+7 głosów
(postid: 279875) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Każdy kto był opisany na kasetach mógł zapobiec śmierci Hannah Baker, ale są dwie osoby które były z nią od urodzenia...rodzice. 

Pokerowa twarz

Hannah była bardzo skrytą osobą. Gdy nowy problem stawał na jej drodze tym bardziej się zamykała. Nie raz mogliśmy zauważyć jaka neutralna była przy rodzicach, a jaka była zdruzgotana w samotności. Dziewczyna potrafiła chować emocję w sobie co, jak później widzimy, ma dramatyczny skutek. 

Praca

Rodzice Hannah byli bardzo zajęci. Można powiedzieć, że Hannah przez to była trochę zaniedbana, jednak rodzice bardzo ją kochali po prostu brakowało im czasu. 

A dziewczyna widząc, że mają za dużo na głowie, nie mówiła im o swoich problemach, ponieważ nie chciała dokładać im kłopotów. 

Strach

Nieznośna reputacja szkolna, brak oparcia ze strony przyjaciół i gwałt. Z tymi problemami borykała się Hannah, nikomu, a w szczególności rodzicom, o nich nie powiedziała. Dlaczego? Po prostu była przerażona i się ich wstydziła. 

Proszę, zauważcie coś.

Dziewczyna pragnęła jakiekolwiek uwagi. Niestety jej nie dostała. Jej rodzice mogli wykazać więcej zainteresowania córką, więcej rozmawiać. Właśnie, rozmawiać, dlatego ten serial jest polecany rodzicom, aby więcej rozmawiali ze swoimi dziećmi, aby okazywali im więcej empatii i czułości. 

Na zakończenie

Co myślicie o tej sprawie? Rodzice Hannah mogli zapobiec jej samobójstwa czy nie? Zapraszam do dyskusji.


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
1
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1463 punktów za:

Jakość:20Popularność:1226
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:7
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:135
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o 13 Reasons Why na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Naataaliaa Użytkownik 8,769 pkt
1,226 czytelników Lip 28, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

13 Komentarzy

EvilRegal_77 Użytkownik 161,230 pkt
Według mnie tak, zdecydowanie rodzice mogli zapobiec tej sytuacji jednak Hannah mogła zrobić ten pierwszy krok. W rodzicach zawsze powinno być największe wsparcie jednak ona nawet nie pokazywała tego, że go potrzebuje.
Wydaję mi się też, że pewnie gdyby któreś z rodziców chciało jej pomóc ona mogłaby się wyprzeć i powiedzieć, że nic się nie dzieje...
+7 głosów
Lip 28, 2017
Wiktoria Niedzielak Użytkownik 60,704 pkt
Ojejku, super treściwy post. Rodzice to też ludzie, wszystko może im umknąć, a wychowanie nie jest takie proste. Tymbardziej, ze jak zauwazylas Hannah idealnie skrywala swoje uczucia przed rodzicami. Prawda - mogli poświęcić jej jednak trochę więcej uwagi i zainteresować się bardziej córką. Nie jestem w stanie jednak stwierdzić czy Hannah w końcu otworzyłaby się przed rodzicami i mogliby coś z tym zrobić. Całkiem możliwe, że mogli temu zapobiec, ale jestem pewna ze byłoby to trudne i musieliby podjąć wiele odpowiednich kroków aby pomoc dziewczynie.
+3 głosów
Lip 28, 2017
Naataaliaa Użytkownik 8,769 pkt
Dzięki ;*
tempxbrenn Użytkownik 117,925 pkt
Większość młodych, dorastających osób, nie potrafi rozmawiać z rodzicami, nawet o najłatwiejszych rzeczach, tj. jak było w szkole. Tak jak napisałaś wyżej, Hannah sie bała. Gwałt to nie jest coś, o czym ludzie opowiadają na prawo i lewo.
To, że rodzice Hannah zauważyliby coś i próbowali z nią porozmawiać mogłoby nic nie zmienić. Nastolatkowie zamykają się przed rodzicami. H kochała rodziców i nie chciała sprawiać im problemów, dlatego o gwałcie powiedziała pedagogowi w szkole (to chyba był pedagog czy ktos taki). To on nic nie zrobił. Mógł zadzwonić do rodziców i powiedzieć, co H mu powiedziała. Wtedy możeby udało się zapobiec samobójstwa. Nie można winić rodziców. Gdyby wiedzieli, a nic nie zrobili, to inna sprawa, ale w takiej sytuacji, nie.
+3 głosów
Lip 28, 2017
Truszkowskaa Użytkownik 5,132 pkt
Wydaje mi się, że z nastolatką trzeba rozmawiać. Powinni być dla niej największym wsparciem.
+3 głosów
Lip 28, 2017
Jagoda Sawka Użytkownik 69,344 pkt
Tak, oczywiście, że mogli. Każdy mógł, ale przecież nikt nie wiedział.
Gdyby jej rodzice (a szczególnie mama) Hannah wiedzieli o jej problemach, od razu próbowali by jej pomóc za wszelką cenę.
Byli zapracowani, to fakt. Ale kochali ją najmocniej i Hannah powinna im zaufać i powiedzieć o wszystkim. Jednak to był jej wybór. Ona miała problemy psychiczne i różnie wszystko odbierała. Myślę, że dlatego nic nikomu nie powiedziała.
+3 głosów
Lip 28, 2017
Madzia Mamusia Użytkownik 2,873 pkt
Oczywiście, że rodzice mogli zapobiec jej śmierci. Wydaje mi się że poświęcali jej zdecydowanie za mało czasu. Nie wspierali jej jakoś specjalnie bo za bardzo przejmowali się pracą. Faktem było też to że Hannah nie była jakoś wylewną osobą jeżeli chodzi o uczucia. Jednak mimo wszystko myślę, że gdyby poświęcali jej więcej uwagi sprawa mogłaby się zupełnie inaczej potoczyć.
+3 głosów
Lip 28, 2017
jestem_pegazem Użytkownik 49,575 pkt
Myślę, że mogliby zaradzić temu i sprawdzić, żeby do tego nie doszło. Żeby zapobiec temu musieliby spędzać z Hannah więcej czasu, poświęcać jej więcej uwagi, a przede wszystkim więcej z nią rozmawiać. Gdyby to robili myślę, że mogliby zauważyć, że dziewczyna jest nieszczęśliwa i zapobiec tragedii. Po prostu gdyby lepiej znali córkę, zauważyliby zmiany w niej i w porę zareagowali. Dlatego tak ważne jest, żeby rodzice mieli dobry kontakt z dzieckiem i poświęcali im trochę swojej uwagi. Rozumiem, że było im ciężko, mieli problemy w pracy, ale chociażby codzienne 20 minutowe rozmowy z dziewczyną, według mnie pozwoliłby im na dojrzenie jej nieszczęścia.
+2 głosów
Lip 28, 2017
domini33ka99 Użytkownik 3 pkt
Oczywiście że mogli zapobiec śmierci córki. Gdyby tylko bardziej się nią zainteresowali i zwracali na nią więcej uwagi.
+2 głosów
Lip 28, 2017
Marcelka Użytkownik 13,963 pkt
Rodzice również mogli odegrać w tej sprawie ważną rolę. Gdyby wiedzieli o pierwszych problemach Hannah, zapobiegli by pewnie kolejnym. Ale niestety prawda jest przykra: wiedzieli za mało o swojej córce. Teraz, w świecie gdzie pieniądz i praca grają większą rolę niż miłość i rodzina tak się dzieje. Rodzice rzadko widzą swoje dzieci, nie rozmawiają z nimi. Rodziciele Hannah mieli problemy finansowe związane ze sklepem. Musieli się dwoić i troić żeby znaleźć rozwiązanie wyjścia z tej sytuacji. Ale przez to, że skupili się za bardzo na pracy, nie mogli poświęcać córce za dużo czasu.  Hannah nie miała serca dokładać im więcej problemów. Dlatego dusiła to wszystko w sobie. Mnie nie zdziwiło to, że Hannah przy rodzicach zachowywała się normalnie. Ja sama czasami nie potrafię powiedzieć o swoich problemach rodzicom, bo wiem, że i tak mają dużo na głowie. Próbuję sama sobie poradzić z tym.
Najgorsze jest zorientowanie się po fakcie. Tak właśnie było w przypadku rodziców Hannah. Zorientowali się, że z córką było coś nie tak, dopiero jak odeszła.
I nie, nie myśl sobie, że jej nie kochali. Kochali Hannah i to bardzo. Tylko nie mieli po prostu okazji tej miłości okazać. Wiedzieli dużo o swojej córce, a jakby nie wiedzieli nic. Jednak taka była kolej rzeczy - przez pewne zdarzenia nie dało powstrzymać się losu. Takie "gdybanie" jest najgorsze, bo wtedy człowiek wini siebie, że nie zrobił czegoś, co mogło uratować życie. Hannah deserves better.
+2 głosów
+3000
Lip 29, 2017
Martyna Wajer Użytkownik 142,266 pkt
Moim zdaniem Hannah była na tyle zamkniętą osobą, że nawet jeśli rodzice mimo tylu obowiązków i pracy zauważyli że coś jest nie tak, ona by się wyparła i jeszcze bardziej zamknęła w sobie.  To prawda, że rodzice bardzo ją kochali, ale jednak brak ich czasu miał największy wpływ na zachowanie Hannah moim zdaniem. Ale np. to rodzice znają ją najdłużej , to oni ją wychowywali- bo to w końcu ich rola. Gdyby inaczej ją wychowali, to być może Hannah byłaby silniejsza, miałaby większe zaufanie, byłaby bardziej na nich otwarta, i prawdopodobnie do niczego takiego jak samobójstwo by nie doszło.
+2 głosów
Lip 29, 2017
Linka445 Użytkownik 3 pkt
Jej rodzice mogli zapobiec samobójstwu, ale nie ma dymu bez ognia czyli dziewczyna mogłaby dać jakiś znak że coś jest nie tak. Rodzice zawsze są w stanie coś zrobić bo są od nas starsi i mądrzejsi tylko trzeba umieć im w takich sytuacjach zaufać.
+2 głosów
Lip 30, 2017
w.andruszkow_ Użytkownik 6,781 pkt
Moim zdaniem mogli oni zapobiec temu co się stało. Mogli bardziej się zainteresować tym co dzieje się z ich córką. Wiem o tym że Hannah nie mówiła otwarcie o tym co się działo w jej życiu prywatnym to jednak oglądając serial można było zauważyć jej dziwne zachowanie. Gdyby rodzice Hannah poświęciliby jej trochę więcej czasu, zamiast zajmować się ciągle pracą, może by to zauważyli. Zauwazyliby że ich córce dzieje się coś złego. Mimo tego że Hannah próbowała nie pokazywać smutku i żalu i tak można było zauważyć że cóż jest nie tak. Mogliby przynajmniej z nią porozmawiać, spróbować wyciągnąć co się stało, potem zabrać do jakiegoś psychologa. Ale nie, oni byli zbyt zapracowani. Po śmieci dziewczyny obwiniali wszystkich, tylko nie siebie. Mieli możliwość zrobienia czegoś gdy Hannah jeszcze żyła, ale nie zrobili nic.
+2 głosów
Lip 30, 2017
Meryem Użytkownik 18,521 pkt
Dla dziecka rodzicom NIGDY nie powinno brakować czasu bo nic nie jest ważniejsze niż dobro dziecka. Z dzieckiem rodzice powinni rozmawiać od małego i budować z nim więz. Gdy tego nie ma to trudno jest nagle ją nawiązać gdy dziecko jest nastoletnie.
0 głosów
Wrz 18, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
88 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 88 Gości
Dziś posty czytano : 3811 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post