Fandomy

Zasady akcji Warsaw Comic Con na Fandoms: kliknij
Dołącz do oficjalnej grupy Fandoms na Facebooku: tutaj

+4 głosów

Bars&Melody wbrew pozorom mają dość dużo wspólnego z państwem leżącym na Pacyfiku - Japonią. Chłopcy mają w tym kraju również bardzo wielu fanów. Specjalnie dla nich Leondre i Charlie postanowili zrobić kilka niespodzianek. Dodatkowo w Japonii chłopcy zrobili naprawdę dużo ciekawych rzeczy, które właśnie dzisiaj postaram się Wam przybliżyć.

Bars&Melody w programie Harajuku Mate

Podczas swojego pobytu w Japonii chłopcy odwiedzili znany japoński program telewizyjny Harajuku Mate. Na początku zaśpiewali oni swój największy przebój jakim jest utwór "Hopeful". Wykonali oni jednak tylko jedną zwrotkę oraz refren. 


Następnie dostali oni wiele pytań, na które chętnie odpowiedzieli.Dowiedzieć się możemy np. tego, że Charlie uwielbia pikantne jedzenie, a Leondre - japońskie makarony. Zapytani zostali oni też między innymi o swój udział w BGT czy również o swój wiek. Mówią oni też, że według nich muzyka ma potężną moc. Zostali także zapytani o to, czy są podekscytowani występem na Juni Award.


W tle za oknem możemy zauważyć sporo fanów Bars&Melody. Niektórzy z nich mają plakaty, drudzy są podekscytowani i szczęśliwi - jedni nawet płaczą.


Na koniec prowadząca zapytała jeszcze co sądzą o ich programie. Potem chłopcy razem z resztą pożegnali się z widzami po japońsku.

Bars&Melody ft. Joe & Mizuki - Dont Let Go

25 października 2015 roku Bars&Melody razem z dwójką młodych japońskich artystów - Joe i Mizuki - wystąpili na imprezie Juni Award w Tokio. Zaśpiewali oni utwór "Dont Let Go". Leondre razem z Joe wykonali część z rapem, natomiast Charlie i Mizuki śpiewali.


Joe i Mizuki są "znajomymi z klasy" z programu telewizyjnego Harajuku Mate. Oboje pasjonują się muzyką. Razem z Leondre i Charliem wykonali owy utwór na wielkiej scenie. 


Moim zdaniem cała czwórka świetnie sobie poradziła i brzmią razem naprawdę dobrze. Całość wyszła wspaniale i widać, że publiczności również bardzo się podobało.

Leondre i Charlie w programie News Zero

Tym razem chłopcy pojawili się w popularnym japońskim programie informacyjnym News Zero. Na początku opowiadają oni o prześladowaniu, nękaniu i o historii Leondre. Młody Walijczyk mówi o tym jak się czuł kiedy był nękany w szkole. Opowiada o tych wszystkich emocjach i uczuciach. Następnie Charlie wypowiada się o tej historii i o tym jak Leo powiedział mu o tym wszystkim. Starszy członek zespołu oznajmia, że moment gdy ktoś bliski mówi Ci o tym, że jest lub był prześladowany to naprawdę okropne i smutne. Przy okazji pokazują oni jak dużym problemem jest prześladowanie innych osób. 


Następnie widzimy fragmenty występu Bars&Melody z BGT, gdzie zajęli trzecie miejsce. Dodatkowo w programie tym była relacja z wizyty chłopaków w jednej z japońskich szkół. Zaśpiewali oni tam "Hopeful" oraz rozmawiali z uczniami. 


Uwagę należy zwrócić też na pewne zdanie, które wypowiedział Leo: "Zawsze wiem, że na końcu tunelu jest światło, nie zależnie od tego jak długi jest ten tunel" [ang. “Always know that there’s light at the end of the tunnel, no matter how long that tunnel is.”].

Bars&Melody z wizytą w Japonii

W październiku 2015 roku Bars&Melody po raz pierwszy odwiedzili Japonię. W tym filmiku na samym początku widzimy nagranie, w którym Leondre mówi, że chcieli przylecieć do Japonii żeby pokazać, że zależy im na japońskich Bambinos i że ich kochają oraz po to, aby pokazać ludziom, że nie muszą oni czuć się samotnie, ponieważ są też inni, którzy czują to samo. 


Wideo to zawiera także ujęcia z lotniska, kiedy Leondre i Charlie przylecieli do Japonii. Możemy zauważyć, że mają oni tam sporo fanów, którzy na nich czekali. Chłopcy oczywiście przywitali się ze wszystkimi i zrobili sobie z nimi zdjęcia. Otrzymali też od niektórych fanów prezenty, co jest naprawdę miłym gestem. 


Filmik ten jest fragmentem jednego z odcinków programu Harajuku Mate. Znaleźć tam też możemy kawałki nagrań z wizyty BAM w jednej z japońskich szkół, gdzie występowali oraz poruszali z uczniami temat prześladowania oraz nękania innych.

Kolejny dzień BAM w Japonii

Następny filmik, w którym możemy zobaczyć relację z ich pobytu w Japonii. Tym razem widzimy Leondre i Charliego wraz z Joe i Mizuki na próbie przed występem na Juni Award. Ćwiczyli oni utwór "Dont Let Go", który tam wykonali. Potem wszyscy razem zjedli także posiłek. 


W dalszej części filmiku umieszczone są fragmenty z występu chłopaków w brytyjskim Mam Talent oraz ciąg dalszy prób z japońskimi przyjaciółmi. 

Dodatkowo możemy zobaczyć również relację z występu na Juni Award, gdzie Leo i Charlie wykonali "Hopeful" oraz wcześniej wspomniany utwór "Dont Let Go" z Joe i Mizuki.


W końcówce Charlie mówi jeszcze, że Japonia jest niezwykła i spędzają tam niesamowity czas, a Leo dziękuje wszystkim za wsparcie.

Nagrywanie japońskiej wersji Hopeful

Nagrywanie japońskiej wersji "Hopeful" nie miało miejsca w Japonii, jednak postanowiłam zamieścić je tutaj, ponieważ uważam, że ma bardzo duży związek z tym tematem i jest to warte uwagi.


Nagrywania odbyły się w światowej sławy Abbey Road Studios w Londynie. Wideo jest relacją z nagrywania tej piosenki w wersji japońskiej i świetnie pokazuje jak to wszystko się odbywa. Mamy możliwość zobaczenia studio oraz tego jak chłopcy nagrywają piosenki. 


Jak wiemy język japoński nie należy do najprostszych i wykonanie utworu w tym języku nie było łatwą sprawą. Leondre i Charlie jednak jak zawsze świetnie sobie poradzili i wszystko wyszło świetnie. Możemy na powyższym filmiku zobaczyć np. jak Leondre uczył się tekstu po japońsku. 

Osobiście uważam, że takie relacje są świetną sprawą i dzięki nim możemy odkryć wiele ciekawych rzeczy.

Japońska wersja Hopeful

Tak właśnie prezentuje się gotowa już wersja japońskiego "Hopeful". Chłopcy nie nagrali całej piosenki w tym języku, lecz tylko jedną zwrotkę i refren. 


Ogólnie, uważam, że to naprawdę bardzo miłe ze strony chłopaków, że zdecydowali nagrać się specjalną wersję dla swoich japońskich fanów. To piękny gest, za który Bambinos z Japonii są na pewno wdzięczni. 


A może kiedyś Bars&Melody nagrają jakąś piosenkę po polsku specjalnie dla polskich Bambinos? Kto wie! Chłopcy bardzo lubią zaskakiwać, więc może w przyszłości zrobią nam tak miłą niespodziankę!

Bars&Melody promują swój specjalny album Hopeful

W sierpniu 2016 roku Bars&Melody pojawili się w centrum handlowym Venus Fort w stolicy Japonii - Tokio. Przybyli oni tam w celu promowania swojego debiutanckiego japońskiego albumu "Hopeful". Całe wydarzenie było transmitowane na żywo w japońskiej sieci społecznościowej Line. 


Wszystko zaczęło się od przeprowadzenia z Leondre i Charliem krótkiego wywiadu. Odpowiadali oni na pytania, które fani zadali online. Zostali oni między innymi zapytani o to jak podoba im się w Japonii oraz poproszono ich o powiedzenie czegoś do ich japońskich Bambinos.


Chłopcy wykonali na scenie trzy utwory: japońską wersję "Hopeful", "No Way" oraz "Unite". Między utworami jednak odpowiadali oni jeszcze na pozostałe pytania dotyczące ich piosenek, wrażeń z Japonii czy też japońskich Bambinos!


Uważam, że Leo i Charlie po raz kolejny spisali się na medal i wypadli niesamowicie!

Leondre i Charlie na Ultra Teens Fes

Bars&Melody pojawili się na Ultra Teens Fes w Tokio podczas swojej drugiej wizyty w Japonii. Został tam z nimi przeprowadzony wywiad.


Pytania między innymi dotyczyły ich ulubionego japońskiego jedzenia, pobytu w Japonii, pisania piosenek, prześladowania Leondre w szkole czy też japońskich dziewczyn! Leo został też zapytany dlaczego ma na głowie bandamę. Odpowiedział, że dostał ją od jednej z fanek i spodobała mu się, więc po prostu ją założył. Zapytani też zostali jakie miejsce w Japonii chcieliby odwiedzić oraz o ulubione japońskie słowo. Dostali też pytanie o to jak to się stało, że zaczęli śpiewać i rapować,


Cały wywiad z chłopakami trwał dosyć długo bo ponad 30 minut. Zostali oni więc zapytani o wiele rzeczy. Warto więc obejrzeć powyższy filmik, ponieważ możemy dużo się z niego dowiedzieć.

Nagrywanie piosenki Unite (Live Forever)

Kolejny filmik z relacją z nagrywania piosenki Bars&Melody. Tym razem nagrywali oni utwór "Unite". Po raz kolejny wszystko odbyło się w Abbey Road Studios w Londynie. "Unite" zostało stworzone przez BAM, ich brytyjską ekipę oraz zespół z japońskiej wytwórni Avex. Po raz pierwszy utwór ten znalazł się na japońskiej płycie "Hopeful" oraz na EPce "Teen Spirit". Potem pojawił się także na drugim japońskim albumie chłopaków - "Never Give Up".


Znowu możemy zobaczyć jak przebiegało nagrywanie piosenki przez Bars&Melody. Widzimy, że podczas nagrywania w studio chłopakom towarzyszyła także mama Leo oraz jego młodsza siostra - Matilda.

Teledysk do Unite (Live Forever)

Tym razem mamy relację z nagrywania teledysku do utworu, który wcześniej chłopcy nagrali. Nagrywanie tego teledysku odbyło się pod kierunkiem słynnego japońskiego reżysera - Shuichi Tan. Utwór "Unite" skomponowany został przez BAM, ich brytyjską ekipę oraz zespół z japońskiej wytwórni. 


Shuichi Tan mówi o tym, o czym opowiadać ma ten teledysk oraz wypowiedział się on też na temat Leondre i Charliego. Jak możemy zauważyć, nagrywanie teledysku to wcale nie taka prosta i łatwa sprawa. Potrzeba do tego naprawdę dużo ludzi, którzy tworzą jedną całość. Dodatkowo sami artyści muszą dać z siebie wszystko, aby wszystko wyszło jak najlepiej.


Oczywiście Leondre oraz Charlie jak zawsze dali z siebie 1000%, a nawet więcej i teledysk wyszedł naprawdę świetnie.

Pierwszy specjalny japoński album - Hopeful

Pierwszy album, który Bars&Melody wydali specjalnie dla swoich japońskich fanów nosi tytuł "Hopeful". Składa się on z dwóch płyt - jednej CD i jednej DVD. 


Na pierwszej znajdują się następujące utwory:

1. "Hopeful"

2. "Unite"

3. "No Way"

4. "Breathe"

5. "Keep Smiling"

6. "Stay Young"

7. "Complicated"

8. "Stay Strong"

9. "Just Remember"

10. "Dont Look Back"

11. "That Girl"

12. "143"

13. "Beautiful"

14. "Hopeful" [oryginalna angielska wersja]


Na drugiej płycie znajdują się natomiast:

1. "Hopeful" [dokumentalny wideo klip]

2. "Unite" [teledysk]

3. "Hopeful" [za kulisami]

oraz zawiera ona także dwa bonusy:

1. "Stay Strong" [teledysk]

2. "Beautiful" [teledysk]


Drugi specjalny japoński album - Never Give Up

Drugi specjalny album chłopaków, stworzony dla japońskich Bambinos nosi nazwę "Never Give Up". Na tej płycie nie znajdziemy już tak dużo utworów, czyli teledysków jak na poprzedniej.


Na owej płycie znajdują się kolejne piosenki:

1. "Dangerous Game"

2. "Stare into the Sunlight"

3. "Fall"

4. "Not Alone"

5. "Never Give Up"


Osobiście ta płyta jest jedną z moich ulubionych. Nie ma na niej może zbyt dużo utworów, ale są one naprawdę świetne. Bardzo podoba mi się ich melodia, jak i sam tekst. Uważam, że chłopcy naprawdę robią coraz większe kroki w swojej karierze i robią ogromne postępy. Kto wie, skoro wydali oni już dwie płyty specjalnie dla fanów z Japonii, to może wkrótce pojawi się następny?

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (1) ocenili go na: 3,000 punktów
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Autor tego posta zarobił dotychczas 3325 punktów za:

Jakość:3020Popularność:199
Wsparcie:16Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:70
W trwającej akcji autor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !
Bars and Melody
 oliviaxy Zweryfikowany 46,577 punktów 1 6
199 czytelników Sty 7

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

4 Komentarzy

xtomekx Użytkownik 626 punktów
woah! super!
0 głosów
Jest OK
Sty 7
oliviaxy Zweryfikowany 46,577 punktów 1 6
dziękuję
Gabrysia Bambino Użytkownik 118 punktów 2
super informacje <3
0 głosów
Jest OK
Sty 7
gudleondre Użytkownik 25 punktów 1
też tak uważam. sporo się dowiedziałam z tego posta
xanarchy Użytkownik 21 punktów 1
szkoda ze nie przetłumaczyłas z japonskiego XDDD zart super post
0 głosów
Jest OK
Sty 7
oliviaxy Zweryfikowany 46,577 punktów 1 6
no niestety, japońskiego to ja nie umiem ;p
gudleondre Użytkownik 25 punktów 1
Super post. Uwielbiam te utwory Leo i Charlsa: Never give up, Not alone <333
0 głosów
Jest OK
Sty 7

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
109 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 109 Gości
Dziś posty czytano : 3715 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 7

 1. Riverdale
  90322 punktów
 2. The 100
  32868 punktów
 3. Pamiętniki Wampirów
  26327 punktów
 4. Stranger Things
  16320 punktów
 5. Teen Wolf
  10074 punktów
 6. SKAM
  7340 punktów
 7. Gra o Tron
  5158 punktów
 8. Life Is Strange
  3826 punktów
 9. Famous In Love
  1522 punktów
 1. Riverdale
  71330 punktów
 2. Pamiętniki Wampirów
  19497 punktów
 3. The 100
  15782 punktów
 4. Stranger Things
  6208 punktów
 5. Teen Wolf
  3745 punktów
 6. Life Is Strange
  3520 punktów
 7. Gra o Tron
  2606 punktów
 8. SKAM
  2524 punktów
 9. Famous In Love
  415 punktów
 1. Riverdale
  8791 punktów
 2. The 100
  5222 punktów
 3. Pamiętniki Wampirów
  2939 punktów
 4. Stranger Things
  2388 punktów
 5. Teen Wolf
  1021 punktów
 6. SKAM
  783 punktów
 7. Life Is Strange
  306 punktów
 8. Famous In Love
  31 punktów
 9. Gra o Tron
  30 punktów
 1. The 100
  11864 punktów
 2. Riverdale
  10201 punktów
 3. Stranger Things
  7724 punktów
 4. Teen Wolf
  5308 punktów
 5. SKAM
  4033 punktów
 6. Pamiętniki Wampirów
  3891 punktów
 7. Gra o Tron
  2522 punktów
 8. Famous In Love
  1076 punktów
Kontakt Post