+6 głosów
(postid: 280748) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Justin Foley był pierwszym i dziewiątym powodem samobójstwa Hannah. Co zrobił i czy można usprawiedliwić jego czyny? 

Zdjęcie
On zapoczątkował problemy Hannah. To z nim dziewczyna pierwszy raz się całowała. Justin zaczął upadek reputacji Hannah. Spotkali się na placu zabaw gdzie zrobił jej zdjęcia, gdy Hannah zsunęła się z rakiety. Następnego dnia Justin pokazał swoim przyjaciołom zdjęcia, a potem Bryce Walker powysyłał obraz do całej szkoły. Po tym incydencie Hannah i Justin zachowali dystans i nie rozmawiali ze sobą.
Bezsilność
Justin jest także dziewiątym powodem dla którego Hannah popełniła samobójstwo i jedną z przyczyn, dla których Jessica została zgwałcona.

Hannah ukrywa się w szafie, w pokoju. Podsłuchuje Justina i Brycea argumentując, że Bryce popycha Justina za drzwi zamykając je i następnie gwałci Jessice, która jest nieświadomie pijana. Po tym Justin idzie na dół czując się winny i oburzony tym, co Bryce może robić jego dziewczynie. Hannah obwinia siebie i Justina, że ​​nie powstrzyma tego incydentu.
Lojalność do...

Justin wspominał jak wiele zawdzięcza Bryceowi, dlatego ciężko było mu odmówić czegokolwiek. Chłopak nie miał lekkiego życia przez patologiczny dom, tylko dzięki przyjacielowi jakim stał się dla niego Bryce mógł poczuć odrobinę normalności. Justin nie raz pokazał jak bardzo zależy mu na swojej dziewczynie Jess i jak bardzo źle czuł się z faktem że skrywał przed nią prawdę. 

Na zakończenie

Co myślicie? Można w jakiś sposób usprawiedliwić Justina? Chcielibyście część z Jessicą Davis? 


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
2
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 3829 punktów za:

Jakość:20Popularność:3608
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:124
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o 13 Reasons Why na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Naataaliaa Użytkownik 8,769 pkt
3,608 czytelników Lip 29, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

12 Komentarzy

jestem_pegazem Użytkownik 49,575 pkt
Powiem tak, jak zdjęcie mogłabym jakkolwiek spróbować usprawiedliwić, tak faktu, że praktycznie pozwolił zgwałcić Jess już nie. Przecież to była jego dziewczyna, o którą powinien się troszczyć, opiekować, zapewniać jej bezpieczeństwo. Bryce pomagał mu, ale to nie znaczy, że powinien pozwolić mu na takie czyny.
+4 głosów
Lip 29, 2017
Kopytkująca Sarna Użytkownik 388,748 pkt
Jus to wedlug mnie tchorz, mial przyjaciol mogl uciec z domu, tak samo mogl przeciwstawic sie Bryce i zapobiec gwalcie na Jess, a te zdjecia robione Hannah to juz szczyt chamstwa i glupoty dlatego moim zdaniem kategorycznie nie zasluguje na wybaczenie
+3 głosów
Lip 29, 2017
tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
Wg mnie to za 1 powód można go usprawiedliwić. To nie on rozesłał to zdjęcie, lecz po pierwsze mógł go nie robić, a po drugie mógł go nie pokazywać kumplom. Lecz natomiast za ten jego drugi powód to nie. Wiedział w jakim stanie jest JEGO DZIEWCZYNA. Jak już dopuścił, aby się tak upiła, to mógł jej pilnować. To, że Bryce mu pomagał, to nie znaczy, że powinien mu pozwolić. Jakby Bryce powiedział, że Justin ma kogoś zabić  to też by to zrobił?
+3 głosów
Lip 30, 2017
Zuzke Użytkownik 272 pkt
Ja go osobiście lubię, szkoda mi go
+3 głosów
Lip 30, 2017
deppmyfirstlove Użytkownik 263 pkt
UWIELBIAM GO
+3 głosów
Lip 30, 2017
Klaudia Stelmaszyk Użytkownik 147 pkt
W sumie, szkoda mi go
+3 głosów
Lip 30, 2017
Marciszewskaa Użytkownik 17 pkt
Nigdy nie znajdę sposobu aby usprawiedliwić Justina. Dopuścił do najgorszej rzeczy jaka może stać się kobiecie czyli do gwałtu. Jeszcze na dodatek przeprowadzonego na jego dziewczynie! Rozumiem, że Bryce mu pomógł w wielu sytuacjach jednak jeżeli naprawdę kochał Jess to powinien temu zapobiec. Nawet z tymi zdjęciami nie mogę znaleźć usprawiedliwienia, chociaż z tą sytuacją jest już trochę lżej, ponieważ to Bryce opublikował te zdjęcia, jednak po jakiego grzyba Justin pokazał te zdjęcia swoim kolegom? Właśnie. Nie musiał tego robić. Gdyby nie to, może Hannah dalej by żyła.
+3 głosów
Lip 31, 2017
Gabka Żabka Użytkownik 4,199 pkt
Według mnie w pewien sposób można go usprawiedliwić. Po pierwsze to nie on rozesłać te zdjęcie, lecz Bryce. Owszem mógł nie pokazywać zdjęcia kumplon, ale każdy z nas ma takich przyjaciół/przyjaciela, z którym dzięki się prawie każda sekunda swojego życia. Gdy Brace wziął jego telefon, nie mógł wiedzieć, ze roześle zdjęcie Hannah do wszystkich uczniów ogólniaka. Powód dziewiąty jest trochę inny. Tutaj zdarzyło się coś co jest karalne i jest uznawane za zbrodnie. Za taki wyczyn, którym może pochwalić się Bryce, można dostać od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Justin zachował się bardzo zle pozwalając "zabawić" się Jessica, kiedy ta leżała pijana w swoim pokoju. Próbował wyprosić stamtąd Bryce'a. Nie wyszło. Pamietajmy, ze Bryce to jego jedyny "prawdziwy przyjaciel", który mu zawsze pomagał. Moim zdaniem można mu wybaczyć powód pierwszy, ale powód dziewiąty po części jest jego wina. Dziękuje, miłego dnia!
+3 głosów
+700
Lip 31, 2017
Luna Użytkownik 7,036 pkt
Według mnie można go usprawiedliwić. Justin miał problemy w swoim domu i mimo wszystko, bardzo go to bolało. Świetnie to maskował, ale gdy był sam to pękał. Nie radził sobie. Często robił głupie rzeczy, ale to właśnie wina tego, że był bardzo zagubiony.

Druga sprawa to gwałt na Jessice. Zauważcie, że Bryce jest 2 razy większy od Justina. Miał nad nim dużą przewagę. Jakby mu się sprzeciwił to Bryce mógłby mu przywalić tak, że by stracił przytomność. Justin nie miał z nim najmniejszych szans.

Trzecia sprawa to ukrycie tego co się stało. Tak..wiem. Jakby coś takiego zaszło w naszym życiu to chciałybyśmy o tym wiedzieć. Ale jednak on robił to dla niej. Dla jej dobra. Wiedział jak ją to bardzo zaboli i miał nadzieję na to, że to się nie wyda.


Według mnie jest to bardzo uczuciowy, wartościowy i świetny chłopak, który jak najbardziej zasługuje na przebaczenie.
+3 głosów
Lip 31, 2017
rebelowa Użytkownik 5 pkt
Tak naprawdę tutaj można z początku powiedzieć, że i tak i nie. Dlaczego nie? Ponieważ to od niego zaczęła się ta "fala" niepowodzeń Hanny, złego samopoczucia, przyczynił się do tego, że jednak zaczęła się inaczej postrzegać i coś w niej zmienił. Potraktował ją jak zabawkę, wykorzystał. Stał się numerem 1 i pierwszym powodem jej śmierci. Poza tym nie zrobił nic, żeby jej pomóc. Dlaczego tak? Ponieważ patrząc na kolejne losy bohaterki, jego przewinienie nie było takie złe, jak np Bryce, który ją zgwałcił. Jednak reasumując i rozpatrując wszystkie argumenty za tak i nie, definitywnie uważam, że Justina nie można usprawiedliwić. Nie ważne co zrobił i na ile to było bolesne dla Hanny. Liczy się fakt, że był jednym z 13-stu powodów.
+3 głosów
Lip 31, 2017
Rathnait Użytkownik 577 pkt
Teoretycznie można tak usprawiedliwiać każdego. To jak próbować usprawiedliwić T-Baga za jego czyny, bo miał taką, a nie inną przeszłość, jednak idąc pewnym tokiem myślenia... Justin mógł zrobić tutaj wiele. To, że nie rozesłał tych zdjęć, nie usprawiedliwia go, bo mógł nie pokazywać ich reszcie, wiedząc jacy ci ludzie są. Żadna sytuacja życiowa nie usprawiedliwia. Jeśli dzieją się dookoła straszne rzeczy, to powinno się postawić kolejny krok twardo i walczyć o "lepsze jutro". Justin nawet jeśli miał ciężko w domu i miał dług wobec tego zwyrodnialca, to nie jest to żaden powód do usprawiedliwienia jego zachowania. Współczuję mu jako bohaterowi, bo nie miał lekko, ale to takie sytuacje powinny pokazywać nam, że jeśli nie staniemy się silni, to przegramy, a inni będą cierpieć razem z nami.
+3 głosów
Lip 31, 2017
natalahemmings Użytkownik 1,899 pkt
Za pierwszy powod mozna go usprawiedliwic. Zrobil zdjecie, dobra, nie bylo to nic wiekszego, ale Hannah dostala reputacje dziwki co nie jest prawda. Niestety drugiego powodu nje da sie usprawiedliwic, ale przeciez Hannah tez mogla zadzialac. Cos zrobic, chociaz zaczac krzyczec, pewnie ktos by przybiegl. Justin pozwolil zgwalcic swojemu przyjacielowi dziewczyne. Swoja dziewczyne. Bal sie zaprotestowac, nie zgodzic sie? Jest w czesci winny tego gwaltu. Patologiczny dom nie jest usprawiedliwieniem. Wiele osob zyje w takich i jesli chca wychodza na ludzi. Podsumowujac pierwszy powod jakos mozna usprawiedliwic, drugi nie.
+3 głosów
Sie 1, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
70 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 70 Gości
Dziś posty czytano : 3205 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post