Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów , zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji "Fandoms Redaktorzy": tutaj

PS. Portal jest na etapie rozbudowy - za utrudnienia uprzejmie przepraszamy :)

+4 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Słyszeliście kiedyś może o raperze B.R.O? A może znacie jakiś kawałek z albumu Nowy Rozdział? Jeśli interesujecie się rapem/Hip-hopem to idealnie się załapaliście, zapraszam! 

Na początek - kim jest B.R.O?

B.R.O, a tak właściwie Jakub Birecki to warszawki raper, urodzony 24 kwietnia 1992. Artysta na swoim koncie posiada aktualnie 3 legalnie wydane płyty - High School, Next Level 2 oraz Nowy Rozdział. Zdecydowanie najlepszym dotychczas albumem jest pierwszy legal High School - uzyskał on status Złotej Płyty oraz zajął 3 miejsce na liście OLiS. Pracował on z takimi wytwórniami jak PROpaganda Records, Wielkie Joł, Urban Rec oraz Steps Records (aż do dziś). Ma on żonę Dominikę oraz dwuletnią córkę Zosię - obie kobiety są dla niego całym światem. Warto wspomnieć o jego zajawce od małego, gdyż prócz bycia raperem chciał również zostać zawodowym piłkarzem. Jest wychowankiem Polonii Warszawa, ale barwy Czarnych Koszul” reprezentował tylko na szczeblach juniorskich. W zrobieniu większej kariery przeszkodził mu niewielki wzrost, ponieważ Libor Pala, trener zespołu Młodej Ekstraklasy wymagał, by jego podopieczni mieli przynajmniej 180 centymetrów. Wiosną 2011 roku Birecki trafił do Startu Otwock, jednak borykający się z problemami finansowymi klub nie był w stanie zapłacić za zarejestrowanie zawodnika do rozgrywek. Ostatecznie pół roku Birecki spędził w rezerwach zespołu, a do pierwszej drużyny trafił przed sezonem 2011/2012. Po rozegraniu jednej rundy postanowił zakończyć karierę i skupić się na muzyce oraz nauce. Jakub Birecki grał zwykle na pozycje ofensywnego bądź bocznego pomocnika. Jego styl gry opierał się na wysokich umiejętnościach technicznych, szybkości i dryblingu. 

Teraz trochę o płycie NOWY ROZDZIAŁ

Nowy rozdział” to materiał w całości nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez B.R.O. Raper zajął się również większością produkcji, za wyjątkiem dwóch numerów, za które odpowiedzialni są Eurii oraz SoDrumatic. Nadchodzące solo z jednej strony podsumowuje dotychczasową drogę rapera i związane z nią życiowe zmiany, z drugiej zapowiada wejście w nową epokę - muzycznie i prywatnie. Wszystkie utwory wiążą się w jedną spójną całość, jednakże dzięki uniwersalnej treści, każdy z nich broni się również singlowo, nie tracąc nic po oderwaniu go od muzycznej historii. „Nowy Rozdział” to 13 kawałków, które charakteryzuje zabawa formą, łączenie rożnych konwencji muzycznych, techniczne dopracowanie i wartościowe teksty. Artysta daje popis sprawności flow i płynnie posługuje się rożnymi brzmieniami – od nowoczesnego trapu, przez electro, elementy muzyki klubowej, po bardziej wymykające się opisom konwencje. A teraz bez przedłużania, zaczynamy!

1. NOWY ROZDZIAŁ


Tytułowy kawałek tego albumu to zdecydowanie wielki skrót tego, gdzie doszedł aktualnie warszawki raper - nadchodzące zmiany oraz te, które miały już miejsce tylko umacniają rapera. Nawijający mocne bangery za czasów Next Level 2, typowy raperski styl? O nie! Tego już nie ma. Teraz kochający mąż, ojciec jak i raper w jednym. Jakub otworzył i tkwi w nowym rozdziale jego życia jak sam nawija o tym w utworze. Sam teledysk zbliżą się do 11mln wyświetleń w serwisie YouTube. Jeśli chodzi o moją opinię tego utworu - zdecydowanie jeden z lepszych arcydzieł na tym albumie, słuchając tego utworu aż chce mi się tańczyć, ruszać rękami w wszystkie strony Świata, beat po prostu rozwala! 

2. SPACER

https://open.spotify.com/track/0DLz8PqWJj1YLZGe4ioEqv


Jedyny utwór, którego znaleźć na YouTubie nie można - nie został on po prostu prze nikogo wstawiony, jednak podsyłam wam linka do odsłuchania go na Spotify, bo ta piosenka jest tego warta! Lubicie chodzić na długie spacery? Nuta ta idealnie umili wam czas na nim! Rap do spokojnej melodii idealnie wpasowuje się, a z tego wychodzi istne arcydzieło. Zdecydowanie utwór ten zalicza się do spokojniejszych dzieł rapera. Historia o jakiej mowa w tekście oprowadza po ulicach Warszawy, które zna jak mało kto! Jeden z moich ulubieńców wśród wszystkich utworów tego wykonawcy!

3. MÓWIŁA MI


Pierwszy utwór, który zapowiedział ten oto album. Parę dni po premierze piosenka cieszyła się ogromną popularnością - po dzień dzisiejszy odsłuchało ją ponad 15mln razy w serwisie YouTube. Wspomniałam wcześniej o dwóch kobietach. które grają kluczową rolę w życiu młodego rapera, jednak trzeba także wspomnieć o mamie czyli kolejnej najważniejszej kobiecie, która uczestniczy wciąż w życiu Kuby. Sam utwór skierowany jest właśnie do niej, wspomina on tam przede wszystkim o wychowaniu jego mamy (najbardziej wspomina on tam o radach). Osobiście słuchając jej za pierwszym razem, uroniłam niejedną łzę - utwór jest naprawdę piękny.

4. CO TY O MNIE WIESZ?


Plotki, plotki i plotki.. Nie zawsze powinno się wierzyć portalom w internecie, nie zawsze są z nami szczerzy. Klasyczny styl należący do B.R.O. po prostu pozamiatał i dał jasną odpowiedź zainteresowanym jego życiem. Nuta idealnie nadaje się na jazdę do auta, bass rozwala! Teledysk bez dwóch zdań - jeden z lepszych w jego wykonaniu. Zadziwia mnie liczba wyświetleń pod klipem, 3mln to chyba za mało, nie? Uwielbiam tego typu piosenki, zwłaszcza w jego wykonaniu!

5. TYLKO Z TOBĄCzy tylko ja płakałam, gdy słuchałam tej piosenki po raz pierwszy? Zosia i Dominika to niezwykłe szczęściary będąc ku takiego mężczyzny jak Jakub. Tekstowo świetny utwór, do tego spokojny beat, który idealnie podkreśla detale nuty. Zdecydowanie Kuba tym utworem skradł moje serce.. Muszę przyznać, że moja mama nie lubi wolnych, spokojnych hip-hopowych utworów, jednak ten aż do dziś jest przez nią słuchany, wcale się jej nie dziwie! Jeśli jeszcze nie słuchaliście tego utworu jakimś cudem to koniecznie to zróbcie!  

6. SKRZYDŁA


Tak zwane Skrzydła to coś co rozwijamy przez całe życie. Życiowa piosenka, która opowiada zarazem o historii Kuby jak i życiu każdego z nas, bo jesteśmy ludźmi, nie? Każdy z nas posiada takie Skrzydła. Czy tą piosenkę można nazwać motywacyjnym utworem? Owszem! Sama po przesłuchaniu jej zrozumiałam kilka ważnych kwestii, które każdy z nas powinien prędzej czy później zrozumieć. Piosenka na YouTubie została odsłuchana blisko 2mln razy, zasłużenie? 

7. ZLATANJednym z ulubionych piłkarzy Jakuba jest Zlatan Ibrahimovićszwedzki piłkarz grający dla Manchesteru United jako napastnik. B.R.O uważany jest za Zlatana jako postać hip-hopową w naszym kraju przede wszystkim za drogę, jaką przeszedł młody raper, oraz styl w jakim obaj dokańczają - zgadzacie się z tym podobieństwem? Sam utwór nie podoba mi się, jednak słuchaczowi czystego rapu na pewno się spodoba, tak myślę bynajmniej. Na YouTubie posiada on aktualnie około 1mln wyświetleń w wersji lyrics. 

8. FARMA-ZONEJakub po raz kolejny rozprawia się z ludźmi, jednak tym razem z tymi, co wiszą mu pieniądze i  palą Januszy gdy czas się rozliczyć. Sam wielokrotnie poczuł to na własnej skórze, teraz nadszedł czas na jego głos w tej sprawie. Mocne wersy to jego styl! Mega lubię ten utwór, jednak nie powiem, że jest on jakoś specjalnie jednym z lepszych na krążku, gdyż ujdzie w tłumie. Utwór podobnie jak Zlatan niedługo przekroczy próg 1mln wyświetleń. 

9. KURTYNAJeśli dobrze rozumiem tekst, to raper ujawnia nam w tej nucie jak to jest po koncercie czyli na backstageu - rozmowy, plotki etc. Kuba jednak jak sam mówi wyróżnia się wśród innych raperów, gdyż on woli po koncercie udać się prosto do hotelu niż miałby siedzieć tam marnując swój cenny czas na pierdoły. Przed wydaniem tego utworu w całości cholernie czekałam na premierę, bo sam początek sprawił, że po prostu zakochałam się w nim! Co prawda teledysk nie osiągnął progu 1mln wyświetleń, nie każdemu przypadł też do gustu, a więc wam jak się podoba? 

10. TORTTort to wszystko co osiagnałem swoją pracą, dobytek artystyczny jak i materialny - możemy go utożsamiać z sukcesem. Nie chodzi tu tylko o sławę, jest to powiedziane w wersie sławy raczej żaden nie chce, mówią masz wisienkę. Ona rzeczywiście jest tylko wierzchołkiem góry lodowej i sama w sobie nie ma aż tak wielkiej wartości. 2.Goście to nie hejterzy ani inni raperzy. To fałszywi ludzie, którzy są wokół mnie i robią dobrą minę do złej gry byle dostać się w moje środowisko licząc wyłącznie na profity - Szukam wzrokiem szczerych osób chyba nadaremnie. Kiedy jest sukces przyjaciele wyskakują jak grzyby po deszczu i nagle każdy jest wielkim ziomkiem, któremu się cos należy. 3.Doktor to rozum. On otwiera mi oczy i pokazuje prawdę, oraz wyznacza ścieżkę tego jak należy postąpić w sytuacji opisanej w kawałku. Gdyby nie rozum dawno bym przepadł - Nie wiem co zrobię jeśli Pan nie pomoże, chyba pójdę na tory i się na nich zgrabnie położe.4.Bal zawsze zbilża się kiedy wychodzi mój nowy album, czyli tort którym mam się podzielić - coraz większe party robię z roku na rok. Co roku wychodzą moje nowe materiały. - Tak artysta zinterpretował cały kawałek. 


Osobiście ten kawałek od początku nie przypadł mi do gustu, jednak to nie świadczy o tym, że go jak najbardziej nie propsuję! A wam, jak się podoba? 


11. DO DNASpotkania w gronie przyjaciół przy alkoholu to coś co na pewno lubi Jakub! Wielokrotie na social mediach dziękował on Progress Armii, za to, że po prosru są, pił on wtedy DO DNA za nas, jednak nie tylko.... O tym, za co piję do dna Kuba możecie dowiedzieć się z kawałka sami - zmuszeni jesteście odsłuchania go! Utwór ten jest na pewno ulubieńcem niejednego słuchacza albumu, wpada w ucho muszę przyznać, jednak u mnie gdzieś ten niedosyt jest, nie wiem czego to wina.. 

12. ZABIORĘ CIĘ TAMŻona Jakuba to szczęściara! Doskonale wiem, że powtarzam się kolejny raz, jednak jak inaczej to podsumować? Lepiej trafić nie mogła! Nuta jest naprawdę spoko, uwielbiam słuchać jej podczas różnych podróży - czy tych małych czy dużych! Oficjalny lyric na ten moment został odsłuchany przez 2,1mln ludzi, założę się, że większości na pewno przypadł on do gustu! Jeśli jeszcze go nie słuchaliście, to koniecznie to zróbcie!! A wy faceci, bierzcie przykład z Kuby:D 

13. DOMNawiązaniem do tej piosenki może być popularne przysłowie wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. W swoich wersach wspomina, że tytułowy dom to przede wszystkim rodzina, za którą bardzo tęskni. Podczas tras jak wiadomo jest on poza nim, jednak gdy wraca, nie może się doczekać chwili, w której zasiądzie normalnie w miejscu na kanapie. Spokojniejszy utworek, jeden z moich ulubionych, warty przesłuchania, bardzo odprężaaaaa.. A teraz przyznawać się - kto z was jest domownikiem i utożsamia się z tą nutą? 

Podsumowanie!

Opinie są podzielone na temat tego albumu - jedni twierdzą, że nie był on tym najlepszym, drudzy za to na odwrót, powody? Wielu słuchaczy kieruje się na pewno brakiem mocniejszych bangerów, czyli takich jak na płycie Next Level 2, no cóż liczyć musimy się z tym, że Kuba otworzył nowy rozdział w jego życiu i kieruje się innymi zasadami, czy wyjdzie mu to na dobre? Moim zdaniem jak najbardziej! Nie przepadałam czasem za mocniejszymi utworami, były dla mnie po prostu przesadzone i za ostre. Odrzucając jego epkę Człowiek Progress to właśnie płytę Nowy Rozdział uważam, za tą najlepszą. Śmiesznym i wartym wspominki faktem o mnie jest to, że posiadam 3 egzemplarze tej oto płyty - dwie w wersji preorderowej, jedną w wersji standard. Czy żałuje zakupu tej płyty? Absolutnie nie! Uwielbiam całym sercem brać ją ze sobą gdy wyjeżdżam gdzieś w daleką podróż - umila mi ona po prostu czas. Dajcie znać jak wam podoba się płytka! 

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (2) ocenili go na: 3,900 punktów
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Autor tego posta zarobił dotychczas 4871 punktów za:

Jakość:3920Popularność:814
Wsparcie:117Ocena i wartość ocen:39
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:0
W trwającej akcji autor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !
B.R.O.
Amelia Banaszak Użytkownik zweryfikowany 145,666 punktów 1 9
814 czytelników Lut 19

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
86 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 83 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 314 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

 1. julia_sisley
  1982 punktów
 2. oliviaxy
  1027 punktów
 3. MmerLuiza
  1012 punktów
 4. Piotr Baranowski
  126 punktów
 5. Klaudiusz Kebadiusz
  42 punktów
 6. Anna Jopek
  16 punktów
 7. Kajajestem
  9 punktów
 8. Dominisia
  8 punktów
 9. Amelia Banaszak
  5 punktów
 10. Ruby_Bambino
  3 punktów
 11. niki_690
  1 punktów
 12. Kornelia Antczak
  1 punktów
 13. xwikusgdl
  1 punktów
 14. oliwkakowalicka67
  1 punktów
 15. Wiktoria mędrzycka
  1 punktów
 16. Hania78n
  1 punktów
 1. MMers
  2111 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  407 punktów
 3. Bambinos
  96 punktów
 4. PlayLink
  55 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  36247 punktów
 2. Bambinos
  22880 punktów
 3. Progress Armia
  14893 punktów
 4. Więzień Labiryntu
  9699 punktów
 1. MMers
  2111 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  407 punktów
 3. Bambinos
  96 punktów
 4. PlayLink
  55 punktów
 5. Supiwerki
  40 punktów
 6. Kluseczki Olgi
  8 punktów
 7. Progress Armia
  8 punktów
 8. Więzień Labiryntu
  7 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  36247 punktów
 2. Bambinos
  22880 punktów
 3. Progress Armia
  14893 punktów
 4. Więzień Labiryntu
  9699 punktów
 5. Young Stars Camp
  3155 punktów
 6. Arturonators
  2759 punktów
 7. Kluseczki Olgi
  2176 punktów
 8. MMers
  1999 punktów
 9. Directioners
  1384 punktów
 10. Supiwerki
  1251 punktów
 11. FILMY
  398 punktów
 12. Wokaliści
  233 punktów
 13. Soy Luna
  158 punktów
 14. Remonators
  150 punktów
 15. Selenators
  122 punktów
 16. Bartek Lovers
  80 punktów
 17. SikorskiSquad
  50 punktów
 18. 5SOSFam
  29 punktów
 19. Glee
  27 punktów
 20. Arianators
  22 punktów
Kontakt Post