Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+2 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


********* Pomeranian-czyli wszystko o rasie.

Pomeranian nazywany również szpicem miniaturowym to pies dorastający do maksymalnej wysokości 22 centymetrów i masy 3 kilogramów. Nazwę swoją zawdzięcza Pomorzu. Hodowla tej rasy rozwijała się właśnie w tym regionie, jednak nie był on miejscem pierwotnej hodowli pomeraniana. Podobno, przodkowie tej rasy psów na tereny Pomorza przybyli ze Skandynawii razem z woźnicami. Ale to tylko jedna z teorii. Ma klinowatą głowę, stosunkowo krótki, zakończony nosem pysk, migdałowate ciemne oczy osadzone tuż nad pyskiem, małe sterczące uszy umieszczone na szczycie głowy a pierzasty ogon ułożony płasko na zadzie wieńczy sylwetkę. Te psy bardzo przywiązują się do właścicieli, ale często trudno nad nim zapanować, co potwierdzają częste wybryki Pirata, prawda? ;) 
Najwcześniejsze szpice miniaturowe były umaszczone biało, brązowo lub czarno ( czarne psy wprowadziła do hodowli Królowa Wiktoria). Obecnie psy tej rasy występują w wielu innych odmianach kolorystycznych, takich jak czerwona, pomarańczowa, kremowa, niebieska, pręgowana, cętkowana i wielu innych.

Jak dbać o Pomeraniana?

Ta rasa wymaga częstego i regularnego wyczesywania sierści oraz trymowania. Jest to zabieg polegający na usuwaniu martwej sierści psa. Trymowanie poprawia jakość sierści, usztywnia ją, poprawia kolor i eliminuje problem wypadania sierści. Ten zabieg nie jest bolesny dla zwierzaka. Oczywiście oprócz tego pieska trzeba regularnie kąpać. 

Początki Pirata w domu Sylwii

21.08.2017 rok to tego dnia Sylwia odebrała psa z hodowli i spełniła jedno ze swoich marzeń. Pirat miał wtedy cztery miesiące.Urodził się 20 kwietnia i pochodzi z hodowli Gwiazdki Armaniego.  Od początku był małym, przeuroczym łobuzem, tak mu też zostało. Początkowo Pirat nie umiał załatwiać się na dworze. 

Rzeczy dla Pirata

Podstawową rzeczą jak pewnie się domyślacie jest pożywienie dla psa, na ten temat nie będę się rozpisywać, bo wszyscy doskonale wiemy co jedzą zwierzaki. Z racji tego, że Sylwia dużo podróżuję, a Pirat razem z nią nie mogło zabraknąć torby do podróży. Oprócz podstawowych rzeczy Sylwia uwielbia kupować wiele gadżetów, dlatego dla pieska kupiła strój pirata. Sylwia dba dobrze o Pirata, dlatego nie brakuję jej środków do pielęgnacji pieska. Żeby móc bezpiecznie wychodzić z pieskiem na spacer Sylwia ma kilka smyczy, krótsze i dłuższe. Te i inne rzeczy dla Pirata możecie zobaczyć w filmie Sylwii, oglądajcie koniecznie---> 

Koniecznie obserwujcie Pirata na instagramie: @piratthedog i dołączajcie do jego grupy na Facebooku: Kostki Pirata. 

Podoba wam się ta rasa?

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (1) ocenili go na: 1,200 punktów
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 1782 punktów za:

Jakość:1220Popularność:542
Podziękowania:0Ocena:10
Wyróżnienia:0Komentarze:10

Sylwia Lipka
Heartbreaker Użytkownik zweryfikowany 131,317 punktów 1 5 12
542 czytelników Gru 4, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

Nina Mielewczyk Zarejestrowany użytkownik 17 punktów 1
Pirat jest słodziutkii ❤
0 głosów
Gru 29, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
101 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 100 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 8870 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 4

 1. Ananasy Sylwii
  22519 punktów
 2. Bambinos
  11320 punktów
 3. Progress Armia
  4842 punktów
 4. Arturonators
  2665 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  22519 punktów
 2. Bambinos
  11320 punktów
 3. Progress Armia
  4842 punktów
 4. Arturonators
  2665 punktów
 5. Young Stars Camp
  2464 punktów
 6. Kluseczki Olgi
  1552 punktów
 7. Wokaliści
  202 punktów
 8. Remonators
  86 punktów
 9. FILMY
  39 punktów
Kontakt Post