NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+6 głosów
Kilka słów od autora:
Life Is Strange 2 odkrywa największą tajemnicę na temat protagonistów drugiej części, oraz fabuły! Nadprzyrodzone moce, braterska miłość...
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat koniecznie zapoznajcie się z moim postem gdzie znajdziecie analizę pierwszego, oficjalnego zwiastunu dwójki!
(postid: 332577) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kilka minut temu w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun drugiej części gry - Life Is Strange! W tym poście wezmę pod lupę fabułę, postacie, więc jeśli jesteście zainteresowani moją analizą, to zapraszam do przeczytania całego posta!


"Nie wiem gdzie jesteśmy, zmierzamy donikąd"

Fabuła gry: "Dwóch braci 16 letni Sean i 9 letni Daniel Diazowie, są zmuszeni uciec z domu po tragicznym incydencie w Seattle. W obawie przed policją Sean i Daniel udają się do Meksyku, próbując przy tym ukryć tajemniczą, nadprzyrodzoną moc. Życie na ulicy jest ciężkie i teraz czując się odpowiedzialny za swojego młodszego brata, Sean zaczyna sobie uświadamiać, że podjęte decyzję będą mieć ogromny wpływ w przyszłości…"


Moja pierwsza reakcja na trailer to było: "Wow! Co tutaj się dzieje!". Wszystko rozwijało się tak szybko, że musiałem obejrzeć go z 3 razy żeby zwrócić uwagę na niektóre elementy. Potem jeszcze oglądałem w zwolnionym tempie no i przystąpiłem do pisania posta, który teraz możecie przeczytać.

W Life Is Strange na główny plan była wysunięta relacja Chloe z Max. W drugiej części pierwsze skrzypce zagra braterska miłość. Jedno wiemy na pewno, będzie ciekawie!

Na sam początek przyjrzymy się bliżej starszemu bratu - Seanowi.

Sean Diaz - ten starszy i odpowiedzialniejszy

Sean Diaz to starszy brat Daniela i przypuszczam, że to on będzie główną postacią (którą będziemy sterować i podejmować wybory). To on jest też głosem, który stara się uspokoić Daniela, w tajemniczym teaserze, o którym więcej przeczytacie tutaj. Co do tego, który z braci posiada moce, jest to wątpliwe, i na tą informację będziemy musieli poczekać do premiery pierwszego epizodu. 

W zwiastunie przybliżono nam troszeczkę bliżej wydarzenie z teasera. Sean znajduje w swoim plecaku wycinek z gazety na temat strzelaniny. Po chwili widzimy retrospekcje, gdzie chłopak uderza jakiegoś człowieka (na początku zdawało mi się, że to policjant, ale gdy obejrzymy to klatka po klatce widzimy, że nie ma na sobie munduru) oraz nosi na rękach brata. Po jego słowach, w innych scenach, wyraźnie słyszymy, że ukrywa coś przed bratem. Kto wie, może to Daniel (a dokładniej jego moce) jest przyczyną zamieszania w Seattle, ale to jego brat bierze na siebie pełną odpowiedzialność, aby ten potem się nie obwiniał.

"Póki jesteśmy razem..."

Ciężko określić, kiedy właściwie dzieje się akcja Life Is Strange 2. Biorąc pod uwagę datę znajdującą się na nagraniu z radiowozu, z teasera możemy wnioskować, że jest to przed Awesome Adventures Of Captain Spirit (zwłaszcza że w grze znajdziemy gazetę, gdzie jest napisane o tym co zaszło w Seattle). Tak czy inaczej, chłopcy podróżują sobie po świecie, aby w końcu znaleźć prawdziwy dom i uciec od konsekwencji. Podczas tej podróży na pewno docierają do swojej babci, ale nie wiemy czy jest  to ostatni punkt ich wyprawy.

Sean stara się zająć młodszym bratem jak najlepiej, ale widać że sam nie może dać sobie ze sobą rady. Potwierdzają to słowa "kto się tutaj nami zajmie?". Relacja tych dwoje jest naprawdę cudowna. Widać, że Sean stara się odpędzić od Daniela myśli o ucieczce, ale też chce mu zapewnić należyte życie, które nie znajduje się na ulicy ale w domu. Przy okazji, czy tylko ja uwielbiam moment, kiedy bracią udają wilki?

W zwiastunie pojawia się również masa rysunków. Na jednym z nich przedstawiony jest mężczyzna w grubych okularach z podpisem obok "nauczyciel matematyki - Eggman" (gdyby to przetłumaczyć na polski to wyszłoby "jajcarz"). Jest też jakaś kobieta oraz twarz kota (a przynajmniej tak przypuszczam). W sumie, gdyby się tak przyjrzeć tej kobiecie z rysunku wygląda trochę, jak nasza ukochana Max Caulfield z pierwszej części gry. Jej obecność w drugiej części, to jednak tylko na razie plotki.


Wracając jeszcze do wspomnianego wcześniej przeze mnie wycinka z gazety. Możemy się z niego dowiedzieć, że jakiś policjant, postrzelił Estebana Diaza (ojca chłopców). Jedyny świadek tego wypadku jest nastolatkiem i leży w szpitalu. Wciąż poszukiwani są obaj synowie Estebana - których policja chce przesłuchać w tej sprawie. 


Oprócz zwiastunu pojawił się dzisiaj 20-minutowy początek gry. Jak możemy zobaczyć, zmieniono kilka rzeczy w wyglądzie np. kompletnie inaczej wygląda panel podejmowania wyborów. Jednak to, co nas najbardziej interesuje to ostatnie minuty klipu. Właśnie wtedy rozgrywa się akcja opisana w wycinku gazety. Sean zauważa jak dzieciak z sąsiedztwa - Brett, atakuje Daniela. Ten rusza mu na pomoc. Wtedy też musimy podjąć jedną z pierwszych KLUCZOWYCH decyzji. Czyli za kim mamy stanąć - za Brettem czy Danielem. Niezależnie od wybranej opcji dojdzie do bójki między Seanem a Brettem, która skończy się interwencją policji.  Esteban - ojciec dwójki chłopców będzie starać się przekonać policjanta, że chłopcy nie zrobili nic złego, ale zakończy to się jego postrzeleniem na oczach jego dzieci. Później mamy do czynienia z mocą jednego z chłopców a w kolejnych scenach widzimy tylko przerażonego Seana, który zabiera brata z miejsca wypadku i jedyne co ze sobą ma to plecak (wiedziałem, że to będzie symbol ucieczki!).

Wciąż pozostaje wiele pytań

Akcja w zapowiedzi rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu mamy uczucie rozkojarzenia i nie wiemy, na jakim elemencie dokładnie powinniśmy się skupić. Twórcy pewnie już podsunęli nam jakieś wskazówki, pod nos których nie dostrzegamy.

Na całe szczęście, zwiastun (w porównaniu do teasera) rozwiał kilka naszych wątpliwości.  Na sto procent wiemy, że to nie Chris posiada moce, co oznacza, że w finałowej scenie Captaina Spirita to jeden z braci uratował go przed upadkiem z wysokości.

"Co zrobimy teraz?"

"Nie ma nic, czego nie możemy zrobić, tak długo jak jesteśmy razem"


Powiem wam, że jestem zaintrygowany zwiastunem, nie sądziłem, że tak bardzo wkręcę się w drugą część. Mimo iż postacie z jedynki odsuwają się teraz w dalszy plan to wciąż ta gra ma świetny klimat i jestem pewien, że kolejny raz okaże się światowym hitem. Zwłaszcza, że DONTNOD złych gier nie produkuje.

Więcej na temat gry, dowiemy się bliżej premiery pierwszego epizodu oraz po targach Gamescon, gdzie będzie szansa zagrania w wersję demo LIS2!


Premiera pierwszego z pięciu epizodów odbędzie się 27 września. Pozostałe będą się ukazywać w odstępach czasowych.


W komentarzach dajcie znać, co wy sądzicie na temat drugiej części gry! Zaintrygował was zwiastun? Myślicie, że relacja Seana i Daniela będzie równie cudowna jak Chloe i Max? Chętnie poznam waszą, opinie na ten temat!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 3,600 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
3
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 3926 punktów za:

Jakość:3620Popularność:272
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:4
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

kacper0623 Admin 301,542 pkt
272 czytelników Sie 21

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
761 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 758 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 8070 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 4

Największe fandomy

 1. Riverdale
  123 osób
 2. The 100
  122 osób
 3. Ananasy Sylwii
  119 osób
 4. Bartek Lovers
  111 osób
 5. Bambinos
  110 osób
 6. Supiwerki
  68 osób
 7. Arturonators
  56 osób
 8. Shawn Mendes Army
  38 osób
 9. SikorskiSquad
  32 osób
 10. Domisiaki
  29 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  23 osób
 13. Pretty Little Liars
  20 osób
 14. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 15. Misiaki Sysi
  12 osób
 16. Remonators
  12 osób
 17. Kluseczki Olgi
  10 osób
 18. Famous In Love
  9 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. TALENTY
  1 osób
 27. Nintendo
  1 osób
Kontakt Post