+4 głosów
(postid: 327900) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Słyszeliście kiedyś może o raperze B.R.O? A może znacie jakiś kawałek z albumu Nowy Rozdział? Jeśli interesujecie się rapem/Hip-hopem to idealnie się załapaliście, zapraszam! 

Na początek - kim jest B.R.O?

B.R.O, a tak właściwie Jakub Birecki to warszawki raper, urodzony 24 kwietnia 1992. Artysta na swoim koncie posiada aktualnie 3 legalnie wydane płyty - High School, Next Level 2 oraz Nowy Rozdział. Zdecydowanie najlepszym dotychczas albumem jest pierwszy legal High School - uzyskał on status Złotej Płyty oraz zajął 3 miejsce na liście OLiS. Pracował on z takimi wytwórniami jak PROpaganda Records, Wielkie Joł, Urban Rec oraz Steps Records (aż do dziś). Ma on żonę Dominikę oraz dwuletnią córkę Zosię - obie kobiety są dla niego całym światem. Warto wspomnieć o jego zajawce od małego, gdyż prócz bycia raperem chciał również zostać zawodowym piłkarzem. Jest wychowankiem Polonii Warszawa, ale barwy Czarnych Koszul” reprezentował tylko na szczeblach juniorskich. W zrobieniu większej kariery przeszkodził mu niewielki wzrost, ponieważ Libor Pala, trener zespołu Młodej Ekstraklasy wymagał, by jego podopieczni mieli przynajmniej 180 centymetrów. Wiosną 2011 roku Birecki trafił do Startu Otwock, jednak borykający się z problemami finansowymi klub nie był w stanie zapłacić za zarejestrowanie zawodnika do rozgrywek. Ostatecznie pół roku Birecki spędził w rezerwach zespołu, a do pierwszej drużyny trafił przed sezonem 2011/2012. Po rozegraniu jednej rundy postanowił zakończyć karierę i skupić się na muzyce oraz nauce. Jakub Birecki grał zwykle na pozycje ofensywnego bądź bocznego pomocnika. Jego styl gry opierał się na wysokich umiejętnościach technicznych, szybkości i dryblingu. 

Teraz trochę o płycie NOWY ROZDZIAŁ

Nowy rozdział” to materiał w całości nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez B.R.O. Raper zajął się również większością produkcji, za wyjątkiem dwóch numerów, za które odpowiedzialni są Eurii oraz SoDrumatic. Nadchodzące solo z jednej strony podsumowuje dotychczasową drogę rapera i związane z nią życiowe zmiany, z drugiej zapowiada wejście w nową epokę - muzycznie i prywatnie. Wszystkie utwory wiążą się w jedną spójną całość, jednakże dzięki uniwersalnej treści, każdy z nich broni się również singlowo, nie tracąc nic po oderwaniu go od muzycznej historii. „Nowy Rozdział” to 13 kawałków, które charakteryzuje zabawa formą, łączenie rożnych konwencji muzycznych, techniczne dopracowanie i wartościowe teksty. Artysta daje popis sprawności flow i płynnie posługuje się rożnymi brzmieniami – od nowoczesnego trapu, przez electro, elementy muzyki klubowej, po bardziej wymykające się opisom konwencje. A teraz bez przedłużania, zaczynamy!

1. NOWY ROZDZIAŁ


Tytułowy kawałek tego albumu to zdecydowanie wielki skrót tego, gdzie doszedł aktualnie warszawki raper - nadchodzące zmiany oraz te, które miały już miejsce tylko umacniają rapera. Nawijający mocne bangery za czasów Next Level 2, typowy raperski styl? O nie! Tego już nie ma. Teraz kochający mąż, ojciec jak i raper w jednym. Jakub otworzył i tkwi w nowym rozdziale jego życia jak sam nawija o tym w utworze. Sam teledysk zbliżą się do 11mln wyświetleń w serwisie YouTube. Jeśli chodzi o moją opinię tego utworu - zdecydowanie jeden z lepszych arcydzieł na tym albumie, słuchając tego utworu aż chce mi się tańczyć, ruszać rękami w wszystkie strony Świata, beat po prostu rozwala! 

2. SPACER

https://open.spotify.com/track/0DLz8PqWJj1YLZGe4ioEqv


Jedyny utwór, którego znaleźć na YouTubie nie można - nie został on po prostu prze nikogo wstawiony, jednak podsyłam wam linka do odsłuchania go na Spotify, bo ta piosenka jest tego warta! Lubicie chodzić na długie spacery? Nuta ta idealnie umili wam czas na nim! Rap do spokojnej melodii idealnie wpasowuje się, a z tego wychodzi istne arcydzieło. Zdecydowanie utwór ten zalicza się do spokojniejszych dzieł rapera. Historia o jakiej mowa w tekście oprowadza po ulicach Warszawy, które zna jak mało kto! Jeden z moich ulubieńców wśród wszystkich utworów tego wykonawcy!

3. MÓWIŁA MI


Pierwszy utwór, który zapowiedział ten oto album. Parę dni po premierze piosenka cieszyła się ogromną popularnością - po dzień dzisiejszy odsłuchało ją ponad 15mln razy w serwisie YouTube. Wspomniałam wcześniej o dwóch kobietach. które grają kluczową rolę w życiu młodego rapera, jednak trzeba także wspomnieć o mamie czyli kolejnej najważniejszej kobiecie, która uczestniczy wciąż w życiu Kuby. Sam utwór skierowany jest właśnie do niej, wspomina on tam przede wszystkim o wychowaniu jego mamy (najbardziej wspomina on tam o radach). Osobiście słuchając jej za pierwszym razem, uroniłam niejedną łzę - utwór jest naprawdę piękny.

4. CO TY O MNIE WIESZ?


Plotki, plotki i plotki.. Nie zawsze powinno się wierzyć portalom w internecie, nie zawsze są z nami szczerzy. Klasyczny styl należący do B.R.O. po prostu pozamiatał i dał jasną odpowiedź zainteresowanym jego życiem. Nuta idealnie nadaje się na jazdę do auta, bass rozwala! Teledysk bez dwóch zdań - jeden z lepszych w jego wykonaniu. Zadziwia mnie liczba wyświetleń pod klipem, 3mln to chyba za mało, nie? Uwielbiam tego typu piosenki, zwłaszcza w jego wykonaniu!

5. TYLKO Z TOBĄCzy tylko ja płakałam, gdy słuchałam tej piosenki po raz pierwszy? Zosia i Dominika to niezwykłe szczęściary będąc ku takiego mężczyzny jak Jakub. Tekstowo świetny utwór, do tego spokojny beat, który idealnie podkreśla detale nuty. Zdecydowanie Kuba tym utworem skradł moje serce.. Muszę przyznać, że moja mama nie lubi wolnych, spokojnych hip-hopowych utworów, jednak ten aż do dziś jest przez nią słuchany, wcale się jej nie dziwie! Jeśli jeszcze nie słuchaliście tego utworu jakimś cudem to koniecznie to zróbcie!  

6. SKRZYDŁA


Tak zwane Skrzydła to coś co rozwijamy przez całe życie. Życiowa piosenka, która opowiada zarazem o historii Kuby jak i życiu każdego z nas, bo jesteśmy ludźmi, nie? Każdy z nas posiada takie Skrzydła. Czy tą piosenkę można nazwać motywacyjnym utworem? Owszem! Sama po przesłuchaniu jej zrozumiałam kilka ważnych kwestii, które każdy z nas powinien prędzej czy później zrozumieć. Piosenka na YouTubie została odsłuchana blisko 2mln razy, zasłużenie? 

7. ZLATANJednym z ulubionych piłkarzy Jakuba jest Zlatan Ibrahimovićszwedzki piłkarz grający dla Manchesteru United jako napastnik. B.R.O uważany jest za Zlatana jako postać hip-hopową w naszym kraju przede wszystkim za drogę, jaką przeszedł młody raper, oraz styl w jakim obaj dokańczają - zgadzacie się z tym podobieństwem? Sam utwór nie podoba mi się, jednak słuchaczowi czystego rapu na pewno się spodoba, tak myślę bynajmniej. Na YouTubie posiada on aktualnie około 1mln wyświetleń w wersji lyrics. 

8. FARMA-ZONEJakub po raz kolejny rozprawia się z ludźmi, jednak tym razem z tymi, co wiszą mu pieniądze i  palą Januszy gdy czas się rozliczyć. Sam wielokrotnie poczuł to na własnej skórze, teraz nadszedł czas na jego głos w tej sprawie. Mocne wersy to jego styl! Mega lubię ten utwór, jednak nie powiem, że jest on jakoś specjalnie jednym z lepszych na krążku, gdyż ujdzie w tłumie. Utwór podobnie jak Zlatan niedługo przekroczy próg 1mln wyświetleń. 

9. KURTYNAJeśli dobrze rozumiem tekst, to raper ujawnia nam w tej nucie jak to jest po koncercie czyli na backstageu - rozmowy, plotki etc. Kuba jednak jak sam mówi wyróżnia się wśród innych raperów, gdyż on woli po koncercie udać się prosto do hotelu niż miałby siedzieć tam marnując swój cenny czas na pierdoły. Przed wydaniem tego utworu w całości cholernie czekałam na premierę, bo sam początek sprawił, że po prostu zakochałam się w nim! Co prawda teledysk nie osiągnął progu 1mln wyświetleń, nie każdemu przypadł też do gustu, a więc wam jak się podoba? 

10. TORTTort to wszystko co osiagnałem swoją pracą, dobytek artystyczny jak i materialny - możemy go utożsamiać z sukcesem. Nie chodzi tu tylko o sławę, jest to powiedziane w wersie sławy raczej żaden nie chce, mówią masz wisienkę. Ona rzeczywiście jest tylko wierzchołkiem góry lodowej i sama w sobie nie ma aż tak wielkiej wartości. 2.Goście to nie hejterzy ani inni raperzy. To fałszywi ludzie, którzy są wokół mnie i robią dobrą minę do złej gry byle dostać się w moje środowisko licząc wyłącznie na profity - Szukam wzrokiem szczerych osób chyba nadaremnie. Kiedy jest sukces przyjaciele wyskakują jak grzyby po deszczu i nagle każdy jest wielkim ziomkiem, któremu się cos należy. 3.Doktor to rozum. On otwiera mi oczy i pokazuje prawdę, oraz wyznacza ścieżkę tego jak należy postąpić w sytuacji opisanej w kawałku. Gdyby nie rozum dawno bym przepadł - Nie wiem co zrobię jeśli Pan nie pomoże, chyba pójdę na tory i się na nich zgrabnie położe.4.Bal zawsze zbilża się kiedy wychodzi mój nowy album, czyli tort którym mam się podzielić - coraz większe party robię z roku na rok. Co roku wychodzą moje nowe materiały. - Tak artysta zinterpretował cały kawałek. 


Osobiście ten kawałek od początku nie przypadł mi do gustu, jednak to nie świadczy o tym, że go jak najbardziej nie propsuję! A wam, jak się podoba? 


11. DO DNASpotkania w gronie przyjaciół przy alkoholu to coś co na pewno lubi Jakub! Wielokrotie na social mediach dziękował on Progress Armii, za to, że po prosru są, pił on wtedy DO DNA za nas, jednak nie tylko.... O tym, za co piję do dna Kuba możecie dowiedzieć się z kawałka sami - zmuszeni jesteście odsłuchania go! Utwór ten jest na pewno ulubieńcem niejednego słuchacza albumu, wpada w ucho muszę przyznać, jednak u mnie gdzieś ten niedosyt jest, nie wiem czego to wina.. 

12. ZABIORĘ CIĘ TAMŻona Jakuba to szczęściara! Doskonale wiem, że powtarzam się kolejny raz, jednak jak inaczej to podsumować? Lepiej trafić nie mogła! Nuta jest naprawdę spoko, uwielbiam słuchać jej podczas różnych podróży - czy tych małych czy dużych! Oficjalny lyric na ten moment został odsłuchany przez 2,1mln ludzi, założę się, że większości na pewno przypadł on do gustu! Jeśli jeszcze go nie słuchaliście, to koniecznie to zróbcie!! A wy faceci, bierzcie przykład z Kuby:D 

13. DOMNawiązaniem do tej piosenki może być popularne przysłowie wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. W swoich wersach wspomina, że tytułowy dom to przede wszystkim rodzina, za którą bardzo tęskni. Podczas tras jak wiadomo jest on poza nim, jednak gdy wraca, nie może się doczekać chwili, w której zasiądzie normalnie w miejscu na kanapie. Spokojniejszy utworek, jeden z moich ulubionych, warty przesłuchania, bardzo odprężaaaaa.. A teraz przyznawać się - kto z was jest domownikiem i utożsamia się z tą nutą? 

Podsumowanie!

Opinie są podzielone na temat tego albumu - jedni twierdzą, że nie był on tym najlepszym, drudzy za to na odwrót, powody? Wielu słuchaczy kieruje się na pewno brakiem mocniejszych bangerów, czyli takich jak na płycie Next Level 2, no cóż liczyć musimy się z tym, że Kuba otworzył nowy rozdział w jego życiu i kieruje się innymi zasadami, czy wyjdzie mu to na dobre? Moim zdaniem jak najbardziej! Nie przepadałam czasem za mocniejszymi utworami, były dla mnie po prostu przesadzone i za ostre. Odrzucając jego epkę Człowiek Progress to właśnie płytę Nowy Rozdział uważam, za tą najlepszą. Śmiesznym i wartym wspominki faktem o mnie jest to, że posiadam 3 egzemplarze tej oto płyty - dwie w wersji preorderowej, jedną w wersji standard. Czy żałuje zakupu tej płyty? Absolutnie nie! Uwielbiam całym sercem brać ją ze sobą gdy wyjeżdżam gdzieś w daleką podróż - umila mi ona po prostu czas. Dajcie znać jak wam podoba się płytka! 


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (2) ocenili go na: 3,900 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 4950 punktów za:

Jakość:3920Popularność:882
Wsparcie:127Ocena i wartość ocen:39
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:1
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

B.R.O.
Amelia Banaszak Użytkownik 186,256 pkt
882 czytelników Lut 19

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
126 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 126 Gości
Dziś posty czytano : 1792 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  145 osób
 2. Ananasy Sylwii
  126 osób
 3. The 100
  122 osób
 4. Bambinos
  115 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  64 osób
 8. Shawn Mendes Army
  46 osób
 9. SikorskiSquad
  34 osób
 10. Domisiaki
  32 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  21 osób
 14. Remonators
  14 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  454676 punktów
 2. Bartek Lovers
  39369 punktów
 3. Supiwerki
  37544 punktów
 4. The 100
  33748 punktów
 5. SikorskiSquad
  31532 punktów
 6. Young Stars Festival
  27248 punktów
 7. SERIALE
  22951 punktów
 8. Life Is Strange
  17503 punktów
 9. GRY
  17176 punktów
 10. Ania, nie Anna
  17116 punktów
 11. FILMY/SERIALE/TV
  16212 punktów
 12. Ananasy Sylwii
  15237 punktów
 13. Famous In Love
  14916 punktów
 14. Arturonators
  13926 punktów
 15. Once Upon A Time
  13227 punktów
 16. Domisiaki
  12776 punktów
 17. Bambinos
  12190 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12096 punktów
 19. YOUNG STARS
  11573 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10543 punktów
 21. Remonators
  9587 punktów
 22. Eurowizja
  9460 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8305 punktów
 24. Playstation VR
  5887 punktów
 25. TALENTY
  5549 punktów
 26. Nintendo
  5008 punktów
 27. MUZYKA
  4974 punktów
 28. Detroit
  4901 punktów
 29. Dua Lipa
  4900 punktów
 30. Tomb Raider
  4839 punktów
 31. Forza
  4588 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4437 punktów
 33. INNE
  4436 punktów
 34. Progress Armia
  4214 punktów
 35. The Originals
  4112 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3787 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3722 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3665 punktów
 39. Stranger Things
  3009 punktów
 40. K-Pop
  2650 punktów
 41. American Horror Story
  2491 punktów
 42. God Of War
  2442 punktów
 43. Young Stars News
  2381 punktów
 44. Sport
  2256 punktów
 45. FILMY
  2238 punktów
 46. Puthinators
  1898 punktów
 47. Sony Playstation
  1118 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  827 punktów
 50. FPS
  622 punktów
 51. Team Rieger
  603 punktów
 52. PC
  476 punktów
 53. Uncharted
  474 punktów
 54. Kluseczki Olgi
  413 punktów
 55. MMers
  403 punktów
 56. YOUTUBE
  384 punktów
 57. Arianators
  294 punktów
 58. R5Family
  256 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. LUDZIE
  203 punktów
 61. Soy Luna
  198 punktów
 62. #talentobranie
  154 punktów
 63. Directioners
  149 punktów
 64. The Good Place
  100 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  98 punktów
 66. Beautilles
  88 punktów
 67. 5SOSFam
  87 punktów
 68. Donaty Agaty
  78 punktów
 69. FANDOMS TALENTS
  70 punktów
 70. Selenators
  65 punktów
 71. Podróże
  51 punktów
 72. Strzelanki
  51 punktów
 73. Wyścigi
  45 punktów
 74. Orlandonators
  40 punktów
 1. Potterheads
  215 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5525 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  4999 punktów
 4. Riverdale
  3715 punktów
 5. YOUNG STARS
  2698 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  879 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  863 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  93 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. GRY
  27 punktów
 20. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 21. INNE
  26 punktów
 22. TALENTY
  23 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2018 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post