NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+13 głosów
(postid: 326096) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Zastanawiałeś się jakie piosenki będą zaśpiewane przez Sylwię Na Fali? O czym one tak na prawdę są? Zapraszam do przeczytania postu! 

Solowa trasa koncertowa

Na Fali to solowa trasa koncertowa Sylwii, która promuje jej drugi album Fala / Wave. Na płycie znajdziemy różnorodne piosenki jednak wszystkie łączy

jeden element - Fala. Wyruszy jeszcze w 13 miast. Wielu fanów będzie miało możliwość spotkania ją po raz kolejny, a niektórzy po raz pierwszy. 

Na trasie nie zabraknie kilku piosenek z wcześniejszej płyty : Zobacz, Puzzle 2 i Zapomnieć Chcę. Na ostatniej z nich przyjęło się, że fani zawsze włączają latarki w telefonie, aby uzyskać cudowny klimat. Sylwia zagłębia się wtedy w tekst piosenki i śpiewa całą sobą. Warto obejrzeć teledysk piosenki, aby lepiej zrozumieć

jej przesłanie. Jeżeli chodzi o pierwszą z nich to fani zawsze śpiewali ją najgłośniej. Sama jej linia melodyjna daje powera. Nie da się przejść przy niej obojętnie. 

Z nowego albumu z wersji polskiej zaśpiewa : Uskrzydlasz Mnie, Nie Zapomnę, Kłam Dalej, Teraz, Kalkulacje, Niepoprawne, Nie Wracam, Na Pokaz oraz Horyzont.

Jeżeli chodzi o "Na Pokaz" to Sylwia zakłada maskę. Jest to mały element, a jednak przekazuje wiele fanowi. Jeśli przeczytacie o czym jest piosenka to zrozumiecie po co ta maska. Na większości piosenek tańczy wraz z tancerzami. Jest to ogromne show! Tam trzeba po prostu być. 

Z angielskiej wersji zaśpiewa : Emerald oraz Fly To Sky. Druga z nich jest zaśpiewana jako ostatnia. Ma to przekazać fanowi, że dla Sylwii jest bardzo ważny. Po prostu - uskrzydla ją. 

Kłam Dalej

Na wstępie chciałabym powiedzieć, że Sylwia nie znosi kłamstwa. Dla niej jest to najgorsze co może zrobić człowiek względem drugiego. 

Póki co nie wiadomo, czy ta piosenka jest o niej samej lub inspirowana ludźmi wokoło, a być może była inspirowana listem od fanki. Na razie możemy tylko 

przypuszczać. 

" Bo to tylko gra (wciąż powtarzasz) [...] Dystans sięga już horyzontu [...] Z ignorancją się zapoznałam [...] "

Zapewne jakiś chłopak wyrządził dziewczynie krzywdę. Mówił, że ją kocha, a tak na prawdę wszystko było udawane. Ona nabrała do niego przez to dystansu. Zaczęła się od niego odsuwać, nie chciała mieć z nim już niczego do czynienia. Próbowała zapomnieć o nim, jakby wcale nie istniał.

"No i tu Cię mam Twoje sztuczki znam, kłam, kłam dalej [...] Zapętliłeś się choć uwierzyć chcę" 

Wiedziała, że nie powinna z nim być, ponieważ za każdym razem kłamał, ale mimo wszystko jej serce chciało inaczej. Kochała go. Nie było jej łatwo z tym, bo z jednej strony kłamstwo, a z drugiej miłość. 

"Ale ja to wiem wokół wszystko złe, ktoś zapomniał, że nie da ukryć się" 

Ostatecznie zrozumiała, że nie może z nim być. Za dużo przez niego cierpiała. Wyniosła z tego związku pewną lekcje. Teraz już wie, że musi uważać na ludzi. 


Podsumowując. Piosenka opowiada o miłości dwojga ludzi. On kłamał jej w żywe oczy. Ona nie potrafiła tego znieść. Miała takie chwile, w których chciała go po prostu zostawić, ale jednak nie potrafiła. Miłość do niego zawsze górowała. Ostatecznie zrozumiała, że nie warto z nim być. Za dużo przez niego wycierpiała. 

Przez jego kłamstwa zostawiła go.

Teraz

Piosenka jest dosyć spokojna niż pozostałe. Po przesłuchaniu jej czujemy wzruszenie, smutek. Sylwia wydoroślała, więc jej teksty bardziej chwytają za serce. 

Niestety tutaj również nie wiemy skąd pomysł na tą piosenkę. Może to być inspiracja innymi ludźmi lub własnymi przeżyciami. 

"Teraz gdy już tu cię nie ma obok Wszystko na nic, to straciło sens [...] Bo twój zapach jest wszędzie [...] 

Możliwe, że ta piosenka jest kontynuacją poprzedniej, czyli Kłam Dalej. Jest to jedynie przypuszczenie, dlatego nie bierzcie tego sobie do serca. 

Chłopaka nie ma już przy dziewczynie. Teraz dla niej nic się nie liczy. Czuje wewnętrzną pustkę i nie ma na nic ochoty. Czuje się zapewne przygnębiona. Wszystkie 

drobne rzeczy, miejsca czy zapachy kojarzą się jej z Nim. Nie może sobie poradzić z zerwaniem, nie ważne z jakiego powodu. 

"Jeszcze szansy cień Jeszcze pełna sił Dzisiaj nowy plan Jutro nowy start [...]" 

Ten kawałek tekstu możemy interpretować na kilka sposób. Po pierwsze może tutaj chodzić o to, że ona chciałaby do niego jeszcze wrócić. 

Jest w nim za bardzo zakochana i czuje tęsknotę. Chciałaby go odzyskać. Po drugie może tutaj chodzić o to, że chciałaby w końcu zapomnieć, dlatego jest tej 

szansy cień. Chciałaby zacząć od nowa żyć, tym razem bez niego. Według mnie najbardziej trafny jest drugi tok rozumowania. 

"Choć minęło, pamiętać chcę To co było, we mnie jest" 

Dziewczyna w końcu zrozumiała, że ten rozdział już się skończył, jednakże będzie zawsze o nim pamiętać. Nie chce wyrzucać ze wspomnień tych cudownych chwil. Było czasami źle, ale to nie oznacza, żeby zapomnieć. 


Podsumowując. Piosenka opowiada o tym, że dziewczyna rozstała się z chłopakiem. Przez jakiś czas nie mogła sobie z tym poradzić. Cały czas płakała i bez przerwy myślała o nim. W końcu zrozumiała, że musi zacząć nowy start. Jeden rozdział skończył się, ale to nie oznacza, że nie może zacząć dalej żyć. 

Będzie dalej o nim pamiętać, ale on nie będzie już powodem płaczu u niej. 

Na Pokaz

Sylwia śpiewała tutaj bardzo pośrednio. Nie chowała się uczuciami. Chciała, abyśmy wiedzieli o czym jest piosenka. Póki co uważam, że właśnie ta piosenka

była inspirowana listem od fanki, a wy jak uważacie? Dajcie znać! 

"Wkoło widzę fałsz I gubię się Nieprawdziwa gra Sztuczny śmiech [...]

Piosenka nie jest zaśpiewana bezpośrednio do danej osoby. Możemy w takim razie wziąć pod uwagę każdą osobę, która zakrywa się maską. Niestety, ale jest 

coraz więcej takich osób, które nie pokazują siebie takimi, jakimi są. Czasami udają kogoś innego, aby być bardziej lubiani lub też z innych powodów. 

"Do plecaka schowam cały strach I ucieknę tam Gdzie szum morskich fal"

Ona ma dosyć tej fałszywej osoby. Nie chce żyć w świadomości, że jest ciągle okłamywana. Chce w końcu się wyciszyć, zapomnieć. 

Wybiera morze, które jest jest fundamentem. To tam czuje się bezpiecznie i zapomina o wszystkich przykrościach, które spotyka w życiu. 

"Wszystko jest na pokaz, przyjdź tutaj i zobacz"

Na koniec powtarza znowu, że ta osoba jest wobec niej nie szczera. Nie kryje się z tym. Chciałaby, aby ta osoba w końcu to zauważyła i wyciągnęła z tego

wartościową lekcję, dlatego mówi : przyjdź tutaj i zobacz. Ma zobaczyć to, że czyni źle. 


Podsumowując. Sylwia nie cierpi kłamstwa. Pewna osoba ciągle ją okłamywała i miała tego dosyć. Postanowiła powiedzieć jej to wprost. Jest szczerą osobą, dlatego uważała, że powinna to zrobić. 


Na Fali

Jak zauważyliście, każda piosenka jest szczera. Sylwia postarała się, aby każdy zrozumiał tekst na swój własny sposób. To już od nas zależy 

czy wyciągniemy z nich jakąś lekcję. Jednakże wiemy na pewno, że każda piosenka wywołuje u nas emocje. Nie ważne czy jest to radość czy wzruszenie. 

Uwierzcie, że na żywo każda piosenka brzmi jeszcze lepiej. Sam koncert to niezapomniane chwile. Przeżyjecie Na Fali cudowny czas w swoim życiu i możliwe, że poznacie nowych ludzi, z którymi przejdziecie resztę życia. Warto udać się nawet na sam koncert. Uwierzcie, będziecie bawić się niesamowicie! 


Napiszcie w komentarzu która piosenka jest Waszą ulubioną z tej płyty oraz czy wybieracie się Na Fali. 

Każda wypowiedź jest dla mnie niesamowicie ważna, dlatego będę wdzięczna, jeśli odpowiecie w komentarzu. Do zobaczenia w kolejnym poście! 


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (2) ocenili go na: 2,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 3494 punktów za:

Jakość:2020Popularność:912
Wsparcie:247Ocena i wartość ocen:13
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:250
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Sylwia Lipka
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
912 czytelników Gru 16, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

12 Komentarzy

Beyhan Użytkownik 33 pkt
Moja ulubiona piosenka to ''Na Pokaz''-ma świetny tekst!
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dokładnie! <3
Anna Jopek Użytkownik 146,937 pkt
Świetny post.  Moja ulubioną piosenką jest Teraz
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dziękuję! Tak, to jest cudowna piosenka <3
pinkwartl Użytkownik
Jedną z moich ulubionych poisenek z płyty jest ,,Kłam dalej” jest ona piękna, a na fali byłam w Warszawie!❤️
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
To super! Jak dla mnie wszystkie są cudowne <3
Laura Kłosowska Użytkownik 10 pkt
Jak zawsze wspaniały artykuł! Moją ulubioną piosenką jest ,,Teraz", kiedyś jej za bardzo nie lubiłam a teraz ją kocham
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Bardzo dziękuję za motywację! <3
justine_drzewo Użytkownik 51,912 pkt
Moja ulubinona piosenka jest horyzont!
Bardzo fajny post!
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Horyzont jest mega! Wprawia w taki niesamowity klimat <3 Dziękuję
Ola Skarzyńska Użytkownik 49 pkt
Uwielbiam "Horyzont" ma on taki głębszy przekaz
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Zgadzam się. Horyzon to jedna z najpiękniejszych piosenek z tej płyty! <3
xnagorkax Fan 208 pkt
Świetny post kochana, brawo!
Na Fali byłam i jeszcze raz bede. Moim faworytem z tej plyty jest Na Pokaz <3
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Bardzo dziękuję Oliwka <3 Cieszę się, że masz możliwość spotkania tyle razy Sylwię <3
Julia Szafraniec Użytkownik 2 pkt
Zdecydowanie Nie Zapomnę❤❤❤
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Bardzo fajna piosenka, a teledysk idealny <3
NataliaDudzik Użytkownik -343 pkt
moją ulubioną piosenką jest Na Pokaz, jest po prostu Świetna! I tak, wybieram się Na Fali do Gorzowa wielkopolskiego
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Super! Mimo, że jeszcze dużo czasu to już teraz życzę, abyś bawiła się niesamowicie! <3
littlezosia93 Użytkownik 2 pkt
Świetne  Czekam na więcej
+1 głos
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dziękuję <3
Kam@ Użytkownik
Bardzo lubię Twoje posty, są bardzo ciekawe <3
+1 głos
Gru 29, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Dziękuję ❤
natusia_766 Użytkownik 130 pkt
A zaśpiewa szmaragdowy?
+1 głos
Gru 30, 2017
Paulina Korejke 3 Ekspert 647,182 pkt
Zaśpiewa angielską wersję, czyli Emerald
natusia_766 Użytkownik 130 pkt
Dzięki :)

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
150 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 149 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 11568 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Największe fandomy

 1. Riverdale
  127 osób
 2. The 100
  122 osób
 3. Ananasy Sylwii
  119 osób
 4. Bartek Lovers
  111 osób
 5. Bambinos
  110 osób
 6. Supiwerki
  68 osób
 7. Arturonators
  57 osób
 8. Shawn Mendes Army
  39 osób
 9. SikorskiSquad
  32 osób
 10. Domisiaki
  29 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  23 osób
 13. Pretty Little Liars
  20 osób
 14. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 15. Remonators
  12 osób
 16. Misiaki Sysi
  12 osób
 17. Kluseczki Olgi
  10 osób
 18. Famous In Love
  9 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. TALENTY
  1 osób
 27. Nintendo
  1 osób
Kontakt Post