+14 głosów
(postid: 242473) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Paweł Wawrzeńczyk - młody wokalista, wystąpił w Nominacjach do Konkursu Fanta Future Young Stars oraz sam przetłumaczył piosenkę Stressed Out którą następnie zaśpiewał i udostępnił nam żebyś posłuchali oraz ocenili jego wyczyn.

WYWIAD

Wywiad by przeprowadzony telefonicznie. Mieliśmy przeszkody ale je pokonaliśmy i udało się mamy wywiad.  Parę słów o Pawle na samym końcu oraz jego Social Media. Zapraszam do wysłuchania jego Coveru Stressed Out . W komentarzach napiszcie z kim byście chcieli przyszył wywiad .

Miłego czytania.-Ile masz lat ?


-Mam 19 lat.


-Kiedy się urodziłeś? Gdzie?


-Urodziłem się w Kielcach, 2 marca 1997. Co prawda miałem się urodzić 2 kwietnia ale stwierdziłem, że zrobię mojej mamie niespodziankę i urodziłem się miesiąc wcześniej. 


-Mieszkasz dalej w Kielcach?


-Tak ale jeszcze nie wiadomo jak to będzie, bo właśnie napisałem maturę. Możliwe, że przeprowadzę się do Warszawy. Ale to się jeszcze okaże. Póki co – jestem w Kielcach.


-Będziesz zmieniał swoje pasje, czy zostaniesz do końca swoich dni przy muzyce?


-Jestem przekonany, że do końca swoich dni zostanę przy muzyce dlatego, że jest to moja największa pasja. Kiedy raczkowałem lata temu w tej branży, zaczynałem pisać pierwsze swoje teksty, pierwszą muzykę, to zauważyłem, że emocje są jedynym międzynarodowym językiem, który rozumie każdy człowiek stąpający po tej planecie. To jest naprawdę niesamowite! Każdy z nas dobrze zna takie emocje jak radość, smutek, czasami zawód spowodowany jakimś niepowodzeniem. Każdy to zna z autopsji. Te emocje towarzyszą nam każdego dnia. Zakochałem się w opisywaniu takich zdarzeń i zauważyłem, że potrafię dotrzeć do ludzi właśnie poprzez muzykę i teksty, które piszę. Nie wyobrażam sobie innego życia. Widzę siebie za dziesięć lat tam gdzie jestem obecnie, czyli na scenie... albo ewentualnie w studiu nagrań, gdzie komponuję i nagrywam nowe rzeczy. To daje mi ogromną radość, tym bardziej kiedy widzę radość u innych.


-Jak wspominasz swój pierwszy występ?


-Łoooo haha, pierwszy występ był bodajże w 2013 roku. Grałem wtedy w takim zespole, nazywał się ZJD. To był mój pierwszy taki poważniejszy zespół, gdzie dniami siedzieliśmy w sali prób, rozmawialiśmy. Często zanim zaczęliśmy grać, połowa próby mijała - tak nam się dobrze ze sobą rozmawiało. Siedzieliśmy z przyjaciółmi, komponowaliśmy nasze własne kawałki. W pewnym momencie stwierdziliśmy, że chcemy się pokazać, dotrzeć do szerszej publiczności. Szybko znaleźliśmy miejsce na debiutancki koncert, był to klub Kotłownia w Kielcach. Nasz debiut zbliżał się wielkimi krokami, emocje sięgały zenitu. Wszyscy byliśmy bardzo zestresowani. Dzień przed koncertem wydarzył się pewien nieprzyjemny incydent, kiedy wokalistka zadzwoniła do mnie z informacją, że z powodu anginy nie wystąpi z nami na koncercie. Wyobrażasz sobie to? Nie da rady zaśpiewać dzień przed koncertem... jakby stresu było mało. Zebrałem się z chłopakami na naradę i stwierdziłem Dobra chłopaki, to ja zaśpiewam za nią. Z tym śpiewaniem zostało tak już do dzisiaj. Kiedy wyszedłem po raz pierwszy na scenę, totalnie stremowany nie tylko faktem debiutu zespołu, ale również debiutu wokalnego, całkowicie miękły mi nogi. Ale jednak przełamałem się, wyszedłem na tę scenę i kiedy zobaczyłem przed sobą tyle uśmiechniętych twarzy - poczułem na własnej skórze tą niesamowitą energię bijącą od ludzi. Wiedziałem, że scena jest miejscem w którym pozostanę na dłużej.


-Kariera solowa, czy z zespołem?


-Dobre pytanie, wiesz? Grałem w swoim życiu w wielu zespołach i doszedłem po pewnym czasie do wniosku, że jednak stawiam na solową karierę. Z prostej przyczyny: jestem bardzo krytyczny wobec siebie. Zwracam uwagę nawet na najmniejsze szczegóły, czy to w kompozycji, aranżacji, czy w tekstach. Co za tym idzie jestem również krytyczny wobec innych, naprawdę ciężko się ze mną pracuje. Jestem bardzo wymagający. Jak się jednak później okazuje, diabeł tkwi w szczegółach i te wymagania popłacają. Zauważyłem po pewnym czasie gry w zespołach, że emocje i wartości, które siedzą bezpośrednio we mnie, mogą wypłynąć w najmniej zniekształconej postaci tylko wtedy, kiedy skupię się na solowej karierze. Wydaje mi się, że to właściwa droga.


-Stressed Out z twoim tłumaczeniem. Widzę, że na twoim kanale jak na razie masz tylko dwa covery, może nagrywałeś coś więcej ale nie udostępniałeś. Planujesz wydanie jakiejś własnej autorskiej piosenki?


-Zarówno ze Stressed Out, jak i innymi moimi coverami sprawa wygląda tak, że traktuję je bardzo poważnie. Zdaję sobie doskonale sprawę, że jest to ogromne wyzwanie. Za każdym razem kiedy pracuję nad jakimś nowym coverem czuję na sobie brzemię oryginału. Wiem, że każdy kto usłyszy moje wykonanie będzie je porównywał do pierwowzoru. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że czasem strasznie ciężko jest sobie wyobrazić co dany artysta czuł podczas śpiewu, pisania tekstu. Jest to niezwykle ciężka rzecz do odtworzenia, dlatego staram się w każdym coverze umieszczać cząstkę siebie. Kiedy wypuszczałem 7 Years umieściłem ją w postaci mojej aranżacji, podkładu w którym nagrałem każdy z instrumentów. Jestem o wiele bardziej zadowolony z takiej wersji, gdyż wiem, że przedstawiam odbiorcom kawałek mnie, mimo śpiewania czyjejś piosenki. Myślę, że ludzie to doceniają. Piosenka Stressed Out jest mi niezwykle bliska. Kiedy usłyszałem ją po raz pierwszy, od razu wiedziałem, że muszę ją nagrać. Zakochałem się w tekście. Zdawałem sobie sprawę, że nie każdy zna angielski na tyle dobrze żeby w pełni zrozumieć przekaz, dlatego zdecydowałem się przetłumaczyć tekst. Nie chciałem śpiewać tej piosenki w oryginalnym języku. Tekst nie jest przetłumaczony dosłownie, bo wyszło by to po prostu kiepsko. Stwierdziłem, że najlepszym kompromisem będzie przetłumaczenie tekstu w sposób oddający sens i głębie emocji, a nie słowo w słowo. To był dobry zabieg, myślę że wyszło fajnie. Jeśli chodzi o moje piosenki solowe, przy okazji Fanta Future Young Stars zaśpiewałem na żywo w radiu swoją autorską piosenkę pt. Odlatuję. Nie ma jej w internecie, napisałem ją jakiś czas temu. Jest to piosenka niezwykle mi bliska, trochę smutna ze sporą dozą nadziei. Dostałem spory odzew, że ta piosenka się podoba. Bardzo mnie to cieszy, jednakże wciąż tkwię w wirze twórczym. Przez ostatnie dwa miesiące napisałem kilkadziesiąt piosenek wciąż wytrwale poszukując tej, która w moim wyobrażeniu byłaby debiutem idealnym. I muszę wam zdradzić, że tydzień temu (wreszcie) udało mi się napisać taką piosenkę. Jest naprawdę mocna. Nie będę na razie zdradzał tytułu, ale jestem przekonany, że gdy tylko jakaś wytwórnia fonograficzna zdecyduje się ją wydać, usłyszy o niej wiele osób. Opowiada o bardzo specyficznej emocji, ale z nieco innej perspektywy, nietypowej i bardzo ciekawej. Ale nie zdradzam więcej... pozostawię was trochę w niepewności.


-Masz jakieś koncertowe plany na ten rok? Występy, festiwale?


-Przede wszystkim ciężka praca nad sobą. Będę ćwiczył śpiew, jest tam cięgle sporo rzeczy do roboty. Jeżeli chodzi o koncerty, to w przyszłym miesiącu wystąpię na sporym festiwalu w Bieszczadach. Znajduje się on w samym środku Bieszczad, atmosfera jest niesamowita. Scena jest umiejscowiona pośród zielonych wzgórz i dolin... wyobraźcie sobie te widoki. Coś pięknego.


-Jaki gatunek muzyczny najbardziej do Ciebie przemawia?


-Słucham muzyki od dawna. Mój ojciec zawsze uwielbiał kolekcjonować płyty, ma bardzo pokaźną kolekcję winylowych. Od najmłodszych lat miałem styczność z bardzo różnymi stylami muzycznymi. Od jazzu i bluesa po reggae, a nawet elektronikę! Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każdy z gatunków jest bardzo inspirujący. Kiedy słucham klasycznego jazzu Raya Charlesa, Nat King Colea, czy Mylesa Davisa dostrzegam piękne, rzadko spotykane dzisiaj harmonie. Blues potrafi nas nauczyć prostoty. Tego, że cały czar tkwi czasami w jednym dźwięku, który jest zaartykułowany w taki sposób, że na całym ciele masz ciarki. A elektronika? Uczy tego, że synteza dźwięku daje możliwość tworzenia całkiem nowych brzmień. Aktualnie pop skradł moje serce, ze względu na różnorodność, każdego dnia zaskakuje mnie coraz bardziej. Każdy gatunek jest bardzo inspirujący. Słuchajcie czego się tylko da – od klasyki po dubstep. Zmienia się kompletnie punkt widzenia.


-Pytanie kontrowersyjne. Poprzednią edycję konkurs MyMusic i Radia Young Stars wygrała Agata Buczkowska, mimo to wydaje singiel dopiero teraz. Jak myślisz, dlaczego osoby, które nie wygrały konkursu (Sylwia Lipka, Radek Tarach), tylko były finalistami wydało single wcześniej?


-To jest bardzo trudne pytanie. Wytwórnia muzyczna to instytucja, która zajmuje się artystami w przemyślany sposób. To nie jest wszystko takie proste jak wam się wydaje. Wszystkie decyzje nie są robione pochopnie, pracuje nad tym sztab ludzi. Musicie zrozumieć, że konkursy młodych talentów to nie wyścig czy maraton. Celem takich konkursów jest przede wszystkim zachęcenie wszystkich młodych twórców do ruszenia tyłków i pokazania się światu. </div


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 562 punktów za:

Jakość:20Popularność:402
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:14
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:70
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Kategoria dla utalentowanych wokalnie ludzi, którzy chcą się pokazać
Klaudiusz Kebadiusz Użytkownik 62,556 pkt
402 czytelników Lip 21, 2016

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

7 Komentarzy

Bartok Użytkownik 1,609 pkt
Wywiad naprawdę spoko, ale ta piosenka Stressed Out przebiła wszystko! <33
+6 głosów
Lip 22, 2016
Pjonerhead Użytkownik 18,923 pkt
Super wywiad! Stressed Out w jego wersji to SZTOS! Mega utalentowany chłopak <3
+6 głosów
Lip 22, 2016
Wiktoria Bąk Użytkownik 12,054 pkt
I pomyśleć, że tak zdolny chłopak mieszka ode mnie jakieś 60 km!
Bardzo dobry wywiad. Moją propozycją do kolejnego będzie, hmm.. Może Weronika Juszczak lub Olivia Fok? :)
+5 głosów
Lip 21, 2016
DirectionerForever97 Użytkownik 109,658 pkt
To samo miasto co moje czyli Kielce oraz ten sam rocznik 1997  :P Słyszałam o nim podczas Young Future Festival i bardzo spodobał mi się jego głos .Był taki inny ♥ Mam nadzieję że spełni swoje marzenia i życzę mu tego ,bo zasłużył w 100% ♥ ♥ ♥ Następna osoba hmm może Magda Kotowska ? Czekam na więcej wywiadów ♥
+5 głosów
+100
Lip 22, 2016
Bajerka Użytkownik 247 pkt
Bardzo fajny wywiad <3
Uwielbiam Pawła i życzę mu żeby jego kariera się rozwinęła i żeby miał coraz więcej fanów!! :)
+5 głosów
Lip 22, 2016
Tywno Użytkownik 889 pkt
Fajnie się czytało<3
+4 głosów
Lip 31, 2016
Klarciocha Użytkownik 577,386 pkt
<<333
+2 głosów
Lip 2, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
140 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 140 Gości
Dziś posty czytano : 1510 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  557979 punktów
 2. Young Stars Festival
  45047 punktów
 3. Bartek Lovers
  43647 punktów
 4. Supiwerki
  40085 punktów
 5. Potterheads
  40074 punktów
 6. The 100
  39018 punktów
 7. SikorskiSquad
  33432 punktów
 8. Arturonators
  29990 punktów
 9. SERIALE
  25683 punktów
 10. GRY
  23213 punktów
 11. Life Is Strange
  22226 punktów
 12. Famous In Love
  22192 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20181 punktów
 14. Domisiaki
  18454 punktów
 15. Once Upon A Time
  17766 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17373 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17341 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13184 punktów
 19. YOUNG STARS
  12904 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12715 punktów
 21. Forza
  11761 punktów
 22. Sonbird Team
  10854 punktów
 23. Remonators
  10256 punktów
 24. Eurowizja
  10161 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9290 punktów
 26. Dua Lipa
  7987 punktów
 27. TALENTY
  6479 punktów
 28. MUZYKA
  6444 punktów
 29. Playstation VR
  6176 punktów
 30. FILMY
  5767 punktów
 31. Nintendo
  5331 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5128 punktów
 33. Detroit
  4991 punktów
 34. Tomb Raider
  4938 punktów
 35. Stranger Things
  4646 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4613 punktów
 37. INNE
  4601 punktów
 38. Progress Armia
  4287 punktów
 39. The Originals
  4235 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4221 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3995 punktów
 42. Bambinos
  3881 punktów
 43. Young Stars News
  3262 punktów
 44. Sport
  2891 punktów
 45. K-Pop
  2749 punktów
 46. American Horror Story
  2604 punktów
 47. God Of War
  2546 punktów
 48. YOUTUBE
  2270 punktów
 49. Kortezjanie
  2119 punktów
 50. Puthinators
  1937 punktów
 51. Sony Playstation
  1702 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  930 punktów
 54. FPS
  857 punktów
 55. Temorki
  854 punktów
 56. Team Rieger
  797 punktów
 57. R5Family
  632 punktów
 58. PC
  535 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  523 punktów
 60. Arianators
  514 punktów
 61. Uncharted
  481 punktów
 62. Zosiaki
  459 punktów
 63. LUDZIE
  414 punktów
 64. Directioners
  324 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  295 punktów
 66. Soy Luna
  295 punktów
 67. #talentobranie
  286 punktów
 68. 5SOSFam
  254 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  177 punktów
 71. Beautilles
  151 punktów
 72. The Good Place
  147 punktów
 73. Selenators
  135 punktów
 74. Donaty Agaty
  103 punktów
 75. Strzelanki
  102 punktów
 76. Orlandonators
  101 punktów
 77. Podróże
  87 punktów
 78. Swifties
  67 punktów
 79. Far Cry
  49 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1036 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post