NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


0 głosów
(postid: 330510) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

  Dragon Age Początek, to pierwsza część serii stworzonej przez kanadyjskie studio Bioware.Pierwsza i chyba jedyna naprawdę dobra gra cyklu. Mimo, że dzisiaj grafika już raczej przestarzała, a nawet wtedy nie była arcydziełem.Pod względem klimatu i fabuły oraz mechanik to nadal według mnie jedna z lepszych gier rpg.  

Tworzenie postaci

Już na samym początku gra daje trochę do myślenia.Tak naprawdę przez samym wprowadzeniem powinniśmy się zastanowić nad swoją postacią. Pomijając simsowy kreator.Gracz ma przed sobą ciężki wybór pochodzenia,klasy oraz rasy. Oczywiście możemy zdefiniować płeć postaci, ale nie licząc rasy ludzkiej gdzie można zostać królem lub królową nie ma to większego znaczenia. Zacznijmy od klas, tutaj raczej większego zaskoczenia nie ma.Gracz ma 3 opcje do wyboru.Stojącego raczej z tyłu(poza wyjątkiem o którym później) maga,który jak to mag zalewa przeciwników falami zakleć. Mamy tutaj także do wyboru kilka szkół czarów.Szkoła żywiołów, w której mamy wszelakie zaklęcie związane z ogniem, piorunami,ziemią jak i lodem. Zdecydowanie warto  zainwestować w kulę ognia i stożek zimna. Szkołe stworzenia, czary dla typowego supporta, leczenie i wszelakie buffy. Szkoła ducha oraz Entropii, dwie szkoły skupiające się na atakowania przeciwników mocą z pustki.Klątwy, wysysanie życiu lub many, jak i ogłuszenie lub uśpienie. Stojącego zawsze z przodu wojownika, gdzie zdecydować musimy czy nasz wojak będzie tankiem z tarczą i jednoręczną bronią czy też pójdziemy bardziej ofensywnie pod wielkie dwuręczne ostrze. Teoretycznie istnieje możliwość grania wojownikiem pod dwa ostrza, ale uważam, że jest to nie opłacalne. Dużo bardziej opłaca się to na ostatniej klasie, czyli łotrzyku. Tutaj musimy wybrać czy chcemy skupić na łuku czy dwóch broniach. Według mnie to drugie jest bardziej opłacalne. To jest też mój ulubiony typ postaci. Uwielbiam grać łotrzykami, a szkoła dwóch broni daje nam coś na wzór szybkiego i sprytnego wojownika. Oczywiście wszystkie 3 klasy mają drzewko klasowe, dające różne talenty( i tu też najbardziej podoba mi się lotrzyk).Gra daje nam do wyboru 6 historii początkowych, człowiek szlachcic, mag,dalijski elf, miejski elf, krasnolud plebejusz oraz szlachic. Wybór daje mam inną historię początkową jak i opcję dialogowe w fabule.Podstawową grą jednak jest człowiek szlachcic i to on ma największy wpływ na historię, możemy na sam koniec zostać królem lub królową.

Fabuła

Chyba najważniejszy punkt w ocenie gier rpg. Tutaj studio także się wykazało.Mimo misji dodatkowych ,,przynieś, podaj, pozamiataj" mamy bogatą i dość długą fabułe główną, w której dowiadujemy się o otaczającym nas świecie i wątpię, by kogokolwiek ona nużyła. Minimalny wpływ na fabułe ma pochodzenie(poza Człowiekiem Szlachcicem), jak i klasa postaci.Zazwyczaj sprowadza się do innych kwesti dialogowych czy wiedzy na jakiś temat .Całość wzbogacona jest o decyzję/wybory moralne, które wpływają na poparcie naszych kompanów. Historia jest naprawdę niesamowita i przedstawiona w genialny sposób. Do tego każdy może przejść ją inaczej ze względu na to jakie poglądy sobie wykształci.

Towarzysze

Jedna z najważniejszych mechanik Dragon Age.Poza naszą postacią, mamy 3 inne grywalne, a więc nie martwcię się, że jeśli wasza postać będzie inną klasą to pozostałych już nie zobaczycie. Postacie mają mechanikę poparcia naszej postaci.Zwiększyć lub zmniejszyć ją możemy wybierając odpowiednie rozwiązania lub kupując specjalne przedmioty. Niski poziom poparcia może doprowadzić, że kompan opuści naszą drużynę, natomiast wysoki zwiększa jego statystki, a także w przypadku 4 postaci, pozwala na romans z postacią.

Nie wszystko takie piękne

Mimo wszystko, gra ma swoje minusy. Jednym z nich jest mimo wszystko mały wpływ decyzji na grę, bo ani nie czyni nas postrzeganymi inaczej przez npc, a sam brak poparcia u towarzyszy można poprawić prezentami, a jeśli nie chcemy wydawać growej waluty, możemy po prostu dobrać do naszego stylu gry towarzyszy, Ci właśnie dzielą się na dobrych i złych.Kolejnym rażącym błędem jest to, że przez całą grę mówi się o wielkiej inwazji potworów, a podczas rozgrywki spotykamy ich stosunkowo mało, owszem to mały szczegół, jednak można było to dopracować.Gra posiada parę mniejszych błedów, które jednak nie utrudniają rozgrywki.

Ocena

Dragon Age:Początek, to moim zdaniem jedyna naprawdę dobra cześć gry. Mimo paru większych lub mniejszych nie dociągnięć sprawia, że wielu graczy chętnie przejdzie ją kilka razy, szczególnie, że gra posiada parę zakończeń, a samo pochodzenie postaci, może ją zmienić. Mimo upływających lat, nadal uważam to za jedno z lepszych rpg.


OCENA JAKOŚCI

Ten post nie jest polecany na głównej, ilość punktów za post jest ograniczona. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 61 punktów za:

Jakość:20Popularność:21
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:20
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Zodiac Użytkownik 23,154 pkt
21 czytelników Cze 25

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

2 Komentarzy

PatrycjaKania Użytkownik 13,907 pkt
Ciekawy post!
0 głosów
Lip 17
Kamilkaxx Użytkownik 23,583 pkt
Uwielbiam Dragon Age!
0 głosów
Sie 11

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
207 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 204 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 17184 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  107 osób
 2. The 100
  106 osób
 3. Bambinos
  95 osób
 4. Bartek Lovers
  95 osób
 5. Ananasy Sylwii
  92 osób
 6. Supiwerki
  56 osób
 7. Arturonators
  48 osób
 8. Shawn Mendes Army
  27 osób
 9. Once Upon A Time
  26 osób
 10. Domisiaki
  25 osób
 11. SikorskiSquad
  24 osób
 12. Pretty Little Liars
  15 osób
 13. Remonators
  11 osób
 14. Kluseczki Olgi
  10 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  9 osób
 16. Famous In Love
  7 osób
 17. Misiaki Sysi
  5 osób
 18. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 19. Dua Lipa
  4 osób
 20. GRY
  3 osób
 21. The Good Place
  3 osób
 22. TALENTY
  1 osób
 23. Life Is Strange
  1 osób
 24. PC
  1 osób
 25. Nintendo
  1 osób
Kontakt Post