+7 głosów
(postid: 308299) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Tak, dobrze widzicie, wracamy do analiz! Trochę musiałam popisać innych postów, żeby ciągle nie robić tego samego. W każdym razie, dziś pogadamy sobie o głównej bohaterce serialu, której wiele z was nie rozumie, nie lubi. Postaram się choć trochę przybliżyć wam czemu taka jest. 

Sezon 1

"How do you destroy a monster without becoming one?" 


W tym sezonie mamy okazję zapoznać się z panną Griffin. Z samego początku jest ona bardzo zaangażowana w sprawy jedzenia, wody, tego jak cała Setka przeżyje.Obiera sobie za cel ochronę wszystkich, choć... wiadomo, że jej się to nie uda.Clarke była bardzo blisko osiemnastych urodzin i prawdopodobnie była jedną z najstarszych osób z Setki. O Jaspera walczyła do samego końca, nie chciała, żeby umarł przez tę strzałę. Martwiła się o wszystkich, ale w sumie...czy to dobrze? Z jednej strony tak, bo nasza bohaterka jako jedna z nielicznych uważała na lekcjach i stara się utrzymać cały obóz w ryzach. Niestety, albo stety w jej drogę wchodzi dozorca Bellamy Blake, który za wszelką cenę chce,żeby Arka nigdy nie przyleciała na Ziemię. Parze kilka odcinków zajmuje ostateczne dogadanie się. Nie da się też zapomnieć o dziwnym trójkącie miłosnym, w którym nasza bohaterka się znajdowała. Była zakochana w czarującym Finnie, który jak się później okazało... grał na dwa fronty i tak oto po raz pierwszy Clarke doznała zawodu miłosnego. Podczas tego sezonu zdążyła również znienawidzić swoją matkę i wybaczyć przyjacielowi, który odcinek później umarł. Cóż, już podczas pierwszego sezonu Griffin miała okazję zmierzyć się z wieloma przeciwnościami w swoim życiu, musiała nawet zabić, spalić, wielu Ziemian, z czym czuła się okropnie, gdyż na wolności byli jeszcze jej przyjaciele, którzy również mogli ucierpieć

Sezon 2

"You may not be interested in war, but war is interested in you"  


No i tak oto przechodzimy do sezonu drugiego, Jak dla mnie jest to najtrudniejszy okres dla naszej już teraz (a przynajmniej tak wyczytałam) osiemnastoletniej dziewczyny. Zostaje porwana do Mount Weather i oddana na kwarantannę, co nie podoba jej się tak bardzo, że postanawia rozbić drzwi i prawie zabić jedną z dziewczyn tam pracujących. Kiedy osoby, które już tam są żyją spokojnie, ona cały czas czuwa, nie daje się omamić, chce uratować Bellamyego, Murphyego, Finna oraz Rave, choć nie ma przekonania, że jeszcze żyją. Takim sposobem artystyczna dusza dociera do wielkiej tajemnicy, która wywraca wszystko do góry nogami. Clarke ma teraz za zadanie uratować nie tylko swoich ludzi, ale także Ziemian. Spotyka się dzięki temu ze swoją matką i jej wybacza. Niestety, sprawy się komplikują. Jej miłość, Finn, cały czas myśli, że została ona porwana, właśnie przez Ziemian, przez co wybija prawie całą wioskę. Lexa, komandor postanawia, że zostanie on zabity, wydaje na nim wyrok śmierci. Clarke, aby nie musiał przyjmować on osiemnastu ciosów, sama go zabija. Czuje się z tym okropnie, ale nie wiedziała co innego mogłaby zrobić, nie chciała, żeby cierpiał długą śmiercią. Jeszcze tego mało, zostaje zmuszona do zabicia całego Mount Weather. Pod koniec drugiego sezonu da się zauważyć, że nie może na siebie spojrzeć, ma wrażenie, że zamieniła się w potwora, którego nie kontroluje. Dlatego właśnie ucieka od wszystkich, zaczyna żyć w odosobnieniu, próbuje dojść do tego kim tak naprawdę jest.

Sezon 3

"You save everyone, but who saves you?"


Trafiamy do zdaniem wielu fanów najgorszego sezonu serialu, nie tylko dla Clarke, ale ogółem. Co do naszej głównej bohaterki, jest teraz znana jako "Wanheda", co można swobodnie tłumaczyć jako "Ta przynosząca śmierć". Wiele z was pewnie powie, że jedyne co zrobiła to pociągnęła za dźwignię razem z Bellamym, jednak z perspektywy Ziemian wyglądało to trochę inaczej. Dla nich Ludzie Gór byli potworami, którzy przynieśli toksyczną mgłę i umieli zabijać w sposoby im kompletnie nieznane. Potem dowiedzieli się, iż liderka Skaikru, Clarke Griffin, bez ich pomocy zabiła ich wszystkich co do jednego. Nie mieli pojęcia o będących w środku Montym czy Bellamym, którzy odwalili całą czarną robotę. W każdym razie, nasza bohaterka zostaje porwana przez Roana, księcia Ludzi Lodu. Kiedy jej przyjaciel Bellamy ją odszukuje, ta zgadza się nawet nie walczyć, byle by Roan pozwolił Bellamyemu żyć. Tutaj już dobitnie zauważamy syndrom mesjasza (który pojawiał się już w poprzednich sezonach). Co to takiego? Syndrom, a właściwie Kompleks mesjasza oznacza:


"Kompleks Mesjasza Jest stanem psychicznym, podczas którego jednostka uważa, iż została wybrana lub jej przeznaczeniem jest ocalenie pewnej grupy osób lub nawet całej ludzkości"


No i czy ktoś mi powie, że ten opis nie pasuje do Clarke? W każdym razie, dziewczyna w tym sezonie większość czasu spędza w Polis, stolicy Ziemian. Zakochuje się tam w Komandor Lexie... pomimo tego, że są one z dwóch innych światów udaje im się być razem, na nieszczęście Clarke po raz kolejny jej serce zostaje złamane, gdy jej kochanka umiera, a ona wypowiada dobrze znaną fanom przysięgę. Dowiaduje się również o chipach, które usuwają z umysłu ból... nie bierze takowego, a kiedy nie ma już nadziei, decyduje się wejść do tego dziwnego świata i ocalić ludzkość pod ryzykiem swojej śmierci. Pomimo wszystko, nie na długo... Sezon 4

"She needed a hero, so she became one" 


Ostatni sezon, a przynajmniej jak na razie... Clarke dowiaduje się, iż za sześć miesięcy wszyscy zginą. Zabiła tych wszystkich ludzi na marne, przeżyła tyle smutku, strachu, tylko po to, aby teraz umrzeć. Postanowiła sobie jednak, że nie umrze, że będzie mieć nadzieję, w czym pomagali jej przyjaciele. Najtrudniejszą rzeczą dla niej było jednak zrobienie listy, gdyż to ona musiała zdecydować kto przeżyje. Wypisanie stu osób... podążać za sercem czy umysłem? Nie chciała tam wpisać siebie, uznała, że to samolubne, że na to nie zasługuje. Wszystkim oburzyła Montyego i Jaspera, którzy na listę wpisani nie zostali. Jaspera nie obchodziło, czy został on wpisany, zależało mu tylko na Montym.  Po raz kolejny ludzie stracili zaufanie do Clarke. Sama zrozumiała też postępowanie Theleoniusa Jahy, czemu robił tak a nie inaczej. W końcu nikt nie powiedział, że bycie liderem to sielanka. Wręcz przeciwnie, to krwawa walka wbrew samemu sobie. W każdym razie, lista i tak się do niczego nie przydała, znów wszystko poszło na marne, Arka spłonęła. Pomysły dziewczynie się kończyły, tak samo jak i nadzieja... kiedy wreszcie mogła się umyć, odpocząć na wygodnym łóżku, naładowała baterie. Potem została zmuszona do kolejnego poświęcenia, wstrzyknęła sobie Czarną Krew, aby Emori nie musiała umierać, jeśli to jednak by nie zadziałało. Potem uruchomiła rakietę, aby jej przyjaciele mogli spokojnie żyć. Potem, przez sześć lat i siedem tygodni codziennie nagrywała im wiadomości, a w szczególności Bellamyemu. Znalazła również małą dziewczynkę, której opowiedziała całą historię... Maddie uważa teraz Setkę za bohaterów, którymi z pewnością są, a Clarke? Zyskała sześcioletni odpoczynek, aby teraz znowu zmierzyć się z przeciwnościami, statkiem, który właśnie przyleciał na Ziemię. 


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
3
Super
1
Śmiech
0
Zdziwienie
1
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 923 punktów za:

Jakość:20Popularność:823
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:7
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:45
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o The 100 na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Martyna z Setki VIP 67,734 pkt
823 czytelników Sie 23, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

4 Komentarzy

Weronika z Setki Użytkownik 92,133 pkt
Nazywam się Clarke, bo za miliony kocham i ciepię katusze
-Można by sparafrazować w odniesieniu do Clarke te słowa. Clarke jest postacią bardzo taką, która wzbudza dyskusje? Mam wrażnie, że na jej temat są prawie tak samo duże burze jak przy wojnie Clexy i Bellarke. Ale szczerze niesie i jakieś pocieszenie to, że są ludzie, którzy też za nią nie prapadają, choć mój stosunek do niej uległ poprawieniu, naprawdę, to i tak Clarke nie należy do bohaterów, których uwielbiam. Mnie ona denerwuje, jest niezdecydowana, nie wie czego chce, taka rozmemłana. Rozuemiem ludzi, którzy ją lubią, ale jak dla mnie pozostaje postacią bardzo irytującą, ona tak szybko zmienia zdanie i robi z siebie taką męczennice-to mnie chyba najbardziej denerwuje. Ja rozumiem, że pociągnięcie za tą dźwignię wiele ją kosztowało, ale bez przesady, skoro decyduje się na dowództwo-a wybrała to, wcale nie jest tak jak powiedziałą lexie, że o to nie prosiła, przejęła te cholerną pałeczkę zaraz po przyleceniu na Ziemię-to powinna potrafić ponieść tego konsekwencję, jak ona nie potrafiła im w oczy spojrzeć, no proszę i jeszcze te przeświadcznie, że tylko ona może ich uratować. Tak, Clarke cierpi na syndrom mesjasza, zdecydowanie. Ona też tak cierpi, ale nadal uważa, że tylko iona jest w stenie ich ocalić. Wszytsko było okej, chciała uratować wszytskie klanmy i zostać Hedą, alejak Octavia miała walczyć to już w nią nie wierzyła i wtedy to już nie chciałą ratować wszytskich. No, ale tak jak mówię, można ją lubić. Mój stosunek pomału się zmienia, mam nadzieję, że Clarke nie zepsuje tego w piątym sezonie.
Jeju, ja tak lubię Twoje posty! A takie to w szczególności. Ten wyszedł Ci fenomenalny i naprawdę zazdroszczę odwagi, ja mimo że uważam, że dobrze obserwuje, to nie zdecydowałabym się na analizę Clarke. A Tobie wyszło to super!
+6 głosów
 
Najlepszy
Sie 23, 2017
Galopujący Jeleń Admin 289,922 pkt
Wow! Genialny post ❤
+7 głosów
Sie 23, 2017
kaczka.dziwaczka Ekspert 32,682 pkt
Świetna analiza! I cudny post <3
+4 głosów
Sie 23, 2017
Octavia Blake Użytkownik 430 pkt
Świetny ten post! <3 Moim zdaniem Clarke tylko w jednym przypadku postąpiła źle, kiedy ukradła bunkier i zachowała się niehonorowo. Ale myśle, że można jej to wybaczyć, bo ratowała swoich ludzi wiele razy i gdyby nie ona: cała setka mogłaby być zabita przez ziemian w 1 sezonie, nigdy nie byłoby sojuszu z Lexą, Miasto Świateł by nie zniknęło, siedmiu jej przyjaciół nie przetrwałoby w kosmosie. Clarke była potrzebna i miała umiejętność podejmowania naprawdę ciężkich decyzji. Dorze, że żyje, bo bardzo ją lubię :)
+2 głosów
Sie 23, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
240 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 240 Gości
Dziś posty czytano : 14654 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  558903 punktów
 2. Young Stars Festival
  45080 punktów
 3. Bartek Lovers
  43690 punktów
 4. Supiwerki
  40133 punktów
 5. Potterheads
  40122 punktów
 6. The 100
  39070 punktów
 7. SikorskiSquad
  33811 punktów
 8. Arturonators
  30050 punktów
 9. SERIALE
  25696 punktów
 10. GRY
  23229 punktów
 11. Life Is Strange
  22257 punktów
 12. Famous In Love
  22240 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20183 punktów
 14. Domisiaki
  18477 punktów
 15. Once Upon A Time
  17812 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17381 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17376 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13206 punktów
 19. YOUNG STARS
  12906 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12720 punktów
 21. Forza
  11885 punktów
 22. Sonbird Team
  10858 punktów
 23. Remonators
  10272 punktów
 24. Eurowizja
  10175 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9293 punktów
 26. Dua Lipa
  7997 punktów
 27. TALENTY
  6486 punktów
 28. MUZYKA
  6454 punktów
 29. Playstation VR
  6182 punktów
 30. FILMY
  5777 punktów
 31. Nintendo
  5338 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5145 punktów
 33. Detroit
  4993 punktów
 34. Tomb Raider
  4941 punktów
 35. Stranger Things
  4665 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4617 punktów
 37. INNE
  4606 punktów
 38. Progress Armia
  4289 punktów
 39. The Originals
  4238 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4232 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4000 punktów
 42. Bambinos
  3901 punktów
 43. Young Stars News
  3270 punktów
 44. Sport
  2899 punktów
 45. K-Pop
  2750 punktów
 46. American Horror Story
  2606 punktów
 47. God Of War
  2549 punktów
 48. YOUTUBE
  2280 punktów
 49. Kortezjanie
  2120 punktów
 50. Puthinators
  1940 punktów
 51. Sony Playstation
  1721 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  933 punktów
 54. FPS
  862 punktów
 55. Temorki
  855 punktów
 56. Team Rieger
  799 punktów
 57. R5Family
  635 punktów
 58. PC
  537 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  528 punktów
 60. Arianators
  521 punktów
 61. Uncharted
  482 punktów
 62. Zosiaki
  470 punktów
 63. LUDZIE
  421 punktów
 64. Directioners
  325 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  296 punktów
 66. Soy Luna
  296 punktów
 67. #talentobranie
  288 punktów
 68. 5SOSFam
  258 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  178 punktów
 71. Beautilles
  152 punktów
 72. The Good Place
  148 punktów
 73. Selenators
  137 punktów
 74. Strzelanki
  105 punktów
 75. Donaty Agaty
  104 punktów
 76. Orlandonators
  102 punktów
 77. Podróże
  88 punktów
 78. Swifties
  71 punktów
 79. Far Cry
  51 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1050 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post