Spójrz jak długo już żyjesz, proszę. Tyle dni cierpienia chesz poświęcić na przygotowanie się do momentu na dzień w którym mocniej przyciśniesz żyletkę? Spróbuj odnaleźć piękno na nowo. Wyjdź na spacer, zobacz zachód słońca, posłuchaj ulubionej muzyki, spotkaj się z ludźmi, którzy Cię kochają, zjedz ulubioną czekoladę, obejrz ukochany serial, zrób coś co sprawia, że choć przez chwilę staniesz się szczęśliwym. Wierzę w to, że Ci się uda. Pamiętaj, że masz moje wsparcie. Nie zadawaj sobie bólu, tylko odnajdź ukojenie. 


Każdy z nas ma problemy, jedni większe drudzy mniejsze, ale to każdy sam sobie z nimi radzi i odbiera ich wrażliwość. Nie jedną osobę mogą zranić głupie słowa, które potrafią sprawić, że nasz cały świat legnie w gruzach. Nie wstydem jest to, że ktoś sobie nie radzi. Jest to powód do dumy, ponieważ każdy powinien widzieć, że mimo wszystko wciąż żyjesz i walczysz. Starasz się i nigdy nie przestawaj. Jeśli chcesz ze mną porozmawiać, masz jakiś problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić napisz do mnie na twitterze - @lawonso, ewentualnie jeśli chcesz zostać anonimowy na asku (@likaalonso). Zapewniam wsparcie.Zachęcam Was do komentowania posta i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami. Mam nadzieję, że może moje słowa, komuś pomogły. To mój cel, dziękuję za przeczytanie.


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1853 punktów za:

Jakość:20Popularność:1342
Wsparcie:86Ocena i wartość ocen:17
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:320
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

inne
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
1,342 czytelników Sie 15, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

17 Komentarzy

tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
naprawdę piękny post, dobra robota, czekam na kolejne z serii przerywamy milczenie
+14 głosów
Sie 15, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Dziękuję ❤
lanabanana22 Użytkownik 4,780 pkt
Świetny post, sama miałam "przygode" z samookaleczeniem I uważam, że o takich rzeczach powinno się mówić żeby nikt nie robił więcej takich rzeczy, zdecydowanie nie warto.
+13 głosów
Sie 15, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Jestem z Ciebie dumna, wygrałaś z tą pokusą, gratuluję! ❤
misiakyo Użytkownik 21,913 pkt
Świetna robota! Więcej osób powinno zapoznać się z tym tematem. Czekam na kolejne posty :)
+11 głosów
Sie 15, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Dziękuję ❤
emmaswan Użytkownik 1,922 pkt
Cudowny post i wspaniały pomysł. Tylu młodych ludzi zamyka się w sobie i cierpi w milczeniu, żyje pod niewyobrażalną presją. Nawet bie zdajemy sobie sprawy co się dzieje za ścianą sąsiada a potrzeba tak niewiele. Zainteresowania i dobrego słowa . Często są to bardzo wrażliwe osoby i pozory często mylą. Cieszę się,że potuszyłaś ten temat .
+9 głosów
Sie 15, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Dziękuję za te słowa. Zgadza się,  ludzie potrzebują pomocy i poczucia, że są ważni dla kogoś więc powinnyśmy rozmawiać na takie tematy.
No One of TheHundred Użytkownik 95,197 pkt
Warto wspomnieć, że akcję zaczęła Youtuberka Wiktoria Mudyna :)
+8 głosów
Sie 15, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Zgadza się,  polecam jej kanał każdemu- wartościowa osoba.
Siostra Sulejmana Użytkownik 13,641 pkt
tak wielu młodych ludzi  potrzebuje takiej własnie pomocy....
aż sobie dodam post do zakładek ..
+5 głosów
Sie 15, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Bardzo mi miło.
chachacharming Użytkownik 169,244 pkt
Cudowny post, bardzo potrzebny. Cieszę się, że poruszyłaś ten temat.
+5 głosów
Sie 16, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Dziękuję
Valide Użytkownik 238,305 pkt
Przede wszystkim, osoby z takim problemem powinny zgłosić się do PSYCHOLOGA, więc żadne Twittery moim zdaniem nie pomogą. Takimi problemami powinni zająć się profesjonaliści, żeby nie zdarzyło się, że "ok, koleżanka pomogła", ale potem problem powrócił z dwojoną siłą. Świetny post i bardzo fajnie, że chcesz pomóc innym z tym problemem, ale zdaj sobie sprawę z tego, że ludzie z takimi problemami są słabi psychicznie i jedno twoje słowo (oczywiście nie zamierzone) może doprowadzić do tragedii. Rodzina i przyjaciele - to podstawa, by w jakiś sposób namówić osobę do wizyty u psychologa. Mówimy tu chyba o nastolatkach, tak? Więc chyba rodzice widzą rany na ciele dziecka i bardzo bym się zdziwiła, gdyby nie zareagowali na coś takiego.
+5 głosów
Sie 17, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Jest pani dorosłą kobietą więc pewnie troszkę trudniej jest pani zrozumieć to,  że nie każdy ma zaufanie do swoich rodziców. Nie każdy ma dobrą sytuację w domu i czasami nastolatki właśnie zadawaja sobie ból właśnie przez niezrozumienie najbliższych. Z takimi problemami oczywiście warto skorzystać z porady psychologa, sama również troszkę się tym zajmuje. Wiele osób przychodzi do mnie aby porozmawiać a potem idzie właśnie po poradę prawdziwego specjalisty. Uważam na swoje słowa i chce tylko pomóc. Dziękuję za komentarz ❤
O. Użytkownik 14,485 pkt
Osoby, które okaleczają się są osobami słabymi psychicznie, które nie potrafią poradzić sobie w życiu ale boją się śmierci. To dla nich ulga. Osoby, które się z tym zmagają nie mówią o tym głośno (oczywiście oprócz tych osób, które chcą zwrócić na siebie uwagę). Piękna inicjatywa, trzeba pomagać takim ludziom-jednak pamiętajcie, że osoba, która nie chce tej pomocy nie wyzdrowieje. NIE MOŻNA NIKOGO ZMUSZAĆ DO ZWIERZANIA SIĘ-często działa to w przeciwnym kierunku, osoba zamyka się w sobie. Kontrolujcie bliskie osoby, ale nie osaczajcie. Rozmawiajcie o problemach i nigdy żadnych nie bagatelizujcie! Bo to własnie może być tym punktem zapalnym. Dlatego warto mieć w sobie miłość do ludzi, byśmy nie krzywdzili się nawzajem. Bywa, że to właśnie my jesteśmy katem, że ktoś kto ma kruchą psychike zacznie wyrządzać sobie krzywdę przez nasze słowa.

Bardzo ciężki temat ale równie bardzo ważny. Dobrze, że został poruszony ;)
+4 głosów
Sie 17, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Nic dodać, nic ująć. Dokładnie tak jest. Dziękuję za komentarz!
Galopujący Jeleń Użytkownik 289,922 pkt
Uroczy i szczery post, tak trzymać!
+3 głosów
Sie 16, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Dziękuję ❤
Gevherhan S. Użytkownik 1,176 pkt
Dobry post. Jest wielu ludzi którzy mają z tym problem..... Uważam że te osoby najbardziej potrzebują pomocy ze strony rodziny i wykfalifikowanych ludzi między innymi psychologa... Dobrze że nie jestes obojętna jak komuś dzieje się krzywda ;-) ;-)
+3 głosów
Sie 17, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Należy zwracać uwagę na krzywdę innych. Empatia przede wszystkim.
kisiel212 Użytkownik 61,573 pkt
Bardzo dobry post! Wiele dorosłych nie porusza tych tematów, a są bardzo potrzebne :) PRZERYWAMY MILCZENIE!
+2 głosów
Sie 16, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Przerywamy milczenie!
anonim Użytkownik
Świetny post <3
+2 głosów
Sie 16, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Dziękuję ❤
Dominik_DV Użytkownik 88 pkt
Super post, takie porady przydają się nie tylko dziewczyn, ale i niektórych chłopaków (choć mnie to nie dotyczy). Sięganie po żyletkę to słabość, nędzna chwilowa ucieczka. Tylu nastolatków żyje i nie użala sie nad sobą, może zabrzmi to dziwnie... Ale dla mnie jest właściwe. Ludzie z żyletką tak udowadniają swoją słabość, inni mają czasami większe problemy i nie okaleczają się. Tyle w temacie.
+1 głos
Sie 17, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Pisalam głównie wtedy to do dziewczyny dlatego nie zmieniłam osoby, ale oczywiście masz rację - tyczy się to każdej płci ❤
Zosia966 Użytkownik 107,066 pkt
Przepiękny post! Ukazana w nim została cała prawda. Nic nie zostało ukryte. Jeżeli, chodzi o samookaleczenie się, to mam dokładnie takie samo zdanie jak pani. W moim najbliższym otoczeniu bez problemu można znaleźć osoby, które (potocznie mówiąc) "tną się". Jednak czy jest jakiś sens w robieniu tego? Po co zadawać sobie jeszcze więcej bólu i cierpienia?
+1 głos
Sie 17, 2017
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
Dokładnie to chciałam przekazać,  dziękuję za komentarz i miłe slowa, to wiele dla mnie znaczy ❤
BaMbino4ever^^ Użytkownik 5 pkt
Świetny post! Oby tak dalej
+1 głos
Sie 21, 2017
Sultan_Lady Użytkownik 1,392 pkt
Bardzo podoba mi się twoje podejście do tych spraw. To, że zamiast "zamiatać ten temat pod dywan" mówisz o nim tak głośno i otwarcie. Czekam na więcej postów z tej tematyki.
+1 głos
Wrz 10, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
174 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 174 Gości
Dziś posty czytano : 14263 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  559050 punktów
 2. Young Stars Festival
  45087 punktów
 3. Bartek Lovers
  43691 punktów
 4. Supiwerki
  40136 punktów
 5. Potterheads
  40135 punktów
 6. The 100
  39086 punktów
 7. SikorskiSquad
  33865 punktów
 8. Arturonators
  30064 punktów
 9. SERIALE
  25697 punktów
 10. GRY
  23234 punktów
 11. Life Is Strange
  22260 punktów
 12. Famous In Love
  22249 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20183 punktów
 14. Domisiaki
  18477 punktów
 15. Once Upon A Time
  17814 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17381 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17380 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13209 punktów
 19. YOUNG STARS
  12906 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12721 punktów
 21. Forza
  11916 punktów
 22. Sonbird Team
  10858 punktów
 23. Remonators
  10273 punktów
 24. Eurowizja
  10178 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9293 punktów
 26. Dua Lipa
  7998 punktów
 27. TALENTY
  6486 punktów
 28. MUZYKA
  6455 punktów
 29. Playstation VR
  6183 punktów
 30. FILMY
  5777 punktów
 31. Nintendo
  5338 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5148 punktów
 33. Detroit
  4993 punktów
 34. Tomb Raider
  4941 punktów
 35. Stranger Things
  4665 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4617 punktów
 37. INNE
  4606 punktów
 38. Progress Armia
  4289 punktów
 39. The Originals
  4238 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4232 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4001 punktów
 42. Bambinos
  3902 punktów
 43. Young Stars News
  3272 punktów
 44. Sport
  2899 punktów
 45. K-Pop
  2750 punktów
 46. American Horror Story
  2606 punktów
 47. God Of War
  2549 punktów
 48. YOUTUBE
  2282 punktów
 49. Kortezjanie
  2121 punktów
 50. Puthinators
  1940 punktów
 51. Sony Playstation
  1723 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  933 punktów
 54. FPS
  862 punktów
 55. Temorki
  855 punktów
 56. Team Rieger
  799 punktów
 57. R5Family
  635 punktów
 58. PC
  537 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  528 punktów
 60. Arianators
  521 punktów
 61. Uncharted
  482 punktów
 62. Zosiaki
  474 punktów
 63. LUDZIE
  423 punktów
 64. Directioners
  325 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  296 punktów
 66. Soy Luna
  296 punktów
 67. #talentobranie
  288 punktów
 68. 5SOSFam
  258 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  178 punktów
 71. Beautilles
  152 punktów
 72. The Good Place
  148 punktów
 73. Selenators
  137 punktów
 74. Strzelanki
  105 punktów
 75. Donaty Agaty
  104 punktów
 76. Orlandonators
  102 punktów
 77. Podróże
  89 punktów
 78. Swifties
  71 punktów
 79. Far Cry
  51 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1050 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post