+12 głosów
(postid: 316679) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

W tym poście chciałabym zaprosić Was do przeczytania jednego z niewielu rozdziałów mojego fanfiction o shippie jakim jest Dielari - Diego Dominguez i Clara Alonso. Historia, którą zaczęłam w wieku 15 lat jest moim własnym wymysłem i mam nadzieje, że Was zaciekawi. Bez zbędnego przedłużania - zapraszam.

Bohaterowie

                                                                                                    Maria Clara Alonso


On? Po prostu uczynił mnie piękniejszą. I wiesz, że nie chodzi mi o wygląd. Inni, którzy zabiegali o moje względy chcieli od razu odkryć wszystkie karty. Poukładać puzzle i prosić o rękę. On tego nie robi. Zadaje pytania, których nikt inny nigdy mi nie zadał. Jego w istocie interesuje to co myślę, mówię, robię, dokąd idę. Kiedy czytam książkę, on chce wiedzieć co czuję po pierwszym rozdziale. Co mi się nie podobało. Co bym zmieniła. Kiedy płaczę nie próbuje mnie rozśmieszyć. Po prostu jest. Tak samo, gdy jestem smutna. Robi mi herbatę, siada naprzeciw mnie po turecku i wpatruję się we mnie tymi swoimi piwnymi oczami. Polubiłam jego obecność. Stał się częścią tego mojego chaosu w którym żyję.


"Trze­ba umieć wal­czyć o swo­je marze­nia, ale trze­ba też wie­dzieć, które dro­gi są nie do prze­bycia i zacho­wać siły na przejście in­ny­mi ścieżkami."


                                                                                                 Diego Dominguez Llort

Ona? Ona jest inna niż, wszystkie dziewczyny. Ma ogromne światło w sobie które mogą dostrzec nieliczni.. Cóż, na pierwszy rzut oka wydaje się być zwyczajna. Kobieta o nieziemskiej urodzie. Lecz wystarczy zajrzeć, tam głębiej... Wtedy można stwierdzić, że jest ona unikalna. Czy ją kocham? Sam tego nie wiem. Wiem tyle, że jej pragnę. Pragnę ją mieć zawsze przy sobie. Pragnę aby była tą która będzie stać przy moim ramieniu. Pragnę poczuć jej miłości. Czuję do niej coś wspaniałego. Nie znam miłości, ale z kolejnym dniem przy niej zauważam jak bardzo angażuje się w moje życie. Czuję, że. nie chcę jej stracić. Że życie bez niej nie będzie już życiem. Czuję, że bez niej nie będzie i mnie. Bez niej nie będzie tego świata? Dlaczego? Bo ona jest sensem istnienia.


"Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wielkim cu­dem jest życie"

"Teraz, gdy nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie."


Od dłuższego czasu gdy próbuję coś zrozumieć się to nie udaje. Dawniej tak nie było. Teraz zawsze gdy robię szkic mojego życia to ołówek w połowie mojej pracy, się łamię. Zastanawiam się, dlaczego tak jest i czy musi być? Bo w końcu życie jest tylko sterem, a to my jesteśmy kapitanami. Czasami mam wrażenie jakoby byłabym zamknięta w klatce. Nie wiem jak można to zrozumieć. W końcu... mam miłość. Mam Miguela, kocham go, a jednak... moje życie nie daje mi tego czego oczekuje. Migu jest bardzo ważny dla mnie, lecz ostatnio zauważam, że oddalamy się od siebie... Jestem szczęśliwa? Czy jestem szczęśliwa z nim? Coś mnie trapi a ja wciąż nie wiem co. Czasami miewam dziwne wrażenia, że...

- Clari, kolacja. - tymi słowami moje rozmyślenia zostały przerwane. Mhm, może to i dobrze? Usłyszawszy głos mamy, zeszłam na dół pozostawiając mój pokój sam na sam. Nie byłam głodna i nigdy nie jadałam dużo, ale dziś pomimo tego postanowiłam spróbować odrobinę kurczaka. Nie żałowałam, był wyborny. - Widzę, że Ci smakuję.

- Tak, jest dobry. - oznajmiłam bez większych uczuć. Spojrzałam na mamę aby zorientować się czy przypadkiem w jakiś sposób jej nie uraziłam. Wydawała się być dość... - Przepraszam.

- Nie przepraszaj.

- Ew. - westchnęłam po czym dalej wertowałam w talerzu. Rozejrzałam się po kuchni. Dopiero teraz zorientowałam się, że jestem w niej tylko ja i mama, a gdzie chłopaki? - Agus?

- U kolegi

- Ignacio?

- Pojechał z tatą do Rodrigueza. - słysząc słowa mamy westchnęłam

- Zostałaś. - oznajmiłam spoglądając ukradkiem na mamę.

- Tak, wolałam żebyś zjadła coś ciepłego.

- Co będziesz robić później? - spytałam. Mama odłożyła talerze i przysiadła tuż koło mnie.

- Jeszcze nie wiem, ale mam nadzieje, że może... pogadamy trochę. - głośno przełknęłam kęs mięsa. Mówiąc to pogłaskała dłonią moje ramię a ja mimowolnie ponownie spojrzałam na nią. Łzy napłynęły do oczu a ona rozłożyła przedwcześnie ramiona jak gdyby wiedziała co mam zrobić. Rzuciłam się w jej stronę a ta mocno mnie objęła. Nie wiem jak to możliwe, że zawsze, ale to zawsze wiedziała kiedy jest nie tak. Przytuliłam ją najmocniej jak mogła w tamtej chwili. Potrzebowałam tego. Sama nie wiedziałam, dlaczego zaczęłam płakać. Łzy same popłynęły, to nie zależało od mnie. - Miguel? - spytała. Miguel to mój pierwszy i jedyny chłopak. Jesteśmy ze sobą już ponad rok a znamy się... z dwa lata. Pamiętam, że w wieku 15 lat poszłam na warsztaty aktorskie no i on tam był. Zakochałam się w nim. Z początku wydawało mi się, że on również mnie "kocha". I dziś jestem pewna tylko tego, że z nim jestem. Nic więcej nie ma 100% pewności. Nie jestem pewna czy go kocham, nie jestem pewna czy nie jestem z nim ze względu na przyzwyczajenie i czy przypadkiem po prostu boję się samotności. Nie jestem niczego pewna, nawet nie jestem pewna czy go znam...Postanowiłam opowiedzieć mamie... o wszystkim co związane z nim. Powiedziałam o moich wątpliwościach, o tym, że sama nie wiem czy mogę mu ufać i że nie wiem co działo się wczorajszego wieczoru. Zabrał mnie wtedy na randkę a ja nic z niej nie pamiętam, to dziwne. Wiem, że dziś rano obudziłam się wściekła... na niego. Nie wiem, ale wiem, że coś jest nie tak.- Clari nie powinnaś aż tak się angażować, córeczko. Masz dopiero siedemnaście lat.

- To znaczy, że nie mogę kochać? Mamo, jestem do tego w stanie i boli mnie to, że mam... wrażenie, że coś jest źle. Że to ja robię coś źle. Wydaję mi się, że...

- Że to nie ten którego kochasz?

- Nie znam przecież innego - mówiąc to zaczerwieniłam się i spuściłam wzrok. Uświadomiłam sobie, że po za Miguelem nie mam innych bliskich mi osób, jak znajomi czy przyjaciele. - Nikogo nie znam.

- A czy to nie najwyższy czas, abyś kogoś poznała? Zakochała się i...

- Mamo... jestem z Migue. Kocham go. - tymi oto słowami przeciwstawiłam się myślą i odczuciom które w sobie mam.

- Maria, przecież przed momentem powiedziałaś, że...

- Mam wątpliwości... ale to nie znaczy, że go nie kocham. - oznajmiłam po czym wstałam z krzesła. Spojrzałam na moją mamę. Kocham ją, ale czasami dziwi mnie to, że nie potrafi mnie zrozumieć. Co ma mnie dziwić, skoro ja sama nie potrafię siebie zrozumieć. Ucałowałam delikatnie jej policzek w ramach podziękowań. Odłożyłam talerz, podziękowałam i chwyciłam za klamkę drzwi aby wyjść z pomieszczenia. W sekundzie zatrzymałam się i ponownie spojrzałam na mamę. - Clari, jestem Clari. - słysząc to mama uśmiechnęła się w moją stronę i przesłała mi buziaka.

- Tylko wróć szybko, Clari. - odparła z dumą w głosie. 

Wygląda na to, że wiedziała gdzie mam zamiar się udać. Zawsze gdy miałam coś do przemyślenia chodziłam w jedno jedyne miejsce gdzie zawsze byłam sama. Śpiew ptaków i szum drzew to jedyne co dawało znaki życia w tym miejscu. Jest to część lasu... Magiczna część lasu. Po przejściu dróżki znajdujemy się na najwspanialszej łące na świecie. Drzewa otaczają to miejsce jakby było okręgiem. Słońce dekoruje ciało swoimi promyczkami, ogrzewa. Trawa jak puch, miękka i delikatna. Kwiaty najróżniejsze. To miejsce jest moim rajem, do którego zawsze wracam gdy tylko mogę, bo chcę zawsze.Mama wiedziała, ze chcę tam pójść. Udałam się tam. Gdy od razu znalazłam się w moim wymarzonym miejscu opadłam na ziemie. Kochałam tu być. Położyłam się wygodnie na plecach i spoglądałam w niebo. Nagle coś usłyszałam, ale tym razem ku mojemu zaskoczeniu nie słyszałam tam tylko i wyłącznie śpiewu ptaków. To była muzyka. Ktoś grał, grał na gitarze. Nie byłam tam sama. Rozejrzałam się dookoła. Nikogo nie było. Coś wewnątrz mnie rozkazało mi wstać i poszukać stworzenia które gra. Wstałam i podążałam za muzyką. Wreszcie zauważyłam kogoś opierającego się o drzewa, około 30 metrów od mnie. Wygląda na to, że mnie nie zauważył. Skryłam się za konarem drzewa i przysłuchiwałam się temu co robi. Nagle użył kolejnego instrumentu, głosu. Śpiewał. Poczułam jak na moim ciele pojawiają się ciarki Przyjrzałam się mu bliżej. Na kolanach trzymał gitarę a spod jego ręki wydobywała się muzyka... cudowna muzyka. Słońce prażyło jego opalone ciało. Miał na sobie bluzę i potargane jeansy. Był dobrze zbudowany. Jedyne co mogłam powiedzieć to tylko to, że jego głos jest najpiękniejszym głosem jakikolwiek słyszałam.


- Cause all of meLoves all of youLove your curves and all your edges. All your perfect imperfections. Give your all to me.  Ill give my all to you. Youre my en and my beginning. Even when I lose Im winning. Cause I give you all, of me. And you give me all, of you, all. - czułam jak przeszywają mnie dreszcze. Nie mogłam się opanować. Potrafił swoim głosem zrobić wszystko. Każde słowo trafiało do mnie. Poddałam się muzyce i pogrążyłam w transie. Nie potrafiłam przestać prześladować swoim wzrokiem nieznajomego. Zamknęłam oczy i pozwoliłam ponieść się towarzyszącym mi uczucią. Nagle wszystko ucichło. Przerażona otworzyłam oczy i zorientowałam się, że nieznajomy zniknął. Poszedł. Oparłam się o drzewo i odwróciłam a tam... stał on.Teraz mogłam z bliska dotrzeć jego twarz. Nie sądziłam, że może być ktoś tak... perfekcyjny. Ciemne włosy, ciemne, przymrużone oczy skierowane w tamtej chwili na mnie. Każda rysa jego twarzy była... idealna. Stał tam a w rękach wciąż trzymał gitarę. Nie potrafiłam nic powiedzieć, zawstydziłam się. Jak ja mu wytłumaczę, co tam robiłam. Niespodziewanie zauważyłam, że podchodzi bliżej do mnie. Zawiesił gitarę na ramieniu i... zaczął to co wychodziło mu tak jak nikomu innemu. Zaczął śpiewać pod swój podkład. Po raz kolejny powtórzył ten cudowny tekst piosenki "All of me". A jego oczy? Wciąż były skierowane na mnie. Rozejrzałam się ukradkiem czy na pewno jestem tu sama z nim. Tak, byliśmy sami a więc... Śpiewał... dla mnie. Z każdą nutą w górę był co raz bliżej mnie. Gdy dzieliło nas kilka metrów spuściłam wzrok w dół.

 - And you give me all, of you, all... - tym wersem zakończył swoje wykonanie. Nastała cisza. On patrzał się na mnie a ja wpatrywałam się w niego. Oboje milczeliśmy. Nie wiem na co czekałam, on najprawdopodobniej też tego nie wiedział. W którymś momencie zrobiłam ten pierwszy krok i... odeszłam. Zostawiłam go tam, samego. Możliwe, że właśnie w tamtej chwili zmarnowałam szansę na poznanie kogoś nowego. Nie wiem dlaczego to zrobiłam. Odeszłam. Czułam jego wzrok odprowadzający mnie za konar drzew... Nie rozumiem tego co właśnie się wydarzyło.Było późno. Słońce zachodziło a zanim się zorientowałam było już kompletnie ciemno. Nie wiedziałam która godzina, wiedziałam tylko tyle, że chcę być już w domu. Szłam wolnym tempem wciąż myśląc o chłopaku którego "poznałam". Czułam milion emocji które nie potrafiłam nazwać. Nagle jakaś postać wywlokła się zza winkla bloku. Zobaczyłam, że ktoś idzie w moją stronę.- Miguel, przestraszyłeś mnie.- odparłam gdy stał już na przeciw mnie. Przyjrzałam się w mroku, jego twarzy. Był to mój chłopak. Czuć było od niego alkohol. Pił.

- Gdzie byłaś?! - krzyknął w moją stronę. Zanim się zorientowałam trzymał moją rękę i mocno uciskał. Sprawiał mi ból.

- Miquel puść, to boli. - odparłam, powstrzymując jęk.

- Byłem u Ciebie, ale Cię nie było. Pytam się gdzie byłaś! - ponownie ryknął w moją stronę..

- A ja Ci mówię, że masz mnie puścić! - krzyknęłam a od razu moja ręka została ściśnięta jeszcze mocniej. Zgięłam się, ale nie pozostawiałam mu satysfakcji. - Puść mnie do cholery! Nie będę z Tobą rozmawiać gdy jesteś pijany. - w którymś momencie udało mi się wyrwać rękę z jego uścisku. Będąc wolna odepchnęłam go lekko i przyśpieszając skierowałam się w stronę domu. Nie sądziłam, że mój chłopak jest w stanie zrobić mi to co chwilę później się zdarzyło. Nagle poczułam jak coś popycha mnie w stronę muru. Potknęłam się i upadłam na kostkę. Miguel czyhał przed mną a ja byłam oparta o mur. W jego oczach widziałam szok. Wpadł w furie. Zaczął na mnie krzyczeć. W którymś momencie mnie spoliczkował. Nie mogłam się ruszyć. Nie poznawałam go. Po raz drugi uniósł dłoń do góry aby zadać cios... przymknęłam oczy. Nagle poczułam, że jestem bezpieczna. Otworzyłam oczy a jego już nie było przy mnie. Był ktoś inny..

- Boli? - spytał mój bohater. Mówiąc to trzymał w swoich dłoniach moją kostkę.

- Ew... tak. - skrzywiłam lekko twarz zauważając wykrzywioną stopę..

- Spokojnie. Chodź, pomogę Ci wstać. - delikatnie chwyciłam jego dłoń a ten objął mnie w talii i uniósł do góry stawiając na zdrowej nodze. - W takim stanie nie dojdziesz nigdzie. - oznajmił. Dopiero teraz poznałam głos. Był to ten sam chłopak którego dziś poznałam.

- Gdzie on jest? - spytałam kompletnie ignorując słowa chłopaka. On natomiast spojrzał na mnie.

- Uciekł, chwile się awanturował, ale uciekł. Znasz go?

- Tak. - oznajmiłam. - To jest mój... - chwilę zamilkłam. - To był mój chłopak.

- No to nieźle dobierasz sobie partnerów. - zakpił cicho. Spojrzałam się na niego z pogardą a ten mimowolnie spoważniał. Mimo, że próbowałam sama dojść do domu, nie potrafiłam. Kostka sprawiała mi zbyt duży ból. Pokazałam memu wybawcy gdzie mieszkam a ten pomógł mi dojść do tego miejsca.

 - To tutaj? - spytał po długim milczeniu wskazując na mój dom. Przytaknęłam głową.

- Dziękuję za pomoc, nie wiem co by było gdybyś się tam nie zjawił. - odparłam.- I tak bym Cię uratował. - uniosłam wysoko brwi. Nagle coś nabrało sensu.

- Śledziłeś mnie?! - odparłam oburzona.

- Jasne, że tak.

- I mówisz to z takim spokojem jakby to, że śledzisz ludzi było normalne? - spytałam dość przejęta całym tym zajściem. Bohater w odpowiedzi lekko się zaśmiał.

- Nie wiem, sama mi powiedz. Chyba to Ty pierwsza mnie śledziłaś. - oznajmił. Tak, tutaj miał racje.

- Nie prawda ja, ja tylko...

- Słuchałaś jak śpiewam? - odparł szarmancko a ja znowu zapatrzyłam się w jego oczy. - I co? Podobało Ci się przynajmniej? - nie mogłam zaprzeczyć

- Dobranoc. - odparłam pozostawiając go po raz drugi samego.

- Diego. - usłyszałam zza pleców. Odwróciłam się w jego stronę..

- Clari. - odparłam.

- Powinnaś iść z tym do lekarza, Clari. - poradził. Spojrzałam w jego błyszczące oczy.

- Nigdy nie robię tego co powinnam. Chyba nie podaje się adresów obcym a jednak, teraz wiesz gdzie mieszkasz. - oznajmiłam stawiając nogę na pierwszy schodek. Chłopak zaśmiał się.

- Hah, Dobranoc sierotko. - zakpił po czym przesłał mi buziaka. - Uważaj na siebie.

- Spróbuję. - szepnęłam już na tyle cicho, że mogłabym tylko ja to usłyszeć. - Dziękuję..

- Nie masz za co! - krzyknął z końca ulicy. Jak to możliwe, że mnie usłyszał? W tamtej chwili nie zwracałam uwagi na to co zrobił Miguel ani na nic innego. W tamtej chwili myślałam jedynie o "Diego" i to, że... mnie uratował. Otworzyłam drzwi i momentalnie upadłam na kanapę. Zasnęłam.


To byłoby na tyle! Mam nadzieje, że historia Wam się podoba! Zapraszam do komentowania - może znajdę motywacje do kontynuacji! 


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
Ciąg dalszy tej historii od Autora

Alternatywne kontynuacje tej historii na bazie Waszych wyborów
Jak dalej powinna potoczyć się ta historia? A może chcesz zaproponować alternatywną kontynuację? Zaproponuj swój pomysł w komentarzach zaznaczając, że jest to opcja kontynuowania tej historii. Możesz dodać dowolną ilość propozycji - puść wodze fantazji!

Chcesz napisać kontynuację tej historii korzystając z zaproponowanego wyboru? Po prostu kliknij w przycisk "Napisz ciąg dalszy z tym wyborem" przy wybranej wersji kontynuacji i... pisz co wydarzy się dalej!

xFlagax Użytkownik 8,889 pkt
Czytając to odczuwam że to opowiadanie może być super. Czuje w nim mega pozytywną energie. Jest ciekawe i lubie ta dwójke. Mam nadzieje ze bedzie dalsza czesc i bedzie tez taka ciekaw a:D
0 głosów
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Twórca tego fanfiction zarobił dotychczas 369 punktów za:

Jakość:50Popularność:103
Wsparcie:86Ocena i wartość ocen:12
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i wybory:70
W trwającej akcji twórca dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Wasze opowiadania o idolach
likaalonso Użytkownik 229,496 pkt
103 czytelników Wrz 10, 2017

Twój komentarz lub propozycja kontynuowania tej historii

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

7 Komentarzy

tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
Super!!!
+3 głosów
Wrz 10, 2017
Sultan_Lady Użytkownik 1,392 pkt
Wspaniała historia, z zapartym tchem czekam na drugą część.
+3 głosów
Wrz 10, 2017
Zuzia Domagała Użytkownik 48,512 pkt
Supcio
+1 głos
Wrz 10, 2017
Queen Stoessel Użytkownik 42,358 pkt
Opowiadanie jest przecudowne. Naprawdę masz świetny dar do pisania i mam nadzieję, że historia Diego oraz Clary będzie miała swoje dalsze losy.
+1 głos
Wrz 13, 2017
MalenaRatnerPL Użytkownik 338,566 pkt
Opowiadanie to bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Powiem więcej, wręcz mnie zachwyciło ! Uwielbiam Dielari, więc to opowiadanie jest dla mnie idealne. Ma w sobie coś takiego romantycznego, urzekającego. Bardzo podoba mi się twój styl pisania, z chęcią przeczytałabym następną część.
+1 głos
+25000
Wrz 14, 2017
Klarciocha Użytkownik 577,386 pkt
Jezu <33 jak pięknie napisałaś <3 czekam na kolejne! Bardzo uczuciowe opowiadanie, powiem, że dawno nie widziałam tak mimo, że krótkie to pięknego <3
+1 głos
Wrz 14, 2017
xFlagax Użytkownik 8,889 pkt
WYBÓR
Czytając to odczuwam że to opowiadanie może być super. Czuje w nim mega pozytywną energie. Jest ciekawe i lubie ta dwójke. Mam nadzieje ze bedzie dalsza czesc i bedzie tez taka ciekaw a:D
0 głosów
Wrz 10, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
301 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 301 Gości
Dziś posty czytano : 11811 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  567030 punktów
 2. Young Stars Festival
  45342 punktów
 3. Bartek Lovers
  43998 punktów
 4. Potterheads
  40573 punktów
 5. Supiwerki
  40507 punktów
 6. The 100
  39417 punktów
 7. SikorskiSquad
  34731 punktów
 8. Arturonators
  30525 punktów
 9. SERIALE
  25843 punktów
 10. GRY
  23464 punktów
 11. Famous In Love
  22704 punktów
 12. Life Is Strange
  22531 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20205 punktów
 14. Domisiaki
  18637 punktów
 15. Once Upon A Time
  18211 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17688 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17434 punktów
 18. Forza
  13794 punktów
 19. Pretty Little Liars
  13327 punktów
 20. YOUNG STARS
  12915 punktów
 21. Shawn Mendes Army
  12816 punktów
 22. Sonbird Team
  10894 punktów
 23. Remonators
  10419 punktów
 24. Eurowizja
  10247 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9311 punktów
 26. Dua Lipa
  8046 punktów
 27. MUZYKA
  6520 punktów
 28. TALENTY
  6520 punktów
 29. Playstation VR
  6236 punktów
 30. FILMY
  5823 punktów
 31. Nintendo
  5390 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5295 punktów
 33. Detroit
  5014 punktów
 34. Tomb Raider
  4959 punktów
 35. Stranger Things
  4773 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4644 punktów
 37. INNE
  4638 punktów
 38. Progress Armia
  4302 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4283 punktów
 40. The Originals
  4253 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4057 punktów
 42. Bambinos
  4049 punktów
 43. Young Stars News
  3358 punktów
 44. Sport
  3012 punktów
 45. K-Pop
  2768 punktów
 46. American Horror Story
  2618 punktów
 47. God Of War
  2574 punktów
 48. YOUTUBE
  2343 punktów
 49. Kortezjanie
  2128 punktów
 50. Puthinators
  1947 punktów
 51. Sony Playstation
  1834 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  965 punktów
 54. FPS
  894 punktów
 55. Temorki
  861 punktów
 56. Team Rieger
  819 punktów
 57. R5Family
  660 punktów
 58. Arianators
  565 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  564 punktów
 60. Zosiaki
  558 punktów
 61. PC
  556 punktów
 62. Uncharted
  491 punktów
 63. LUDZIE
  451 punktów
 64. Directioners
  345 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  319 punktów
 66. Soy Luna
  313 punktów
 67. #talentobranie
  296 punktów
 68. 5SOSFam
  284 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  182 punktów
 71. Beautilles
  167 punktów
 72. The Good Place
  156 punktów
 73. Selenators
  147 punktów
 74. Donaty Agaty
  110 punktów
 75. Orlandonators
  110 punktów
 76. Strzelanki
  110 punktów
 77. Podróże
  97 punktów
 78. Swifties
  78 punktów
 79. Far Cry
  57 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1142 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post