+3 głosów
(postid: 316748) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Wystarczyło jedno życzenie niepomyślnie wypowiedziane w przeszłości pod wpływem chwili, by zmienił się cały świat. Nic już nie jest takie jak przedtem, a czar wydaje się być nieodwracalny. Teraz jedyną szansą na powrót do normalności, jest bohater, którego prawdziwa miłość zdolna będzie pokonać każdą klątwę i każde zaklęcie. 

Ostrożnie z życzeniami, dearie!

Stało się. Zła Królowa przechwyciła czarodziejską lampę Alladyna i zmusiła go, by ten jej służył. W jej głowie wnet zrodziła się piekielnie zła myśl, choć sama uważała ją za dobrą. Chciała bowiem sprawić, by jedyna przeszkoda, jaką jest Emma Swan, raz na zawsze zniknęła z jej drogi. Nie zamierzała jej jednak zabijać, aż taka okrutna nie była. Wpadła jednak na pomysł jakby tu odseparować ją od bliskich i osłabić. Uśmiechnęła się diabolicznie, a następnie rzuciła zaklętemu Alladynowi szalone spojrzenie, dając mu znać, że ma być gotowy. Kiedy tylko jej odpowiedział, zrobiła pewny siebie krok ku wybawicielce, by zaraz przemówić: 
- Dżinie, pragnę, aby życzenie Emmy Swan, o tym, aby nigdy nie była Wybawicielką, zostało spełnione... 
- Nie! - Wykrzyczał głośno David z wtórującym mu Killianem. 
Niestety było za późno. Alladyn choć tak bardzo chciał powstrzymać się od użyczania mocy na rzec mroku, nie mógł tego zrobić. Został zniewolony, a to oznaczało, że wszystko, czego zapragnie jego pani, musi zostać spełnione, inaczej być nie mogło... I choć się zdawało, że to już koniec i królowa zbierała się do wyjścia wraz ze swym sługą, wtem Killian zdecydował się zawalczyć o magiczną lampę wraz z Davidem u boku. Nie było łatwo, ale kiedy w końcu ją przechwycił, nie myśląc zbyt wiele, wypowiedział swe życzenie:
- Zabierz mnie tam, gdzie przebywa Emma Swan. 
Tym razem jedynym wykrzykującym wyrazy niezadowolenia był David, na próżno niestety. Piracki kapitan zgodnie ze swą wolą przeniósł się tam, gdzie jego ukochana, a raczej w jej okolice. Rozejrzał się w około i spostrzegł, iż przebywa w Zaczarowanym Lesie. Odetchnął nieco z ulgą, gdyż akurat tę krainę znał na pamięć, niczym własną kieszeń. 
- Nic się nie bój, Swan. Odnajdę Cię. Zawsze Cię odnajdę... - wyszeptał sam do siebie. 
Zamartwiając się o swą ukochaną, ruszył niepewnym krokiem do przodu, rozglądając się na wszystkie strony świata, aż w końcu usłyszał piękny, melodyjny śpiew, porównywalny do melodii ćwierkanej przez tutejsze ptaki. Tym razem to nie one wygrywały słodkie melodie, a księżniczka zmierzająca w jego stronę. Uśmiechnął się mimowolnie na jej widok i czym prędzej ruszył w jej kierunku, robiąc przy tym całą masę hałasu, ale miał to gdzieś. Nie mógł ukrywać radości na jej widok, tym bardziej, że stała tu przed nim, cała i zdrowa. 
- Swan! - zawołał. 
Księżniczka przystanęła na moment, będąc wyraźnie przestraszoną. 
- Czy.. Czy ja Cię znam? 
Killian zrobił krok ku niej,a  wtedy ta się odsunęła i schowała za starym, potężnym dębem. Nim zdążył się ponownie odezwać, zza jego pleców rozległ się potężny krzyk i świst przelatującej strzały koło ucha. 
- Odsuń się od naszej córki, piracie! 
Głos zdecydowanie należał do Davida, ale strzała? Ach tak, Śnieżka słynęła z zamiłowania do łuku. Dziarski kapitan odwrócił się na pięcie w ich stronę i o mały włos nie wybuchnął gromkim śmiechem widząc, jak bardzo książę Uroczy się postarzał. Wziął jednak górę nad przeogromną chęcią nabijania się z upływu czasu i posilił się na poważny ton: 
- Nie mam złych zamiarów, nie musicie się obawiać. Nie przybywam w ramach siania grozy... 
- Jaki inny cel możesz mieć, piracie? - przerwał mu David. 
- Chcę ratować Was i Waszą córkę przed złem jakie jej zagraża. W Storybrooke nikt nie może się czuć bezpiecznie. Zła Królowa sieje chaos i terror, tylko Emma ma na tyle mocy, by ją pokonać. Ma miecz, którym może ją unicestwić... 
- Storybrooke? Miecz? Jak w moim śnie... - wtrąciła się Emma wychodząc zza drzewa. 
W jej głowie pojawiało się coraz to więcej pytań, a sama przestawała się obawiać ciemnowłosego mężczyzny. Poczuła z nim jakby więź i chciała dowiedzieć się więcej o krainie, z której przybywa. 
- Opowiedz mi o tej krainie więcej... - dodała. 
Killian uśmiechnął się nieznacznie i wrócił wzrokiem do księżniczki, szedł nawet w jej kierunku, ale wtedy strzała znów przeszyła przestrzeń pomiędzy nimi i spoczęła w drzewie nieopodal. 
- Nasza córka nie będzie słuchać tych bredni. Zła Królowa została pokonana raz na zawsze. Dokonaliśmy tego przed laty, a teraz znikaj, nim rozkażę Cię zakuć i wrzucić do lochów! - ryknął David. 
Król Zaczarowanego Lasu niezbyt był skory do rozmowy. Wnet pochwycił za ramiona obie najważniejsze kobiety w ich życiu i poprowadził na drogę prowadzącą do ich pałacu. Jones nie chcąc się narażać, stał tam jak w ziemię wrośnięty i obserwował, jak jego najdroższa oddala się z każdym krokiem coraz to bardziej... 
Kilka dni później w królewskim zamku wydano bal na cześć księżniczki Emmy, obchodzącej w tym dniu urodziny. Killian postanowił wedrzeć się na nie w przebraniu. Na tę okazję porzucił czarny, skórzany płaszcz i przywdział coś nieco jaśniejszego, łagodniejszego i szlachetniejszego. Wyglądał w nowym stroju jak książę z krwi i kości, a obsłudze balu, nie przeszło przez myśl, iż może to być ten sam mężczyzna, który jeszcze do niedawna plądrował okoliczne wioski i siał terror na okolicznych morzach i nierząd w portowych tawernach. Tak oto pirat przedostał się przez pałacowe bramy, a potem na salę balową, gdzie znajdowali się już wszyscy goście, łącznie z jubilatką. Podszedł do niej pewnym, dumnym niczym paw krokiem i wykonał elegancki ukłon w jej stronę, by następnie nieśmiało spojrzeć w jej oczy i posłać szelmowski uśmiech. 
- Niech żyje nasza księżniczka... 
Wypowiadając te słowa sięgnął do kieszeni brązowego płaszcza i wyciągnął z niej maleńkie pudełeczko, którego zawartość zabłysnęła w blasku świec, po tym jak zdjął wieko. Piękny wisiorek z łabędziem uśmiechał się do królewskiej córy, a ta jakby się zarumieniła. 
- Pozwolisz, moja pani... 
Zaraz potem piękny podarek spoczął na szyi swej nowej właścicielki, a sama zgodziła się ruszyć z nim w tan, wypytując co nieco o Storybrooke, z którego przybywał. 
- Jest to kraina, w której wszyscy musimy walczyć o swoje szczęśliwe zakończenie. Zło i dobro toczą tam codzienną walkę o byt, a Emma... 
- Emma jest Wybawicielką. To znaczy... Ja nią jestem... - dokończyła. 
- Dokładnie tak. Wierz mi lub nie, ale to, co dzieje się tutaj, jest tylko snem. A ja... jestem tutaj, by pomóc Ci uwierzyć. 
- Jak masz zamiar to zrobić? 
- Pocałunek prawdziwej miłości zdolny jest przełamać każdą klątwę i każde zaklęcie... 
Ciemnowłosy pirat właśnie pochylał się do pocałunku, ale wtem zaborczy ojciec rozdzielił tę dwójkę, pod pretekstem chęci przetańczenia z córką całej nocy. Tak też zresztą było. David nie opuszczał swojego oczka w głowie ani na moment. Dopiero, gdy trwało zamieszanie związane z końcem przyjęcia, Emma odnalazła moment, by podejść do towarzysza i przekazać mu sekretną wiadomość szeptem, prosto do jego ucha: 
- Spotkajmy się skoro świt na przy starej studni. 
Na pożegnanie posłali sobie zaledwie spojrzenia, choć w Killianie zbierała przeogromna chęć, by pobiec za uroczą blondynką i skraść choć jeden pocałunek z jej ust.

 


Zgodnie z obietnicą, pojawił się o świcie w umówionym miejscu. Rad był, że przybyła, nawet tego nie krył. Ośmielił się nawet przytulić ją ze szczęścia. Cieszył się bowiem, że mu po części zaufała. Oczywiście nie było to takie proste i nie stało się pierwszego dnia. Potajemnych spotkań było wiele, na każdym Killian dzielił się z nią inną opowieścią o sobie, o niej, o mieszkańcach miasteczka, a także o ich związku i o tym jak się poznali. Emma coraz częściej się uśmiechała i sama inicjowała rozmowy. Sukcesem, jakim pirat mógł się pochwalić, był pocałunek w policzek, jakim obdarowała go piękna księżniczka, nim zniknęła którejś nocy. Wszystko zdawało się iść w dobrym kierunku. Niestety relacja jaka zaczęła rozwijać się pomiędzy tą dwójką, nie w smak była królowi Zaczarowanego Lasu. Zorganizował więc potyczki jeździeckie z walką na kopie, a wygrany miał pojąć jego córkę za żonę. Wieść o nadchodzącym wydarzeniu podburzyła dobry, pełen optymizmu nastrój Killiana, ale jego wrodzony upór nie dawał za wygraną. 
- Skoro król rzuca mi rękawicę, podejmę się wyzwania. Zrobię dla niej wszystko, nawet jeśli mam umrzeć... 
Przejrzał się jeszcze raz w lustrze w izdebce w gospodzie, w której tymczasowo się zatrzymał, a następnie przywdział czarną niczym noc zbroję, a zaraz potem osiodłał konia i pognał prosto do królewskiego zamku. Nie lada zadanie na niego czekało. Musiał zmierzyć się z najlepszymi z najlepszych, a oni nie znali słowa porażka. Zawzięcie walczył. Został mu już tylko jeden przeciwnik, a widząc potajemny uśmiech i zainteresowanie blondwłosej córy króla, nabrał jeszcze większych sił i po niedługiej walce pokonał rywala, by zaraz potem zwycięsko podjechać do trybun, prosto przed księżniczkę, która jak nakazywał zwyczaj, oddała mu swą chusteczkę. 
- Pokaż się, mój synu - nakazał król. 
Wtem Jones z dumą zdarł z siebie hełm i posłał wszystkim łobuzerski uśmiech. 
- Mówiłem, że nie dam się tak łatwo pokonać, kochana - przemówił puszczając oczko Emmie. 
Ta zaś wstała i poprosiła aby ten zabrał ją w pewne miejsce, a wtem coś mu przekaże. Jak pragnęła tak uczynił. Droga do wymarzonego miejsca księżniczki nie trwała zbyt długo, choć koń miał już dość. Dwójka młodych ludzi dotarła na piękną, obszerną polanę z usianymi na niej różami. Każda coraz to piękniejsza. Killian nie mogąc się oprzeć, zerwał jedną z nich i wręczył swej wybrance, gwarantując przy tym dozgonną miłość. 
- Jest jedno, co musisz wiedzieć. Ja zawsze, ale to zawsze będę po Twojej stronie, Swan. Pójdę za Tobą choćby na koniec świata i... 
Coś niespodziewanego. Blondynka zrobiła krok ku amantowi i wnet złączyła ich usta w czułym pocałunku, obejmując go ramionami najmocniej jak tylko się dało. Wokół świat rozbłysł dziesiątkami barw, udało się, urok został zdjęty! 
-  Odnalazłeś mnie... - wyszeptała cicho. 
- Kiedykolwiek wątpiłaś? 
- Nigdy. Nigdy nie wątpiłam i nie zwątpię w Ciebie. 
Szczęście tej pary nie miało końca. Będąc razem pokonali wszystkie przeciwności losu, włącznie z Rumpelsztykiem czyhającym na życie pirata. Choć nie mieli przy sobie fasolki, znaleźli zupełnie inny sposób, by dostać się z powrotem do Storybrooke, a mianowicie przenieśli się przez zaczarowaną szafę jak niegdyś Emma za niemowlaka. W mieście wszyscy na nich oczekiwali i razem pokonali Złą Królową przemieniając ją w kobrę nie mniej jadowitą, niż sama zła strona Reginy. Po wszystkim urządzili ogromne przyjęcie w restauracji u Babci i starali się cieszyć tym, co ich spotkało. A Killian i Emma? Żyli długo i szczęśliwie, no a przynajmniej próbowali. A póki są razem i żyją w miłości, nic nie stoi im na przeszkodzie. Po raz kolejny prawdziwa miłość dowiodła, że jest najsilniejszą, a zarazem najpiękniejszą magią na świecie. 

OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
Ciąg dalszy tej historii od Autora

Alternatywne kontynuacje tej historii na bazie Waszych wyborów
Jak dalej powinna potoczyć się ta historia? A może chcesz zaproponować alternatywną kontynuację? Zaproponuj swój pomysł w komentarzach zaznaczając, że jest to opcja kontynuowania tej historii. Możesz dodać dowolną ilość propozycji - puść wodze fantazji!

Chcesz napisać kontynuację tej historii korzystając z zaproponowanego wyboru? Po prostu kliknij w przycisk "Napisz ciąg dalszy z tym wyborem" przy wybranej wersji kontynuacji i... pisz co wydarzy się dalej!

Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Twórca tego fanfiction zarobił dotychczas 243 punktów za:

Jakość:50Popularność:72
Wsparcie:86Ocena i wartość ocen:3
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i wybory:20
W trwającej akcji twórca dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
72 czytelników Wrz 10, 2017

Twój komentarz lub propozycja kontynuowania tej historii

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

2 Komentarzy

tempxbrenn Fan 117,925 pkt
Nie jestem fanem CS ale to jest super :D
+3 głosów
Wrz 11, 2017
chachacharming VIP 169,244 pkt
Awwwww słodkie to bardzo <3 Nie jestem jakimś mega shipperem Captain Swan, ale baaardzo to urocze <3 Jakby w serialu tak to zostało rozwiązane to też byłoby ciekawie :D
+1 głos
Wrz 11, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
350 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 350 Gości
Dziś posty czytano : 15185 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  564068 punktów
 2. Young Stars Festival
  45254 punktów
 3. Bartek Lovers
  43886 punktów
 4. Potterheads
  40422 punktów
 5. Supiwerki
  40360 punktów
 6. The 100
  39268 punktów
 7. SikorskiSquad
  34461 punktów
 8. Arturonators
  30361 punktów
 9. SERIALE
  25792 punktów
 10. GRY
  23382 punktów
 11. Famous In Love
  22495 punktów
 12. Life Is Strange
  22402 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20195 punktów
 14. Domisiaki
  18557 punktów
 15. Once Upon A Time
  18038 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17562 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17409 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13284 punktów
 19. YOUNG STARS
  12912 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12777 punktów
 21. Forza
  12723 punktów
 22. Sonbird Team
  10885 punktów
 23. Remonators
  10355 punktów
 24. Eurowizja
  10229 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9298 punktów
 26. Dua Lipa
  8028 punktów
 27. TALENTY
  6509 punktów
 28. MUZYKA
  6485 punktów
 29. Playstation VR
  6210 punktów
 30. FILMY
  5799 punktów
 31. Nintendo
  5373 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5239 punktów
 33. Detroit
  5007 punktów
 34. Tomb Raider
  4949 punktów
 35. Stranger Things
  4732 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4634 punktów
 37. INNE
  4629 punktów
 38. Progress Armia
  4298 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4258 punktów
 40. The Originals
  4246 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4038 punktów
 42. Bambinos
  3985 punktów
 43. Young Stars News
  3318 punktów
 44. Sport
  2959 punktów
 45. K-Pop
  2763 punktów
 46. American Horror Story
  2613 punktów
 47. God Of War
  2567 punktów
 48. YOUTUBE
  2319 punktów
 49. Kortezjanie
  2125 punktów
 50. Puthinators
  1945 punktów
 51. Sony Playstation
  1785 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  952 punktów
 54. FPS
  879 punktów
 55. Temorki
  858 punktów
 56. Team Rieger
  811 punktów
 57. R5Family
  650 punktów
 58. PC
  552 punktów
 59. Arianators
  549 punktów
 60. Kluseczki Olgi
  549 punktów
 61. Zosiaki
  524 punktów
 62. Uncharted
  485 punktów
 63. LUDZIE
  442 punktów
 64. Directioners
  339 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  307 punktów
 66. Soy Luna
  305 punktów
 67. #talentobranie
  292 punktów
 68. 5SOSFam
  274 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  181 punktów
 71. Beautilles
  163 punktów
 72. The Good Place
  154 punktów
 73. Selenators
  142 punktów
 74. Strzelanki
  109 punktów
 75. Donaty Agaty
  108 punktów
 76. Orlandonators
  106 punktów
 77. Podróże
  94 punktów
 78. Swifties
  77 punktów
 79. Far Cry
  55 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1113 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post