Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+6 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Czytałeś książkę? Oglądałeś serial? A może i to i to? 

Jeśli jednak nie, to zapraszam Cię do przeczytania postu, w którym poznasz kilka znaczących różnic miedzy serią książek, a serialem.

CZY WIESZ, ŻE...?

*Zacznijmy od głównej bohaterki, Eleny. W książce poznajemy ją jako uroczą blondynkę, w serialu natomiast zagrała ją przepiękna Nina Dobrev, brunetka o brązowych oczach.


*W książce, Elena ma czteroletnią siostrzyczkę, Margaret. W serialu rownież ma rodzeństwo, jednak jest nim tylko dwa lata młodszy brat, Jeremy. 

CIEKAWOSTKA: W rzeczywistości, Elena, jest pół roku młodsza od Steevena R. McQueena, który właśnie wciela się w postać Jeremyego.


*W serialu, akcja rozgrywa się w Mystic Falls, w książce jednak miasteczko to nosi nazwę Fells Church. CIEKAWOSTKA: Producenci zrezygnowali z pierwotnej nazwy miasteczka, ponieważ ta kojarzy się z rekigią i duchowością. A nie chcieli by był rozwikływaniu serial o wampirach, w którym chodzi tylko o niebo i piekło, oraz o Boga i Demona.


*W książce Bonnie ma rude włosy i wywodzi się od irlandzkich druidów. W serialu natomiast, przedstawiona jest jako piękna ciemnoskóra i ciemnowłosa czarownica, potomkinia czarownic z Salem.


*Caroline, serialowa, najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki Eleny. W ksazce jednak dziewczyny były wrogami.


*W serialu Caroline zamienia się w wampira. W książce natomiast, przemienia się w wilkołaka. 


*W książce, Caroline była w ciąży wraz z Tylerem. W serialu jest to natomiast niemożliwe, ponieważ bohaterka jest wampirem, a Tyler hybrydą. 


*W książce, do kręgu najlepszych przyjaciółek Eleny należały Bonnie i Meredith, która niestety nie została uznana w serialu. 

CIEKAWOSTKA: Plec powiedział, że postać Meredith była w skrypcie pilota, lecz producenci zrezygnowali z niej, ponieważ czuli, że i tak jest już dużo postaci.


*W książce Katherine była Niemką, w serialu natomiast jest Bułgarką.


*W książce Klaus był tylko zwykłym wampirem. Natomiast w serialu, ukazany jest jako potężny pierwotny, który jest hybrydą! (Pół wilkołakiem, pół wampirem) 


*W książce Vicki jest zupełnie obcą osobą. W serialu gra sioste Matta.


*Książkowy Alaric jest młodym mężczyzna, ma on bowiem chyba z jakieś 20 lat. W serialu natomiast jest on nieco starszy. Wciela się w postać nauczyciela.


*W serii książek występują również takie nadprzyrodzone istoty jak kitsune. W serialu nie ma natomiast o nich mowy.


*W książce ukazany jest wątek miłosny miedzy Damonem a Bonnie. Damon czuje coś do rudowłosej piękności z wzajemnością. W serialu jest to raczej dość niespotykane, jest to raczej wzajemna nienawiść. W późniejszych sezonach można jednak dostrzec ich przepiękną przyjaźń. 


*Zanim Paul Wesley (Stefan), Michael Trevino (Tyler) i Zach Roerig (Matt) otrzymali swoje role, ubiegali się o role Damona.


*Poczatkowo nazwisko Stefana i Damona miało brzmieć Whitmore, które nie zostało zatwierdzone i jak twierdzą producenci, uważają, to za bardzo dobrą decyzje,, ponieważ prawdopodobnie popełniliby najgorszy błąd w życiu. Whitmore, jednak pojawia się w późniejszych odcinkach jako nazwa collegeu Eleny, oraz jako nazwisko jej najlepszego przyjaciela.

Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Szok
0
Złość
0
Smutek
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 765 punktów za:

Jakość:20Popularność:665
Podziękowania:0Ocena:30
Wyróżnienia:0Komentarze:50

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Pamiętnikach Wampirów na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Karczi Użytkownik zweryfikowany 197,857 punktów 1 6
665 czytelników Wrz 13, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

Anna Jopek Użytkownik zweryfikowany 160,133 punktów 2 9
Czytalam książki i widziałam serial. W książce było straszniw dużo wątków nie mających sensu. Do tej pory nie rozumiem po co jej tyle skrzydeł. Książka moim zdaniem byla ne dopracowana. Serial cóż historia pogmatwana. Nie podobało mi się sprowadzanie do życia martwych postaci. Ale jesli miała bym wybrać to bardziej wole serial.
+2 głosów
Jest OK
 
Najlepszy komentarz
Wrz 15, 2017
DelenaŻyciem Użytkownik zweryfikowany 19,769 punktów 2
A w książce Klaus nie był przypadkiem też tym pierwotnym? Przez co nie mogli go zabić zwykłym kołkiem tylko tym z tego jesiona (chyba tak to drzewo się nazywało), tak mi sie wydaje, bo pamiętam że było coś takiego, że Caroline to drzewo spaliła przecież.

Jak przeczytałam to o ubieganiu sie o role Damona to sobie pomyślałam "Dobrze, że jej nie dostali, bo Damon może być tylko jeden" (dziwna trochu jestem)
+3 głosów
Jest OK
Wrz 13, 2017
Lena_M Zarejestrowany użytkownik 70,828 punktów 4
Jak to dobrze, że to Ian dostał rolę Damona. Tamta trójka zdecydowanie by się do niej nie nadawała ;)
+3 głosów
Jest OK
Wrz 13, 2017
Gevherhan S. Zarejestrowany użytkownik 931 punktów 2 15
Nie czytałam książki więc bardzo dziekuje za "te różnice". Brawo za post!
+1 głos
Jest OK
Wrz 14, 2017
xsweethurts Zarejestrowany użytkownik 18,681 punktów 2
Super post
0 głosów
Jest OK
Wrz 15, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
196 osób na stronie
4 Użytkowników oraz 192 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 12340 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

 1. Ananasy Sylwii
  22522 punktów
 2. Bambinos
  11324 punktów
 3. Progress Armia
  4844 punktów
 4. Arturonators
  2665 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  22522 punktów
 2. Bambinos
  11324 punktów
 3. Progress Armia
  4844 punktów
 4. Arturonators
  2665 punktów
 5. Young Stars Camp
  2518 punktów
 6. Kluseczki Olgi
  1552 punktów
 7. Wokaliści
  203 punktów
 8. Remonators
  86 punktów
 9. FILMY
  39 punktów
Kontakt Post