+11 głosów
(postid: 293858) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Cześć, witam serdecznie na kolejnym poście z tej serii. Jeżeli nie czytaliście pierwszej części, to zapraszam --> http://fandoms.pl/278537/dorastanie-przyjaciol-przykladzie-bohaterow-niesmialosc
Dorastanie jest czymś nieuniknionym. Nie możemy od niego uciec, ani się przed nim chronić, gdyż prawa natury nam na to nie pozwalają. W procesie dorastanie, jak wspomniałam w części pierwsze postu towarzyszą nam przede wszystkim nasi rodzice/opiekunowie. Razem z nimi staramy sie uporać z przeciwnościami losu. To oni towarzyszą nam zwykle przy wyborze drogi życiowej i planowaniu przyszłości. Starają nam się pomagać w jak najlepszy sposób, chcą naszego dobra, jednak czasami zbyt ingerują w naszą przyszłość spełniając własne marzenia, a nie swoich pociech. 
Zbyt wielka ingerencja w przyszłość dziecka od strony rodzica I Matteo

Matteo Balsano (Król Paw) jest najpopularniejszym chłopakiem w Blake South Collage. Wydawałoby sie, że jego życie jest bezproblemowe, a nastolatek ma wszystko, czego tylko zapragnie. W rzeczywistości, jak się okazuje później niestety tak nie jest. W 2 sezonie serialu poznajemy ojca Matteo. Mężczyzna wie, że dla syna najważniejsza jest muzyka i wrotkarstwo, ale nie zwraca na to uwagi. Usilnie chce wysłać chłopaka na studia Oxford, nie zważając przy tym na wolę własnego syna. Owszem, rodzice powinni pomagać dzieciom w planowaniu ich przyszłości, doradzić, jeśli potrzeba, zaproponować coś.. ale nie narzucać niczego! Każdy z nas sam powinien podejmować decyzje, które uważa za najbardziej odpowiednie. A niestety często w życiu dzieje się tak, że podążamy drogą, którą wymarzyli sobie rodzice, a nie my. Miejmy nadzieję, że ojciec Matteo zrozumie, co jest najważniejsze dla syna, dojdą do porozumienia i wspólnie zaplanują przyszłość. Brak wsparcia w wyborze I Ambar

Chciałabym, abyśmy przyjrzeli się teraz głębiej historii niejakiej Ambar Smith - z pozoru chłodnej, niemiłej nastolatki o lodowatym sercu. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Ambar jest taka, a nie inna? Pewnie tak i to nie raz! Zapewne zauważyliście, że Sharon - opiekunka dziewczyny, nazywana przez nastolatkę matką chrzestną nie poświęca jej zbyt dużo uwagi. Błędem popełnianym przez rodziców w wychowaniu dziecka jest zbyt duża ingerencja w jego życie, lecz jeszcze większym niedopatrzeniem, problemem jest kompletny brak uwagi z jego strony, pozostawienie dziecka na pastwę losu i danie mu pełnej władzy nad sobą. Tak właśnie jest w tym przypadku. Sharon jest milionerką.. nie interesują ją losy Ambar, jej wybory, umiejętności i życie towarzyskie. Dla niej to wszystko jest stratą czasu. Dla kobiety liczy się tylko to, aby jej wychowanka była we wszystkim najlepsza. Nie obchodzi ją w jaki sposób to osiągnie, tylko to, aby się jej to udało. Szczególną wagę przywiązuje do edukacji dziewczyny, Ambar musi osiągać najwyższe stopnie bez względu na wszystko! To nie jest dobre rozwiązanie. Dziewczyna nie ma z kim porozmawiać o własnych problemach, uczuciach, czy też wyborach i planowaniu przyszłości. Musi chodzić jak zegarek i robić to, czego zapragnie Sharon. Dzięki takiemu zachowaniu od strony kobiety, braku wsparcia i usilnemu dążeniu do doskonałości ponad wszystko, dziewczyna stała się chłodną maszyną o lodowatym, cierpiącym sercu. Niestety poza serialem również zdarzają się takie przypadki, że rodzice/opiekunowie nie interesują się dziećmi, nie zwracają na nie uwagi. Uważają, że najważniejsza jest praca, bogactwo i wyposażony dom, a dzieci będą chodzić według wyznaczonego przez nich rytuału. Takie zachowanie bardzo niszczy psychikę nastolatków. 
Mam nadzieję, że Ambar Smith pozna bliżej historię swojego pochodzenia. Być może nawet uda sie jej nawiązać kontakt z rodzincami/matką/ojcem, a Sharon Benson stanie się dla niej cieplejsza i obdarzy ją miłością w sposób, jaki potrafi to zrobić.  Trzymam kciuki! :D


Pełne wsparcie i zaufanie I Luna

Co prawda, to prawda! Jest czego pozazdrościć Lunicie (śmiech). Główna bohaterka serialu - Luna, ma wspaniałych rodziców. To oni wspierają ją, kiedy jest taka potrzeba, doradzają i pomagają w wyborach. Zawsze gotowi są udzielić pomocy córce w sposób, jaki tylko potrafią. Zdarzają się różne nieporozumienia pomiędzy nimi, ale to normalne! Ile razy nie zgadzaliście się ze swoimi rodzicami? No właśnie! Niezliczoną ilość razy :D Bo tak właśnie w życiu jest. Świat byłby zbyt monotonny i nudny, gdyby nie było nieporozumień. Może to dziwnie zabrzmiało. ale taka jest prawda ;) Wracając do państwa Valente.. są wzorem do naśladowania. Tutaj nie muszę się chyba zbytnio rozpisywać. Najważniejsze w rodzinie jest wsparcie, umiejętność udzielenia pomocy oraz dążenie do wspólnego zrozumienia i wysłuchania siebie nawzajem :D Musimy jednak pamiętać, że każdy rodzic jest doskonały na swój sposób! Powinniśmy ich szanować i okazywać im wsparcie, aby uzyskać to samo od nich ;) Każdy jest inny, lecz w głębi serca ma tą samą duszę :) Nikt nie jest idealny, ale każdy wyjątkowy :) 
Dziękuję za dotrwanie aż do tego momentu posta :) 
Magda :*


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
2
OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1154 punktów za:

Jakość:20Popularność:519
Wsparcie:47Ocena i wartość ocen:11
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:513
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Soy Luna na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
519 czytelników Sie 8, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

26 Komentarzy

agusiak2001 Użytkownik 28,358 pkt
Świetny post! Jak napisałaś niektórzy rodzice planują przyszłość swoim dzieciom, gdyż się nie spełniło ich marzenie i chcą aby dziecko było szczęśliwe. W większości przypadkach to się nie udaje, ponieważ dzieci nie pragną tego czego oczekują ich rodzice. Przykładem jest Matteo. Jego ojciec chcę aby został on biznesmenem tak jak on, lecz Matteo wiążę swoją przyszłośc z muzyką. Niektóre dzieci niszczą swoje marzenia, aby nie zawieść rodziców, lecz czy to coś da? Gdy pracujesz nad czymś czego nie lubisz to oczywiste, że Ci to nie wychodzi, lecz rodzice myślą, że za mało się starasz. Tak, to prawda, ale co zrobić jak nie masz do tego talentu? Najlepszym wyjściem jest dać dziecku ,,iść własną rękę" i pozwolić mu decydować o swoim życiu. Możliwe, że wybierze tą pracę o jakiej myślał na początku rodzic. Lecz gdy rodzic nie wspiera swojego dziecka w jego wyborze jest to najgorsza rzecz dla niego. Przykładem jest Ambar, lecz według mnie wygląda to trochę inaczej. Myślę, że Sharon w przeszłości popełniła jakiś błąd, bo nie była najlepsza i chce aby Ambar się to nie zdarzyło. Z jednej strony to dobre, a z drugiej? Dziewczyna bardzo to przeżywa i to nie jej wina jak się zachowuje, gdyż tak ją nauczono. Najlepszym przykładem rodziców jest rodzina Valente, lecz tak jak napisałaś są trochę za idealni, trochę się pokłócą i to wszystko. W serialu powinni pokazać trochę większe kłótnie między nimi. :)
+6 głosów
 
Najlepszy
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki! <3 Bardzo miło czyta mi się takie długie, dopracowane komentarze <3
Zosia966 Użytkownik 107,066 pkt
Ma się wrażenie, że to rodzina Luny jest taka idealna. Bo przecież taka jest! Nie oszukujmy się. No i oczywiście zdecydowanie lepsza niż ta Ambar czy Matteo. Jednak... Czy nie jest ona aż zbyt idealna? Moim zdaniem twórcy filmu powinni dodać jeszcze jakieś wady tej rodzinie Luny. Tak wiem, zdarzające się pewne spory ale... dlaczego nie ma jeszcze czegoś, co mogłoby ich poróżnić? Co do ojca Matteo - widać, że martwi się o przyszłość syna i myśli, że dobrze robi. Niestety, jest to bardzo często spotykane w dzisiejszych czasach błędne myślenie rodziców. Uważają, że zapewniając dzieciom dobrą karierę spełnią ich marzenia. Nie zawsze jest to prawdą. Na szczęście moi rodzice nigdy mi nie powiedzieli: MUSISZ zostać lekarzem. Nie, zawsze byli bardzo wyrozumiali i mówią, że mam robić w życiu, to co chcę. W końcu to moje życie nie ich, prawda? Denerwujące są takie chore ambicje rodzicieli... Nam się nie udało, więc nasi potomkowie muszą zrobić to za nas.
+8 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Zgadzam się w pełni z tym, że rodzina Luny jest pokazana w zbyt idealnym wymiarze.. mądry komentarz <3
Tømmeraas Użytkownik 158 pkt
Ciekawy post!
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki <3
Judyta1234g Użytkownik 22 pkt
jakz wykle świetny post<3
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję :O <3
slslsl Użytkownik 2,445 pkt
wlasnie chciakam mniej wiecej obczaidź fandoms i traifłam na twojego posta masz smykalke do pisania
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję <3
Malvin Użytkownik 315 pkt
Fajny post!
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki <3
MalenaRatnerPL Użytkownik 338,566 pkt
Świetny post :D zasługuje na post dnia
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję skarbie <3
MalenaRatnerPL Użytkownik 338,566 pkt
nie ma za co :D
Paulina Korejke 3 Użytkownik 654,334 pkt
Świetny post! Czekam na więcej
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki! <3
Lari Użytkownik 15,753 pkt
super post❤
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuje <3
Zuzanna Byrwa Użytkownik 442 pkt
Świetny post!!
+7 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki!! <3
Roxanne Użytkownik 18 pkt
Jejku, miło czyta się twoje posty.
+7 głosów
Sie 9, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
A mi miło czyta się takie komentarze <3
AlaWienicka45 Użytkownik 1,398 pkt
twój styl pisania jest swietny
ile masz lat?:) pytam z ciekawości a post nadaje sie na post dnia
+6 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Jejku dziękuję <3 Miło czytać takie komentarze :D
Mam 17 lat
pasquarelli Użytkownik 240,768 pkt
wohoo ciekawy post, naprawdę
widać, że się bardzo napracowałaś
post skłania do wielu refleksji-czy aby na pewno wina leży tylko po jednej stronie, czy jednak nie do końca
+6 głosów
Sie 8, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję Tysia <3
lutteo55 Użytkownik 380 pkt
Bardzo fajny post i masz rację dzieci dorastają u boku rodziców np. tata Matteo nie powinien zabraniać mu wybrać tego co chce robić i z kim chce być tu akurat zachowanie taty Matteo mi się nie podoba.
A co do matki chrzestnej Ambar Smith to matka chcestna nie powinna tak się zachowywać powinna wspierać Ambar jak jej smutno lub źle wsprowadzić ją na dobrą drogę żeby nie popełniała błędów moim zdaniem jak Ambar by czuła się kochana to całkiem inaczej by się zachowywała ale to tylko moje zdanie.
A co do rodziny Valente to to wspaniała rodzina kochają się,wspierają nawzajem , ale co prawda za bardzo boją się o Lunę jak gdzieś idzie i właśnie to dobrze że kochają aż tak swoją córkę.
Super post naprawdę
+6 głosów
Sie 9, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję!  <3 miło czyta sie takie komentarze :D
Karolistas Użytkownik 24,489 pkt
świetny post! <3 ukazuje nam sprzeczności w życiu. Matteo jak i Ambar są bogaci majątkowo, natomiast bardzo ubodzy pod względem miłości od rodziców. Luna nie jest bardzo zamożna,ale jej to nie przeszkadza ma miłość od rodziców! Bardzo zazdroszczę Lunie takich rodziców! Mam nadzieję,że kiedy Ambar pozna swoją biologiczna matkę ona pokaże jej jak powinna wyglądać rodzina, prawdziwa rodzina,a nie to co uzyskuje od Sharon :(
+6 głosów
+1000
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Świetny komentarz ♥ dzięki :D
Tinista139 Użytkownik 1,180 pkt
Wspaniały post!
+5 głosów
Sie 9, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzieki! :*
izax Użytkownik 5,212 pkt
Bardzo pomysłowy a zarazem głęboki post! W dodatku przyjemnie sie to czyta PROSZĘ O WIĘCEJ TAKICH POSTOW!
+5 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję  <3
Motywacja Użytkownik 19,529 pkt
Bardzo ciekawy post!
+4 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzieki! <3
Wiktoria Mączkowska Użytkownik 5,335 pkt
Świetny post! ♥ mega się postarałaś ! widać że lubisz ten serial ! czekam na kolejne posty ! pozdrawiam ♥
+4 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki! ♥ A serial uwielbiam xd
Martyna Wajer Użytkownik 142,266 pkt
Świetny post i wpełni zasłużył na bycie postem dnia :D Masz świetny styl pisania.
Też uważam, że dorastanie pod okiem rodziców jest trudne. Często jest tak, że zbyt wiele od nas wymagają( wyżej naszych możliwości), chcą byśmy robili coś, czego nie chcemy. Czasami wydaje mi się, że chcą byśmy spełnili ich marzenia, te które np. im się nie udało spełnić, nie swoje. Rodzice potrafią być różni i nieprzewidywalni. Każdy rodzic jest inny, ale każdy jednak kocha nas całym swoim sercem na swój sposób i stara się wychować nas na dobrego człowieka.
+4 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję za tak miły komentarz <3
Galopujący Jeleń Użytkownik 289,922 pkt
Bardzo miło się czytało ten post, brawo! :)
+3 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dziękuję!  <3
LUNAVALENTE Użytkownik 25 pkt
CUDOWNIEEE!!!!!!!!! ;) DZIĘKI ZA TEN POST, BARDZO WIELE MNIE NAUCZYŁ I BARDZO POMÓGŁ ;*
+3 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Jejku, dzięki wielkie  <3
Paulina183cx Użytkownik 1,071 pkt
Dobra jesteś i to bardzo
+2 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki xd
PaulaB. Użytkownik 8,623 pkt
Super post. :)
+2 głosów
Sie 10, 2017
Magda17B Użytkownik 75,364 pkt
Dzięki  <3
xxwikxx Użytkownik 31 pkt
Świetny post, gratuluję. Zgadzam się, Ambar jest pomijana przez Sharon i to ma znaczny wpływ ma nią. Luna zaś ma kochających ją rodziców, na których zawsze może liczyć. Matteo musi radzić sobie z surowym ojcem, ale wierzę, że wszystko uda mu się pogodzić.
+1 głos
Sie 12, 2017
Nemo Użytkownik 10,939 pkt
Nic dodać nic ująć.
+1 głos
Paz 1, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
117 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 117 Gości
Dziś posty czytano : 2531 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  567408 punktów
 2. Young Stars Festival
  45348 punktów
 3. Bartek Lovers
  44003 punktów
 4. Potterheads
  40630 punktów
 5. Supiwerki
  40518 punktów
 6. The 100
  39438 punktów
 7. SikorskiSquad
  34748 punktów
 8. Arturonators
  30534 punktów
 9. SERIALE
  25849 punktów
 10. GRY
  23467 punktów
 11. Famous In Love
  22732 punktów
 12. Life Is Strange
  22543 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20231 punktów
 14. Domisiaki
  18640 punktów
 15. Once Upon A Time
  18228 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17698 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17436 punktów
 18. Forza
  13971 punktów
 19. Pretty Little Liars
  13327 punktów
 20. YOUNG STARS
  12916 punktów
 21. Shawn Mendes Army
  12818 punktów
 22. Sonbird Team
  10894 punktów
 23. Remonators
  10425 punktów
 24. Eurowizja
  10280 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9311 punktów
 26. Dua Lipa
  8048 punktów
 27. TALENTY
  6523 punktów
 28. MUZYKA
  6522 punktów
 29. Playstation VR
  6237 punktów
 30. FILMY
  5850 punktów
 31. Nintendo
  5390 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5298 punktów
 33. Detroit
  5015 punktów
 34. Tomb Raider
  4959 punktów
 35. Stranger Things
  4780 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4645 punktów
 37. INNE
  4640 punktów
 38. Progress Armia
  4303 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4285 punktów
 40. The Originals
  4253 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4057 punktów
 42. Bambinos
  4049 punktów
 43. Young Stars News
  3361 punktów
 44. Sport
  3012 punktów
 45. K-Pop
  2768 punktów
 46. American Horror Story
  2618 punktów
 47. God Of War
  2575 punktów
 48. YOUTUBE
  2345 punktów
 49. Kortezjanie
  2128 punktów
 50. Puthinators
  1947 punktów
 51. Sony Playstation
  1837 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  966 punktów
 54. FPS
  894 punktów
 55. Temorki
  861 punktów
 56. Team Rieger
  819 punktów
 57. R5Family
  661 punktów
 58. Arianators
  566 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  564 punktów
 60. Zosiaki
  560 punktów
 61. PC
  556 punktów
 62. Uncharted
  491 punktów
 63. LUDZIE
  451 punktów
 64. Directioners
  345 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  319 punktów
 66. Soy Luna
  313 punktów
 67. #talentobranie
  296 punktów
 68. 5SOSFam
  284 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  182 punktów
 71. Beautilles
  167 punktów
 72. The Good Place
  156 punktów
 73. Selenators
  147 punktów
 74. Donaty Agaty
  110 punktów
 75. Orlandonators
  110 punktów
 76. Strzelanki
  110 punktów
 77. Podróże
  97 punktów
 78. Swifties
  78 punktów
 79. Far Cry
  57 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1146 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post