+14 głosów
(postid: 322906) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Dobrze widzicie. Ostatecznie Bitwę wygrywają wspólnie fani Violetty i Soy Luny . Przyczyna jest bardzo prosta: oba fandomy toczyły rywalizację do samego końca, oba też dopuściły się działań, które moglibyśmy uznać za złamanie zasad. Nie będziemy już tłumaczyć dokładnie co się stało, bo nie chcemy wywoływać dodatkowych *dram* . Najprościej ujmując temat - jeden fandom zasypał serwis 50-częściowym fanfiction przez jego autora (zatem NIE doszło do plagiatu) a inny, opracowaniami utworów, których w swoim serialu ma do dyspozycji...kilkadziesiąt. Oba sposoby delikatnie mówiąc są kontrowersyjne i stwarzają pole do nadużyć. Fandomy to trudny temat, szczególnie, że akurat te dwa ... nie pałają do siebie zbyt wielkimi uczuciami... ;) Postanowiliśmy jednak wyjść im naprzeciw i spróbować dokonać niemożliwego - pogodzić obie ekipy. Bitwa nie miała być żadną przyczyną do kłótni między fandomami. Miała skłaniać do współpracy, poznania innych grup osób oraz siebie wzajemnie w ramach swoich ekip. Nie zawsze tak było, ale chcemy skończyć tą akcję z przekazem... stąd taki rezultat. Bo lepiej nagradzać, a nie karać.

Nagrody podzielone na 10 reprezentantów z obu zwycięskich fandomów

Ostatecznie postanowiliśmy, że żaden fandom nie będzie poszkodowany i bez względu na to, czy należy do fanów Violetty czy Soy Luny, jako reprezentant weźmie udział w procesie przyznania nagród. Tym sposobem połączyliśmy obie ekipy w jedno:
Sprawdziliśmy ile punktów zdobyli wyłącznie reprezentanci , filtrując tym samym proces przyznania nagród od tych, którzy dopuścili się nadużyć w formie publikowanych treści na stronie w ostatnim tygodniu rywalizacji (a w szczególności w niedzielę, 1 października) . Dzięki temu, o nagrody walczyli tylko reprezentanci w Bitwie, którzy uczciwie zdobywali punkty, a sposobem na nagrody okazała się jakość, przez CAŁY czas trwania akcji tj. od 3 lipca do 2 października . 


W efekcie wyłoniliśmy liczbę punktów, jaką przez cały okres Bitwy zdobyli fani Violetty :
oraz Soy Luny :
Biorąc pod uwagę uzyskane punkty, nagrody przypadły dla najlepszej 5-ki osób:

- 13101 (Klarciocha) - 524352 punktów

- 13095 (MalenaRatnerPL) - 289195 punktów

- 2922 (kinia<3) - 269933 punktów

- 5578 (pasquarelli) - 239529 punktów

- 13430 (juliajarka240) - 207110 punktów 


Poznaliśmy tym samym zwycięzców, którzy otrzymają nagrody za udział w zabawie.

Zwycięzcy nagród od Komputronika

Nagrody od Sponsora Bitwy Fandomów III: Seriale - firmy Komputronik otrzymują:

PlayStation 4 Slim (1199 zł) - Klarciocha (524352 punktów) https://www.komputronik.pl/productVariantGroup/3304/sony-playstation-4-slim.html

Słuchawki z mikrofonem HyperX Revolver (499 zł) - MalenaRatnerPL (289195 punktów) https://www.komputronik.pl/product/313325/hyperx-cloud-revolver.html

Klawiaturę Corsair Gaming K55 RGB (289 zł) - Kinia<3 (269933 punktów) https://www.komputronik.pl/product/358846/corsair-gaming-k55-rgb.html

Myszkę MSI DS100 (109 zł) - Pasquarelli (239529 punktów) https://www.komputronik.pl/product/303945/msi-interceptor-ds100.html

Podkładkę Razer Goliatus (59 zł) - JuliaJarka240 (207110 punktów) https://www.komputronik.pl/product/347613/razer-goliathus-control-fissure-small.html 


Nagrody zostaną dostarczone zwycięzcom do końca pażdziernika na adres wskazany w wiadomości na Fandoms. Odezwiemy się do Was z prośbą o podanie danych do wysyłki :)

Fandom Disneya dołącza do zabawy Ranking Warsaw Comic Con

...nie jako Violetta i Soy Luna , ale jako wspólny fandom fanów Disneya - to nagroda wspólna dla obu fandomów za równą rywalizację do samego końca i...nasza odpowiedź na ich konflikt. Chcemy sprawić, żeby obie grupy zaczęły ze sobą rozmawiać i współpracować, a nie rywalizować. To młodzi ludzie, którzy kochają swoich idoli. Chcemy, by łączyli się w tej pasji, a nie dzielili, jak dotychczas. Jest to konflikt, który trwa od dłuższego czasu i nie ma związku z Bitwą, jednak jeśli możemy jakoś im pomóc, to właśnie w ten sposób  -stąd taka a nie inna decyzja. Zaproponujemy Organizatorom WCC stworzenie strefy fanów seriali Disneya oraz prawo wygrania przez nich wejściówek i/lub sprowadzenia Gwiazdy na to wydarzenie. O wynikach tych rozmów poinformujemy Was wkrótce.

Nadchodzą zmiany w zasadach przyznawania punktów za posty

W związku z dużym polem nadużyć w kontekście ilości punktów zdobywanych za tworzenie treści przez fandomy, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu szeregu zmian w tym zakresie. Bezwzględnie chcemy wyeliminować pisanie na ilość i wyścigi w tym zakresie między użytkownikami. Fandoms ma być portalem jakości a zabawy na nim - turniejami wiedzy i jakości, a nie ilości . Zmiany wejdą w życie w trybie natychmiastowym , ogłosimy je w dniu dzisiejszym i dopiero po ich wprowadzeniu uruchomimy rankingi na ten tydzień . 

Koniec Bitwy - nowej edycji póki co nie będzie

Postanowiliśmy wycofać się aktualnie z uruchamiania kolejnej edycji Bitwy, ale jednocześnie nie będziemy poprzestawać wyłącznie na uproszczonych szybkich rankingach. Zamierzamy uruchomić bardziej rozbudowaną zabawę o ciekawsze nagrody i przede wszystkim ciekawszej formule. Nie będzie to jednak Bitwa w dotychczasowej formie. Czekajcie cierpliwie na ogłoszenie w tej sprawie :)

Jednocześnie ruszy oczekiwany program Fandoms LIVE! w Radiu Young Stars, który poprowadzony zostanie z pełną wizją . Program będzie prezentowany w każdy piątek w charakterze wieczornego show i potrwa aż 4 godziny (17:00 - 21:00) . Obfitował będzie w rozmowy z użytkownikami Fandoms.pl, autorami treści, przeplatane z konkursami i specjalnymi pasmami tworzonymi dla konkretnych fandomów. Nie zabraknie też gości. Fandoms LIVE! jest też naszą odpowiedzią na Wasze zainteresowanie programem Bitwa Fandomów w RYS, nie tylko pod kątem konkursu ale też rozmów na antenie . Te będą dłuższe  i pozwolą na poznanie Was wzajemnie. Nie zabraknie oczywiście szans na wygranie punktów, ale Fandoms LIVE! nie będzie tylko programem konkursowym jak Bitwa - chcemy pójść tym razem o krok dalej. Premiera już w ten piątek - zapraszamy :) 

Ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Ważne jednak, by wyciągnąć z nich wnioski.

Tak, przyznajemy - nie zawsze w Bitwie wszystko poszło jak należy i nie zawsze akcja wyglądała tak, jak ją sobie wyobrażaliśmy. Popełniliśmy błędy, z których wyciągnęliśmy wnioski. Emocje zrobiły swoje, kilka pożarów naruszyło fundamenty, ale na szczęście nie zawaliło czegoś, na co wspólnie wszyscy pracowaliśmy. Dziękujemy za wspólny udział w zabawie , emocje i wszystko to, co wydarzyło się przez te 3 miesiące.  Przepraszamy za liczne zmiany - te musieliśmy jednak wprowadzać, by projekt funkcjonował sprawnie a zabawa była odpowiednio emocjonująca i przy tym sprawiedliwa - reagowaliśmy zawsze tak szybko jak było to możliwe. Dziękujemy administratorom Fandomów i Załodze Fandoms.pl za zaangażowanie i pomoc oraz Sponsorom za zaufanie i nagrody do naszych akcji. Dziękujemy też Wam - Użytkownikom za niejednokrotnie fenomenalne posty, które są niezwykle cenne dla tego serwisu. Przyszłość Fandoms jest teraz w Waszych rękach. Będziemy nad nim pracować dalej, jeśli - po prostu - będziecie chcieć z niego dalej korzystać.


Czas pokaże, czy ten portal okaże się po prostu fajnym miejscem towarzyszącym Bitwie i w ciągu tego miesiąca wygaśnie , czy też będzie w stanie funkcjonować także jako niezależny twór, który stanie się podstawą do powstania nowych, emocjonujących i jeszcze lepszych akcji jak Bitwa (bądź nowej edycji Bitwy w przyszłości) .


My chcemy Fandoms dalej i chcemy go dalej rozwijać... tylko czy Wy, po Bitwie, chcecie jeszcze z niego dalej korzystać ? :) Dowiemy się tego z pewnością w ciągu najbliższych tygodni.


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 2707 punktów za:

Jakość:20Popularność:1871
Wsparcie:406Ocena i wartość ocen:14
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:340
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

inne
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
1,871 czytelników Paz 3, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

13 Komentarzy

Doro E.B. Użytkownik 50,105 pkt
No właśnie. JAKOŚĆ. I szkoda, że wcześniej ten 'wyścig szczurów' nie był ukrócony, bo nic mnie tak nie wkurza, jak to, gdy dobre treści giną w zalewie 'chłamu'. No, z tym chłamem to lekko przesadziłam, ale wyścigi na ilość nigdy mi nie pasowały. Zarówno tu, jak i w życiu w ogóle...
Pozdrawiam :-)
+11 głosów
Paz 3, 2017
Meryem Użytkownik 18,521 pkt
No ale jak za każdy post się dostawało tyle samo ? A ilość punktów się liczyła? I nikt nie brał pod uwagę odzewu postu czyli  komentarzy pod nim i ilości czytelników ? No i Każdy komentarz komentarzowi  był równy pod względem ilości punktów ?
Tego się nie dało przewidzieć na początku?  A regulaminu dotyczącego samej bitwy jak nie było tak nie ma . Chociaż miał być po tym jak nas uziemiono . I jest tu mowa o dozwolonych lub niedozwolonych postach.
Siostra Sulejmana Użytkownik 13,641 pkt
Teraz czas wszystko przemyśleć.
Galopujący Jeleń Użytkownik 289,922 pkt
Mnie cała bitwa i fandoms bardzo się spodobał, liczę na to aby szedł w dobra stronę i rozwijał się prawidłowo, bo serwis ma naprawdę duży potencjał. Jeżeli każdy z nas bedzie współpracował ze sobą zdobędziemy dużo możliwości, dzięki którym strona bedzie mogła zdobyć większe grono internautów. Człowiek uczy się na błędach. Mam nadzieję, że doświadczenie które zdobywamy aktualnie poskutkuje bardzo dobrze. :)
+6 głosów
Paz 3, 2017
Klarciocha Użytkownik 577,386 pkt
Przyznaje, że na początku akcji 3 miesiące temu nawet nie sądziłam, że damy radę wyjść z grupy. Jakie było moje zaskoczenie gdy własnymi rękami udało nam się przebić przez tyle ciężkich przeciwników. Najbardziej chyba będę wspominała półfinał, w którym wyeliminowaliśmy faworytów do zwycięstwa - The100. Pomimo zmęczenia po półfinale udało nam się wykrzesać resztki sił i udowodnić, że nie należy kogoś oceniać po pozorach. Jak to ja mówię, nigdy nie jesteś za stary na Disneya. Dziękuje za całą akcje i za każde nawet najmniejsze wsparcie ze strony innych a szczególne podziękowania kieruje dla całej mojej reprezentacji, w której byłam podstawą w ciężkich chwilach kiedy wszyscy tracili nadzieje. Pamiętajcie, nadzieja zawsze umiera o 23:59, ale w naszym przypadku o tej godzinie wybuchła euforia, dzięki której wygraliśmy. Bardzo dziękuje za nagrodę główną, o której przyznaje, nawet nie śniłam 3 miesiące temu. Jestem dowodem tego, że jak ktoś czegoś naprawdę chce, to potrafi, ponieważ 232 tys pkt w minionym tygodniu przerosło już chyba wszelkie granice.
+5 głosów
Paz 3, 2017
Klarciocha Użytkownik 577,386 pkt
Dla wiadomości, nie jestem z Violetty jak coś a z moich 80 postów 78 pojawiło się na głównej, jak widzicie nie należę do tej grupy, którą opisaliście
MalenaRatnerPL Użytkownik 338,566 pkt
Super post! Jako osoba reprezentująca jeden z wygranych fandomów czuję dumę z tego jak daleko zaszliśmy mimo wielu sporów oraz braku wiary w nas ze strony rywali. Pokazaliśmy, że nie liczy się ilość a jakość (a to chyba najważbiejsze). Cieszę się, że mogłam być częścią tego cudowenego projektu :D ja oczywiście na fandoms zostaje heh ^_^ cieszę się, że wygrałam słuchawki :D no i co jeszcze powiedzieć? Dziękuje w imieniu wszystkich Lunistas za danie nam szansy w braniu udziału w takim fajnym projekcie :D pozdrawiam xo
+4 głosów
Paz 3, 2017
No One of TheHundred Użytkownik 95,197 pkt
Dostałem raka XD
+3 głosów
Paz 3, 2017
kaczka.dziwaczka Użytkownik 32,682 pkt
BItwa się zakończyła i nagle w fandomach cisza jak makiem zasiał. Niestety świadczy to raczej o tym, że posty ( nie wszystkie oczywiście) były robione tylko po to. Według mnie trochę to smutne bo FANDOMS czyli chodzi tutaj o wspólne przemyślenia itp o serialach, muzyce. Pomysł dobry, ale myślę, że rywalizacja przyćmiła to co najważniejsze. Kiedy przekazałm nagrodę osobie z innego fandomu napisałą do mnie zdziwniona bo to jakieś dziwne, co dla mnie było zaskoczeniem bo nawet nie pomyślałam o czymś takim, że jak ktoś ma wygrać to musi to być osoba z mojego fandomu. Brakuje tu zdecydowanie dopracowania, które zamiast dzielić będzie też łączyć. Ale propsy za całą akcję i tak, gratuluje wszystkim walki.
+3 głosów
Paz 3, 2017
Meryem Użytkownik 18,521 pkt
Jeśli jest rywalizacja,są nagrody i tak dalej to co ty się spodziewałaś? Sama piszesz o walce.
OnlyRaige Użytkownik 145,033 pkt
Myślę, że cisza wynika z tego, że ludzie po 3 miesiącach pisania postów robią sobie odpoczynek od pisania. A poza tym po ciągłym pisaniu może zabraknąć pomysłu na posty :D
Jessonx Użytkownik 316,330 pkt
Super post! Ja nadal będę korzystać z fandoms :)
+2 głosów
Paz 3, 2017
Paulina Korejke 3 Użytkownik 654,334 pkt
Ja postanowiłam dalej korzystać z tego portalu. Mimo kilku niedociągnięć polubiłam fandoms
+2 głosów
Paz 3, 2017
pasquarelli Użytkownik 240,768 pkt
Ayyy
+1 głos
Paz 4, 2017
Martyna z Setki Użytkownik 67,734 pkt
Napisałabym coś o całej bitwie, ale w sumie... wolę nie. Nie chcę się przyczepiać do wszystkiego co mnie wkurzało, bo nie warto. Po prostu wiem już, że jeśli powstanie następna edycja to będę kibicować, aczkolwiek jeśli zostanie to przeprowadzone tak samo, to wątpię, że długo wytrzymam.
+1 głos
Paz 5, 2017
Siostra Sulejmana Użytkownik 13,641 pkt
Prawda "nie zawsze w Bitwie wszystko poszło jak należy i nie zawsze akcja wyglądała tak, jak ją sobie wyobrażaliśmy"
+1 głos
Paz 6, 2017
Kinia<3 Użytkownik 256,833 pkt
Tak się cieszę, że wygrały oba fandomy! Choć jestem tylko V-lover, to Soy Lunę uwielbiam całym sercem( co nie zmienia faktu, że 2 sezon mnie zbił XDD) W każdym razie serdecznie gratuluję!
0 głosów
Paz 4, 2017
Marcin P. Użytkownik 26,875 pkt
Znowu afery były. Próby godzenia, o tym już same strony konfliktu powinny decydować. To jest tak, jakby kilku najbogatszych ludzi dało ogromne pieniądze Donaldowi i Kimowi i mówią ma być Peace and love. Efekt byłby taki, że obaj zainwestowali te pieniądze w potezniejsza broń aby zniszczyć wroga.
0 głosów
Paz 9, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
174 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 174 Gości
Dziś posty czytano : 17045 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post