+4 głosów
(postid: 327900) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Słyszeliście kiedyś może o raperze B.R.O? A może znacie jakiś kawałek z albumu Nowy Rozdział? Jeśli interesujecie się rapem/Hip-hopem to idealnie się załapaliście, zapraszam! 

Na początek - kim jest B.R.O?

B.R.O, a tak właściwie Jakub Birecki to warszawki raper, urodzony 24 kwietnia 1992. Artysta na swoim koncie posiada aktualnie 3 legalnie wydane płyty - High School, Next Level 2 oraz Nowy Rozdział. Zdecydowanie najlepszym dotychczas albumem jest pierwszy legal High School - uzyskał on status Złotej Płyty oraz zajął 3 miejsce na liście OLiS. Pracował on z takimi wytwórniami jak PROpaganda Records, Wielkie Joł, Urban Rec oraz Steps Records (aż do dziś). Ma on żonę Dominikę oraz dwuletnią córkę Zosię - obie kobiety są dla niego całym światem. Warto wspomnieć o jego zajawce od małego, gdyż prócz bycia raperem chciał również zostać zawodowym piłkarzem. Jest wychowankiem Polonii Warszawa, ale barwy Czarnych Koszul” reprezentował tylko na szczeblach juniorskich. W zrobieniu większej kariery przeszkodził mu niewielki wzrost, ponieważ Libor Pala, trener zespołu Młodej Ekstraklasy wymagał, by jego podopieczni mieli przynajmniej 180 centymetrów. Wiosną 2011 roku Birecki trafił do Startu Otwock, jednak borykający się z problemami finansowymi klub nie był w stanie zapłacić za zarejestrowanie zawodnika do rozgrywek. Ostatecznie pół roku Birecki spędził w rezerwach zespołu, a do pierwszej drużyny trafił przed sezonem 2011/2012. Po rozegraniu jednej rundy postanowił zakończyć karierę i skupić się na muzyce oraz nauce. Jakub Birecki grał zwykle na pozycje ofensywnego bądź bocznego pomocnika. Jego styl gry opierał się na wysokich umiejętnościach technicznych, szybkości i dryblingu. 

Teraz trochę o płycie NOWY ROZDZIAŁ

Nowy rozdział” to materiał w całości nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez B.R.O. Raper zajął się również większością produkcji, za wyjątkiem dwóch numerów, za które odpowiedzialni są Eurii oraz SoDrumatic. Nadchodzące solo z jednej strony podsumowuje dotychczasową drogę rapera i związane z nią życiowe zmiany, z drugiej zapowiada wejście w nową epokę - muzycznie i prywatnie. Wszystkie utwory wiążą się w jedną spójną całość, jednakże dzięki uniwersalnej treści, każdy z nich broni się również singlowo, nie tracąc nic po oderwaniu go od muzycznej historii. „Nowy Rozdział” to 13 kawałków, które charakteryzuje zabawa formą, łączenie rożnych konwencji muzycznych, techniczne dopracowanie i wartościowe teksty. Artysta daje popis sprawności flow i płynnie posługuje się rożnymi brzmieniami – od nowoczesnego trapu, przez electro, elementy muzyki klubowej, po bardziej wymykające się opisom konwencje. A teraz bez przedłużania, zaczynamy!

1. NOWY ROZDZIAŁ


Tytułowy kawałek tego albumu to zdecydowanie wielki skrót tego, gdzie doszedł aktualnie warszawki raper - nadchodzące zmiany oraz te, które miały już miejsce tylko umacniają rapera. Nawijający mocne bangery za czasów Next Level 2, typowy raperski styl? O nie! Tego już nie ma. Teraz kochający mąż, ojciec jak i raper w jednym. Jakub otworzył i tkwi w nowym rozdziale jego życia jak sam nawija o tym w utworze. Sam teledysk zbliżą się do 11mln wyświetleń w serwisie YouTube. Jeśli chodzi o moją opinię tego utworu - zdecydowanie jeden z lepszych arcydzieł na tym albumie, słuchając tego utworu aż chce mi się tańczyć, ruszać rękami w wszystkie strony Świata, beat po prostu rozwala! 

2. SPACER

https://open.spotify.com/track/0DLz8PqWJj1YLZGe4ioEqv


Jedyny utwór, którego znaleźć na YouTubie nie można - nie został on po prostu prze nikogo wstawiony, jednak podsyłam wam linka do odsłuchania go na Spotify, bo ta piosenka jest tego warta! Lubicie chodzić na długie spacery? Nuta ta idealnie umili wam czas na nim! Rap do spokojnej melodii idealnie wpasowuje się, a z tego wychodzi istne arcydzieło. Zdecydowanie utwór ten zalicza się do spokojniejszych dzieł rapera. Historia o jakiej mowa w tekście oprowadza po ulicach Warszawy, które zna jak mało kto! Jeden z moich ulubieńców wśród wszystkich utworów tego wykonawcy!

3. MÓWIŁA MI


Pierwszy utwór, który zapowiedział ten oto album. Parę dni po premierze piosenka cieszyła się ogromną popularnością - po dzień dzisiejszy odsłuchało ją ponad 15mln razy w serwisie YouTube. Wspomniałam wcześniej o dwóch kobietach. które grają kluczową rolę w życiu młodego rapera, jednak trzeba także wspomnieć o mamie czyli kolejnej najważniejszej kobiecie, która uczestniczy wciąż w życiu Kuby. Sam utwór skierowany jest właśnie do niej, wspomina on tam przede wszystkim o wychowaniu jego mamy (najbardziej wspomina on tam o radach). Osobiście słuchając jej za pierwszym razem, uroniłam niejedną łzę - utwór jest naprawdę piękny.

4. CO TY O MNIE WIESZ?


Plotki, plotki i plotki.. Nie zawsze powinno się wierzyć portalom w internecie, nie zawsze są z nami szczerzy. Klasyczny styl należący do B.R.O. po prostu pozamiatał i dał jasną odpowiedź zainteresowanym jego życiem. Nuta idealnie nadaje się na jazdę do auta, bass rozwala! Teledysk bez dwóch zdań - jeden z lepszych w jego wykonaniu. Zadziwia mnie liczba wyświetleń pod klipem, 3mln to chyba za mało, nie? Uwielbiam tego typu piosenki, zwłaszcza w jego wykonaniu!

5. TYLKO Z TOBĄCzy tylko ja płakałam, gdy słuchałam tej piosenki po raz pierwszy? Zosia i Dominika to niezwykłe szczęściary będąc ku takiego mężczyzny jak Jakub. Tekstowo świetny utwór, do tego spokojny beat, który idealnie podkreśla detale nuty. Zdecydowanie Kuba tym utworem skradł moje serce.. Muszę przyznać, że moja mama nie lubi wolnych, spokojnych hip-hopowych utworów, jednak ten aż do dziś jest przez nią słuchany, wcale się jej nie dziwie! Jeśli jeszcze nie słuchaliście tego utworu jakimś cudem to koniecznie to zróbcie!  

6. SKRZYDŁA


Tak zwane Skrzydła to coś co rozwijamy przez całe życie. Życiowa piosenka, która opowiada zarazem o historii Kuby jak i życiu każdego z nas, bo jesteśmy ludźmi, nie? Każdy z nas posiada takie Skrzydła. Czy tą piosenkę można nazwać motywacyjnym utworem? Owszem! Sama po przesłuchaniu jej zrozumiałam kilka ważnych kwestii, które każdy z nas powinien prędzej czy później zrozumieć. Piosenka na YouTubie została odsłuchana blisko 2mln razy, zasłużenie? 

7. ZLATANJednym z ulubionych piłkarzy Jakuba jest Zlatan Ibrahimovićszwedzki piłkarz grający dla Manchesteru United jako napastnik. B.R.O uważany jest za Zlatana jako postać hip-hopową w naszym kraju przede wszystkim za drogę, jaką przeszedł młody raper, oraz styl w jakim obaj dokańczają - zgadzacie się z tym podobieństwem? Sam utwór nie podoba mi się, jednak słuchaczowi czystego rapu na pewno się spodoba, tak myślę bynajmniej. Na YouTubie posiada on aktualnie około 1mln wyświetleń w wersji lyrics. 

8. FARMA-ZONEJakub po raz kolejny rozprawia się z ludźmi, jednak tym razem z tymi, co wiszą mu pieniądze i  palą Januszy gdy czas się rozliczyć. Sam wielokrotnie poczuł to na własnej skórze, teraz nadszedł czas na jego głos w tej sprawie. Mocne wersy to jego styl! Mega lubię ten utwór, jednak nie powiem, że jest on jakoś specjalnie jednym z lepszych na krążku, gdyż ujdzie w tłumie. Utwór podobnie jak Zlatan niedługo przekroczy próg 1mln wyświetleń. 

9. KURTYNAJeśli dobrze rozumiem tekst, to raper ujawnia nam w tej nucie jak to jest po koncercie czyli na backstageu - rozmowy, plotki etc. Kuba jednak jak sam mówi wyróżnia się wśród innych raperów, gdyż on woli po koncercie udać się prosto do hotelu niż miałby siedzieć tam marnując swój cenny czas na pierdoły. Przed wydaniem tego utworu w całości cholernie czekałam na premierę, bo sam początek sprawił, że po prostu zakochałam się w nim! Co prawda teledysk nie osiągnął progu 1mln wyświetleń, nie każdemu przypadł też do gustu, a więc wam jak się podoba? 

10. TORTTort to wszystko co osiagnałem swoją pracą, dobytek artystyczny jak i materialny - możemy go utożsamiać z sukcesem. Nie chodzi tu tylko o sławę, jest to powiedziane w wersie sławy raczej żaden nie chce, mówią masz wisienkę. Ona rzeczywiście jest tylko wierzchołkiem góry lodowej i sama w sobie nie ma aż tak wielkiej wartości. 2.Goście to nie hejterzy ani inni raperzy. To fałszywi ludzie, którzy są wokół mnie i robią dobrą minę do złej gry byle dostać się w moje środowisko licząc wyłącznie na profity - Szukam wzrokiem szczerych osób chyba nadaremnie. Kiedy jest sukces przyjaciele wyskakują jak grzyby po deszczu i nagle każdy jest wielkim ziomkiem, któremu się cos należy. 3.Doktor to rozum. On otwiera mi oczy i pokazuje prawdę, oraz wyznacza ścieżkę tego jak należy postąpić w sytuacji opisanej w kawałku. Gdyby nie rozum dawno bym przepadł - Nie wiem co zrobię jeśli Pan nie pomoże, chyba pójdę na tory i się na nich zgrabnie położe.4.Bal zawsze zbilża się kiedy wychodzi mój nowy album, czyli tort którym mam się podzielić - coraz większe party robię z roku na rok. Co roku wychodzą moje nowe materiały. - Tak artysta zinterpretował cały kawałek. 


Osobiście ten kawałek od początku nie przypadł mi do gustu, jednak to nie świadczy o tym, że go jak najbardziej nie propsuję! A wam, jak się podoba? 


11. DO DNASpotkania w gronie przyjaciół przy alkoholu to coś co na pewno lubi Jakub! Wielokrotie na social mediach dziękował on Progress Armii, za to, że po prosru są, pił on wtedy DO DNA za nas, jednak nie tylko.... O tym, za co piję do dna Kuba możecie dowiedzieć się z kawałka sami - zmuszeni jesteście odsłuchania go! Utwór ten jest na pewno ulubieńcem niejednego słuchacza albumu, wpada w ucho muszę przyznać, jednak u mnie gdzieś ten niedosyt jest, nie wiem czego to wina.. 

12. ZABIORĘ CIĘ TAMŻona Jakuba to szczęściara! Doskonale wiem, że powtarzam się kolejny raz, jednak jak inaczej to podsumować? Lepiej trafić nie mogła! Nuta jest naprawdę spoko, uwielbiam słuchać jej podczas różnych podróży - czy tych małych czy dużych! Oficjalny lyric na ten moment został odsłuchany przez 2,1mln ludzi, założę się, że większości na pewno przypadł on do gustu! Jeśli jeszcze go nie słuchaliście, to koniecznie to zróbcie!! A wy faceci, bierzcie przykład z Kuby:D 

13. DOMNawiązaniem do tej piosenki może być popularne przysłowie wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. W swoich wersach wspomina, że tytułowy dom to przede wszystkim rodzina, za którą bardzo tęskni. Podczas tras jak wiadomo jest on poza nim, jednak gdy wraca, nie może się doczekać chwili, w której zasiądzie normalnie w miejscu na kanapie. Spokojniejszy utworek, jeden z moich ulubionych, warty przesłuchania, bardzo odprężaaaaa.. A teraz przyznawać się - kto z was jest domownikiem i utożsamia się z tą nutą? 

Podsumowanie!

Opinie są podzielone na temat tego albumu - jedni twierdzą, że nie był on tym najlepszym, drudzy za to na odwrót, powody? Wielu słuchaczy kieruje się na pewno brakiem mocniejszych bangerów, czyli takich jak na płycie Next Level 2, no cóż liczyć musimy się z tym, że Kuba otworzył nowy rozdział w jego życiu i kieruje się innymi zasadami, czy wyjdzie mu to na dobre? Moim zdaniem jak najbardziej! Nie przepadałam czasem za mocniejszymi utworami, były dla mnie po prostu przesadzone i za ostre. Odrzucając jego epkę Człowiek Progress to właśnie płytę Nowy Rozdział uważam, za tą najlepszą. Śmiesznym i wartym wspominki faktem o mnie jest to, że posiadam 3 egzemplarze tej oto płyty - dwie w wersji preorderowej, jedną w wersji standard. Czy żałuje zakupu tej płyty? Absolutnie nie! Uwielbiam całym sercem brać ją ze sobą gdy wyjeżdżam gdzieś w daleką podróż - umila mi ona po prostu czas. Dajcie znać jak wam podoba się płytka! 


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (2) ocenili go na: 3,900 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
1
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 5062 punktów za:

Jakość:3920Popularność:1012
Wsparcie:108Ocena i wartość ocen:39
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:2
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

B.R.O.
Amelia Banaszak Użytkownik 209,530 pkt
1,012 czytelników Lut 19, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
162 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 161 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 6701 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post