Fandomy

Zasady akcji Warsaw Comic Con na Fandoms: kliknij
Dołącz do oficjalnej grupy Fandoms na Facebooku: tutaj

+5 głosów

Zastanawialiście się kiedyś czy jest możliwy idealny poranek do szkoły? Powiem wam, że to możliwe! Wystarczy posłuchać moich dzisiejszych wskazówek w poście! Zapraszam!

1. Przygotuj dzień wcześniej wszystko do szkoły

Pierwszym i najważniejszym punktem aby zyskać więcej czasu rano jest przed spaniem przygotowanie sobie potrzebnych materiałów na następny dzień. Najlepiej zacząć od spakowania plecaka żeby nie marnować rano na to czasu, dodatkowo mogę wam przedstawić lifehacka aby nigdy nie zapomnieć zadania domowego. Miejcie w piórniku albo i poza nim karteczki zamoprzylepne. Gdy nauczyciel zadaje zadanie to po prostu oprócz w zeszycie napiszcie je także na karteczce i przyklejcie do okładki zeszytu. Jest też druga opcja - po prostu nie odklejajcie karteczki a gdy wrócicie do domu przyklejcie ją do ściany nad biurkiem albo w jakimś dobrze widocznym miejscu - efekt gwarantowany. Wracając do wieczornych przygotowań - zastanówcie się w co chcecie się ubrać następnego dnia i albo po prostu wyjmijcie to z szafy albo zostawcie to w swoich myślach. Mogę zagwarantować, że od razu po wstaniu polecicie po te ubrania i zamiast marnować 20 minut na szukanie i ubieranie - zajmie wam to max 5 min.

2. Uporządkuj pokój

Kolejnym z bardzo ważnych elementów jest porządek w pokoju. No bo chyba nie ma nic gorszego niż wstanie i zobaczenie takiego bałaganu. Mimo, że taki drobiazg a potrafi nam nawet zepsuć cały poranek bo taki bałagan jeszcze potęguje stres + nie możemy nic w nim znaleźć. Pamiętajcie! Najważniejszym elementem w pokoju, który MUSI być posprzątany jest biurko. Co, jak co ale jest to główne miejsce przedmiotów szkolnych i naszego przebywania, dlatego znowu wam sprzedam lifehacka! Na biurku trzymajcie tylko najważniejsze rzeczy takie jak: plan lekcji, przybory do pisania/rysowania, drobne dodatki, jakiś laptop/komputer (niekonieczne) i jakieś zdjęcie, na które jak popatrzycie humor wam się od razu poprawi. Szczególnie przydatne gdy uczycie się na trudny sprawdzian!

3. Piękne zapachy

Może zaskakującym ale moim ulubionym punktem jest postawienie w pokoju kwiatków w doniczkach (wybierzcie sobie jakieś ładne doniczki)! Uwierzcie mi, że jak wstaniecie zmęczeni płacząc z pytaniem "dlaczego muszę iść do szkoły", powąchacie ślicznego kwiatka - od razu uśmiech wkradnie się wam na twarze. Polecam wam wybrać takie gatunki kwiatów, które nie trzeba za często podlewać a są piękne. Wybór macie naprawdę ogromny więc zostawiam wybór wam i paniom ekspedientkom w sklepie. Piszę o takich kwiatach, co rzadko trzeba podlewać, ponieważ mogę was zapewnić że nie dość, że zapomnicie je podlewać to nie wiem czy wiecie ale większe kwiaty potrzebują większej opieki niż samo podlewanie. Pamiętajcie tylko, że jak macie doniczkę bez otworu na dole i talerzyka - nie wyjmować kwiatka ze sklepowej typowej brązowej nakładki. Dlaczego? Wasz kwiatek gdy nie będzie miał gdzie wypuścić wody po prostu zgnije! Tutaj taka porada ogrodnika ode mnie.

4. Dobre samopoczucie

Na koniec - pracujcie nad sobą i starajcie się iść do szkoły z dobrą myślą - pomyślcie o kolegach/koleżankach, które w niej spotkacie. Trzeba zdać sobie z tego po prostu sprawę, że szkoła jest dla naszego dobra. Jeśli będziecie czerpać wiedzę ze szkoły w przyszłości będzie wam dużo łatwiej w szczególności, że nie chodzi tylko o naukę ale także o charakter. Mimo tego, że szkoła powstała aby dzieci czerpały naukę od starszych to mimo waszej nieświadomości to uczymy się zachowań naszych rówieśników. Prościej mówiąc - kształtujemy siebie. Dlatego nie ma co leżeć w łóżkach udając, że jest się chorych (nie mam tu na myśli tych, co naprawdę się rozchorowali) tylko ruszać do szkoły w podskokach myśląc o marzeniach co chce się osiągnąć w przyszłości. Szkoła to pierwszy krok do marzeń - zawsze sobie to powtarzam i jestem w stanie wejść do sali na najbardziej znienawidzony przedmiot z uśmiechem na twarzy.

Podsumowanie

To już wszystkie porady, które dzisiaj dla was przygotowałam. Mogę was zapewnić, że gdy zastosujecie każdą z nich to wasz poranek zmieni się o 180 stopni. Pamiętajcie, że najważniejszy jest punkt 4, czyli dobra myśl. Bez tego ani rusz. Myślę, że jak wejdziecie do szkoły z pięknym uśmiechem na twarzy to wszyscy od razu inaczej na was popatrzą i sami się uśmiechną - uśmiech zaraża i nawet nie wiecie jak! Piszcie w komentarzach jakie to wy macie sposoby na idealny poranek i co najważniejsze - jakie macie podejście do szkoły? Czekam na rozbudowane opnie! Mam nadzieję, że skorzystacie z moich porad i myślę, że w jakimś tam stopniu wam pomogę! A co do prac domowych - polecam wam je robić od razu po powrocie ze szkoły, ponieważ zostaje wam wtedy dużo więcej czasu dla siebie i nie macie tego stresu, że musicie jeszcze zrobić zadanie!

Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Autor tego posta zarobił dotychczas 226 punktów za:

Jakość:20Popularność:94
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:5
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:40
W trwającej akcji autor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !
inne
 Klarciocha Zweryfikowany 575,937 punktów 3 10
94 czytelników Wrz 20, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

4 Komentarzy

Martyna Wajer Zweryfikowany 140,965 punktów 2 8
Jeśli chodzi o mnie, to:
1. Ja nigdy nie zapominam o zadaniach domowych xD.
2. Hahahaha już widzę- NIGDY to u mnie nie nastąpi.
3. To stosuję, jeśli można tak powiedzieć xD
4. Jak pomyślę o moich koleżankach z gimnazjum, moje ciśnienie spada xD W sensie w gimnazjum trafiłam na bardzo średnią klasę więc.. :/
Super post!
+2 głosów
Jest OK
Wrz 20, 2017
OnlyRaige Zweryfikowany 136,065 punktów 2 7
Mam nadzieję, że twoje rady coś dadzą w tą sobotę ;)
+1 głos
Jest OK
Wrz 20, 2017
Queen Stoessel Zweryfikowany 42,344 punktów 2 8
Świetny post! Każda z powyżej wymienionych przez Ciebie rzeczy jest ważna by wczesne wstawanie do szkoły nie było tak tragiczne. Na pewno spakowanie się dzień przed oraz od razu wybranie sobie ciuchów zaoszczędzi nasz czas następnego poranka i pozwoli pospać sobie parę minut dłużej.
0 głosów
Jest OK
Wrz 20, 2017
Karolista3011 Zweryfikowany 55,051 punktów 4
Bardzo przydatny post! Na pewno skorzystam z wielu rad
0 głosów
Jest OK
Wrz 23, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
75 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 75 Gości
Dziś posty czytano : 7339 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

 1. Riverdale
  95577 punktów
 2. The 100
  33117 punktów
 3. Pamiętniki Wampirów
  26420 punktów
 4. Stranger Things
  16146 punktów
 5. Teen Wolf
  10471 punktów
 6. SKAM
  7465 punktów
 7. Gra o Tron
  5202 punktów
 8. Life Is Strange
  3559 punktów
 9. Famous In Love
  1526 punktów
 1. Riverdale
  76467 punktów
 2. Pamiętniki Wampirów
  19547 punktów
 3. The 100
  15874 punktów
 4. Stranger Things
  5921 punktów
 5. Teen Wolf
  3747 punktów
 6. Life Is Strange
  3257 punktów
 7. Gra o Tron
  2565 punktów
 8. SKAM
  2564 punktów
 9. Famous In Love
  419 punktów
 1. Riverdale
  8827 punktów
 2. The 100
  5222 punktów
 3. Pamiętniki Wampirów
  2938 punktów
 4. Stranger Things
  2393 punktów
 5. Teen Wolf
  1396 punktów
 6. SKAM
  783 punktów
 7. Life Is Strange
  302 punktów
 8. Famous In Love
  31 punktów
 9. Gra o Tron
  30 punktów
 1. The 100
  12021 punktów
 2. Riverdale
  10283 punktów
 3. Stranger Things
  7832 punktów
 4. Teen Wolf
  5328 punktów
 5. SKAM
  4118 punktów
 6. Pamiętniki Wampirów
  3935 punktów
 7. Gra o Tron
  2607 punktów
 8. Famous In Love
  1076 punktów
Kontakt Post