Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+19 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Takiego rozstrzygnięcia chyba nie spodziewał się nikt. I choć różnice w punktacji między fandomami ostatecznie nie są tak duże (zasięgi nadrobiły swoje), to jednak zwycięzca programu jest niepodważalny i bezwzględnie zaskakujący.

Większy NIE może więcej

Cel programu został osiągnięty, choć niekoniecznie aż takiego efektu się spodziewaliśmy - jedno jest pewne, formuła programu sprawia, że większy wcale NIE może być więcej, i duża grupa nie jest gwarancją awansu , nawet na etapie eliminacji. Tak samo potoczyło się to w minionej bitwie muzycznych fandomów, tak samo jest i teraz. 


Pamiętajcie jednak o jednym - nawołujemy o szacunek dla każdego fandomu - program jest kontrowersyjny, ale nie ma na celu skłócić fandomów, a sprawić, by te mogly się rozwijać i wzajemnie cross-promować (tym bardziej, że wielu fanow jedneog serialu ogląda też inny itd.) . Dlatego zachęcamy do sojuszy i pisania treści na różny temat mimo, że zbieracie punkty dla danego fandomu. Z tego też powodu nie podajemy w rankingu informacji dla kogo kto zbiera punkty i te informacje są ukryte dla użytkowników , aby zapobiec ew. nagonkom (że ktoś zbiera dla fandomu X , a powinien dla Y) . Jeśli ten element akcji nie będzie przez fandomy respektowany może dojść do usunięcia fandomu z programu . Szanujcie się, jeśli chcecie być szanowani.


Pamiętajcie też, że jesteśmy fanami bardzo wielu seriali z Bitwy i nie stosujemy żadnych zasad "faworyzacji" któregokolwiek z nich . Nie bawi na coś takiego, prowadzenie programów i całej akcji jest dla nas równie satysfakcjonujące jak dla Was i nie zamierzamy sobie tego psuć jakimkolwiek ustawianiem programów.


A teraz już do rzeczy :)


To, co spodziewaliśmy się, że będzie kluczową zaletą fandomu Violetty (V-Lovers) tak naprawdę ustawiło cały program. Oni już znali zasady programu, styl pytań i ich poziom trudności (który delikatnie mówiąc zaskoczył rywali) oraz to, co zrobić, by móc wygrać. Trzeba jednak przyznać, że V-Lovers po prostu się do programu przygotowali. 12 na 15 zdobytych punktów (nie odpowiedzieli tylko na pytanie z najwyższym stopniem trudności) to rewelacyjny wynik. Gratulujemy !


Ten sam wynik w Quizie przypdł dla fanów SKAM (12/15) . Nieco gorzej (ale tylko nieco) z pytaniami poradzili sobie przedstawiciele Riverdale . 9 punktów z Quizu to dobry wynik jak na pierwszą bitwę. W drugiej może być na pewno lepiej :) Problemy z odpowiedziami na pytania mieli natomiast przedstawiciele fandomu 13 Reasons Why . Fandom do tej pory jest poirytowany wczorajszą bitwą, uważa, że pytania były wyższego stopnia trudności od pozostałych i zwyczajnie są zdania, że ich fandom miał najtrudniej. Nasza odpowiedź jest jednoznaczna: jedno pytanie rzeczywiście było trudne ...ale każdy fandom takie jedno trudne pytanie miał. Nie chcemy , aby quiz wiedzy był prosty, bo wówczas upadłaby zasada turnieju wiedzy jako kluczowego elementu programu , a górę wzięłyby...lajki. Temu chcemy za wszelką cenę zapobiec, bo wówczas całą zabawa straciłaby sens i stała się całkowicie do przewidzenia. Owszem, pytania są trudne, ale to włąśnie one są wyzwaniem w Bitwie i one powodują, że program ma już trzecią serię. To podczas quizu są największe zwroty akcji i to quiz jest najbardziej nieprzewidywalnym elementem programu.


Nie chcemy z tego rezygnować, nie chcemy w tej edycji tworzyć pytań prostszych, niż zadawaliśmy youtuberom czy fandomom muzycznym. Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać poziom trudności programu...

A co z zasięgami ?

Program jest kontrowersyjny, ale niewątpliwie osiąga sukces. Z pierwszym odcinkiem dotarliśmy do ponad 100 tysięcy osób - fanów seriali, z czego aż 25% kliknęło w post i ponad 10% zareagowało. To rewelacyjny rezultat, biorąc pod uwagę, że posty Bitwy nie są sponsorowane. Pod względem zasięgu wygrały oczywiście fandomy najbardziej popularne - zwycięzcą jest fandom 13 Reasons Why, bardzo dobry wynik uzyskali też fani Riverdale , którzy podjęli tutaj między sobą równą rywalizację. Spokojne trzecie miejsce zdobyli fani SKAM i przewidywalne, ostatnie miejsce - fandom Violetty . Ten miał z tego co wiemy sojusz z fanami Soy Luny , innym serialem Disneya, ale nie udało im się pokonać wielkiej rzeszy fanów pozostałej trójki. 


Fandom Violetty poradzil sobie najlepiej na twitterze , natomiast w tej edycji wycofaliśmy się z punktów za SMSy . Z racji, że wszystkie fandomy wspólnie pracują na sukces serwisu, który docelowo pomóc może wszystkim (my z Fandoms.pl aktualnie nic nie zarabiamy, robimy to po prostu z pasji i czystej zajawki - żeby było jasne !), uznaliśmy, że jest to wystarczający dla nas argument, by wycofać z tej edycji SMSy . W zamian sponsor programu - firma Komputronik oferuje specjalną podstronę http://www.komputronik.pl/gazetka , na któej można kupić różne produkty w bardzo atrakcyjnych cenach, i zgodnie z zasadami każdy , kto coś kupi i podeśle nam tego dowód na adres komputronik@fandoms.pl , podając dla jakiego fandomu chce przyznać swój punkt, może w ten sposób zdobyć dodatkowe punkty dla swojego fandomu . 


O Premie telefoniczne wszystkie fandomy walczyły na równym poziomie i nie możemy tutaj podać jednoznacznego zwycięzcy. Każdy zebrał tu co mógł, a o premii decydowało wyłącznie szczęście.


Ciekawe było natomiast ostateczne głosowanie na stronie Radio Young Stars w kółkach. Tutaj jak już wiemy z poprzednich edycji, wielką rolę odgrywają sojusze z innymi fandomami...i już w pierwszym głosowaniu i Bitwie byliśmy tego świadkami. Fani Violetty przygotowali się i uzyskali niemal 40% głosów, co mogą uznać za wielki sukces. Pozostali uzyskali okolo 20% (23% Riverdale, 20% SKAM, 17% 13 Reasons Why) . To jednak nic w porównaniu z tym, co wydarzyło się w dogrywce . Pierwszy raz w historii całego programu i wszystkich edycji wynik bitwy został nierozstrzygnięty - fandomy Riverdale i SKAM otrzymały dokładnie po 50% głosów i tym samym oba fandomy nagrodziliśmy punktami .

W tej edycji chcemy postawić na jakość i wiedzę bardziej niż dotychczas - wzrost roli serwisu Fandoms na etapie Eliminacji

Postanowiliśmy - widząc Wasze zaagażowanie w tworzenie treści w serwisie, że Fandoms.pl w Bitwie Fandomów będzie miał duże znaczenie. Przypominamy, że w tej zabawie ilość stanowi jedynie 1/3 punktacji , a aż 2/3 przyznajemy za zaangazowanie i skuteczność tych, którzy się zarejestrowali. Zachęcamy tym samym do zaangazowania, bowiem co tydzień do zgarnięcia jest aż 16 punktów dla każdego fandomu w programie . Wyniki będziemy sumować przez łącznie 10 tygodni , i za każdym razem ranking liczony jest od nowa , tj. sumowane są tylko punkty zdobyte w danym tygodniu .


Rankingi fandomów ogłaszane będą na początku każdego tygodnia - pierwszy już możecie przeczytać tutaj . Kolejny ranking z aktywności w aktualnym tygodniu już za kilka dni ! :)


Pamiętajcie, że punkty w serwisie możecie zdobyć na wiele sposobów, które opisaliśmy tutaj . Zadanie będzie już nieco prostsze niż dotychczas, bowiem każdy fandom będzie miał swoich administratorów - Ci zadbają nie tylko o akceptację treści, ale przede wszystkim ich weryfikcję, aby żadne "głupoty" na stronie się nie pojawiły. Jakość treści to to, na czym bardzo nam na Fandoms zależy. Treści warto czytać, bowiem wiele pytań w Bitwie będzie właśnie powstawało na bazie Waszych postów .


Jednocześnie informujemy, że do współpracy z serwisem zaprosimy także fandomy muzyczne  a w dalszej kolejności - youtuberskie . Wszystkie będą mogły promować swoje grupy w serwisie i tym samym je rozwijać. Taki też mamy cel - zgromadzić w serwisie bardzo różne społeczności, które dzięki Fandoms.pl będą mogły nieustannie rosnąć w siłę . NIe ukrywamy też, że pracujemy już nad kwestią dodatkowych nagród za aktywność w serwisie . Decyzje w tej sprawie zapadną w ciągu kilku tygodni ale możecie być pewni, że jeśli zainteresowanie serwisem nadal będzie na takim poziomie, nagród za pisanie w serwisie nie zabraknie.


Cały czas zastanawiamy się też jakie dodatkowe profity zaoferować fandomom, które podjęły z nami współpracę. W tej kwestii pojawi się stosowny post (być może jeszcze dziś), w którym zapytamy Was o tą kwestię. Na pewno możecie liczyć na referencje od serwisu (które mogą Wam pomóc np. zdobyć w przyszłości wymarzoną pracę) oraz pomoc w zdobyciu akredytacji na różne wydarzenia . Ciąg dalszy nastąpi - mamy w tej kwestii ambitne plany :)

A co Wy sądzicie o wczorajszej Bitwie? Czy rzeczywiście pytania były takie trudne? I czy wynik Was zaskoczył ? :)

Piszcie! Czeka kolejna premia punktowa za najlepsze komentarze :)

Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 10633 punktów za:

Jakość:20Popularność:10266
Podziękowania:12Ocena:95
Wyróżnienia:0Komentarze:240

Piotr Baranowski Super Administrator
10,266 czytelników Lip 8, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

24 Komentarzy

Valide Safiye Sultan Zarejestrowany użytkownik 3,076 punktów 24
Gratuleacje Violetta
+15 głosów
Lip 8, 2017
Kr3jzoL Zarejestrowany użytkownik 15,923 punktów 4 48
Jest tak jak kiedyś pisałem. Najważniejszy będzie Quiz w którym nawet najmniejszy fandom ma szansę z tym największym u efekty tego można zobaczyć już w pierwszej bitwie.
+14 głosów
Lip 8, 2017
MysiaMazur Zarejestrowany użytkownik 1,612 punktów 1 14
Gratuluje V-Lovers i pozdrawiam inne grupy ciekawe kto wygra w grupie B  
+11 głosów
Lip 8, 2017
kacper0623 Użytkownik zweryfikowany 258,857 punktów 2 7 13
Brawo V-Lovers i pamiętajcie trzymamy się razem <3
Mój ulubiony moment z wczoraj to zdecydowanie pytanie o piosenkę "Only You".Kilka minut przed zadaniem pytania zastanawialiśmy się kto jest jego wykonawcą w oryginale (W "Once Upon A Time" ta piosenka też pełni pewną rolę).Potem się śmialiśmy, że Piter to chyba jakiś podsłuch ma Jeszcze raz wielkie gratulacje V-Lovers <3
+10 głosów
Lip 8, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
To było niesamowite hahahah
Sumienie Użytkownik zweryfikowany 636,586 punktów 2 6 18
V-Lovers miały niezłego kopa.
Pytania były proste dla wszystkich drużyn.
Poradziliśmy sobie jak i w głosowaniu, jak i w Twitterze
Violetta nigdy nie umrze, i po tym też widać że Para Siempre Juntos Somos Mas ;)
Czekam na kolejne bitwy i na nowych administratorów od fandomów
+10 głosów
Lip 8, 2017
Mad Użytkownik zweryfikowany 324,557 punktów 3 8 17
Co do bitwy - bylo bardzo fajnie, spore emocje, spoko atmosfera, podobało mi się i czekam na kolejne bo to moj ulubiony program zdecydowanie. A kiedy dowiemy się kto dostał rolę jako opiekun danego fandomu?
+9 głosów
Lip 8, 2017
tofina5 Użytkownik zweryfikowany 30,454 punktów 5
Tak jak pisałam w poprzednim poście wiedziałam, że Violetta może nas zaskoczyć; nie liczy się ilość tylko jakość. Gdy przedstawiłeś grupy, większość osób współczuło Violettcie od razu stawiając ich na przegranej pozycji. Inne małe fandomy powinny brać przykład z tego serialu i pokazać, że oni też potrafią się tak zmotywować i wygrać z większym przeciwnikiem.
 Duży zaskoczeniem lecz trochę nie pozytywny jest 13rw spodziewałam się, że dojdą do finału, ale niestyt wyszło jak wyszło.
+9 głosów
Lip 8, 2017
Zielony_Kapturek Zarejestrowany użytkownik 70,516 punktów 1 2 8
Uważam, że jak najbardziej zasłużenie dani Violetty wygrali. To była zaciekła bitwa i V - lovers pokazali w niej klasę. Gratulacje również dla innych fandomów, które się nie poddały w żadnym momencie. Szkoda tylko, że niektóre pytania były bardzo trudne i prawie nie związane z serialami. Jednak pytania dla każdego fandomu były na równym poziomie
Oby więcej takich ekscytujących rozgrywek. Mam nadzieję, że to pokazało, że mniej doceniane fabdomy również są silne
+9 głosów
Lip 8, 2017
Mczaki212 Zarejestrowany użytkownik 871 punktów 5
Świetna bitwa!
+9 głosów
Lip 8, 2017
Landfiona Zarejestrowany użytkownik 1,211 punktów 2
Gratulację!
Ja sie przedewszystkim cieszę że dzięki tej  bitwie poznałam ten świetny portal
+9 głosów
Lip 8, 2017
Sylwia Kostka Zarejestrowany użytkownik 60,295 punktów 3 91
Gratulacje  Violetta  :-)
+9 głosów
Lip 8, 2017
V-loverStuleciak3456 Zarejestrowany użytkownik 8,673 punktów 16
Drugi najlepszy serial <3
+8 głosów
Lip 8, 2017
x_nata_x Zarejestrowany użytkownik 467 punktów 1
Żałuję, że nie obejrzałam  Były na pewno wielkie emocje
+6 głosów
Lip 8, 2017
Ostazja Zarejestrowany użytkownik 1,049 punktów
Że tak powiem, te oskarżenia o to, że pytania były MEGA TRUDNE  są głupie xD No co jak co, ale każdy fandom miał jedno pytanie trudne, resztę łatwą. Wypominają, że oni mieli utrudnione zadanie z pytaniami, a nie nie pochwalą się, że nie znali daty urodzin Katherine, aktorki grającej Hannah. Ludziska moje kochane, to jest bitwa z wiedzy o seriali. Czyli macie wiedzieć wiadomości o serialu, ich bohaterach, aktorach, soundtracku, ciekawostkach. Nie wiem, czy myśleliście, że przyjdziecie, powiecie ile taśm było w serialu, jak miała na imię główna bohaterka, kto wyprodukował serial i wygracie. Reprezentanci powinni być dobrze przygotowani. Trochę się ogarnijcie. Bo też te komentarze na waszej grupie trzymają taki poziom, że hej ;)


 A oprócz tego to wczorajsza bitwa bardzo mi się podobała! <3
+6 głosów
Lip 8, 2017
Kludinek Zarejestrowany użytkownik 18 punktów
Gratuluję V-Lovers, ale osobiście liczyłam na Riverdale
+6 głosów
Lip 8, 2017
nacia133911 Zarejestrowany użytkownik 9,818 punktów 14
ciekawa rywalizacja, gratulacje Violetta
+6 głosów
Lip 8, 2017
An Zarejestrowany użytkownik -3,576 punktów 1 3 20
Niestety nie mogłam słuchać wczorajszej bitwy,zwycięzcom gratuluję
+5 głosów
Lip 8, 2017
mloda34 Zarejestrowany użytkownik 3,489 punktów 24
Gratulacje dla Violetta
+5 głosów
Lip 9, 2017
Sympatia Zarejestrowany użytkownik 39,385 punktów 3
V-lovers, w nas jest wielka siła i choć wiele osób odeszło z naszego fandomu, poraz kolejny udowodniliśmy, że nie liczy się liczebność, a jakość. Chciałabym pogratulować także innym fandomom za to, że walczyli do końca, choć szacunku do nas wcale nie mieli Gratuluję również całemu składu V-lovers, który bardzo dobrze się przygotował <3 Czekam na kolejną Bitwę i na przyszłość dla innych fandomów: zastanówcie się pięć razy zanim coś napiszecie
+4 głosów
Lip 8, 2017
Waleczny P. Zarejestrowany użytkownik 88,544 punktów 2 3 88
Gratuluję wszystkim grupom Tym, co słabo poszło, życzę udanego, następnego razu
+3 głosów
Lip 9, 2017
Lucja002 Zarejestrowany użytkownik 100 punktów 1
Gratulacje V-Lovers jak najbardziej zasłużona wygrana. Czekam na kolejne bitwy w których mam nadzieję wygra Riverdale (trzymam kciuki <3).
+2 głosów
Lip 8, 2017
DirectionerForever97 Administrator 125,961 punktów 4 7 15
Tak mnie osobiście fani Violetty mocno zaskoczyli Widać że bardzo dobrze przygotowali się do bitwy! Za to wielkie brawa dla nich ♥ Zresztą każdy z fandomów walczy niesamowicie i też jest zgrany tutaj za co też należą się wszystkim brawa! ♥
+2 głosów
Lip 8, 2017
n_sliwinska Zarejestrowany użytkownik 1,395 punktów 1
Nie potrafię wybrać pomiędzy Riverdale, a SKAM, dlatego cieszę się, że oba seriale mają taką samą liczbę punktów.
+1 głos
Lip 9, 2017
xvmbbh Zarejestrowany użytkownik 49,681 punktów 5
Moim zdaniem pytania Dla fanów 13rw nie mogły być inne, bo serial ma tylko 13 odcinków, a to jest zupełnie co innego, jak serial ma dużo sezonów po -dzieścia odcinków i wtedy są pytania o szczegóły. Gratulacje dla V-Lovers! Pokazaliście że nie doceniają was, a potraficie ❤
+1 głos
Lip 9, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
117 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 117 Gości
Dziś posty czytano : 24289 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

 1. Bambinos
  90202 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  61175 punktów
 3. Jereminators
  52878 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7082 punktów
 1. Paulina Korejke 3
  31948 punktów
 2. Heartbreaker
  15823 punktów
 3. justine_drzewo
  7441 punktów
 4. Malwina Konat
  3610 punktów
 5. JakubWichowski
  1182 punktów
 6. sandracz56
  665 punktów
 7. natusia_766
  186 punktów
 8. olaczaplicka
  146 punktów
 9. bemorehappy2003
  83 punktów
 10. x_kinga.xx
  59 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  66498 punktów
 1. oliviaxy (Rywal)
  18812 punktów
 1. Asia Skoczylas (Redaktor)
  42716 punktów
 1. zuzia11 (Rywal)
  5944 punktów
 1. Bambinos
  90202 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  61175 punktów
 3. Jereminators
  52878 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7082 punktów
 5. Misiaki Sysi
  6622 punktów
 6. Riverdale
  3217 punktów
 7. Beliebers
  3079 punktów
 8. Once Upon A Time
  2118 punktów
 9. Kluseczki Olgi
  992 punktów
 10. Beautilles
  137 punktów
 11. MMers
  82 punktów
 12. Selenators
  73 punktów
 13. Sheerios
  44 punktów
 14. Supiwerki
  43 punktów
 15. Directioners
  41 punktów
Kontakt Post