Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+1 głos
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Kiedy w 2012 zobaczyłem trailer gry ,od razu wiedziałem ,że to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier owego roku.Mimo tak ogromnego oczekiwania na kolejnej produkcji Bethesdy się nie zawiodłem.Gra okazała się grą wręcz wyśmienita.Twórcy odpowiedzialni za takie serię jak The Elder Scrolls czy Fallout ,stworzyli kolejne świetne Universum.W grze wcielamy się w ochroniarza przywódczyni państwa ,który zostaje wrobiony w zabójstwo przełożonej i porwanie jej córki.Zadaniem gracz jest nie tylko odbicie następczyni tronu ,ale także prywatna zemsta ,na ludziach odpowiedzialnych za to wszystko.Nie pozostajemy jednak bez pomocy.Oprócz Ludzi zwanych Lojalistami ,pomoże nam jeszcze ktoś,lub raczej coś ,ale to już do odkrycia w grze.Produkcja jest swoistą skradanka fpp ,choć niekoniecznie w ten sposób musimy ją rozegrać.Gra osadzona jest w XIX wieku ,gdzie jednak niektóre elementy techniki poszły wyraźnie do przodu.

Mechanika

Gra skomplikowanych zadań nie ma(choć to w tym wypadku jest nawet zaletą).W grze naszymi zadaniami będzie wykonywanie staranie zaplanowanych zabójstw prowadzących do naszego celu.Nasz protagonista bez problemu może jednak tego dokonywać po przez szeroki asortyment gadżetów jak i mocy ,dzięki ,którym możemy się teleportować na krótki zasięg,opętać zwierze lub po rozwinięciu cech nawet ludzi ,czy nawet zatrzymać czas.Mimo tych umiejętności gra nie wymaga wcale przechodzenia gry po przez skradanie ,choć polecam ,bo sprawia to wiele frajdy.Dodatkowo moce można łączyć ze sobą ,tworząc naprawdę ciekawe efekty

Gracz decyduje o grze

Tym co najbardziej ujeło mnie w grze to oczywiście możliwość wyboru.Tutaj gra daje nam pełno możliwości wyboru.Zacznijmy od samego przejścia gry.Jak już mówiłem gra nie wymaga skradankowego podejścia do gry,równie dobrze możemy być bezwzględnym awanturnikiem ,który zabija wszystko co się porusza.Tu jednak pojawia się się problem.To czy zabijamy czy tylko ogłuszamy przeciwników ma bardzo duże znaczenia.Jak już mówiłem w grze obecna jest plaga szczurów.Im więcej ludzi zabijemy tym więcej truchła do jedzenia dla szczurów ,a co za tym idzie coraz większa ich populacja.To utrudnia mocno rozgrywkę.Do tego w grze mamy zakończenie dobre i złe ,zależne właśnie od tego ile osób zabijemy.W grze co prawda występuje jeszcze jedno zakończenie tzw. Najmroczniejsze .ale tu jednak zależy to od rozegrania końcowej sceny.Kolejnym wyborem jest dotarcie do celu.W większości gier mamy jedną jedyną ścieżkę do celu.W Dishonored jednak tego nie ujrzymy.Wątpie by dało się zliczyć wszystkie możliwe ścieżki w misji.Wiele dróg otwiera nam się po przez rozwinięcie odpowiednich mocy.Ostatnim naszym możliwym wyborem jest sama ofiara.Gra daje nam możliwość nie zabicia dosłownie nikogo.Oczywiście możemy po prostu zaszlachtować cel ,ale dużo ciekawsze moim zdaniem jest jednak ,,pozbycie się jej".Tu potrzebny jest zmysł graczy rpg ,albowiem rozwiązania mogą być ukryte w różnych niepozornych miejscach.Zdecydowanie to niesamowity aspekt gry

Klimat

Tu twórcy także się popisali.Gra świetnie oddaje nam klimat miasta dotkniętego zarazą i śmierciom przywódcy.Strażnicy patrolujący prawie każdy zakamarek czy ciała jedzone przez szczury lub oprawiane specjalnie by owe gryzonie ich nie jadły.Co za tym wszystkim idzie lekarstwa w świecie gry są bardzo drogie.Zresztą co się dziwimy przecież twórcy stworzyli już świetny klimat w seriach fallout czy TES.

Grafika

Niby nie piękna jak na ten rok ,jednak bardzo miła dla oka.Grafik doskonale oddaje klimat i jest bardzo wyszukana.Dominują tu kolory szarości oraz brud co doskonale pasuje do gry.Moim zdaniem szata graficzna bardzo przypomina tą z Borderlands ,co jest w mojej ocenie zaletą.

Ocena

Gra większych wad nie posiada ,no może to ,że kiedyś historia się kończy hihi.Oczywiście parę mniejszych błedów się pojawia ,ale mimo wszystko gra jest wyśmienita.W mojej ocenie jedna z lepszych gier 2012 roku.Same decyzje gracza zostały świetnie wymyślone i mocno dodają do oceny gry.W mojej ocenie gra zasługuje na 9/10.

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (1) ocenili go na: 1,600 punktów
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 1695 punktów za:

Jakość:1620Popularność:70
Podziękowania:0Ocena:5
Wyróżnienia:0Komentarze:0

Zodiac Zarejestrowany użytkownik 15,492 punktów 2
70 czytelników Gru 1, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
96 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 96 Gości
Dziś posty czytano : 3681 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

 1. Bambinos
  89318 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 1. Paulina Korejke 3
  31693 punktów
 2. Heartbreaker
  15822 punktów
 3. justine_drzewo
  7438 punktów
 4. Malwina Konat
  3516 punktów
 5. JakubWichowski
  1178 punktów
 6. sandracz56
  665 punktów
 7. natusia_766
  186 punktów
 8. olaczaplicka
  146 punktów
 9. bemorehappy2003
  83 punktów
 10. x_kinga.xx
  59 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  65877 punktów
 1. oliviaxy (Rywal)
  18804 punktów
 1. Asia Skoczylas (Redaktor)
  42570 punktów
 1. zuzia11 (Rywal)
  5934 punktów
 1. Bambinos
  89318 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 5. Misiaki Sysi
  6604 punktów
 6. Beliebers
  3079 punktów
 7. Riverdale
  2518 punktów
 8. Once Upon A Time
  2118 punktów
 9. Kluseczki Olgi
  992 punktów
 10. Beautilles
  136 punktów
 11. MMers
  81 punktów
 12. Selenators
  72 punktów
 13. Directioners
  41 punktów
 14. Sheerios
  41 punktów
 15. Supiwerki
  33 punktów
Kontakt Post