NAJWAŻNIEJSZE LINKI DLA CIEBIE - WYKORZYSTAJ PORTAL w 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FACEBOOKU ! - KLIKNIJ TUTAJ :)


+21 głosów
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Obrona tureckich produkcji. 

Oglądasz to tureckie gówno?? Nie szkoda ci czasu?, Ten serial ogląda moja babcia, chyba nie masz co robić z życiem., Wspaniałe Stulecie, ale wiocha To są teksty, które słyszę na co dzień, nawet kilka razy dziennie. Postanowiłam odwołać się do tych słów w tym właśnie poście. 

1. Tureckie gówno

Stereotypy to coś czego szczerze i z całego serca nienawidzę. Tureckie produkcje są na NAPRAWDĘ wysokim poziomie. Moim zadaniem, zaznaczam moim, są one na szczycie światowych produkcji. Biją na głowę te amerykańskie, na które teraz jest taki szał wśród młodzieży. W tureckich serialach każdy szczegół dopracowany jest perfekcyjnie. Zwraca się uwagę na podstawowe czynności, jakimi jest choćby zdjęcie butów. Dialogi są piękne i mają wysoki poziom. I oczywiście coś co mnie zawsze urzeka w serialach tureckich- soundtrack. Muzyka jest genialna! Ponownie chcę podkreślić, że to tylko i wyłącznie moje zdanie i nie ma ono na celu nikogo obrazić.

2. Serial, który ogląda moja babcia

Ogląda? To super! Bo to naprawdę dobry serial i cieszy mnie to, że jest doceniany przez starszych ludzi. 

3. Wiocha 

!Uwaga! Mam szokującą informację. MŁODZI LUDZIE INTERESUJĄ SIĘ HISTORIĄ! Straszne? Seriale historyczne pomagają nam wyobrazić sobie czasy, w których dzieje się akcja. Zawierają fakty historyczne, o których mogliśmy nie wiedzieć. Uczą, bawią i fascynują. Ja osobiście dzięki temu serialowi bardzo zainteresowałam się Imperium Osmańskim, o  którym informacji tak mało jest w szkolnych podręcznikach. Turecka historia jest bardzo ciekawa i dzięki temu serialowi dla babć mogłam się o tym przekonać. Znam mnóstwo ludzi w moim wieku, którzy oglądają ten serial, a nawet kochają go jeszcze bardziej niż ja. 


Podsumowując, uważam, że to dobrze, iż sięgamy po tego typu seriale, gdyż możemy się czegoś dowiedzieć. Nie ogłupiają, nie psują wartości, a UCZĄ. 

JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1610 punktów za:

Jakość:20Popularność:673
Wsparcie:67Ocena i wartość ocen:21
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:740
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Wspaniałym Stuleciu (Kosem) na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
2_bella_1 Użytkownik 278 punktów 3
673 czytelników Lip 1, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

74 Komentarzy

Iwona W. Użytkownik 150,563 punktów 4 69
W  przypadku naszego udziału w tej zabawie, zapewne niektórych nurtuje pytanie: Co tutaj robi Wspaniałe Stulecie? Przecież serial oglądają tylko babcie! Otóż głośno krzyczę, że nie tylko! Jest wśród nas wielu młodych ludzi, którzy chcą poznać trochę historii, obyczajów, piękna, i wierzcie mi, tutaj też jest dużo miłości. Osobiście, uwielbiam te historyczne seriale. Oczywiście wspaniała gra aktorów - tylko się do tego przyczynia. Żałuję tylko, że nie miałam takiej możliwości gdy miałam "naście" lat. Za "moich czasów" oglądało się Isaurę, nie było netu, a wszyscy fascynowali się tym serialem. Czemu? Bo był to pierwszy serial, dzięki któremu można było poznać inną rzeczywistość. Ale odbiegam od tematu.
Moim zdaniem Wspaniałe Stulecie, to serial łączący pokolenia. Grupa nasza składa się nie tylko z kobiet w podeszłym wieku. Jest wśród nas wielu "Paszów", czyli mężczyzn, którzy bardziej wnikliwym wzrokiem, potrafią dostrzec wszelkie serialowe detale. I za to wielka Im chwała.  I wszystkim młodym ludziom, bardzo dziękuję za to, że zainteresowali się historią - w postaci W.S.
A dlaczego W.S.? Nie wiem. Może dlatego, że Polska nie ma takich seriali. Nie umiemy ich robić. Może powinniśmy się uczyć od Turków? Ja też jeszcze parę lat temu, nawet nie myślałam o tureckich serialach. No i w końcu "dali" nam W.S., i odtąd zaczęła się moja miłość do nich i do tego kraju. Uwielbiam również inny, historyczny serial, ale mowa jest o W.S. i naprawdę serdecznie zapraszam do jego oglądania. Oczywiście od początku. Zapraszamy wszystkich: młodych i starych, małych i dużych, kobiety i mężczyzn, (u nas nie ma segregacji i innych podziałów). Pozdrawiam wszystkich.
+37 głosów
Jest OK
 
Najlepszy komentarz
Lip 1, 2017
Valide Użytkownik 235,447 punktów 1 9 157
Pięknie napisane! Tureckie seriale uczą też szacunku do drugiej osoby, nie ma wyzwisk i przekleństw, jak to jest amerykańskich serialach dla nastolatków.
+40 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Kr3jzoL Użytkownik 15,924 punktów 4 49
Przyznaję rację i pokłony.
Dzięki temu serialowi zainteresowałem się historią Imperium Osmańskiego - Wielkie Imperium, a ze szkoły o nim wyniesiemy tyle co nic. Historia całego imperium jest długa i niezwykle ciekawa. Podczas jej poznawania można również dowiedzieć się co nieco o innych państwach, dynastiach z tamtego okresu.
Serial przede wszystkim uczy historii, lecz nie tylko. Znajdujemy w nim wiele emocjonujących scen, intryg, konfliktów, a także dla rozluźnienia znajdą się komiczne rozmowy i miłosne sceny.
+36 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Nula. Użytkownik 4,089 punktów 1 40
Bardzo dobry post! Spójrzmy prawdzie w oczy! Większość seriali amerykańskich ma bardzo słabe nakłady finansowe! A teraz popatrzmy na JEDEN odcinek serialu WS czy JMO! Przecież to ogrooomne kwoty! Ameryka mogłaby tylko pomarzyć o takich pieniądzach!
Co do historii o ktorej piszesz to właśnie razem z moją babcią doszłysmy do wniosku ile ciekawych rzeczy mozna się nauczyc! Jak bardzo wciągająca potrafi byc historia na przykładzie chociazby serialu!
+36 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Mczaki212 Użytkownik 871 punktów 5
Ile kosztuje jeden odcinek WSK?
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
Co ?? Kogo ile kosztuje jeden odcinek WSK? Producentów ?
V-loverStuleciak3456 Użytkownik 8,673 punktów 17
Bardzo dobrze napisane. Wszystkich serdecznie zachęcam do wakacyjnego maratonu Wspaniałego Stulecia <3
+36 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Aleksander Użytkownik 431 punktów 7
Też słyszałem wiele razy te słowa. Od kiedy to seriale historyczne są dla babć? Tak jak napisałaś, niesamowite, że młodzi interesują się historią, to aż tak nadzwyczajne że zaczynają nam mówić że to wiocha.
+35 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Kayra Baharaz Użytkownik 214 punktów 5
Wreszcie ktoś to powiedział. Ludzie któży oceniają ten serial tak a nie inaczej w większości nie mają bladego pojęcia o czym on właściwie jest.
+35 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
O. Użytkownik 14,548 punktów 2 28
ewentualnie oglądali ale nie rozumieli
Dianodolffka Użytkownik 11,161 punktów 2 46
W pełni się zgadzam, wiele moich znajomych dziwi się jak mogę oglądać Wspaniałe Stulecie, ale przecież to jeden z najlepszych seriali świata.
+33 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Karolina Hulboj Użytkownik 499 punktów 6
Masz całkowitą rację.  Ja też spotkałam się z takimi słowami od innych, wiele razy mi mówili że to głupie i dla starych ludzi. Jednak nie zwracałam na to uwagi. Tureckie produkcje są naprawde wspaniałe.
+33 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Ayla66 Użytkownik 9,055 punktów 2 32
Niektórzy nawet nigdy tego na oczy nie widzieli a już oceniają, co mnie bardzo śmieszy. inną śmiesznym tekstem jest oglądasz tureckie seriale ty islamistko- jak mi tak znajoma powiedziała to mnie to rozwaliło..
+33 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Pokaż 2 poprzednich odpowiedzi
Doro E.B. Użytkownik 50,265 punktów 3 65
HAHAHAHA! Ja też jestem 'islamistką' i to pełną gębą! A szeroką dość mam :-D
Turhan H. Użytkownik 20,987 punktów 2 34
Ja dzięki tym tureckim serialom zaczęłam więcej czytać o historii Turcji, o początkach powstania państwa. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz z niecierpliwością czekamy aż nasze kochane Panie Tłumaczki zaczną tłumaczyć kolejne historyczne seriale ;-)
+33 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
K.1589 Użytkownik 14,824 punktów 3 59
Moim zdaniem ten serial jest dla każdego, kto interesuje się historią Imperium Osmańskiego bez względu na wiek. Można się zdziwić, ilu młodych ludzi interesuje się historią A ten serial jest po to, by przybliżyć historię Imperium Osmańskiego.
+33 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
DaisySunshine Użytkownik 680 punktów 9
Moje koleżanki codziennie śmiały się ze mnie, że oglądam to "gówno". Wzmianka o babciach też była. Mam nadzieje, że osoby które tak mówią trafią na ten post i zrozumieją.
+32 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
juliaa0200 Użytkownik 1,007 punktów 8
Świetnie, że to napisałaś! Zgadzam się z Tobą w 100%, tureckie seriale naprawdę dużo mogą nauczyć, nie tylko historii
+32 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
likaalonso Użytkownik 228,779 punktów 1 5 12
Każdy ma swoje własne gusta i to co oglada nie powinno mieć dla innych jakiegoś większego znaczenia, ważne,  że osoba która to oglada lubi to i sprawia jej fo przyjemność i tyle. Tak samo bylo z serialem Violetta, oglądasz to to jest jakąś 11 letnią dziewczynka, która nie ma co robić w zyciu mam 17 lat i jestem dumna z tego, że ogladalam ten serial haha. A propo wspanialego stulecia to chyba mnie jakoś nie ciągnie narazie, ale kto wie!
+31 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
bo chyba nie zacząłaś
O. Użytkownik 14,548 punktów 2 28
gdybyś zaczęła... nie oderwałabyś się na pewno! świetny, polecam obejrzeć w wolnej chwili ;)
ulkacebulka 1 Użytkownik 371 punktów 5
Na szczęście nie słucham co mówią inni i oglądam to co chce a że tureckie lubię to mija sprawa:-)
+31 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Iza Ziółkowska Użytkownik 77 punktów 2
Ludzie ! Ależ babcia to też człowiek!!! I dobrze że ogląda Wspaniałe stulecie , bo to naprawdę dobry serial !!! Historia jest fascynująca i dla każdego , a serial daje jej nam sporo!!!! Oglądajmy Wspaniałe stulecie ! Szkoda tylko , że to już koniec
+31 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
Tylko serial serialowi nie jest równy. Na Klan się nie skusze jakiem babcia
AMihrimah Użytkownik 5,370 punktów 29
Też się spotykam z takimi opiniami, i wogóle się nimi nie przejmuję. Jestem w młodym wieku oglądam ten serial i interesuję się historią Turcji, i wcale to nie jest dla babć... Nie szkoda mi na to czasu, ponieważ jest to super rozrywka i można się przy tym dowiedzieć jakiś istotnych, mądrych rzeczy, a nie jakaś szkoła, którą ogląda większość w moim wieku...
+31 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
Wspaniale napisane. I mądrze. A młodych ( i startych ) zapraszam na drugi wspaniały serial -" Odrodzenie. Ertugrul" ,nie tylko jako pocieszenie po Kosem
+30 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
Serial czasami odbiega od faktów historycznych ale to nawet jest jego plus bo to pobudza do samodzielnego szukania wiedzy na temat
+30 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,265 punktów 3 65
Dokładnie! Samodzizielne poszukiwanie i drążenie tematu o wiele bardziej rozwija, niżtylko przyjmowanie wszystkiego 'na tacy' :-)
R. 17 Użytkownik 56,932 punktów 2 52
Masz całkowitą rację jak ja opowiadam co oglądam też patrzą na mnie dziwnie ale się tego nie wstydzę bo nie ma czego historii która poniekąd związana jest z naszą. Przecież trzeba otwierać horyzonty a te seriale pokazują obyczajowość i kulturę. Jestem dumna z młodzieży którą interesuje coś innego nic tylko zabawa i bronią swojego zdania brawo.
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Kostka Użytkownik 3,944 punktów 16
Bardzo dobrze napisane  ! Nie ważne  ile  masz lat, ogladasz to co zaciekawi. KSWP to grupa gdzie przedzial wiekowy nie jest istotny , podczas live jest mnóstwo  smiechu i zabawy, gdzie mlodzi bawia sie z tymi starszymi.  
I w tym ta grupa przebija wszystkie inne  
#KOSEM NAJLEPSZA GRUPA W POLSCE
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
MysiaMazur Użytkownik 1,612 punktów 1 14
Genialny post u mnie prawie cała rodzina oglądała z zaciekawieniem i nikt nie ma do tego żadnego problemu mam 15 lat i jestem dumna że dzięki Wspaniałemu stuleciu dowiedziałam się tyle o imperium Osmańskim <3
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Kamil Kowalski Użytkownik 263 punktów 5
Bardzo dobry artykuł! Jeden z lepszych!!!
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
marpit Użytkownik 143 punktów 1
Bardzo dobrze napisane
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Agga77 Użytkownik 619 punktów 9
Gratulacje za tak dobry post
Wreszcie ktoś napisał prawdę. Nikt spośród moich znajomych nie ogląda wspaniałego stulecia bo to ich zdaniem strata czasu , bo lepiej siedzieć ciągle w komputerze i grać w gry które i tak nic do życia nie wniosą ,a ten serial jednak może czegoś nauczyć. Szczerze to nigdy nie interesowałam się Imperium Osmanskim czy chociaż Turcją po serialu to się zmieniło.
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Ania Ornoch Użytkownik 3,257 punktów 7
A ile się nasiedziałam w necie i czytałam info o tej sułtance czy o tamtej, sułtanach i ich dzieciach td.
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
O. Użytkownik 14,548 punktów 2 28
Też nie raz zostałam skrytykowana przez osoby, które ogladają "Trudne Sprawy" albo "Dlaczego Ja?". Bo to nudne, bo głupie, bo "badziewie". Chociaż nie oglądali tego nawet przez kilka minut. Niektóre osoby udało mi się przekonać do serialu, później czekali już na odcinki z zapartym tchem! ;)
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Krzysztof Marcin Wro Użytkownik 81 punktów 2
Wspaniałe Stulecie spowodowało chęć pogłębienia mojej wiedzy historycznej na temat Dynastii Osmańskiej zainteresowania kulturą wschodu .To dobrze że w dzisiejszych czasach zdarzają się takie produkcje filmowe ,które potrafią połączyć dwa a nawet trzy pokolenia by razem usiadły przed telewizorem i obejrzały serial a później może wywiązała się na ten temat dyskusja.W  dzisiejszych jak że zabieganych czasach jest to bardzo wskazane i dla tego nigdy nie należy reagować na takie teksty bo babcia też człowiek i z wnukiem serial obejrzeć może
+29 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Ania Ornoch Użytkownik 3,257 punktów 7
Serial ten zaczęła oglądać moja mama, ja byłam sceptyczna i kiedyś spodobała mi się jakaś scena, więc postanowiłam obejrzeć od początku, no i pooooszłoooo!
+28 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Waleczny P. Użytkownik 88,546 punktów 2 3 88
Wspaniałe Stulecie jest dla każdego i nikt nie może powiedzieć, że to wiocha, bo jak nasze kosemki się złączą, to niechciałbym być w skórze tej osoby
+28 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Sylwia Kostka Użytkownik 60,309 punktów 3 91
hahahahahahhaha
Monia76 Użytkownik 564 punktów 6
Brawo nic dodać nic ująć. A muzyka w serialach tureckich faktycznie piekna, gra aktorów bardzo przekonująca.Owszem sa gorsze seriale tureckie ale tak jak wszędzie polskie beznadzieja, a amerykańskie wkółko to samo zdrady każdy z każdym nuda.
+28 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
muzyka taka ,że albo można przy niej płakać albo skóra na karku cierpnie z emocji
Monia76 Użytkownik 564 punktów 6
Pięknie przedstawiane sceny a bitwa o Bagdad pieknie zrobione sceny. Amerykańskie seriale moga sie schować.☺
+28 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Krzysztof Marcin Wro Użytkownik 81 punktów 2
Wspaniałe Stulecie spowodowało chęć pogłębienia mojej wiedzy historycznej na temat Dynastii Osmańskiej zainteresowania kulturą wschodu .To dobrze że w dzisiejszych czasach zdarzają się takie produkcje filmowe ,które potrafią połączyć dwa a nawet trzy pokolenia by razem usiadły przed telewizorem i obejrzały serial a później może wywiązała się na ten temat dyskusja.W  dzisiejszych jak że zabieganych czasach jest to bardzo wskazane i dla tego nigdy nie należy reagować na takie teksty bo babcia też człoiek i z wnukiem serial obejrzeć może
+28 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Dobromiła Jędruszcza Użytkownik 256 punktów 5
Ja mieszkając 10 lat w Londynie dopiero zainteresowała się historia Turcji mimo że ma wiele znajomych turczynek.po tych wszystkich odcinkach kilka słów wpadlo mi w ucho u teraz mogę się przywitać i pozdrowić znajome w ich języku. To jest właśnie fenomen tureckich seriali
+27 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,265 punktów 3 65
Dokładnie :_) Meraba :-)
anonim Użytkownik
zawsze z rodzicami to ogladalam 8)
+27 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
Bo młodzi się chyba przesycili tymi filmami akcji gdzie tylko chodzi by się działo a krew lała strumieniami
+27 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Pokaż 3 poprzednich odpowiedzi
Nemo Użytkownik 11,265 punktów 2 4 128
Tak trochę
jowis Użytkownik 1,460 punktów 13
Bardzo dobrze i mądrze napisany post. Popieram w 100%. Mnie również serial zachęcił do odkrywania historii Imperium Osmańskiego.
+27 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
agat.pe Użytkownik 18,273 punktów 38
bardzo dobrze napisane! po tytule czy po krótkim urywku widzianym w telewizji nie można podsumować całej produkcji.. trzeba się zagłębić, obejrzeć chociaż jeden odcinek by stwierdzić o czym jest serial i poczuć, że warto czekać na kolejne...
+27 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Acedia00 Użytkownik 14,520 punktów 3 43
Racja, seriale tureckie są na mega wysokim poziomie, gra aktorska świetna;)
+25 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Katarzyna OG Użytkownik 26 punktów 2
Mam 29 lat i kocham ten serial :-) Powiem szczerze, że pierwszym razem kiedy mama opowiadała mi o Wspaniałym Stuleciu pomyślałam "Co za nuda" i kiedyś przez przypadek obejrzałam jeden odcinek... od tamtej pory nie mogłam doczekać się następnego :-) to historia a nie zmyślone telenowele, całkiem inaczej ogląda się ze świadomością, że to kiedyś działo się naprawdę. Dzięki niemu również zaczęłam się interesować historią Imperium Osmańskiego, jest bardzo ciekawa
+25 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
D. Użytkownik -12,948 punktów 3 82
Uwielbiam to, że nawet sceny z elementami przemocy są cenzurowane i nie skupiamy się na krwawych elementach i samym agresywnym czynie, tylko na sensie całej sytuacji.
+25 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Sumienie Użytkownik 638,447 punktów 3 6 18
bardzo dobrze napsiane, uwazam ze nikt nie ma prawa oceniac w taki sposob tego serialu
+24 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017
Klara Nowak Użytkownik 772 punktów 8
Od Wspaniałego Stulecia zaczęła się moja "przygoda" z tureckimi serialami To był początek poznawania historii Turcji, ich tradycji i zwyczajów W żadnym innym kraju kobieta nie może z  niewolnicy stać się sułtanką , która rządzi imperium. To w tym serialu pokazane jest  do czego doprowadza chęć władzy ....... i nie ma znaczenia czy dopadnie to mężczyznę czy kobietę
+24 głosów
Jest OK
Lip 1, 2017