+13 głosów
(postid: 297969) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Eurowizja, jest chyba największą muzyczną imprezą w Europie. Organizowana corocznie, od 1956 roku. W pierwszym konkursie, wzięło udział zaledwie 7 państw. W całej historii Eurowizji udział wzięły aż 52 państwa, również te spoza Europy, np. Azerbejdżan czy, od 2015 roku, Australia.


Polska, w Konkursie Piosenki Eurowizji, zadebiutowała w 1994 roku.

W poście przedstawię reprezentantów na przestrzeni lat 1994-2005, oraz kilka ciekawostek na ich temat.

Edyta Górniak To nie ja! - 1994 rok

Był to 39. Konkurs Piosenki Eurowizji, organizowany w stolicy Irlandii, Dublinie. Telewizja Polska wytyczyła, znaną nam wszystkim, bardzo utalentowaną, Edytę Górniak, jako pierwszą w historii reprezentantkę Polski. Kandydatka zaproponowała trzy utwory, z których ostatecznie wybrała piosenkę "To nie ja!". Z pewnością każdy w naszym kraju zna tę piosenkę. Piosenkarka zachwyciła swoim głosem wiele osób. Dostała maksymalne noty (12 punktów) od takich krajów jak: Wielka Brytania, Austria, Estonia, Francja i Litwa. Zdobyła łącznie 166 punktów, co zaowocowało historycznym, drugim miejscem. Żaden kolejny reprezentant Polski nie wyrównał, ani nie pobił tego wyniku.


Ciekawostki:

* Edyta przeziębiła się w trakcie pobytu w Irlandii

* Niemalże została zdyskwalifikowana, gdyż na próbie, dzień przed finałem, zaśpiewała fragment piosenki, w języku angielskim, co było naruszeniem regulaminu, ponieważ każda propozycja musiała być zaśpiewana w języku ojczystym.

* Kompozytor piosenki, tuż po konkursie, został oskarżony przez pewnego izraelskiego piosenkarza o plagiat jego piosenki. Zarzuty jednak odrzucono.

Justyna Steczkowska Sama - 1995 rok

40. Konkurs Piosenki Eurowizji, rok 1995, po wygranej Irlandii, znów organizowany w Dublinie. Reprezentowała nas, również bardzo znana Justyna Steczkowska, z piosenką "Sama". Nasza kandydatka otwierała konkurs finałowy, 13 maja. Zajęła wtedy 18. miejsce z wynikiem 15 punktów.


Ciekawostki:

* podczas występu towarzyszył jej chórek, w którym śpiewała m.in. jej młodsza siostra - Magda Steczkowska.

* Piosenkarka przyznała, że patrząc z perspektywy czasu, jej występ był trochę słaby.

Kasia Kowalska Chcę znać swój grzech - 1996 rok

Reprezentantką, podczas 41. Konkursu Eurowizji w Oslo, była Kasia Kowalska, z piosenką "Chcę znać swój grzech". W finale, 18 maja, z 31 punktami, zajęła 15. miejsce.


Ciekawostka:

* Artystka, po kilku latach przyznała, że samolot, którym wracała z konkursu wpadł w dziurę powietrzną i od tamtej pory odczuwa strach przed lataniem.

Anna Maria Jopek Ale jestem - 1997 rok

TVP wybrało wewnętrznie w 1997 roku, Annę Marię Jopek, jako reprezentantkę Polski w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. W finale, zorganizowanym 3 maja w Dublinie, zajęła 11. miejsce z wynikiem 54 punktów.


Ciekawostki:

* podczas występu, orkiestrą dyrygował Krzesimir Dębski, który był jednym z członków jury podczas preselekcji w 2017 roku.

* Piosenkarka przyznała, że po konkursie dostała wiele propozycji podpisania kontraktów wydawniczych.

Sixteen To takie proste - 1998 rok

Rok 1998, TVP ponownie postanowiło wybrać reprezentanta wewnętrznie. Tym razem postawili na zespół Sixteen z piosenką "To takie proste". Finał imprezy odbył się 9 maja w Birmingham. Zespół ostatecznie skończył na miejscu 17. z 19 punktami.


Ciekawostka:

* Zespół otrzymał 19 punktów, z czego jedną notę - 10 punktów, od komisji jurorskiej z Rumunii.


Mietek Szcześniak Przytul mnie mocno - 1999 rok

44. Konkurs Eurowizji, Mietek Szcześniak z utworem "Przytul mnie mocno". Finał odbył się wtedy 29 maja, w Jerozolimie. Pan Mieczysław zdobył łącznie 17 punktów i zajął 18. miejsce.


Ciekawostka:

* Pan Mieczysław w 2011 roku wyznał, że konkurs nauczył go, iż nie powinien śpiewać w takich miejscach, gdzie nie powinien, dodając, że jego zadaniem jest śpiewać tam, gdzie liczy się doba muzyka i wykonanie.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2000

Niestety, TVP nie mogła wystawić reprezentanta na 45. Konkurs Piosenki Eurowizji, ze względu na słaby wynik poprzedniego kandydata z Polski.

Andrzej Piasek Piaseczny 2 Long - 2001 rok

W 2001 roku, podczas 46. Konkursu Eurowzji w Kopenhadze, reprezentantem Polski został "Piasek". Nie zgodził się jednak na propozycję piosenki ze strony telewizji, więc stworzył inną piosenkę we współpracy z Robertem Chojnackim. Początkowo założeniem było zaśpiewanie piosenki "Z kimś takim", jednak ostatecznie wybrano jej anglojęzyczną wersję - "2 Long".

Andrzej Piaseczny, w finale, 12 maja, zdobył 11 punktów i 20. miejsce.


Ciekawostka:

*Wokalista na scenie wystąpił w brązowym futrze, który po pewnym czasie zdjął. Został wtedy wyróżniony Nagrodą im. Barbary Dex, dla najgorzej ubranego wykonawcy.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2002

Zgodnie z ówczesnym regulaminem, Polska ponownie nie mogła wysłać swojego reprezentanta z powodu słabego wyniku w poprzednim roku.

Ich Troje Kaine Grenzen - 2003 rok

W 2003 roku Polska po raz pierwszy zorganizowała krajowe preselekcje do Eurowizji. W finale eliminacji uczestniczyło 15 finalistów. Wśród nich byli m.in. Stachursky, Varius Manx, Ira, Bracia, Wilki czy Ich Troje. To właśnie ta ostatnia grupa wygrała preselekcje, z piosenką "Keine Grenzen - Żadnych Granic".

W Maju, zespół Ich Troje zajął 7. miejsce z liczbą 90 punktów.


Ciekawostki:

*Grupa wystąpiła również w finale niemieckich eliminacji do konkursu, gdzie zajęli 6 lokatę.

*Zespół dostał 12 punktów od Niemiec, oraz po 10 od Malty i Austrii.


Blue Cafe Love Song - 2004 rok

Podczas preselekcji do 49. Konkursu Eurowizji w Stambule, reprezentantem Polski został zespół Blue Cafe z piosenką "Love Song". Dzięki temu, iż zespół Ich Troje, w poprzednim roku zajął miejsce w pierwszej 10, Blue Cafe mieli zapewnione miejsce w finale, gdzie, 15 maja, zajęli 17. miejsce z 27 punktami.


Ciekawostki:

* Tatiana Okupnik wystąpiła w czarnej, prześwitującej sukience, która wywołała wiele kontrowersji.

* Po konkursie, polskie media krytykowały występ zespołu. Oskarżano ich za "kicz i amatorszczyznę". Podważano nawet umiejętności wokalne Tatiany Okupnik.

Ivan i Delfin Czarna dziewczyna - 2005 rok

Tym razem, polskie preselekcje wygrał zespół "Ivan i Delfin", co spotkało się z dużą krytyką, iż zarzucano im, że utwór "Czarna dziewczyna" jest piosenką disco-polo. Ostatecznie, podczas 50. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie, zespół zajął 11 miejsce w półfinale i nie zakwalifikował się do finału. Do awansu zabrakło zaledwo 4 punktów.


Ciekawostki:

* Na scenie, zespołowi towarzyszyła m.in. Gosia Andrzejewicz, która grała na akordeonie i śpiewała w chórku.

* W czerwcu 2012 roku, utwór "Czarna dziewczyna" zajął 16. miejsce w rankingu najciekawszych piosenek eurowizyjnych ostatnich lat, organizowanym przez chorwacką stronę Eurosong.hr.

Najlepsza i najgorsza piosenka?

Co myślicie o tych reprezentantach? Jaka jest według Was najlepsza piosenka, a jaka najgorsza? Proszę Was o zrobienie rankingu! Od najlepszego do najgorszego, według Was występu. Jestem bardo ciekawa Waszego zdania!

A oto mój ranking:

1. Edyta Górniak "To nie ja!" - 1994 rok

2. Anna Maria Jopek "Ale jestem" - 1997 rok

3. Justyna Steczkowska "Sama" - 1995 rok

4. Kasia Kowalska "Chcę znać swój grzech" - 1996 rok

5. Ich Troje "Kaine Grenzen" - 2003 rok

6. Mietek Szcześniak "Przytul mnie mocno" - 1999 rok

7. Blue Cafe "Love Song" - 2004 rok

8. Sixteen "To takie proste" - 1998 rok

9. Andrzej "Piasek" Piaseczny "2 Long" - 2001 rok

10. Ivan i Delfin "Czarna dziewczyna" - 2005 rok


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 555 punktów za:

Jakość:20Popularność:212
Wsparcie:68Ocena i wartość ocen:13
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:190
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Natalia Gacia Użytkownik 26,580 pkt
212 czytelników Sie 11, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

11 Komentarzy

Nemo Użytkownik 10,939 pkt
ŁADNY KALEJDOSKOP polskich piosenkarek i piosenkarzy. Kocham Steczkowską zwłaszcza w piosenkach żydowskich,
Annę Maria Jopek  słuchałam na żywo w spektaklu  wystawianym w kościele w Teatrze Pieśni Kozła we Wrocławiu. COŚ CUDOWNEGO
 Był to „Return to the voice”  spektakl poświęcony szkockiej muzyce, do którego Grzegorz Bral wraz z zespołem zbierali materiały przez ostatnie dwa lata. Projekt został zbudowany na podstawie szeregu bardzo pięknych szkockich poematów ludowych.

Nie dziwi, że dawnym śpiewem szkockim zainteresowała się Anna Maria Jopek i przyjęła zaproszenie Grzegorza Brala, by wystąpić w „Return to the voice”. Miłość do pieśni ludowych wyniosła z rodzinnego domu. Jej ojciec, Stanisław Jopek  był przez 40 lat śpiewakiem-solistą w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Do historii przeszło jego wykonanie pieśni „Furman”. Anna Maria, mimo że jest wokalistką jazzową, ma na swoim koncie wiele projektów związanych z muzyką ludową i etniczną, jak choćby płytę „Polanna”. Z okazji roku Oskara Kolberga, polskiego badacza folkloru, wyruszyła jego szlakiem na Kurpie, by uczyć się od artystów ludowych tradycyjnego repertuaru.  Zachwyciła się też pieśniami w języku gaelickim.
Ten spektakl był magiczny ,nie dość ,że w kościele to właściwie bez orkiestry ,tylko głosy. I czasami odzywał się dzwięk ,niesamowity ,jakichś trombit długich na dwa metry. Nie wiem jak  te instrumenty się nazywały
+12 głosów
+8000
Sie 11, 2017
Kleusa Użytkownik 9,445 pkt
Uwielbiałam Stanisława Jopka. Na starym, wiekowym dwukaseciaku miałam mnóstwo nagrań Mazowsza, w tym "Furmana" w j. arabskim i chińskim. Pan Stach był jak chór Aleksandrowa - dokądkolwiek się udał, śpiewał w ojczystym języku tego kraju.
Waleczny P. Użytkownik 88,334 pkt
Oglądam ESC od 3 lat, ale już za pierwszym razem zauważyłem, że w tym się liczy tylko polityka i hajs. Świetni artyści marnują się tam, są niedoceniani... Nie znam show, które jest w 100% uczciwe. Wielka szkoda.
Odnośnie posta, to według mnie Edyta i Jopek miały najlepsze piosenki. Powinny wygrać, ale cóż możemy zrobić...
+11 głosów
Sie 11, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,105 pkt
Anna Maria Jopek zdecydowanie NIEDOCENIONA!!! Moim zdaniem najlepsza artystka z najlepszą piosenką w tym gronie. Nie od dziś wiadomo, że Eurowizja, to POLITYKA & biznes, więc nasz kraj z reguły jest na pozycji straconej, niezależnie od piosenki, jaka nas reprezentuje. Najlepszy dowód to dwa ostatnie lata.  Szczególnie widać to było dwa lata temu, gdy do Eurowizji wprowadzono nowy system głosowania: głosy jurorów (jak do tej pory), oraz poraz pierwszy wprowadzono odzielne głosowanie fanów piosenki Eurowizyjnej. System ten obnażył cały ten, za przeproszeniem syf, z jakim boryka się konkurs Eurowizji. I gdyby, jak do tej pory, wyniki zależały od głosów jurorów 'profesjonalnych', Michał Szpak zakończyłby na szarym końcu. Z piosenką, która była jedną z NAJLEPSZYCH wśród zaprezentowanych w tamtym finale!!! Na którym miejscu Michał ostatecznie wylądował, wiemy. Ale o tym będzie zapewne w drugiej części posta...
+9 głosów
Sie 11, 2017
Natalia Gacia Użytkownik 26,580 pkt
Z tą polityką to zdecydowanie prawda, szkoda tylko, że każdy to widzi, a nikt z tym nic nie robi. Według mnie, np. Cypr i Grecja powinni mieć jakąś karę za to, że co roku dają sobie nawzajem po 12 punktów. W tym roku to było aż żałosne. Według mnie piosenka Grecji nie powinna nawet być w finale, a jednak dostała najwyższą notę. Oczywiście są tez inne kraje, które tak robią. I jak mówiłam, wszyscy widzą, a nikt nic nie robi.
Doro E.B. Użytkownik 50,105 pkt
Zgadzam się z Tobą! Grecja w tym roku to było dno
Turna Użytkownik 1,336 pkt
Bardzo lubię oglądać Eurowizję , choć wolałam starsze wersje. kiedy reprezentant danego kraju śpiewał w swoim ojczystym języku. No cóż , wszystko idzie z duchem czasu i się rozwija. Weszła elektronika i moim zdaniem ten festiwal troszkę stracił na uroku.
Biorąc to pod uwagę to najbardziej w naszych czasach podobała mi się Eurowizja w Szwecji, nie tylko z występu naszego reprezentanta , ale właśnie pod względem przygotowania i pokazu wszystkich wykonawców.
Odnosząc się do tego postu to najbardziej podobał mi się występ Edyty Górniak i zespołu Ich Troje a to dlatego , że pochodzą z mojego miasta, zwłaszcza Justyna Majkowska :D . Świetny post. Dziękuję :)
+7 głosów
Sie 12, 2017
Natalia Gacia Użytkownik 26,580 pkt
Szczerze mówiąc, oglądam Eurowizję dopiero od 2014 roku, ale chciałbym wrócić do piosenek w języku ojczystym. Np. Portugalia ma taką zasadę, że wysyłają piosenki po portugalsku. W tym roku jak widać opłaciło się. Gdyby piosenka "Amar Pelos Dois" była wykonywana w języku angielskim, nie byłaby tak wyjątkowa.
Turna Użytkownik 1,336 pkt
Dokładnie, nasz język też jest ładny i mamy dobrych piosenkarzy , którzy pięknie śpiewają, no ale cóż , dobrze, ze chociaż jeden kraj się wyłamuje i wychodzi mu na dobre
elestren Użytkownik 2,426 pkt
Świetny post! :)
+6 głosów
Sie 11, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
" Pan Mieczysław ( Szczęśniak - przypowieść autora ) w 2011 roku wyznał, że konkurs nauczył go, iż nie powinien śpiewać w takich miejscach, gdzie nie powinien, dodając, że jego zadaniem jest śpiewać tam, gdzie liczy się doba muzyka i wykonanie."
To jest podsumowanie spektaklu zwanego Eurowizja, który z biegiem lat coraz mniej ma wspólnego z dobrą muzyką.
Co do piosenek to trudno typować bo każdy ma swój gust. I do tego jest to na przestrzeni wielu lat.
+6 głosów
Sie 12, 2017
Natalia Gacia Użytkownik 26,580 pkt
Dokładnie, w ostatnich latach niewiele piosenek z Eurowizji mnie poruszyło. Kiedyś było zupełnie inaczej. Sam klimat orkiestry na żywo był cudowny. Szkoda, że z 42 piosenek, tak jak było w tym roku, może tylko dwie zwróciły moją uwagę. W tym wygrana piosenka. Według mnie była magiczna. Sam zwycięzca powiedział, że powinien nastać czas bez "śmieciowej muzyki" na Eurowizji :)
Sylwia Kostka Użytkownik 60,106 pkt
Moi kochani- w 2005  utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość", który został skomponowany do słów Zbigniewa Książka, a śpiewany był między innymi przez Olgę Szomańską i Przemysława Brannego, napisano ku uczczeniu pamięci papieża Jana Pawła II. Do końca tegoż właśnie roku płyty CD oraz DVD rozeszły się w łącznym nakładzie prawie 120 tysięcy egzemplarzy.  Utwór ten stał się tak popularny, że zdobył między innymi główną nagrodę w plebiscycie "Przebój lata" Festiwalu Jedynki, organizowanego corocznie w Sopocie. Ale my w 2005 roku posłaliśmy na Eurowizję Iwana i Delfina... A dlaczego? Może dlatego, że mimo ogromnej popularności i wielkiej rzeszy wielbicieli swojego talentu, trzeba zaznaczyć, że Rubik posiada w Polsce także sporą grupę zadeklarowanych przeciwników. W prasie często był krytykowany, a uprawiany przez niego gatunek, został szyderczo nazwany sacro-polo. Swego czasu modny wśród nastolatków w kraju był także żart "twoja mama klaszcze u Rubika". Chodzi oczywiście o klaskanie na koncertach artysty... To jest oczywiście tylko mój przykład ale jakże wyraźnie widać, że moglibyśmy , ale po co... Bardzo szkoda i po tym co zrobili Szpakowi, ja Eurowizji oglądać nie będę. Dla mnie to już szczyt, żeby konkurs z taką klasą jakby się wydawało poleciał po bandzie, bo Ukraina  MUSIAŁA  wtedy wygrać i już... Nie musiała a po druzgocącym zwycięstwie Michała w głosowaniu publiczności ja osobiście poczułam się tak, jakby mi ktoś prosto w twarz powiedział: morda w kubeł i nie bulgocz.... Uważacie że słabo?  No jasne że słabo- dno!!!
+5 głosów
Sie 12, 2017
Kleusa Użytkownik 9,445 pkt
Z tego rankingu: Anna Maria Jopek i Edyta Górniak, w tej dokładnie kolejności. Na końcu również Ivan i Delfin. Właściwie, to sama nie wiem, dlaczego nadal jeszcze zdarza mi się oglądać konkurs Eurowizji. Ani punktacja w nim sprawiedliwa, ani jacyś wybitni artyści. Od czasów piosenki "The voice" irlandzkiej piosenkarki Eimear Quinn, 1996 rok, już żadna nie zachwyciła mnie na tyle, by ją do dziś pamiętać.
+5 głosów
Sie 12, 2017
Gevherhan S. Użytkownik 1,176 pkt
Oto mój ranking:
1-Edyta Górniak"to nie ja" 1994r
 2-Anna Maria Jopek "ale jestem" 1997
 3-Ich Troje"kaine grenzen" 2003
4-Blue Cafe"love song" 2004
 5-Justyna Steczkowska"sama" 1995
  6-Andrzej "Piasek" Piaseczny"2 long" 2001
  7-Kasia Kowalska"chce znac swój grzech" 1996
8-Ivan i Delfin"czarna dziewczyna"  2005
9-Mietek Szcześniak"przytul mnie mocno" 1999
  10-Sixteen"to takie proste" 1998
+3 głosów
Sie 12, 2017
Angelika z Setki Użytkownik 70,394 pkt
ojoj polska w sumie miala duzo szans na wygrana...
+2 głosów
Sie 14, 2017
k.stolarczyk9 Użytkownik 219 pkt
Moim zdaniem wygra piosenka Edyty Górniak to nie ja
0 głosów
Sie 14, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
123 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 122 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 4491 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 4

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  553277 punktów
 2. Young Stars Festival
  44831 punktów
 3. Bartek Lovers
  43481 punktów
 4. Potterheads
  39807 punktów
 5. Supiwerki
  39799 punktów
 6. The 100
  38769 punktów
 7. SikorskiSquad
  32838 punktów
 8. Arturonators
  29677 punktów
 9. SERIALE
  25574 punktów
 10. GRY
  23045 punktów
 11. Life Is Strange
  22028 punktów
 12. Famous In Love
  21815 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20159 punktów
 14. Domisiaki
  18335 punktów
 15. Once Upon A Time
  17551 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17329 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17147 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13100 punktów
 19. YOUNG STARS
  12870 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12662 punktów
 21. Forza
  11080 punktów
 22. Sonbird Team
  10828 punktów
 23. Remonators
  10172 punktów
 24. Eurowizja
  10078 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9277 punktów
 26. Dua Lipa
  7957 punktów
 27. TALENTY
  6449 punktów
 28. MUZYKA
  6394 punktów
 29. Playstation VR
  6136 punktów
 30. FILMY
  5721 punktów
 31. Nintendo
  5298 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5007 punktów
 33. Detroit
  4981 punktów
 34. Tomb Raider
  4923 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4592 punktów
 36. INNE
  4588 punktów
 37. Stranger Things
  4510 punktów
 38. Progress Armia
  4280 punktów
 39. The Originals
  4228 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4164 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3964 punktów
 42. Bambinos
  3778 punktów
 43. Young Stars News
  3212 punktów
 44. Sport
  2831 punktów
 45. K-Pop
  2737 punktów
 46. American Horror Story
  2596 punktów
 47. God Of War
  2525 punktów
 48. YOUTUBE
  2243 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1625 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  899 punktów
 54. Temorki
  848 punktów
 55. FPS
  827 punktów
 56. Team Rieger
  781 punktów
 57. R5Family
  601 punktów
 58. PC
  526 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  504 punktów
 60. Arianators
  486 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. LUDZIE
  386 punktów
 63. Zosiaki
  377 punktów
 64. Directioners
  312 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  284 punktów
 66. Soy Luna
  284 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  240 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  128 punktów
 74. Donaty Agaty
  100 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  94 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  974 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post