+6 głosów
Kilka słów od autora:
Life Is Strange 2 odkrywa największą tajemnicę na temat protagonistów drugiej części, oraz fabuły! Nadprzyrodzone moce, braterska miłość...
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat koniecznie zapoznajcie się z moim postem gdzie znajdziecie analizę pierwszego, oficjalnego zwiastunu dwójki!
(postid: 332577) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kilka minut temu w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun drugiej części gry - Life Is Strange! W tym poście wezmę pod lupę fabułę, postacie, więc jeśli jesteście zainteresowani moją analizą, to zapraszam do przeczytania całego posta!


"Nie wiem gdzie jesteśmy, zmierzamy donikąd"

Fabuła gry: "Dwóch braci 16 letni Sean i 9 letni Daniel Diazowie, są zmuszeni uciec z domu po tragicznym incydencie w Seattle. W obawie przed policją Sean i Daniel udają się do Meksyku, próbując przy tym ukryć tajemniczą, nadprzyrodzoną moc. Życie na ulicy jest ciężkie i teraz czując się odpowiedzialny za swojego młodszego brata, Sean zaczyna sobie uświadamiać, że podjęte decyzję będą mieć ogromny wpływ w przyszłości…"


Moja pierwsza reakcja na trailer to było: "Wow! Co tutaj się dzieje!". Wszystko rozwijało się tak szybko, że musiałem obejrzeć go z 3 razy żeby zwrócić uwagę na niektóre elementy. Potem jeszcze oglądałem w zwolnionym tempie no i przystąpiłem do pisania posta, który teraz możecie przeczytać.

W Life Is Strange na główny plan była wysunięta relacja Chloe z Max. W drugiej części pierwsze skrzypce zagra braterska miłość. Jedno wiemy na pewno, będzie ciekawie!

Na sam początek przyjrzymy się bliżej starszemu bratu - Seanowi.

Sean Diaz - ten starszy i odpowiedzialniejszy

Sean Diaz to starszy brat Daniela i przypuszczam, że to on będzie główną postacią (którą będziemy sterować i podejmować wybory). To on jest też głosem, który stara się uspokoić Daniela, w tajemniczym teaserze, o którym więcej przeczytacie tutaj. Co do tego, który z braci posiada moce, jest to wątpliwe, i na tą informację będziemy musieli poczekać do premiery pierwszego epizodu. 

W zwiastunie przybliżono nam troszeczkę bliżej wydarzenie z teasera. Sean znajduje w swoim plecaku wycinek z gazety na temat strzelaniny. Po chwili widzimy retrospekcje, gdzie chłopak uderza jakiegoś człowieka (na początku zdawało mi się, że to policjant, ale gdy obejrzymy to klatka po klatce widzimy, że nie ma na sobie munduru) oraz nosi na rękach brata. Po jego słowach, w innych scenach, wyraźnie słyszymy, że ukrywa coś przed bratem. Kto wie, może to Daniel (a dokładniej jego moce) jest przyczyną zamieszania w Seattle, ale to jego brat bierze na siebie pełną odpowiedzialność, aby ten potem się nie obwiniał.

"Póki jesteśmy razem..."

Ciężko określić, kiedy właściwie dzieje się akcja Life Is Strange 2. Biorąc pod uwagę datę znajdującą się na nagraniu z radiowozu, z teasera możemy wnioskować, że jest to przed Awesome Adventures Of Captain Spirit (zwłaszcza że w grze znajdziemy gazetę, gdzie jest napisane o tym co zaszło w Seattle). Tak czy inaczej, chłopcy podróżują sobie po świecie, aby w końcu znaleźć prawdziwy dom i uciec od konsekwencji. Podczas tej podróży na pewno docierają do swojej babci, ale nie wiemy czy jest  to ostatni punkt ich wyprawy.

Sean stara się zająć młodszym bratem jak najlepiej, ale widać że sam nie może dać sobie ze sobą rady. Potwierdzają to słowa "kto się tutaj nami zajmie?". Relacja tych dwoje jest naprawdę cudowna. Widać, że Sean stara się odpędzić od Daniela myśli o ucieczce, ale też chce mu zapewnić należyte życie, które nie znajduje się na ulicy ale w domu. Przy okazji, czy tylko ja uwielbiam moment, kiedy bracią udają wilki?

W zwiastunie pojawia się również masa rysunków. Na jednym z nich przedstawiony jest mężczyzna w grubych okularach z podpisem obok "nauczyciel matematyki - Eggman" (gdyby to przetłumaczyć na polski to wyszłoby "jajcarz"). Jest też jakaś kobieta oraz twarz kota (a przynajmniej tak przypuszczam). W sumie, gdyby się tak przyjrzeć tej kobiecie z rysunku wygląda trochę, jak nasza ukochana Max Caulfield z pierwszej części gry. Jej obecność w drugiej części, to jednak tylko na razie plotki.


Wracając jeszcze do wspomnianego wcześniej przeze mnie wycinka z gazety. Możemy się z niego dowiedzieć, że jakiś policjant, postrzelił Estebana Diaza (ojca chłopców). Jedyny świadek tego wypadku jest nastolatkiem i leży w szpitalu. Wciąż poszukiwani są obaj synowie Estebana - których policja chce przesłuchać w tej sprawie. 


Oprócz zwiastunu pojawił się dzisiaj 20-minutowy początek gry. Jak możemy zobaczyć, zmieniono kilka rzeczy w wyglądzie np. kompletnie inaczej wygląda panel podejmowania wyborów. Jednak to, co nas najbardziej interesuje to ostatnie minuty klipu. Właśnie wtedy rozgrywa się akcja opisana w wycinku gazety. Sean zauważa jak dzieciak z sąsiedztwa - Brett, atakuje Daniela. Ten rusza mu na pomoc. Wtedy też musimy podjąć jedną z pierwszych KLUCZOWYCH decyzji. Czyli za kim mamy stanąć - za Brettem czy Danielem. Niezależnie od wybranej opcji dojdzie do bójki między Seanem a Brettem, która skończy się interwencją policji.  Esteban - ojciec dwójki chłopców będzie starać się przekonać policjanta, że chłopcy nie zrobili nic złego, ale zakończy to się jego postrzeleniem na oczach jego dzieci. Później mamy do czynienia z mocą jednego z chłopców a w kolejnych scenach widzimy tylko przerażonego Seana, który zabiera brata z miejsca wypadku i jedyne co ze sobą ma to plecak (wiedziałem, że to będzie symbol ucieczki!).

Wciąż pozostaje wiele pytań

Akcja w zapowiedzi rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu mamy uczucie rozkojarzenia i nie wiemy, na jakim elemencie dokładnie powinniśmy się skupić. Twórcy pewnie już podsunęli nam jakieś wskazówki, pod nos których nie dostrzegamy.

Na całe szczęście, zwiastun (w porównaniu do teasera) rozwiał kilka naszych wątpliwości.  Na sto procent wiemy, że to nie Chris posiada moce, co oznacza, że w finałowej scenie Captaina Spirita to jeden z braci uratował go przed upadkiem z wysokości.

"Co zrobimy teraz?"

"Nie ma nic, czego nie możemy zrobić, tak długo jak jesteśmy razem"


Powiem wam, że jestem zaintrygowany zwiastunem, nie sądziłem, że tak bardzo wkręcę się w drugą część. Mimo iż postacie z jedynki odsuwają się teraz w dalszy plan to wciąż ta gra ma świetny klimat i jestem pewien, że kolejny raz okaże się światowym hitem. Zwłaszcza, że DONTNOD złych gier nie produkuje.

Więcej na temat gry, dowiemy się bliżej premiery pierwszego epizodu oraz po targach Gamescon, gdzie będzie szansa zagrania w wersję demo LIS2!


Premiera pierwszego z pięciu epizodów odbędzie się 27 września. Pozostałe będą się ukazywać w odstępach czasowych.


W komentarzach dajcie znać, co wy sądzicie na temat drugiej części gry! Zaintrygował was zwiastun? Myślicie, że relacja Seana i Daniela będzie równie cudowna jak Chloe i Max? Chętnie poznam waszą, opinie na ten temat!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 3,600 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
4
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 3932 punktów za:

Jakość:3620Popularność:277
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:5
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

kacper0623 Admin 297,421 pkt
277 czytelników Sie 21

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
273 osób na stronie
2 Użytkowników oraz 271 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 24280 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 4

Największe fandomy

 1. Riverdale
  145 osób
 2. Ananasy Sylwii
  126 osób
 3. The 100
  122 osób
 4. Bambinos
  115 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  60 osób
 8. Shawn Mendes Army
  46 osób
 9. SikorskiSquad
  34 osób
 10. Domisiaki
  32 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  21 osób
 14. Remonators
  14 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  454416 punktów
 2. Bartek Lovers
  39367 punktów
 3. Supiwerki
  37629 punktów
 4. The 100
  33746 punktów
 5. SikorskiSquad
  31527 punktów
 6. Young Stars Festival
  27248 punktów
 7. SERIALE
  22949 punktów
 8. Life Is Strange
  17501 punktów
 9. GRY
  17174 punktów
 10. Ania, nie Anna
  17116 punktów
 11. FILMY/SERIALE/TV
  16212 punktów
 12. Ananasy Sylwii
  15236 punktów
 13. Famous In Love
  14905 punktów
 14. Arturonators
  13925 punktów
 15. Once Upon A Time
  13226 punktów
 16. Domisiaki
  12776 punktów
 17. Bambinos
  12189 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  12096 punktów
 19. YOUNG STARS
  11593 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10540 punktów
 21. Remonators
  9587 punktów
 22. Eurowizja
  9460 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8325 punktów
 24. Playstation VR
  5887 punktów
 25. TALENTY
  5546 punktów
 26. Nintendo
  5008 punktów
 27. MUZYKA
  4973 punktów
 28. Detroit
  4901 punktów
 29. Dua Lipa
  4900 punktów
 30. Tomb Raider
  4838 punktów
 31. Forza
  4583 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4437 punktów
 33. INNE
  4436 punktów
 34. Progress Armia
  4214 punktów
 35. The Originals
  4112 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3787 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3717 punktów
 38. 13 Reasons Why
  3665 punktów
 39. Stranger Things
  3007 punktów
 40. K-Pop
  2650 punktów
 41. American Horror Story
  2491 punktów
 42. God Of War
  2442 punktów
 43. Young Stars News
  2379 punktów
 44. Sport
  2256 punktów
 45. FILMY
  2236 punktów
 46. Puthinators
  1898 punktów
 47. Sony Playstation
  1118 punktów
 48. Przygodowe
  1080 punktów
 49. Temorki
  827 punktów
 50. FPS
  622 punktów
 51. Team Rieger
  602 punktów
 52. PC
  476 punktów
 53. Uncharted
  474 punktów
 54. Kluseczki Olgi
  413 punktów
 55. MMers
  403 punktów
 56. YOUTUBE
  384 punktów
 57. Arianators
  294 punktów
 58. R5Family
  256 punktów
 59. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 60. LUDZIE
  203 punktów
 61. Soy Luna
  198 punktów
 62. #talentobranie
  153 punktów
 63. Directioners
  149 punktów
 64. The Good Place
  100 punktów
 65. PROJEKT FANDOMS
  98 punktów
 66. Beautilles
  88 punktów
 67. 5SOSFam
  87 punktów
 68. Donaty Agaty
  78 punktów
 69. FANDOMS TALENTS
  70 punktów
 70. Selenators
  65 punktów
 71. Podróże
  51 punktów
 72. Strzelanki
  51 punktów
 73. Wyścigi
  45 punktów
 74. Orlandonators
  40 punktów
 1. Potterheads
  215 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5525 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  4999 punktów
 4. Riverdale
  3715 punktów
 5. YOUNG STARS
  2698 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  879 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  863 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  145 punktów
 14. Supiwerki
  137 punktów
 15. Arturonators
  93 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. GRY
  27 punktów
 20. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 21. INNE
  26 punktów
 22. TALENTY
  23 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2699 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2018 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post