NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+3 głosów
(postid: 322670) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Po co przejmować się czymś o czym nie mamy pojęcia? Po co mamy przejmować się przyszłością skoro można żyć teraźniejszością? Poznajmy Lunę Valente - dziewczynę, dla której jutra mogłoby nie być, bo dzisiaj czerpię z życia pełnymi garściami.Poznajmy również jej przyjaciół, którzy są zawsze kiedy młoda Valente ich potrzebuje.Wspólnie tworzą paczkę zgranych przyjaciół, którzy są w stanie razem podbić świat.

Rozdział trzydziesty szósty

- Dlaczego nie poszliście z tym na policję? - pytanie, które zadaje Simon po usłyszeniu wszystkiego. Siedzimy właśnie w naszym salonie - ja razem z Matteo na jednej z kanap, a Simon na drugiej, naprzeciwko nas.

Opowiedzieliśmy mu wszystko, od samego początku, a raczej Balsano opowiedział. Ja tylko grzecznie siedziałam koło niego i na wszystko przytakiwałam. Najtrudniejszą częścią tej historii było opowiedzenie wczorajszych wydarzeń, z którymi nie zdążyłam się jeszcze uporać. Nie dam rady sama. Jestem zdziwiona faktem, że jestem w stanie jeszcze płakać. Skąd bierze się tyle łez? Spoglądam na chłopaka siedzącego koło mnie i dostrzegam jak bacznie obserwuje mnie wzrokiem. Przecież on również nie wiedział o niczym, co wydarzyło się wczoraj. Jedną ze swoich dłoni trzyma na moim udzie, a drugą mocno ściska w pięść.

- Nie wiem… - odzywam się po dość długiej ciszy. Naprawdę nie wiem dlaczego tego nie zrobiliśmy. Nie przeszło mi to nawet raz przez myśl.

- A ja się z nim zakolegowałem… Przepraszam Luna. Teraz rozumiem skąd wzięło się jego tak nagłe zainteresowanie naszą dwójką. Chciał się zbliżyć do Ciebie… - Simon błądzi wzrokiem po pokoju, widzę jak próbuje pozbierać wszystkie myśli.

- To nie jest Wasza wina, nic nie wiedzieliście… - posyłam mu słaby uśmiech. Nie mam więcej sił na jakąkolwiek rozmowę. Układam się wygodniej na sofie, a swoją głowę opieram o ramię chłopaka siedzącego koło mnie i delikatnie przymykam powieki. Potrzebuję wyciszenia. Brunet, gdy tylko widzi co robię, opatula mnie swoim silnym ramieniem i mocniej przyciąga do siebie, a następnie delikatnie całuje w czubek głowy.

- Simon… Nie mów nic Ambar. - szepczę do chłopaka mojej siostry, ponieważ na więcej mnie nie stać. Nie chcę, żeby ona się o tym dowiedziała. Nie lubię rozmawiać z innymi o moich problemach i nie lubię współczucia od innych. Wolę poradzić sobie ze wszystkim sama. Ewentualnie z Tobą. Widzę jak chłopak patrzy na mnie niezrozumiałym wzrokiem, ale ostatecznie niepewnie przytakuje.

Siedzimy długi czas w kompletnej ciszy, każdy pogrążony w swoich rozmyślaniach. Spokój ten przerywa nam jednak dźwięk komórki bruneta. Chłopak szybko spogląda na wyświetlacz i w jednej sekundzie zrywa się z kanapy, powodując że z hukiem ląduje na miejscu, które jeszcze przed chwilą zajmował. Co jest do cholery?

- Simon, błagam. Miej na nią oko. - szybko mówi do szatyna, a następnie nawet na mnie nie patrząc, wychodzi z mieszkania. Zdezorientowana utkwiłam wzrok w wejściu do salonu i próbuję zrozumieć co tu się właśnie stało. Ten Twój cholerny telefon, od tego wszystko się psuje.

- Luna? - niepewny głos chłopaka wyrywa mnie z transu. Gwałtownie spuszczam głowę i mrugam kilkakrotnie, ponieważ zaczęły boleć mnie oczy od ciągłego wpatrywania się w jeden punkt.

- Nie mów nic Simon… - zrezygnowana rzucam się na oparcie kanapy i niezgrabnie bawię się rękawem mojej bluzy.

Po nieokreślonym czasie słyszę jak do domu ktoś wchodzi. Pełna nadziei spoglądam w stronę drzwi, jednak szybko ona znika, gdy dostrzegam w nich moją siostrę.

- Ooo! Simon! Jaka miła niespodzianka! - wesoły głos mojej siostry sprawia, że wywracam oczami.  Niezmiernie zaczął irytować mnie jej ton. Wkurzona odwracam wzrok, żeby tylko nie musieć patrzeć na ich szczęście. Chłopak, gdy tylko widzi moje zachowanie, szybko chwyta swoją dziewczynę za dłoń i wyprowadza z pokoju.

- Chodźmy do Ciebie Ambar. - posyła jej promienny uśmiech, a ja w tym momencie mam ochotę zwymiotować. Ledwo się powstrzymuję. Jednak dziękuję w duchu, że wreszcie zostałam sama. Mogę w spokoju pomyśleć i wreszcie poużalać się nad sobą. Nie ułatwiają mi tego jednak śmiechy i rozmowy dochodzące z pokoju Am.

Zdenerwowana wstaje z łóżka i nerwowo przechadzam się po pokoju. Myślałam, że mi to pomoże jednak z każdym krokiem jest coraz gorzej. Brakuje tylko chwili i wpadnę w jakąś furię. Siadam szybko na podłodze, a nogi podkurczam pod brodę. Błagam, chcę już się obudzić. W swoim łóżku, szczęśliwa. Żebyś u mojego boku spał Ty. Bez żadnych ran na psychice i ciele. Chciałabym, żeby to wszystko się nie wydarzyło. Jednak życie to nie koncert życzeń, a ja nie potrafię cofnąć czasu. Opatulam swoje nogi ramionami i jak jakaś niezrównoważona psychicznie zaczynam bujać się do przodu i do tyłu. Może to zadziwiające, ale naprawdę pozwala się uspokoić. Z tego stanu wybudza mnie tym razem dźwięk mojego telefonu. Drżącymi dłońmi sięgam po niego i szybko odblokowuje wyświetlacz. Dostrzegam jedną nową wiadomość, w którą szybko wchodzę.

Numer nieznany:
[załącznik]”

Resztki mojego świata właśnie legły w gruzach. Moim ciałem wstrząsa ogromny szloch jednak z moich warg nie wydobywa się żaden dźwięk. Coś niewyobrażalnie mocno ściska moje serce. Oczy kolejny raz zachodzą mi łzami. Obraz mi ciemnieje, a ja nie potrafię wykonać żadnego ruchu. Jedno zdjęcie spowodowało tak ogromny ból. Tyle obiecywałeś, a niczego nie dotrzymałeś. Teraz już jestem pewna, że z niczym sobie tutaj nie poradzę. Muszę wyjechać. Wstaję powoli i chwiejnym krokiem kieruję się do mojego pokoju. Czuję się jakbym była pijana i jednocześnie naćpana, nie potrafię zapanować nad swoimi ruchami. Z mojej szafy wyciągam pierwszą lepszą torbę i wrzucam do niej to co najpotrzebniejsze. Nawet nie jestem do końca pewna co w niej ląduje. Ocieram twarz i wreszcie jestem w stanie cokolwiek zobaczyć. Narzucam na siebie swoją kurtkę i najciszej jak potrafię wychodzę z mieszkania. Nie chcę, aby ktokolwiek dowiedział się o tym co zamierzam zrobić. Naciągam na swój nos okulary w obawie o spotkanie kogoś niepożądanego. Szybko docieram na nasz parking i wsiadam do mojego auta. Opieram głowę o kierownicę i próbuję wziąć głęboki oddech. Z moich oczu dalej lecą łzy, jednak ja czuję się już kompletnie wyprana z emocji. Otwieram szyby w samochodzie, aby się choć trochę rozbudzić i z piskiem opon ruszam z parkingu. Pogubiłam się we wszystkim. W ciągu tych dwóch tygodni zdarzyło się tyle rzeczy, z którymi sobie nie radzę. Najbardziej przeraża mnie jednak fakt, że pomiędzy tymi wszystkimi zdarzeniami zgubiłam swoje prawdziwe ja. Nie jestem już sobą, co cholernie mnie boli. Ponownie chcę stać się beztroską Luną Valente, którą mało co obchodzi. Ale czy potrafię? Czy nie pogubiłam się w tym wszystkim za bardzo? Czy potrafię wygrać z destrukcyjnym uczuciem? Gdy znajduję się już w bezpiecznej odległości od miasta, postanawiam wreszcie się zatrzymać. Parkuje na poboczu i szybko wyciągam z kieszeni mój telefon oraz paczkę fajek. Uchylam szybę i papierosa szybko odpalam, jednak zastanawiam się co zrobić z telefonem. Wiem, że napiszę parę słów do Ambar, tylko co? Zdenerwowana zaczęłam obgryzać paznokcie, za co karcę się w myślach. Ponownie chwytam telefon i zaczynam pisać.

Wiem, że możesz nie zrozumieć mojej decyzji, ale w ostatnim czasie wydarzyło się wiele wydarzeń w moim życiu, o których Ci nie powiedziałam, za co serdecznie przepraszam. Musiałam wyjechać. Potrzebuję trochę czasu dla siebie. Chcę stać się znowu tą samą zabawną Luną, którą po drodze gdzieś zgubiłam. Nie dzwoń do mnie i nikomu nie mów, gdzie jestem.
A będę w jednym z domków naszych rodziców, jednak dokładnie nie powiem, w którym.
Obiecuję, że niedługo wrócę.
Wrócę silniejsza.”

Szybko wysyłam wiadomość zanim się rozmyślę. Jestem pewna, że moja siostra zrozumie moją decyzję. Odpalam samochód i ruszam w dalszą drogę. Nie czuję już nic. W duchu jednak dziękuję rodzicom, za to że jesteśmy tak obrzydliwie bogaci i mamy, aż tyle domków letniskowych. Nigdy się tym jakoś nie szczyciłam, ale teraz jestem za to wdzięczna. Jest ich tyle, że jakby któremuś z moich przyjaciół zachciało się mnie szukać, to będzie miał niemałe wyzwanie.

Po około czterech godzinach drogi podjeżdżam pod skromny domek znajdujący się nad samym brzegiem morza. Moje ciało jest wykończone wszystkimi wydarzeniami dnia dzisiejszego, jednak mózg w ogóle z nim nie współgra. Moje myśli ciągle krążą wokół chłopaka, który wywrócił moje życie do góry nogami. Właśnie siedzę na niewielkim tarasie na jednym z foteli, dokładnie opatulona kocem i uważnie obserwuję rozgwieżdżone niebo. Przez głowę przelatuje mi jedno z bolesnych wspomnień.

Siedzimy w ciszy na fotelach na moim balkonie i obserwujemy rozgwieżdżone niebo. Mogłoby być miło gdybym była trzeźwa. Obecnie nudzi mi się niemiłosiernie i mam nadzieję, że brunet za chwile coś zaproponuje. Jednak on wybucha głośnym śmiechem.

- O co Ci chodzi Balsano? - pytam, bo jestem całkowicie zdezorientowana.

- Pij. - wskazuje na pełny kieliszek stojący przede mną i sam wychyla swój do dna. Myślę, że jest równie wcięty co ja. - Wiesz Luna, doprowadzałaś mnie dziś do szewskiej pasji. - wyznaje z pijackim uśmiechem i przechyla kolejny kieliszek.”

Po moim policzku spływa pojedyncza łza. Niby to było tak niedawno, a jednak wszystko wtedy było o wiele łatwiejsze. Cholerne uczucia, które wkradły się do mojego życia bez ostrzeżenia i wszystko pokomplikowały. Zupełnie jak Ty. 
Mój wzrok tym razem pada na niespokojne morze, a do mojej głowy wraca kolejne ze wspomnień.

“Leżę właśnie na jednym z kocy, a moja głowa spoczywa na nagiej klatce piersiowej Balsano. Jego równomierne bicie serca uspokaja mnie i pozwala mi się wyciszyć. Natomiast jego dłoń spoczywa na moich plecach, gdzie bawi się sznureczkami od mojego bikini i co jakiś czas delikatnie smyra moją skórę. Przez moje zdradzieckie ciało co jakiś czas przechodzą przyjemne dreszcze, co zdradza jak dotyk tego idioty na mnie działa. Na mojej twarzy gości błogi uśmiech. Oby takich chwil jak ta było jak najwięcej. Wszyscy razem, szczęśliwi, wypoczęci i zrelaksowani.
Z udawanym zainteresowaniem udaję, że słucham moich przyjaciół. Tak naprawdę odpłynęłam daleko, jestem pewna że mój wzrok jest nieobecny. Po chwili czuję na mojej głowie delikatny pocałunek, co powoduje że niechętnie odwracam twarz w stronę twarzy Balsano.”

Po mojej twarzy zaczyna spływać zdecydowanie więcej łez, których nie próbuję powstrzymać. Już wtedy wiedziałam, że nie będę potrafiła bez Ciebie żyć. I właśnie tak się dzieję. Z każdym kolejnym dniem coraz trudniej jest mi funkcjonować bez Twojej bliskości. Ale uporam się z tym, dam radę to pokonać i wtedy wrócę, aby pokazać wszystkim, że Luna Valente jest niezniszczalna. Z letargu myśli i wspomnień wyrywa mnie krótki dźwięk powiadamiający o nowej wiadomości. Niepewnie chwytam telefon w swoje dłonie i spoglądam na wyświetlacz. Potok łez staje się jeszcze większy. Teraz już wiem, że nic nie będzie tak proste jak myślę.

“Nie uciekaj od miłości. W końcu i tak Cię dopadnie, bo to jest nasze przeznaczenie.”


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
Ciąg dalszy tej historii od Autora

Alternatywne kontynuacje tej historii na bazie Waszych wyborów
Jak dalej powinna potoczyć się ta historia? A może chcesz zaproponować alternatywną kontynuację? Zaproponuj swój pomysł w komentarzach zaznaczając, że jest to opcja kontynuowania tej historii. Możesz dodać dowolną ilość propozycji - puść wodze fantazji!

Chcesz napisać kontynuację tej historii korzystając z zaproponowanego wyboru? Po prostu kliknij w przycisk "Napisz ciąg dalszy z tym wyborem" przy wybranej wersji kontynuacji i... pisz co wydarzy się dalej!

Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Twórca tego fanfiction zarobił dotychczas 139 punktów za:

Jakość:50Popularność:44
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:3
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i wybory:30
W trwającej akcji twórca dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Soy Luna na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
majjaak Użytkownik 59,237 pkt
44 czytelników Paz 1, 2017

Twój komentarz lub propozycja kontynuowania tej historii

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Klarciocha Użytkownik 569,810 pkt
Boże ... poryczałam się, centralnie, jakie to piękne <33 czekam na następny <3
+1 głos
 
Najlepszy
Paz 1, 2017
OnlyRaige Użytkownik 138,150 pkt
Jak widzę zabawa dopiero się rozkręca co mnie bardzo cieszy :D
0 głosów
Paz 1, 2017
Karolista3011 Użytkownik 55,051 pkt
Świetny rozdział!
0 głosów
Paz 1, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
167 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 167 Gości
Dziś posty czytano : 6320 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. The 100
  119 osób
 2. Riverdale
  117 osób
 3. Ananasy Sylwii
  116 osób
 4. Bartek Lovers
  109 osób
 5. Bambinos
  102 osób
 6. Supiwerki
  60 osób
 7. Arturonators
  54 osób
 8. Shawn Mendes Army
  32 osób
 9. SikorskiSquad
  32 osób
 10. Domisiaki
  29 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Pretty Little Liars
  19 osób
 13. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 14. Remonators
  12 osób
 15. Misiaki Sysi
  12 osób
 16. Donaty Agaty
  11 osób
 17. Kluseczki Olgi
  10 osób
 18. Famous In Love
  9 osób
 19. GRY
  5 osób
 20. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. The Good Place
  3 osób
 24. PC
  2 osób
 25. Life Is Strange
  1 osób
 26. TALENTY
  1 osób
 27. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  299388 punktów
 2. The 100
  32738 punktów
 3. Supiwerki
  27714 punktów
 4. Young Stars Festival
  26999 punktów
 5. SikorskiSquad
  22911 punktów
 6. Bartek Lovers
  21702 punktów
 7. SERIALE
  17740 punktów
 8. Ania, nie Anna
  17069 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  14632 punktów
 10. Famous In Love
  13091 punktów
 11. Life Is Strange
  12357 punktów
 12. Shawn Mendes Army
  11938 punktów
 13. Domisiaki
  11663 punktów
 14. FILMY/SERIALE/TV
  11583 punktów
 15. Arturonators
  11574 punktów
 16. Bambinos
  11195 punktów
 17. YOUNG STARS
  10372 punktów
 18. Once Upon A Time
  10073 punktów
 19. Pretty Little Liars
  9899 punktów
 20. Remonators
  9330 punktów
 21. GRY
  9325 punktów
 22. Eurowizja
  9266 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  7203 punktów
 24. Nintendo
  4890 punktów
 25. Detroit
  4867 punktów
 26. Dua Lipa
  4689 punktów
 27. MUZYKA
  4466 punktów
 28. KSIĄŻKI
  4420 punktów
 29. INNE
  4403 punktów
 30. Progress Armia
  4181 punktów
 31. Forza
  4105 punktów
 32. The Originals
  4066 punktów
 33. Misiaki Sysi
  3659 punktów
 34. 13 Reasons Why
  3593 punktów
 35. Pamiętniki Wampirów
  3283 punktów
 36. Stranger Things
  2919 punktów
 37. K-Pop
  2641 punktów
 38. God Of War
  2426 punktów
 39. Young Stars News
  2194 punktów
 40. Sport
  2153 punktów
 41. Puthinators
  1889 punktów
 42. FILMY
  1863 punktów
 43. Tomb Raider
  780 punktów
 44. FPS
  585 punktów
 45. Team Rieger
  500 punktów
 46. Uncharted
  472 punktów
 47. PC
  463 punktów
 48. Kluseczki Olgi
  394 punktów
 49. Playstation VR
  320 punktów
 50. Arianators
  267 punktów
 51. MMers
  239 punktów
 52. Sony Playstation
  221 punktów
 53. Soy Luna
  169 punktów
 54. YOUTUBE
  163 punktów
 55. R5Family
  136 punktów
 56. LUDZIE
  128 punktów
 57. Directioners
  97 punktów
 58. The Good Place
  88 punktów
 59. 5SOSFam
  61 punktów
 60. Selenators
  53 punktów
 61. Beautilles
  51 punktów
 62. Podróże
  44 punktów
 63. Orlandonators
  29 punktów
 1. Potterheads
  140 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  4220 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  3681 punktów
 4. YOUNG STARS
  2343 punktów
 5. Riverdale
  1738 punktów
 6. Young Stars Festival
  1462 punktów
 7. Bartek Lovers
  1394 punktów
 8. Ananasy Sylwii
  871 punktów
 9. Once Upon A Time
  544 punktów
 10. SikorskiSquad
  403 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  143 punktów
 14. Supiwerki
  124 punktów
 15. Arturonators
  81 punktów
 16. Bambinos
  49 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  39 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 20. GRY
  25 punktów
 21. INNE
  24 punktów
 22. KSIĄŻKI
  21 punktów
 23. Stranger Things
  21 punktów
 24. Dua Lipa
  16 punktów
 25. Young Stars News
  16 punktów
 26. Ania, nie Anna
  14 punktów
 27. Eurowizja
  12 punktów
 28. The Originals
  12 punktów
 29. FILMY
  11 punktów
 30. Nintendo
  11 punktów
 31. Famous In Love
  10 punktów
 32. Sport
  10 punktów
 33. God Of War
  8 punktów
 34. Life Is Strange
  7 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. 13 Reasons Why
  5 punktów
 37. Arianators
  3 punktów
 38. Sony Playstation
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Playstation VR
  2 punktów
 41. Progress Armia
  2 punktów
 42. Misiaki Sysi
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2955 punktów
 2. Riverdale
  2540 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2469 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  1914 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1269 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post