+6 głosów
Kilka słów od autora:
Life Is Strange 2 odkrywa największą tajemnicę na temat protagonistów drugiej części, oraz fabuły! Nadprzyrodzone moce, braterska miłość...
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat koniecznie zapoznajcie się z moim postem gdzie znajdziecie analizę pierwszego, oficjalnego zwiastunu dwójki!
(postid: 332577) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kilka minut temu w sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun drugiej części gry - Life Is Strange! W tym poście wezmę pod lupę fabułę, postacie, więc jeśli jesteście zainteresowani moją analizą, to zapraszam do przeczytania całego posta!


"Nie wiem gdzie jesteśmy, zmierzamy donikąd"

Fabuła gry: "Dwóch braci 16 letni Sean i 9 letni Daniel Diazowie, są zmuszeni uciec z domu po tragicznym incydencie w Seattle. W obawie przed policją Sean i Daniel udają się do Meksyku, próbując przy tym ukryć tajemniczą, nadprzyrodzoną moc. Życie na ulicy jest ciężkie i teraz czując się odpowiedzialny za swojego młodszego brata, Sean zaczyna sobie uświadamiać, że podjęte decyzję będą mieć ogromny wpływ w przyszłości…"


Moja pierwsza reakcja na trailer to było: "Wow! Co tutaj się dzieje!". Wszystko rozwijało się tak szybko, że musiałem obejrzeć go z 3 razy żeby zwrócić uwagę na niektóre elementy. Potem jeszcze oglądałem w zwolnionym tempie no i przystąpiłem do pisania posta, który teraz możecie przeczytać.

W Life Is Strange na główny plan była wysunięta relacja Chloe z Max. W drugiej części pierwsze skrzypce zagra braterska miłość. Jedno wiemy na pewno, będzie ciekawie!

Na sam początek przyjrzymy się bliżej starszemu bratu - Seanowi.

Sean Diaz - ten starszy i odpowiedzialniejszy

Sean Diaz to starszy brat Daniela i przypuszczam, że to on będzie główną postacią (którą będziemy sterować i podejmować wybory). To on jest też głosem, który stara się uspokoić Daniela, w tajemniczym teaserze, o którym więcej przeczytacie tutaj. Co do tego, który z braci posiada moce, jest to wątpliwe, i na tą informację będziemy musieli poczekać do premiery pierwszego epizodu. 

W zwiastunie przybliżono nam troszeczkę bliżej wydarzenie z teasera. Sean znajduje w swoim plecaku wycinek z gazety na temat strzelaniny. Po chwili widzimy retrospekcje, gdzie chłopak uderza jakiegoś człowieka (na początku zdawało mi się, że to policjant, ale gdy obejrzymy to klatka po klatce widzimy, że nie ma na sobie munduru) oraz nosi na rękach brata. Po jego słowach, w innych scenach, wyraźnie słyszymy, że ukrywa coś przed bratem. Kto wie, może to Daniel (a dokładniej jego moce) jest przyczyną zamieszania w Seattle, ale to jego brat bierze na siebie pełną odpowiedzialność, aby ten potem się nie obwiniał.

"Póki jesteśmy razem..."

Ciężko określić, kiedy właściwie dzieje się akcja Life Is Strange 2. Biorąc pod uwagę datę znajdującą się na nagraniu z radiowozu, z teasera możemy wnioskować, że jest to przed Awesome Adventures Of Captain Spirit (zwłaszcza że w grze znajdziemy gazetę, gdzie jest napisane o tym co zaszło w Seattle). Tak czy inaczej, chłopcy podróżują sobie po świecie, aby w końcu znaleźć prawdziwy dom i uciec od konsekwencji. Podczas tej podróży na pewno docierają do swojej babci, ale nie wiemy czy jest  to ostatni punkt ich wyprawy.

Sean stara się zająć młodszym bratem jak najlepiej, ale widać że sam nie może dać sobie ze sobą rady. Potwierdzają to słowa "kto się tutaj nami zajmie?". Relacja tych dwoje jest naprawdę cudowna. Widać, że Sean stara się odpędzić od Daniela myśli o ucieczce, ale też chce mu zapewnić należyte życie, które nie znajduje się na ulicy ale w domu. Przy okazji, czy tylko ja uwielbiam moment, kiedy bracią udają wilki?

W zwiastunie pojawia się również masa rysunków. Na jednym z nich przedstawiony jest mężczyzna w grubych okularach z podpisem obok "nauczyciel matematyki - Eggman" (gdyby to przetłumaczyć na polski to wyszłoby "jajcarz"). Jest też jakaś kobieta oraz twarz kota (a przynajmniej tak przypuszczam). W sumie, gdyby się tak przyjrzeć tej kobiecie z rysunku wygląda trochę, jak nasza ukochana Max Caulfield z pierwszej części gry. Jej obecność w drugiej części, to jednak tylko na razie plotki.


Wracając jeszcze do wspomnianego wcześniej przeze mnie wycinka z gazety. Możemy się z niego dowiedzieć, że jakiś policjant, postrzelił Estebana Diaza (ojca chłopców). Jedyny świadek tego wypadku jest nastolatkiem i leży w szpitalu. Wciąż poszukiwani są obaj synowie Estebana - których policja chce przesłuchać w tej sprawie. 


Oprócz zwiastunu pojawił się dzisiaj 20-minutowy początek gry. Jak możemy zobaczyć, zmieniono kilka rzeczy w wyglądzie np. kompletnie inaczej wygląda panel podejmowania wyborów. Jednak to, co nas najbardziej interesuje to ostatnie minuty klipu. Właśnie wtedy rozgrywa się akcja opisana w wycinku gazety. Sean zauważa jak dzieciak z sąsiedztwa - Brett, atakuje Daniela. Ten rusza mu na pomoc. Wtedy też musimy podjąć jedną z pierwszych KLUCZOWYCH decyzji. Czyli za kim mamy stanąć - za Brettem czy Danielem. Niezależnie od wybranej opcji dojdzie do bójki między Seanem a Brettem, która skończy się interwencją policji.  Esteban - ojciec dwójki chłopców będzie starać się przekonać policjanta, że chłopcy nie zrobili nic złego, ale zakończy to się jego postrzeleniem na oczach jego dzieci. Później mamy do czynienia z mocą jednego z chłopców a w kolejnych scenach widzimy tylko przerażonego Seana, który zabiera brata z miejsca wypadku i jedyne co ze sobą ma to plecak (wiedziałem, że to będzie symbol ucieczki!).

Wciąż pozostaje wiele pytań

Akcja w zapowiedzi rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki czemu mamy uczucie rozkojarzenia i nie wiemy, na jakim elemencie dokładnie powinniśmy się skupić. Twórcy pewnie już podsunęli nam jakieś wskazówki, pod nos których nie dostrzegamy.

Na całe szczęście, zwiastun (w porównaniu do teasera) rozwiał kilka naszych wątpliwości.  Na sto procent wiemy, że to nie Chris posiada moce, co oznacza, że w finałowej scenie Captaina Spirita to jeden z braci uratował go przed upadkiem z wysokości.

"Co zrobimy teraz?"

"Nie ma nic, czego nie możemy zrobić, tak długo jak jesteśmy razem"


Powiem wam, że jestem zaintrygowany zwiastunem, nie sądziłem, że tak bardzo wkręcę się w drugą część. Mimo iż postacie z jedynki odsuwają się teraz w dalszy plan to wciąż ta gra ma świetny klimat i jestem pewien, że kolejny raz okaże się światowym hitem. Zwłaszcza, że DONTNOD złych gier nie produkuje.

Więcej na temat gry, dowiemy się bliżej premiery pierwszego epizodu oraz po targach Gamescon, gdzie będzie szansa zagrania w wersję demo LIS2!


Premiera pierwszego z pięciu epizodów odbędzie się 27 września. Pozostałe będą się ukazywać w odstępach czasowych.


W komentarzach dajcie znać, co wy sądzicie na temat drugiej części gry! Zaintrygował was zwiastun? Myślicie, że relacja Seana i Daniela będzie równie cudowna jak Chloe i Max? Chętnie poznam waszą, opinie na ten temat!


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 3,600 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
4
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 3967 punktów za:

Jakość:3620Popularność:312
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:5
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

kacper0623 Admin 311,971 pkt
312 czytelników Sie 21, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
50 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 50 Gości
Dziś posty czytano : 2288 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 4

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  134 osób
 3. The 100
  131 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Potterheads
  67 osób
 8. Arturonators
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  28 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. Misiaki Sysi
  12 osób
 18. GRY
  11 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 23. Sonbird Team
  5 osób
 24. Dua Lipa
  4 osób
 25. Life Is Strange
  3 osób
 26. The Good Place
  3 osób
 27. PC
  2 osób
 28. Nintendo
  2 osób
 29. Zosiaki
  1 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  515414 punktów
 2. Young Stars Festival
  43008 punktów
 3. Bartek Lovers
  42645 punktów
 4. Potterheads
  38883 punktów
 5. Supiwerki
  38686 punktów
 6. The 100
  36017 punktów
 7. SikorskiSquad
  32130 punktów
 8. SERIALE
  24669 punktów
 9. GRY
  22372 punktów
 10. Life Is Strange
  20942 punktów
 11. Arturonators
  20411 punktów
 12. FILMY/SERIALE/TV
  19945 punktów
 13. Famous In Love
  18103 punktów
 14. Domisiaki
  17993 punktów
 15. Ania, nie Anna
  17243 punktów
 16. Once Upon A Time
  16389 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  16147 punktów
 18. YOUNG STARS
  12488 punktów
 19. Shawn Mendes Army
  12432 punktów
 20. Pretty Little Liars
  12295 punktów
 21. Sonbird Team
  10784 punktów
 22. Remonators
  10083 punktów
 23. Eurowizja
  9748 punktów
 24. GWIAZDY YOUNG STARS
  8959 punktów
 25. Dua Lipa
  7828 punktów
 26. Forza
  7594 punktów
 27. TALENTY
  6325 punktów
 28. MUZYKA
  6073 punktów
 29. Playstation VR
  6032 punktów
 30. FILMY
  5355 punktów
 31. Nintendo
  5166 punktów
 32. Detroit
  4940 punktów
 33. Tomb Raider
  4882 punktów
 34. KSIĄŻKI
  4554 punktów
 35. INNE
  4533 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  4431 punktów
 37. Progress Armia
  4255 punktów
 38. The Originals
  4181 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4004 punktów
 40. 13 Reasons Why
  3838 punktów
 41. Stranger Things
  3383 punktów
 42. Bambinos
  3178 punktów
 43. Young Stars News
  2826 punktów
 44. K-Pop
  2687 punktów
 45. American Horror Story
  2543 punktów
 46. Sport
  2511 punktów
 47. God Of War
  2494 punktów
 48. Kortezjanie
  2087 punktów
 49. YOUTUBE
  2008 punktów
 50. Puthinators
  1914 punktów
 51. Sony Playstation
  1450 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. Temorki
  840 punktów
 54. FPS
  750 punktów
 55. MMers
  708 punktów
 56. Team Rieger
  702 punktów
 57. PC
  493 punktów
 58. Uncharted
  476 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  460 punktów
 60. R5Family
  435 punktów
 61. Arianators
  426 punktów
 62. LUDZIE
  318 punktów
 63. #talentobranie
  276 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  249 punktów
 65. Directioners
  240 punktów
 66. Soy Luna
  237 punktów
 67. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 68. PROJEKT FANDOMS
  172 punktów
 69. 5SOSFam
  166 punktów
 70. The Good Place
  127 punktów
 71. Beautilles
  110 punktów
 72. Selenators
  101 punktów
 73. Strzelanki
  94 punktów
 74. Donaty Agaty
  93 punktów
 75. Zosiaki
  76 punktów
 76. Podróże
  73 punktów
 77. Orlandonators
  68 punktów
 78. Wyścigi
  45 punktów
 79. Swifties
  39 punktów
 80. Far Cry
  36 punktów
 1. Potterheads
  752 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4932 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  4759 punktów
 5. Riverdale
  3729 punktów
 6. YOUNG STARS
  2132 punktów
 7. Young Stars Festival
  1420 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  518 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Arturonators
  226 punktów
 18. Remonators
  218 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37507 punktów
 2. Riverdale
  3731 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post