+7 głosów
(postid: 318576) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Lektury to raczej książki do których większość uczniów nie zagląda zbyt chętnie. Zazwyczaj zniechęcają samą swoją grubością, a w niektórych przypadkach nawet swoim tytułem, ale może jednak warto je przeczytać? 

Spróbuj się przełamać!

Czasami warto chociaż spróbować! Otworzenie książki i przeczytanie nawet pierwszych 20 stron to nic strasznego, a może jednak Cię zaciekawi, jeśli nie- zawsze możesz przeczytać streszczenie. Nie jest tak dokładnie, ale jednak coś pamiętasz! Jednak z własnego doświadczenia wiem, że po przeczytaniu nawet kilku zdań można stwierdzić, że do jakiejś książki po prostu  nie da się przekonać(niestety). W moim wypadku była to książka: ,,Dzieje Tristana i Izoldy.

Lektury szkolne są przydatne!

Chcąc nie chcą musimy to przyznać-lektury szkolne są przydatne! Istnieją pewne klasyki takie jak: ,,Mały Książę czy ,,Kamienie na Szaniec, do których z łatwością możesz odwołać się na maturze czy egzaminie gimnazjalnym. Właśnie po to trzeba czytać lektury, z pewnością znajdziesz w nich nich wątki miłości czy śmierci, którymi poprzesz swoje argumenty. 

Co jeśli nie czytam na bieżąco?

W takiej sytuacji znajduję się właśnie ja, nie czytałam zbyt wielu lektur szkolnych przez co zracji tego, że wybieram się na profil humanistyczny muszę je nadrobić, żeby odwołać się do nich w razie potrzeby. Niestety już mam w domu ponad 10 książek, a to dopiero połowa. Dlatego jeśli nie zdązysz ich nadrobić, przeczytaj chociaz streszczenie, wynotuj bohaterów i wątki. To Ci pomoże! 

A Ty czytasz lektury szkolne na bieżąco?

OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 1054 punktów za:

Jakość:20Popularność:831
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:7
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:121
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Heartbreaker Użytkownik 137,970 pkt
831 czytelników Wrz 18, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

12 Komentarzy

Karolina z Setki Użytkownik 410,191 pkt
O moją ulubioną szkolną lektura są o dziwo kamienie na szaniec. Dlaczego o dziwio? Otóż bardzo nie lubię tematyki wojny. No jakoś mi ona nie leży. Filmy takie głównie same wojenne mnie nudza? Nie no, ze nudzą to nie mogę powiedzieć, ale no... Nie podobają. A ta książka, która przeczytałam z przymusu, prawie zawladnela moim sercem. Slyszlalam o niej co nieco. O samym Alku, Rudym i Zosce też. Ale słyszeć A przeczytać to wszystko samemu dokładnie to spora różnica. No ogólnie jakoś bardzo mnie wciagnelo i nie spodziewałam się tego wcale. Tematy historyczne wchodzą mi do głowy i uchodzą od razu. Nie jestem w stanie zapamiętać tych szczegółów itp. No ale jednak tutaj cała klasa wprost mnie nienawidziła, ze tak to ujme. Oczywiście przez to, ze znałam dokładnie każdy malutki szczegol, o który pytała nauczycielka. Każda pracę napisałam na najwyższy stopień, a książka i nawet sam temat wojny stał mi się trochę bliższy. Podoba mi może ze względu na te prawdziwość i okrutnosc? No jak mówiłam nigdy nie interesowalam się ta wojna, więc nie wiedziałam do końca, znaczy tak dokładnie jak się żyło no, np. Takiemu nastolatkowi na wojnie. Tak z grubsza owszem, każdy z nas wie, ale historia chłopaków mną wstrząsnęła. Muszę nawet przyznać, że bardzo płakałam na ich smierciach. Bardzo mnie to bolało, tym bardziej, ze wiedziałam, ze taki ktoś serio istniał i serio uczynił takie rzeczy. No ogólnie troszkę się rozpisalam Ale podsumowując Kamienie ja szaniec powinien przeczytać każdy z nas.
+8 głosów
+7000
Wrz 19, 2017
kaczka.dziwaczka Użytkownik 32,682 pkt
Jestem w drugiej klasie gimnazjum,ale i tak uważam, że jedną z najlepszych lektur szkolnych jakie przeczytałam (to było z 5 lat temu XD) są Dzieci z Bulerbyn. Mimo wszystko wygrywają Chłopcy z placu broni. Piękna książka, Czytając ją miałam niezły ubaw, ale koniec... Nie znam osoby, która by nie płakała. Z tego co pamiętam (a to też było kilka lat temu) książka miała przekazywać, że wojna nie odbywa się bez ofiar, ale i tak trzeba walczyć. Myślę, że każdy, bez względu na wiek powinien ją przeczytać.
+5 głosów
Wrz 19, 2017
Chanel Użytkownik 509,863 pkt
Kiedy jeszcze chodziłam do szkoły nigdy nie czytałam lektur na bieżąco. Tzn. zazwyczaj było tak, że wypożyczałam lekturę, czytałam kilka stron i jeśli było strasznie nudne, to wtedy w ruch szło streszczenie. W liceum to już w ogóle w ruch szły streszczenia, bo tam zupełnie nie potrafiłam się przełamać do czytania, a byłam humanem więc streszczenia musiały być naprawdę dobre i zawsze sobie wypisywałam głównych bohaterów żeby w razie co wiedzieć kto jest kim XD Jedyna lektura którą przeczytałam tak dla siebie to była "Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego. Mimo że gdy ją przerabialiśmy leciałam na streszczeniu, to potem przeczytałam ją tak dla samej siebie. I mimo że na początku było trudno, to potem się wciągnęłam i to bardzo. Nie wiem czemu akurat ta lektura mnie zaciekawiła, ale to była jedna z nielicznych lektur przeczytanych przez okres LO.
+3 głosów
Wrz 18, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Pomysłowy post!
Jestem w 2 klasie liceum na profilu humanistycznym.
Niestety, wbrew pozorom, nie przepadam za czytaniem lektur.
Jednak sądzę, że najbardziej wartością, pełna emocji, zawierająca morał lektura sa "kamienie na szaniec". Z ręką na sercu mogę polecić każdemu te książkę. Przyjemne się ja czyta, poznajac historię Polski. Utwor obrazuje nam wartości przyjaźni, miłości.. gotowość do walki i umiłowanie do ojczyzny. Lektur czyta się lekko i przyjemnie. Serdecznie polecam :D
+3 głosów
Wrz 21, 2017
Beyhan Użytkownik 33 pkt
Nie czytam lektur na bieżąco, ale chyba warto zacząć to robić :)
+2 głosów
Wrz 18, 2017
tofina5 Użytkownik 32,020 pkt
Zawsze czytam lektury i niektóre nawet mi się spodobały
+2 głosów
Wrz 18, 2017
Aqua Użytkownik 76,442 pkt
Kocham "Oskara i panią Różę" - krótka, ale strasznie smutna i wzruszająca. Jest pozbawiona zbędnych opisów czy scen, samo przesłanie dla czytelnika. Zwykle nie jestem zbyt wrażliwa, nigdy nie płaczę na książkach czy filmach, ale ta książka dobiła mnie emocjonalnie. Jestem pod wrażeniem, że autorowi wystarczyło 80 stron, aby złamać serce czytelnika. Piękna historia, do której nie sposób nigdy nie wrócić. Nieważne z kim rozmawiałam z mojej klasy podczas omawiania tej lektury, wszyscy stwierdzili, że była cudowna.
+2 głosów
Wrz 19, 2017
Patisanka Użytkownik 24 pkt
Z upływem lat uważam Małego Księcia za książkę, którą należy przeczytać....ale nie w podstawówce. To jeden z błędów jakie popełnia szkolnictwo. Książka zawiera wiele metafor, które dziecko z podstawówki nie zrozumie (nie wiem jak jest teraz, ale Małego Księcia "przerabiałam" w podstawówce). Dla małej dziewczynki z tamtego okresu, była to tylko zwykła bajka, opowiadająca o chłopcu, która nie miała większego sensu. Jednak, gdy trzymałam tę książkę w rękach parę lat później, zauważyłam drugie dno tej historii. I uwierzcie mi...naprawdę byłam zdziwiona, bo nie tak ją zapamiętałam.
+2 głosów
Wrz 19, 2017
Jolkaa Użytkownik 788 pkt
Kocham czytać książki, ale czytanie lektur jest straszne. Mam wrażenie, że czytam je za karę i nie ma z tego tak wielkiej frajdy. Natomiast często je nadrabiam w wolnych chwilach (np. w wakacje).
Jest kilka lektur, które na prawdę przypadły mi do gustu m.in "Romeo i Julia" (mimo, że nie lubię czytać dramatów"  "Kamienie na szaniec" czy już wcześniej wspomniany "Mały książę"
Czasami myślę, że jeśli nauczyciele inaczej by podchodzili do tematu lektur to więcej osób by je czytało a nie "macie ją przeczytać i tyle"
Niestety niektórych mimo najszczerszych starań nie potrafię przeczytać ("Krzyżacy" "Dziady" itp)
+2 głosów
Wrz 21, 2017
Anna Jopek Użytkownik 146,937 pkt
Staram się czytać wszystkie lektury.  Jednej nigdy nie przeczytałam i nie zamierzam.  A jest nią książka Syzyfowe prace. Natomiast  moją ulubioną lekturą jest książka Chłopcy z placu broni.  Była  to pierwsza książka.  Po przeczytaniu,  której płakałam. Opowiada o grupie przyjaciół z Budapesztu,  którzy muszą walczyć  z innymi o swoje ulubione miejsce. Niestety jeden z chłopców Nemeczek mimo,  że jest najsłabyszy to jest najwierniejszy i swoje oddanie  przepłaca życiem.  To był chyba najsmutniejszy moment w całej lekturze.  Od tej pory płacze juz na każdej smutnej książce. Lektura była bardzo pouczająca ale strasznie smutna. Wiem, że nigdy jej nie zapomnę. Świetny post. :-)
+1 głos
Wrz 19, 2017
Karolista3011 Użytkownik 55,051 pkt
Moją ulubioną lektura szkolna jest "Mały Książę". Bardzo się cieszę ze musiałam ja przeczytać ponieważ jest piękna. Opowiada o miłości, przyjaźni o wadach, o zaletach ludzi, a przede wszystkim o życiu. Książka jest napisana w taki sposób ze są w niej przedstawione wszystkie cechy dorosłych oraz dzieci. Bardzo podoba mi się wątek miłosny Róży i Księcia, ponieważ pokazuje znaczenie prawdziwej miłości w życiu każdego z nas. "Mały Książę" uczy i skłania do sentencji. Polecam gorąco każdemu :D
0 głosów
Wrz 23, 2017
Atnogonka Użytkownik 1 punkt
Kiedyś strasznie nienawidziłam lektur szkolnych, wszystkie omijałam lub czytałam z niechęcią, jednak bodajże w 6 klasie dostaliśmy lekturę w pustyni i w puszczy. Co tu dużo mówić? Każdy kto przeczytał wie jaka jest wspaniała, a dla tych co nigdy jej nie czytali to naprawdę, gorąco polecam. Książka obudziła we mnie zapał czytelniczy aż do teraz (2 klasa gimnazjum). Chociaż większość twierdzi że to ile czytam to już choroba.  Na początku oceniłam ją, że musi być napewno nudna bo oczywiście Sienkiewicz, a tyle ile można było się złego o nim nasłuchać nie pomagało reputacji tej książki. Jednak tchnęło mnie nic innego jak ładna OKŁADKA. Na ogół nie oceniam tak książek, jednak jeden jedyny raz zaryzykowałam i otworzyłam książkę, co okazało się dla mnie strzałem prosto w soczystą dziesiątkę. Przeżywałam losy dwójki młodych dzieciaczków próbujących jedynie przetrwać w trudnej sytuacji. Była to pierwsza lektura którą przeczytałam z entuzjazmem i wielkim wow wypisanym na twarzy. Wszystkim gorąco polecam
0 głosów
Wrz 23, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
175 osób na stronie
2 Użytkowników oraz 173 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 14026 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  145 osób
 2. Ananasy Sylwii
  126 osób
 3. The 100
  122 osób
 4. Bambinos
  115 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  64 osób
 8. Shawn Mendes Army
  46 osób
 9. SikorskiSquad
  34 osób
 10. Domisiaki
  32 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  21 osób
 14. Remonators
  14 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  454838 punktów
 2. Bartek Lovers
  39372 punktów
 3. Supiwerki
  37545 punktów
 4. The 100
  33748 punktów
 5. SikorskiSquad
  31532 punktów
 6. Young Stars Festival
  27248 punktów
 7. SERIALE
  22952 punktów
 8. Life Is Strange
  17505 punktów
 9. GRY
  17201 punktów
 10. Ania, nie Anna
  17116 punktów
 11. FILMY/SERIALE/TV
  16212 punktów
 12. Ananasy Sylwii
  15241 punktów
 13. Famous In Love
  14919 punktów
 14. Arturonators
  13928 punktów
 15. Once Upon A Time
  13229 punktów
 16. Domisiaki
  12777 punktów
 17. Bambinos
  12190 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12096 punktów
 19. YOUNG STARS
  11573 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10545 punktów
 21. Remonators
  9587 punktów
 22. Eurowizja
  9460 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8307 punktów
 24. Playstation VR
  5889 punktów
 25. TALENTY
  5552 punktów
 26. Nintendo
  5010 punktów
 27. MUZYKA
  4976 punktów
 28. Detroit
  4902 punktów
 29. Dua Lipa
  4901 punktów
 30. Tomb Raider
  4839 punktów
 31. Forza
  4592 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4437 punktów
 33. INNE
  4436 punktów
 34. Progress Armia
  4214 punktów
 35. The Originals
  4112 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3787 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3723 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3665 punktów
 39. Stranger Things
  3010 punktów
 40. K-Pop
  2650 punktów
 41. American Horror Story
  2491 punktów
 42. God Of War
  2442 punktów
 43. Young Stars News
  2382 punktów
 44. Sport
  2256 punktów
 45. FILMY
  2240 punktów
 46. Puthinators
  1898 punktów
 47. Sony Playstation
  1121 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  827 punktów
 50. FPS
  622 punktów
 51. Team Rieger
  603 punktów
 52. PC
  476 punktów
 53. Uncharted
  474 punktów
 54. Kluseczki Olgi
  413 punktów
 55. MMers
  403 punktów
 56. YOUTUBE
  384 punktów
 57. Arianators
  294 punktów
 58. R5Family
  256 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. LUDZIE
  203 punktów
 61. Soy Luna
  198 punktów
 62. #talentobranie
  155 punktów
 63. Directioners
  149 punktów
 64. The Good Place
  100 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  98 punktów
 66. Beautilles
  88 punktów
 67. 5SOSFam
  87 punktów
 68. Donaty Agaty
  78 punktów
 69. FANDOMS TALENTS
  70 punktów
 70. Selenators
  65 punktów
 71. Podróże
  51 punktów
 72. Strzelanki
  51 punktów
 73. Wyścigi
  45 punktów
 74. Orlandonators
  40 punktów
 1. Potterheads
  215 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5525 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  4999 punktów
 4. Riverdale
  3715 punktów
 5. YOUNG STARS
  2698 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  879 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  863 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  93 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. GRY
  27 punktów
 20. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 21. INNE
  26 punktów
 22. TALENTY
  23 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2045 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post