+18 głosów
(postid: 281175) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Mała dziewczynka płakała w poduszkę każdej nocy do momentu aż padała ze zmęczenia. Wciąż nie potrafiła pojąć, dlaczego jej rodzice ją porzucili. Przecież jedyne czego pragnęła, to odrobina miłości. Zaledwie tyle wystarczyłoby aby poczuła się szczęśliwa. 

Ta, która obroni nas wszystkich...

Gdzieś tam hen daleko, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, gdzie najpiękniejsze baśnie mają swoje miejsce, wydarzył się dramat. Choć Królewna piękna, niczym z obrazka wyjęta, wygrała bitwę ze swą macochą, niedługo przyszło jej się cieszyć swym szczęśliwym zakończeniem. Ciemnowłosa małżonka zamordowanego króla, wdarła się na wesele swej pasierbicy, tylko po to, by ogłosić nadchodzący koniec jej rozkosznego, usianego różami życia. Przygotowała ona coś specjalnego. Tym czymś miała być okrutna klątwa, która sprawi, że wszystkie szczęśliwe zakończenia spalą na panewce, a jedyne jakie istnieć będzie - należeć będzie do niej. Groźba wprawiła królewską córę i jej męża w solidne zaniepokojenie. Nie martwili się jednak o siebie, a o maleństwo, o którego obecności w ciele czarnowłosej dowiedzieli się niedawno. Wahadło przepowiedziało jasno - będzie to dziewczynka. Królewna o cerze białej jak śnieg i włosach czarnych jak heban nie posiadała się z radości. Wysnuła już setki planów, poczęła przygotowania. Krawcy i kupcy zjeżdżali się zewsząd, byleby zaoferować swą pomoc. Na nic jednak ich starania. Teraz najważniejszą kwestią była obrona królestwa, a przede wszystkim maleńkiej księżniczki. Zaniepokojeni rodzice udali się do największego postrachu całego Zaczarowanego Lasu, by ten wyjawił im przyszłość. Rumpelsztyk skory był do współpracy. Nawet nie oczekiwał zbyt wiele, chciał poznać jedynie imię dziewczynki. W zamian opowiedział młodej parze o zamiarach Złej Królowej - klątwa nadchodzi. Jest jednak szansa by ją złamać. Jeszcze tej nocy urodzi się księżniczka o imieniu Emma. To właśnie ona jako jedyna miała tę moc, by przerwać ich cierpienie. Był jednak jeden, maleńki haczyk - stanie się to dopiero za dwadzieścia osiem lat. 


             


Jeszcze tego samego dnia, gdy słońce skończyło swą męczącą wędrówkę po horyzoncie i ustąpiło miejsca zazdrosnemu księżycowi, spełniła się przepowiednia Rumpelsztyka. Z pomocą Mędrka, jednego z siedmiu krasnoludków, świat powitał swą nową nadzieję, dumnie noszącą imię Emma. Rozpacz jaka zawładnęła sercami obojga świeżo upieczonych rodziców ciężka jest do opisania. Zanosząc się płaczem, pasierbica Złej Królowej, po raz pierwszy i ostatni uściskała noworodka, a następnie owijając w kocyk oddała ją w ramiona męża, by ten bezpiecznie przeniósł ją do szafy, a ona, w bezpieczne miejsce. Zaraz gdy drzwi królewskiej komnaty się zatrzasnęły, usłyszeć można było przeraźliwy, zrozpaczony krzyk, jaki mogła wydać z siebie tylko matka, która straciła swoje dziecię. Nie traciła jednak nadziei. Wierzyła, że tak jak w przepowiedni -  w dniu swoich dwudziestych ósmych urodzin do nich powróci i ocali ich wszystkich, zwracając szczęśliwe zakończenia tym, którzy na nie zasłużyli. 


            

Nie wszystkie księżniczki marzą o zamkach i książętach...

Emma po tym jak trafiła do świata pozbawionego magii, została pod opieką Pinokio, który sam był jeszcze małoletnim chłopcem. Był on jednak na tyle rozgarnięty, że znalazł dom, dla siebie i maleńkiej królewny. O ile można to było nazwać domem. Roiło się w nim od dzieci porzuconych przez rodziców, bądź im odebranym. Każde z nich miało wyrwę w sercu, której nikt nie potrafił załatać. Niektóre były zbyt maleńkie, by pamiętać twarze rodziców inne wciąż płakały za nimi wieczorami. Najradośniejsze buźki za dnia, a kiedy księżyc wschodził i gasły światła - wznosił się lament. Pełne żalu, łzy wielkości grochu spływały po ich policzkach. Nie inaczej było z córką Księcia Uroczego. Maleńka Emma chyba najbardziej odczuła brak obecności rodziców w swoim życiu. Na przekór wszystkiemu dziewczynka starała się żyć normalnie, a gdzieś tam wewnątrz niej tliła się nadzieja, że los jeszcze się odmieni, że to dopiero początek.  Niestety coś poszło nie tak i w pewnym momencie blondwłosa księżniczka zdecydowała się uciec z domu dziecka razem z pozostałymi, zbuntowanymi jego mieszkańcami. Żyli w melinie, dogrzewając się przy ognisku. Emma zabrała ze sobą księgę baśni. Lubiła ją. Jednak w obecnej chwili, posłużyła jej za podpałkę. Rwała kartkę po kartce i dorzucała do ognia, aż w końcu dotarła do opowieści o brzydkim kaczątku. Wtem, pewien młodzieniec wyjaśnił jej na czym polega ta baśń, a ta postanowiła stać się jak to kaczątko. Od tej pory Emma nie była zwykłą Emmą. Była Swan, Emmą Swan. 

Lata mijały. Dzieciaki z domu dziecka zmieniały się raz za razem. Zostawała już tylko garstka stałych twarzy. W tym jak na złość nasza Emma. Za każdym razem, kiedy nadchodziły święta, ona marzyła tylko o jednym - pełnej, kochającej się rodzinie. To jedna z wielu rzeczy, jakich nigdy nie otrzymała. Choć była adoptowana kilka razy, nigdy nigdzie nie zagrzała na długo miejsca. Adopcyjni rodzice można by rzec, że traktowali ją jako zabawkę, którą można się pobawić, a kiedy się znudzi - oddać z powrotem. Nie zdawali sobie prawdopodobnie sprawy, jak bardzo krzywdzili w ten sposób małą Emmę i jak bardzo wpłynęli na jej dalsze losy. Znów została sama. Po raz kolejny w tych samych, czterech ścianach, które musiała dzielić z pozostałymi sierotami. Znów życie obdarło małą dziewczynkę z marzeń, rzucając ją w paszczę rzeczywistości. 


Seria niefortunnych zdarzeń?

W wieku osiemnastu lat, Emma opuściła sierociniec i próbowała stanąć na nogi. Co oczywiście było niebywale ciężkie bez nikogo, kto mógłby okazać jej wsparcie. Pech chciał, że wpadła w wyjątkowo paskudne towarzystwo i zaczęła kraść. Pewnego razu posunęła się do tego stopnia, że skradła żółtego garbusa, który jak się później okazało, był już wcześniej kradziony, przez innego mężczyznę. Spotkanie jego na jej drodze miało wręcz katastrofalne, opłakane w tysiącach łez skutki. Można by powiedzieć, że założyli spółkę i stali się swoimi partnerami w zbrodni. Razem okradali stacje benzynowe, żyjąc przy tym chwilą i bawiąc się w najlepsze. W końcu zdali sobie jednak sprawę, że takie życie nie jest dla nich. Para zadecydowała uciec do innego stanu. Wszystko było już zaplanowane, pozostała jedynie kwestia funduszy. Aby je zdobyć, Swan miała za zadanie dostać się na dworzec i odebrać ze skrytki torbę, w której ukryte były drogocenne zegarki skradzione jakiś czas temu przez Neala - jej kochanka. Choć pomysł był szalenie niebezpieczny - zakochana blondynka zgodziła się i zgodnie ze wskazówkami ukochanego, udała się na misję. Niestety, choć sama akcja się udała - Swan wpadła w poważne tarapaty, została aresztowana. 
I choćbyśmy nie wiadomo jak chcieli - to jeszcze nie koniec problemów młodej kobiety. Została skazana na odsiadkę w więzieniu, ale nie to było najgorsze. Niedługo potem, jak została aresztowana i osądzona, okazało się, iż spodziewa się dziecka. Wpadła w przerażenie, dobrze wiedziała, że nie może zatrzymać tego dziecka, zwłaszcza, że posiedzi tutaj jeszcze jakiś czas po jego urodzeniu. Nie widziała w sobie także materiału na matkę. Twierdziła, że dzieciak będzie miał z niej tylko wstyd i nic poza tym. W takim razie, panna Swan zadecydowała o adopcji zamkniętej. Zaraz po urodzeniu syna, nawet na niego nie spojrzała, choć lekarze nalegali. Być może bała się, że jeśli spojrzy na niego choć raz - ten rozczuli jej serce i zadecyduje się go zatrzymać. 
Puk puk... Jestem Twoim synem!

Dziesięć lat później,  Emma wykaraskała się z problemów i znalazła dobrze płatną pracę jako poręczycielka długów, za sprawą niejakiej Cleo Fox. Kobieta nauczyła ją wszystkiego, co sama umiała, dała jej także wskazówkę odnośnie kurtki, jako zbroi. Sama nosiła brązową, a Emma wybrała dla siebie czerwień, ( o której możecie przeczytać tutaj: http://fandoms.pl/262002/ubranie-zmienic-czlowieka-historia-pewnej-czerwonej-kurtki?show=262002#q262002 ). Zaraz po tym, jak Emma wypowiedziała urodzinowe życzenie stało się coś, czego nigdy w życiu by się nie spodziewała. Ni stąd ni zowąd, jak grom z jasnego nieba, rozległ się w jej apartamencie dźwięk dzwonka do drzwi i to akurat po momencie,  w którym wypowiedziała swoje życzenie, w którym zawarła, że nie chciałaby być sama w urodziny. No i tak oto urodzinowe życzenie się spełniło. W progu jej mieszkania zjawił się dziesięcioletni chłopiec, który z uśmieszkiem na twarzy oświadczył zszokowanej kobiecie, iż jest jej synem. Emma momentalnie poczuła jak świat wali jej się pod nogami, a one same miękną pod wpływem wiadomości jaka własnie do niej dotarła. Nie mogła uwierzyć, że akurat teraz, że dziś, kiedy są jej urodziny, on wraca do niej po dziesięciu latach niczym  bumerang.


          

Zszokowana Swan postanawia odwieźć dziesięciolatka tam, skąd przybył, do samego Storybrooke. Po drodze wysłuchiwała wszystkich opowieści związanych z książką, którą malec miał przy sobie. Henry za każdym razem odpierał jej zarzuty, tłumacząc, że to nie jest zwykła książka, że jeszcze sama zrozumie. Emma jak zwykle podchodziła do tego z dystansem. Olewała jego słowa, tłumacząc to wybujałą, dziecięcą wyobraźnią. Aż do momentu, w którym całe jej życie wywróciło się do góry nogami. Spędzając coraz to więcej czasu w towarzystwie małoletniego syna, pojęła jak wielki błąd popełniła oddając go do adopcji. Zrozumiała także, iż kocha go ponad wszystko i, że chce odbudować ich relację i naprawić wszystkie krzywdy jakich doznał przez to, że ona nie była wystarczająco odważna, by go zatrzymać. Henry nauczył ją najważniejszego - miłość nie jest słabością, a siłą, a zwłaszcza ta, którą darzy się rodzina. 


                  

Przepowiednia się spełniła!

Emma tak jak było to przepowiedziane - powróciła do swoich korzeni w dniu dwudziestych ósmych urodzin, a wraz z jej przybyciem do Storybrooke, zmieniło się wszystko. Począwszy od wieży zegarowej, a raczej samego zegara, na którym wskazówka wreszcie drgnęła, Czas zaczął płynąć, a to oznaczało tylko jedno - klątwa już niedługo zostanie przełamana. No i tak też się stało. Swan została prawdziwą wybawicielką i zgodnie ze słowami opętanego Rumpelsztyka - pocałunkiem prawdziwej miłości przełamała klątwę, a dzięki niej, wszyscy odzyskali swoje szczęśliwe zakończenie. A nawet jeśli nie, to przynajmniej się odnaleźli, a co najważniejsze - odzyskali swoje wspomnienia i dawne osobowości. Tak oto byliśmy świadkami nie tylko narodzin wybawicielki, ale i przemiany brzydkiego kaczątka w najpiękniejszego z pięknych łabędzia. 


              


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 658 punktów za:

Jakość:20Popularność:284
Wsparcie:133Ocena i wartość ocen:18
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:131
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kinga Nosek Admin 169,909 pkt
284 czytelników Lip 30, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

13 Komentarzy

likaalonso Ekspert 229,203 pkt
Oj nasza Swan, jedna z najpiękniejszych a jednocześnie najsmutniejszych historii tego serialu, przysięgam. Historia czerwonej kurtki jest moją ulubioną jeżeli chodzi o Emme, to nam pokazuje, dlaczego tak trudno było jej wyznać miłość, dlaczego tak trudno było jej zaakcpetować to, że ma rodzinę - to, że jest kochana i już nigdy więcej nie będzie sierotą. Cała jej historia jak opowiedziałaś, była ciężka. Nasze brzydkie kaczątko *ona jest taka śliczna, że omg* nareszcie jest naszym dzielnym łabędziem. Mimo iż z czasem ubyło jej troszkę na charakterku to cieszę się, że w swoim serduszku pozostawiła miejsce dla bliskich, a szczególnie Henrego. Kiedy pokazywali flashbacki z momentu urodzin tego chłopca, który wierzy najmocniej, wzruszyłam się ze smutku. Emma chwytająca krawędzie łóżka najmocniej jak tylko potrafi, tylko po to aby nie spojrzeć. Nie spojrzeć na dowód miłości, którą darzyła Neala, nie spojrzeć na jej największą słabość - nie spojrzeć na miłość. Cieszę się, że wreszcie *według scenarzystów i połowy fanów* Emma zyskała swoje szczęśliwe zakończenie. Od odcinków kiedy Emma dowiedziała się prawdy o rodzicach, mianowicie zakońćzenie pierwszego sezonu miałam swój cel - dopilnować aby Regina i Emma były szczęśliwe. Oh, trudno było trudno, choć finalnie chyba są *co do tej pierwszej to już nie komentuje, why a&e tak mnie nienawidzą:(*.

Dziękuję Ci Kinga za ten cudowny post. Jakie książki Ty czytasz, że znasz tak wyszukane słowa i potrafisz to wszystko w taki sposób opisać. Twoje posty chwytają za serce i potrzebuje ich jak najwięcej! Musisz mi dać korepetycje, haha!
Chciałabym Ci rownież powiedzieć, żebyś nie zapominała o tym, że jesteś cudowną osobą, kochaną przez nas wszystkich całym serduszkiem. Dziękuję Ci za to, że jesteś!

A ten post ma powędrować na POST DNIA! Zasłużony tytul się należy!
+10 głosów
 
Najlepszy
Lip 30, 2017
chachacharming VIP 169,244 pkt
Popieram całym sercem <3
tempxbrenn Fan 117,675 pkt
Super post! Nie lubię Emmy, ale to nieważne, bo twój post jest c u d o w n t.
Świetnie opisałaś historie Emmy, zręcznie unikając większych spoilerów. Dobra robota i jak dla mnie to powinien być to post dnia
+8 głosów
Lip 30, 2017
chachacharming VIP 169,244 pkt
Piękny post :') Emma to jedna z moich ulubionych postaci <3 Jej przemiana w trakcie całego serialu, to jak na nowo uczyła się kochać, po porzuceniu, a potem po historii z Nealem (cieszę się, że jednak się pogodzili, bo Swanfire to jeden z moich ukochanych shipów <3), to jak bardzo bała się zaufać i jak na nowo musiała poznawać swoich rodziców i wybaczyć im wszystko i zrozumieć ich postępowanie. Cudowny post i zdecydowanie zasługuje na post dnia, bo historia Emmy to trzon OUAT, o którym każdy powinien się dowiedzieć. <3 <3 <3!!!
+7 głosów
Lip 30, 2017
tempxbrenn Fan 117,675 pkt
Uważam, że Emma jest przykładem współczesnego człowieka, który mocno stąpa po ziemi, nie wierzy w bajki, popełnia błędy. Ale jako przykład do naśladowania, to nie jestem pewna, ponieważ kradła, nie po to, jak Robin Hood dać innym, ale aby mieć dla siebie. Lecz jest wiele aspektów, które należałoby głębiej sprawdzić, przed podjęciem ostatecznej decyzji.
+7 głosów
+250
Lip 30, 2017
misiakyo Użytkownik 21,913 pkt
Historia Emmy jest piękna i poruszająca! Fajnie, że tak dobrze ją opisałaś. Nic dodać nic ująć ❤️
+6 głosów
Lip 30, 2017
EvilRegal_77 Ekspert 161,205 pkt
Dziewczyno, ty to umiesz złapać za serce (niczym Regina i Cora hah)! Świetny post <3
+6 głosów
Lip 30, 2017
drakana Użytkownik 15,230 pkt
Super post!
+5 głosów
Lip 30, 2017
emmaswan Użytkownik 1,896 pkt
Przepiękny post . Wzruszyłam się. ♥️
+5 głosów
Lip 30, 2017
Wloszka Użytkownik 176,508 pkt
Moze kiedys zobaczebten serial jak znajde czas :)
+4 głosów
Lip 30, 2017
Kinga Nosek Admin 169,909 pkt
Polecamy!
emmaswan Użytkownik 1,896 pkt
Uwielbiam Emme. ♥️
+4 głosów
Sie 3, 2017
Klaudia Stelmaszyk Użytkownik 147 pkt
Fajny post
+3 głosów
Lip 30, 2017
jczuszkiewicz Użytkownik 15,576 pkt
Uwielbiam Swan<3
+1 głos
Lip 31, 2017
Kamilkaxx Użytkownik 38,167 pkt
Uwielbiam Emme! Ładnie napisane, brawo!
0 głosów
Lip 24, 2018

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
106 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 106 Gości
Dziś posty czytano : 10432 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  130 osób
 3. The 100
  125 osób
 4. Bambinos
  124 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  67 osób
 8. Shawn Mendes Army
  47 osób
 9. SikorskiSquad
  39 osób
 10. Domisiaki
  34 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  24 osób
 14. Pamiętniki Wampirów
  19 osób
 15. Remonators
  16 osób
 16. Misiaki Sysi
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  7 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  2 osób
 1. Riverdale
  490540 punktów
 2. Bartek Lovers
  39971 punktów
 3. Supiwerki
  38128 punktów
 4. The 100
  34970 punktów
 5. SikorskiSquad
  31920 punktów
 6. Young Stars Festival
  27417 punktów
 7. SERIALE
  24200 punktów
 8. GRY
  22024 punktów
 9. Life Is Strange
  20509 punktów
 10. Arturonators
  19230 punktów
 11. Domisiaki
  17740 punktów
 12. Ania, nie Anna
  17159 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  17081 punktów
 14. Famous In Love
  16705 punktów
 15. Once Upon A Time
  15812 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  15753 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  12290 punktów
 18. YOUNG STARS
  11985 punktów
 19. Pretty Little Liars
  11787 punktów
 20. Remonators
  9867 punktów
 21. Eurowizja
  9599 punktów
 22. GWIAZDY YOUNG STARS
  8725 punktów
 23. Dua Lipa
  7763 punktów
 24. Forza
  6319 punktów
 25. TALENTY
  6229 punktów
 26. Playstation VR
  5978 punktów
 27. MUZYKA
  5338 punktów
 28. Nintendo
  5106 punktów
 29. Detroit
  4926 punktów
 30. Tomb Raider
  4864 punktów
 31. INNE
  4487 punktów
 32. KSIĄŻKI
  4466 punktów
 33. Progress Armia
  4237 punktów
 34. The Originals
  4150 punktów
 35. Pamiętniki Wampirów
  4076 punktów
 36. Misiaki Sysi
  3912 punktów
 37. 13 Reasons Why
  3767 punktów
 38. Stranger Things
  3178 punktów
 39. K-Pop
  2665 punktów
 40. Bambinos
  2636 punktów
 41. Young Stars News
  2604 punktów
 42. American Horror Story
  2516 punktów
 43. God Of War
  2472 punktów
 44. FILMY
  2457 punktów
 45. Sport
  2372 punktów
 46. Kortezjanie
  2070 punktów
 47. Puthinators
  1907 punktów
 48. Sony Playstation
  1292 punktów
 49. Przygodowe
  1150 punktów
 50. Temorki
  833 punktów
 51. FPS
  697 punktów
 52. Team Rieger
  651 punktów
 53. MMers
  587 punktów
 54. PC
  486 punktów
 55. Uncharted
  475 punktów
 56. Kluseczki Olgi
  436 punktów
 57. YOUTUBE
  407 punktów
 58. R5Family
  368 punktów
 59. Arianators
  322 punktów
 60. #talentobranie
  261 punktów
 61. LUDZIE
  227 punktów
 62. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 63. FANDOMS TALENTS
  220 punktów
 64. Soy Luna
  216 punktów
 65. Directioners
  201 punktów
 66. PROJEKT FANDOMS
  170 punktów
 67. 5SOSFam
  131 punktów
 68. The Good Place
  115 punktów
 69. Beautilles
  98 punktów
 70. Strzelanki
  93 punktów
 71. Selenators
  89 punktów
 72. Donaty Agaty
  86 punktów
 73. Podróże
  63 punktów
 74. Orlandonators
  58 punktów
 75. Wyścigi
  45 punktów
 76. Swifties
  30 punktów
 77. Far Cry
  28 punktów
 1. Potterheads
  280 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  5528 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  5009 punktów
 4. Riverdale
  3733 punktów
 5. YOUNG STARS
  2718 punktów
 6. Young Stars Festival
  1460 punktów
 7. Bartek Lovers
  1408 punktów
 8. SikorskiSquad
  881 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 10. Once Upon A Time
  518 punktów
 11. Domisiaki
  338 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. Supiwerki
  137 punktów
 14. MUZYKA
  134 punktów
 15. Arturonators
  97 punktów
 16. Bambinos
  94 punktów
 17. Pretty Little Liars
  41 punktów
 18. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 19. TALENTY
  32 punktów
 20. GRY
  27 punktów
 21. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 22. INNE
  26 punktów
 23. KSIĄŻKI
  21 punktów
 24. Stranger Things
  21 punktów
 25. Dua Lipa
  16 punktów
 26. Young Stars News
  16 punktów
 27. Ania, nie Anna
  14 punktów
 28. Eurowizja
  12 punktów
 29. The Originals
  12 punktów
 30. FILMY
  11 punktów
 31. Nintendo
  11 punktów
 32. Famous In Love
  10 punktów
 33. Sport
  10 punktów
 34. God Of War
  8 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. Life Is Strange
  6 punktów
 37. 13 Reasons Why
  5 punktów
 38. Arianators
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 42. Playstation VR
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 2. Riverdale
  2769 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1339 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post