+3 głosów
Kilka słów od autora:
Dowiedzcie się więcej o tym jak oceniamy nagrania i co zmieniło się w ich ocenie - czyli co możesz zrobić, by mieć więcej punktów oraz jak interpretować te wyniki!
(postid: 333832) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Postanowiliśmy zgodzić się z Waszymi sugestiami odnośnie przebudowania punktacji za nagrania w akcji #talentobranie i umożliwić Wam, by akcja ta była także dla Was jakąś zabawą. Jednocześnie rdzeń pozostał nie zmieniony - nadal mnóstwo punktów zdobyć możecie za ocenę predyspozycji / wokalną . Wyjaśniamy też bardziej szczegółowo zasady oceniania .

Ocena wokalna jako premia w #talentobranie - jeśli masz talent, w rankingu liczysz się od razu!

Nadal absolutnie najważniejszym sposobem na zdobywanie punktów do rankingu jest ocena wokalna (predyspozycji do profesjonalnej współpracy artystycznej) . Na przykładzie aktualnie najwyżej notowanego nagrania w rankingu widać, że jest to bezdyskusyjnie najistotniejszy element rankingu... cała reszta uległa jednak zmianie. Od dzisiaj znacznie więcej punktów możecie zdobyć za wszelkie przejawy aktywności , a co za tym idzie - warto walczyć i promować siebie (my też pomagamy i pokazujemy najlepsze nagrania). Więcej punktów dostajecie więc za popularność (unikalne odsłony strony Waszego nagrania), oceny (łapkami w górę/dół), komentarze oraz reakcje . 


Oznacza to, że otrzymując np. 6500 punktów za ocenę wokalną, w zasięgu jest już np. dogonienie osoby, która dostała 7000 takich punktów... oczywiście pod warunkiem, że ta także nie walczy o najwyższą pozycję w rankingu. Wg wcześniejszych zasad było to niemal niemożliwe, teraz się to zmieniło. Chcemy, by w #talentobranie wygrywaly osoby utalentowane, ale też takie, które zwracają Waszą uwagę . My więc zapewniamy wielką premię za talent , Wy jednak ostatecznie decydujecie, czy ten talent doprowadzi daną osobę do zwycięstwa. Oznacza to, że może od teraz dochodzić do regularnych zmian i rotacji w rankingu.


Pamiętajcie też, że nadal możecie otrzymać wyróżnienia od innych ekspertów branżowych, zatem nadal rdzeń akcji nie zmienia się i jest to #talentobranie, a nie kolejne głosobranie. 

Jak więc konkretnie zdobyć punkty z aktywności?

Informacje o rezultacie aktywności dla każdego nagrania znajdziecie zawsze na liście nagrań, oraz jak zawsze - wewnątrz posta. I tak:

- od lewej strony patrząc widzicie łapki w górę/dól, czyli tzw. punkty za ocenę . Kliknąć można już z poziomu strony nagrań oraz strony konkretnego nagrania , ale mogą to zrobić wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu Fandoms . Za 1 łapkę w górę otrzymacie 1 punkt + ew. premię punktową od fanów związanych z danym fandomem . Jeśli więc Wasze nagranie Sylwii Lipki polubi jakiś Ananas Sylwii zapisany na Fandoms do tego fandomu, otrzymacie od niego dodatkową premię. 

- dalej widnieje liczba reakcji do nagrania. Tą przyznać może dowolna osoba, która odwiedzi Waszą stronę nagrania, nawet taka, która nie jest zarejestrowana . Otrzymujecie 1 punkt za każdą nową reakcję .

- dalej widzicie ilość unikalnych osób, które odwiedziły Waszą stronę nagrania - czyli tzw. popularność. Otrzymujecie 0,5 punkta za każdą unikalną osobę .

- jeszcze dalej możecie zobaczyć ilość komentarzy do Waszego nagrania. Otrzymujecie 1 punkt za każdy komentarz oraz dodatkową premię, jeśli jest to komentarz od fana z fandomu, do którego należy to nagranie . 


Reasumując - punkty oprócz oceny wokalnej otrzymujecie za:

- wyświetlenia - 0,5 punkta za 1 unikalne wyświetlenie (unikalną osobę) 

- komentarze i głosy - 1 punkt + premia od członka fandomu 

- reakcje - 1 punkt


Mamy nadzieję, że to uproszczenie zasad pozytywnie wpłynie na Wasze już i tak rosnące zainteresowanie naszą akcją.

Każda seria kończy się o 20:00 w poniedziałek i automatycznie rusza następna

Na niespełna 3 godziny przed końcem pierwszej serii #talentobranie prowadzi Kasia181101 , która wypracowała już sobie 200 punktów przewagi. Jeśli na godzinę 20:00 Kasia pozostanie na szczycie, wygra pierwszą serię akcji, otrzymując prawo przygotowania video z coverem dowolnej piosenki wydanej przez MyMusic, do umieszczenia na oficjalnym kanale wytwórni, a także video z wywiadem, które przygotowane zostanie przez youtuberów kanału Fandoms . Jeśli Kasia uzyska zainteresowanie widzów kanału, otrzyma indywidualną propozycję współpracy z Fandoms Talents i jeśli ją przyjmie, już w styczniu rozpocznie prace nad swoim singlem , który zostanie wydany i przejdzie serię działań promocyjnych - słowem: dostanie realną szansę na rozpoczęcie kariery wokalnej.


Jednocześnie o 20:01 na pierwsze miejsce (wg powyższego zestawienia) wskoczy MonikaKiepura , która wygra za tydzień w poniedziałek, jeśli utrzyma swoją najwyższą pozycję w rankingu... lub ktoś inny, kto zdoła ją wyprzedzić.

Nie czekaj na koniec serii, wstawiaj nagranie - punkty przechodzą na kolejne serie a zadebiutować możesz nawet na szczycie!

To podstawowy element, który rozróżnia #talentobranie od innych akcji - konkursów wokalnych w Internecie. U nas nie musisz czekać na koniec serii - ba, wręcz jest to zbędne. Punkty, które uzyskujesz w akcji przechodzą z serii na serię (z rankingu usuwana jest po prostu osoba, która wygrała poprzednią serię) a Ty możesz zadebiutować nawet z 7-8 tys. punktów na start. Jeśli więc masz ogromny talent, po wysłaniu nagrania (nawet w ostatnich minutach serii!) możesz od razu znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu i ją wygrać! 

...a jeśli się nie powiedzie, spróbuj ponownie i popraw swoją pozycję!

#talentobranie to konkurs wielu szans - pod każdym nagraniem otrzymać możecie rozbudowaną opinię na temat nagrania, nierzadko ze wskazówkami co zrobić, by było lepiej. Konkurs pozwoli Ci się więc rozwinąć - nawet jeśli nie powalczysz o top rankingu, możesz uzyskać profesjonalną opinię o Twoim śpiewie i w efekcie poprawić swoje umiejętności, od razu weryfikując tego efekty!


Na przykładzie qwertydominik widać, że to działa! Dominik w piewszym nagraniu uzyskał około 5560 punktów, wziął sobie do serca uwagi i w kolejnym jego wynik przeskoczył do poziomu ponad 6300 punktów, znacząco poprawiając swoją pozycję w rankingu. Nie warto się poddawać, czego Dominik jest 100% przykładem!


W #talentobranie w rankingu zawsze uwzględnimy punktację z nagrania, z którego obecnie zarobiłeś(-łaś) najwięcej punktów - ta zabawa nie ma więc końca!

Od czego zależą oceny - czemu np. ktoś śpiewa czysto i ma 1050 punktów, a ktoś też czysto i 1150 w kategorii Intonacja?

Oceny są więc przyznawane poziomami - gdy śpiewasz dobrze, w Twoim zasięgu są oceny na poziomie np. 900-1000, ale gdy zaskakujesz wokalnie, wchodzisz na półkę ocen np. 1100 w górę. Gdy np. otrzymujesz ocenę 1150 w kategorii technika ale 1110 w kategorii barwa głosu, oznacza to, że śpiewasz świetnie technicznie, ale Twoja barwa głosu jest pospolita i nie wyróżnia się z tłumu bądź np. nie pasuje do wybranej przez Ciebie piosenki . Jeśli natomiast jakaś ocena została przyznana z innym poziomem (np. większość ocen masz między 1100 a 1200, a jedna z nich to 1230), wówczas oznacza to, że w tym elemencie zaskakujesz i jest to Twoja bardzo mocna strona , która wybija się ponad pozostałe aspekty. Jeśli trafi Ci się ocena z innego poziomu ale w opcji niższej, wówczas oznacza to, że jest to Twoja wada, która psuje efekt calości i powinieneś szczególnie nad tym elementem popracować.


Na powyższym przykładzie widać więc ocenę, którą zaniża intonacja . Słowem - śpiewasz dobrze, ale zdarzają się niewielkie fałsze, które popsuły efekt i zaniżyły Ci ocenę.

Co oznaczają punkty za ocenę wokalną i jak są one przyznawane?

Punkty przyznawane są wg tzw. poziomów umiejętności . Dłuższe nagranie czasem pozwala uzyskać więcej punktów - te są słuchane do końca , dzięki czemu zwracamy uwagę np. na to jak rozwijasz swoje wykonanie i utrzymujesz uwagę odbiorcy - efekt tego może Ci pomóc lub zaszkodzić w ocenie, o czym informację znajdziesz w opinii słownej . 


I tak, jeśli Twoje wykonanie utrzymuje poziom:

- przeciętny, otrzymasz najpewniej między 800 a 900 punktów w każdej z kategorii 

- dobry, otrzymasz między 900 a 1000 punktów w każdej z kategorii. Ocena taka oznacza, że potrafisz śpiewać z niewielkimi uchybieniami, które da się rozwiązać naukami śpiewu 

- bardzo dobry, czyli opinia potrafisz śpiewać to ocena między 1000 a 1100 punktów w każdej z kategorii. Ocena taka oznacza, że potrafisz śpiewać i masz talent .

- rewelacyjny, czyli wybijasz się z tłumu, zachwycasz to ocena między 1100 a 1200 punktów w każdej z kategorii.

- fenomenalny, czyli powalasz, masz ogromny talent i musisz coś z tym zrobić! to ocena od 1200 punktów w każdej z kategorii.


Podsumowując całość punktów za ocenę wokalną, można uznać, że:

poniżej 5000 - śpiewasz, ale masz braki nad którymi musisz pracować

5000 - 6000 - potrafisz śpiewać, masz braki ale możesz je wyeliminować ćwiczeniem. Kwalifikujesz się do lekcji z nauczycielem śpiewu (pomoże np. poprawić intonację, poczucie rytmu etc.)

6000 - 7000 - masz talent, śpiewasz pięknie. Kwalifikujesz się do lekcji z trenerem wokalnym (pomoże np. poprawić technikę / wprowadzi nowe techniki wokalne, lepiej interpretować wykonania, doskonalić swój wokal by zachwycał. Na tym poziomie nie masz problemów z intonacją czy poczuciem rytmu.)

powyżej 7000 - odkrycie wokalne - masz ogromny talent i jeśli nie korzystasz z lekcji wokalnych, bardzo wskazane jest rozpoczęcie treningów udoskonalających z trenerem wokalnym , Twoje umiejętności wokalne jednak kwalifikują Cię do podjęcia współpracy z projektem Fandoms Talents i/lub innymi profesjonalnymi wydawnictwami muzycznymi .


Mamy nadzieję, że powyższe kwestie wyjaśniły Wam zasady punktacji w akcji i zachęcą do udziału w niej. Trzymamy kciuki i życzymy Wam i sobie wielu odkryć wokalnych, ale także rozwoju . POWODZENIA! :)


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
5
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 233 punktów za:

Jakość:20Popularność:193
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:3
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:5
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
193 czytelników Gru 3, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
149 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 149 Gości
Dziś posty czytano : 4857 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  564674 punktów
 2. Young Stars Festival
  45266 punktów
 3. Bartek Lovers
  43897 punktów
 4. Potterheads
  40442 punktów
 5. Supiwerki
  40385 punktów
 6. The 100
  39291 punktów
 7. SikorskiSquad
  34515 punktów
 8. Arturonators
  30387 punktów
 9. SERIALE
  25798 punktów
 10. GRY
  23403 punktów
 11. Famous In Love
  22544 punktów
 12. Life Is Strange
  22409 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20198 punktów
 14. Domisiaki
  18570 punktów
 15. Once Upon A Time
  18072 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17580 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17413 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13296 punktów
 19. YOUNG STARS
  12912 punktów
 20. Forza
  12847 punktów
 21. Shawn Mendes Army
  12786 punktów
 22. Sonbird Team
  10885 punktów
 23. Remonators
  10359 punktów
 24. Eurowizja
  10230 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9303 punktów
 26. Dua Lipa
  8029 punktów
 27. TALENTY
  6513 punktów
 28. MUZYKA
  6490 punktów
 29. Playstation VR
  6214 punktów
 30. FILMY
  5802 punktów
 31. Nintendo
  5375 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5252 punktów
 33. Detroit
  5007 punktów
 34. Tomb Raider
  4949 punktów
 35. Stranger Things
  4741 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4634 punktów
 37. INNE
  4632 punktów
 38. Progress Armia
  4298 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4261 punktów
 40. The Originals
  4246 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4039 punktów
 42. Bambinos
  4002 punktów
 43. Young Stars News
  3321 punktów
 44. Sport
  2973 punktów
 45. K-Pop
  2763 punktów
 46. American Horror Story
  2614 punktów
 47. God Of War
  2568 punktów
 48. YOUTUBE
  2325 punktów
 49. Kortezjanie
  2126 punktów
 50. Puthinators
  1945 punktów
 51. Sony Playstation
  1788 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  954 punktów
 54. FPS
  881 punktów
 55. Temorki
  858 punktów
 56. Team Rieger
  813 punktów
 57. R5Family
  653 punktów
 58. PC
  552 punktów
 59. Arianators
  551 punktów
 60. Kluseczki Olgi
  551 punktów
 61. Zosiaki
  533 punktów
 62. Uncharted
  486 punktów
 63. LUDZIE
  442 punktów
 64. Directioners
  339 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  308 punktów
 66. Soy Luna
  306 punktów
 67. #talentobranie
  293 punktów
 68. 5SOSFam
  276 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  181 punktów
 71. Beautilles
  163 punktów
 72. The Good Place
  154 punktów
 73. Selenators
  142 punktów
 74. Strzelanki
  109 punktów
 75. Donaty Agaty
  108 punktów
 76. Orlandonators
  106 punktów
 77. Podróże
  94 punktów
 78. Swifties
  77 punktów
 79. Far Cry
  55 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1117 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post