+4 głosów
Kilka słów od autora:
A wy, jak myślicie? Czy to dobrze, że twórcy poruszają tak ważne i kontrowersyjne problemy naszego świata? Serial porusza ich dość sporo. Dajcie znać czy chcecie, bym opisała ich więcej!
(postid: 331178) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Nie od dzisiaj wiadomo, że twórcy naszej kochanej setki lubią poruszać problemy obecnego świata. Depresja, narkomania, alkoholizm to chyba najczęstsza problematyka ludzkiej egzystencji. Dziś pokażę wam, jak ukazali ją producenci The 100! 

Depresja Jaspera - Czy twórcy źle ją poprowadzili?

Gdy zmarła Maya, Jasper popadł w żałobę. Z czasem przerodziła się ona w depresję. Niestety, twórcy źle ją poprowadzili. Jak  wiadomo, z depresją zmaga się wiele młodych ludzi. Może nawet część z nich jest fanami tego serialu? Producenci chyba tego nie przemyślili. Gdy chłopak zmagał się z chorobą był dosyć przytłaczający. Jego przyjaciele zaczęli się od niego odsuwać, widzieli że on i tak nie chce pomocy... Czy aby napewno? Otóż nie. Nieważne czy osoba chce udzielenia pomocy czy nie, naszym zadaniem jest ją wspierać. Ekipa tworząca setke zrobiła wręcz wszystko, by każdy znienawidził go przez zmianę. Czy to było dobre posunięcie? Nie za bardzo. Jasper staczał się coraz niżej. Jedyną osobą jaką miał był Monty. Jednak nie był on w stanie go z tego wyciągnąć. Chłopak zaczął pić, jeść dziwne orzeszki (te, które wywołują halucynacje). Na końcu zjada ich na tyle dużo, że umiera. Bardzo źle poprowadzona choroba, czyż nie? Młodzi ludzie mający styczność z podobnymi sytuacjami, mogli niezbyt dobrze zareagować.

Narkotyczny problem Abby

No i kolejna postać na naszej liście. Jak widać, nadopiekuńczy instynkt matki nie jest jedynym zmartwieniem Abby! Od dłuższego czasu ma problem z nadmiernym zażywaniem leków. Bierze je od czasu choroby swojego mózgu spowodowanej usuniętym już chipem. Co gorsza, Abby została wyleczona i tabletki nie są jej już potrzebne. Więc po co bierze? Leki przeciwbólowe uzależniają najbardziej. Nie od dziś to wiemy. Kolejny błąd twórców? Myślę, że nie tu. Tym razem jest szansa, że wątek ten zostanie dobrze poprowadzony. Abby w 5 sezonie jest na tyle uzależniona, że obecny stan zmusza ją do ranienia bliskich, aby tylko dostać swoje leki. Kane od dawna prosi, by skończyła z nałogiem. Niestety, bezskutecznie. To, że nawet ukochany nie potrafi wpłynąć na jej decyzje pokazuje, że Abby jest już głęboko zatopiona w nałogu. Obiecanki, że skończy mają tylko uspokoić bliskich, gdy ta będzie brała dalej. Typowe zagranie narkomana. Kolejna sprawa - NIE MOGĘ PRZESTAĆ BRAĆ! Najczęstszy tekst osoby uzależnionej. Dla Abby jedyna nadzieja to córka, której jeszcze nie spotkała. Clarke to jedyna osoba, która może temu zaradzić. Ciekawa jestem, jak zostanie poprowadzony dalszy wątek tej bohaterki! 

Octavia i rana po ukochanym

Tutaj mamy dość nietypowy problem. Nie spotkamy go na codzień, lecz jest istotny w serialu. Octavia po stracie Lincolna (w przeciwieństwie do Jaspera) nie popadła w wieczną żałobę i depresję. Tutaj problem leży w rządzy zemsty na osobach odpowiedzialnych za jego śmierć. O dokonała wielkiej i drastycznej zmiany po stracie ukochanego. Czy ten czyn dobrze wpynął na jej osobe? Na środowisko? Nie do końca... Octavia jest w stanie zrobić wszystko, by zemścić się na każdym, kto był w to wmieszany. Zostaje wojowniczką i pod okiem Indry zamienia się w istną maszynę do zabijania. W 4 sezonie, gdy przychodzi czas na przetrwanie w bunkrze, O ma zostać przywódcą. W kolejnym sezonie dzieje się to, co stać się musiało. Rana po utracie bliskiego (nadal niezagojona) doprowadziła do złych rzeczy. Blodreina zaczęła działać pod wpływem emocji. To natomiast jest już dość znany problem naszego świata. Postanowiła zapoczątkować krwawe walki na śmierć pod pretekstem "selekcji". Czyli w skrócie - zmniejszenia liczby ludności, by można było wyżywić resztę i przeżyć. Jest nawet w stanie wysłać brata na arenę, który (przez 4 pozostałe sezony) był w stanie zrobić dla niej wszystko. Czy to nie jest poważny problem? 


OCENA JAKOŚCI

Ten post nie jest polecany na głównej, ilość punktów za post jest ograniczona. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
4
OK
6
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 252 punktów za:

Jakość:20Popularność:162
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:50
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
162 czytelników Lip 3, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Milena z Setki Ekspert 295,603 pkt
OPCJA WYZWANIA
Ciężko czyta mi się błędy językowe, aczkolwiek treść posta jest na prawdę bardzo intrygująca, choć ja podeszłabym do niej troszkę inaczej bo zupełnie nie zgadzam się z tym jak opisałaś problem Jaspera. Mam wrażenie że albo nie jesteś człowiekiem albo nigdy nie byłaś w takiej sytuacji, bo w momencie kiedy udajemy sie w strone alkoholu czy narkotyków normalnyn następstwem rzeczy jest to, że ludzie się od nas odsuwaja, bo stajemy sie natrętni i męczący i zazwyczaj zostaja przy nas tylko i wyłącznie na prawdę najbliższe osoby [taką osobą dla Jaspera jest tylko Monty], więc świetnie jest w serialu pokazane to jakie konsekwencje niosą za sobą tego typu uzależnienia i to właśnie powinno ludzi odpychac od tego typu "zachowań".
Ale pomimo moich osobistych nieścisłości post jest na prawdę fajny :D
A co do tego jaki problem powinni poruszyć to np. papierosy [albo jakiś odpowiednik w świecie setki] i to jak wyniszczajace to jest dla organizmu i otoczenia, bo nie oszukujmy się, co drugi nastolatek pali. Ewentualnie problem bezpłodności i traktowania tego problemu przez środowisko osoby bezpłodnej [zwłaszcza partnera], żeby pokazać ludziom jak bardzo bezdusznym można być dla osoby dotkniętej tego typu problemem, jak bardzo ona to przeżywa, jak jej ciężko a także jakie to wszystko ma oddziaływanie na środowisko.
+5 głosów
+350
Lip 3, 2018
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
Nie jestem asem z Polskiego, jednakże staram się popełniać ich jak najmniej. Mimo to, dziękuje za opinie! ^^
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
OPCJA WYZWANIA
Sam serial nie jest produkcją, która jak to się mówi "bawi i uczy". Dlatego ciężko mówić o tym, żeby poruszał problemy doczesnego świata, bo tutaj zwyczajnie nie o to chodzi. Nie jest to formuła, jak w np. 13RW. Serial ma ukazywać po prostu życie bohaterów i ich problemy, a niekoniecznie ma to edukować, ale można to tak zinterpretować, więc jeżeli mieliby poruszyć jakiś problem to chciałabym, żeby to były sprawy związane z psychozą. Jest to coś innego niż jakieś używki, jak np. w przypadku Jaspera i moim zdaniem także jest to bardziej prawdopodobne. Myślę, że mogłoby się to naprawdę dobrze wpasować w klimat serialu, jeśli postanowiliby umieścić w nim jakiegoś psychopatę. Jeżeli dobrze poprowadziliby ten wątek, to w głowach ludzi pojawiałyby się pytania i próbowaliby rozgryźć w jaki sposób działa jego umysł. Ludziom wciąż bardzo obce są choroby psychiczne i czasami nawet jeżeli ktoś nie chce zachować się nieodpowiednio w stosunku do takiej osoby to może to zrobić przez zwykły brak świadomości.
+3 głosów
Lip 3, 2018
Kamilkaxx Fan 40,878 pkt
Super post!
0 głosów
Lip 23, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
108 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 108 Gości
Dziś posty czytano : 11460 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  564583 punktów
 2. Young Stars Festival
  45265 punktów
 3. Bartek Lovers
  43897 punktów
 4. Potterheads
  40438 punktów
 5. Supiwerki
  40383 punktów
 6. The 100
  39283 punktów
 7. SikorskiSquad
  34511 punktów
 8. Arturonators
  30384 punktów
 9. SERIALE
  25798 punktów
 10. GRY
  23400 punktów
 11. Famous In Love
  22539 punktów
 12. Life Is Strange
  22409 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20197 punktów
 14. Domisiaki
  18568 punktów
 15. Once Upon A Time
  18070 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17579 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17413 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13293 punktów
 19. YOUNG STARS
  12912 punktów
 20. Forza
  12830 punktów
 21. Shawn Mendes Army
  12784 punktów
 22. Sonbird Team
  10885 punktów
 23. Remonators
  10359 punktów
 24. Eurowizja
  10229 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9303 punktów
 26. Dua Lipa
  8029 punktów
 27. TALENTY
  6513 punktów
 28. MUZYKA
  6489 punktów
 29. Playstation VR
  6213 punktów
 30. FILMY
  5802 punktów
 31. Nintendo
  5375 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5247 punktów
 33. Detroit
  5007 punktów
 34. Tomb Raider
  4949 punktów
 35. Stranger Things
  4740 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4634 punktów
 37. INNE
  4631 punktów
 38. Progress Armia
  4298 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4261 punktów
 40. The Originals
  4246 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4039 punktów
 42. Bambinos
  4000 punktów
 43. Young Stars News
  3319 punktów
 44. Sport
  2967 punktów
 45. K-Pop
  2763 punktów
 46. American Horror Story
  2613 punktów
 47. God Of War
  2568 punktów
 48. YOUTUBE
  2323 punktów
 49. Kortezjanie
  2125 punktów
 50. Puthinators
  1945 punktów
 51. Sony Playstation
  1788 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  954 punktów
 54. FPS
  881 punktów
 55. Temorki
  858 punktów
 56. Team Rieger
  813 punktów
 57. R5Family
  653 punktów
 58. PC
  552 punktów
 59. Arianators
  550 punktów
 60. Kluseczki Olgi
  550 punktów
 61. Zosiaki
  532 punktów
 62. Uncharted
  486 punktów
 63. LUDZIE
  442 punktów
 64. Directioners
  339 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  308 punktów
 66. Soy Luna
  306 punktów
 67. #talentobranie
  293 punktów
 68. 5SOSFam
  275 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  181 punktów
 71. Beautilles
  163 punktów
 72. The Good Place
  154 punktów
 73. Selenators
  142 punktów
 74. Strzelanki
  109 punktów
 75. Donaty Agaty
  108 punktów
 76. Orlandonators
  106 punktów
 77. Podróże
  94 punktów
 78. Swifties
  77 punktów
 79. Far Cry
  55 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1116 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post