(postid: 334653) 

...jeśli tak - to kogo? A może właśnie Hermiona i Ron to najlepsze połączenie? Wypowiedz się na ten temat, sprawdźmy co sądzą o tym temacie prawdziwi Potterheads!

Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
4
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
Fan z tej dyskusji zarobił dotychczas 111 punktów za:

Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:28
Jakość:20Popularność:58
W trwającej akcji fan dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

11 Komentarzy

Pjonerhead Fan 18,923 pkt
Mimo wszystko bardzo się cieszę, że to właśnie Ron związał się z Hermioną. Wraz z nowymi częściami Pottera, zmieniałam zdanie. Myślę, że każdy chociaż przez chwilkę pomyślał o tym, że Hermiona powinna być z Harrym - w tym i ja. Natomiast, gdyby się nad tym zastanowić to Hermiona i Ron pasują do siebie. Mają inne charaktery i zainteresowania (mam na myśli głównie naukę, która zdecydowanie ich różniła albo quidditcha), ale to właśnie dobrze, bo mogą się wzajemnie dzielić swoimi „pasjami” i uczyć się od siebie. Jeśli chodzi o charakter to zacytuję, że przeciwieństwa się przyciągają. Dzięki temu, że nie mieli ze sobą przyjaznych relacji od samego początku, to mogli stopniowo się poznawać i darzyć uczuciem. Mimo początkowych sprzeczek, od zawsze ich do siebie ciągnęło - na początku do przyjaźni, a potem do związku. Tworzą całkiem zgrane duo :)
+4 głosów
Mar 12
Klaudia Magdalena Gę Fan 26,849 pkt
Uważam romione za wspaniałe połączenie. Nie wyobrażam sobie Rona z kimś innym niż Hermioną i w drugą stronę. Od zawsze widziałam ich razem i cieszę się, że autorka zdecydowała się na ten krok. Z każdym kolejnym tomem widzimy jak dojrzewają do tego uczucia.
+3 głosów
Mar 12
Karolina z Setki Fan 439,103 pkt
Harry Potter to jedna z tych serii, gdzie skupiasz się na fabule, a nie na związkach między postaciami.
A jeśli już mówimy o Hermionie i Ronie to jestem jak najbardziej na tak. Zdaje sobie sprawę, że ludzie nienawidzą Rowling za te posunięcie, ale jak dla mnie to ma serio sens i może się udać. Byli najlepszymi przyjaciółmi, widzieli o sobie bardzo dużo i praktycznie zawsze wspierali się w trudnych chwilach. Pozatym ich wieczna "nienawiść" jest idealnym przykładem na "kto się czubi ten się lubi". Ich wzajemna zazdrość od części 4 w górę była tak bardzo wyczuwalna, że aż pewnie byłabym zła, gdyby Rowling postanowiła tego nie wykorzystać i ich ostatecznie nie połączyć.
Jestem też zdecydowanym przeciwnikiem łączenia Hermiony z każdą postacia, a nawet rzeczą, która tylko po pojawiła się w serii. Dajmy jej żyć, okej.
+3 głosów
Mar 15
just_monca Fan 1,311 pkt
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Szczerze przyznam, że Ron jest moją najmniej ulubioną postacią z Golden Trio. Chodzi tu głównie o wykreowanie jego postaci, bo tak naprawdę Ron niczym się nie wyróżniał. Wydaje mi się, że Hermiona roztoczyła nad nim swoje skrzydła i po prostu trudno jej było wycofać się z tego układu – tym bardziej, że Harry wybrał Ginny. Nie raz zastanawiałam się, dlaczego autorka nie uśmierciła Rona zamiast np. Syriusza, którego wprost uwielbiałam. Poza tym między obojgiem bohaterów nie było żadnej chemii, żadnego przyciągania, a to całe uczucie wyszło ot, tak powiedziałabym, że z przypadku. Z kim widziałam Hermionę? Tylko i wyłącznie z Harrym. Przecież rozum i odwaga bardzo często idą ze sobą w parze, prawda?
+2 głosów
+1000
Mar 12
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
ten komentarz jest najciekawszy uwzględniając też Wasze głosy. gratuluję!
Lumos Fan 6,008 pkt
Uważam, że nie pasują oni do siebie. Moim zdaniem Hermiona powinna być z Draco, wydaje mi się, że dała by mu nowy sposób patrzenia na świat oraz pokazała mu, że tzw. "Szlamy" wcale nie są gorsze. Uważam, że ciekawym wątkiem byłoby rozdarcie Draco pomiędzy uprzedzeniami jego rodziny, A miłością do Hermiony. W sumie w serii nie było stosunków typu "zakazana miłość", a ich relacja miałaby ciekawy początek to znaczy- wzajemna nienawiść do siebie. Jej związek z Ronem wypadł tak nijako i mam wrażenie, że zeszli się tylko dla tego, że spędzali ze sobą bardzo dużo czasu.
+1 głos
Mar 13
And_ Fan 6,720 pkt
Myślę, że związanie Hermiony z Ronem było dobrym wyjściem. Mogą stworzyć razem naprawdę uroczą parę, bądź też żyć jak pies z kotem – oba wyjścia byłyby ciekawym materiałem czytelniczym. Moim zdaniem jednak Hermiony dałaby sobie radę również jako samotna, niezależna kobieta, przeżywająca w życiu tylko przelotne romanse zamiast długiej relacji z życiowym partnerem. Taka boss girl Hermiona brzmi dobrze, nieprawdaż? ;)
+1 głos
Mar 18
Martyna Strauch Fan 3,520 pkt
Napisze krótko. Zdecydowanie nie widzę sensu w związku Rona i Hermiony. Zaczynając od charakteru kończąc po lubiane przez nich rzeczy, kompletnie do siebie nie pasują. Jako osoba nie do końca przepadająca za związkami najlepszych przyjaciół, jeszcze bardziej nie popieram tego duetu. Myśle że Hermiona ma dużo pasji z których w pewnym stopniu musiała zrezygnować właśnie przez Rona który nie był wielkim fanem zadań w praktyce. Szczerze, ja sama na początku nie spodziewałam się że Ron będzie z Hermioną. Ich miłość nie była bardzo widoczna więc było to duże zaskoczenie. Niestety nie wiem z kim mogłaby być Hermiona, bo autorka serii nie dała zbyt wielkiego wyboru jeśli chodzi o chłopaków pasujących do niej.
+1 głos
Mar 18
LarryFace Fan 8,357 pkt
Szczerze, wydaje mi się, że Herm związała się z Ronem z litości, bo był on w niej zakochany, był samotny, a Harry wybrał Gin. Jak dla mnie Hermiona powinna znaleźć sobie kogoś na jej poziomie, a Ron x Lavender nie był wcale takim złym shipem (no przyznajmy, ameby się przyciągają)
0 głosów
Mar 13
GosiaDAISY Użytkownik 40 pkt
hmm,a może jednak  z Harrym?xdd
0 głosów
Mar 14
DiaboliqAngel Fan 11,093 pkt
Ja się cieszę, że Rowling zdecydowała się połączyć Rona i Hermionę . Ich przyjaźń pięknie ewoluowała w książce , od takich dzieciaków, do dorosłego uczucia. związek z Harrym byłby zbyt wyidealizowany a z Darco - jest dobry jako fanfick.
0 głosów
Mar 18
Bennia05 Fan 20,806 pkt
Uważam, że Ron i Hermiona to najlepsze połączenie. Zauważmy, że podobno przeciwieństwa się przyciągają więc jeśli Hermiona byłaby z Harrym to wogóle nie miałoby to sensu, ponieważ w związku chodzi o to by wymieniać się z drugą osobą swoimi zainteresowaniami i o nich rozmawiać i o to by sobie nawzajem pomagać, ona pomagała mu w nauce a on mówił jej o Quiditchu. Od samego początku ich shipowałam bo oni nawzajem lubili sie denerwować i sprzeczać o byle co. Moge sie mylić ale uważam, że pasują do siebie :)
–1 głos
Mar 13
Kontakt Post