NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+21 głosów
(postid: 253320) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Obrona tureckich produkcji. 

Oglądasz to tureckie gówno?? Nie szkoda ci czasu?, Ten serial ogląda moja babcia, chyba nie masz co robić z życiem., Wspaniałe Stulecie, ale wiocha To są teksty, które słyszę na co dzień, nawet kilka razy dziennie. Postanowiłam odwołać się do tych słów w tym właśnie poście. 

1. Tureckie gówno

Stereotypy to coś czego szczerze i z całego serca nienawidzę. Tureckie produkcje są na NAPRAWDĘ wysokim poziomie. Moim zadaniem, zaznaczam moim, są one na szczycie światowych produkcji. Biją na głowę te amerykańskie, na które teraz jest taki szał wśród młodzieży. W tureckich serialach każdy szczegół dopracowany jest perfekcyjnie. Zwraca się uwagę na podstawowe czynności, jakimi jest choćby zdjęcie butów. Dialogi są piękne i mają wysoki poziom. I oczywiście coś co mnie zawsze urzeka w serialach tureckich- soundtrack. Muzyka jest genialna! Ponownie chcę podkreślić, że to tylko i wyłącznie moje zdanie i nie ma ono na celu nikogo obrazić.

2. Serial, który ogląda moja babcia

Ogląda? To super! Bo to naprawdę dobry serial i cieszy mnie to, że jest doceniany przez starszych ludzi. 

3. Wiocha 

!Uwaga! Mam szokującą informację. MŁODZI LUDZIE INTERESUJĄ SIĘ HISTORIĄ! Straszne? Seriale historyczne pomagają nam wyobrazić sobie czasy, w których dzieje się akcja. Zawierają fakty historyczne, o których mogliśmy nie wiedzieć. Uczą, bawią i fascynują. Ja osobiście dzięki temu serialowi bardzo zainteresowałam się Imperium Osmańskim, o  którym informacji tak mało jest w szkolnych podręcznikach. Turecka historia jest bardzo ciekawa i dzięki temu serialowi dla babć mogłam się o tym przekonać. Znam mnóstwo ludzi w moim wieku, którzy oglądają ten serial, a nawet kochają go jeszcze bardziej niż ja. 


Podsumowując, uważam, że to dobrze, iż sięgamy po tego typu seriale, gdyż możemy się czegoś dowiedzieć. Nie ogłupiają, nie psują wartości, a UCZĄ. 


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 1635 punktów za:

Jakość:20Popularność:698
Wsparcie:67Ocena i wartość ocen:21
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:740
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Wspaniałym Stuleciu (Kosem) na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
2_bella_1 Użytkownik 278 pkt
698 czytelników Lip 1, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

74 Komentarzy

Iwona W. Użytkownik 150,564 pkt
W  przypadku naszego udziału w tej zabawie, zapewne niektórych nurtuje pytanie: Co tutaj robi Wspaniałe Stulecie? Przecież serial oglądają tylko babcie! Otóż głośno krzyczę, że nie tylko! Jest wśród nas wielu młodych ludzi, którzy chcą poznać trochę historii, obyczajów, piękna, i wierzcie mi, tutaj też jest dużo miłości. Osobiście, uwielbiam te historyczne seriale. Oczywiście wspaniała gra aktorów - tylko się do tego przyczynia. Żałuję tylko, że nie miałam takiej możliwości gdy miałam "naście" lat. Za "moich czasów" oglądało się Isaurę, nie było netu, a wszyscy fascynowali się tym serialem. Czemu? Bo był to pierwszy serial, dzięki któremu można było poznać inną rzeczywistość. Ale odbiegam od tematu.
Moim zdaniem Wspaniałe Stulecie, to serial łączący pokolenia. Grupa nasza składa się nie tylko z kobiet w podeszłym wieku. Jest wśród nas wielu "Paszów", czyli mężczyzn, którzy bardziej wnikliwym wzrokiem, potrafią dostrzec wszelkie serialowe detale. I za to wielka Im chwała.  I wszystkim młodym ludziom, bardzo dziękuję za to, że zainteresowali się historią - w postaci W.S.
A dlaczego W.S.? Nie wiem. Może dlatego, że Polska nie ma takich seriali. Nie umiemy ich robić. Może powinniśmy się uczyć od Turków? Ja też jeszcze parę lat temu, nawet nie myślałam o tureckich serialach. No i w końcu "dali" nam W.S., i odtąd zaczęła się moja miłość do nich i do tego kraju. Uwielbiam również inny, historyczny serial, ale mowa jest o W.S. i naprawdę serdecznie zapraszam do jego oglądania. Oczywiście od początku. Zapraszamy wszystkich: młodych i starych, małych i dużych, kobiety i mężczyzn, (u nas nie ma segregacji i innych podziałów). Pozdrawiam wszystkich.
+37 głosów
 
Najlepszy
Lip 1, 2017
Valide Użytkownik 235,946 pkt
Pięknie napisane! Tureckie seriale uczą też szacunku do drugiej osoby, nie ma wyzwisk i przekleństw, jak to jest amerykańskich serialach dla nastolatków.
+40 głosów
Lip 1, 2017
Kr3jzoL Użytkownik 15,924 pkt
Przyznaję rację i pokłony.
Dzięki temu serialowi zainteresowałem się historią Imperium Osmańskiego - Wielkie Imperium, a ze szkoły o nim wyniesiemy tyle co nic. Historia całego imperium jest długa i niezwykle ciekawa. Podczas jej poznawania można również dowiedzieć się co nieco o innych państwach, dynastiach z tamtego okresu.
Serial przede wszystkim uczy historii, lecz nie tylko. Znajdujemy w nim wiele emocjonujących scen, intryg, konfliktów, a także dla rozluźnienia znajdą się komiczne rozmowy i miłosne sceny.
+36 głosów
Lip 1, 2017
Nula. Użytkownik 4,089 pkt
Bardzo dobry post! Spójrzmy prawdzie w oczy! Większość seriali amerykańskich ma bardzo słabe nakłady finansowe! A teraz popatrzmy na JEDEN odcinek serialu WS czy JMO! Przecież to ogrooomne kwoty! Ameryka mogłaby tylko pomarzyć o takich pieniądzach!
Co do historii o ktorej piszesz to właśnie razem z moją babcią doszłysmy do wniosku ile ciekawych rzeczy mozna się nauczyc! Jak bardzo wciągająca potrafi byc historia na przykładzie chociazby serialu!
+36 głosów
Lip 1, 2017
Mczaki212 Użytkownik 871 pkt
Ile kosztuje jeden odcinek WSK?
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
Co ?? Kogo ile kosztuje jeden odcinek WSK? Producentów ?
V-loverStuleciak3456 Użytkownik 8,673 pkt
Bardzo dobrze napisane. Wszystkich serdecznie zachęcam do wakacyjnego maratonu Wspaniałego Stulecia <3
+36 głosów
Lip 1, 2017
Aleksander Użytkownik 431 pkt
Też słyszałem wiele razy te słowa. Od kiedy to seriale historyczne są dla babć? Tak jak napisałaś, niesamowite, że młodzi interesują się historią, to aż tak nadzwyczajne że zaczynają nam mówić że to wiocha.
+35 głosów
Lip 1, 2017
Kayra Baharaz Użytkownik 214 pkt
Wreszcie ktoś to powiedział. Ludzie któży oceniają ten serial tak a nie inaczej w większości nie mają bladego pojęcia o czym on właściwie jest.
+35 głosów
Lip 1, 2017
O. Użytkownik 14,548 pkt
ewentualnie oglądali ale nie rozumieli :D
Dianodolffka Użytkownik 11,161 pkt
W pełni się zgadzam, wiele moich znajomych dziwi się jak mogę oglądać Wspaniałe Stulecie, ale przecież to jeden z najlepszych seriali świata.
+33 głosów
Lip 1, 2017
Karolina Hulboj Użytkownik 499 pkt
Masz całkowitą rację.  Ja też spotkałam się z takimi słowami od innych, wiele razy mi mówili że to głupie i dla starych ludzi. Jednak nie zwracałam na to uwagi. Tureckie produkcje są naprawde wspaniałe.
+33 głosów
Lip 1, 2017
Ayla66 Użytkownik 9,055 pkt
Niektórzy nawet nigdy tego na oczy nie widzieli a już oceniają, co mnie bardzo śmieszy. inną śmiesznym tekstem jest oglądasz tureckie seriale ty islamistko- jak mi tak znajoma powiedziała to mnie to rozwaliło..
+33 głosów
Lip 1, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,265 pkt
HAHAHAHA! Ja też jestem 'islamistką' i to pełną gębą! A szeroką dość mam :-D
Turhan H. Użytkownik 20,987 pkt
Ja dzięki tym tureckim serialom zaczęłam więcej czytać o historii Turcji, o początkach powstania państwa. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz z niecierpliwością czekamy aż nasze kochane Panie Tłumaczki zaczną tłumaczyć kolejne historyczne seriale ;-)
+33 głosów
Lip 1, 2017
K.1589 Użytkownik 14,824 pkt
Moim zdaniem ten serial jest dla każdego, kto interesuje się historią Imperium Osmańskiego bez względu na wiek. Można się zdziwić, ilu młodych ludzi interesuje się historią :) A ten serial jest po to, by przybliżyć historię Imperium Osmańskiego.
+33 głosów
Lip 1, 2017
DaisySunshine Użytkownik 681 pkt
Moje koleżanki codziennie śmiały się ze mnie, że oglądam to "gówno". Wzmianka o babciach też była. Mam nadzieje, że osoby które tak mówią trafią na ten post i zrozumieją.
+32 głosów
Lip 1, 2017
juliaa0200 Użytkownik 1,007 pkt
Świetnie, że to napisałaś! Zgadzam się z Tobą w 100%, tureckie seriale naprawdę dużo mogą nauczyć, nie tylko historii :)
+32 głosów
Lip 1, 2017
likaalonso Użytkownik 228,949 pkt
Każdy ma swoje własne gusta i to co oglada nie powinno mieć dla innych jakiegoś większego znaczenia, ważne,  że osoba która to oglada lubi to i sprawia jej fo przyjemność i tyle. Tak samo bylo z serialem Violetta, oglądasz to to jest jakąś 11 letnią dziewczynka, która nie ma co robić w zyciu:) mam 17 lat i jestem dumna z tego, że ogladalam ten serial haha. A propo wspanialego stulecia to chyba mnie jakoś nie ciągnie narazie, ale kto wie!
+31 głosów
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
bo chyba nie zacząłaś
O. Użytkownik 14,548 pkt
gdybyś zaczęła... nie oderwałabyś się na pewno! świetny, polecam obejrzeć w wolnej chwili ;)
ulkacebulka 1 Użytkownik 372 pkt
Na szczęście nie słucham co mówią inni i oglądam to co chce a że tureckie lubię to mija sprawa:-)
+31 głosów
Lip 1, 2017
Iza Ziółkowska Użytkownik 77 pkt
Ludzie ! Ależ babcia to też człowiek!!! I dobrze że ogląda Wspaniałe stulecie , bo to naprawdę dobry serial !!! Historia jest fascynująca i dla każdego , a serial daje jej nam sporo!!!! Oglądajmy Wspaniałe stulecie ! Szkoda tylko , że to już koniec:(
+31 głosów
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
Tylko serial serialowi nie jest równy. Na Klan się nie skusze jakiem babcia
AMihrimah Użytkownik 5,370 pkt
Też się spotykam z takimi opiniami, i wogóle się nimi nie przejmuję. Jestem w młodym wieku oglądam ten serial i interesuję się historią Turcji, i wcale to nie jest dla babć... Nie szkoda mi na to czasu, ponieważ jest to super rozrywka i można się przy tym dowiedzieć jakiś istotnych, mądrych rzeczy, a nie jakaś szkoła, którą ogląda większość w moim wieku...
+31 głosów
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
Wspaniale napisane. I mądrze. A młodych ( i startych ) zapraszam na drugi wspaniały serial -" Odrodzenie. Ertugrul" ,nie tylko jako pocieszenie po Kosem
+30 głosów
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
Serial czasami odbiega od faktów historycznych ale to nawet jest jego plus bo to pobudza do samodzielnego szukania wiedzy na temat
+30 głosów
Lip 1, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,265 pkt
Dokładnie! Samodzizielne poszukiwanie i drążenie tematu o wiele bardziej rozwija, niżtylko przyjmowanie wszystkiego 'na tacy' :-)
R. 17 Użytkownik 56,932 pkt
Masz całkowitą rację jak ja opowiadam co oglądam też patrzą na mnie dziwnie ale się tego nie wstydzę bo nie ma czego historii która poniekąd związana jest z naszą. Przecież trzeba otwierać horyzonty a te seriale pokazują obyczajowość i kulturę. Jestem dumna z młodzieży którą interesuje coś innego nic tylko zabawa i bronią swojego zdania brawo.
+29 głosów
Lip 1, 2017
Kostka Użytkownik 3,944 pkt
Bardzo dobrze napisane  ! Nie ważne  ile  masz lat, ogladasz to co zaciekawi. KSWP to grupa gdzie przedzial wiekowy nie jest istotny , podczas live jest mnóstwo  smiechu i zabawy, gdzie mlodzi bawia sie z tymi starszymi.  
I w tym ta grupa przebija wszystkie inne  
#KOSEM NAJLEPSZA GRUPA W POLSCE
+29 głosów
Lip 1, 2017
MysiaMazur Użytkownik 1,612 pkt
Genialny post :) u mnie prawie cała rodzina oglądała z zaciekawieniem i nikt nie ma do tego żadnego problemu mam 15 lat i jestem dumna że dzięki Wspaniałemu stuleciu dowiedziałam się tyle o imperium Osmańskim <3
+29 głosów
Lip 1, 2017
Kamil Kowalski Użytkownik 263 pkt
Bardzo dobry artykuł! Jeden z lepszych!!!
+29 głosów
Lip 1, 2017
marpit Użytkownik 143 pkt
Bardzo dobrze napisane
+29 głosów
Lip 1, 2017
Agga77 Użytkownik 619 pkt
Gratulacje za tak dobry post
Wreszcie ktoś napisał prawdę. Nikt spośród moich znajomych nie ogląda wspaniałego stulecia bo to ich zdaniem strata czasu , bo lepiej siedzieć ciągle w komputerze i grać w gry które i tak nic do życia nie wniosą ,a ten serial jednak może czegoś nauczyć. Szczerze to nigdy nie interesowałam się Imperium Osmanskim czy chociaż Turcją po serialu to się zmieniło.
+29 głosów
Lip 1, 2017
Ania Ornoch Użytkownik 3,257 pkt
A ile się nasiedziałam w necie i czytałam info o tej sułtance czy o tamtej, sułtanach i ich dzieciach td.
+29 głosów
Lip 1, 2017
O. Użytkownik 14,548 pkt
Też nie raz zostałam skrytykowana przez osoby, które ogladają "Trudne Sprawy" albo "Dlaczego Ja?". Bo to nudne, bo głupie, bo "badziewie". Chociaż nie oglądali tego nawet przez kilka minut. Niektóre osoby udało mi się przekonać do serialu, później czekali już na odcinki z zapartym tchem! ;)
+29 głosów
Lip 1, 2017
Krzysztof Marcin Wro Użytkownik 81 pkt
Wspaniałe Stulecie spowodowało chęć pogłębienia mojej wiedzy historycznej na temat Dynastii Osmańskiej zainteresowania kulturą wschodu .To dobrze że w dzisiejszych czasach zdarzają się takie produkcje filmowe ,które potrafią połączyć dwa a nawet trzy pokolenia by razem usiadły przed telewizorem i obejrzały serial a później może wywiązała się na ten temat dyskusja.W  dzisiejszych jak że zabieganych czasach jest to bardzo wskazane i dla tego nigdy nie należy reagować na takie teksty bo babcia też człowiek i z wnukiem serial obejrzeć może
+29 głosów
Lip 1, 2017
Ania Ornoch Użytkownik 3,257 pkt
Serial ten zaczęła oglądać moja mama, ja byłam sceptyczna i kiedyś spodobała mi się jakaś scena, więc postanowiłam obejrzeć od początku, no i pooooszłoooo!
+28 głosów
Lip 1, 2017
Waleczny P. Użytkownik 88,548 pkt
Wspaniałe Stulecie jest dla każdego i nikt nie może powiedzieć, że to wiocha, bo jak nasze kosemki się złączą, to niechciałbym być w skórze tej osoby :D
+28 głosów
Lip 1, 2017
Sylwia Kostka Użytkownik 60,309 pkt
hahahahahahhaha
Monia76 Użytkownik 564 pkt
Brawo nic dodać nic ująć. A muzyka w serialach tureckich faktycznie piekna, gra aktorów bardzo przekonująca.Owszem sa gorsze seriale tureckie ale tak jak wszędzie polskie beznadzieja, a amerykańskie wkółko to samo zdrady każdy z każdym nuda.
+28 głosów
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
muzyka taka ,że albo można przy niej płakać albo skóra na karku cierpnie z emocji
Monia76 Użytkownik 564 pkt
Pięknie przedstawiane sceny a bitwa o Bagdad pieknie zrobione sceny. Amerykańskie seriale moga sie schować.☺
+28 głosów
Lip 1, 2017
Krzysztof Marcin Wro Użytkownik 81 pkt
Wspaniałe Stulecie spowodowało chęć pogłębienia mojej wiedzy historycznej na temat Dynastii Osmańskiej zainteresowania kulturą wschodu .To dobrze że w dzisiejszych czasach zdarzają się takie produkcje filmowe ,które potrafią połączyć dwa a nawet trzy pokolenia by razem usiadły przed telewizorem i obejrzały serial a później może wywiązała się na ten temat dyskusja.W  dzisiejszych jak że zabieganych czasach jest to bardzo wskazane i dla tego nigdy nie należy reagować na takie teksty bo babcia też człoiek i z wnukiem serial obejrzeć może
+28 głosów
Lip 1, 2017
Dobromiła Jędruszcza Użytkownik 256 pkt
Ja mieszkając 10 lat w Londynie dopiero zainteresowała się historia Turcji mimo że ma wiele znajomych turczynek.po tych wszystkich odcinkach kilka słów wpadlo mi w ucho u teraz mogę się przywitać i pozdrowić znajome w ich języku. To jest właśnie fenomen tureckich seriali
+27 głosów
Lip 1, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,265 pkt
Dokładnie :_) Meraba :-)
anonim Użytkownik
zawsze z rodzicami to ogladalam 8)
+27 głosów
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
Bo młodzi się chyba przesycili tymi filmami akcji gdzie tylko chodzi by się działo a krew lała strumieniami
+27 głosów
Lip 1, 2017
Nemo Użytkownik 11,266 pkt
Tak trochę
jowis Użytkownik 1,460 pkt
Bardzo dobrze i mądrze napisany post. Popieram w 100%. Mnie również serial zachęcił do odkrywania historii Imperium Osmańskiego.
+27 głosów
Lip 1, 2017
agat.pe Użytkownik 18,273 pkt
bardzo dobrze napisane! po tytule czy po krótkim urywku widzianym w telewizji nie można podsumować całej produkcji.. trzeba się zagłębić, obejrzeć chociaż jeden odcinek by stwierdzić o czym jest serial i poczuć, że warto czekać na kolejne...
+27 głosów
Lip 1, 2017
Acedia00 Użytkownik 14,520 pkt
Racja, seriale tureckie są na mega wysokim poziomie, gra aktorska świetna;)
+25 głosów
Lip 1, 2017
Katarzyna OG Użytkownik 26 pkt
Mam 29 lat i kocham ten serial :-) Powiem szczerze, że pierwszym razem kiedy mama opowiadała mi o Wspaniałym Stuleciu pomyślałam "Co za nuda" i kiedyś przez przypadek obejrzałam jeden odcinek... od tamtej pory nie mogłam doczekać się następnego :-) to historia a nie zmyślone telenowele, całkiem inaczej ogląda się ze świadomością, że to kiedyś działo się naprawdę. Dzięki niemu również zaczęłam się interesować historią Imperium Osmańskiego, jest bardzo ciekawa
+25 głosów
Lip 1, 2017
D. Użytkownik -12,948 pkt
Uwielbiam to, że nawet sceny z elementami przemocy są cenzurowane i nie skupiamy się na krwawych elementach i samym agresywnym czynie, tylko na sensie całej sytuacji.
+25 głosów
Lip 1, 2017
Sumienie Użytkownik 639,647 pkt
bardzo dobrze napsiane, uwazam ze nikt nie ma prawa oceniac w taki sposob tego serialu
+24 głosów
Lip 1, 2017
Klara Nowak Użytkownik 772 pkt
Od Wspaniałego Stulecia zaczęła się moja "przygoda" z tureckimi serialami To był początek poznawania historii Turcji, ich tradycji i zwyczajów W żadnym innym kraju kobieta nie może z  niewolnicy stać się sułtanką , która rządzi imperium. To w tym serialu pokazane jest  do czego doprowadza chęć władzy ....... i nie ma znaczenia czy dopadnie to mężczyznę czy kobietę
+24 głosów
Lip 1, 2017
Radek Rogalski Użytkownik 64 pkt
Szczerze. Dzieki tureckim serialom poznalem kawal historii o ktorej nigdy  nie slyszalem. Seriale z watkami historycznymi wiele ucza ... a i samemu zaglada sie do zrodel historycznych ☺
+24 głosów
Lip 1, 2017
Doro E.B. Użytkownik 50,265 pkt
Wspaniały post! Wszystko powiedziane idealnie.
Od WS zaczęła się moja przygoda z serialami tureckimi. Do momentu obejrzenia pierwszego odcinka NIE WYOBRAŻAŁAM SOBIE JAK mogłabym oglądać jakiekolwiek seriale NIE ANGLOJĘZYCZNE. Owszem, jako wielka fanka filmów katastroficznych zaczęłam powoli akceptować niemiecki, jako że to właśnie Niemcy mają najlepsze filmy z tego gatunku. Jednakże już po trzecim odcinku WS odkryłam, że język turecki jest 'do wytrzymania'. Po kolejnych odcinkach i nowych serialach, po które sięgnęłam zrozumiałam, że język turecki jest muzyką dla moich uszu! Zakochałam się! I mam szczerą ochote nauczyć sie tego języka zwłaszcza, że zaczynam coraz więcej rozumieć :-)
A propos muzyki... Do niedawna moim ukochanym soundtrackiem była muza z LOTR (i nadal kocham), ale to co uczynili tureccy spece od muzyki w WS i WSK to po prostu MISTRZOSTWO ŚWIATA! A moje ucho naprawdę jest wybredne i potrafi docenić dobra muzykę. Choć powinnam zaznaczyć, że tej muzyki słucha się przede wszystkim duszą.
Co do fenomenu edukacyjnego tego serialu nawet nie wspominam, bo wiele juz na ten temat pod tym postem słów padło.
Podsumowując - WS i większość seriali tureckich wcale NIE trąci 'Venezuelą', jak to mój 50cio letni kolega stwierdził ostatnio zupełnie niewinnie :-) Polecam wszystkim
+24 głosów
Lip 1, 2017
artur99 Użytkownik 3,698 pkt
Całkowicie się zgadzam!
+23 głosów
Lip 1, 2017
Klau Diaa Użytkownik 6,769 pkt
W 100 % się z tobą zgadzam, ktoś kto nie widział tych seriali naprawdę powinien je zobaczyć. Przy WS The Walking Dead czy jakieś Pamiętniki Wampirów, nie ma fantasy, może niektóre rzeczy w serialu mijają się z prawdą ale jest to przedstawione w bardzo naturalny sposób. Większość postaci i wątków w serialu jest prawdziwa i oparta na faktach.
+22 głosów
Lip 1, 2017
Rene Nikolic Użytkownik 85 pkt
Seriale tureckie są teraz najlepsze na świecie. Poprzez nie ludzie na całym świecie mogli poznać historię sułtanatu osmanskiego. Chciałabym móc nadal poznawać historie tego wspaniałego imperium które jako jedyne przetrwało prawie 800 lat.
+22 głosów
Lip 1, 2017
Magdalena Bardzel Użytkownik 179 pkt
Zgadzam się! Nie raz słyszałam słowa "to gówno" itp. A wszystko przez stereotypy
+22 głosów
Lip 1, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
174 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 173 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 13493 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 13

Największe fandomy

 1. Riverdale
  134 osób
 2. The 100
  121 osób
 3. Ananasy Sylwii
  119 osób
 4. Bambinos
  112 osób
 5. Bartek Lovers
  111 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  58 osób
 8. Shawn Mendes Army
  40 osób
 9. SikorskiSquad
  33 osób
 10. Domisiaki
  31 osób
 11. Once Upon A Time
  27 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  20 osób
 14. Misiaki Sysi
  13 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 16. Remonators
  12 osób
 17. Kluseczki Olgi
  10 osób
 18. Famous In Love
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. Dua Lipa
  4 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  408690 punktów
 2. Bartek Lovers
  39171 punktów
 3. Supiwerki
  37413 punktów
 4. The 100
  33493 punktów
 5. SikorskiSquad
  31400 punktów
 6. Young Stars Festival
  27180 punktów
 7. SERIALE
  22114 punktów
 8. Life Is Strange
  17358 punktów
 9. Ania, nie Anna
  17104 punktów
 10. GRY
  16997 punktów
 11. FILMY/SERIALE/TV
  15523 punktów
 12. Ananasy Sylwii
  15119 punktów
 13. Famous In Love
  14433 punktów
 14. Once Upon A Time
  13091 punktów
 15. Domisiaki
  12722 punktów
 16. Arturonators
  12598 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12041 punktów
 18. Bambinos
  11838 punktów
 19. YOUNG STARS
  11363 punktów
 20. Pretty Little Liars
  10436 punktów
 21. Remonators
  9509 punktów
 22. Eurowizja
  9414 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  8095 punktów
 24. Playstation VR
  5841 punktów
 25. Nintendo
  4961 punktów
 26. MUZYKA
  4914 punktów
 27. Detroit
  4892 punktów
 28. Dua Lipa
  4883 punktów
 29. Tomb Raider
  4830 punktów
 30. KSIĄŻKI
  4433 punktów
 31. INNE
  4424 punktów
 32. Forza
  4352 punktów
 33. Progress Armia
  4206 punktów
 34. The Originals
  4096 punktów
 35. Misiaki Sysi
  3757 punktów
 36. 13 Reasons Why
  3646 punktów
 37. Pamiętniki Wampirów
  3615 punktów
 38. Stranger Things
  2977 punktów
 39. K-Pop
  2648 punktów
 40. American Horror Story
  2486 punktów
 41. God Of War
  2435 punktów
 42. Young Stars News
  2315 punktów
 43. Sport
  2238 punktów
 44. FILMY
  2163 punktów
 45. Puthinators
  1896 punktów
 46. Przygodowe
  1080 punktów
 47. Sony Playstation
  1060 punktów
 48. FPS
  613 punktów
 49. Team Rieger
  571 punktów
 50. PC
  475 punktów
 51. Uncharted
  474 punktów
 52. Kluseczki Olgi
  411 punktów
 53. MMers
  350 punktów
 54. Arianators
  291 punktów
 55. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 56. R5Family
  206 punktów
 57. Soy Luna
  193 punktów
 58. LUDZIE
  192 punktów
 59. YOUTUBE
  186 punktów
 60. Directioners
  139 punktów
 61. The Good Place
  95 punktów
 62. 5SOSFam
  83 punktów
 63. Beautilles
  79 punktów
 64. Donaty Agaty
  77 punktów
 65. Selenators
  63 punktów
 66. Podróże
  51 punktów
 67. Strzelanki
  51 punktów
 68. Wyścigi
  45 punktów
 69. Orlandonators
  33 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  27 punktów
 1. Potterheads
  193 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  4884 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  4358 punktów
 4. Riverdale
  3033 punktów
 5. YOUNG STARS
  2684 punktów
 6. Young Stars Festival
  1462 punktów
 7. Bartek Lovers
  1407 punktów
 8. SikorskiSquad
  877 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  873 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  347 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  143 punktów
 14. Supiwerki
  136 punktów
 15. Arturonators
  81 punktów
 16. Bambinos
  46 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  39 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. GRY
  27 punktów
 20. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 21. INNE
  26 punktów
 22. KSIĄŻKI
  21 punktów
 23. Stranger Things
  21 punktów
 24. Dua Lipa
  16 punktów
 25. Young Stars News
  16 punktów
 26. Ania, nie Anna
  14 punktów
 27. Eurowizja
  12 punktów
 28. The Originals
  12 punktów
 29. FILMY
  11 punktów
 30. Nintendo
  11 punktów
 31. Famous In Love
  10 punktów
 32. Sport
  10 punktów
 33. God Of War
  8 punktów
 34. Detroit
  6 punktów
 35. Life Is Strange
  6 punktów
 36. 13 Reasons Why
  5 punktów
 37. Arianators
  3 punktów
 38. LUDZIE
  2 punktów
 39. Progress Armia
  2 punktów
 40. Misiaki Sysi
  1 punktów
 41. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2997 punktów
 2. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 3. Riverdale
  2540 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2018 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1297