Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+9 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Kilka dni temu na naszej grupie, pewna dziewczyna zadała pytanie Która z decyzji podjętych w serialu była waszym zdaniem najtrudniejsza? Te pytanie spodobało mi się na tyle, że pomyślałam, że może na ten temat powstać świetny post. No to zaczynajmy.

Zabicie mieszkańców Mount Weather


Tak, decyzja o zabiciu ludzi z MW była na pewno tą jedną z najtrudniejszych w serialu. Nie wiem, czy było jakieś inne lepsze i bezpieczne wyjście z sytuacji, ale pomyślcie, że musicie  zabić masę niewinnych ludzi. Tych, który wam pomagali, dziewczynę waszego przyjaciela, dzieci, które kompletnie nawet nie miały pojęcia o sprawie. Owszem działanie w dobru swemu i swoich ludzi, ale za bardzo wysoką cenę. Poczucie winy Clarke, Bellamyego, Montyego i innych było ogromne. Na zawszę straciliśmy już naszego kochanego Jaspera, który nie mógł zapomnieć o Mayi. Myślę, że postąpili słusznie, ponieważ groziło im wielkie niebezpieczęstwo, ale zawsze mogli się licytować, pomóc sobie nawzajem, ale łatwo jest tak mówić siedząc przed telewizorem, a inaczej się myśli będąc przed takim wyborem, na którego nie masz kompletnie czasu. 

Lista

Wyobrażacie sobie stworzyć listę stu osób. Tylko stu pośród, waszych znajomych, przyjaciół i rodziny, którym pozwolisz przeżyć, a resztę skazać na pewną śmierć? Bo ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Nie byłabym w stanie zrobić czegoś takiego, w szczególności nie zapisałabym na pewno tam siebie, tak samo jak uczyniła Clarke. Dla mnie ta scena była trudna, widać zmagania bohaterów, niepewność i strach przed tym co nadejdzie. Najgorsze było, że lista okazała się być potrzebna na tyle, że aż zdołali ją użyć. Patrząc jak w ostatnim odcinku, wynosili uśpionych skaikru z bunkra, który praktycznie sami odkryli, wprost czułam jak serce pęka mi na milion kawałeczków, chociaż podziwiam O. za to, że utworzyła wonkru i dała szansę każdemu z klanów.

Postrzelenie Jahy

Tutaj raczej krótko, decyzja przed jaką stanął Bellamy, aby postrzelić Jahe, by ochronić Octavie. Relacja tego rodzeństwa w serialu jest pokazana dość napięcie, ale nikt nie może zaprzeczyć, że kochają się bardzo mocno i są w stanie poświecić życie dla drugiego. Z racji, że Thelonius przeżył, uważam to za bardzo dobrą decyzje, chociaż, żeby nie było. Nie popieram próby zabicia innego człowieka i nie uważam tego za dobre, bo danej osobie udało się jakoś przeżyć tylko twierdzę tak, myśląc o całokształcie serialu. 

Zabicie swojej matki przez Montyego

To była dobra intencja, mama nie była sobą, robiła złe rzeczy. Monty myślał, że to jedyna słuszna decyzja. Ale zabić swoją matkę, krótko po tym jak ją odzyskałeś i dowiedziałeś się przy tym, że twój ojciec nie żyje, było tak przytłaczająca. Tym bardziej, że później się okazało, że da się wyjąć chipy i wszystko wraca do normy. Ja prawdopodobnie bym się załamała totalnie i nie mogłabym żyć z tą świadomością. 

Clarke zabijająca Finna

Był to dla mnie moment niezwykle smutny, jedna ze śmierci, na których najwięcej płakałam. Moja koleżanka natomiast uznała tę scenę za niezwykle uroczą. I może rzeczywiście jest urocza. No rzecz biorąc Finn miał dobrą śmierć i zawarli w niej naprawdę sporo uczuć. Za każdym razem jest tutaj wybór życie vs śmierć no i prawie za każdym razem wybrana jest jedna śmierć kosztem życia innych. Nie umiem stwierdzić czy to dobrze czy źle, dla mnie mogli by się wcale nie zabijać, ale cały serial nie miał by kompletnie sensu. Ale wracając do Clarke i Finna, to była dopiero jedna z pierwszych trudnych decyzji Clarke, a miała takich wyborów chyba najwięcej. Chociaż jej nie lubię, to podziwiam ją za to co zrobiła. Ona tylko mu pomogła, sprawiła mniejszy ból. A to pozostawiło w jej pamięci i sercu ogromną ranę. 

Powrót na Arkę bez Clarke

Przypomnę z grubsza sytuację. Praimfaya ma się zacząć za kilka godzin, jedyne ratunek dla 7 postaci, to lot w kosmos. Zanim jednak to nastąpi trzeba wykonać kilka zadań. Clarkę również je dostała. Jedno z najtrudniejszych, z ograniczonym czasem. No było bardzo niebezpiecznie. Jak się okazało nie wyrobiła się i nie zdążyła wrócić więc polecieli bez niej. Czyli skazali ją na śmierć. Swoją przyjaciółkę, która nie raz uratowała ich tyłki. My wiemy, że Clarke dzięki swojej czarnej krwi zdołała przeżyć, ale Monty, Raven, Bellamy, Echo, Harper i Murphy- nie. Przez 6 lat życia na Arce, gdzie nie ma więcej ludzi, często zostawali sami, pośród czterech ścian. Przez myśl często przebiegało to co zrobili. To co się działo na Ziemi również. Powtarzam to któryś raz, ale wszystkim współczuje tej świadomości, tych wspomnień. 

Przedstawiłam tutaj sześć sytuacji, które pierwsze przychodzą nam na myśl, ale The 100 to serial, który nie przestaje nas zaskakiwać, więc takich sytuacji była masa masa. Bohaterowie zdecydowanie muszą kierować się rozumem, a nie sercem. Większość z tych decyzji musiała zostać podjąć bardzo bardzo szybko, więc nie było czasu na logiczne przeanalizowanie sytuacji. Wybory często nie są słuszne, ale zastanawiając się, to nie ma dobrych, ani złych wyborów, są tylko takie, która wydaja nam się najbardziej odpowiednie na dany moment. Podsumowując, nigdy nie oceniajmy niczyich wyborów, bo nie jesteś w stanie powiedzieć, co ty byś zrobił w danej sytuacji. 

Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Szok
0
Złość
0
Smutek
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 1185 punktów za:

Jakość:20Popularność:1070
Podziękowania:0Ocena:45
Wyróżnienia:0Komentarze:50

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Karolina z Setki Użytkownik zweryfikowany 404,653 punktów 2 7
1,070 czytelników Wrz 13, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

Kopytkująca Sarna Użytkownik zweryfikowany 383,218 punktów 2 10
Swietnie to przedstawiłaś ♥
+8 głosów
Jest OK
 
Najlepszy komentarz
Wrz 13, 2017
Galopujący Jeleń Użytkownik zweryfikowany 286,856 punktów 2 15
Chcę już 5 sezon omggg
+10 głosów
Jest OK
Wrz 13, 2017
xxWhiteAngelxx Zarejestrowany użytkownik 73 punktów 1
Nie wyobrażam sobie nawet jak ciężko musiało być im takie decyzje podejmować wiem że sama nie dałabym rady
+3 głosów
Jest OK
Wrz 14, 2017
Ewa Jezierska Zarejestrowany użytkownik 2 punktów
Ja sama też nie umiałbym podjąć takich decyzji jakie podejmowali oni
+1 głos
Jest OK
Wrz 14, 2017
kaczka.dziwaczka Użytkownik zweryfikowany 13,596 punktów 5
Masz fajny temat, post jest dobrze napisany, ale mimo wszystko wydaje mi się trochę... płytki? Ale i tak miło się czytało
+1 głos
Jest OK
Wrz 14, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
195 osób na stronie
4 Użytkowników oraz 191 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 12331 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

 1. Ananasy Sylwii
  22522 punktów
 2. Bambinos
  11324 punktów
 3. Progress Armia
  4844 punktów
 4. Arturonators
  2665 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  22522 punktów
 2. Bambinos
  11324 punktów
 3. Progress Armia
  4844 punktów
 4. Arturonators
  2665 punktów
 5. Young Stars Camp
  2518 punktów
 6. Kluseczki Olgi
  1552 punktów
 7. Wokaliści
  203 punktów
 8. Remonators
  86 punktów
 9. FILMY
  39 punktów
Kontakt Post