+4 głosów
(postid: 327519) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Sylwia Lipka to młoda wokalistka, która na rynku muzycznym wydała już 2 płyty - Szklany Sen i Fala/Wave. 

Młodzież oszalała na jej punkcie. Podczas pierwszej trasy koncertowej sprzedały się wszystkie bilety. 


Dzisiaj zaprezentuję Wam pierwszą piosenkę - Masz to coś oraz ostatnią, najnowszą - Nie zapomnę

Sprawdzimy je pod różnym kontem, zaczynając od samej piosenki, a kończąc... No właśnie, na czym? Musicie koniecznie przeczytać ten artykuł! 

O czym jest piosenka Masz To Coś? Kiedy pojawiła się na Youtubie?

Masz To Coś jest pierwszym singlem Sylwii. Swoją premierę na platformie YouTube miała 27 listopada 2015, czyli ponad 2 lata temu. 

Zdobyła 2.2 mln odsłuchań! 


Piosenka dodaje fanom otuchy na ciężki dzień. Sylwia śpiewa przez większość piosenki, że warto osiągać swoje cele i iść za każdym razem do przodu. 

"Sterem jest ten kto nie boi się biec, daj ponieść się i udowodnij, że chcesz". Musisz pamiętać o tym, że spełnione marzenia przynoszą człowiekowi najwięcej satysfakcji i radości. Żyj tak, jakby jutra już nie było. Realizuj się w tym, co uznasz za słuszne i warte poświęcenia uwagi. Ale pamiętaj, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia, dlatego marz, walcz i osiągaj (motto Sylwii). 


"Szybki jesteś tak jak wiatr, nie ma sensu dłużej tak stać, wyruszaj już czas na start, nie czekaj na znak" - Sylwia zawarła w piosence wiele motywacji i gdyby tak szukać całości w dnie to można by stwierdzić, że są to słowa jej rodziców. To oni zawsze ją prowadzili do przodu i pokazywali, że warto walczyć o swoje marzenia. Dzięki temu Sylwia spełniła jedno z większych marzeń. Zyskała fanów, którzy są z nią w każdej trudnej sytuacji. Zaczęła koncertować dla większej ilości osób, jeździ na obozy młodzieżowe z fanami Young Stars i jest szczęśliwa. 


"Bo ty masz to coś, masz to coś, niech się dowie o tym świat, bo ty masz to coś, masz to coś w sobie, co ci w duszy gra ciągle" - aż miło od takich słów, prawda? Sylwia oprócz motywacji zawarła w piosence urywki, które z pewnością podnoszą naszą samokrytykę. Każdy z nas jest piękny i wcale nie chodzi tylko o wygląd. Najważniejszy jest nasz charakter, bo jednak uroda może kiedyś odejść, a charakter pozostanie na zawsze. Warto być "piękny", bo dzięki temu znajdziemy cudownych przyjaciół, którzy nie będą na chwilę. Nie wszyscy odnajdują od razu w sobie to i uważają, że są najgorsi, nic nie warci. Ale są to same kłamstwa. Poszukaj trochę głębiej, a znajdziesz. 

O czym jest piosenka Nie Zapomnę? Dowiedzmy się coś na jej temat!

Nie Zapomnę jest 7 teledyskiem Sylwii. Znajduje się na drugiej płycie, czyli Fala. Swoją premierę miała 20 października 2017, czyli kilka miesięcy temu. 

Przez ten czas zdobyła ponad 600 tysięcy obejrzeń! 


Piosenka jest żywa, dlatego przenosi nas w taki lekki nastrój. Chce się przy niej tańczyć, ale jak już zastanowimy się nad jej przesłaniem to targają nami różne uczucia. 

Ciekawostką jest to, że piosenka została napisana podczas wakacji artystów Young Stars na wyspie Rodos w Grecji na klifie! Sylwia zdradziła oficjalnie taką informację na jej grupie Ananasy Sylwii, dlatego warto do niej dołączyć, by dowiadywać się coraz to nowszych informacji. 


Piosenka opowiada o tym, że dziewczyna poznała chłopaka, ale niestety "zabrakło chwili i zabrakło szans Twoich, moich, naszych, to nie jest wcale takie proste jakbyś chciał". Tak jak śpiewa w piosence. Zabrakło wspólnych spotkań, wizyt, czy wyjść na miasto. Wydaje się, że są to takie rzeczy, które nie mają znaczenia, ale jednak są najważniejsze. Rozmowa przez wideo przez kamerkę nie da nam obrazu na rzeczywistość i nie znamy tak bardzo dobrze tej osoby, jak byśmy spotkali się z nią na żywo i w luźnej atmosferze porozmawiali w cztery oczy. 


"Wie to każde z nas, nie zabiorą nam tamtych chwil i wspólnych wspomnień", czyli oboje mają świadomość, że zepsuli uczucie, którym darzyli siebie. Już nigdy nie będzie takie samo jak wcześniej, ale mimo wszystko chcą pamiętać o sobie dobrze. Zdarzały się cudowne momenty w ich życiu, dlatego chcą pamiętać o sobie jak najlepiej.


Ale jednak... "Widzę dziś świat takim jak chcę, płonie w nas żar tak jak dawniej, nigdy więcej już nie zwątpię, nigdy więcej strachu we mnie nie zobaczysz", czyli jednak czasami da się naprawić nasze błędy, ale musimy tego bardzo chcieć. I tak samo jest w każdej innej sytuacji. Jeżeli zranimy kogoś czasami nie umyślnie to warto zrobić wszystko, aby ta osoba nam zaufała ponownie, a jeśli nie, to chociaż żeby nam wybaczyła. Zawsze będziemy lepiej się z tym czuć, a po czasie może uda się naprawić wszystkie szkody. 


Jak Sylwia zmieniła się przez te kilka lat? Jakich doświadczeń nabrała? Podsumowanie tekstów piosenek

Sylwia jako nastolatka nie wierzyła w pełni w swoje możliwości, ale dzięki rodzicom i im ciągłym motywacjom uwierzyła w siebie. Dzięki temu poszła także na casting do I love Violetta i dzięki temu spełniła jedno ze swoich marzeń. Poczuła wtedy ogromną satysfakcję i zrozumiała, że jeżeli udało jej się spełnić akurat to, to ma szansę na kolejne. 


W piosence Masz to coś chciała zawrzeć wszystko to, w co kiedyś totalnie nie wierzyła, a teraz zmieniło jej się nastawienie do tego. Śpiewała o tym, że każdy z nas ma w sobie coś pięknego, ale przez naszą samokrytykę i małą wiarę w siebie skrywamy to. Chciała nam dać jasno do zrozumienia, że jednak każdy ma w sobie to COŚ, dlatego też refren jest napisany tak zrozumiale, że ludzie w każdym wieku zrozumieją to. Sama piosenka jest bardzo energiczna i nadaje kolorów płycie Szklany Sen. Dopiero zaczynała zabawę w tym muzycznym świecie i chciała, aby piosenka wywołała zainteresowanie wśród młodzieży, dlatego też nie jest powolna. 

Musimy tutaj przyznać, że wykonała kawał dobrej roboty. -moje zdanie-. Często wracam do tej piosenki z ogromnym uśmiechem na twarzy. Sam tekst już motywuje do działania. 


Z piosenki Nie Zapomnę możemy wywnioskować to, że Sylwia nauczyła się kochać i wybaczać. Znalazła w końcu osobę, która nadaje kolorów jej życiu. Mimo, że czasami nie jest tak, jakby chcieli to potrafią dojść do porozumienia. Wybaczenie jest to jedno z trudniejszych. Musisz przed tym zrozumieć osobę, dlaczego tak postąpiła, a nie inaczej, a dopiero potem postanowić czy wybaczysz, czy nie. I nie mylmy to z tym, że Sylwia zapomniała o tamtych zdarzeniach, bo nigdy tak nie jest. Nauczyła się z tym żyć. Piosenka znowu jest w pełni energiczna, ale sam tekst jest już mniej zrozumiały i trzeba się natrudzić, aby zrozumieć go w pełni. 

Piosenka może nauczyć nas wyboru, abyśmy jednak zastanowili się, czy warto kończyć znajomość np. z przyjacielem. Czy to, co was łączyło jest tego warte? 


Piosenki różnią się tym, że Sylwia najzwyczajniej dorosła i całe życie postrzega już trochę inaczej, ale nie oznacza to, że stała się całkiem inną osobą. Teksty piosenek różnią się już od siebie. Masz to coś jest napisane bardzo zrozumiale, żeby fani mogli nauczyć się tych wartości, ale jednak na Nie Zapomnę trzeba więcej czasu poświęcić. 

Jak prezentuje się teledysk do Masz to coś? Jak jest przedstawiona sytuacja?Wszystko zaczyna się w pozytywnym nastroju. Sylwia jest ubrana w piękną sukienkę czarno-białą w paski i ma rozpuszczone włosy. Obok niej widzimy innych ludzi, którzy świetnie się bawią przy balonach. Nieodłączalnym elementem są banki, które nadają świetnego klimatu. Przez sceny przeplatają się momenty, gdzie Sylwia po prostu stoi i śpiewa. Dobrze to komponuje się z całością. Podczas tych urywek tancerze (Jakub Urbański, Kajetan Falkowski, Monika Pajor, Anna Mucha, Anna Kulas, Kinga Sikorska, Sonia Pijanowska, Maria Ostańska, Alicja Koziarska i Dawid Włodarczyk) świetnie się bawią z tyłu. 

W końcu jest to piosenka o motywacji, że każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego jest to świetny pomysł na wykonanie teledysku. 


W teledysku zostały wykorzystane talenty tancerzy np. szpagat w powietrzu i różne inne akrobacje. Jest również układ taneczny! Niestety wtedy Sylwie nie miała jeszcze takich zdolności tanecznych, więc tylko oni tańczyli, a ona dalej śpiewała. 


Widowiskowe jest to jak Sylwia wraz z dwoma dziewczynami wjeżdża na rowerach, a w tle rozchodzi się kolorowy dym. Daje to świetny efekt teledysku. 

Są użyte również takie rekwizyty, jak poduszka, którą wszyscy walczą. Nie odbyło się wypadnięcia piórek, które okryły twarze występujących. 


Skoro był dym, piórka to czas na kolorowe proszki rzucane w górę! Czyste szaleństwo, ale jakie efektowne. 

Jak wygląda teledysk do Nie Zapomnę?Płyta Fala/Wave ma motyw przewodni, czyli woda, fala, morze, dlatego nic dziwnego, że na początku teledysku widzimy jezioro. 

W tle teledysku pojawia się samochód, który najprawdopodobniej symbolizuje ucieczkę od tych wszystkich sytuacji, które ją ostatnio przytłaczają. 

Między urywkami jest pokazane, że Sylwia wraz z innymi ludźmi świetnie się bawi, rozmawiają, śmieją się etc. i jest to takie spojrzenie wsteczne, by zobaczyć jak kiedyś było, zanim się zepsuło. 


Podobieństwa jednak pojawiają się minimalne do pierwszej piosenki, bo tutaj również są puszczane bańki, taka wolność, oderwanie się od tego co złe. 

Na refrenie jest pokazane, że Sylwia znowu odnalazła tą radość dzięki im wspólnym wypadom. Znowu jest bardzo szczęśliwa, a nawet skacze. Czuje się wolna, bezpieczna. Jej chłopak wrócił. 


Sylwia w teledysku ma kilka stroi : żółty sweterek, a na to marynarka wraz z dżinsami i traperami oraz szarą czapkę, czerwony sweterek i dżinsy z traperami. A oba stroje ozdabia jedna wyjątkowa rzecz - pierścionek z falą. 

Pojawia się na kilka sekund koniczynka, która daje szczęście. Sylwia trzyma ją z uśmiechem na twarzy. 


Na końcu jest ognisko, na którym wszyscy spędzają wspólnie czas. 

Czym różnią się teledyski? Jaka jest moja opinia?

Oba teledyski są z pewnością dopracowane, ale jednak widać znaczne różnice. 


Zauważalne jest to, że Masz to coś zostało nagrane wewnątrz budynku. Wszystko było dla nich przygotowane, więc mogli rzucać się kolorowymi proszkami czy też piórkami z poduszek. Jest to bardzo kolorowy klip, ale jednak Sylwia jest ciągle w centrum i widać, że śpiewa, a wszystko inne dzieje się za nią. Pokazane jest przez to, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego. Są takie rekwizyty jak rowery, bańki czy też różowe balony. Każdy z nas ma w sobie dziecko, ale niektórzy chowają to w sobie bardzo głęboko z wiekiem. Teledysk ma na celu pokazanie, że każdy, niezależnie od wieku ma prawo do zabawy i cieszenia się chwilą. 

Nie wstydźmy się tym, ile mamy lat. Warto wspomnieć, że przez cały teledysk widać uśmiech na twarzach samej Sylwii jak i tancerzy. 


Natomiast Nie Zapomnę jest na świeżym powietrzu. Wszystko zostało przygotowane, namiot, samochód, banki, kule ledowe instrumenty i aktorzy. Cały scenariusz był zaplanowany przez Sylwię Lipkę i tak jak stwierdziła "wszystko wyszło tak, jak chciałam". Teledysk również został zachowany w pozytywnym nastroju, aby przekazać fanom to co najlepsze, aby mogli cieszyć się z każdego dnia, mimo niechcianych sytuacji. Pokazuje nam to również czterolistna koniczynka, która symbolizuje szczęście. Inaczej chodzi o to, że mamy iść do przodu po nasze szczęście. Dążmy do naszych zaplanowanych decyzji, aby taki uśmiech pojawiał się zdecydowanie częściej. 


Teledyski są zdecydowanie nagrane w innym stylu, bo w jednym sytuacja dzieje się z tyłu, w tle, za Sylwią, a drugi teledysk ma przedstawioną całą historię po kolei. 

Piosenka w rzeczywistości - Masz to coś na koncercieTa piosenka była wykonywana podczas trasy Szklany Sen Tour i niestety na kolejnej nie ma tej piosenki. 

Z okazji tej piosenki została wymyślona akcja, że rzucamy balony podczas tej piosenki, które ostatecznie mają trafić na scenę i zostać na niej do końca koncertu. 

Akcja wyszła we wszystkich miastach. 


Koncert wyglądał wtedy całkiem inaczej, ponieważ było to debiutanckie show, w którym Sylwia sama uczestniczyła. Sama miałam szansę widzieć, jak wygląda to naprawdę podczas koncertu w Gdańsku (09.04.2017). Gdy fani usłyszeli melodię i zaczynające się ooo... to jedna osoba krzyknęła "BALONY", a osoby z biletami zwykłymi zaczęły wyciągać balony i rzucać w stronę sceny. Musieliśmy uważać, żeby żaden balon nie spadł na ziemię, więc odbijałyśmy je tak, jak było to w teledysku. 


Zauważalne jest również to, że Sylwia śpiewała i wymyślała spontanicznie co zrobi, jak się porusza. Była bez tancerzy, więc nie było żadnych choreografii. 

Fani śpiewali bardzo głośno na tej piosence tym bardziej, że każdy prawdziwy fan słuchał ją wielokrotnie. 

Najważniejsze jest to, że wszyscy świetnie się bawili. 

Nie Zapomnę w rzeczywistości!Sytuacja wygląda tutaj trochę inaczej, ponieważ nie mogę za dużo powiedzieć o występie Sylwii na jej własnej trasie koncertowej, bo dopiero będę. 

Zmieniło się to, że podczas wykonywania tej piosenki ma przygotowaną konkretną choreografie z tancerzami, do której przygotowywali się kilka tygodni. 

Show jest przygotowane od początku do końca. 


O akcjach do tej piosenki również nic mi nie wiadomo, więc niestety nie pomogę, ale jestem pewna, że jeśli znajdziecie jakąś osobę, która jedzie do Waszego miasta na grupie Ananasy Sylwii to Wam podpowie. 


Zauważalna jest również moc fanów. Są o wiele głośniejsi na tej piosence, niż na tamtej. Buzuje w nich ogromna energia. Śpiewają bardzo głośno od początku do końca. Sylwia dzięki temu śpiewa z większym uśmiechem na twarzy i jest po prostu szczęśliwa każdą sekundą z tego wykonu. 

To na tyle, co dla Was przygotowałam, jeśli chodzi o te dwie piosenki. Postarałam się podsumować je jak najlepiej, więc mam nadzieję, że teraz bardziej rozumiecie ich sens. 


Napiszcie koniecznie w komentarzu która jest dla Was lepsza lub którą słuchacie częściej. 

Jestem ciekawa Waszych opinii, więc z niecierpliwością na nie czekam! 


Pozdrawiam, 

Paulina 


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 4,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 5858 punktów za:

Jakość:4020Popularność:1798
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:20
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Sylwia Lipka
Paulina Korejke 3 Ekspert 654,334 pkt
1,798 czytelników Sty 19, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

ananas_misiak Użytkownik 11 pkt
Super post!
+1 głos
Sty 20, 2018
Paulina Korejke 3 Ekspert 654,334 pkt
Bardzo dziękuję <3

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
339 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 339 Gości
Dziś posty czytano : 17386 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 5

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  567066 punktów
 2. Young Stars Festival
  45343 punktów
 3. Bartek Lovers
  43998 punktów
 4. Potterheads
  40574 punktów
 5. Supiwerki
  40507 punktów
 6. The 100
  39419 punktów
 7. SikorskiSquad
  34734 punktów
 8. Arturonators
  30526 punktów
 9. SERIALE
  25843 punktów
 10. GRY
  23464 punktów
 11. Famous In Love
  22707 punktów
 12. Life Is Strange
  22534 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20206 punktów
 14. Domisiaki
  18638 punktów
 15. Once Upon A Time
  18216 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17690 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17434 punktów
 18. Forza
  13822 punktów
 19. Pretty Little Liars
  13327 punktów
 20. YOUNG STARS
  12916 punktów
 21. Shawn Mendes Army
  12817 punktów
 22. Sonbird Team
  10894 punktów
 23. Remonators
  10420 punktów
 24. Eurowizja
  10259 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9311 punktów
 26. Dua Lipa
  8046 punktów
 27. MUZYKA
  6521 punktów
 28. TALENTY
  6520 punktów
 29. Playstation VR
  6236 punktów
 30. FILMY
  5823 punktów
 31. Nintendo
  5390 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5295 punktów
 33. Detroit
  5015 punktów
 34. Tomb Raider
  4959 punktów
 35. Stranger Things
  4773 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4644 punktów
 37. INNE
  4639 punktów
 38. Progress Armia
  4302 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4284 punktów
 40. The Originals
  4253 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4057 punktów
 42. Bambinos
  4049 punktów
 43. Young Stars News
  3359 punktów
 44. Sport
  3012 punktów
 45. K-Pop
  2768 punktów
 46. American Horror Story
  2618 punktów
 47. God Of War
  2575 punktów
 48. YOUTUBE
  2343 punktów
 49. Kortezjanie
  2128 punktów
 50. Puthinators
  1947 punktów
 51. Sony Playstation
  1835 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  965 punktów
 54. FPS
  894 punktów
 55. Temorki
  861 punktów
 56. Team Rieger
  819 punktów
 57. R5Family
  660 punktów
 58. Arianators
  565 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  564 punktów
 60. Zosiaki
  558 punktów
 61. PC
  556 punktów
 62. Uncharted
  491 punktów
 63. LUDZIE
  451 punktów
 64. Directioners
  345 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  319 punktów
 66. Soy Luna
  313 punktów
 67. #talentobranie
  296 punktów
 68. 5SOSFam
  284 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  182 punktów
 71. Beautilles
  167 punktów
 72. The Good Place
  156 punktów
 73. Selenators
  147 punktów
 74. Donaty Agaty
  110 punktów
 75. Orlandonators
  110 punktów
 76. Strzelanki
  110 punktów
 77. Podróże
  97 punktów
 78. Swifties
  78 punktów
 79. Far Cry
  57 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1142 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post