Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


0 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Strategia osadzona w realiach II wojny światowej.W odróżnieniu od innych gier o tej tematyce,nie pokierujemy żołnierzem z ,którejś ze stron konfliktu.Produkcja 11 bit studios daje nam możliwość ,próby przeżycia wojny z punktu widzenia cywila(lub grupy cywilów).Co jednak tak urzekło mnie w tej grze? Przekonaj się w tym poście.

Wyjście poza schematy

Odwagi polskiej firmie odmówić nie można.W obecnych czasach gdzie strzelanka w realiach wojny generuje duży przychody ,osadzenie gry w zupełnie innym punkcie było dość ryzykownym posunięciem.Co więc myśleli ludzie ,kiedy studia znane raczej z kolorowych i miłych gier ,wzięło się za strategie gdzie celem jest przeżyć w czasie wojny?Cóż zapewne były to śmiechy ,ale co myśleli ,kiedy okazało się ,że warszawskie studio sprostało zadaniu i stworzyło niesamowitą grę survival?Z tej sytuacji gra przewijała się na zagranicznych portalach growych ,zdobywając nie mały hype.Mimo ambicji studia ,gra mogła okazać się wielkim niewypałem ,jak wspomniałem jednak do tego nie doszło.

Złożona prostota

Gra daję nam wiele możliwości.Od handlowania z innymi i próby przetrwania do bezwględnych łupieżców ,myślących tylko o sobie.Rozbudowa kryjówki według własnych upodobań ,dobór ekipy ,z której każdy członek specjalizuje się w czym innym.Jeden na przykład lepiej przyrządza leki czy posiłki ,drugi natomiast jest dużo lepszym poszukiwaczem.Te wszystkie elementy mogą zbudować obraz niesamowicie skomplikowanej gry.Nic bardziej mylnego.Produkcja studia ze stolicy jest banalnie prosta.Momentami wręcz surowa.Większość wydarzeń nie jest ukazana ,a tylko opisana,dialogi pojawiają się w dymkach,kolorystyka ograniczona do minimum ,a ścieżek dialogowych po prostu w grze nie ma.Takie podejście do sprawy mogło się źle skończyć dla studia...Tak się jednak nie stało.

Klimat

To co czyni grę taką wspaniałą to przede wszystkim klimat.Ten tu jest ponury oraz bardzo ciężki.Gracz zostanie postawiony przed trudnymi wyborami i bardzo wymagającą ,ale dzięki temu satysfakcjonującą rozgrywką.Gra w zasadzie opiera się na zarządzaniu kryjówką,dość sporym budynkiem.Tu też pojawiają się pierwsze trudne wybory,Jeśli przykładowo zbudujemy sobie piecyk,to fakt będziemy mieli ciepłe posiłki dla naszych cywilów ,ale przez to nie zbudujemy łózka ,co przepłacimy nieprzespaną nocą.W grze musimy dbać o dosłownie wszystko u naszych ludzi.Głód,pragnienie,choroby,zmęczenie,samopoczucie,Temperatura,rany itp.Cieszmy się gdy nikt z naszych podopiecznych nie głoduje lub nie krwawi ,bo naprawdę takich przypadków jest bardzo mało.

Dwa gatunki w jednej grze

Jak wspomniałem gra polega na zarządzaniu kryjówką.Tego jednak dokonujemy tylko za dnia.W nocy gra zmienia się w doskonałą skradanke ,gdzie jednym z naszych cywili musimy znaleźć jak najwięcej materiałów,jedzenia,leków czy broni dla całej naszej ekipy.Tutaj pojawia się kolejny wybór o którym już wspomniałem.Handel lub walka.Owszem macie racje walka skutkuje dużo większym łupem ,jednak powoduje znaczne pogorszenie samopoczucia naszej ekipy.Handel przynosi dużo mniejsze zyski ,ale nie odbija się to na zdrowiu psychicznym naszych cywili.Kolejną trudnością podczas łowów jest czas.Jeżeli nie wrócimy przed świtem ,będziemy łatwym celem dla snajperów i możemy w ogóle nie wrócić.

Nie wszystko jest takie wspaniałe

Mimo ,że mam dobre zdanie o tej grze ,nie jest ona taka idealna.Jednym z mankamentów jest zarys postaci.W zasadzie nie są one jakoś barwne ,a jedyne czym się różnią to wyglądem,specjalnościami czy historią ,którą możemy się dowiedzieć z tekstowego wstępu.Niestety tę wstępy są często takie same.No i największy problem gry,POWTARZALNÓŚC ,niestety gra nie będzie bawić z każdą nową rozgrywką.Po ukończeniu jednej i zaczęciu drugiej ,zauważymy ,że gra nie daje nam żadnych nowych lokacji czy zdarzeń.Co prawda są one rozległe i pełne zdarzeń losowych ,to jeśli przetrwaliśmy już jedną rozgrywkę ,niewiele nas zaskoczy szczególnie na początku.

Ocena

Gra mimo wszystko została dobrze przeze mnie zapamiętana.Zacznijmy od tego czym gra mnie zachwyciła.Przede wszystkim jest to niesamowicie oddana ciężka klimatyka,tu warszawskie studio faktycznie się postarało.To co mi jako jednak doświadczonemu graczu przypadło do gustu to także wysoki poziom trudności,wybory czy sam survival są dość ciężkie.Atmosfera czy gra na emocjach.Gra daję nam do wiadomości ,że to my piszemy historię i podejmujemy decyzję.Czasem naprawdę możemy mieć moralnego kaca po jakimś wyborze,ale to tylko dobrze świadczy o produkcji.Audio i grafika,mimo minimalistycznej grafiki jest ona wykonana bardzo solidnie i buduje świetny ,ciężki klimat.Muzyka mimo ,że czasem jest powtarzalna jest naprawdę świetna i cieszy ucho.Minusem oczywiście jest mała liczba lokacji i ich zróżnicowania oraz zarys bohaterów ,ale szczerze patrząc na to co oferuje gra ,nie psuje to aż tak bardzo zabawy.W mojej ocenie produkcja jest naprawdę świetna i przemyślana.Jest czymś nowym czego jeszcze nie było.Samym tym gra zasługuje na wysokie noty.Ja osobiście przyznaję tej grze 8/10  i serdecznie polecam do zagrania.Ktoś z was już grał?Jeśli nie zalecam nadrobić zaległości! Jeśli tak to jakie są wasze odczucia co do gry? 

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (3) ocenili go na: 3,000 punktów
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 3077 punktów za:

Jakość:3020Popularność:57
Podziękowania:0Ocena:0
Wyróżnienia:0Komentarze:0

Zodiac Zarejestrowany użytkownik 15,492 punktów 2
57 czytelników Lis 25, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
95 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 95 Gości
Dziś posty czytano : 3664 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

 1. Bambinos
  89318 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 1. Paulina Korejke 3
  31693 punktów
 2. Heartbreaker
  15822 punktów
 3. justine_drzewo
  7438 punktów
 4. Malwina Konat
  3516 punktów
 5. JakubWichowski
  1178 punktów
 6. sandracz56
  665 punktów
 7. natusia_766
  186 punktów
 8. olaczaplicka
  146 punktów
 9. bemorehappy2003
  83 punktów
 10. x_kinga.xx
  59 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  65877 punktów
 1. oliviaxy (Rywal)
  18804 punktów
 1. Asia Skoczylas (Redaktor)
  42570 punktów
 1. zuzia11 (Rywal)
  5934 punktów
 1. Bambinos
  89318 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 5. Misiaki Sysi
  6604 punktów
 6. Beliebers
  3079 punktów
 7. Riverdale
  2518 punktów
 8. Once Upon A Time
  2118 punktów
 9. Kluseczki Olgi
  992 punktów
 10. Beautilles
  136 punktów
 11. MMers
  81 punktów
 12. Selenators
  72 punktów
 13. Directioners
  41 punktów
 14. Sheerios
  41 punktów
 15. Supiwerki
  33 punktów
Kontakt Post