+7 głosów
(postid: 318576) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Lektury to raczej książki do których większość uczniów nie zagląda zbyt chętnie. Zazwyczaj zniechęcają samą swoją grubością, a w niektórych przypadkach nawet swoim tytułem, ale może jednak warto je przeczytać? 

Spróbuj się przełamać!

Czasami warto chociaż spróbować! Otworzenie książki i przeczytanie nawet pierwszych 20 stron to nic strasznego, a może jednak Cię zaciekawi, jeśli nie- zawsze możesz przeczytać streszczenie. Nie jest tak dokładnie, ale jednak coś pamiętasz! Jednak z własnego doświadczenia wiem, że po przeczytaniu nawet kilku zdań można stwierdzić, że do jakiejś książki po prostu  nie da się przekonać(niestety). W moim wypadku była to książka: ,,Dzieje Tristana i Izoldy.

Lektury szkolne są przydatne!

Chcąc nie chcą musimy to przyznać-lektury szkolne są przydatne! Istnieją pewne klasyki takie jak: ,,Mały Książę czy ,,Kamienie na Szaniec, do których z łatwością możesz odwołać się na maturze czy egzaminie gimnazjalnym. Właśnie po to trzeba czytać lektury, z pewnością znajdziesz w nich nich wątki miłości czy śmierci, którymi poprzesz swoje argumenty. 

Co jeśli nie czytam na bieżąco?

W takiej sytuacji znajduję się właśnie ja, nie czytałam zbyt wielu lektur szkolnych przez co zracji tego, że wybieram się na profil humanistyczny muszę je nadrobić, żeby odwołać się do nich w razie potrzeby. Niestety już mam w domu ponad 10 książek, a to dopiero połowa. Dlatego jeśli nie zdązysz ich nadrobić, przeczytaj chociaz streszczenie, wynotuj bohaterów i wątki. To Ci pomoże! 

A Ty czytasz lektury szkolne na bieżąco?

OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1114 punktów za:

Jakość:20Popularność:891
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:7
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:121
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Heartbreaker Użytkownik 137,970 pkt
891 czytelników Wrz 18, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

12 Komentarzy

Karolina z Setki Użytkownik 411,592 pkt
O moją ulubioną szkolną lektura są o dziwo kamienie na szaniec. Dlaczego o dziwio? Otóż bardzo nie lubię tematyki wojny. No jakoś mi ona nie leży. Filmy takie głównie same wojenne mnie nudza? Nie no, ze nudzą to nie mogę powiedzieć, ale no... Nie podobają. A ta książka, która przeczytałam z przymusu, prawie zawladnela moim sercem. Slyszlalam o niej co nieco. O samym Alku, Rudym i Zosce też. Ale słyszeć A przeczytać to wszystko samemu dokładnie to spora różnica. No ogólnie jakoś bardzo mnie wciagnelo i nie spodziewałam się tego wcale. Tematy historyczne wchodzą mi do głowy i uchodzą od razu. Nie jestem w stanie zapamiętać tych szczegółów itp. No ale jednak tutaj cała klasa wprost mnie nienawidziła, ze tak to ujme. Oczywiście przez to, ze znałam dokładnie każdy malutki szczegol, o który pytała nauczycielka. Każda pracę napisałam na najwyższy stopień, a książka i nawet sam temat wojny stał mi się trochę bliższy. Podoba mi może ze względu na te prawdziwość i okrutnosc? No jak mówiłam nigdy nie interesowalam się ta wojna, więc nie wiedziałam do końca, znaczy tak dokładnie jak się żyło no, np. Takiemu nastolatkowi na wojnie. Tak z grubsza owszem, każdy z nas wie, ale historia chłopaków mną wstrząsnęła. Muszę nawet przyznać, że bardzo płakałam na ich smierciach. Bardzo mnie to bolało, tym bardziej, ze wiedziałam, ze taki ktoś serio istniał i serio uczynił takie rzeczy. No ogólnie troszkę się rozpisalam Ale podsumowując Kamienie ja szaniec powinien przeczytać każdy z nas.
+8 głosów
+7000
Wrz 19, 2017
kaczka.dziwaczka Użytkownik 32,682 pkt
Jestem w drugiej klasie gimnazjum,ale i tak uważam, że jedną z najlepszych lektur szkolnych jakie przeczytałam (to było z 5 lat temu XD) są Dzieci z Bulerbyn. Mimo wszystko wygrywają Chłopcy z placu broni. Piękna książka, Czytając ją miałam niezły ubaw, ale koniec... Nie znam osoby, która by nie płakała. Z tego co pamiętam (a to też było kilka lat temu) książka miała przekazywać, że wojna nie odbywa się bez ofiar, ale i tak trzeba walczyć. Myślę, że każdy, bez względu na wiek powinien ją przeczytać.
+5 głosów
Wrz 19, 2017
Chanel Użytkownik 509,863 pkt
Kiedy jeszcze chodziłam do szkoły nigdy nie czytałam lektur na bieżąco. Tzn. zazwyczaj było tak, że wypożyczałam lekturę, czytałam kilka stron i jeśli było strasznie nudne, to wtedy w ruch szło streszczenie. W liceum to już w ogóle w ruch szły streszczenia, bo tam zupełnie nie potrafiłam się przełamać do czytania, a byłam humanem więc streszczenia musiały być naprawdę dobre i zawsze sobie wypisywałam głównych bohaterów żeby w razie co wiedzieć kto jest kim XD Jedyna lektura którą przeczytałam tak dla siebie to była "Zbrodnia i Kara" Dostojewskiego. Mimo że gdy ją przerabialiśmy leciałam na streszczeniu, to potem przeczytałam ją tak dla samej siebie. I mimo że na początku było trudno, to potem się wciągnęłam i to bardzo. Nie wiem czemu akurat ta lektura mnie zaciekawiła, ale to była jedna z nielicznych lektur przeczytanych przez okres LO.
+3 głosów
Wrz 18, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Pomysłowy post!
Jestem w 2 klasie liceum na profilu humanistycznym.
Niestety, wbrew pozorom, nie przepadam za czytaniem lektur.
Jednak sądzę, że najbardziej wartością, pełna emocji, zawierająca morał lektura sa "kamienie na szaniec". Z ręką na sercu mogę polecić każdemu te książkę. Przyjemne się ja czyta, poznajac historię Polski. Utwor obrazuje nam wartości przyjaźni, miłości.. gotowość do walki i umiłowanie do ojczyzny. Lektur czyta się lekko i przyjemnie. Serdecznie polecam :D
+3 głosów
Wrz 21, 2017
Beyhan Użytkownik 33 pkt
Nie czytam lektur na bieżąco, ale chyba warto zacząć to robić :)
+2 głosów
Wrz 18, 2017
tofina5 Użytkownik 32,020 pkt
Zawsze czytam lektury i niektóre nawet mi się spodobały
+2 głosów
Wrz 18, 2017
Aqua Użytkownik 80,507 pkt
Kocham "Oskara i panią Różę" - krótka, ale strasznie smutna i wzruszająca. Jest pozbawiona zbędnych opisów czy scen, samo przesłanie dla czytelnika. Zwykle nie jestem zbyt wrażliwa, nigdy nie płaczę na książkach czy filmach, ale ta książka dobiła mnie emocjonalnie. Jestem pod wrażeniem, że autorowi wystarczyło 80 stron, aby złamać serce czytelnika. Piękna historia, do której nie sposób nigdy nie wrócić. Nieważne z kim rozmawiałam z mojej klasy podczas omawiania tej lektury, wszyscy stwierdzili, że była cudowna.
+2 głosów
Wrz 19, 2017
Patisanka Użytkownik 24 pkt
Z upływem lat uważam Małego Księcia za książkę, którą należy przeczytać....ale nie w podstawówce. To jeden z błędów jakie popełnia szkolnictwo. Książka zawiera wiele metafor, które dziecko z podstawówki nie zrozumie (nie wiem jak jest teraz, ale Małego Księcia "przerabiałam" w podstawówce). Dla małej dziewczynki z tamtego okresu, była to tylko zwykła bajka, opowiadająca o chłopcu, która nie miała większego sensu. Jednak, gdy trzymałam tę książkę w rękach parę lat później, zauważyłam drugie dno tej historii. I uwierzcie mi...naprawdę byłam zdziwiona, bo nie tak ją zapamiętałam.
+2 głosów
Wrz 19, 2017
Jolkaa Użytkownik 788 pkt
Kocham czytać książki, ale czytanie lektur jest straszne. Mam wrażenie, że czytam je za karę i nie ma z tego tak wielkiej frajdy. Natomiast często je nadrabiam w wolnych chwilach (np. w wakacje).
Jest kilka lektur, które na prawdę przypadły mi do gustu m.in "Romeo i Julia" (mimo, że nie lubię czytać dramatów"  "Kamienie na szaniec" czy już wcześniej wspomniany "Mały książę"
Czasami myślę, że jeśli nauczyciele inaczej by podchodzili do tematu lektur to więcej osób by je czytało a nie "macie ją przeczytać i tyle"
Niestety niektórych mimo najszczerszych starań nie potrafię przeczytać ("Krzyżacy" "Dziady" itp)
+2 głosów
Wrz 21, 2017
Anna Jopek Użytkownik 146,937 pkt
Staram się czytać wszystkie lektury.  Jednej nigdy nie przeczytałam i nie zamierzam.  A jest nią książka Syzyfowe prace. Natomiast  moją ulubioną lekturą jest książka Chłopcy z placu broni.  Była  to pierwsza książka.  Po przeczytaniu,  której płakałam. Opowiada o grupie przyjaciół z Budapesztu,  którzy muszą walczyć  z innymi o swoje ulubione miejsce. Niestety jeden z chłopców Nemeczek mimo,  że jest najsłabyszy to jest najwierniejszy i swoje oddanie  przepłaca życiem.  To był chyba najsmutniejszy moment w całej lekturze.  Od tej pory płacze juz na każdej smutnej książce. Lektura była bardzo pouczająca ale strasznie smutna. Wiem, że nigdy jej nie zapomnę. Świetny post. :-)
+1 głos
Wrz 19, 2017
Karolista3011 Użytkownik 55,051 pkt
Moją ulubioną lektura szkolna jest "Mały Książę". Bardzo się cieszę ze musiałam ja przeczytać ponieważ jest piękna. Opowiada o miłości, przyjaźni o wadach, o zaletach ludzi, a przede wszystkim o życiu. Książka jest napisana w taki sposób ze są w niej przedstawione wszystkie cechy dorosłych oraz dzieci. Bardzo podoba mi się wątek miłosny Róży i Księcia, ponieważ pokazuje znaczenie prawdziwej miłości w życiu każdego z nas. "Mały Książę" uczy i skłania do sentencji. Polecam gorąco każdemu :D
0 głosów
Wrz 23, 2017
Atnogonka Użytkownik 1 punkt
Kiedyś strasznie nienawidziłam lektur szkolnych, wszystkie omijałam lub czytałam z niechęcią, jednak bodajże w 6 klasie dostaliśmy lekturę w pustyni i w puszczy. Co tu dużo mówić? Każdy kto przeczytał wie jaka jest wspaniała, a dla tych co nigdy jej nie czytali to naprawdę, gorąco polecam. Książka obudziła we mnie zapał czytelniczy aż do teraz (2 klasa gimnazjum). Chociaż większość twierdzi że to ile czytam to już choroba.  Na początku oceniłam ją, że musi być napewno nudna bo oczywiście Sienkiewicz, a tyle ile można było się złego o nim nasłuchać nie pomagało reputacji tej książki. Jednak tchnęło mnie nic innego jak ładna OKŁADKA. Na ogół nie oceniam tak książek, jednak jeden jedyny raz zaryzykowałam i otworzyłam książkę, co okazało się dla mnie strzałem prosto w soczystą dziesiątkę. Przeżywałam losy dwójki młodych dzieciaczków próbujących jedynie przetrwać w trudnej sytuacji. Była to pierwsza lektura którą przeczytałam z entuzjazmem i wielkim wow wypisanym na twarzy. Wszystkim gorąco polecam
0 głosów
Wrz 23, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
190 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 189 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 12199 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  130 osób
 3. The 100
  125 osób
 4. Bambinos
  124 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  67 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  39 osób
 10. Domisiaki
  34 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Pamiętniki Wampirów
  19 osób
 15. Remonators
  16 osób
 16. Misiaki Sysi
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  7 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  2 osób
 1. Riverdale
  491081 punktów
 2. Bartek Lovers
  39992 punktów
 3. Supiwerki
  38142 punktów
 4. The 100
  34982 punktów
 5. SikorskiSquad
  31923 punktów
 6. Young Stars Festival
  27421 punktów
 7. SERIALE
  24207 punktów
 8. GRY
  22027 punktów
 9. Life Is Strange
  20516 punktów
 10. Arturonators
  19256 punktów
 11. Domisiaki
  17746 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17159 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  17082 punktów
 14. Famous In Love
  16729 punktów
 15. Once Upon A Time
  15820 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  15763 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12292 punktów
 18. YOUNG STARS
  11986 punktów
 19. Pretty Little Liars
  11798 punktów
 20. Remonators
  9874 punktów
 21. Eurowizja
  9602 punktów
 22. GWIAZDY YOUNG STARS
  8726 punktów
 23. Dua Lipa
  7763 punktów
 24. Forza
  6341 punktów
 25. TALENTY
  6232 punktów
 26. Playstation VR
  5978 punktów
 27. MUZYKA
  5340 punktów
 28. Nintendo
  5106 punktów
 29. Detroit
  4926 punktów
 30. Tomb Raider
  4864 punktów
 31. INNE
  4488 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4466 punktów
 33. Progress Armia
  4238 punktów
 34. The Originals
  4151 punktów
 35. Pamiętniki Wampirów
  4082 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3917 punktów
 37. 13 Reasons Why
  3768 punktów
 38. Stranger Things
  3179 punktów
 39. K-Pop
  2665 punktów
 40. Bambinos
  2638 punktów
 41. Young Stars News
  2605 punktów
 42. American Horror Story
  2517 punktów
 43. God Of War
  2474 punktów
 44. FILMY
  2464 punktów
 45. Sport
  2374 punktów
 46. Kortezjanie
  2070 punktów
 47. Puthinators
  1908 punktów
 48. Sony Playstation
  1294 punktów
 49. Przygodowe
  1150 punktów
 50. Temorki
  833 punktów
 51. FPS
  698 punktów
 52. Team Rieger
  652 punktów
 53. MMers
  591 punktów
 54. PC
  487 punktów
 55. Uncharted
  475 punktów
 56. Kluseczki Olgi
  437 punktów
 57. YOUTUBE
  409 punktów
 58. R5Family
  369 punktów
 59. Arianators
  322 punktów
 60. #talentobranie
  261 punktów
 61. LUDZIE
  228 punktów
 62. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 63. FANDOMS TALENTS
  220 punktów
 64. Soy Luna
  216 punktów
 65. Directioners
  201 punktów
 66. PROJEKT FANDOMS
  171 punktów
 67. 5SOSFam
  131 punktów
 68. The Good Place
  116 punktów
 69. Beautilles
  98 punktów
 70. Strzelanki
  93 punktów
 71. Selenators
  89 punktów
 72. Donaty Agaty
  86 punktów
 73. Podróże
  63 punktów
 74. Orlandonators
  58 punktów
 75. Wyścigi
  45 punktów
 76. Swifties
  30 punktów
 77. Far Cry
  28 punktów
 1. Potterheads
  280 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5528 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2721 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. Supiwerki
  137 punktów
 14. MUZYKA
  134 punktów
 15. Arturonators
  100 punktów
 16. Bambinos
  94 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2769 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1339 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post