NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


0 głosów
(postid: 330236) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Rodzina Lodge - pełna miłości i zrozumienia czy jednak brutalna, lecz skuteczna? Rodzina, którą można uznać za dobraną czy jednak zagubioną? 

Rodzina Lodge - sezon pierwszy Riverdale

Spotykamy się z rodziną Lodge już w pierwszym odcinku naszego serialu. Veronica, wraz z matka przeprowadziły się do małego miasteczka Riverdale (rodzinne miasto Hermione) prosto z Nowego Yorku na początku z niewiadomych przyczyn. Dziewczyny nie miały co się chwalić, że ojciec rodziny jest zamknięty w więzieniu. Mieszkają razem w Pembrooke, ich luksusowym apartamencie. Żyją tam razem ze Smithersem - ich służącym, którego Hermione poznała wiele lat wcześniej. Veronica zaczyna uczęszczać do Riverdale High School, gdzie szybko poznaje swoich przyjaciół. Jak każda przyjaźń nastolatków przeżywa kryzysy, tak było wiele przepaści pomiędzy Betty a Ronnie w pierwszym, jak i zarówno w drugim sezonie. Młoda Lodge nie ma dobrych stosunków z matką, starała się wspierać ojca nawet wtedy gdy siedział w więzieniu. Hermione spotyka się ze swoim chłopakiem z lat młodości - Fredem Andrewsem w ramach planu biznesowego. Mimo tego, iż oboje dawno znaleźli swoje połówki, coś między nimi znów zaiskrzyło. Jednak romans ten nie potrwał długo, gdyż kobieta dowiedziała się ze Hiram wraca do miasta - wiedziała, że nie daruje jej zdrady, więc skutecznie spławiła Andrewsa. Veronica bała się powrotu ojca, chciała wiedzieć dlaczego jest w więzieniu, jednakże jednocześnie nie chciała rozmawiać o tym z matką - była dla niej opryskliwa, gdyż jej nie ufała. Pomimo wszystkiego, dziewczyna pracowała nad sobą stopniowo zmieniając swój charakter na lepsze. 

Przez cały ten czas wisiało nad dziewczynami widmo powracającego ojca- które przerażało je obie. Może bez niego byłyby szczęśliwsze? Prawdopodobnie nie. Veronica byłaby dalej werdna dla matki, kiedy kobieta probowała ją chronić od niecnych planów ojca. Jednakże nastolatka nie zdawała sobie z tego sprawy.

Powrót Hirama - sezon drugi

Sezon drugi zaczynamy od razu od kłótni - Veronica otworzyła drogiego szampana, który miał być na powrót ojca. Dziewczyna dowiaduję sie o postrzeleniu Andrewsa i rusza razem z matką do szpitala. W głębi serca Hermione kochała Freda, dlatego ta sytuacja bardzo ją poruszyła. Córka nakryła ją także na modlitwie za Freda, podczas której oskarżyła ją o próbe zabójstwa mężczyzny.  Przez pierwsze dni po powrocie ojca, dziewczyny nie było prawie w domu. Wychodziła przed śniadaniem rodziców, a wracała po kolacji. Podejrzewała ich o najgorsze. Ojciec chcąc wyjaśnić sobie z córka pare spraw, odwiedził ją w szkole z bukietem róż. Probował wytłumaczyć jej jak bardzo za nimi tęsknił, a gdy zobaczył że córka nie jest przekonana, zaproponował pomoc w Pops (ponieważ bar miał zostać zamknięty). Mężczyzna wykorzystał sytuacje i w tajemnicy przed córka wykupił go. Wybuchła awantuara w której córka pokazala matce list z groźbami, ktory byl od ojca. Hermione by kryć męża, wziela wine na siebie mówiąc ze ona go napisała, po to by Veronica zeznawała na korzyść męzczyzny. Hiram zaproponował jej także udział w Lodge Industries, mając nadzieje że przeciągnie ją tym na swoją strone. Ojciec także by zdobyć zaufanie córki poznał Archiego, którego szybko wciągnał w swoje niecne interesy. Ich przyjaciel Jughead od początku posądzał Hirama o stopniowe kupowanie Riverdale. Po zdobyciu zaufanie córki w pewnej chwili stała za nim murem, wspierając jego projekt więzienia. Jednakże coś w niej pękło. Zauważyła to że matka jest wyzyskiwana przez ojca, że jest tylko nędznym pionkiem w grze. Szczególnie zwróciła na to uwagę, po strzelaninie w której Hermione mogła zginąć. Ronnie wykupiła Whyte Wyrym przed ojcem, gdyż dowiedziała się ze jest to ostatni punkt na jego planie. Chciała odzyskac bar Pops i zrobić uczciwą wymianę - wiedziała ile tamto miejsce znaczyło dla jej przyjaciół. Postawił jej ultimatum - miała się zrzec dziedzictwa Lodge, a takze zdać sobie sprawę, że nie dostanie już wiecej zadnych drogich prezentow czy kart kredytowych. Dziewczyna przystala na jego warunki.

Życie bez Hirama - lepsze czy gorsze?

Czy życie dzieczyn bez Hirama byłoby lepsze? Pewnie tak. Jednakże uważam, że był on potrzebny w drugim sezonie. Veronica musiała zdać sobie sprawę jakim potworem jest jej ojciec, musiała się dowiedzieć jak wiele poświeciła jej matka. Zauważyła, że ta rodzina nie opiera się na miłości, lecz na planach biznesowych, a one są tylko nędznymi pionkami w jego grze. Cieszę się, że Ronnie odzyskała zaufanie do Hermione. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie zobaczymy jak obie połączą siły i sprzeciwią się, by ukazać swiatu prawde. Moim zdaniem jest to rodzina pełna miłości, która jednak się zagubiła i zboczyła na złą trasę.


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 1,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
5
OK
2
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 2030 punktów za:

Jakość:1020Popularność:941
Wsparcie:12Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:57
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kamilkaxx Ekspert 22,323 pkt
941 czytelników Cze 5

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

4 Komentarzy

Anjia Admin 54,329 pkt
Bardzo ciekawy post, sama nie mogę się doczekać rozwoju akcji w rodzinie Lodge w 3 sezonie :)
+1 głos
Cze 5
Kamilkaxx Ekspert 22,323 pkt
Dziekuje <3
Paulinag99x Fan 10,059 pkt
OPCJA WYZWANIA
O wiele bardziej podobały mi się Veronica I Hermione w pierwszym sezonie, kiedy nie było u ich boku Hirama. Uważam, że w pełni ich życie byłoby bez niego lepsze.
0 głosów
Cze 6
Anjia Admin 54,329 pkt
OPCJA WYZWANIA
Myślę, że bez dziewczyn Hiram straciłby resztki sumienia i stałby sie jeszcze bardziej bezduszny
0 głosów
Cze 6
Daria Wojtoń Fan 310 pkt
OPCJA WYZWANIA
Uważam że życie starszej jak i młodszej Lodge wyglądało by o wiele lepiej bez Hirama.Moim zdaniem Hiram wykorzystuje Panie Lodge tylkodo interesów.Bardzo spodobało mi się zachowanie Pani Lodge pod koniec 2 sezonu,gdy odwiedziła rodzinę Andrewsów.Dała do zrozumienia że nie jest już  marionetką Hirama.Hiram wykorzystywał nie tylko swoją żon,ale również bardzo wykorzystywał swoją córke - Veronice.Dzięki jego zachciance przejęcia władzy nad Riverdale skłócił  Ronnie z prawie każdym jej bliskim.Podobna sytuacja była z Archim Andrewsem.Archiemu tak zależało aby zdobyć szacunek u ojca dziewczyny że nie zauważył jak Hiram przejął nad nim sterowanie.Archie posłusznie wykonywał o co go tylko poproszono, więc Hiram nie czuł zagrożenia z jego strony..do czasu.Hiram mocno szantażował Andrewsem.Pan Lodge skłocił Archiego z Fredem nie raz,choć jedna sytuacja była wyjątkowo mocna.Wtedy właśnie Archie wziął się w garść i zaczął walczyć z Hiramem o sprawiedliwość.Jednak kontakty Hirama wygrały,wsadził Archiego bezpodstawnie do więzienia.Jak potoczy się ciąg dalszy tej sytuacji dowiemy sie już w 3 sezonie.
0 głosów
Cze 30

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
196 osób na stronie
4 Użytkowników oraz 192 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 8420 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 4

Największe fandomy

 1. Riverdale
  107 osób
 2. The 100
  106 osób
 3. Bambinos
  95 osób
 4. Bartek Lovers
  95 osób
 5. Ananasy Sylwii
  92 osób
 6. Supiwerki
  53 osób
 7. Arturonators
  48 osób
 8. Shawn Mendes Army
  27 osób
 9. Once Upon A Time
  26 osób
 10. Domisiaki
  25 osób
 11. SikorskiSquad
  24 osób
 12. Pretty Little Liars
  15 osób
 13. Remonators
  11 osób
 14. Kluseczki Olgi
  10 osób
 15. Famous In Love
  7 osób
 16. Misiaki Sysi
  5 osób
 17. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 18. Dua Lipa
  4 osób
 19. GRY
  3 osób
 20. The Good Place
  3 osób
 21. TALENTY
  1 osób
 22. Pamiętniki Wampirów
  1 osób
 23. Life Is Strange
  1 osób
 24. PC
  1 osób
 25. Nintendo
  1 osób
Kontakt Post