+5 głosów
(postid: 6916) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Szykanowanie to nic innego jak znęcanie się fizyczne, jak i psychiczne nad jakąś osobą. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś w naszym otoczeniu się z tym zmaga. Najczęściej istnieje próba zatajenia tego i wmawianie sobie, że będzie dobrze. Jednak trzeba sobie coś uświadomić. Jeżeli ty SAM nie spróbujesz sobie pomóc to nikt inny nie zrobi tego za ciebie. W twoich rękach twoje życie. Jeżeli nie przeszkadza ci codzienne przychodzenie to szkoły w stresie to gratulacje. Właśnie się poddałeś! Nie piszę tego posta z zerową wiedzą na ten temat. Sama to przeżyłam, a dzisiaj chcę wam przekazać moje sposoby na poradzenie sobie z szykanowaniem. Dlaczego to robię? Dlaczego poświęcam dla was czas? Chcę w końcu komuś porządnie pomóc. Ludzie często boją się zwierzać innym, boją się wyśmiania. To jest normalne. Trzeba przez to przebrnąć. W tym momencie zaczynamy pomoc!

1) Bądź sobą!

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas próbuję się dopasować, lecz niepotrzebnie. Ja swoje prawdziwe ja odkryłam poprzez przyjaźnie internetowe. W szkole nie przejmowałam się innymi i byłam po prostu cicha. To nie podobało się innym. Szydzili ze mnie, ponieważ nie byłam taka jak oni. Nie rozumiem tego, nie rozumiałam. W internecie mogłam być anonimowa, więc tam szerzyłam swoje opinie na różne tematy i w ten oto sposób zyskałam prawdziwych przyjaciół. Wiem, że kiedy w domu nie będzie mi się powodzić to zawsze mogę na nich liczyć. Są moim wsparciem i wiedzą o mnie wszystko. Ale do rzeczy! Trzeba sobie zadać pytanie! Kim tak naprawdę jesteś? Szalony? Śmieszny? Cichy? Skryty? A może niezwykle przyjacielski! Ciężko odnaleźć swoje prawdziwe ,,JA. Wymaga to dużo pracy, choć wydaje się łatwe. Na szczęście po odnalezieniu tego czego szukamy już jest wszystko z górki. Później cieszymy się ze swoich nawet najmniejszych osiągnięć! To niesamowite! Czyż nie?

2) Zmień swoje nastawienie do życia!

Pamiętaj! Świat jest piękny, mimo bólu i cierpienia! Zacznij dostrzegać pozytywy w tym co robisz! Zajmij się czymś co daje ci radość! Zrób coś wspaniałego, pożytecznego! To tylko kwestia czasu, gdy ktoś ciebie doceni. Znajdź sobie jakieś hobby! Uznaj, że świat jest cudowny i bądź dumny, że jesteś jego częścią! Koniec z płakaniem po nocach przez tych prześladowców! Koniec! Ciesz się życiem, spróbuj je wykorzystać jak najlepiej! Masz je tylko jedno i powinieneś być dumny za to, że to ty je otrzymałeś! Inni ludzie nie mieli tyle szczęścia co ty. Niektórzy nie mają co jeść, są bezdomni, nie mają co na siebie włożyć! Skoro Jezus zdołał zginąć za nasze grzechy to ty też dasz sobie radę! Zacznij dostrzegać pozytywy! To nie jest takie trudne! Wolisz spędzić całe życie na zamartwianiu się? Chyba odpowiedź jest oczywista :) Kiedy wreszcie zdobędziesz odwagę na wykonanie pierwszego kroku to działaj dalej! Oni cię zauważą! Przecież nie mogą spędzić całego życia na unieszczęśliwianiu ludzi! To jest bez sensu! Ciesz się życiem i łap chwilę!

3) Pokaż jakim jesteś wartościowym człowiekiem!

Pasja! Zastanów się w czym jesteś dobry! Pomyśl co sprawia ci przyjemność i rób to dalej! Nie rezygnuj z marzeń przez to, że oni mówią, że niczego w życiu nie osiągniesz! To kłamstwo! Zwyczajnie próbują ciebie omotać! Wcale nie jesteś nikim! Jesteś ważnym człowiekiem w społeczeństwie! Bez ciebie twoi rodzice nigdy nie byliby szczęśliwi! Pomyśl tylko jaką radość niesiesz innym! To wspaniałe uczucie być dla kogoś ważnym! Tylko nie próbuj się ze mną kłócić! Wiem doskonale o czym mówię! Ale wracając do sedna podpunktu! Na pewno znajdziesz coś co jest dla ciebie ważne! Nie wiem może masz cudowny głos, wspaniale tańczysz, albo ślicznie rysujesz! Jeżeli jeszcze tego nie znalazłeś to znaczy, że szczęście dopiero do ciebie przyjdzie! Nie przejmuj się biciem czy wyzywaniem! Tylko ty wiesz jaki jesteś wyjątkowy! To tobie Pan Bóg ofiarował życie i jestem pewna, że zrobił to po coś! Zrób to dla mnie i pokaż innym, że się nie dasz! Jesteś dla mnie ważny!

4) Uwierz w siebie!

Uwierz w siebie! Uwierz, że ci się uda! Nie trać nadziei! Nie wolno ci! Ból przeminie i zamieni się w radość! Pamiętaj o tym! Uwierz mi to nie są tylko puste słowa bez znaczenia, lecz coś co musi ciebie zmotywować! Kiedyś los im się odpłaci, uwierz w to! Jedyną rzeczą, która ty musisz wykonać to być pełen nadziei! Pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych! Na świecie dzieją się gorsze rzeczy, a mimo tego udaję się wybrnąć z tej nieprzyjemnej sytuacji! Dasz radę! Trzymam kciuki najmocniej jak potrafię! Jestem z tobą całym sercem! Wiara to jedna z najważniejszych rzeczy! Pamiętaj o tym! Nigdy nie wolno ci się poddawać! Powtarzam NIGDY! Mogę ci to mówić w nieskończoność, lecz ty kiedyś i tak przyznasz mi rację, ponieważ ja nie tracę nadziei! Już rozumiesz o co chodzi? Przytłaczam tutaj moja historię! W pewnym momencie już totalnie chciałam się poddać. Nie dość, że problemy w szkole ciągnęły się za mną to jeszcze moja chora mama coraz bardziej popadała w depresję. I co?! Stało się! Pod koniec grudnia 2014 roku dostała się do szpitala psychiatrycznego! Tak wiem! Wielu ludzi żartuję sobie z ludzi przebywających w szpitalu psychiatrycznym, lecz tu wcale nie ma powodów do śmiechu. Tam mieszkają chorzy ludzie. Mimo to jedna rzecz zawsze mnie tam zaskakiwała. Oni nie tracili wiary mimo tego, że są już na krańcu załamania nerwowego. Czerpali szczęście z każdej chwili. Byli pełni życia, zupełne przeciwieństwo niektórych ludzi! Byłam zaszczycona odwiedzeniem tego miejsca, ponieważ dowiedziałam się jak to jest być chorym i nie poddawać się! Już wiesz o co mi chodzi? :D Wiem, ze to trudne, ale w końcu załapiesz!

5) Ciesz się życiem!

Ciesz się życiem! Zawsze, gdy będziesz użalał się na sobą pomyśl o innych! Nie bądź egoistą! Zabraniam ci! Szykanowanie jest do przetrwania! Choroba psychiczna nie! Myślisz, że moja mama użala się nad sobą, ponieważ ma epilepsję? Oczywiście, że nie! Czasem dziwię się, że ma w sobie tyle energii! Jest sobą mimo, że tyle przeżyła! Jej psychika jest jeszcze bardziej uszkodzona niż moja i twoja razem wzięte! Pamiętaj o tym! Nie porównuj siebie z innymi! To ty jesteś wyjątkowy i to ty otrzymałeś takie, a nie inne ciało! To ty powinieneś być dumny z tego co masz! Prześladowcy będą ciebie próbowali zniechęcić, lecz ja zawsze będę przy tobie! Nawet w najgorszych momentach swojego życia będę ci przychodziła z pomocą! Zapamiętaj to sobie!


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
1
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1472 punktów za:

Jakość:20Popularność:764
Wsparcie:2Ocena i wartość ocen:5
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:661
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Bars and Melody
Basia Użytkownik 11,513 pkt
764 czytelników Lut 17, 2016

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

66 Komentarzy

Bambinoskaa Użytkownik 535 pkt
Dziękuje za ten post. Na serio jest bardzo mądry i dowartościowuje <3 Jestem pewna że pomoze wielu osobom <3 <3
+1 głos
 
Najlepszy
Lut 21, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Na to liczę <3
tinka1234567890 Użytkownik 7,570 pkt
Pamiętam!
+1 głos
Lut 17, 2016
TINIxMichalentina Użytkownik 2,132 pkt
Bardzo fajny post, daje duźo do myslenia :)
Genialny! ♡
+1 głos
Lut 17, 2016
Edzikkkk Użytkownik 4,043 pkt
tak, oby wiecej takich postów :)
KlaudiaK Użytkownik 5,300 pkt
Coś dla mnie...dzięki wielkie :)
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Proszę :) jeśli chcesz zawsze możesz ze mną popisać :D
Edzikkkk Użytkownik 4,043 pkt
dla mnie te :)
kislowa Użytkownik 292 pkt
Świetny post! Fajnie, że pojawiają się tez tutaj o takiej tematyce :)
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Dawno go pisałam i się nie spodziewałam, że zostanie dodany xD
Edzikkkk Użytkownik 4,043 pkt
dokładnie, takie też się tu przydają :)
Paula Bambino Użytkownik 4,460 pkt
SUPER!!!! Basia <333
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Paula <33
Edzikkkk Użytkownik 4,043 pkt
<3
krzysieg Użytkownik 5,490 pkt
Fajny post. Daje do myślenia.
+1 głos
Lut 17, 2016
Edzikkkk Użytkownik 4,043 pkt
potwierdzam :3
Szaliczka Użytkownik 11,668 pkt
OJEZU! Post genialny! Daje dużo do myślenia, dziekkuje ♥♥
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Proszę <3
Izka98 Użytkownik 1,504 pkt
super post :)
+1 głos
Lut 17, 2016
Monia143 Użytkownik 552 pkt
Super post <3
+1 głos
Lut 17, 2016
Klaudiaa143 Użytkownik 1,494 pkt
Super post ♥ Daje do myślenia ♥
+1 głos
Lut 17, 2016
smerfetkaa Użytkownik 110 pkt
Mega!
+1 głos
Lut 17, 2016
Black Polaco Użytkownik 1,118 pkt
swietny post :)
+1 głos
Lut 17, 2016
juldop Użytkownik 4,726 pkt
jejku super post mega^^ :D
+1 głos
Lut 17, 2016
Wiktoria Bąk Użytkownik 12,054 pkt
wszystko ładnie ze sobą współgra :)
+1 głos
Lut 17, 2016
Mad Admin 325,131 pkt
Świetny post, naprawdę ♥ Gratuluję ;)
+1 głos
Lut 17, 2016
Pani Różoffa :3 Użytkownik 185 pkt
Dzięki :* Wcale nie jest fajne wyzywanie od bycia ''nikim'' .. Świetny post :*
+1 głos
Lut 17, 2016
Laura Izabela Bastek Użytkownik 69,786 pkt
Świat jest piękny, mimo bólu i cierpienia!'' pięknie to ujełas. Gratki dla ciebie <3
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Dziękuję <3!
Arletka Użytkownik 6,015 pkt
Zgodzę się z tym, ganielnie ujęte <3
Duszekkk Użytkownik 5,864 pkt
mega ze podjelas sie takiego tematu :3 podoba mi sie mega post !
+1 głos
Lut 17, 2016
Iguu Użytkownik 5,589 pkt
Genialny post! <3
+1 głos
Lut 17, 2016
agnieszkamalinowska Użytkownik 469 pkt
bardzo fajny post :)
+1 głos
Lut 17, 2016
Karinazmc Użytkownik 82 pkt
Interesujacy post :)
+1 głos
Lut 17, 2016
younggunner Użytkownik 11,777 pkt
Cudny post! Fajnie, że o tym napisałaś może się przydać wielu osobom :)
+1 głos
Lut 17, 2016
NikolaF Użytkownik 5,323 pkt
No bardzo się z tobą zgadzam!!
Arletka Użytkownik 6,015 pkt
Na pewno się komuś przyda!
Parpetummobile Użytkownik 38,168 pkt
Świetny post, aby duzo osob go zobaczylo :3
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Oby <3!
Michael Clifford Użytkownik 11,283 pkt
O cie! Mega post! <3
+1 głos
Lut 17, 2016
KamiLLA Użytkownik 1,062 pkt
Mega post , świetnie piszesz
+1 głos
Lut 17, 2016
Violetta Forever Użytkownik 1,192 pkt
*-*
+1 głos
Lut 17, 2016
DirectionerForever97 Użytkownik 109,658 pkt
Świetny artykuł ♥♥♥ Na pewno daje on dużo do myślenia :*
+1 głos
Lut 17, 2016
Zoe_K Użytkownik 1,366 pkt
Klasa mnie nienawidzi. Od sześciu lat. Idole mi pomogli, to jeden jedyny fakt. :)
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Miałam to samo :/ Dasz radę!
_weronika Użytkownik 4,297 pkt
Twój post podniósł mnie trochę na duchu. Dziękuję. <3
+1 głos
Lut 17, 2016
beata_b99 Użytkownik 67,669 pkt
Widzę że coraz więcej osób  porusza ten temat. I bardzo dobrze.... Na pewno takie posty są bardzo motywujące i zachęcające :)
+1 głos
Lut 17, 2016
NikolaF Użytkownik 5,323 pkt
Są bardzo motywujące!
Annevue Użytkownik 649,900 pkt
Piękny post, gratki za jego napisanie :)
+1 głos
Lut 17, 2016
Nitka xD Użytkownik 5,087 pkt
Piękny post, Basiu! Mega motywujący ♥ Wzruszyłam się :')
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
nie wolno płakać <3!
Nitka xD Użytkownik 5,087 pkt
Jest jeden przypadek, w którym powinnaś się że mną zgodzić - łzy szczęścia. Wtedy wolno ♥
Dirty Dancing Użytkownik 492 pkt
zapamietam!
+1 głos
Lut 17, 2016
Andżi Użytkownik 1,190 pkt
♥Super post,ale nie dam sobie rady :c Tag znęcają się na de mną i inne ale zawsze jestem sobą :D ♥
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Pamiętaj! Nigdy nie wolno się poddawać! Ci ludzie są bezduszni, ponieważ cieszy ich znęcanie się nad tobą! Jeżeli będziesz chciała ze mną o tym porozmawiać to śmiało :D Możesz mi się wyżalić <3
iBateria_Pjozia Użytkownik 69 pkt
Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem prześladowców, bo tak naprawde to nie osoby prześladowane nie mają talentu czy niezyklosci w sobie tylko te które przesladuja nie maja co robic ze swoim życiem dlatego ingerują w życie slabszych ❤
+1 głos
Lut 17, 2016
Ilona_R5er Użytkownik 255 pkt
Coś dla mnie heh :3
+1 głos
Lut 17, 2016
idkjulk.axx Użytkownik 3,752 pkt
Uwielbiam cię za ten post x
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Mimo to słyszeć <3!
justalexesx Użytkownik 184 pkt
SUPER! <3 Będę pamiętać! Daje do myślenia! <3 Dzięki z rady! <3
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Proszę <3
natalia16 Użytkownik 923 pkt
W dzisiejszych czasach trzeba mieć mega silną psychikę i mocny kręgosłup
+1 głos
Lut 17, 2016
Karyna Chanyeola Użytkownik 4,032 pkt
"Ciesz się życiem!"
+1 głos
Lut 17, 2016
natalia16 Użytkownik 923 pkt
Najgorsze jest to, że jaki byś nie był to ludzie i tak znajdą jakiś powód by gnębić innych
+1 głos
Lut 17, 2016
natalia16 Użytkownik 923 pkt
Nie  rozumiem skąd w ludziach jest tyle nienawiści i jadu...
+1 głos
Lut 17, 2016
Natalia Jaros Użytkownik 654 pkt
Świetny post! ❤
+1 głos
Lut 17, 2016
intekk Użytkownik 94 pkt
fajny post :D
+1 głos
Lut 17, 2016
intekk Użytkownik 94 pkt
megaa :D
+1 głos
Lut 17, 2016
Oliwia Łapacz Użytkownik 3 pkt
może faktycznie zacznę tak robić..
+1 głos
Lut 17, 2016
Basia Użytkownik 11,513 pkt
Najlepiej <3
Weronika Olszewska Użytkownik 97 pkt
Fajny post
+1 głos
Lut 18, 2016
blackyx37 Użytkownik 7,935 pkt
ciekawy wpis :) daje do myślenia !
+1 głos
Lut 18, 2016
Ala Kaźmierczak Użytkownik 8 pkt
Mądry post. Daje do myślenia
+1 głos
Lut 18, 2016

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
113 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 113 Gości
Dziś posty czytano : 2595 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 6

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post