0 głosów
(postid: 328018) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

 Anime, czyli animacje, które głównie powstały w Japonii, choć obecnie rozszerza się termin o każdy film animowany.Jestem wielkim fanem, jak to lubią ludzie mówić ,,chińskich bajek",a dziś chciałem pokazać wam 10 anime, które mogą przypaść do gustu nawet nie lubiącym tego gatunku.Kolejność nie ma znaczenia.Dawno mnie tu nie było,ale oto jestem :P Zapraszam!

1.Naruto


 Naruto – Jest to manga, ale stworzono anime, na jej podstawie. główny bohater to Naruto Uzumaki, czyli nastoletni ninja, który chce zostać hokage (przywódca i najsilniejszy w swojej wiosce). Naruto zdobywa przyjaźń dziewięciu innych geninów (absolwenci) z jego byłej klasy, których spotka ponownie w czasie egzaminu na chūnina (poziom przerastający genina). 

2.Tokyo Ghoul

Seinen manga (adresowana manga/anime głównie do młodych mężczyzn). Na podstawie mangi powstały dwie serie anime, zatytułowane kolejno Tokyo Ghoul oraz Tokyo Ghoul√A. Ken Kaneki jest studentem, który cudem przeżywa spotkanie z ghoulem – istotą żywiącą się ludzkim ciałem. Żeby uratować mu życie, lekarze przeszczepiają mu narządy ghoula, po tym odkrył, że nie smakuje mu mięso. Głównym wątkiem historii jest walka jego człowieczeństwa z pragnieniem zjedzenia ludzkiego mięsa.

3.Death Note

Od 3 października 2006 roku do 27 czerwca 2007 trwała premierowa emisja anime Notatnik śmierci (Death Note). Oczywiście anime doczekało się też premiery w kinie, czyli Death Note: Notatnik śmierci i Death Note: Ostatnie imię. Opowiada historię genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez shinigamiego Ryūka (Śmierć – personifikacja). Notes ten posiada niesamowite właściwości: jego użytkownik, wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz zna, powoduje śmierćtej osoby w określonych okolicznościach w ciągu 40 sekund. Jednak detektyw L postrzega działania Kiry (od killer – tak nazwał się główny bohater) jako morderstwa.

4.Sword Art Online

Pierwsza seria była nadawana pomiędzy 7 lipca a 22 grudnia 2012, natomiast druga – pomiędzy 5 lipca a 20 grudnia 2014. Głównym bohaterem serii jest 16-letni chłopiec, nazywający się Kazuto Kirigaya, fascynat gier komputerowych. Korzysta z nicku „Kirito”, pochodzącego od jego imienia i nazwiska. Kirito ma krótkie ciemne włosy i czarne oczy, ma także tendencję do ubierania się na czarno. Pierwsze dwa tomy powieści opisują jego dwuletnie przygody w MMORPG, którego akcja rozgrywa się w rzeczywistości wirtualnej(VRMMORPG), o nazwie „Sword Art Online”. Nie może jednak wyjść z wirtualnej rzeczywistości. 

5.Atack on Titans

Premiera 6 kwietnia 2013 roku. Niewielka część ludzi, która przetrwała, schroniła się na terenie otoczonym trzema 50-metrowymi murami – Maria, Rose i Sina – będącymi dla tytanów przeszkodą nie do pokonania. Mieszkańcy miast od ponad stu lat nie zostali zaatakowani, lecz ich sytuacja nie jest stabilna, gdyż poza murami wciąż żyją liczni tytani, a każda wyprawa oddziału Zwiadowców poza mury kończyła się klęską. Jednak pewnego dnia jak spod ziemi wyrasta Kolosalny Tytan mierzący 60 metrów. Wraz z Opancerzonym Tytanem przebija się przez mur Maria i wpuszcza inne tytany, które całkowicie niszczą wszystkie miasta i pożerają mieszkańców. 

6.Fullmental Alchemist

Doczekała się dwóch adaptacji w postaci seriali anime, premiera 2003 i 2004 roku. Akcja toczy się w 1914 roku. Główni bohaterowie to bracia Edward i Alphonse Elric, mieszkający sami z matką Trishą, ponieważ ojciec, Van Hohenheim – poważany alchemik – opuścił ich, gdy byli mali. Pewnego dnia ich matka zachorowała, a niedługo potem zmarła. Bracia otworzyli przy próbie przywrócenia matki do życia tzw. Bramę – twór widziany tylko przez tych, których dotyczyła ekstremalna wymiana w zamian za pokazanie braciom „Prawdy", w myśl zasady równowartej wymiany, zabrała ona lewą nogę Edwarda, a Alphonsea wciągnęła w całości. Edward chcąc ratować brata, w ostatniej chwili poświęcił swoją prawą rękę, aby zatrzymać duszę brata – udało mu się ją osadzić w starej zbroi stojącej nieopodal kręgu, który nakreślili.  

7.Bleach

 Premiera 5 października 2004 roku anime trwa do 27 marca 2012 roku. Opowiada o przygodach 15-letniego ucznia, obdarzonego zdolnościami percepcji duchowej, Ichigo Kurosakiego i jego towarzyszki, Rukii Kuchiki , która pewnego dnia pojawia się w jego życiu. Zaskoczona faktem, iż Ichigo potrafi ją dostrzec, co dla przeciętnego śmiertelnika jest niemożliwe, tłumaczy, że jest Shinigami (Bogiem Śmierci) i ściga złe istoty zwane Hollowami.  

8.No game No life

Premierowa emisja miała miejsce od 9 kwietnia do 25 czerwca 2014. Rodzeństwo 18-letni Sory i 11-letnia Shiro. Są NEETami (poza edukacją) i hikikomori (wycofanie społeczne), którzy cały dzień spędzają na graniu w gry komputerowe, w których nie mają sobie równych. W pewnym momencie, rozgrywają zwycięską partię szachów z Bogiem Tetem, który przenosi rodzeństwo do innego świata. W świecie tym Sora i Shiro przynależą do najsłabszej spośród 16 ras i starają się zostać najsilniejszą z nich. 

9.Kuroshitsuji

Emisja od 3 listopada 2008 do 12 września 2014 roku.  

Akcja toczy się w Anglii w czasach wiktoriańskich. W Londyńskiej posiadłości Phantomhive pracuje dość niezwykły lokaj Sebastian Michaelis. Jego panem, a zarazem głową i ostatnim potomkiem znakomitego rodu Phantomhive oraz właścicielem popularnej firmy zabawkarskiej i cukierniczej, jest dwunastoletni Ciel (cyniczny i niezwykle dojrzały jak na swój wiek chłopiec). Po stracie rodziców zawiera pakt z demonem, na mocy którego jego dusza zostaje sprzedana w zamian za służbę demona u jego boku oraz pomoc w zemście na sprawcach śmierci jego rodziców.  

10.Ao No Exorcist

Premiera 17.04.2011  

Yukio i Rin Okumura prowadzą spokojne życie, ucząc się i dorastając pod okiem przybranego ojca, będącego równocześnie kapłanem. Rin to chłopak żywiołowy, wesoły i bardzo sprawny fizycznie, przy czym niezbyt rozgarnięty, zaś Yukio - jego zupełne przeciwieństwo. Chłopcy nie znają swoich prawdziwych rodziców, jednak nie stanowi to dla nich większego problemu - przynajmniej do dnia, w którym Rin dowiaduje się, że ich biologicznym ojcem jest sam władca Piekła, w anime zwanego Gehenną. Łatwo się domyślić, że ten fakt wprowadzi do życia bliźniaków ogromne zmiany i przysporzy nie lada kłopotów.  


Źródła z których zostały wykorzystane informacje: 

od 1 do 8 sekcji: https://how2play.pl/game-over/anime-ktore-warto-ogladac/ 

9 sekcja: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuroshitsuji

10 sekcja: https://shinden.pl/series/11422-ao-no-exorcist/index 

Admin Edit xx


OCENA JAKOŚCI

Ten post nie jest polecany na głównej, ilość punktów za post jest ograniczona. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
6
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
2
Złość
1
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 480 punktów za:

Jakość:20Popularność:451
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:0
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:9
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Zodiac Użytkownik 25,468 pkt
451 czytelników Mar 8, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
270 osób na stronie
2 Użytkowników oraz 268 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 43951 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  152 osób
 2. Ananasy Sylwii
  128 osób
 3. The 100
  123 osób
 4. Bambinos
  119 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  65 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  37 osób
 10. Domisiaki
  33 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Remonators
  15 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
Kontakt Post