+13 głosów
(postid: 326096) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Zastanawiałeś się jakie piosenki będą zaśpiewane przez Sylwię Na Fali? O czym one tak na prawdę są? Zapraszam do przeczytania postu! 

Solowa trasa koncertowa

Na Fali to solowa trasa koncertowa Sylwii, która promuje jej drugi album Fala / Wave. Na płycie znajdziemy różnorodne piosenki jednak wszystkie łączy

jeden element - Fala. Wyruszy jeszcze w 13 miast. Wielu fanów będzie miało możliwość spotkania ją po raz kolejny, a niektórzy po raz pierwszy. 

Na trasie nie zabraknie kilku piosenek z wcześniejszej płyty : Zobacz, Puzzle 2 i Zapomnieć Chcę. Na ostatniej z nich przyjęło się, że fani zawsze włączają latarki w telefonie, aby uzyskać cudowny klimat. Sylwia zagłębia się wtedy w tekst piosenki i śpiewa całą sobą. Warto obejrzeć teledysk piosenki, aby lepiej zrozumieć

jej przesłanie. Jeżeli chodzi o pierwszą z nich to fani zawsze śpiewali ją najgłośniej. Sama jej linia melodyjna daje powera. Nie da się przejść przy niej obojętnie. 

Z nowego albumu z wersji polskiej zaśpiewa : Uskrzydlasz Mnie, Nie Zapomnę, Kłam Dalej, Teraz, Kalkulacje, Niepoprawne, Nie Wracam, Na Pokaz oraz Horyzont.

Jeżeli chodzi o "Na Pokaz" to Sylwia zakłada maskę. Jest to mały element, a jednak przekazuje wiele fanowi. Jeśli przeczytacie o czym jest piosenka to zrozumiecie po co ta maska. Na większości piosenek tańczy wraz z tancerzami. Jest to ogromne show! Tam trzeba po prostu być. 

Z angielskiej wersji zaśpiewa : Emerald oraz Fly To Sky. Druga z nich jest zaśpiewana jako ostatnia. Ma to przekazać fanowi, że dla Sylwii jest bardzo ważny. Po prostu - uskrzydla ją. 

Kłam Dalej

Na wstępie chciałabym powiedzieć, że Sylwia nie znosi kłamstwa. Dla niej jest to najgorsze co może zrobić człowiek względem drugiego. 

Póki co nie wiadomo, czy ta piosenka jest o niej samej lub inspirowana ludźmi wokoło, a być może była inspirowana listem od fanki. Na razie możemy tylko 

przypuszczać. 

" Bo to tylko gra (wciąż powtarzasz) [...] Dystans sięga już horyzontu [...] Z ignorancją się zapoznałam [...] "

Zapewne jakiś chłopak wyrządził dziewczynie krzywdę. Mówił, że ją kocha, a tak na prawdę wszystko było udawane. Ona nabrała do niego przez to dystansu. Zaczęła się od niego odsuwać, nie chciała mieć z nim już niczego do czynienia. Próbowała zapomnieć o nim, jakby wcale nie istniał.

"No i tu Cię mam Twoje sztuczki znam, kłam, kłam dalej [...] Zapętliłeś się choć uwierzyć chcę" 

Wiedziała, że nie powinna z nim być, ponieważ za każdym razem kłamał, ale mimo wszystko jej serce chciało inaczej. Kochała go. Nie było jej łatwo z tym, bo z jednej strony kłamstwo, a z drugiej miłość. 

"Ale ja to wiem wokół wszystko złe, ktoś zapomniał, że nie da ukryć się" 

Ostatecznie zrozumiała, że nie może z nim być. Za dużo przez niego cierpiała. Wyniosła z tego związku pewną lekcje. Teraz już wie, że musi uważać na ludzi. 


Podsumowując. Piosenka opowiada o miłości dwojga ludzi. On kłamał jej w żywe oczy. Ona nie potrafiła tego znieść. Miała takie chwile, w których chciała go po prostu zostawić, ale jednak nie potrafiła. Miłość do niego zawsze górowała. Ostatecznie zrozumiała, że nie warto z nim być. Za dużo przez niego wycierpiała. 

Przez jego kłamstwa zostawiła go.

Teraz

Piosenka jest dosyć spokojna niż pozostałe. Po przesłuchaniu jej czujemy wzruszenie, smutek. Sylwia wydoroślała, więc jej teksty bardziej chwytają za serce. 

Niestety tutaj również nie wiemy skąd pomysł na tą piosenkę. Może to być inspiracja innymi ludźmi lub własnymi przeżyciami. 

"Teraz gdy już tu cię nie ma obok Wszystko na nic, to straciło sens [...] Bo twój zapach jest wszędzie [...] 

Możliwe, że ta piosenka jest kontynuacją poprzedniej, czyli Kłam Dalej. Jest to jedynie przypuszczenie, dlatego nie bierzcie tego sobie do serca. 

Chłopaka nie ma już przy dziewczynie. Teraz dla niej nic się nie liczy. Czuje wewnętrzną pustkę i nie ma na nic ochoty. Czuje się zapewne przygnębiona. Wszystkie 

drobne rzeczy, miejsca czy zapachy kojarzą się jej z Nim. Nie może sobie poradzić z zerwaniem, nie ważne z jakiego powodu. 

"Jeszcze szansy cień Jeszcze pełna sił Dzisiaj nowy plan Jutro nowy start [...]" 

Ten kawałek tekstu możemy interpretować na kilka sposób. Po pierwsze może tutaj chodzić o to, że ona chciałaby do niego jeszcze wrócić. 

Jest w nim za bardzo zakochana i czuje tęsknotę. Chciałaby go odzyskać. Po drugie może tutaj chodzić o to, że chciałaby w końcu zapomnieć, dlatego jest tej 

szansy cień. Chciałaby zacząć od nowa żyć, tym razem bez niego. Według mnie najbardziej trafny jest drugi tok rozumowania. 

"Choć minęło, pamiętać chcę To co było, we mnie jest" 

Dziewczyna w końcu zrozumiała, że ten rozdział już się skończył, jednakże będzie zawsze o nim pamiętać. Nie chce wyrzucać ze wspomnień tych cudownych chwil. Było czasami źle, ale to nie oznacza, żeby zapomnieć. 


Podsumowując. Piosenka opowiada o tym, że dziewczyna rozstała się z chłopakiem. Przez jakiś czas nie mogła sobie z tym poradzić. Cały czas płakała i bez przerwy myślała o nim. W końcu zrozumiała, że musi zacząć nowy start. Jeden rozdział skończył się, ale to nie oznacza, że nie może zacząć dalej żyć. 

Będzie dalej o nim pamiętać, ale on nie będzie już powodem płaczu u niej. 

Na Pokaz

Sylwia śpiewała tutaj bardzo pośrednio. Nie chowała się uczuciami. Chciała, abyśmy wiedzieli o czym jest piosenka. Póki co uważam, że właśnie ta piosenka

była inspirowana listem od fanki, a wy jak uważacie? Dajcie znać! 

"Wkoło widzę fałsz I gubię się Nieprawdziwa gra Sztuczny śmiech [...]

Piosenka nie jest zaśpiewana bezpośrednio do danej osoby. Możemy w takim razie wziąć pod uwagę każdą osobę, która zakrywa się maską. Niestety, ale jest 

coraz więcej takich osób, które nie pokazują siebie takimi, jakimi są. Czasami udają kogoś innego, aby być bardziej lubiani lub też z innych powodów. 

"Do plecaka schowam cały strach I ucieknę tam Gdzie szum morskich fal"

Ona ma dosyć tej fałszywej osoby. Nie chce żyć w świadomości, że jest ciągle okłamywana. Chce w końcu się wyciszyć, zapomnieć. 

Wybiera morze, które jest jest fundamentem. To tam czuje się bezpiecznie i zapomina o wszystkich przykrościach, które spotyka w życiu. 

"Wszystko jest na pokaz, przyjdź tutaj i zobacz"

Na koniec powtarza znowu, że ta osoba jest wobec niej nie szczera. Nie kryje się z tym. Chciałaby, aby ta osoba w końcu to zauważyła i wyciągnęła z tego

wartościową lekcję, dlatego mówi : przyjdź tutaj i zobacz. Ma zobaczyć to, że czyni źle. 


Podsumowując. Sylwia nie cierpi kłamstwa. Pewna osoba ciągle ją okłamywała i miała tego dosyć. Postanowiła powiedzieć jej to wprost. Jest szczerą osobą, dlatego uważała, że powinna to zrobić. 


Na Fali

Jak zauważyliście, każda piosenka jest szczera. Sylwia postarała się, aby każdy zrozumiał tekst na swój własny sposób. To już od nas zależy 

czy wyciągniemy z nich jakąś lekcję. Jednakże wiemy na pewno, że każda piosenka wywołuje u nas emocje. Nie ważne czy jest to radość czy wzruszenie. 

Uwierzcie, że na żywo każda piosenka brzmi jeszcze lepiej. Sam koncert to niezapomniane chwile. Przeżyjecie Na Fali cudowny czas w swoim życiu i możliwe, że poznacie nowych ludzi, z którymi przejdziecie resztę życia. Warto udać się nawet na sam koncert. Uwierzcie, będziecie bawić się niesamowicie! 


Napiszcie w komentarzu która piosenka jest Waszą ulubioną z tej płyty oraz czy wybieracie się Na Fali. 

Każda wypowiedź jest dla mnie niesamowicie ważna, dlatego będę wdzięczna, jeśli odpowiecie w komentarzu. Do zobaczenia w kolejnym poście! 


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (2) ocenili go na: 2,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 3573 punktów za:

Jakość:2020Popularność:991
Wsparcie:247Ocena i wartość ocen:13
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:250
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Sylwia Lipka
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
991 czytelników Gru 16, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

12 Komentarzy

Beyhan Użytkownik 33 pkt
Moja ulubiona piosenka to ''Na Pokaz''-ma świetny tekst!
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dokładnie! <3
Anna Jopek Użytkownik 146,937 pkt
Świetny post.  Moja ulubioną piosenką jest Teraz
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dziękuję! Tak, to jest cudowna piosenka <3
pinkwartl Użytkownik
Jedną z moich ulubionych poisenek z płyty jest ,,Kłam dalej” jest ona piękna, a na fali byłam w Warszawie!❤️
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
To super! Jak dla mnie wszystkie są cudowne <3
Laura Kłosowska Użytkownik 10 pkt
Jak zawsze wspaniały artykuł! Moją ulubioną piosenką jest ,,Teraz", kiedyś jej za bardzo nie lubiłam a teraz ją kocham
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Bardzo dziękuję za motywację! <3
justine_drzewo Użytkownik 51,912 pkt
Moja ulubinona piosenka jest horyzont!
Bardzo fajny post!
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Horyzont jest mega! Wprawia w taki niesamowity klimat <3 Dziękuję
Ola Skarzyńska Użytkownik 49 pkt
Uwielbiam "Horyzont" ma on taki głębszy przekaz
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Zgadzam się. Horyzon to jedna z najpiękniejszych piosenek z tej płyty! <3
xnagorkax Fan 208 pkt
Świetny post kochana, brawo!
Na Fali byłam i jeszcze raz bede. Moim faworytem z tej plyty jest Na Pokaz <3
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Bardzo dziękuję Oliwka <3 Cieszę się, że masz możliwość spotkania tyle razy Sylwię <3
Julia Szafraniec Użytkownik 2 pkt
Zdecydowanie Nie Zapomnę❤❤❤
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Bardzo fajna piosenka, a teledysk idealny <3
NataliaDudzik Użytkownik -343 pkt
moją ulubioną piosenką jest Na Pokaz, jest po prostu Świetna! I tak, wybieram się Na Fali do Gorzowa wielkopolskiego
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Super! Mimo, że jeszcze dużo czasu to już teraz życzę, abyś bawiła się niesamowicie! <3
littlezosia93 Użytkownik 2 pkt
Świetne  Czekam na więcej
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dziękuję <3
Kam@ Użytkownik
Bardzo lubię Twoje posty, są bardzo ciekawe <3
+1 głos
Gru 29, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dziękuję ❤
natusia_766 Użytkownik 130 pkt
A zaśpiewa szmaragdowy?
+1 głos
Gru 30, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Zaśpiewa angielską wersję, czyli Emerald
natusia_766 Użytkownik 130 pkt
Dzięki :)

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
108 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 108 Gości
Dziś posty czytano : 8649 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  130 osób
 3. The 100
  125 osób
 4. Bambinos
  124 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  67 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  39 osób
 10. Domisiaki
  34 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Pamiętniki Wampirów
  19 osób
 15. Remonators
  16 osób
 16. Misiaki Sysi
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  7 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  2 osób
 1. Riverdale
  490534 punktów
 2. Bartek Lovers
  39971 punktów
 3. Supiwerki
  38126 punktów
 4. The 100
  34970 punktów
 5. SikorskiSquad
  31920 punktów
 6. Young Stars Festival
  27417 punktów
 7. SERIALE
  24200 punktów
 8. GRY
  22024 punktów
 9. Life Is Strange
  20509 punktów
 10. Arturonators
  19230 punktów
 11. Domisiaki
  17740 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17159 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  17081 punktów
 14. Famous In Love
  16703 punktów
 15. Once Upon A Time
  15812 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  15753 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12290 punktów
 18. YOUNG STARS
  11985 punktów
 19. Pretty Little Liars
  11787 punktów
 20. Remonators
  9867 punktów
 21. Eurowizja
  9599 punktów
 22. GWIAZDY YOUNG STARS
  8725 punktów
 23. Dua Lipa
  7763 punktów
 24. Forza
  6319 punktów
 25. TALENTY
  6229 punktów
 26. Playstation VR
  5978 punktów
 27. MUZYKA
  5338 punktów
 28. Nintendo
  5106 punktów
 29. Detroit
  4926 punktów
 30. Tomb Raider
  4864 punktów
 31. INNE
  4487 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4466 punktów
 33. Progress Armia
  4237 punktów
 34. The Originals
  4150 punktów
 35. Pamiętniki Wampirów
  4076 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3912 punktów
 37. 13 Reasons Why
  3767 punktów
 38. Stranger Things
  3178 punktów
 39. K-Pop
  2665 punktów
 40. Bambinos
  2636 punktów
 41. Young Stars News
  2604 punktów
 42. American Horror Story
  2516 punktów
 43. God Of War
  2472 punktów
 44. FILMY
  2457 punktów
 45. Sport
  2372 punktów
 46. Kortezjanie
  2070 punktów
 47. Puthinators
  1907 punktów
 48. Sony Playstation
  1292 punktów
 49. Przygodowe
  1150 punktów
 50. Temorki
  833 punktów
 51. FPS
  697 punktów
 52. Team Rieger
  651 punktów
 53. MMers
  587 punktów
 54. PC
  486 punktów
 55. Uncharted
  475 punktów
 56. Kluseczki Olgi
  436 punktów
 57. YOUTUBE
  407 punktów
 58. R5Family
  368 punktów
 59. Arianators
  322 punktów
 60. #talentobranie
  261 punktów
 61. LUDZIE
  227 punktów
 62. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 63. FANDOMS TALENTS
  220 punktów
 64. Soy Luna
  216 punktów
 65. Directioners
  201 punktów
 66. PROJEKT FANDOMS
  170 punktów
 67. 5SOSFam
  131 punktów
 68. The Good Place
  115 punktów
 69. Beautilles
  98 punktów
 70. Strzelanki
  93 punktów
 71. Selenators
  89 punktów
 72. Donaty Agaty
  86 punktów
 73. Podróże
  63 punktów
 74. Orlandonators
  58 punktów
 75. Wyścigi
  45 punktów
 76. Swifties
  30 punktów
 77. Far Cry
  28 punktów
 1. Potterheads
  280 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5528 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2718 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. Supiwerki
  137 punktów
 14. MUZYKA
  134 punktów
 15. Arturonators
  97 punktów
 16. Bambinos
  94 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2769 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1339 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post