+3 głosów
Kilka słów od autora:
Dowiedzcie się więcej o tym jak oceniamy nagrania i co zmieniło się w ich ocenie - czyli co możesz zrobić, by mieć więcej punktów oraz jak interpretować te wyniki!
(postid: 333832) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Postanowiliśmy zgodzić się z Waszymi sugestiami odnośnie przebudowania punktacji za nagrania w akcji #talentobranie i umożliwić Wam, by akcja ta była także dla Was jakąś zabawą. Jednocześnie rdzeń pozostał nie zmieniony - nadal mnóstwo punktów zdobyć możecie za ocenę predyspozycji / wokalną . Wyjaśniamy też bardziej szczegółowo zasady oceniania .

Ocena wokalna jako premia w #talentobranie - jeśli masz talent, w rankingu liczysz się od razu!

Nadal absolutnie najważniejszym sposobem na zdobywanie punktów do rankingu jest ocena wokalna (predyspozycji do profesjonalnej współpracy artystycznej) . Na przykładzie aktualnie najwyżej notowanego nagrania w rankingu widać, że jest to bezdyskusyjnie najistotniejszy element rankingu... cała reszta uległa jednak zmianie. Od dzisiaj znacznie więcej punktów możecie zdobyć za wszelkie przejawy aktywności , a co za tym idzie - warto walczyć i promować siebie (my też pomagamy i pokazujemy najlepsze nagrania). Więcej punktów dostajecie więc za popularność (unikalne odsłony strony Waszego nagrania), oceny (łapkami w górę/dół), komentarze oraz reakcje . 


Oznacza to, że otrzymując np. 6500 punktów za ocenę wokalną, w zasięgu jest już np. dogonienie osoby, która dostała 7000 takich punktów... oczywiście pod warunkiem, że ta także nie walczy o najwyższą pozycję w rankingu. Wg wcześniejszych zasad było to niemal niemożliwe, teraz się to zmieniło. Chcemy, by w #talentobranie wygrywaly osoby utalentowane, ale też takie, które zwracają Waszą uwagę . My więc zapewniamy wielką premię za talent , Wy jednak ostatecznie decydujecie, czy ten talent doprowadzi daną osobę do zwycięstwa. Oznacza to, że może od teraz dochodzić do regularnych zmian i rotacji w rankingu.


Pamiętajcie też, że nadal możecie otrzymać wyróżnienia od innych ekspertów branżowych, zatem nadal rdzeń akcji nie zmienia się i jest to #talentobranie, a nie kolejne głosobranie. 

Jak więc konkretnie zdobyć punkty z aktywności?

Informacje o rezultacie aktywności dla każdego nagrania znajdziecie zawsze na liście nagrań, oraz jak zawsze - wewnątrz posta. I tak:

- od lewej strony patrząc widzicie łapki w górę/dól, czyli tzw. punkty za ocenę . Kliknąć można już z poziomu strony nagrań oraz strony konkretnego nagrania , ale mogą to zrobić wyłącznie zarejestrowani użytkownicy portalu Fandoms . Za 1 łapkę w górę otrzymacie 1 punkt + ew. premię punktową od fanów związanych z danym fandomem . Jeśli więc Wasze nagranie Sylwii Lipki polubi jakiś Ananas Sylwii zapisany na Fandoms do tego fandomu, otrzymacie od niego dodatkową premię. 

- dalej widnieje liczba reakcji do nagrania. Tą przyznać może dowolna osoba, która odwiedzi Waszą stronę nagrania, nawet taka, która nie jest zarejestrowana . Otrzymujecie 1 punkt za każdą nową reakcję .

- dalej widzicie ilość unikalnych osób, które odwiedziły Waszą stronę nagrania - czyli tzw. popularność. Otrzymujecie 0,5 punkta za każdą unikalną osobę .

- jeszcze dalej możecie zobaczyć ilość komentarzy do Waszego nagrania. Otrzymujecie 1 punkt za każdy komentarz oraz dodatkową premię, jeśli jest to komentarz od fana z fandomu, do którego należy to nagranie . 


Reasumując - punkty oprócz oceny wokalnej otrzymujecie za:

- wyświetlenia - 0,5 punkta za 1 unikalne wyświetlenie (unikalną osobę) 

- komentarze i głosy - 1 punkt + premia od członka fandomu 

- reakcje - 1 punkt


Mamy nadzieję, że to uproszczenie zasad pozytywnie wpłynie na Wasze już i tak rosnące zainteresowanie naszą akcją.

Każda seria kończy się o 20:00 w poniedziałek i automatycznie rusza następna

Na niespełna 3 godziny przed końcem pierwszej serii #talentobranie prowadzi Kasia181101 , która wypracowała już sobie 200 punktów przewagi. Jeśli na godzinę 20:00 Kasia pozostanie na szczycie, wygra pierwszą serię akcji, otrzymując prawo przygotowania video z coverem dowolnej piosenki wydanej przez MyMusic, do umieszczenia na oficjalnym kanale wytwórni, a także video z wywiadem, które przygotowane zostanie przez youtuberów kanału Fandoms . Jeśli Kasia uzyska zainteresowanie widzów kanału, otrzyma indywidualną propozycję współpracy z Fandoms Talents i jeśli ją przyjmie, już w styczniu rozpocznie prace nad swoim singlem , który zostanie wydany i przejdzie serię działań promocyjnych - słowem: dostanie realną szansę na rozpoczęcie kariery wokalnej.


Jednocześnie o 20:01 na pierwsze miejsce (wg powyższego zestawienia) wskoczy MonikaKiepura , która wygra za tydzień w poniedziałek, jeśli utrzyma swoją najwyższą pozycję w rankingu... lub ktoś inny, kto zdoła ją wyprzedzić.

Nie czekaj na koniec serii, wstawiaj nagranie - punkty przechodzą na kolejne serie a zadebiutować możesz nawet na szczycie!

To podstawowy element, który rozróżnia #talentobranie od innych akcji - konkursów wokalnych w Internecie. U nas nie musisz czekać na koniec serii - ba, wręcz jest to zbędne. Punkty, które uzyskujesz w akcji przechodzą z serii na serię (z rankingu usuwana jest po prostu osoba, która wygrała poprzednią serię) a Ty możesz zadebiutować nawet z 7-8 tys. punktów na start. Jeśli więc masz ogromny talent, po wysłaniu nagrania (nawet w ostatnich minutach serii!) możesz od razu znaleźć się na pierwszym miejscu w rankingu i ją wygrać! 

...a jeśli się nie powiedzie, spróbuj ponownie i popraw swoją pozycję!

#talentobranie to konkurs wielu szans - pod każdym nagraniem otrzymać możecie rozbudowaną opinię na temat nagrania, nierzadko ze wskazówkami co zrobić, by było lepiej. Konkurs pozwoli Ci się więc rozwinąć - nawet jeśli nie powalczysz o top rankingu, możesz uzyskać profesjonalną opinię o Twoim śpiewie i w efekcie poprawić swoje umiejętności, od razu weryfikując tego efekty!


Na przykładzie qwertydominik widać, że to działa! Dominik w piewszym nagraniu uzyskał około 5560 punktów, wziął sobie do serca uwagi i w kolejnym jego wynik przeskoczył do poziomu ponad 6300 punktów, znacząco poprawiając swoją pozycję w rankingu. Nie warto się poddawać, czego Dominik jest 100% przykładem!


W #talentobranie w rankingu zawsze uwzględnimy punktację z nagrania, z którego obecnie zarobiłeś(-łaś) najwięcej punktów - ta zabawa nie ma więc końca!

Od czego zależą oceny - czemu np. ktoś śpiewa czysto i ma 1050 punktów, a ktoś też czysto i 1150 w kategorii Intonacja?

Oceny są więc przyznawane poziomami - gdy śpiewasz dobrze, w Twoim zasięgu są oceny na poziomie np. 900-1000, ale gdy zaskakujesz wokalnie, wchodzisz na półkę ocen np. 1100 w górę. Gdy np. otrzymujesz ocenę 1150 w kategorii technika ale 1110 w kategorii barwa głosu, oznacza to, że śpiewasz świetnie technicznie, ale Twoja barwa głosu jest pospolita i nie wyróżnia się z tłumu bądź np. nie pasuje do wybranej przez Ciebie piosenki . Jeśli natomiast jakaś ocena została przyznana z innym poziomem (np. większość ocen masz między 1100 a 1200, a jedna z nich to 1230), wówczas oznacza to, że w tym elemencie zaskakujesz i jest to Twoja bardzo mocna strona , która wybija się ponad pozostałe aspekty. Jeśli trafi Ci się ocena z innego poziomu ale w opcji niższej, wówczas oznacza to, że jest to Twoja wada, która psuje efekt calości i powinieneś szczególnie nad tym elementem popracować.


Na powyższym przykładzie widać więc ocenę, którą zaniża intonacja . Słowem - śpiewasz dobrze, ale zdarzają się niewielkie fałsze, które popsuły efekt i zaniżyły Ci ocenę.

Co oznaczają punkty za ocenę wokalną i jak są one przyznawane?

Punkty przyznawane są wg tzw. poziomów umiejętności . Dłuższe nagranie czasem pozwala uzyskać więcej punktów - te są słuchane do końca , dzięki czemu zwracamy uwagę np. na to jak rozwijasz swoje wykonanie i utrzymujesz uwagę odbiorcy - efekt tego może Ci pomóc lub zaszkodzić w ocenie, o czym informację znajdziesz w opinii słownej . 


I tak, jeśli Twoje wykonanie utrzymuje poziom:

- przeciętny, otrzymasz najpewniej między 800 a 900 punktów w każdej z kategorii 

- dobry, otrzymasz między 900 a 1000 punktów w każdej z kategorii. Ocena taka oznacza, że potrafisz śpiewać z niewielkimi uchybieniami, które da się rozwiązać naukami śpiewu 

- bardzo dobry, czyli opinia potrafisz śpiewać to ocena między 1000 a 1100 punktów w każdej z kategorii. Ocena taka oznacza, że potrafisz śpiewać i masz talent .

- rewelacyjny, czyli wybijasz się z tłumu, zachwycasz to ocena między 1100 a 1200 punktów w każdej z kategorii.

- fenomenalny, czyli powalasz, masz ogromny talent i musisz coś z tym zrobić! to ocena od 1200 punktów w każdej z kategorii.


Podsumowując całość punktów za ocenę wokalną, można uznać, że:

poniżej 5000 - śpiewasz, ale masz braki nad którymi musisz pracować

5000 - 6000 - potrafisz śpiewać, masz braki ale możesz je wyeliminować ćwiczeniem. Kwalifikujesz się do lekcji z nauczycielem śpiewu (pomoże np. poprawić intonację, poczucie rytmu etc.)

6000 - 7000 - masz talent, śpiewasz pięknie. Kwalifikujesz się do lekcji z trenerem wokalnym (pomoże np. poprawić technikę / wprowadzi nowe techniki wokalne, lepiej interpretować wykonania, doskonalić swój wokal by zachwycał. Na tym poziomie nie masz problemów z intonacją czy poczuciem rytmu.)

powyżej 7000 - odkrycie wokalne - masz ogromny talent i jeśli nie korzystasz z lekcji wokalnych, bardzo wskazane jest rozpoczęcie treningów udoskonalających z trenerem wokalnym , Twoje umiejętności wokalne jednak kwalifikują Cię do podjęcia współpracy z projektem Fandoms Talents i/lub innymi profesjonalnymi wydawnictwami muzycznymi .


Mamy nadzieję, że powyższe kwestie wyjaśniły Wam zasady punktacji w akcji i zachęcą do udziału w niej. Trzymamy kciuki i życzymy Wam i sobie wielu odkryć wokalnych, ale także rozwoju . POWODZENIA! :)


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
5
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 201 punktów za:

Jakość:20Popularność:161
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:3
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:5
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Piotr Baranowski Zarząd 1,237,419 pkt
161 czytelników Gru 3, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
170 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 170 Gości
Dziś posty czytano : 14614 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  130 osób
 3. The 100
  125 osób
 4. Bambinos
  124 osób
 5. Bartek Lovers
  118 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  67 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  39 osób
 10. Domisiaki
  34 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Pamiętniki Wampirów
  19 osób
 15. Remonators
  16 osób
 16. Misiaki Sysi
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  7 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  2 osób
 1. Riverdale
  491644 punktów
 2. Bartek Lovers
  40002 punktów
 3. Supiwerki
  38148 punktów
 4. The 100
  35008 punktów
 5. SikorskiSquad
  31924 punktów
 6. Young Stars Festival
  27423 punktów
 7. SERIALE
  24211 punktów
 8. GRY
  22032 punktów
 9. Life Is Strange
  20524 punktów
 10. Arturonators
  19333 punktów
 11. Domisiaki
  17752 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17161 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  17082 punktów
 14. Famous In Love
  16781 punktów
 15. Once Upon A Time
  15832 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  15766 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12292 punktów
 18. YOUNG STARS
  12011 punktów
 19. Pretty Little Liars
  11802 punktów
 20. Remonators
  9876 punktów
 21. Eurowizja
  9604 punktów
 22. GWIAZDY YOUNG STARS
  8751 punktów
 23. Dua Lipa
  7765 punktów
 24. Forza
  6364 punktów
 25. TALENTY
  6233 punktów
 26. Playstation VR
  5979 punktów
 27. MUZYKA
  5343 punktów
 28. Nintendo
  5106 punktów
 29. Detroit
  4927 punktów
 30. Tomb Raider
  4864 punktów
 31. INNE
  4488 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4466 punktów
 33. Progress Armia
  4238 punktów
 34. The Originals
  4154 punktów
 35. Pamiętniki Wampirów
  4092 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3919 punktów
 37. 13 Reasons Why
  3769 punktów
 38. Stranger Things
  3179 punktów
 39. K-Pop
  2665 punktów
 40. Bambinos
  2639 punktów
 41. Young Stars News
  2609 punktów
 42. American Horror Story
  2517 punktów
 43. God Of War
  2474 punktów
 44. FILMY
  2468 punktów
 45. Sport
  2378 punktów
 46. Kortezjanie
  2070 punktów
 47. Puthinators
  1908 punktów
 48. Sony Playstation
  1296 punktów
 49. Przygodowe
  1150 punktów
 50. Temorki
  833 punktów
 51. FPS
  700 punktów
 52. Team Rieger
  652 punktów
 53. MMers
  593 punktów
 54. PC
  487 punktów
 55. Uncharted
  475 punktów
 56. Kluseczki Olgi
  437 punktów
 57. YOUTUBE
  409 punktów
 58. R5Family
  372 punktów
 59. Arianators
  323 punktów
 60. #talentobranie
  261 punktów
 61. LUDZIE
  228 punktów
 62. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 63. FANDOMS TALENTS
  220 punktów
 64. Soy Luna
  216 punktów
 65. Directioners
  203 punktów
 66. PROJEKT FANDOMS
  171 punktów
 67. 5SOSFam
  131 punktów
 68. The Good Place
  116 punktów
 69. Beautilles
  98 punktów
 70. Strzelanki
  93 punktów
 71. Selenators
  89 punktów
 72. Donaty Agaty
  86 punktów
 73. Podróże
  63 punktów
 74. Orlandonators
  58 punktów
 75. Wyścigi
  45 punktów
 76. Swifties
  32 punktów
 77. Far Cry
  28 punktów
 1. Potterheads
  280 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5528 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2722 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. Supiwerki
  137 punktów
 14. MUZYKA
  134 punktów
 15. Arturonators
  104 punktów
 16. Bambinos
  94 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2769 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1339 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post