W tym poście chciałbym pokazać Wam całą królewską rodzinę popu (król, królowa, książę, księżniczka)
Do jego dokonań w przemyśle muzycznym zalicza się rewolucyjne podejście do teledysków(zapoczątkowane przez wideoklip do piosenki „Thriller” z 1983) oraz zdominowanie rynku muzyki popularnej w latach 80. XX wieku. Był ponadto pierwszym czarnoskórym artystą, który uzyskał silne poparcie w telewizji, w szczególności MTV, która z korzyścią dla obu stron promowała jego pionierskie wideoklipy do piosenek Thriller czy Billie Jean. Spopularyzował też skomplikowane ruchy taneczne, takie jak moonwalk i robot dance. Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, jako wokalista rodzinnego zespołu The Jackson 5. Pierwszy solowy album Got to Be There wydał w 1971, będąc jeszcze członkiem grupy, z którą ostatecznie się rozstał w roku 1984. Pełną karierę solową artysta rozpoczął w 1979, zaś jej szczyt przypadł na przełom lat 80. i 90. XX wieku, po wydaniu albumu Thriller, którego światowa sprzedaż wynosi ponad 100 mln egzemplarzy. Po Thrillerze Jackson wydawał kolejne albumy osiągające wysokie pozycje na listach przebojów i sprzedaży: Bad , Dangerous , HIStory oraz Invincible . W swojej karierze otrzymał 13 nagród Grammy, a 13 spośród jego singli uplasowało się na pierwszych miejscach list przebojów w Stanach Zjednoczonych. W listopadzie 2006 Raymone Bain, rzeczniczka prasowa Jacksona, ogłosiła, że Michael Jackson sprzedał ponad 750 mln egzemplarzy płyt na świecie. Od 1988 do 2005 Jackson mieszkał w swojej posiadłości w Kalifornii, zwanej Neverland Ranch, gdzie zbudował park rozrywki i prywatne zoo, często odwiedzane przez dzieci. W 1993 artysta został oskarżony o molestowanie nieletnich. Wątek związku Michaela Jacksona z dziećmi pojawił się ponownie w 2003, po emisji dokumentu Living with Michael Jackson, jednak w 2005 został uniewinniony ze wszystkich zarzutów. Jackson miał troje dzieci: Michaela Josepha Jacksona Juniora (znanego jako „Prince”), Paris Michael Katherine Jackson oraz Prince’a Michaela Jacksona (znanego jako „Blanket”). Zmarł 25 czerwca 2009, w wieku 50 lat, prawdopodobnie w skutek nagłego zatrzymania akcji serca.
Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest Królową popu. Artystka wystąpiła w wielu filmach, grając zarówno pierwszoplanowe, jak i dalsze role. Zazwyczaj jej kreacje spotykały się z negatywnym odbiorem ze strony krytyków, choć jedna z nich, tytułowa w musicalu Evita (1996), przyniosła jej Złoty Glob w kategorii najlepszej aktorki w filmie komediowym lub musicalu. W 2008 artystka zadebiutowała filmem Mądrość i seks w roli reżyserki i scenarzystki. Na początku lat 90. założyła koncern Maverick, obecnie podległy korporacji Time Warner, a kilkanaście lat później fundację Raising Malawi, poza tym na rynku ukazywały i ukazują się liczne produkty sygnowane jej nazwiskiem. Od 2003 do 2009 pojawiały się kolejne książki dla dzieci autorstwa piosenkarki. Przez całą jej karierę obiektem zainteresowania mediów jest życie prywatne Madonny, która była dwukrotnie zamężna, najpierw z aktorem Seanem Pennem (1985–1989), a później z reżyserem Guyem Ritchie (2000–2008). Ma czwórkę dzieci: dwójkę biologicznych, urodzonych w 1996 i 2000 roku, oraz dwójkę adoptowanych z Malawi w latach 2006 i 2009. Szacuje się, że do dziś Madonna sprzedała około 300 milionów nagrań, co stanowi jeden z najwyższych wyników w historii muzyki rozrywkowej i najwyższy spośród artystów płci żeńskiej. W 2008 została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame, a w 2012 wystąpiła w przerwie meczu Super Bowl XLVI, który odniósł najwyższy wynik oglądalności w historii amerykańskiej telewizji. Jej trasy koncertowe należą do światowej czołówki w kwestiach sprzedaży biletów i dochodów pieniężnych. Jest laureatką dziesiątek nagród, w tym siedmiu Grammy, dwóch Złotych Globów i dwudziestu MTV Video Music Awards (w przypadku tych ostatnich jest to najwyższy wynik spośród wszystkich wykonawców). Madonna wywarła olbrzymi wpływ na inne piosenkarki popowe, a przez całą karierę wyznaczała trendy w różnych dziedzinach popkultury.
Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida. Pierwszy singel Biebera, „One Time”, został wydany w maju 2009, a za jego produkcję odpowiadali między innymi The-Dream i Tricky Stewart. W listopadzie tego samego roku premierę miał debiutancki minialbum wokalisty, My World, który uzyskał status platynowej płyty według RIAA za sprzedaż powyżej miliona egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych. Bieber stał się pierwszym artystą w historii, którego siedem piosenek z debiutanckiego wydawnictwa było notowanych na liście Billboard Hot 100[. W marcu 2010 ukazał się pierwszy album studyjny wokalisty, My World 2.0, który uplasował się na szczycie notowań w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i kilku innych państw. Premierę tejże płyty poprzedziła publikacja głównego singla – „Baby”; do 24 listopada 2012 roku wideoklip do „Baby” był najczęściej wyświetlanym i najczęściej komentowanym filmem w historii serwisu YouTube (rekord został pobity przez teledysk koreańskiego wokalisty PSY – Gangnam Style)[11]. Po wydaniu My World 2.0, Bieber wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową – My World Tour, wydał dwa albumy z remiksami – My Worlds Acoustic i Never Say Never – The Remixes, a także wystąpił w koncertowo-biograficznym filmie 3D na swój temat – Justin Bieber: Never Say Never. W listopadzie 2011 roku ukazał się drugi album studyjny Biebera, świąteczny Under the Mistletoe, który zadebiutował na 1. miejscu Billboard 200. W czerwcu 2011 magazyn „Forbes” umieścił Biebera na 2. miejscu listy najlepiej opłacanych postaci show-biznesu poniżej 30 roku życia; w okresie 12 miesięcy zarobił on bowiem 53 miliony dolarów. Bieber był jednocześnie najmłodszą osobą, a zarazem jednym z zaledwie 7 muzyków w zestawieniu. Z kolei w 2012 roku „Forbes” wyróżnił go na 3. pozycji zestawienia najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym dochodem w wysokości 55 milionów dolarów. Czwarty album studyjny Biebera pt. Purpose wydany w listopadzie 2015 zadebiutował na 1. miejscu najlepiej sprzedających się płyt listy Billboard 200. Od początków swojej kariery Bieber otrzymał szereg nominacji i nagród muzycznych, włączając w to statuetkę dla Artysty Roku, zdobytą na gali 2010 American Music Awards. Wokalista nominowany był również do Nagrody Grammy w kategoriach: Best New Artist i Best Pop Vocal Album.
W 2007 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Hollywood Records, który zapoczątkował jej karierę solową. Tego samego roku Miley wyruszyła w trasę Best of Both Worlds Tour, która zaowocowała filmem koncertowym Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert, wydanym rok później. W lipcu 2008 roku Cyrus wydała swój pierwszy album solowy Breakout, który przyczynił się do tego, że wokalistka umieszczona została na liście Top 100 magazynu Time. Kariera filmowa Miley rozpoczęła się wraz z obrazem animowanym Piorun z 2008 roku, gdzie dubbingowała Penny. Przewodnia piosenka z filmu, I Thought I Lost You, którą artystka nagrała w duecie z Johnem Travoltą, nominowana była do nagrody Złotego Globu. Rok później wyemitowano kinową kontynuację serialu Hannah Montana, o tytule Hannah Montana: Film. W 2009 roku Cyrus zaprezentowała bardziej dojrzały wizerunek za sprawą minialbumu The Time of Our Lives oraz roli w dramacie The Last Song, który miał premierę w 2010 roku. Z tej płyty pochodzi najlepiej sprzedający się singel w twórczości Miley, Party in the U.S.A.. W 2010 roku ukazał się kolejny album solowy wokalistki, Cant Be Tamed, który utrzymany jest w dance-popowym klimacie. Główny singiel z płyty o tym samym tytule pokazał nowy, bardziej seksualny wizerunek artystki. Forbes umieścił w 2010 roku Cyrus na 13. miejscu listy 100 najbardziej wpływowych postaci show-biznesu, z rocznym zarobkiem w wysokości 48 milionów dolarów. Natomiast magazyn Parade wyróżnił Miley jako najbogatszą nastoletnią gwiazdę, a jej wartość rynkową oszacował na około miliard dolarów. W kwietniu 2013 roku magazyn Maxim okrzyknął Miley najseksowniejszą kobietą świata. W wydaniu Księgi rekordów Guinnessa z 2011 roku Cyrus została uwzględniona jako najczęściej obecna na listach przebojów nastolatka, jako że w 2009 roku Party in the USA stał się jej 29. utworem notowanym na Billboard Hot 100.
Mam nadzieję, że post Wam się spodobał i bliżej poznaliście królewską rodzinę popu.