+3 głosów
Kilka słów od autora:
Przełomowa platformówka, która niemal redefiniuje ten gatunek gier. Perfekcyjna i doskonała, która może być powodem do zakupu PS4 i PSVR!
(postid: 333529) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Platformówek w ostatnim czasie nie brakuje, ale ta konkretna to absolutny must-have. Nie macie PSVR? Dla tej gry (lub jej następców) warto je rozważyć.

VR - rewolucja nadchodzi

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy pojawiły się pierwsze gry z grafiką 3D? To było coś. Perspektywa, która zmieniła wiele. Bez grafiki 3D pewne gatunki gier nawet by nie powstały. Gdy ogłoszono nadejście VR nie ukrywałem ekscytacji, do dziś zresztą jestem prawdziwym entuzjastą tej technologii. Kilka gier w VR zwróciło juz moją uwagę i nawet przyciągnęło na parę godzin, niektóre pewnie też znalazłyby się na tej liście gdyby nie skutki uboczne, które po nich odczuwam. VR póki co jest w dość początkowej fazie i nie wszystkie problemy udało się inżynierom w Sony wyeliminować. Mimo wszystko, swojego egzemplarza nie sprzedałem, mając nadzieję, że będzie coraz lepiej...i doczekałem się! Najpierw Moss, teraz Astro Bot a niebawem pewnie Star Child itd. ale skupmy się teraz na produkcji Japan Studio, bo jest na czym.

Pionierska platformówka, która będzie wzorem dla innych

Krótko i bez ogródek: ta platformówka dziś jest nowatorska w wielu aspektach ale pewnie za kilka miesięcy będziemy o niej mówić w charakterze produkcji pionierskiej, a nie jedynej - jak obecnie. Tak, Astro Bot: Rescue Mission jest grą, która dla platformówek wyznacza nowe standardy właśnie ze względu na zabawy z perspektywą. VR wnosi do tego gatunku naprawdę wiele, a doceniona przez graczy Moss okazała się tak naprawdę preludium do tego, co oferuje Astro Bot.

Ogrom pomysłów

Ileż tu można robić, aż ciężko zliczyć wszystkie mechaniki i pomysły, jakie Twórcy zawarli w swojej grze. Dosłownie każdy poziom potrafi zaskoczyć, każdy zostaje mniej lub bardziej w pamięci, każdy wnosi coś nowego i gdy już wydaje nam się, że widzieliśmy wszystko, nagle włączamy kolejny etap i przepadamy, niestety na krótko. Poszczególne etapy mogłyby być po prostu dłuższe, bo gdy nakręcimy się jak świetne pomysły mieli developerzy na konkretne zagospodarowanie miejscówek, niestety okazuje się, że to już koniec… ale nie martwcie się. Astro Bot to platformówka na około 10 godzin lub dłużej. Jak na standardy VR (aktualne), to rewelacyjny wynik.

...i kapitalne wykorzystanie VR oraz Dual Shocka

Zabawy z perspektywą (niekiedy patrzymy mocno w dół/górę), świetne pomysły na pułapki, genialne wrażenie zanurzania pod wodę, ciekawe formy przeszkadzajek i wrogów… to wszystko wpływa na niezwykle dobry efekt Astro Bot jako platformówki. Jest to jednak zaledwie jeden z wielu czynników przemawiających za genialnością tej produkcji. Astro Bot zachwyca pomysłami, wykorzystaniem nawet naszej głowy, ruchów praktycznie całego ciała (tęskniliście za grami ruchowymi?). Ot, weźmy za przykład atakującą nas postać piłką. Jak ją pokonać? Musimy z “główki”) w nią trafić piłką ponownie! Albo dmuchawiec który blokuje drogę naszemu Astro… wystarczy dmuchnąć a płatki rozpadają się po całym świecie gry, odblokowując nam przejście. Takich patentów jest mnóstwo i niekiedy nawet kilka różnych nowości w jednym poziomie gry. Bomba!

Lepiej niż można było się spodziewać

Genialnie w Astro Bocie wykorzystano patenty które możecie kojarzyć z (mocno niedocenionej na PS4) Tearaway Unfolded. Gra nie tylko wykorzystuje moc i możliwości VR ale także kontrolera Dual Shock łącznie z żyroskopami i panelem dotykowym! Co jakiś czas nasz kontroler pozwoli Wam wyciągnąć linkę, rzucić shurikanem czy polać wodą. Ilość patentów jakie z tego wynikają zachwyca - rzuć shurikanem by utorować przejście, polej wodą by wypełnić nią basen, rzuć linką by przejść albo np. przyciągnąć kamień i odblokować przejście. Wciąż coś nowego, nudzić się na pewno nie będziecie.

Znajdźki dają masę funu

Twórcy mieli też wspaniały pomysł na “znajdźki”. Oprócz zbierania monet, przychodzi nam tytułowo ratować towarzyszy, którzy znajdują się w trudniej dostępnych miejscach. Każdy level zawiera 8 takich delikwentów do uratowania, i czasem ich doszukanie się wymaga naprawdę solidnego gimnastykowania się i ruszania głową. Mało? Oprócz robotów do uwolnienia, każdy level zawiera też ukrytego kameleona, którego wystarczy dostrzec i uwierzcie, szukanie kameleonów to mega zabawa, która w dodatku jest nagradzana odblokowywaniem specjalnych poziomów-wyzwań, których jest aż 26! (co w połączeniu z 20 etapami kampanii i 5 bossami robi nam naprawdę dużo zawartości!). Monety natomiast pozwalają nam pobawić się na statku kosmicznym różnymi formami pułapek i konstrukcji które znamy z przemierzanych poziomów. Słowem- jest co robić.

Easy to learn, hard to master...

Poziom trudności kampanii dla doświadczonych graczy zacznie być odczuwalny raczej dopiero około 4 altu (a 5-ty potrafi dać już nieźle w kość) ale nie zrażajcie się tym - fun z przechodzenia tej gry jest niezwykły. Jeśli jednak oczekujecie wyzwania, szukajcie kameleonów by odblokować takowe. Gwarantuję, że jest trudniej a niektóre mechaniki z nich nawet nie występują w poziomach podstawowych, co niezwykle zachęca do ich odblokowywania. Naprawdę, tak bogatej w zawartość platformówki dawno nie było!

Bossowie jakich jeszcze nie było

Równie genialni są bossowie, a raczej efekt, na jaki pozwala VR by ich przedstawić. Są naprawdę potężni, pomysłowi i wymagający. Chce się grać w Astro Bota i praktycznie ciężko się w niej do czegokolwiek przyczepić.

Jedna z najładniejszych gier na VR

Graficznie Astro Bot to jedna z najładniejszych gier na PSVR ale niestety, ostry obraz będziecie mieć tylko na dość ograniczonym, pierwszym planie. Kolejne są już niestety niewyraźne co skutecznie psuje doznania wizualne, to jednak nie wina gry, ile możliwości konsoli, więc nie można rozpatrywać tej kwestii na minus. Uwierzcie jednak, że poziomy są bardzo pomysłowe, mają mnóstwo detali i oferują solidne zróżnicowanie miejscówek. Rewelacyjnie to wszystko wygląda w ruchu. Na PS5 zapewne dostaniemy jej wersję która zachwyci na nowo, ale nie musicie na to czekać. To śliczna, zbliżająca się raczej do maksimum PS4 VR wyglądająca gra.

Nowa maskotka Sony? Zdecydowanie!

Napiszę to wprost: Astro Bot dla Sony jest tym, czym Mario dla Nintendo. Kolejne przygody Astro zobaczymy (w co głęboko wierzę) z pewnością i będzie to tak samo oczekiwany hit jak nowe przygody Mario. W dodatku sam design Astro z wykorzystaniem miniaturki gogli PSVR w wizerunku postaci to genialny pomysł developerów, który sprawi, że gra może nigdy nie zostać przeportowana na inne platformy VR a Sony zdobędzie swoją prawdziwą maskotkę. Sackboy był i jest słodki, ale teraz nadchodzą raczej czasy Astro.

Podsumowując...

Świetlane czasy nastały dla fanów platformówek. Po wielu latach przestoju w tym temacie doczekaliśmy się świetnych gier tego typu i kolejne zresztą nadchodzą. Cieszę się, bo także na PSVR (Star Child, ew. Moss 2), jednak teraz czekam bardzo na zapowiedź Astro Bot 2, która stanie się absolutnym must-havem. Boję się tylko, czy Twórcy zdołają osiągnąć poziom oryginału (albo zaskoczyć nas czymś nowym), bo ten jest naprawdę kosmiczny. Astro Bot to prawdziwy killer i przełom w gatunku gier platformowych i tę zaszczytną okoliczność twórcy wykorzystali lepiej niż chyba ktokolwiek sądził. Dla fanów platformówek to system seller PSVR, dla pozostałych, bardzo poważny argument, by gogle kupić.


Plusy:

 • - kapitalne wykorzystanie możliwości VR i dual shocka - ta gra bez PSVR naprawdę dużo by straciła a i tak byłaby hitową platformówką
  - ogrom pomysłów i zawartości
  - design leveli, pułapek, wrogów
  - czas rozgrywki
  - grafika i rozmach
  - postać Astro ma wielki potencjał by zostać nową maskotką Sony
  - brak negatywnych skutków ubocznych VR (u mnie)
  - gra jest po polsku


Minusy:

 • - poszczególne poziomy mogłyby być nieco dłuższe (na siłę, bo przecież są wyzwania!)
  - nie powali graficznie ze względu na możliwości PS4 (lecz to nie wina gry, a technologii)


OCENA: 10.0/10

Dziękujemy PlayStation Polska za udostępnienie gry do recenzji. Screeny pochodzą z własnego gameplayu. Grę zrecenzowano na podstawowej wersji konsoli PlayStation 4.


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 4,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
2
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 5085 punktów za:

Jakość:4020Popularność:1048
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:2
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Piotr Baranowski Zarząd 1,237,419 pkt
1,048 czytelników Lis 13, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
168 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 168 Gości
Dziś posty czytano : 14148 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  130 osób
 3. The 100
  125 osób
 4. Bambinos
  124 osób
 5. Bartek Lovers
  118 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  67 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  39 osób
 10. Domisiaki
  34 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Pamiętniki Wampirów
  19 osób
 15. Remonators
  16 osób
 16. Misiaki Sysi
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  7 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  2 osób
 1. Riverdale
  491638 punktów
 2. Bartek Lovers
  40002 punktów
 3. Supiwerki
  38148 punktów
 4. The 100
  35008 punktów
 5. SikorskiSquad
  31924 punktów
 6. Young Stars Festival
  27423 punktów
 7. SERIALE
  24211 punktów
 8. GRY
  22032 punktów
 9. Life Is Strange
  20524 punktów
 10. Arturonators
  19333 punktów
 11. Domisiaki
  17752 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17161 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  17082 punktów
 14. Famous In Love
  16781 punktów
 15. Once Upon A Time
  15832 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  15766 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12292 punktów
 18. YOUNG STARS
  12011 punktów
 19. Pretty Little Liars
  11802 punktów
 20. Remonators
  9876 punktów
 21. Eurowizja
  9604 punktów
 22. GWIAZDY YOUNG STARS
  8751 punktów
 23. Dua Lipa
  7765 punktów
 24. Forza
  6364 punktów
 25. TALENTY
  6233 punktów
 26. Playstation VR
  5979 punktów
 27. MUZYKA
  5343 punktów
 28. Nintendo
  5106 punktów
 29. Detroit
  4927 punktów
 30. Tomb Raider
  4864 punktów
 31. INNE
  4488 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4466 punktów
 33. Progress Armia
  4238 punktów
 34. The Originals
  4154 punktów
 35. Pamiętniki Wampirów
  4092 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3919 punktów
 37. 13 Reasons Why
  3769 punktów
 38. Stranger Things
  3179 punktów
 39. K-Pop
  2665 punktów
 40. Bambinos
  2639 punktów
 41. Young Stars News
  2609 punktów
 42. American Horror Story
  2517 punktów
 43. God Of War
  2474 punktów
 44. FILMY
  2468 punktów
 45. Sport
  2378 punktów
 46. Kortezjanie
  2070 punktów
 47. Puthinators
  1908 punktów
 48. Sony Playstation
  1296 punktów
 49. Przygodowe
  1150 punktów
 50. Temorki
  833 punktów
 51. FPS
  700 punktów
 52. Team Rieger
  652 punktów
 53. MMers
  593 punktów
 54. PC
  487 punktów
 55. Uncharted
  475 punktów
 56. Kluseczki Olgi
  437 punktów
 57. YOUTUBE
  409 punktów
 58. R5Family
  372 punktów
 59. Arianators
  323 punktów
 60. #talentobranie
  261 punktów
 61. LUDZIE
  228 punktów
 62. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 63. FANDOMS TALENTS
  220 punktów
 64. Soy Luna
  216 punktów
 65. Directioners
  203 punktów
 66. PROJEKT FANDOMS
  171 punktów
 67. 5SOSFam
  131 punktów
 68. The Good Place
  116 punktów
 69. Beautilles
  98 punktów
 70. Strzelanki
  93 punktów
 71. Selenators
  89 punktów
 72. Donaty Agaty
  86 punktów
 73. Podróże
  63 punktów
 74. Orlandonators
  58 punktów
 75. Wyścigi
  45 punktów
 76. Swifties
  32 punktów
 77. Far Cry
  28 punktów
 1. Potterheads
  280 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5528 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2722 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. Supiwerki
  137 punktów
 14. MUZYKA
  134 punktów
 15. Arturonators
  104 punktów
 16. Bambinos
  94 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2769 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1339 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post