(postid: 333357) 

Nowy firmware 6.10 znajduje się obecnie w wersji beta i jest testowany przez niektórych użytkowników PlayStation 4. Jedną z najważniejszych zmian jakie wprowadza aktualizacja jest oczekiwana od dawna (przynajmniej przez część z graczy) możliwość zmiany PSN ID. Super opcja, szczególnie jeżeli jesteśmy graczami z długoletnim stażem i nasze konto zakładaliśmy w erze, gdy nicki typu ,,Andrzej_69_PL" były dość często spotykane. Nie ukrywam, że sam chętnie skorzystałbym z tej opcji ;) 

Jednak pojawiło się kilka problemów związanych z tą opcją. Po pierwsze, zmieniony Nick może nie być wspierany przez niektóre gry/aplikacje z PS4, PS3, PS Vita lub innych systemów z logiem ,,PS". Gdzieniegdzie nasz Nick będzie widoczny w starej wersji, zarówno dla nas jak i dla innych graczy. To jeszcze jest w jakiś sposób zrozumiałe, ale posłuchajcie dalej. 

Kolejnym problemem z jakim może spotkać się gracz po zmianie swojego ID jest utracenie dostępu do Trofeów, Tablic Wyników, Zapisanego postępu oraz (UWAGA!) Gier czy dodatków. No powiem szczerze, że nie brzmi to kolorowo... Modyfikacja naszej ksywki Online, czasem będąca prostym usunięciem kilku znaków, może wiązać się z utratą tego co najważniejsze - gier oraz zapisów. Pewnie gracze, którzy posiadają jedynie pudełkowe wersje gier nie mają się czego bać, ale obawiam się, że większość z nas ma w swojej kolekcji jakieś cyfrowe tytuły bądź DLC


Według mnie trochę zbyt ryzykowna opcja, ale problemy te pojawiły się w wersji Beta, zatem równie dobrze mogą zostać wyeliminowane przed ostateczną publikacją łatki - i takiej wersji się trzymajmy!
Dajcie znać czy skorzystacie ze zmiany PSN ID, oczywiście jeżeli ryzyko utraty danych zmaleje ;) 

Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
Fan z tej dyskusji zarobił dotychczas 160 punktów za:

Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:2
Jakość:20Popularność:138
W trwającej akcji fan dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Kontakt Post