Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+6 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Pewnie nie wszyscy z Was wiedzą, że Bars&Melody w 2015 roku wzięli udział w znanym brytyjskim teleturnieju/programie o nauce. Prowadzącym to show jest Duncan Wisbey jako Dr Brain, małpi naukowiec oraz gwiazda Imran Yusuf jako Guinea Pig, znany również jako GP. Chłopcy brali udział w drugiej serii tego programu i byli w zespole razem z Molly Rainford. Nazwali się Bars & Molly - dy

O co chodzi w Ultimate Brain?

W każdym odcinku rywalizują ze sobą trzy trzyosobowe zespoły. Drużyny są podzielone na trzy kolory: żółty, zielony i niebieski. Dwie drużyny [żółta i zielona] składają się z dzieci w wieku 10-12 lat. Natomiast trzeci zespół tworzą celebryci, bardzo często z innych programów CBBC. Drużyny toczą ze sobą walkę podczas różnych konkurencji, od naukowych wyzwań aż po quizy. Zespół, który zwycięży zdobywa trofeum Ultimate Brain.

Marshmallow Dave - część 1

Leondre, Charlie i Molly stanęli w tym odcinku z zadaniem, do którego potrzebna jest wiedza z nauk ścisłych. Mianowicie drużyny miały za zadanie określić co stanie się z postacią wykonaną z pianek w próżni. Jednak przed tym zadaniem, na początku filmiku małpi naukowiec porozmawiał chwilę z drużyną niebieską, w której byli Bars&Melody. Zapytał on między innymi Leondre o to skąd jest, na co odpowiedział, że z Walii. Wspomniał też o tym, że ma włoskie korzenie, dlatego też małpi naukowiec zapytał czy umie włoski. Leo odpowiedział, że tak i na prośbę o powiedzenie czegoś w tym języku powiedział "Ciao bella" [cześć piękna].


W powyższym filmiku wszystkim drużynom zadano jednakowe pytanie, czyli co stanie się z "człowiekiem" z pianek w próżni. Zespoły miały do wyboru 4 odpowiedzi:

A. skurczy się

B. uniesie się do góry

C. powiększy się

D. coś innego


Drużyna żółta oraz zielona zdecydowały się na odpowiedź A, natomiast niebiescy wybrali B. Następnie każdy zespół opowiedział, dlaczego właśnie tą odpowiedź wybrali.

Marshmallow Dave - część 2

W tym filmiku kontynuowane jest zadanie z piankową postacią. Właśnie tutaj dowiemy się kto postawił na właściwą odpowiedź. Domyślacie się, która drużyna miała rację? A może znacie prawidłową odpowiedź?


A więc, po włączeniu próżni wydarzyło się coś niespodziewanego....

Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników, nikt nie miał racji! Postać z pianek zaczęła gwałtownie rosnąc! Wszyscy byli zdziwieni!

Sponginator 3000 - druga runda!

Przed nami kolejna runda i nowe wyzwanie! Tym razem drużyna niebieskich, czyli Bars & Molly - dy miała za zadanie zaprojektować takie nakrycie głowy dla GP, aby zebrał on jak najwięcej wody podczas gdy będzie ścierał wodę mopem i będzie ona na niego leciała. Jak widzicie GP dostał nietuzinkowe nakrycie głowy - czapkę z gąbkami! Kiedy woda się nad nim lała, jej część wsiąkała właśnie w te gąbki, a na sam koniec wyciśnięto z nich wodę do zbiornika. Dwie pozostałe drużyny - żółci i zieloni - wymyślili równie ciekawe rzeczy, które możecie zobaczyć na filmiku. Jeśli chcecie przekonać się kto zwyciężył tą konkurencję to zachęcam do obejrzenia tej rundy powyżej!

Następna runda - wiązanie sznura

W następnym zadaniu wszystkie zespoły muszą wykazać się nie tylko wiedzą czy logicznym myśleniem, ale także współpracą między sobą. W tym wyzwaniu drużyny musiały wykazać się także sprytem. W zadaniu chodziło o to, że muszą oni zawiązać sznur - dwie osoby z zespołu miały zasłonięte oczy, a trzecia musiała nawigować całą sytuacją, ponieważ tylko ona wszystko widziała. Dodatkowo każda osoba musiała mieć w ręce owy sznur. 


W tej rundzie chłopcy wraz z Molly świetnie sobie poradzili i wykonali zadanie szybko i sprawnie! Oglądnijcie filmik i przekonajcie się sami!

Quickfire Quiz - finał!

Oto ostatnie, już finałowa runda. Tym razem wszystkie drużyny zmierzyły się ze sobą w szybkim quizie! Zadawano im różnego typu naukowe pytania. Jeśli znali odpowiedź musieli przycisnąć brzęczyk, który znajdował się na każdym stole zespołu. Drużyna, która jako pierwsza nacisnęła przycisk miała szansę na odpowiedź. Jeżeli jesteście ciekawi czy drużynie Bars & Molly -dy udało się odpowiedzieć poprawnie na jakiekolwiek pytanie to możecie się tego przekonać oglądając filmik.


Po dość niedługim quizie zostały podsumowane wszystkie punkty i ogłoszono wyniki. Trzecie miejsce zajęła drużyna żółta zdobywając 10 punktów. Następnie, drugie miejsce otrzymała drużyna niebieska w skład, której wchodzili Leondre, Charlie oraz Molly - na swoim koncie mieli 15 punktów. Najlepszymi okazali się zawodnicy w drużynie zielonej i mając 25 punktów zajęli oni pierwsze miejsce, zdobywając jednocześnie wcześniej wspomniane trofeum Ultimate Brain!


Myślę jednak, że drużynie chłopaków poszło i tak bardzo dobrze i wykazali się sprytem, wiedzą i innymi umiejętnościami!

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (1) ocenili go na: 3,000 punktów
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 3310 punktów za:

Jakość:3020Popularność:165
Podziękowania:0Ocena:30
Wyróżnienia:0Komentarze:90

Bars and Melody
oliviaxy Użytkownik zweryfikowany 44,704 punktów 1 5
165 czytelników Sty 11

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

6 Komentarzy

PaulaB. Użytkownik zweryfikowany 6,455 punktów 2
Super post! Gratuluję!
0 głosów
Sty 6
oliviaxy Użytkownik zweryfikowany 44,704 punktów 1 5
Dziękuję
elasol Zarejestrowany użytkownik 9 punktów 1
Super powspominać czasy kiedy Leo i Charlie byli jeszcze tacy mali
0 głosów
Sty 7
gudleondre Zarejestrowany użytkownik 25 punktów 1
oj ja też je pamiętam, byli tacy słodcy <3 Zresztą nadal są
Gabrysia Bambino Zarejestrowany użytkownik 118 punktów 2
super post czekam na wiecej
0 głosów
Sty 7
xanarchy Zarejestrowany użytkownik 21 punktów 1
swietny post przyznam ze wczesniej nie wiedziałam ze wystapili z tym programie czekam na więcej <3
0 głosów
Sty 7
gudleondre Zarejestrowany użytkownik 25 punktów 1
też wcześniej o tym nie wiedziałam, ale super się dowiedzieć
BAM_PolishFC Zarejestrowany użytkownik 13 punktów
Już to kiedyś oglądałam, ale podoba mi się, że wzięli udział!
0 głosów
Sty 7
xtomekx Zarejestrowany użytkownik 626 punktów
wowoww spedziłem tu dobre 20 min na oglądaniu i czytaniu haha! megaa!
0 głosów
Sty 7

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
159 osób na stronie
6 Użytkowników oraz 153 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 9899 razy
 1. Bambinos
  90284 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  64071 punktów
 3. Jereminators
  52897 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7082 punktów
 1. Paulina Korejke 3
  32003 punktów
 2. Heartbreaker
  18656 punktów
 3. justine_drzewo
  7441 punktów
 4. Malwina Konat
  3616 punktów
 5. JakubWichowski
  1184 punktów
 6. sandracz56
  665 punktów
 7. natusia_766
  186 punktów
 8. olaczaplicka
  146 punktów
 9. bemorehappy2003
  83 punktów
 10. x_kinga.xx
  59 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  66531 punktów
 1. oliviaxy (Rywal)
  18812 punktów
 1. Asia Skoczylas (Redaktor)
  42733 punktów
 1. zuzia11 (Rywal)
  5946 punktów
 1. Bambinos
  90284 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  64071 punktów
 3. Jereminators
  52897 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7082 punktów
 5. Misiaki Sysi
  6623 punktów
 6. Riverdale
  3244 punktów
 7. Beliebers
  3079 punktów
 8. Once Upon A Time
  2118 punktów
 9. Kluseczki Olgi
  992 punktów
 10. Beautilles
  137 punktów
 11. MMers
  82 punktów
 12. Selenators
  74 punktów
 13. Sheerios
  46 punktów
 14. Supiwerki
  44 punktów
 15. Directioners
  41 punktów
Kontakt Post