Fandomy

Zasady akcji Twórz z nami strefę fanów YoungStars.pl na Fandoms: kliknij
Dołącz do oficjalnej grupy Fandoms na Facebooku: tutaj

+13 głosów

Zastanawiałeś się jakie piosenki będą zaśpiewane przez Sylwię Na Fali? O czym one tak na prawdę są? Zapraszam do przeczytania postu! 

Solowa trasa koncertowa

Na Fali to solowa trasa koncertowa Sylwii, która promuje jej drugi album Fala / Wave. Na płycie znajdziemy różnorodne piosenki jednak wszystkie łączy

jeden element - Fala. Wyruszy jeszcze w 13 miast. Wielu fanów będzie miało możliwość spotkania ją po raz kolejny, a niektórzy po raz pierwszy. 

Na trasie nie zabraknie kilku piosenek z wcześniejszej płyty : Zobacz, Puzzle 2 i Zapomnieć Chcę. Na ostatniej z nich przyjęło się, że fani zawsze włączają latarki w telefonie, aby uzyskać cudowny klimat. Sylwia zagłębia się wtedy w tekst piosenki i śpiewa całą sobą. Warto obejrzeć teledysk piosenki, aby lepiej zrozumieć

jej przesłanie. Jeżeli chodzi o pierwszą z nich to fani zawsze śpiewali ją najgłośniej. Sama jej linia melodyjna daje powera. Nie da się przejść przy niej obojętnie. 

Z nowego albumu z wersji polskiej zaśpiewa : Uskrzydlasz Mnie, Nie Zapomnę, Kłam Dalej, Teraz, Kalkulacje, Niepoprawne, Nie Wracam, Na Pokaz oraz Horyzont.

Jeżeli chodzi o "Na Pokaz" to Sylwia zakłada maskę. Jest to mały element, a jednak przekazuje wiele fanowi. Jeśli przeczytacie o czym jest piosenka to zrozumiecie po co ta maska. Na większości piosenek tańczy wraz z tancerzami. Jest to ogromne show! Tam trzeba po prostu być. 

Z angielskiej wersji zaśpiewa : Emerald oraz Fly To Sky. Druga z nich jest zaśpiewana jako ostatnia. Ma to przekazać fanowi, że dla Sylwii jest bardzo ważny. Po prostu - uskrzydla ją. 

Kłam Dalej

Na wstępie chciałabym powiedzieć, że Sylwia nie znosi kłamstwa. Dla niej jest to najgorsze co może zrobić człowiek względem drugiego. 

Póki co nie wiadomo, czy ta piosenka jest o niej samej lub inspirowana ludźmi wokoło, a być może była inspirowana listem od fanki. Na razie możemy tylko 

przypuszczać. 

" Bo to tylko gra (wciąż powtarzasz) [...] Dystans sięga już horyzontu [...] Z ignorancją się zapoznałam [...] "

Zapewne jakiś chłopak wyrządził dziewczynie krzywdę. Mówił, że ją kocha, a tak na prawdę wszystko było udawane. Ona nabrała do niego przez to dystansu. Zaczęła się od niego odsuwać, nie chciała mieć z nim już niczego do czynienia. Próbowała zapomnieć o nim, jakby wcale nie istniał.

"No i tu Cię mam Twoje sztuczki znam, kłam, kłam dalej [...] Zapętliłeś się choć uwierzyć chcę" 

Wiedziała, że nie powinna z nim być, ponieważ za każdym razem kłamał, ale mimo wszystko jej serce chciało inaczej. Kochała go. Nie było jej łatwo z tym, bo z jednej strony kłamstwo, a z drugiej miłość. 

"Ale ja to wiem wokół wszystko złe, ktoś zapomniał, że nie da ukryć się" 

Ostatecznie zrozumiała, że nie może z nim być. Za dużo przez niego cierpiała. Wyniosła z tego związku pewną lekcje. Teraz już wie, że musi uważać na ludzi. 


Podsumowując. Piosenka opowiada o miłości dwojga ludzi. On kłamał jej w żywe oczy. Ona nie potrafiła tego znieść. Miała takie chwile, w których chciała go po prostu zostawić, ale jednak nie potrafiła. Miłość do niego zawsze górowała. Ostatecznie zrozumiała, że nie warto z nim być. Za dużo przez niego wycierpiała. 

Przez jego kłamstwa zostawiła go.

Teraz

Piosenka jest dosyć spokojna niż pozostałe. Po przesłuchaniu jej czujemy wzruszenie, smutek. Sylwia wydoroślała, więc jej teksty bardziej chwytają za serce. 

Niestety tutaj również nie wiemy skąd pomysł na tą piosenkę. Może to być inspiracja innymi ludźmi lub własnymi przeżyciami. 

"Teraz gdy już tu cię nie ma obok Wszystko na nic, to straciło sens [...] Bo twój zapach jest wszędzie [...] 

Możliwe, że ta piosenka jest kontynuacją poprzedniej, czyli Kłam Dalej. Jest to jedynie przypuszczenie, dlatego nie bierzcie tego sobie do serca. 

Chłopaka nie ma już przy dziewczynie. Teraz dla niej nic się nie liczy. Czuje wewnętrzną pustkę i nie ma na nic ochoty. Czuje się zapewne przygnębiona. Wszystkie 

drobne rzeczy, miejsca czy zapachy kojarzą się jej z Nim. Nie może sobie poradzić z zerwaniem, nie ważne z jakiego powodu. 

"Jeszcze szansy cień Jeszcze pełna sił Dzisiaj nowy plan Jutro nowy start [...]" 

Ten kawałek tekstu możemy interpretować na kilka sposób. Po pierwsze może tutaj chodzić o to, że ona chciałaby do niego jeszcze wrócić. 

Jest w nim za bardzo zakochana i czuje tęsknotę. Chciałaby go odzyskać. Po drugie może tutaj chodzić o to, że chciałaby w końcu zapomnieć, dlatego jest tej 

szansy cień. Chciałaby zacząć od nowa żyć, tym razem bez niego. Według mnie najbardziej trafny jest drugi tok rozumowania. 

"Choć minęło, pamiętać chcę To co było, we mnie jest" 

Dziewczyna w końcu zrozumiała, że ten rozdział już się skończył, jednakże będzie zawsze o nim pamiętać. Nie chce wyrzucać ze wspomnień tych cudownych chwil. Było czasami źle, ale to nie oznacza, żeby zapomnieć. 


Podsumowując. Piosenka opowiada o tym, że dziewczyna rozstała się z chłopakiem. Przez jakiś czas nie mogła sobie z tym poradzić. Cały czas płakała i bez przerwy myślała o nim. W końcu zrozumiała, że musi zacząć nowy start. Jeden rozdział skończył się, ale to nie oznacza, że nie może zacząć dalej żyć. 

Będzie dalej o nim pamiętać, ale on nie będzie już powodem płaczu u niej. 

Na Pokaz

Sylwia śpiewała tutaj bardzo pośrednio. Nie chowała się uczuciami. Chciała, abyśmy wiedzieli o czym jest piosenka. Póki co uważam, że właśnie ta piosenka

była inspirowana listem od fanki, a wy jak uważacie? Dajcie znać! 

"Wkoło widzę fałsz I gubię się Nieprawdziwa gra Sztuczny śmiech [...]

Piosenka nie jest zaśpiewana bezpośrednio do danej osoby. Możemy w takim razie wziąć pod uwagę każdą osobę, która zakrywa się maską. Niestety, ale jest 

coraz więcej takich osób, które nie pokazują siebie takimi, jakimi są. Czasami udają kogoś innego, aby być bardziej lubiani lub też z innych powodów. 

"Do plecaka schowam cały strach I ucieknę tam Gdzie szum morskich fal"

Ona ma dosyć tej fałszywej osoby. Nie chce żyć w świadomości, że jest ciągle okłamywana. Chce w końcu się wyciszyć, zapomnieć. 

Wybiera morze, które jest jest fundamentem. To tam czuje się bezpiecznie i zapomina o wszystkich przykrościach, które spotyka w życiu. 

"Wszystko jest na pokaz, przyjdź tutaj i zobacz"

Na koniec powtarza znowu, że ta osoba jest wobec niej nie szczera. Nie kryje się z tym. Chciałaby, aby ta osoba w końcu to zauważyła i wyciągnęła z tego

wartościową lekcję, dlatego mówi : przyjdź tutaj i zobacz. Ma zobaczyć to, że czyni źle. 


Podsumowując. Sylwia nie cierpi kłamstwa. Pewna osoba ciągle ją okłamywała i miała tego dosyć. Postanowiła powiedzieć jej to wprost. Jest szczerą osobą, dlatego uważała, że powinna to zrobić. 


Na Fali

Jak zauważyliście, każda piosenka jest szczera. Sylwia postarała się, aby każdy zrozumiał tekst na swój własny sposób. To już od nas zależy 

czy wyciągniemy z nich jakąś lekcję. Jednakże wiemy na pewno, że każda piosenka wywołuje u nas emocje. Nie ważne czy jest to radość czy wzruszenie. 

Uwierzcie, że na żywo każda piosenka brzmi jeszcze lepiej. Sam koncert to niezapomniane chwile. Przeżyjecie Na Fali cudowny czas w swoim życiu i możliwe, że poznacie nowych ludzi, z którymi przejdziecie resztę życia. Warto udać się nawet na sam koncert. Uwierzcie, będziecie bawić się niesamowicie! 


Napiszcie w komentarzu która piosenka jest Waszą ulubioną z tej płyty oraz czy wybieracie się Na Fali. 

Każda wypowiedź jest dla mnie niesamowicie ważna, dlatego będę wdzięczna, jeśli odpowiecie w komentarzu. Do zobaczenia w kolejnym poście! 

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (2) ocenili go na: 2,000 punktów
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 3366 punktów za:

Jakość:2020Popularność:784
Wsparcie:247Ocena i wartość ocen:13
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:250
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !
Sylwia Lipka
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
784 czytelników Gru 16, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

12 Komentarzy

Beyhan Użytkownik 33 punktów 2
Moja ulubiona piosenka to ''Na Pokaz''-ma świetny tekst!
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Dokładnie! <3
Anna Jopek Zweryfikowany 157,463 punktów 3 9
Świetny post.  Moja ulubioną piosenką jest Teraz
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Dziękuję! Tak, to jest cudowna piosenka <3
pinkwartl Gość 2
Jedną z moich ulubionych poisenek z płyty jest ,,Kłam dalej” jest ona piękna, a na fali byłam w Warszawie!❤️
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
To super! Jak dla mnie wszystkie są cudowne <3
Laura Kłosowska Użytkownik 10 punktów
Jak zawsze wspaniały artykuł! Moją ulubioną piosenką jest ,,Teraz", kiedyś jej za bardzo nie lubiłam a teraz ją kocham
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Bardzo dziękuję za motywację! <3
justine_drzewo Zweryfikowany 51,912 punktów 1 6
Moja ulubinona piosenka jest horyzont!
Bardzo fajny post!
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Horyzont jest mega! Wprawia w taki niesamowity klimat <3 Dziękuję
Ola Skarzyńska Zweryfikowany 49 punktów 1 2
Uwielbiam "Horyzont" ma on taki głębszy przekaz
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Zgadzam się. Horyzon to jedna z najpiękniejszych piosenek z tej płyty! <3
xnagorkax Użytkownik 208 punktów 2
Świetny post kochana, brawo!
Na Fali byłam i jeszcze raz bede. Moim faworytem z tej plyty jest Na Pokaz <3
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Bardzo dziękuję Oliwka <3 Cieszę się, że masz możliwość spotkania tyle razy Sylwię <3
Julia Szafraniec Użytkownik 2 punktów
Zdecydowanie Nie Zapomnę❤❤❤
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Bardzo fajna piosenka, a teledysk idealny <3
NataliaDudzik Użytkownik -343 punktów 1
moją ulubioną piosenką jest Na Pokaz, jest po prostu Świetna! I tak, wybieram się Na Fali do Gorzowa wielkopolskiego
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Super! Mimo, że jeszcze dużo czasu to już teraz życzę, abyś bawiła się niesamowicie! <3
littlezosia93 Użytkownik 2 punktów
Świetne  Czekam na więcej
+1 głos
Jest OK
Gru 16, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Dziękuję <3
Kam@ Gość
Bardzo lubię Twoje posty, są bardzo ciekawe <3
+1 głos
Jest OK
Gru 29, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Dziękuję ❤
natusia_766 Użytkownik 130 punktów 1
A zaśpiewa szmaragdowy?
+1 głos
Jest OK
Gru 30, 2017
Paulina Korejke 3 Zweryfikowany 639,292 punktów 5 15
Zaśpiewa angielską wersję, czyli Emerald
natusia_766 Użytkownik 130 punktów 1
Dzięki

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
165 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 164 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 3 razy
 1. Maggie143
  34289 punktów
 2. Mad
  14862 punktów
 3. xxOktawiaxx
  11496 punktów
 4. Kinga Piotrowska 1
  11345 punktów
 5. Gasik Dominika
  10707 punktów
 6. Anjia
  10399 punktów
 7. Aga_f
  9801 punktów
 8. Kmiecik
  9238 punktów
 9. Miliuszka
  8750 punktów
 10. Gabxlv_
  7330 punktów
 11. Zodiac
  5149 punktów
 12. pattiekaminska
  4896 punktów
 13. Ania Wardak
  4728 punktów
 14. Kinga Nosek
  4169 punktów
 15. Amelia Banaszak
  4110 punktów
 16. Paulinag99x
  3604 punktów
 17. kacper0623
  3601 punktów
 18. Paulina Korejke 3
  3135 punktów
 19. AlexOla
  2708 punktów
 20. Piotr Bałut 3
  2672 punktów
 21. justtinista
  2593 punktów
 22. JakubWichowski
  2309 punktów
 23. Basia_Jestem
  2064 punktów
 24. Oliwia Rogalska
  1981 punktów
 25. xxStachuraxc
  1968 punktów
 26. Agata Odziemkowska
  1818 punktów
 27. xmartynx29
  1776 punktów
 28. rieger1
  1633 punktów
 29. Klaudia Brunaht
  1446 punktów
 30. Guziioo
  537 punktów
 31. KateHop
  491 punktów
 32. Malwina Konat
  271 punktów
 33. Grey Girl
  263 punktów
 34. Litlela
  222 punktów
 35. Kasia Małek
  213 punktów
 36. Piotr Baranowski
  180 punktów
 37. Kasia Dzik
  171 punktów
 38. Dorota Bucior
  165 punktów
 39. Emilka Kantor
  156 punktów
 40. Weronika Bromirska1
  135 punktów
 41. Kasia Springer
  133 punktów
 42. liemorebby
  132 punktów
 43. Badyl
  127 punktów
 44. xzux.slx
  118 punktów
 45. w.fudali
  117 punktów
 46. Paw143
  104 punktów
 47. MaartynQa
  104 punktów
 48. Emilia Gajda
  100 punktów
 49. Julia Wróblewska
  93 punktów
 50. stylessowaaa
  87 punktów
 51. Zuzia Równicka
  87 punktów
 52. Ola Iwaniuk
  83 punktów
 53. julczii12
  80 punktów
 54. Norbert Tabor
  79 punktów
 55. nataliag
  76 punktów
 56. suhtorii.i
  75 punktów
 57. Marcelline143
  68 punktów
 58. Marceli Jułga
  65 punktów
 59. NibethFose
  65 punktów
 60. sansaari87
  62 punktów
 61. Ewelina Sidz 1
  62 punktów
 62. Wera143
  58 punktów
 63. tilly_is_princess_
  57 punktów
 64. Alicja Zimmermann
  54 punktów
 65. Katarzyna Słodyczka
  52 punktów
 66. Addie_xxx
  52 punktów
 1. Riverdale
  82129 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  13151 punktów
 3. Supiwerki
  9552 punktów
 4. Eurowizja
  8966 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  8095 punktów
 6. Bartek Lovers
  6581 punktów
 7. Remonators
  5443 punktów
 8. Progress Armia
  4090 punktów
 9. MUZYKA
  4049 punktów
 10. Bambinos
  4006 punktów
 11. The Originals
  3929 punktów
 12. YOUNG STARS
  3737 punktów
 13. SERIALE
  3467 punktów
 14. 13 Reasons Why
  3360 punktów
 15. Arturonators
  2659 punktów
 16. K-Pop
  2613 punktów
 17. Famous In Love
  2473 punktów
 18. Stranger Things
  2353 punktów
 19. Sport
  2097 punktów
 20. SikorskiSquad
  1995 punktów
 21. Dua Lipa
  1872 punktów
 22. Puthinators
  1863 punktów
 23. Young Stars News
  1823 punktów
 24. Misiaki Sysi
  1494 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  1479 punktów
 26. Once Upon A Time
  1469 punktów
 27. FILMY/SERIALE/TV
  1295 punktów
 28. The 100
  1276 punktów
 29. GRY
  644 punktów
 30. Team Rieger
  401 punktów
 31. Kluseczki Olgi
  284 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  216 punktów
 33. Detroit
  140 punktów
 34. Soy Luna
  125 punktów
 35. Arianators
  116 punktów
 36. INNE
  65 punktów
 37. God Of War
  40 punktów
 38. Domisiaki
  38 punktów
 39. R5Family
  38 punktów
 40. Beautilles
  37 punktów
 41. Selenators
  33 punktów
 42. MMers
  32 punktów
 43. Pretty Little Liars
  25 punktów
 44. Sony Playstation
  20 punktów
 1. Potterheads
  85 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  1938 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  1721 punktów
 3. Shawn Mendes Army
  829 punktów
 4. Supiwerki
  821 punktów
 5. Bambinos
  684 punktów
 6. SERIALE
  680 punktów
 7. Remonators
  511 punktów
 8. YOUNG STARS
  473 punktów
 9. Riverdale
  455 punktów
 10. Young Stars News
  408 punktów
 11. Bartek Lovers
  371 punktów
 12. MUZYKA
  118 punktów
 13. Stranger Things
  18 punktów
 14. Once Upon A Time
  16 punktów
 15. Arturonators
  12 punktów
 16. Dua Lipa
  12 punktów
 17. The Originals
  12 punktów
 18. Sport
  10 punktów
 19. Eurowizja
  9 punktów
 20. SikorskiSquad
  8 punktów
 21. 13 Reasons Why
  4 punktów
 22. Famous In Love
  4 punktów
 23. K-Pop
  4 punktów
 24. GRY
  2 punktów
 25. Progress Armia
  2 punktów
 26. Misiaki Sysi
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2008 punktów
 2. Riverdale
  1373 punktów
 3. Pretty Little Liars
  1156 punktów
 4. Bartek Lovers
  1088 punktów
 5. Dua Lipa
  1047 punktów
 6. The Originals
  925 punktów
 7. Bambinos
  918 punktów
 8. Soy Luna
  870 punktów
 9. Shawn Mendes Army
  814 punktów
 10. Once Upon A Time
  685 punktów
 11. K-Pop
  683 punktów
 12. Supiwerki
  278 punktów
Kontakt Post