+4 głosów
(postid: 327519) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Sylwia Lipka to młoda wokalistka, która na rynku muzycznym wydała już 2 płyty - Szklany Sen i Fala/Wave. 

Młodzież oszalała na jej punkcie. Podczas pierwszej trasy koncertowej sprzedały się wszystkie bilety. 


Dzisiaj zaprezentuję Wam pierwszą piosenkę - Masz to coś oraz ostatnią, najnowszą - Nie zapomnę

Sprawdzimy je pod różnym kontem, zaczynając od samej piosenki, a kończąc... No właśnie, na czym? Musicie koniecznie przeczytać ten artykuł! 

O czym jest piosenka Masz To Coś? Kiedy pojawiła się na Youtubie?

Masz To Coś jest pierwszym singlem Sylwii. Swoją premierę na platformie YouTube miała 27 listopada 2015, czyli ponad 2 lata temu. 

Zdobyła 2.2 mln odsłuchań! 


Piosenka dodaje fanom otuchy na ciężki dzień. Sylwia śpiewa przez większość piosenki, że warto osiągać swoje cele i iść za każdym razem do przodu. 

"Sterem jest ten kto nie boi się biec, daj ponieść się i udowodnij, że chcesz". Musisz pamiętać o tym, że spełnione marzenia przynoszą człowiekowi najwięcej satysfakcji i radości. Żyj tak, jakby jutra już nie było. Realizuj się w tym, co uznasz za słuszne i warte poświęcenia uwagi. Ale pamiętaj, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia, dlatego marz, walcz i osiągaj (motto Sylwii). 


"Szybki jesteś tak jak wiatr, nie ma sensu dłużej tak stać, wyruszaj już czas na start, nie czekaj na znak" - Sylwia zawarła w piosence wiele motywacji i gdyby tak szukać całości w dnie to można by stwierdzić, że są to słowa jej rodziców. To oni zawsze ją prowadzili do przodu i pokazywali, że warto walczyć o swoje marzenia. Dzięki temu Sylwia spełniła jedno z większych marzeń. Zyskała fanów, którzy są z nią w każdej trudnej sytuacji. Zaczęła koncertować dla większej ilości osób, jeździ na obozy młodzieżowe z fanami Young Stars i jest szczęśliwa. 


"Bo ty masz to coś, masz to coś, niech się dowie o tym świat, bo ty masz to coś, masz to coś w sobie, co ci w duszy gra ciągle" - aż miło od takich słów, prawda? Sylwia oprócz motywacji zawarła w piosence urywki, które z pewnością podnoszą naszą samokrytykę. Każdy z nas jest piękny i wcale nie chodzi tylko o wygląd. Najważniejszy jest nasz charakter, bo jednak uroda może kiedyś odejść, a charakter pozostanie na zawsze. Warto być "piękny", bo dzięki temu znajdziemy cudownych przyjaciół, którzy nie będą na chwilę. Nie wszyscy odnajdują od razu w sobie to i uważają, że są najgorsi, nic nie warci. Ale są to same kłamstwa. Poszukaj trochę głębiej, a znajdziesz. 

O czym jest piosenka Nie Zapomnę? Dowiedzmy się coś na jej temat!

Nie Zapomnę jest 7 teledyskiem Sylwii. Znajduje się na drugiej płycie, czyli Fala. Swoją premierę miała 20 października 2017, czyli kilka miesięcy temu. 

Przez ten czas zdobyła ponad 600 tysięcy obejrzeń! 


Piosenka jest żywa, dlatego przenosi nas w taki lekki nastrój. Chce się przy niej tańczyć, ale jak już zastanowimy się nad jej przesłaniem to targają nami różne uczucia. 

Ciekawostką jest to, że piosenka została napisana podczas wakacji artystów Young Stars na wyspie Rodos w Grecji na klifie! Sylwia zdradziła oficjalnie taką informację na jej grupie Ananasy Sylwii, dlatego warto do niej dołączyć, by dowiadywać się coraz to nowszych informacji. 


Piosenka opowiada o tym, że dziewczyna poznała chłopaka, ale niestety "zabrakło chwili i zabrakło szans Twoich, moich, naszych, to nie jest wcale takie proste jakbyś chciał". Tak jak śpiewa w piosence. Zabrakło wspólnych spotkań, wizyt, czy wyjść na miasto. Wydaje się, że są to takie rzeczy, które nie mają znaczenia, ale jednak są najważniejsze. Rozmowa przez wideo przez kamerkę nie da nam obrazu na rzeczywistość i nie znamy tak bardzo dobrze tej osoby, jak byśmy spotkali się z nią na żywo i w luźnej atmosferze porozmawiali w cztery oczy. 


"Wie to każde z nas, nie zabiorą nam tamtych chwil i wspólnych wspomnień", czyli oboje mają świadomość, że zepsuli uczucie, którym darzyli siebie. Już nigdy nie będzie takie samo jak wcześniej, ale mimo wszystko chcą pamiętać o sobie dobrze. Zdarzały się cudowne momenty w ich życiu, dlatego chcą pamiętać o sobie jak najlepiej.


Ale jednak... "Widzę dziś świat takim jak chcę, płonie w nas żar tak jak dawniej, nigdy więcej już nie zwątpię, nigdy więcej strachu we mnie nie zobaczysz", czyli jednak czasami da się naprawić nasze błędy, ale musimy tego bardzo chcieć. I tak samo jest w każdej innej sytuacji. Jeżeli zranimy kogoś czasami nie umyślnie to warto zrobić wszystko, aby ta osoba nam zaufała ponownie, a jeśli nie, to chociaż żeby nam wybaczyła. Zawsze będziemy lepiej się z tym czuć, a po czasie może uda się naprawić wszystkie szkody. 


Jak Sylwia zmieniła się przez te kilka lat? Jakich doświadczeń nabrała? Podsumowanie tekstów piosenek

Sylwia jako nastolatka nie wierzyła w pełni w swoje możliwości, ale dzięki rodzicom i im ciągłym motywacjom uwierzyła w siebie. Dzięki temu poszła także na casting do I love Violetta i dzięki temu spełniła jedno ze swoich marzeń. Poczuła wtedy ogromną satysfakcję i zrozumiała, że jeżeli udało jej się spełnić akurat to, to ma szansę na kolejne. 


W piosence Masz to coś chciała zawrzeć wszystko to, w co kiedyś totalnie nie wierzyła, a teraz zmieniło jej się nastawienie do tego. Śpiewała o tym, że każdy z nas ma w sobie coś pięknego, ale przez naszą samokrytykę i małą wiarę w siebie skrywamy to. Chciała nam dać jasno do zrozumienia, że jednak każdy ma w sobie to COŚ, dlatego też refren jest napisany tak zrozumiale, że ludzie w każdym wieku zrozumieją to. Sama piosenka jest bardzo energiczna i nadaje kolorów płycie Szklany Sen. Dopiero zaczynała zabawę w tym muzycznym świecie i chciała, aby piosenka wywołała zainteresowanie wśród młodzieży, dlatego też nie jest powolna. 

Musimy tutaj przyznać, że wykonała kawał dobrej roboty. -moje zdanie-. Często wracam do tej piosenki z ogromnym uśmiechem na twarzy. Sam tekst już motywuje do działania. 


Z piosenki Nie Zapomnę możemy wywnioskować to, że Sylwia nauczyła się kochać i wybaczać. Znalazła w końcu osobę, która nadaje kolorów jej życiu. Mimo, że czasami nie jest tak, jakby chcieli to potrafią dojść do porozumienia. Wybaczenie jest to jedno z trudniejszych. Musisz przed tym zrozumieć osobę, dlaczego tak postąpiła, a nie inaczej, a dopiero potem postanowić czy wybaczysz, czy nie. I nie mylmy to z tym, że Sylwia zapomniała o tamtych zdarzeniach, bo nigdy tak nie jest. Nauczyła się z tym żyć. Piosenka znowu jest w pełni energiczna, ale sam tekst jest już mniej zrozumiały i trzeba się natrudzić, aby zrozumieć go w pełni. 

Piosenka może nauczyć nas wyboru, abyśmy jednak zastanowili się, czy warto kończyć znajomość np. z przyjacielem. Czy to, co was łączyło jest tego warte? 


Piosenki różnią się tym, że Sylwia najzwyczajniej dorosła i całe życie postrzega już trochę inaczej, ale nie oznacza to, że stała się całkiem inną osobą. Teksty piosenek różnią się już od siebie. Masz to coś jest napisane bardzo zrozumiale, żeby fani mogli nauczyć się tych wartości, ale jednak na Nie Zapomnę trzeba więcej czasu poświęcić. 

Jak prezentuje się teledysk do Masz to coś? Jak jest przedstawiona sytuacja?Wszystko zaczyna się w pozytywnym nastroju. Sylwia jest ubrana w piękną sukienkę czarno-białą w paski i ma rozpuszczone włosy. Obok niej widzimy innych ludzi, którzy świetnie się bawią przy balonach. Nieodłączalnym elementem są banki, które nadają świetnego klimatu. Przez sceny przeplatają się momenty, gdzie Sylwia po prostu stoi i śpiewa. Dobrze to komponuje się z całością. Podczas tych urywek tancerze (Jakub Urbański, Kajetan Falkowski, Monika Pajor, Anna Mucha, Anna Kulas, Kinga Sikorska, Sonia Pijanowska, Maria Ostańska, Alicja Koziarska i Dawid Włodarczyk) świetnie się bawią z tyłu. 

W końcu jest to piosenka o motywacji, że każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego jest to świetny pomysł na wykonanie teledysku. 


W teledysku zostały wykorzystane talenty tancerzy np. szpagat w powietrzu i różne inne akrobacje. Jest również układ taneczny! Niestety wtedy Sylwie nie miała jeszcze takich zdolności tanecznych, więc tylko oni tańczyli, a ona dalej śpiewała. 


Widowiskowe jest to jak Sylwia wraz z dwoma dziewczynami wjeżdża na rowerach, a w tle rozchodzi się kolorowy dym. Daje to świetny efekt teledysku. 

Są użyte również takie rekwizyty, jak poduszka, którą wszyscy walczą. Nie odbyło się wypadnięcia piórek, które okryły twarze występujących. 


Skoro był dym, piórka to czas na kolorowe proszki rzucane w górę! Czyste szaleństwo, ale jakie efektowne. 

Jak wygląda teledysk do Nie Zapomnę?Płyta Fala/Wave ma motyw przewodni, czyli woda, fala, morze, dlatego nic dziwnego, że na początku teledysku widzimy jezioro. 

W tle teledysku pojawia się samochód, który najprawdopodobniej symbolizuje ucieczkę od tych wszystkich sytuacji, które ją ostatnio przytłaczają. 

Między urywkami jest pokazane, że Sylwia wraz z innymi ludźmi świetnie się bawi, rozmawiają, śmieją się etc. i jest to takie spojrzenie wsteczne, by zobaczyć jak kiedyś było, zanim się zepsuło. 


Podobieństwa jednak pojawiają się minimalne do pierwszej piosenki, bo tutaj również są puszczane bańki, taka wolność, oderwanie się od tego co złe. 

Na refrenie jest pokazane, że Sylwia znowu odnalazła tą radość dzięki im wspólnym wypadom. Znowu jest bardzo szczęśliwa, a nawet skacze. Czuje się wolna, bezpieczna. Jej chłopak wrócił. 


Sylwia w teledysku ma kilka stroi : żółty sweterek, a na to marynarka wraz z dżinsami i traperami oraz szarą czapkę, czerwony sweterek i dżinsy z traperami. A oba stroje ozdabia jedna wyjątkowa rzecz - pierścionek z falą. 

Pojawia się na kilka sekund koniczynka, która daje szczęście. Sylwia trzyma ją z uśmiechem na twarzy. 


Na końcu jest ognisko, na którym wszyscy spędzają wspólnie czas. 

Czym różnią się teledyski? Jaka jest moja opinia?

Oba teledyski są z pewnością dopracowane, ale jednak widać znaczne różnice. 


Zauważalne jest to, że Masz to coś zostało nagrane wewnątrz budynku. Wszystko było dla nich przygotowane, więc mogli rzucać się kolorowymi proszkami czy też piórkami z poduszek. Jest to bardzo kolorowy klip, ale jednak Sylwia jest ciągle w centrum i widać, że śpiewa, a wszystko inne dzieje się za nią. Pokazane jest przez to, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego. Są takie rekwizyty jak rowery, bańki czy też różowe balony. Każdy z nas ma w sobie dziecko, ale niektórzy chowają to w sobie bardzo głęboko z wiekiem. Teledysk ma na celu pokazanie, że każdy, niezależnie od wieku ma prawo do zabawy i cieszenia się chwilą. 

Nie wstydźmy się tym, ile mamy lat. Warto wspomnieć, że przez cały teledysk widać uśmiech na twarzach samej Sylwii jak i tancerzy. 


Natomiast Nie Zapomnę jest na świeżym powietrzu. Wszystko zostało przygotowane, namiot, samochód, banki, kule ledowe instrumenty i aktorzy. Cały scenariusz był zaplanowany przez Sylwię Lipkę i tak jak stwierdziła "wszystko wyszło tak, jak chciałam". Teledysk również został zachowany w pozytywnym nastroju, aby przekazać fanom to co najlepsze, aby mogli cieszyć się z każdego dnia, mimo niechcianych sytuacji. Pokazuje nam to również czterolistna koniczynka, która symbolizuje szczęście. Inaczej chodzi o to, że mamy iść do przodu po nasze szczęście. Dążmy do naszych zaplanowanych decyzji, aby taki uśmiech pojawiał się zdecydowanie częściej. 


Teledyski są zdecydowanie nagrane w innym stylu, bo w jednym sytuacja dzieje się z tyłu, w tle, za Sylwią, a drugi teledysk ma przedstawioną całą historię po kolei. 

Piosenka w rzeczywistości - Masz to coś na koncercieTa piosenka była wykonywana podczas trasy Szklany Sen Tour i niestety na kolejnej nie ma tej piosenki. 

Z okazji tej piosenki została wymyślona akcja, że rzucamy balony podczas tej piosenki, które ostatecznie mają trafić na scenę i zostać na niej do końca koncertu. 

Akcja wyszła we wszystkich miastach. 


Koncert wyglądał wtedy całkiem inaczej, ponieważ było to debiutanckie show, w którym Sylwia sama uczestniczyła. Sama miałam szansę widzieć, jak wygląda to naprawdę podczas koncertu w Gdańsku (09.04.2017). Gdy fani usłyszeli melodię i zaczynające się ooo... to jedna osoba krzyknęła "BALONY", a osoby z biletami zwykłymi zaczęły wyciągać balony i rzucać w stronę sceny. Musieliśmy uważać, żeby żaden balon nie spadł na ziemię, więc odbijałyśmy je tak, jak było to w teledysku. 


Zauważalne jest również to, że Sylwia śpiewała i wymyślała spontanicznie co zrobi, jak się porusza. Była bez tancerzy, więc nie było żadnych choreografii. 

Fani śpiewali bardzo głośno na tej piosence tym bardziej, że każdy prawdziwy fan słuchał ją wielokrotnie. 

Najważniejsze jest to, że wszyscy świetnie się bawili. 

Nie Zapomnę w rzeczywistości!Sytuacja wygląda tutaj trochę inaczej, ponieważ nie mogę za dużo powiedzieć o występie Sylwii na jej własnej trasie koncertowej, bo dopiero będę. 

Zmieniło się to, że podczas wykonywania tej piosenki ma przygotowaną konkretną choreografie z tancerzami, do której przygotowywali się kilka tygodni. 

Show jest przygotowane od początku do końca. 


O akcjach do tej piosenki również nic mi nie wiadomo, więc niestety nie pomogę, ale jestem pewna, że jeśli znajdziecie jakąś osobę, która jedzie do Waszego miasta na grupie Ananasy Sylwii to Wam podpowie. 


Zauważalna jest również moc fanów. Są o wiele głośniejsi na tej piosence, niż na tamtej. Buzuje w nich ogromna energia. Śpiewają bardzo głośno od początku do końca. Sylwia dzięki temu śpiewa z większym uśmiechem na twarzy i jest po prostu szczęśliwa każdą sekundą z tego wykonu. 

To na tyle, co dla Was przygotowałam, jeśli chodzi o te dwie piosenki. Postarałam się podsumować je jak najlepiej, więc mam nadzieję, że teraz bardziej rozumiecie ich sens. 


Napiszcie koniecznie w komentarzu która jest dla Was lepsza lub którą słuchacie częściej. 

Jestem ciekawa Waszych opinii, więc z niecierpliwością na nie czekam! 


Pozdrawiam, 

Paulina 


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 4,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 5701 punktów za:

Jakość:4020Popularność:1641
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:20
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Sylwia Lipka
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
1,641 czytelników Sty 19, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

ananas_misiak Użytkownik 11 pkt
Super post!
+1 głos
Sty 20, 2018
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Bardzo dziękuję <3

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
221 osób na stronie
2 Użytkowników oraz 219 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 29024 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 5

Największe fandomy

 1. Riverdale
  152 osób
 2. Ananasy Sylwii
  128 osób
 3. The 100
  123 osób
 4. Bambinos
  119 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  65 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  39 osób
 10. Domisiaki
  33 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Remonators
  15 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  475397 punktów
 2. Bartek Lovers
  39726 punktów
 3. Supiwerki
  37868 punktów
 4. The 100
  34447 punktów
 5. SikorskiSquad
  31768 punktów
 6. Young Stars Festival
  27340 punktów
 7. SERIALE
  23390 punktów
 8. GRY
  21755 punktów
 9. Arturonators
  18130 punktów
 10. Life Is Strange
  17815 punktów
 11. Domisiaki
  17483 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17136 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  16444 punktów
 14. Famous In Love
  15813 punktów
 15. Ananasy Sylwii
  15516 punktów
 16. Once Upon A Time
  13555 punktów
 17. Bambinos
  12385 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12208 punktów
 19. YOUNG STARS
  11729 punktów
 20. Pretty Little Liars
  11517 punktów
 21. Remonators
  9742 punktów
 22. Eurowizja
  9531 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8474 punktów
 24. Dua Lipa
  7664 punktów
 25. TALENTY
  6082 punktów
 26. Playstation VR
  5951 punktów
 27. Forza
  5670 punktów
 28. MUZYKA
  5197 punktów
 29. Nintendo
  5076 punktów
 30. Detroit
  4916 punktów
 31. Tomb Raider
  4855 punktów
 32. INNE
  4463 punktów
 33. KSIĄŻKI
  4456 punktów
 34. Progress Armia
  4229 punktów
 35. The Originals
  4135 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  3904 punktów
 37. Misiaki Sysi
  3854 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3726 punktów
 39. Stranger Things
  3110 punktów
 40. K-Pop
  2659 punktów
 41. American Horror Story
  2508 punktów
 42. Young Stars News
  2505 punktów
 43. God Of War
  2459 punktów
 44. FILMY
  2367 punktów
 45. Sport
  2325 punktów
 46. Puthinators
  1903 punktów
 47. Sony Playstation
  1206 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  830 punktów
 50. FPS
  659 punktów
 51. Team Rieger
  629 punktów
 52. MMers
  528 punktów
 53. PC
  480 punktów
 54. Uncharted
  474 punktów
 55. Kluseczki Olgi
  422 punktów
 56. YOUTUBE
  393 punktów
 57. R5Family
  326 punktów
 58. Arianators
  306 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. #talentobranie
  215 punktów
 61. LUDZIE
  214 punktów
 62. Soy Luna
  207 punktów
 63. Directioners
  184 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  180 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  143 punktów
 66. 5SOSFam
  113 punktów
 67. The Good Place
  107 punktów
 68. Beautilles
  91 punktów
 69. Donaty Agaty
  81 punktów
 70. Selenators
  81 punktów
 71. Strzelanki
  71 punktów
 72. Podróże
  57 punktów
 73. Orlandonators
  52 punktów
 74. Wyścigi
  45 punktów
 75. Far Cry
  25 punktów
 1. Potterheads
  254 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5535 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2710 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  89 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1339 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post