+21 głosów
(postid: 310906) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Belle, jej imię oznacza piękno. Gdy się na nią patrzy, nie ma się najmniejszych wątpliwości, że pasuje idealnie. Nieskazitelna cera, piękna buzia, a wewnątrz ogromne serce. Jeśli ktoś jeszcze uważa, że nie da się być jednocześnie pięknym i mądrym, niech ucieka, gdzie pieprz rośnie i przeprasza za tak podły stereotyp. Najwidoczniej nie miał jeszcze okazji spotkać się z naszą Belle i poznać jej osobiście. Ta dziewczyna ma w sobie urok jak mało kto. Serce wielkie i ciepłe jak nikt. Chodzący anioł, można by rzec... 

Piękno i inteligencja, nie idą w parze?

Belle urodziła się jako córka Colette i Sir Mauricea. Razem z rodzicami zamieszkiwała jedno z królestw Zaczarowanego Lasu, gdzie dorastała w zamku, a więc można rzec iż była księżniczką. Zamek ten posiadał ogromną bibliotekę, której częstym gościem stała się Belle, a to wszystko za sprawą matki, która w młodości czytała swojej pięknej córeczce książkę pod tytułem Jej przystojny bohater. Opowiadała ona o przebaczeniu i współczuciu i  właśnie dzięki tej opowieści dziewczyna wykształciła w sobie przekonanie, że te dwie cechy są cechami prawdziwego bohatera, takiego, który dobrem może zwalczyć każde zło świata. 

                         

Niestety w tym samym czasie w Zaczarowanym Lesie wstrętne ogry dokonywały rozbojów i nikt nie mógł czuć się bezpieczny. Pewnego razu ofiarą padł także ich zamek, w którym przebywali. Podczas tego szturmu, nastoletnia Belle straciła matkę, a jej ojciec popadł w finansowe tarapaty. Nie miał także wystarczającej liczby wojsk, by poradzić sobie z zagrożeniem. Wpadł zatem na wspaniały w jego mniemaniu pomysł. Otóż zapragnął wydać własną, jedyną córkę za niejakiego Gastona. Największego narcyza jakiego ktokolwiek kiedykolwiek widział. Młodzieniec był zauroczony urodzą królewskiej córki, jednak nie mógł znieść w jej jednego - jej inteligencji. Uważał, że na nic jej czytanie książek, czy poszukiwanie przygód. Jako wybranka jego serca miała siedzieć w domu, dbać o niego i ich dzieci, których narobią sobie gromadkę. Okazało się także, że jest okropnym człowiekiem i wszystkich ocenia po pozorach! Gdy Belle udała się wraz z nim na spacer, napotkali na swojej drodze bestię w postaci ogra. Był on uwięziony, a Gaston tylko go torturował. Belle przy pomocy magicznego zwierciadła poznała prawdę. To nie młody ogr jest potworem, a ten narcyz ubiegający się o jej rękę. Nie było jednak odwrotu... Klamka zapadła, a wesele miało odbyć się niebawem... Jakby było im mało kłopotów, któregoś razu w pałacu zawitał niejaki Rumpelsztyk, lepiej znany wszystkim jako Mroczny, bądź też Krokodyl, zależnie z kim się rozmawia i gdzie on przebywa. Okazało się jednak, że to sam Sir Maurice zaprosił przebrzydłą kreaturę do swojego zamku, aby zawrzeć z nim sojusz. Chciał, by to on pomógł mu pokonać wstrętne ogry i, by raz na zawsze w jego królestwie zapanował spokój. Rumple zgodził się niemal od razu, ale nie byłby sobą, gdyby nie zapragnął czegoś w zamian, prawda? Otóż tym razem zapragnął Belle. Oczywiście nie jako żonę, ale jako służkę. Potrzebował kogoś, kto wysprząta cały jego pałac, a w dodatku dotrzyma mu towarzystwa. Sir Maurice wyraził stanowczo swój sprzeciw, ale Belle nie zważając na nic, przyjęła propozycję Mrocznego. Nie mogła bowiem pozwolić, by jej lud dalej cierpiał. A poza tym chciała się osobiście przekonać, czy Rumpelsztyk aby na pewno jest taki zły na jakiego się kreuje i jak o nim mówią... 


                         W pałacu, Mroczny jak na prawdziwego dżentelmena przystało,  przydzielił jej komnatę w lochach, po czym ją tam zamknął. Gdy podała mu herbatę w eleganckiej zastawie, wymienił jakie będą jej obowiązki. Na końcu dodał, że będzie obdzierać dzieci ze skóry. Belle z wrażenia wypadła filiżanka z herbatą, ale po tym jak Rumple dodał, że to żart, podniosła ją. Zauważyła, że jest wyszczerbiona, ale prawie tego nie widać. Rumpelsztykowi było to obojętne. W końcu to tylko zwykła filiżanka. I tak własnie zaczęła się przygoda Belle jako służącej. Niestety nie było jej łatwo zapomnieć o rodzinie. Noc w noc zalewała się łzami, szlochając niemiłosiernie. Pewnego razu Mroczny wręczył jej poduszkę, jednak zaznaczył, że nie ma jej służyć do spania, a do tłumienia jej nieznośnych żali, by mógł w spokoju pracować. Dopiero jakiś czas później okazał jej trochę dobra i dziewczyna wyrwała się z lochów, by zamieszkać w wieży. W dodatku pokazał jej swoją bibliotekę. I choć ją też miała sprzątać, ucieszyła się z całych sił, że jej ją podarował, jak i z powodu tego, że nie jest aż taki zły. Wierząc, że ma dobro w swoim sercu, stwierdziła także, że na pewno istnieje coś, co ceni bardziej niż swoją moc. Rumpelsztyk zgodził się z nią, po czym trzpiotowato odparł, że bardziej od mocy kocha swoje rzeczy, ku jej rozczarowaniu.
Belle stała się nie tylko służącą Rumpelsztyka, ale i z czasem jego kompanką. Coraz częściej jej się zwierzał, spędzał z nią czas, a wtedy ona uwierzyła w niego na nowo. Powolutku, kawałek po kawałeczku odkrywała to, co tak skrupulatnie próbował ukryć. Malutkimi kroczkami chciała, by wreszcie się przed nią otworzył i zobaczył sam, że wcale nie jest taką bestią i ma w sobie dobro. Czy gdyby go nie miał, uratowałby Belle, gdy ta spadła z drabiny podczas wieszania firanek? Pewnie, że nie! Nie podarowałby jej także róży, ni zaprosił do tańca. Wreszcie po tak długim czasie i mozolnych staraniach, serce Mrocznego zaczęło bić dla niej. Pocałunkiem prawdziwej miłości Belle sprawiła, że krokodyla skóra zaczęła ustępować. Rumple jednak nie był zachwycony jej działaniem i odrzucił jej uczucia, tłumacząc, że jedyne co kocha, to przedmioty i jego utracony syn oraz moc jaką posiadał. Piękna jednak nie zamierzała przestać próbować. 
Po tym jak zyskała nieco więcej wolności, zapragnęła przeżywać przygody. I tak oto zbratała się z Robinem Hoodem, który nauczył ją tego i owego. Wraz  z Mulan, odkryły co, a raczej kto ukrywa się w bestii siejącej chaos w Zaczarowanym Lesie. Belle wreszcie zyskała takie życie, jakiego pragnęła zawsze. Niestety któregoś razu Zła Królowa porwała ją i uwięziła w swojej wieży jako punkt zemsty na Mrocznym. Piękna służka, a właściwie ukochana Rumpla, spędziła w samotnej celi bardzo długi okres czasu, aż w końcu Regina przeniosła ją do Storybrooke, razem ze wszystkimi podczas swojej klątwy, Tam przez 28 lat żyła w strachu, siedząc w izolatce w szpitalu psychiatrycznym. Dopiero, gdy została uwolniona, powróciła do Rumpelsztyka, by dodawać mu sił i wierzyć w niego najmocniej w świecie. I choć Rumple wyrządził tyle zła i zawsze wybierał to, co najgorsze, Belle przy nim była. Chciała widzieć w nim człowieka, którego kocha, a nie bestię. Jako jedyna patrzyła na niego sercem, nie oczyma. Stała się tą, która według legendy, mogła zmienić wszystko mając jedynie miłość. I tak właśnie się stało. Mroczny miewał wiele potknięć na swojej drodze. Często wpadał w sidła zła, a nawet sam je powodował, ale zechciał się zmienić, by pokazać Belle, że to ona jest ważniejsza. Ona i ich nowo narodzony syn. Tak oto z nieporadnej księżniczki, stała się kobietą z dumnie uniesioną głową, mądrą, piękną, a co najlepsze... Stała się bohaterką, tą która pokazała, że nie przemocą, a miłością i dobrocią należy zwalczać zło. 


                          


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
1
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 629 punktów za:

Jakość:20Popularność:267
Wsparcie:86Ocena i wartość ocen:21
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:151
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
267 czytelników Sie 26, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

13 Komentarzy

chachacharming VIP 169,244 pkt
Jak pokazała nam Belle w każdym drzemie piękna dusza, trzeba tylko kogoś kto pomoże nam ją odnaleźć, więc i dla innych powinniśmy być takimi odkrywcami, bo może kiedyś będziemy potrzebowali, by ktoś inny zauważył piękno w nas, bo każdy ma piękną duszę. Dusza z zasady jest piękna, tylko czasami trudne doświadczenia i niezrozumienie przez innych zaburzają nam odbiór tego piękna. W dzisiejszych czasach, w biegu codzienności może mniej skupiamy się na patrzeniu sercem i stąd opinia, że teraz nie potrafimy być aż tak dobrymi ludźmi, ale to pozory, bo tak naprawdę wystarczy przystanąć i rozejrzeć się wokół siebie, by "odkurzyć" nieco duszę z brudu codzienności i zauważyć piękno w innych i w sobie. Przecież nikt nie rodzi się potworem...
+4 głosów
 
Najlepszy
Sie 30, 2017
Sumienie Użytkownik 644,006 pkt
Dzisiejsze piękno duszy?
Dla mnie wszystko co dzieje się na świecie, pomijająć niektóre gorzkie wątki jest piękne.
Bardzo podoba mi się historia Belli.
Nie patrzyła na Rumple jako na bestie- patrzyła na niego jak na człowieka.
Jakim jest każdy z nas.
To zachowanie bardzo mi się podoba.
W dzisiejszych czasach ludzie patrzą tylko na wygląd i zachowanie.
A przeciez liczy się to, co jest w sercu nie prawdaż?
I tak teżBella postąpiła słusznie.
Bardzo fajnie, że była przy nim i się od niego nie odsuneła.
Myślę, że każdy człowiek potrafi mieć czystą i piękną duszę- tylko trzeba tego chcieć.
Bo inaczej nic z tego nie wyjdzie.
Mimo całego zła, jakie wyrządzane jest na świecie codziennie warto doceniac ipielegnować te dobre momenty.
Dajemy rowniez dobry przyklad młodym ludzilm.
+11 głosów
Sie 30, 2017
Berfu Użytkownik 31,245 pkt
Bohaterka serialu Belle miała to szczęście, że została wychowana w bibliotece, a najważniejszą książką w jej życiu stała się opowieść o przebaczeniu i współczuciu. Wartości te zagościły w jej duszy. Podobnie jak inne, składające się na piękno duchowe.
Dobro stało się jej drogowskazem. Potem życiowe zawieruchy targały jej duszą, padały kłody pod jej nogi, pojawiali się egoistyczni ludzie, którzy stawiali przed nią wyzwania. Pojawiały się „sidła zła”, ale zahartowana dusza Belle potrafiła wytrwać w dobroci i przeciwstawić złu swą piękną duszę. Nie każdy w życiu potrafi pójść śladem Belle, nie każdy znajduje w sobie hart ducha. Koleiny życiowe komplikują prostą, wymarzoną drogę, jaką wyobraża sobie dobra dusza, z idealistycznym widzeniem świata.
Anielstwo duszy może okazać się słabością człowieka, naraża na poniesienie klęski. Niestety, w życiu pojawiają się potwory, które z łatwością  mogą ją pożreć, zniszczyć, wchłonąć, podporządkować. Aby się bronić, wiele dobrych z początku dusz ulega przeobrażeniu, dopuszcza do siebie zło, odpowiada złem na zło, potęguje się wówczas ono i zawłaszcza cały świat. Ustąpienie złu też staje się klęską człowieka.
Każdy, kto czytał bajki, wzrósł w przekonaniu, że dobro jest największą wartością ludzką.
A ja wyrosłam na bajkach i baśniach... W baśniowej krainie największym darem od wróżki było obdarowanie dobrocią. Nie piękność, bo ona przemija, smukłość, powabność fizyczna, owszem zachwyca, ale nie jest tarczą człowieka. Bogactwo nie potrafi zapełnić ludzkiego serca. Jedynie dobro ma wartość. Jak uczy wróżka: „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje
życie... Piękność bez dobroci jest jako kwiat bez woni albo jak świątynia bez bóstwa.
Oczy mogą podziwiać taką świątynię, ale dusza nie znajdzie w niej ukojenia. Bogactwo bez dobroci jest piastunką samolubstwa. Nawet miłość bez dobroci jest tylko ogniem, który pali i niszczy. Wiedzcie, że wasze dary mijają, a dobroć trwa; jest ona jak źródło,  z którego im więcej wody wyczerpiesz, tym więcej ci jej napłynie. Więc dobroć — to jedyny skarb niewyczerpany”.
Jeśli dopuści się do skazy, dusza cierpi, a życie pod pręgierzem nienawiści wyczerpuje. Prawdziwa wielkość duszy polega na tym, że nie ulega złu, które ją atakuje. Iluż ludzi jest do tego zdolnych? Z pewnością niewielu. Czy zatem ludzie zachowują czystość? Jest to trudne, ale życie polega na tym trudzie wytrwania. Bo myślę, że jedynie szlachetność duszy pozwala u kresu życia spojrzeć na sobie z godnością.  Jak to uzyskać, jak zachować dobro w sobie?
Miałam pewną przygodę. Zaangażowałam się w projekt „dla dobra” pewnej wspólnoty, dla jej integracji. Samo działanie było świetną zabawą, gdy się ją dzieliło z innymi. Samo osiągnięcie celu było drugorzędne, nie dawało żadnej korzyści. Ważne jednak było to, że przy tym wspólnym działaniu zadzierzgnęły się więzi. Nie.. nie zaangażowali się wszyscy. Z licznej grupy jedynie dwie osoby. Upłynął ponad miesiąc wspólnego działania, a nikt się nie tylko nie dołączył, ale wyłoniła się grupa przeciwników, która uznała, że jej spokój został zakłócony. I poświęcenie dla grupy skończyło się wyrzuceniem z grupy. Nie straciłam dobrego nastawienia do życia. I zaangażowałam się w fandomy... Ucieszyłam się,  że zebrała się prężna grupa pasjonatów, zdolna do twórczości i działania dla wspólnoty.
Kiedy przychodzi zwątpienie, trzeba się rozejrzeć po świecie. Bo można ten świat wzbogacić tylko szlachetnością.
+11 głosów
Sie 30, 2017
chachacharming VIP 169,244 pkt
Cudowny post <3 Ale jak się tylko spojrzy kto pisał to wiadomo, że tak będzie <3 Piękna i Bestia to jedna z moich ukochanych bajek i Belle została w OUAT ukazana w super sposób, bo niektórzy zarzucają, że syndrom sztokholmski i te sprawy XD A w serialu została ukazana jako silna i niezależna kobieta, łamiąca schematy dotyczące edukacji kobiet i która jako jedyna potrafiła zobaczyć prawdziwe piękno i wartość w tak doświadczonym życiem człowieku <3 Prawdziwa bohaterka <3 Strasznie cieszyłam się z ostatniej sceny OUAT i w tej, w której tańczyli to Beauty and the Beast <3 Awwwww <3 Trochę się obawiam, co wymyślą A&E dla Rumpla, Belle i Gideona w nowym sezonie... Tak chciałam, żeby mieli swój happy ending... :')
+8 głosów
Sie 27, 2017
tempxbrenn Fan 117,925 pkt
Super pościk, Belle jest fajna :D
+6 głosów
Sie 26, 2017
emmaswan Użytkownik 1,922 pkt
Piękny post
+5 głosów
Sie 26, 2017
misiakyo Użytkownik 21,913 pkt
Uwielbiam Belle, piękny post :)
+5 głosów
Sie 27, 2017
kacper0623 Załoga
Uważam, że piękno duszy kraje się w każdym człowieku. Tylko musi je najpierw odnaleźć.
Belle jako jedyna nie dostrzegała w Rumpelsztyku potwora. Jak to mówią nie należy oceniać książki po okładce.
+5 głosów
Sie 30, 2017
Heartbreaker Użytkownik 142,792 pkt
Naprawdę świetny post! Widać, że włożono w niego dużo pracy :D
+1 głos
Sie 30, 2017
No One of TheHundred Użytkownik 95,197 pkt
Moim zdaniem ludzie kiedyś i teraz nie wiele sie różnią. Mamy podobne dusze do naszych przodków. Tak naprawdę od zawsze ludzie kieruja się podobnymi celami w życiu
+1 głos
+40000
Sie 31, 2017
M.F Użytkownik -9,812 pkt
Na szczęście nie wszyscy. Ja wiem,że ludzie sa różni i dobrze, ale w życiu musimy mieć wyraźny kierunek. Nie wolno nam poniewierać wartości które wyznają inni. Zawsze trzeba iść do przodu razem i szukać kompromisu, a to,że jesteśmy tacy sami jak nasi przodkowie to fakt. Tylko starajmy się w tej gonitwie oddzielić ziarno od plew .
Berfu Użytkownik 31,245 pkt
Warto Marek, abyś też to potrafił robić. Wyraźny kierunek nie może się zmieniać pod wpływem niepowodzeń czy przeszkód. A wartości nie warto porzucać dla niskich celów.  Bo życie bez wartości w impulsywnej grze przynosi tylko frustracje i rani osoby w najbliższym otoczeniu.
emmaswan Użytkownik 1,922 pkt
Genialny post . Jak zawsze klasa Kinga brawo ! Belle urocza , zawsze potrafiła wydobyć coś dobrego ze swej Bestii i równie stanowcza mimo miłości by go odtrącic , kiedy dostrzegła ze Rumple ponad wszystko kochał być mrocznym .
0 głosów
Sie 30, 2017
lolita Użytkownik 29 pkt
Fajny post uwielbiam Belle
0 głosów
Sie 30, 2017
kaczka.dziwaczka Użytkownik 32,682 pkt
Przyjaźń to chyba najważniejsza z ludzkich realacji, niestety dzisiaj często okazuje się fałszywa, ale i tak warto walczyć i pielęgnować nasze relacje.
0 głosów
Wrz 1, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
129 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 129 Gości
Dziś posty czytano : 2746 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  553606 punktów
 2. Young Stars Festival
  44842 punktów
 3. Bartek Lovers
  43491 punktów
 4. Supiwerki
  39814 punktów
 5. Potterheads
  39812 punktów
 6. The 100
  38792 punktów
 7. SikorskiSquad
  32852 punktów
 8. Arturonators
  29694 punktów
 9. SERIALE
  25580 punktów
 10. GRY
  23048 punktów
 11. Life Is Strange
  22045 punktów
 12. Famous In Love
  21839 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20160 punktów
 14. Domisiaki
  18338 punktów
 15. Once Upon A Time
  17566 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17331 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17158 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13102 punktów
 19. YOUNG STARS
  12870 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12667 punktów
 21. Forza
  11134 punktów
 22. Sonbird Team
  10831 punktów
 23. Remonators
  10178 punktów
 24. Eurowizja
  10083 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9279 punktów
 26. Dua Lipa
  7958 punktów
 27. TALENTY
  6451 punktów
 28. MUZYKA
  6400 punktów
 29. Playstation VR
  6137 punktów
 30. FILMY
  5724 punktów
 31. Nintendo
  5299 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5011 punktów
 33. Detroit
  4982 punktów
 34. Tomb Raider
  4923 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4592 punktów
 36. INNE
  4589 punktów
 37. Stranger Things
  4521 punktów
 38. Progress Armia
  4280 punktów
 39. The Originals
  4228 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4166 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3965 punktów
 42. Bambinos
  3788 punktów
 43. Young Stars News
  3215 punktów
 44. Sport
  2833 punktów
 45. K-Pop
  2737 punktów
 46. American Horror Story
  2596 punktów
 47. God Of War
  2525 punktów
 48. YOUTUBE
  2246 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1626 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  901 punktów
 54. Temorki
  848 punktów
 55. FPS
  828 punktów
 56. Team Rieger
  781 punktów
 57. R5Family
  602 punktów
 58. PC
  527 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  504 punktów
 60. Arianators
  487 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. LUDZIE
  386 punktów
 63. Zosiaki
  383 punktów
 64. Directioners
  314 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  284 punktów
 66. Soy Luna
  284 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  242 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  128 punktów
 74. Donaty Agaty
  100 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  94 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  976 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post