NAJWAŻNIEJSZE LINKI DLA CIEBIE - WYKORZYSTAJ PORTAL w 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FACEBOOKU ! - KLIKNIJ TUTAJ :)


0 głosów
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Po kilku godzinach spędzonych z najnowszą odsłoną gry marki Need For Speed wiem już na tyle dużo, że poniższy tekst wyczepie prawdopodobnie większość wątpliwości, jak i argumentów dlaczego warto kupić ten tytuł (bądź też nie) . Lubicie wyścigi? NFS oferuje ich dużo... bardzo dużo. Niestety, nie zawsze jazda sprawia frajdę, jakiej oczekiwałem... no, chyba, że wracamy do miasta. I tylko (albo aż) tyle. Sprawdźcie wrażenia po kilku godzinach zabawy !

To po prostu Need For Speed

...i w tym wypadku jest to zaleta. Ścigania w nowym NFSie jest naprawdę dużo, więc jeśli lubicie ten gatunek gier, będziecie zadowoleni. Jeździ się przyjemnie, choć z początku nie mogłem opanować modelu jazdy. Oczywiście, mamy do czynienia z acadeowym, zręcznościowym modelem prowadzenia ale w tym wypadku nie jest to absolutnie wada. NFS ma dostarczać rozrywki i po prostu bawić - i tak też jest. 


Po paru godzinach i przejechaniu kilkunastu wyścigów zorientowałem się, że do przejechania czeka mnie jeszcze znacznie więcej, a w dodatku nie brakuje aktywności dodatkowych, takich jak popularne radary, strefy prędkości, pojedynki driftu, poszukiwania wraków i wiele innych. Zróżnicowanie jest na dobrym poziomie, choć coś mi mówi, że będzie tego jeszcze więcej.


W NFS:Payback pomijając całą tą filmową otoczkę (która mi osobiście nie przeszkadza , ale bardzo przypomina inną grę z serii NFS) po prostu dużo jeździmy. Jedna rzecz jednak mi się nie spodobała : podczas gdy w różnych grach wyścigowych karkołomne skoki i inne wyczyny to coś, co pokonujemy w trybie czystego gameplayu, w najnowszej częsci NFSa nie wiedzieć czemu , bardzo często ekran przełącza się na "cinematic mode" i pozostaje nam jedynie oglądać to, co przyjemniej robiłoby się podczas czystej gry. Być może z czasem będzie lepiej.

Dobrze rozwiązany gameplay - ligi dają radę a fabuła zagrzewa do gry

Podoba mi się spore przywiązanie Twórców do gameplayu Payback . Otoczka fabularna uprzyjemnia rozgrywkę, a motywy ze zdobywaniem szacunku wśród szefów kolejnych lig wyścigowych nakręcają - notorycznie pojawia się syndrom "jeszcze jednego wyścigu" . Działa to prosto: dostajemy cynk o nowym wyścigu, na mapie ustawiamy lokalizację do której podążamy i...gotowe. Dotychczas w każdej lidze miałem do przejechania 4-5 wyścigów, dość odmiennych dodajmy. Szczególnie przyjemnie jeździło się po asfalcie, zawodzą natomiast trasy offroadowe, szczególnie na pustyni, gdzie Twórcom ewidentnie zabrakło polotu. Jeśli przed nami 2km do celu, a my ustawiając się na wprost i jadąc na przełaj możemy to zrobić praktycznie z zamkniętymi oczami....to cos tu jest nie tak. Gdyby Twórcy nie oddali nam całego terenu do grania, a ograniczyliby wyścigi tylko do asfaltu, prawdopodobnie nie dostrzegłbym tak dużej monotonii terenu. Panowie, jeśli bierzecie się za offroad, musi być czym cieszyć gałki oczne.


Znacznie lepiej wypadają wyścigi driftowe i asfaltowe, w szczególności te miejskie, a także pojedynki z policją, którym nie brakuje dynamiki, prędkości i takedownów rodem z serii Burnout. Całość w połączeniu z masą serpentyn po drodze, zakrętów, wąskich uliczek jak i szerokich arterii w środku miasta w towarzystwie ferii świateł i neonów - daje radę. 


W grze przyjdzie nam się wcielić w 3 różne postaci, które mają swoje mocne i słabe strony. Najprościej jednak ujmując jest wśród nich spec od jazdy po asfalcie, offroadzie i zadań specjalnych (np. wspomniane ucieczki przed policją). I wiecie co? Szczególnie dobrze jeździło mi się w trybach fabularnych, gdy Twórcy zdecydowali się na pełne dynamiki wyzwania wyścigowe, ucieczki, zadania - to po prostu działa. Ligi są OK, ale - heloł - to po prostu ligi. Ścigamy się i tyle. Payback jest stworzona do tych wyzwań fabularnych. Wtedy gra pokazuje pazur i wyróżnia się od takiej choćby Forzy Horizon, która pod względem gameplayu wyścigowego wciąż pozostaje niedościgniona.


Jeśli więc dostaniemy więcej takich fabularnych smaczków i ciekawych, trzymających w napięciu akcji, grę powinienem ukończyć z uśmiechem na twarzy dając wysokie 7-8 oczek na 10 mimo poniżej opisanych niedoskonałości mapy . Jeśli tych okaże się niewiele, a lwią część gry będziemy po prostu przechodzić na zasadzie kolejnych wyścigów w ligach, spodziewam się, że przy 5-6tej zacznie mi doskwierać nuda , a ocena nie przekroczy 6. Czas pokaże.

NFS: Undercover w nowej wersji - w mieście super, bezdroża zawodzą

Gra dość mocno przypomina mi starego NFS: Undercover , który choć przez wielu został uznany za bardzo słabą część serii, tak mi osobiście bardzo się podobał. Nawet mapa wydaje się dość zbliżona, choć oczywiście większa. Mamy więc wielkie miasto (w stylu Las Vegas - dużo świateł, neonów, kolorów) oraz duuuużą ilość bezdroży i dróg, które przez nie wiodą. Całość podzielona została na kilka obszarów - pustynia (swoją drogą, mało atrakcyjna pod względem detali świata), góry (też z pewnym zawodem - zabrakło mi zapierających w dech widoków rodem z widokówek), duże miasto - tyle dotychczas odkryłem.


Zróżnicowanie świata cieszy, ale mam wrażenie, że jest to krok w tył względem naprawdę dającego radę wizualnie Rivals , której mapa bardzo mi się spodobała, była odpowiednio zróżnicowana i raziła po oczach ogromem detali. W Payback jest...średnio powiedziałbym . Zobaczcie sami:Okej - miasto jest ładne, nie brakuje naprawdę fajnych miejscówek. To właśnie w nim rozpoczynamy całą grę i prawdę mówiąc pierwsze wrażenie było znakomite. Spójrzcie choćby na zróżnicowanie architektoniczne:


... a także naprawdę ładne kolory, gdy śmigamy w środku nocy. W końcu Las Vegas - to widać:Po naprawdę niezłym pierwszym wrażeniu pod względem detali mapy, wyjeżdżamy z miasta i dostrzegamy, że jest... pusto. Spójrzcie na pustynię w Payback :


...w porównaniu z miejscówkami pustynnymi w Rivals :


...jest dość biednie. Nie lepiej wygląda sytuacja choćby w sekcjach górskich, które szczególnie słabo wypadają w nocnych porach doby. W dzień jest trochę lepiej:


...ale i tak nie umywa się to do gór w Rivals :Prawdę mówiąc dziwię się, że tytuł młodszy o kilka lat prezentuje się gorzej, bo przecież od tego czasu sprzęty uległy poprawie, pojawiły się też nowe konsole a komputery dysponują jeszcze większą mocą obliczeniową. Co się stało - trudno powiedzieć, ale na bazie sprawdzenia ok. połowy mapy stwierdzam, że choć miasto prezentuje się okazale , tak bezdroża zawodzą pod względem szczegółowości terenu i designu miejscówek. Gram na wysokich detalach, więc to niestety nie to ;)


Światła, rozbłyski, słońce, warunki - tu wszystko jest w najlepszym porządku. Zawinił przede wszystkim design samej mapy.

Ciekawy pomysł na rozbudowę pojazdów i ich osiągów

W grach wyścigowych nigdy specjalnie nie interesował mnie temat wizualnego tuningu (ale z czysto dziennikarskiego obowiązku podam, że takowy jest, całkiem rozbudowany) , tak kwestia poprawy osiągów już przykuwała moją uwagę. W NFS: Payback funkcjonuje otoczka zakładów i hazardu, zatem postawiono na całkowicie losowy system poprawiania osiągów pojazdów . Ot, wygrywamy albo kupujemy tzw. kartę speed, losujemy którą chcemy odkryć i voila! Dowiadujemy się, że własnie pozyskaliśmy dla naszego silnika napęd turbo do celów jazdy w terenie klasy szóstej. Może niewiele z tego człowiek zrozumie, ale do celów czysto rozrywkowych wystarcza taki opis w zupełności. W trakcie gry zdobywamy coraz lepsze części (wyższych leveli / z innymi właściwościami), poprawiając tym samym LVL naszego samochodu. Przed wyścigiem dowiadujemy się jaki jest sugerowany poziom pojazdu, by móc wygrać, zatem staramy się osiągnąć takowy i wówczas przystępujemy do rywalizacji. Proste i klarowne, nie rozumiem czemu w niektórych recenzjach ten element gry jest tak krytykowany. Ja chcę pograć, by się "rozerwać", a nie sprawdzać w atlasie samochodów ile KM muszę zyskać, by rozpędzić się o 0,2 sek szybciej na prostej, tracąc 1s na zakrętach. NFS kupuje się dla rozrywki , i w tej kwestii gra wypada tak, jak tego oczekujemy.

Gramy dalej !

Pozostaje więc mknąć przez kolejne obszary i wrócić do fabularnej zabawy , uprzykrzając grę "Familii" - organizacji, która solidnie zaszkodziła jednemu z naszych bohaterów już w prologu. Życzyłbym sobie tylko więcej takich emocji, jakich dostarcza Payback w mieście:


...bo w takich momentach po prostu wieje nudą...


...ale skończyłem grać w tej okolicy, więc jest nadzieja :)


Recenzję po ukończeniu gry przeczytacie w ciągu około tygodnia :) Zatem po wrażeniach zdecydowałem: gram dalej, aby się przekonać, czy gra się rozkręci :-)


Za udostępnienie gry do recenzji dziękujemy firmie Electronic Arts Polska .

Graliście w Need for Speed?

Tą część? A może inną? Podzielcie się w komentarzach :)

JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 86 punktów za:

Jakość:20Popularność:46
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:20
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Piotr Baranowski Zarząd 1,191,855 punktów 3 11 102
46 czytelników Lis 27, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

2 Komentarzy

Piepiórka Użytkownik 27,494 punktów 2
Muszę zagrać!
0 głosów
Jest OK
Lis 27, 2017
Natt Użytkownik 149,461 punktów 1 11
Grałam bardzo dawno temu, nawet nie wiem w którą część...
0 głosów
Jest OK
Gru 6, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
218 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 215 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 24499 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. The 100
  96 osób
 2. Bambinos
  89 osób
 3. Ananasy Sylwii
  84 osób
 4. Riverdale
  84 osób
 5. Bartek Lovers
  66 osób
 6. Supiwerki
  45 osób
 7. Arturonators
  32 osób
 8. Once Upon A Time
  25 osób
 9. Domisiaki
  20 osób
 10. SikorskiSquad
  19 osób
 11. Pretty Little Liars
  10 osób
 12. Remonators
  8 osób
 13. Famous In Love
  8 osób
 14. Misiaki Sysi
  5 osób
 15. Dua Lipa
  3 osób
 16. The Good Place
  3 osób
 17. GRY
  1 osób
 18. Kluseczki Olgi
  1 osób
 19. TALENTY
  1 osób
 1. Riverdale
  178889 punktów
 2. The 100
  30795 punktów
 3. Supiwerki
  20074 punktów
 4. Young Stars Festival
  18238 punktów
 5. Ananasy Sylwii
  13970 punktów
 6. Shawn Mendes Army
  11935 punktów
 7. Ania, nie Anna
  10133 punktów
 8. SERIALE
  9285 punktów
 9. Bambinos
  9142 punktów
 10. Eurowizja
  9103 punktów
 11. Bartek Lovers
  8923 punktów
 12. Famous In Love
  8221 punktów
 13. Once Upon A Time
  7688 punktów
 14. FILMY/SERIALE/TV
  7258 punktów
 15. YOUNG STARS
  6787 punktów
 16. Pretty Little Liars
  6378 punktów
 17. Remonators
  6121 punktów
 18. Dua Lipa
  4572 punktów
 19. KSIĄŻKI
  4397 punktów
 20. INNE
  4383 punktów
 21. GWIAZDY YOUNG STARS
  4256 punktów
 22. Progress Armia
  4108 punktów
 23. The Originals
  4033 punktów
 24. Nintendo
  3600 punktów
 25. 13 Reasons Why
  3505 punktów
 26. Arturonators
  3505 punktów
 27. Domisiaki
  3146 punktów
 28. K-Pop
  2628 punktów
 29. SikorskiSquad
  2478 punktów
 30. God Of War
  2404 punktów
 31. Sport
  2116 punktów
 32. Young Stars News
  2017 punktów
 33. Puthinators
  1882 punktów
 34. MUZYKA
  1657 punktów
 35. Misiaki Sysi
  1619 punktów
 36. FILMY
  1613 punktów
 37. GRY
  940 punktów
 38. Pamiętniki Wampirów
  528 punktów
 39. Team Rieger
  429 punktów
 40. Stranger Things
  377 punktów
 41. Kluseczki Olgi
  333 punktów
 42. Arianators
  234 punktów
 43. Soy Luna
  148 punktów
 44. Detroit
  144 punktów
 45. YOUTUBE
  130 punktów
 46. Life Is Strange
  94 punktów
 47. MMers
  90 punktów
 48. The Good Place
  70 punktów
 49. Sony Playstation
  66 punktów
 50. R5Family
  57 punktów
 51. Selenators
  43 punktów
 52. Beautilles
  41 punktów
 53. Podróże
  40 punktów
 54. 5SOSFam
  39 punktów
 55. Directioners
  39 punktów
 56. Orlandonators
  24 punktów
 57. Uncharted
  24 punktów
 1. Potterheads
  114 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  5000 punktów
 2. SERIALE
  2562 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  1891 punktów
 4. Bartek Lovers
  1096 punktów
 5. YOUNG STARS
  957 punktów
 6. Ananasy Sylwii
  863 punktów
 7. Riverdale
  375 punktów
 8. MUZYKA
  154 punktów
 9. Once Upon A Time
  91 punktów
 10. Arturonators
  89 punktów
 11. Supiwerki
  88 punktów
 12. Bambinos
  46 punktów
 13. Shawn Mendes Army
  39 punktów
 14. Pretty Little Liars
  32 punktów
 15. INNE
  24 punktów
 16. KSIĄŻKI
  21 punktów
 17. Stranger Things
  21 punktów
 18. Domisiaki
  20 punktów
 19. Dua Lipa
  20 punktów
 20. Remonators
  17 punktów
 21. Young Stars News
  16 punktów
 22. Ania, nie Anna
  14 punktów
 23. GRY
  14 punktów
 24. Eurowizja
  12 punktów
 25. SikorskiSquad
  12 punktów
 26. The Originals
  12 punktów
 27. FILMY
  11 punktów
 28. Nintendo
  11 punktów
 29. Sport
  10 punktów
 30. God Of War
  8 punktów
 31. Young Stars Festival
  8 punktów
 32. Famous In Love
  6 punktów
 33. Pamiętniki Wampirów
  6 punktów
 34. 13 Reasons Why
  5 punktów
 35. Arianators
  3 punktów
 36. LUDZIE
  2 punktów
 37. Progress Armia
  2 punktów
 38. Misiaki Sysi
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2663 punktów
 2. Riverdale
  2340 punktów
 3. Pretty Little Liars
  1782 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  1662 punktów
 5. Bartek Lovers
  1323 punktów
 6. Once Upon A Time
  1216 punktów
 7. Dua Lipa
  1047 punktów
 8. The Originals
  989 punktów
 9. Soy Luna
  986 punktów
 10. Bambinos
  918 punktów
 11. K-Pop
  683 punktów
 12. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post