Fandomy

Uwaga: trwają prace modernizacyjne - mogą występować przerwy / błędy w działaniu. Przepraszamy ! Dane w rankingach tylko w celach testowych, wszystkie zostaną wyzerowane w piątek !


+9 głosów

Kilka dni temu na naszej grupie, pewna dziewczyna zadała pytanie Która z decyzji podjętych w serialu była waszym zdaniem najtrudniejsza? Te pytanie spodobało mi się na tyle, że pomyślałam, że może na ten temat powstać świetny post. No to zaczynajmy.

Zabicie mieszkańców Mount Weather


Tak, decyzja o zabiciu ludzi z MW była na pewno tą jedną z najtrudniejszych w serialu. Nie wiem, czy było jakieś inne lepsze i bezpieczne wyjście z sytuacji, ale pomyślcie, że musicie  zabić masę niewinnych ludzi. Tych, który wam pomagali, dziewczynę waszego przyjaciela, dzieci, które kompletnie nawet nie miały pojęcia o sprawie. Owszem działanie w dobru swemu i swoich ludzi, ale za bardzo wysoką cenę. Poczucie winy Clarke, Bellamyego, Montyego i innych było ogromne. Na zawszę straciliśmy już naszego kochanego Jaspera, który nie mógł zapomnieć o Mayi. Myślę, że postąpili słusznie, ponieważ groziło im wielkie niebezpieczęstwo, ale zawsze mogli się licytować, pomóc sobie nawzajem, ale łatwo jest tak mówić siedząc przed telewizorem, a inaczej się myśli będąc przed takim wyborem, na którego nie masz kompletnie czasu. 

Lista

Wyobrażacie sobie stworzyć listę stu osób. Tylko stu pośród, waszych znajomych, przyjaciół i rodziny, którym pozwolisz przeżyć, a resztę skazać na pewną śmierć? Bo ja sobie tego kompletnie nie wyobrażam. Nie byłabym w stanie zrobić czegoś takiego, w szczególności nie zapisałabym na pewno tam siebie, tak samo jak uczyniła Clarke. Dla mnie ta scena była trudna, widać zmagania bohaterów, niepewność i strach przed tym co nadejdzie. Najgorsze było, że lista okazała się być potrzebna na tyle, że aż zdołali ją użyć. Patrząc jak w ostatnim odcinku, wynosili uśpionych skaikru z bunkra, który praktycznie sami odkryli, wprost czułam jak serce pęka mi na milion kawałeczków, chociaż podziwiam O. za to, że utworzyła wonkru i dała szansę każdemu z klanów.

Postrzelenie Jahy

Tutaj raczej krótko, decyzja przed jaką stanął Bellamy, aby postrzelić Jahe, by ochronić Octavie. Relacja tego rodzeństwa w serialu jest pokazana dość napięcie, ale nikt nie może zaprzeczyć, że kochają się bardzo mocno i są w stanie poświecić życie dla drugiego. Z racji, że Thelonius przeżył, uważam to za bardzo dobrą decyzje, chociaż, żeby nie było. Nie popieram próby zabicia innego człowieka i nie uważam tego za dobre, bo danej osobie udało się jakoś przeżyć tylko twierdzę tak, myśląc o całokształcie serialu. 

Zabicie swojej matki przez Montyego

To była dobra intencja, mama nie była sobą, robiła złe rzeczy. Monty myślał, że to jedyna słuszna decyzja. Ale zabić swoją matkę, krótko po tym jak ją odzyskałeś i dowiedziałeś się przy tym, że twój ojciec nie żyje, było tak przytłaczająca. Tym bardziej, że później się okazało, że da się wyjąć chipy i wszystko wraca do normy. Ja prawdopodobnie bym się załamała totalnie i nie mogłabym żyć z tą świadomością. 

Clarke zabijająca Finna

Był to dla mnie moment niezwykle smutny, jedna ze śmierci, na których najwięcej płakałam. Moja koleżanka natomiast uznała tę scenę za niezwykle uroczą. I może rzeczywiście jest urocza. No rzecz biorąc Finn miał dobrą śmierć i zawarli w niej naprawdę sporo uczuć. Za każdym razem jest tutaj wybór życie vs śmierć no i prawie za każdym razem wybrana jest jedna śmierć kosztem życia innych. Nie umiem stwierdzić czy to dobrze czy źle, dla mnie mogli by się wcale nie zabijać, ale cały serial nie miał by kompletnie sensu. Ale wracając do Clarke i Finna, to była dopiero jedna z pierwszych trudnych decyzji Clarke, a miała takich wyborów chyba najwięcej. Chociaż jej nie lubię, to podziwiam ją za to co zrobiła. Ona tylko mu pomogła, sprawiła mniejszy ból. A to pozostawiło w jej pamięci i sercu ogromną ranę. 

Powrót na Arkę bez Clarke

Przypomnę z grubsza sytuację. Praimfaya ma się zacząć za kilka godzin, jedyne ratunek dla 7 postaci, to lot w kosmos. Zanim jednak to nastąpi trzeba wykonać kilka zadań. Clarkę również je dostała. Jedno z najtrudniejszych, z ograniczonym czasem. No było bardzo niebezpiecznie. Jak się okazało nie wyrobiła się i nie zdążyła wrócić więc polecieli bez niej. Czyli skazali ją na śmierć. Swoją przyjaciółkę, która nie raz uratowała ich tyłki. My wiemy, że Clarke dzięki swojej czarnej krwi zdołała przeżyć, ale Monty, Raven, Bellamy, Echo, Harper i Murphy- nie. Przez 6 lat życia na Arce, gdzie nie ma więcej ludzi, często zostawali sami, pośród czterech ścian. Przez myśl często przebiegało to co zrobili. To co się działo na Ziemi również. Powtarzam to któryś raz, ale wszystkim współczuje tej świadomości, tych wspomnień. 

Przedstawiłam tutaj sześć sytuacji, które pierwsze przychodzą nam na myśl, ale The 100 to serial, który nie przestaje nas zaskakiwać, więc takich sytuacji była masa masa. Bohaterowie zdecydowanie muszą kierować się rozumem, a nie sercem. Większość z tych decyzji musiała zostać podjąć bardzo bardzo szybko, więc nie było czasu na logiczne przeanalizowanie sytuacji. Wybory często nie są słuszne, ale zastanawiając się, to nie ma dobrych, ani złych wyborów, są tylko takie, która wydaja nam się najbardziej odpowiednie na dany moment. Podsumowując, nigdy nie oceniajmy niczyich wyborów, bo nie jesteś w stanie powiedzieć, co ty byś zrobił w danej sytuacji. 

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Karolina z Setki Użytkownik zweryfikowany 404,046 punktów 2 7
1,065 czytelników Wrz 13

Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby skomentować ten post.

5 Komentarzy

Kopytkująca Sarna Administrator 381,982 punktów 2 9
Swietnie to przedstawiłaś ♥
+8 głosów
 
Najlepszy komentarz
Wrz 13
Galopujący Jeleń Administrator 286,653 punktów 2 14
Chcę już 5 sezon omggg
+10 głosów
Wrz 13
xxWhiteAngelxx Zarejestrowany użytkownik 73 punktów 1
Nie wyobrażam sobie nawet jak ciężko musiało być im takie decyzje podejmować wiem że sama nie dałabym rady
+3 głosów
Wrz 14
Ewa Jezierska Zarejestrowany użytkownik 2 punktów
Ja sama też nie umiałbym podjąć takich decyzji jakie podejmowali oni
+1 głos
Wrz 14
kaczka.dziwaczka Użytkownik zweryfikowany 13,596 punktów 5
Masz fajny temat, post jest dobrze napisany, ale mimo wszystko wydaje mi się trochę... płytki? Ale i tak miło się czytało
+1 głos
Wrz 14

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
105 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 102 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 6128 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

 1. The 100
  79186 punktów
 2. Riverdale
  51523 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  46947 punktów
 4. GRY
  2955 punktów
 1. Kopytkująca Sarna
  33696 punktów
 2. Milena z Setki
  21754 punktów
 3. Klaudia z Setki
  14124 punktów
 4. Karolina z Setki
  5856 punktów
 5. jestem_pegazem
  2092 punktów
 6. majjaak
  601 punktów
 7. M.F
  409 punktów
 8. Gevherhan S.
  311 punktów
 9. JakubWichowski
  111 punktów
 10. Nemo
  43 punktów
 1. V-Lovers
  188785 punktów
 2. Bambinos
  92990 punktów
 3. Tinistas
  87327 punktów
 4. Violetta
  84668 punktów
 5. BVB Army
  81377 punktów
 6. The 100
  79186 punktów
 7. Lodofanaticas
  60986 punktów
 8. Directioners
  58834 punktów
 9. Beliebers
  54579 punktów
 10. Riverdale
  51523 punktów
 11. Ananasy Sylwii
  46947 punktów
 12. 5SOSFam
  45063 punktów
 13. Jorgistas
  42749 punktów
 14. Soy Luna
  42010 punktów
 15. Shawn Mendes Army
  41617 punktów
 16. Smilers
  37824 punktów
 17. Arianators
  27626 punktów
 18. Tonia's
  26679 punktów
 19. Once Upon A Time
  26676 punktów
 20. Jereminators
  24153 punktów
Kontakt