NAJWAŻNIEJSZE LINKI DLA CIEBIE - WYKORZYSTAJ PORTAL w 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FACEBOOKU ! - KLIKNIJ TUTAJ :)


+4 głosów
Kilka słów od autora:
A wy, jak myślicie? Czy to dobrze, że twórcy poruszają tak ważne i kontrowersyjne problemy naszego świata? Serial porusza ich dość sporo. Dajcie znać czy chcecie, bym opisała ich więcej!
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Nie od dzisiaj wiadomo, że twórcy naszej kochanej setki lubią poruszać problemy obecnego świata. Depresja, narkomania, alkoholizm to chyba najczęstsza problematyka ludzkiej egzystencji. Dziś pokażę wam, jak ukazali ją producenci The 100! 

Depresja Jaspera - Czy twórcy źle ją poprowadzili?

Gdy zmarła Maya, Jasper popadł w żałobę. Z czasem przerodziła się ona w depresję. Niestety, twórcy źle ją poprowadzili. Jak  wiadomo, z depresją zmaga się wiele młodych ludzi. Może nawet część z nich jest fanami tego serialu? Producenci chyba tego nie przemyślili. Gdy chłopak zmagał się z chorobą był dosyć przytłaczający. Jego przyjaciele zaczęli się od niego odsuwać, widzieli że on i tak nie chce pomocy... Czy aby napewno? Otóż nie. Nieważne czy osoba chce udzielenia pomocy czy nie, naszym zadaniem jest ją wspierać. Ekipa tworząca setke zrobiła wręcz wszystko, by każdy znienawidził go przez zmianę. Czy to było dobre posunięcie? Nie za bardzo. Jasper staczał się coraz niżej. Jedyną osobą jaką miał był Monty. Jednak nie był on w stanie go z tego wyciągnąć. Chłopak zaczął pić, jeść dziwne orzeszki (te, które wywołują halucynacje). Na końcu zjada ich na tyle dużo, że umiera. Bardzo źle poprowadzona choroba, czyż nie? Młodzi ludzie mający styczność z podobnymi sytuacjami, mogli niezbyt dobrze zareagować.

Narkotyczny problem Abby

No i kolejna postać na naszej liście. Jak widać, nadopiekuńczy instynkt matki nie jest jedynym zmartwieniem Abby! Od dłuższego czasu ma problem z nadmiernym zażywaniem leków. Bierze je od czasu choroby swojego mózgu spowodowanej usuniętym już chipem. Co gorsza, Abby została wyleczona i tabletki nie są jej już potrzebne. Więc po co bierze? Leki przeciwbólowe uzależniają najbardziej. Nie od dziś to wiemy. Kolejny błąd twórców? Myślę, że nie tu. Tym razem jest szansa, że wątek ten zostanie dobrze poprowadzony. Abby w 5 sezonie jest na tyle uzależniona, że obecny stan zmusza ją do ranienia bliskich, aby tylko dostać swoje leki. Kane od dawna prosi, by skończyła z nałogiem. Niestety, bezskutecznie. To, że nawet ukochany nie potrafi wpłynąć na jej decyzje pokazuje, że Abby jest już głęboko zatopiona w nałogu. Obiecanki, że skończy mają tylko uspokoić bliskich, gdy ta będzie brała dalej. Typowe zagranie narkomana. Kolejna sprawa - NIE MOGĘ PRZESTAĆ BRAĆ! Najczęstszy tekst osoby uzależnionej. Dla Abby jedyna nadzieja to córka, której jeszcze nie spotkała. Clarke to jedyna osoba, która może temu zaradzić. Ciekawa jestem, jak zostanie poprowadzony dalszy wątek tej bohaterki! 

Octavia i rana po ukochanym

Tutaj mamy dość nietypowy problem. Nie spotkamy go na codzień, lecz jest istotny w serialu. Octavia po stracie Lincolna (w przeciwieństwie do Jaspera) nie popadła w wieczną żałobę i depresję. Tutaj problem leży w rządzy zemsty na osobach odpowiedzialnych za jego śmierć. O dokonała wielkiej i drastycznej zmiany po stracie ukochanego. Czy ten czyn dobrze wpynął na jej osobe? Na środowisko? Nie do końca... Octavia jest w stanie zrobić wszystko, by zemścić się na każdym, kto był w to wmieszany. Zostaje wojowniczką i pod okiem Indry zamienia się w istną maszynę do zabijania. W 4 sezonie, gdy przychodzi czas na przetrwanie w bunkrze, O ma zostać przywódcą. W kolejnym sezonie dzieje się to, co stać się musiało. Rana po utracie bliskiego (nadal niezagojona) doprowadziła do złych rzeczy. Blodreina zaczęła działać pod wpływem emocji. To natomiast jest już dość znany problem naszego świata. Postanowiła zapoczątkować krwawe walki na śmierć pod pretekstem "selekcji". Czyli w skrócie - zmniejszenia liczby ludności, by można było wyżywić resztę i przeżyć. Jest nawet w stanie wysłać brata na arenę, który (przez 4 pozostałe sezony) był w stanie zrobić dla niej wszystko. Czy to nie jest poważny problem? 

JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
4
Jest OK
3
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 115 punktów za:

Jakość:20Popularność:45
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:30
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Klaudia Brunaht Ekspert 2,370 punktów 3
45 czytelników Lip 3
W tym poście trwa wyzwanie warte +350 punktów jeszcze przez 16 dni.
Jak problem według Ciebie powinni poruszyć twórcy, i dlaczego właśnie taki?

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

2 Komentarzy

Milena z Setki Ekspert 295,096 punktów 1 4
OPCJA WYZWANIA
Ciężko czyta mi się błędy językowe, aczkolwiek treść posta jest na prawdę bardzo intrygująca, choć ja podeszłabym do niej troszkę inaczej bo zupełnie nie zgadzam się z tym jak opisałaś problem Jaspera. Mam wrażenie że albo nie jesteś człowiekiem albo nigdy nie byłaś w takiej sytuacji, bo w momencie kiedy udajemy sie w strone alkoholu czy narkotyków normalnyn następstwem rzeczy jest to, że ludzie się od nas odsuwaja, bo stajemy sie natrętni i męczący i zazwyczaj zostaja przy nas tylko i wyłącznie na prawdę najbliższe osoby [taką osobą dla Jaspera jest tylko Monty], więc świetnie jest w serialu pokazane to jakie konsekwencje niosą za sobą tego typu uzależnienia i to właśnie powinno ludzi odpychac od tego typu "zachowań".
Ale pomimo moich osobistych nieścisłości post jest na prawdę fajny
A co do tego jaki problem powinni poruszyć to np. papierosy [albo jakiś odpowiednik w świecie setki] i to jak wyniszczajace to jest dla organizmu i otoczenia, bo nie oszukujmy się, co drugi nastolatek pali. Ewentualnie problem bezpłodności i traktowania tego problemu przez środowisko osoby bezpłodnej [zwłaszcza partnera], żeby pokazać ludziom jak bardzo bezdusznym można być dla osoby dotkniętej tego typu problemem, jak bardzo ona to przeżywa, jak jej ciężko a także jakie to wszystko ma oddziaływanie na środowisko.
+5 głosów
Jest OK
Lip 3
Klaudia Brunaht Ekspert 2,370 punktów 3
Nie jestem asem z Polskiego, jednakże staram się popełniać ich jak najmniej. Mimo to, dziękuje za opinie! ^^
kaczka.dziwaczka Ekspert 29,871 punktów 6
OPCJA WYZWANIA
Sam serial nie jest produkcją, która jak to się mówi "bawi i uczy". Dlatego ciężko mówić o tym, żeby poruszał problemy doczesnego świata, bo tutaj zwyczajnie nie o to chodzi. Nie jest to formuła, jak w np. 13RW. Serial ma ukazywać po prostu życie bohaterów i ich problemy, a niekoniecznie ma to edukować, ale można to tak zinterpretować, więc jeżeli mieliby poruszyć jakiś problem to chciałabym, żeby to były sprawy związane z psychozą. Jest to coś innego niż jakieś używki, jak np. w przypadku Jaspera i moim zdaniem także jest to bardziej prawdopodobne. Myślę, że mogłoby się to naprawdę dobrze wpasować w klimat serialu, jeśli postanowiliby umieścić w nim jakiegoś psychopatę. Jeżeli dobrze poprowadziliby ten wątek, to w głowach ludzi pojawiałyby się pytania i próbowaliby rozgryźć w jaki sposób działa jego umysł. Ludziom wciąż bardzo obce są choroby psychiczne i czasami nawet jeżeli ktoś nie chce zachować się nieodpowiednio w stosunku do takiej osoby to może to zrobić przez zwykły brak świadomości.
+3 głosów
Jest OK
Lip 3

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
258 osób na stronie
6 Użytkowników oraz 252 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 11354 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. The 100
  92 osób
 2. Bambinos
  88 osób
 3. Ananasy Sylwii
  83 osób
 4. Riverdale
  80 osób
 5. Bartek Lovers
  66 osób
 6. Supiwerki
  43 osób
 7. Arturonators
  32 osób
 8. Once Upon A Time
  25 osób
 9. Domisiaki
  20 osób
 10. SikorskiSquad
  19 osób
 11. Pretty Little Liars
  10 osób
 12. Remonators
  8 osób
 13. Famous In Love
  8 osób
 14. Misiaki Sysi
  5 osób
 15. Dua Lipa
  3 osób
 16. The Good Place
  3 osób
 17. TALENTY
  1 osób
 18. Kluseczki Olgi
  1 osób
 19. GRY
  1 osób
Kontakt Post