Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+5 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Zastanawialiście się kiedyś czy jest możliwy idealny poranek do szkoły? Powiem wam, że to możliwe! Wystarczy posłuchać moich dzisiejszych wskazówek w poście! Zapraszam!

1. Przygotuj dzień wcześniej wszystko do szkoły

Pierwszym i najważniejszym punktem aby zyskać więcej czasu rano jest przed spaniem przygotowanie sobie potrzebnych materiałów na następny dzień. Najlepiej zacząć od spakowania plecaka żeby nie marnować rano na to czasu, dodatkowo mogę wam przedstawić lifehacka aby nigdy nie zapomnieć zadania domowego. Miejcie w piórniku albo i poza nim karteczki zamoprzylepne. Gdy nauczyciel zadaje zadanie to po prostu oprócz w zeszycie napiszcie je także na karteczce i przyklejcie do okładki zeszytu. Jest też druga opcja - po prostu nie odklejajcie karteczki a gdy wrócicie do domu przyklejcie ją do ściany nad biurkiem albo w jakimś dobrze widocznym miejscu - efekt gwarantowany. Wracając do wieczornych przygotowań - zastanówcie się w co chcecie się ubrać następnego dnia i albo po prostu wyjmijcie to z szafy albo zostawcie to w swoich myślach. Mogę zagwarantować, że od razu po wstaniu polecicie po te ubrania i zamiast marnować 20 minut na szukanie i ubieranie - zajmie wam to max 5 min.

2. Uporządkuj pokój

Kolejnym z bardzo ważnych elementów jest porządek w pokoju. No bo chyba nie ma nic gorszego niż wstanie i zobaczenie takiego bałaganu. Mimo, że taki drobiazg a potrafi nam nawet zepsuć cały poranek bo taki bałagan jeszcze potęguje stres + nie możemy nic w nim znaleźć. Pamiętajcie! Najważniejszym elementem w pokoju, który MUSI być posprzątany jest biurko. Co, jak co ale jest to główne miejsce przedmiotów szkolnych i naszego przebywania, dlatego znowu wam sprzedam lifehacka! Na biurku trzymajcie tylko najważniejsze rzeczy takie jak: plan lekcji, przybory do pisania/rysowania, drobne dodatki, jakiś laptop/komputer (niekonieczne) i jakieś zdjęcie, na które jak popatrzycie humor wam się od razu poprawi. Szczególnie przydatne gdy uczycie się na trudny sprawdzian!

3. Piękne zapachy

Może zaskakującym ale moim ulubionym punktem jest postawienie w pokoju kwiatków w doniczkach (wybierzcie sobie jakieś ładne doniczki)! Uwierzcie mi, że jak wstaniecie zmęczeni płacząc z pytaniem "dlaczego muszę iść do szkoły", powąchacie ślicznego kwiatka - od razu uśmiech wkradnie się wam na twarze. Polecam wam wybrać takie gatunki kwiatów, które nie trzeba za często podlewać a są piękne. Wybór macie naprawdę ogromny więc zostawiam wybór wam i paniom ekspedientkom w sklepie. Piszę o takich kwiatach, co rzadko trzeba podlewać, ponieważ mogę was zapewnić że nie dość, że zapomnicie je podlewać to nie wiem czy wiecie ale większe kwiaty potrzebują większej opieki niż samo podlewanie. Pamiętajcie tylko, że jak macie doniczkę bez otworu na dole i talerzyka - nie wyjmować kwiatka ze sklepowej typowej brązowej nakładki. Dlaczego? Wasz kwiatek gdy nie będzie miał gdzie wypuścić wody po prostu zgnije! Tutaj taka porada ogrodnika ode mnie.

4. Dobre samopoczucie

Na koniec - pracujcie nad sobą i starajcie się iść do szkoły z dobrą myślą - pomyślcie o kolegach/koleżankach, które w niej spotkacie. Trzeba zdać sobie z tego po prostu sprawę, że szkoła jest dla naszego dobra. Jeśli będziecie czerpać wiedzę ze szkoły w przyszłości będzie wam dużo łatwiej w szczególności, że nie chodzi tylko o naukę ale także o charakter. Mimo tego, że szkoła powstała aby dzieci czerpały naukę od starszych to mimo waszej nieświadomości to uczymy się zachowań naszych rówieśników. Prościej mówiąc - kształtujemy siebie. Dlatego nie ma co leżeć w łóżkach udając, że jest się chorych (nie mam tu na myśli tych, co naprawdę się rozchorowali) tylko ruszać do szkoły w podskokach myśląc o marzeniach co chce się osiągnąć w przyszłości. Szkoła to pierwszy krok do marzeń - zawsze sobie to powtarzam i jestem w stanie wejść do sali na najbardziej znienawidzony przedmiot z uśmiechem na twarzy.

Podsumowanie

To już wszystkie porady, które dzisiaj dla was przygotowałam. Mogę was zapewnić, że gdy zastosujecie każdą z nich to wasz poranek zmieni się o 180 stopni. Pamiętajcie, że najważniejszy jest punkt 4, czyli dobra myśl. Bez tego ani rusz. Myślę, że jak wejdziecie do szkoły z pięknym uśmiechem na twarzy to wszyscy od razu inaczej na was popatrzą i sami się uśmiechną - uśmiech zaraża i nawet nie wiecie jak! Piszcie w komentarzach jakie to wy macie sposoby na idealny poranek i co najważniejsze - jakie macie podejście do szkoły? Czekam na rozbudowane opnie! Mam nadzieję, że skorzystacie z moich porad i myślę, że w jakimś tam stopniu wam pomogę! A co do prac domowych - polecam wam je robić od razu po powrocie ze szkoły, ponieważ zostaje wam wtedy dużo więcej czasu dla siebie i nie macie tego stresu, że musicie jeszcze zrobić zadanie!

Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 151 punktów za:

Jakość:20Popularność:66
Podziękowania:0Ocena:25
Wyróżnienia:0Komentarze:40

inne
Klarciocha Użytkownik zweryfikowany 574,744 punktów 3 10
66 czytelników Wrz 20, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

4 Komentarzy

Martyna Wajer Użytkownik zweryfikowany 140,965 punktów 2 7
Jeśli chodzi o mnie, to:
1. Ja nigdy nie zapominam o zadaniach domowych xD.
2. Hahahaha już widzę- NIGDY to u mnie nie nastąpi.
3. To stosuję, jeśli można tak powiedzieć xD
4. Jak pomyślę o moich koleżankach z gimnazjum, moje ciśnienie spada xD W sensie w gimnazjum trafiłam na bardzo średnią klasę więc.. :/
Super post!
+2 głosów
Wrz 20, 2017
OnlyRaige Użytkownik zweryfikowany 134,528 punktów 2 7
Mam nadzieję, że twoje rady coś dadzą w tą sobotę ;)
+1 głos
Wrz 20, 2017
Queen Stoessel Użytkownik zweryfikowany 42,339 punktów 2 8
Świetny post! Każda z powyżej wymienionych przez Ciebie rzeczy jest ważna by wczesne wstawanie do szkoły nie było tak tragiczne. Na pewno spakowanie się dzień przed oraz od razu wybranie sobie ciuchów zaoszczędzi nasz czas następnego poranka i pozwoli pospać sobie parę minut dłużej.
0 głosów
Wrz 20, 2017
Karolista3011 Użytkownik zweryfikowany 55,051 punktów 4
Bardzo przydatny post! Na pewno skorzystam z wielu rad
0 głosów
Wrz 23, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
256 osób na stronie
5 Użytkowników oraz 251 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 22035 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

 1. Paulina Korejke 3
  28319 punktów
 2. Heartbreaker
  15819 punktów
 3. justine_drzewo
  7435 punktów
 4. JakubWichowski
  1124 punktów
 5. sandracz56
  664 punktów
 6. natusia_766
  184 punktów
 7. Malwina Konat
  158 punktów
 8. olaczaplicka
  146 punktów
 9. bemorehappy2003
  83 punktów
 10. x_kinga.xx
  58 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  55649 punktów
 1. oliviaxy (Rywal)
  18789 punktów
 1. Asia Skoczylas (Redaktor)
  38340 punktów
 1. zuzia11 (Rywal)
  5856 punktów
Kontakt Post