Fandomy

Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+2 głosów

********* Pomeranian-czyli wszystko o rasie.

Pomeranian nazywany również szpicem miniaturowym to pies dorastający do maksymalnej wysokości 22 centymetrów i masy 3 kilogramów. Nazwę swoją zawdzięcza Pomorzu. Hodowla tej rasy rozwijała się właśnie w tym regionie, jednak nie był on miejscem pierwotnej hodowli pomeraniana. Podobno, przodkowie tej rasy psów na tereny Pomorza przybyli ze Skandynawii razem z woźnicami. Ale to tylko jedna z teorii. Ma klinowatą głowę, stosunkowo krótki, zakończony nosem pysk, migdałowate ciemne oczy osadzone tuż nad pyskiem, małe sterczące uszy umieszczone na szczycie głowy a pierzasty ogon ułożony płasko na zadzie wieńczy sylwetkę. Te psy bardzo przywiązują się do właścicieli, ale często trudno nad nim zapanować, co potwierdzają częste wybryki Pirata, prawda? ;) 
Najwcześniejsze szpice miniaturowe były umaszczone biało, brązowo lub czarno ( czarne psy wprowadziła do hodowli Królowa Wiktoria). Obecnie psy tej rasy występują w wielu innych odmianach kolorystycznych, takich jak czerwona, pomarańczowa, kremowa, niebieska, pręgowana, cętkowana i wielu innych.

Jak dbać o Pomeraniana?

Ta rasa wymaga częstego i regularnego wyczesywania sierści oraz trymowania. Jest to zabieg polegający na usuwaniu martwej sierści psa. Trymowanie poprawia jakość sierści, usztywnia ją, poprawia kolor i eliminuje problem wypadania sierści. Ten zabieg nie jest bolesny dla zwierzaka. Oczywiście oprócz tego pieska trzeba regularnie kąpać. 

Początki Pirata w domu Sylwii

21.08.2017 rok to tego dnia Sylwia odebrała psa z hodowli i spełniła jedno ze swoich marzeń. Pirat miał wtedy cztery miesiące.Urodził się 20 kwietnia i pochodzi z hodowli Gwiazdki Armaniego.  Od początku był małym, przeuroczym łobuzem, tak mu też zostało. Początkowo Pirat nie umiał załatwiać się na dworze. 

Rzeczy dla Pirata

Podstawową rzeczą jak pewnie się domyślacie jest pożywienie dla psa, na ten temat nie będę się rozpisywać, bo wszyscy doskonale wiemy co jedzą zwierzaki. Z racji tego, że Sylwia dużo podróżuję, a Pirat razem z nią nie mogło zabraknąć torby do podróży. Oprócz podstawowych rzeczy Sylwia uwielbia kupować wiele gadżetów, dlatego dla pieska kupiła strój pirata. Sylwia dba dobrze o Pirata, dlatego nie brakuję jej środków do pielęgnacji pieska. Żeby móc bezpiecznie wychodzić z pieskiem na spacer Sylwia ma kilka smyczy, krótsze i dłuższe. Te i inne rzeczy dla Pirata możecie zobaczyć w filmie Sylwii, oglądajcie koniecznie---> 

Koniecznie obserwujcie Pirata na instagramie: @piratthedog i dołączajcie do jego grupy na Facebooku: Kostki Pirata. 

Podoba wam się ta rasa?

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (1) ocenili go na: 1,200 punktów
Sylwia Lipka
Heartbreaker Użytkownik zweryfikowany 77,957 punktów 1 3 10
185 czytelników Gru 4

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
96 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 95 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 430 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

 1. Natt
  8429 punktów
 2. Daira
  1875 punktów
 3. suzi
  1096 punktów
 4. Aqua
  31 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  0 punktów
 1. (Rywal)
  0 punktów
Kontakt