Fandomy
+4 głosów

Czytałeś książkę? Oglądałeś serial? A może i to i to? 

Jeśli jednak nie, to zapraszam Cię do przeczytania postu, w którym poznasz kilka znaczących różnic miedzy serią książek, a serialem.

CZY WIESZ, ŻE...?

*Zacznijmy od głównej bohaterki, Eleny. W książce poznajemy ją jako uroczą blondynkę, w serialu natomiast zagrała ją przepiękna Nina Dobrev, brunetka o brązowych oczach.


*W książce, Elena ma czteroletnią siostrzyczkę, Margaret. W serialu rownież ma rodzeństwo, jednak jest nim tylko dwa lata młodszy brat, Jeremy. 

CIEKAWOSTKA: W rzeczywistości, Elena, jest pół roku młodsza od Steevena R. McQueena, który właśnie wciela się w postać Jeremyego.


*W serialu, akcja rozgrywa się w Mystic Falls, w książce jednak miasteczko to nosi nazwę Fells Church. CIEKAWOSTKA: Producenci zrezygnowali z pierwotnej nazwy miasteczka, ponieważ ta kojarzy się z rekigią i duchowością. A nie chcieli by był rozwikływaniu serial o wampirach, w którym chodzi tylko o niebo i piekło, oraz o Boga i Demona.


*W książce Bonnie ma rude włosy i wywodzi się od irlandzkich druidów. W serialu natomiast, przedstawiona jest jako piękna ciemnoskóra i ciemnowłosa czarownica, potomkinia czarownic z Salem.


*Caroline, serialowa, najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki Eleny. W ksazce jednak dziewczyny były wrogami.


*W serialu Caroline zamienia się w wampira. W książce natomiast, przemienia się w wilkołaka. 


*W książce, Caroline była w ciąży wraz z Tylerem. W serialu jest to natomiast niemożliwe, ponieważ bohaterka jest wampirem, a Tyler hybrydą. 


*W książce, do kręgu najlepszych przyjaciółek Eleny należały Bonnie i Meredith, która niestety nie została uznana w serialu. 

CIEKAWOSTKA: Plec powiedział, że postać Meredith była w skrypcie pilota, lecz producenci zrezygnowali z niej, ponieważ czuli, że i tak jest już dużo postaci.


*W książce Katherine była Niemką, w serialu natomiast jest Bułgarką.


*W książce Klaus był tylko zwykłym wampirem. Natomiast w serialu, ukazany jest jako potężny pierwotny, który jest hybrydą! (Pół wilkołakiem, pół wampirem) 


*W książce Vicki jest zupełnie obcą osobą. W serialu gra sioste Matta.


*Książkowy Alaric jest młodym mężczyzna, ma on bowiem chyba z jakieś 20 lat. W serialu natomiast jest on nieco starszy. Wciela się w postać nauczyciela.


*W serii książek występują również takie nadprzyrodzone istoty jak kitsune. W serialu nie ma natomiast o nich mowy.


*W książce ukazany jest wątek miłosny miedzy Damonem a Bonnie. Damon czuje coś do rudowłosej piękności z wzajemnością. W serialu jest to raczej dość niespotykane, jest to raczej wzajemna nienawiść. W późniejszych sezonach można jednak dostrzec ich przepiękną przyjaźń. 


*Zanim Paul Wesley (Stefan), Michael Trevino (Tyler) i Zach Roerig (Matt) otrzymali swoje role, ubiegali się o role Damona.


*Poczatkowo nazwisko Stefana i Damona miało brzmieć Whitmore, które nie zostało zatwierdzone i jak twierdzą producenci, uważają, to za bardzo dobrą decyzje,, ponieważ prawdopodobnie popełniliby najgorszy błąd w życiu. Whitmore, jednak pojawia się w późniejszych odcinkach jako nazwa collegeu Eleny, oraz jako nazwisko jej najlepszego przyjaciela.

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Pamiętnikach Wampirów na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Karczi Użytkownik zweryfikowany 210,262 punktów
650 czytelników Wrz 13

Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby skomentować ten post.

5 Komentarzy

DelenaŻyciem Użytkownik zweryfikowany 21,040 punktów
A w książce Klaus nie był przypadkiem też tym pierwotnym? Przez co nie mogli go zabić zwykłym kołkiem tylko tym z tego jesiona (chyba tak to drzewo się nazywało), tak mi sie wydaje, bo pamiętam że było coś takiego, że Caroline to drzewo spaliła przecież.

Jak przeczytałam to o ubieganiu sie o role Damona to sobie pomyślałam "Dobrze, że jej nie dostali, bo Damon może być tylko jeden" (dziwna trochu jestem)
+3 głosów
Wrz 13
Lena_M Zarejestrowany użytkownik 67,660 punktów
Jak to dobrze, że to Ian dostał rolę Damona. Tamta trójka zdecydowanie by się do niej nie nadawała ;)
+3 głosów
Wrz 13
Gevherhan S. Zarejestrowany użytkownik 737 punktów
Nie czytałam książki więc bardzo dziekuje za "te różnice". Brawo za post!
+1 głos
Wrz 14
Anna Jopek Użytkownik zweryfikowany 130,018 punktów
Czytalam książki i widziałam serial. W książce było straszniw dużo wątków nie mających sensu. Do tej pory nie rozumiem po co jej tyle skrzydeł. Książka moim zdaniem byla ne dopracowana. Serial cóż historia pogmatwana. Nie podobało mi się sprowadzanie do życia martwych postaci. Ale jesli miała bym wybrać to bardziej wole serial.
+1 głos
Wrz 15
xsweethurts Zarejestrowany użytkownik 21,708 punktów
Super post
0 głosów
Wrz 15

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
332 osób na stronie
34 Użytkowników oraz 298 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 8917 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

            Kontakt