+4 głosów
Kilka słów od autora:
A wy, jak myślicie? Czy to dobrze, że twórcy poruszają tak ważne i kontrowersyjne problemy naszego świata? Serial porusza ich dość sporo. Dajcie znać czy chcecie, bym opisała ich więcej!
(postid: 331178) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Nie od dzisiaj wiadomo, że twórcy naszej kochanej setki lubią poruszać problemy obecnego świata. Depresja, narkomania, alkoholizm to chyba najczęstsza problematyka ludzkiej egzystencji. Dziś pokażę wam, jak ukazali ją producenci The 100! 

Depresja Jaspera - Czy twórcy źle ją poprowadzili?

Gdy zmarła Maya, Jasper popadł w żałobę. Z czasem przerodziła się ona w depresję. Niestety, twórcy źle ją poprowadzili. Jak  wiadomo, z depresją zmaga się wiele młodych ludzi. Może nawet część z nich jest fanami tego serialu? Producenci chyba tego nie przemyślili. Gdy chłopak zmagał się z chorobą był dosyć przytłaczający. Jego przyjaciele zaczęli się od niego odsuwać, widzieli że on i tak nie chce pomocy... Czy aby napewno? Otóż nie. Nieważne czy osoba chce udzielenia pomocy czy nie, naszym zadaniem jest ją wspierać. Ekipa tworząca setke zrobiła wręcz wszystko, by każdy znienawidził go przez zmianę. Czy to było dobre posunięcie? Nie za bardzo. Jasper staczał się coraz niżej. Jedyną osobą jaką miał był Monty. Jednak nie był on w stanie go z tego wyciągnąć. Chłopak zaczął pić, jeść dziwne orzeszki (te, które wywołują halucynacje). Na końcu zjada ich na tyle dużo, że umiera. Bardzo źle poprowadzona choroba, czyż nie? Młodzi ludzie mający styczność z podobnymi sytuacjami, mogli niezbyt dobrze zareagować.

Narkotyczny problem Abby

No i kolejna postać na naszej liście. Jak widać, nadopiekuńczy instynkt matki nie jest jedynym zmartwieniem Abby! Od dłuższego czasu ma problem z nadmiernym zażywaniem leków. Bierze je od czasu choroby swojego mózgu spowodowanej usuniętym już chipem. Co gorsza, Abby została wyleczona i tabletki nie są jej już potrzebne. Więc po co bierze? Leki przeciwbólowe uzależniają najbardziej. Nie od dziś to wiemy. Kolejny błąd twórców? Myślę, że nie tu. Tym razem jest szansa, że wątek ten zostanie dobrze poprowadzony. Abby w 5 sezonie jest na tyle uzależniona, że obecny stan zmusza ją do ranienia bliskich, aby tylko dostać swoje leki. Kane od dawna prosi, by skończyła z nałogiem. Niestety, bezskutecznie. To, że nawet ukochany nie potrafi wpłynąć na jej decyzje pokazuje, że Abby jest już głęboko zatopiona w nałogu. Obiecanki, że skończy mają tylko uspokoić bliskich, gdy ta będzie brała dalej. Typowe zagranie narkomana. Kolejna sprawa - NIE MOGĘ PRZESTAĆ BRAĆ! Najczęstszy tekst osoby uzależnionej. Dla Abby jedyna nadzieja to córka, której jeszcze nie spotkała. Clarke to jedyna osoba, która może temu zaradzić. Ciekawa jestem, jak zostanie poprowadzony dalszy wątek tej bohaterki! 

Octavia i rana po ukochanym

Tutaj mamy dość nietypowy problem. Nie spotkamy go na codzień, lecz jest istotny w serialu. Octavia po stracie Lincolna (w przeciwieństwie do Jaspera) nie popadła w wieczną żałobę i depresję. Tutaj problem leży w rządzy zemsty na osobach odpowiedzialnych za jego śmierć. O dokonała wielkiej i drastycznej zmiany po stracie ukochanego. Czy ten czyn dobrze wpynął na jej osobe? Na środowisko? Nie do końca... Octavia jest w stanie zrobić wszystko, by zemścić się na każdym, kto był w to wmieszany. Zostaje wojowniczką i pod okiem Indry zamienia się w istną maszynę do zabijania. W 4 sezonie, gdy przychodzi czas na przetrwanie w bunkrze, O ma zostać przywódcą. W kolejnym sezonie dzieje się to, co stać się musiało. Rana po utracie bliskiego (nadal niezagojona) doprowadziła do złych rzeczy. Blodreina zaczęła działać pod wpływem emocji. To natomiast jest już dość znany problem naszego świata. Postanowiła zapoczątkować krwawe walki na śmierć pod pretekstem "selekcji". Czyli w skrócie - zmniejszenia liczby ludności, by można było wyżywić resztę i przeżyć. Jest nawet w stanie wysłać brata na arenę, który (przez 4 pozostałe sezony) był w stanie zrobić dla niej wszystko. Czy to nie jest poważny problem? 


OCENA JAKOŚCI

Ten post nie jest polecany na głównej, ilość punktów za post jest ograniczona. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
4
OK
5
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 180 punktów za:

Jakość:20Popularność:91
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:49
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
91 czytelników Lip 3, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Milena z Setki Ekspert 295,603 pkt
OPCJA WYZWANIA
Ciężko czyta mi się błędy językowe, aczkolwiek treść posta jest na prawdę bardzo intrygująca, choć ja podeszłabym do niej troszkę inaczej bo zupełnie nie zgadzam się z tym jak opisałaś problem Jaspera. Mam wrażenie że albo nie jesteś człowiekiem albo nigdy nie byłaś w takiej sytuacji, bo w momencie kiedy udajemy sie w strone alkoholu czy narkotyków normalnyn następstwem rzeczy jest to, że ludzie się od nas odsuwaja, bo stajemy sie natrętni i męczący i zazwyczaj zostaja przy nas tylko i wyłącznie na prawdę najbliższe osoby [taką osobą dla Jaspera jest tylko Monty], więc świetnie jest w serialu pokazane to jakie konsekwencje niosą za sobą tego typu uzależnienia i to właśnie powinno ludzi odpychac od tego typu "zachowań".
Ale pomimo moich osobistych nieścisłości post jest na prawdę fajny :D
A co do tego jaki problem powinni poruszyć to np. papierosy [albo jakiś odpowiednik w świecie setki] i to jak wyniszczajace to jest dla organizmu i otoczenia, bo nie oszukujmy się, co drugi nastolatek pali. Ewentualnie problem bezpłodności i traktowania tego problemu przez środowisko osoby bezpłodnej [zwłaszcza partnera], żeby pokazać ludziom jak bardzo bezdusznym można być dla osoby dotkniętej tego typu problemem, jak bardzo ona to przeżywa, jak jej ciężko a także jakie to wszystko ma oddziaływanie na środowisko.
+5 głosów
+350
Lip 3, 2018
Klaudia Brunaht Ekspert 3,113 pkt
Nie jestem asem z Polskiego, jednakże staram się popełniać ich jak najmniej. Mimo to, dziękuje za opinie! ^^
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
OPCJA WYZWANIA
Sam serial nie jest produkcją, która jak to się mówi "bawi i uczy". Dlatego ciężko mówić o tym, żeby poruszał problemy doczesnego świata, bo tutaj zwyczajnie nie o to chodzi. Nie jest to formuła, jak w np. 13RW. Serial ma ukazywać po prostu życie bohaterów i ich problemy, a niekoniecznie ma to edukować, ale można to tak zinterpretować, więc jeżeli mieliby poruszyć jakiś problem to chciałabym, żeby to były sprawy związane z psychozą. Jest to coś innego niż jakieś używki, jak np. w przypadku Jaspera i moim zdaniem także jest to bardziej prawdopodobne. Myślę, że mogłoby się to naprawdę dobrze wpasować w klimat serialu, jeśli postanowiliby umieścić w nim jakiegoś psychopatę. Jeżeli dobrze poprowadziliby ten wątek, to w głowach ludzi pojawiałyby się pytania i próbowaliby rozgryźć w jaki sposób działa jego umysł. Ludziom wciąż bardzo obce są choroby psychiczne i czasami nawet jeżeli ktoś nie chce zachować się nieodpowiednio w stosunku do takiej osoby to może to zrobić przez zwykły brak świadomości.
+3 głosów
Lip 3, 2018
Kamilkaxx Fan 35,249 pkt
Super post!
0 głosów
Lip 23, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
151 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 151 Gości
Dziś posty czytano : 20767 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  152 osób
 2. Ananasy Sylwii
  128 osób
 3. The 100
  123 osób
 4. Bambinos
  119 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  65 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  37 osób
 10. Domisiaki
  33 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Remonators
  15 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  474690 punktów
 2. Bartek Lovers
  39715 punktów
 3. Supiwerki
  37866 punktów
 4. The 100
  34423 punktów
 5. SikorskiSquad
  31760 punktów
 6. Young Stars Festival
  27334 punktów
 7. SERIALE
  23382 punktów
 8. GRY
  21752 punktów
 9. Arturonators
  18108 punktów
 10. Life Is Strange
  17805 punktów
 11. Domisiaki
  17481 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17135 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  16443 punktów
 14. Famous In Love
  15791 punktów
 15. Ananasy Sylwii
  15515 punktów
 16. Once Upon A Time
  13546 punktów
 17. Bambinos
  12381 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12202 punktów
 19. YOUNG STARS
  11729 punktów
 20. Pretty Little Liars
  11417 punktów
 21. Remonators
  9733 punktów
 22. Eurowizja
  9531 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8474 punktów
 24. Dua Lipa
  7663 punktów
 25. TALENTY
  6062 punktów
 26. Playstation VR
  5951 punktów
 27. Forza
  5643 punktów
 28. MUZYKA
  5194 punktów
 29. Nintendo
  5074 punktów
 30. Detroit
  4916 punktów
 31. Tomb Raider
  4855 punktów
 32. INNE
  4463 punktów
 33. KSIĄŻKI
  4456 punktów
 34. Progress Armia
  4229 punktów
 35. The Originals
  4133 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  3900 punktów
 37. Misiaki Sysi
  3850 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3726 punktów
 39. Stranger Things
  3106 punktów
 40. K-Pop
  2659 punktów
 41. American Horror Story
  2508 punktów
 42. Young Stars News
  2497 punktów
 43. God Of War
  2458 punktów
 44. FILMY
  2365 punktów
 45. Sport
  2323 punktów
 46. Puthinators
  1903 punktów
 47. Sony Playstation
  1206 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  830 punktów
 50. FPS
  659 punktów
 51. Team Rieger
  628 punktów
 52. MMers
  520 punktów
 53. PC
  480 punktów
 54. Uncharted
  474 punktów
 55. Kluseczki Olgi
  422 punktów
 56. YOUTUBE
  393 punktów
 57. R5Family
  323 punktów
 58. Arianators
  306 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. #talentobranie
  214 punktów
 61. LUDZIE
  214 punktów
 62. Soy Luna
  207 punktów
 63. Directioners
  184 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  180 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  143 punktów
 66. 5SOSFam
  111 punktów
 67. The Good Place
  107 punktów
 68. Beautilles
  91 punktów
 69. Donaty Agaty
  81 punktów
 70. Selenators
  80 punktów
 71. Strzelanki
  71 punktów
 72. Podróże
  57 punktów
 73. Orlandonators
  51 punktów
 74. Wyścigi
  45 punktów
 75. Far Cry
  25 punktów
 1. Potterheads
  254 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5535 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2709 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  88 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post