NAJWAŻNIEJSZE LINKI - WYKORZYSTAJ PORTAL W 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FB! - KLIKNIJ


+11 głosów
(postid: 314940) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

W wielu filmach, a nawet serialach często ukazywany jest motyw postaci z jakiegoś baśniowego świata, którzy przez coś lub przez kogoś znaleźli się w naszym świecie. Zawsze wygląda to dosyć zabawnie, kiedy obserwujemy jak nasi ulubieni bohaterowie, starają się wtopić w tłum, choć za bardzo im to nie wychodzi. Dzisiaj na podstawie filmu Disneya Zaczarowana oraz serialu Once Upon A Time, chciałbym wam pokazać, jak poradzili sobie bohaterowie, kiedy zmienili otoczenie.

Zasady bezpiecznego poruszania się po świecie ludzi

Może na sam początek kilka zasad/porad, które przydadzą się nowicjuszowi w świecie ludzi:

1. Uważaj na trąbiące karoce ! Nie są one napędzane przez konie, ale zderzenie z nimi może się dla Ciebie okazać dość nieprzyjemne

2. Staraj się wtopić w tłum. Pamiętaj ! Biała księżniczkowa sukienka na środku Manhattanu raczej Ci w tym nie pomoże

3. Straciłeś większą część wspomnień ze wcześniejszych lat ? To nic ! Stwórz sobie nowe 

4. Nie nazywaj miejscowych gburków-krasnalami. Oprócz tego, że na Ciebie nawrzeszczą, możesz jeszcze dostać w łydki

5. Nie zbliżaj się do osób pachnących dziwnym napojem.  Grozi to kradzieżą: złota, komórki, a nawet królewskiej tiary ! 

6. Jeśli widzisz tekturowy zamek wiszący nad jakąś restauracją, NIE PRÓBUJ DO NIEGO WEJŚĆ !


Jak to się stało w Once Upon A Time ?

Jak to się stało, że baśniowi bohaterowie z serialu Once Upon A Time znaleźli się w naszym świecie i jakie były tego skutki ?

No cóż, ta historia jest bardzo zawiła i długo zajęłoby mi ją opowiadać, dlatego przejdę do sedna sprawy:

Mroczną Klątwę, która przeniosła postacie do fikcyjnego miasteczka w Maine, rzuciła Zła Królowa Regina. W jej wyniku powstało miasteczko zwane Storybrooke, którego granic nikt nie mógł opuścić, gdyż groziło to śmiertelnymi konsekwencjami. Każda z postaci (oprócz Reginy, Rumpelsztyka i Szalonego Kapelusznika Jeffersona) straciła wszystkie swoje dotychczasowe wspomnienia. Do tego, każdy z nich zyskał swoją nową tożsamość. Takim oto sposobem na Śnieżkę, nikt nie mówił już Królewna Śnieżka a Mary Margaret Blanchard. Oprócz tego wszystkiego w miasteczku stał czas ! To znaczy: każdy dzień wyglądał dla osoby, która nie była objęta klątwą tak samo. Wieża zegarowa zatrzymała swoje wskazówki na godzinie 08:15. Jeśli ktoś np. urodził się w Storybrooke, to nie było łatwo. Ponieważ dopóki wybawicielka Emma Swan nie przybyła za sprawą swoje syna do miasteczka, nikt nie rósł, nikt się nie starzał itp.

Jak to się stało w Zaczarowanej ?

Zacznijmy od tego, że dawno dawno temu żyła sobie królowa Narissa, która miała syna Edwarda.

Kobieta nie chcąc stracić korony, nie mogła dopuścić do tego, aby jej syn się zakochał i wziął ślub. Dlatego właśnie powiedziała chłopakowi, aby ten spędzał czas w poszukiwaniu i pojmowaniu ogrów. Jednak nawet to nie stanęło mu na drodze i odnalazł swoją wybrankę- Giselle.

Oznajmił jej, że już na następny dzień wezmą ślub. Dla Narissy, która wszystko widziała, było to nie do zaakceptowania.

Dlatego właśnie w dzień ślubu zmieniła się w starą kobietę i poprosiła pannę młodą, aby ta udała się z nią do studni życzeń.

Kiedy Giselle pochyliła się, Narrisa popchnęła ją prosto w dół magicznej studni. Na pytanie swojego sługi Nataniela gdzie wysłała dziewczyne, odpowiedziała do miejsca, gdzie nikt nie żyje długo ani szczęśliwie.

I tak właśnie, Giselle znalazła się w naszym świecie. Nie straciła wspomnień, ale była lekko zdezorientowana, tym co się stało. No i jak się jej dziwić ?

Niecodziennie twoja przyszła teściowa wrzuca cię do magicznej studni...

Koniec końców jednak większość bohaterów pogodziła się i przyzwyczaiła do nowego otoczenia.

Wiele z nich mimo możliwości powrotu postanowiło zostać w nowym miejscu. I zacząć z czystą kartą.

Myślę, że takie zabiegi są specjalnie stosowane, aby pokazać, że ludzie pasują wszędzie i potrafią wpasować się do otoczenia.

Zauważcie, że bohaterowie Once Upon A Time nawet nie byli tego świadomi, kiedy to zmienili otoczenie.

W Zaczarowanej czy chociażby Smerfach, kiedy jedna osoba wpadła do portalu, reszta ruszyła jej na pomoc, bez względu na konsekwencje czy na obawę tego, co może znajdować się po drugiej stronie.

Bardzo chętnie przeczytam, co wy sądzicie o takich wątkach w filmach. Podobają się wam czy może wręcz przeciwnie, bo pokazują postacie jak takie ofiary, które nie wiedzą, jak mają się zachowywać ? Piszcie w komentarzach. Chętnie zobaczę co wy myślicie na ten temat.


OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 716 punktów za:

Jakość:20Popularność:258
Wsparcie:123Ocena i wartość ocen:11
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:260
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

kacper0623 Użytkownik 293,359 pkt
258 czytelników Wrz 7, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

12 Komentarzy

calavera Użytkownik 2,008 pkt
Moją najbardziej nielubianą postacią baśniową była Zła Królowa z filmu o "Królewnie Śnieżce" z 2001 roku. Dokładnie chodzi mi o królową Elspeth.
Może zacznijmy od tego, że na samym początku wcale nie grzeszyła urodą. Dopiero, dzięki magicznej mocy jej brata stała się a tyle urodziwa, że mogła zdobyć miłość króla.
Chociaż właściwie to nie jej uroda sprawiła, że król się w niej zakochał. Za sprawę odłamków, zaczarowanego zwierciadła, które wpadły królowi i łowcy do oka, zakochali się oni w kobiecie. Jednak to wszystko jej nie wystarczało. Ona MUSIAŁA być najpiękniejsza na CAŁYM ŚWIECIE. W tym celu Elspeth podjęła, wiele prób.
Na samym początku wysłała Łowcę, aby ten zaprowadził Śnieżkę do lasu, zabił ją a potem wyrwał jej serce. Ten nie chciał tego zrobić, więc pozwolił dziewczynie uciec i wyciął serce jakiegoś zwierzęcia. Królowa była uradowana, do tego stopnia, że postanowiła ugotować serce dziewczyny i je zjeść. Podając przy tym porcję królowi, który pomyślał, że to przepiórka.
Kiedy za sprawą magicznego lustra, Elspeth zobaczyła, że Śnieżka żyje postanowiła ukarać łowcę i sama zająć się swoją pasierbicą. Za pomocą lusterka wysłała do niej kolorową przepaskę.
Dziewczyna nieświadoma niczego postanowiła spróbować ją założyć. Wtedy skurczyła się ona na jej talii, tak że Śnieżce zabrakło tchu. Jednak nawet to nie odebrało jej życia. Ponieważ krasnoludki przecięły przepaskę, dzięki czemu dziewczyna odzyskała oddech.
Jak to mówią do trzech razy sztuka. Królowa wzięła jabłko, z królewskiego ogrodu.
Połowę zamoczyła w truciźnie i stała się mocno czerwona. A połowa niezatruta stała się biała.
Tak, aby królowa przez przypadek nie pomyliła, którą połowę ma zjeść.
Ale, ale brakowało jeszcze jednego. Za pomocą lustra magicznie zmieniła się w zmarłą matkę Śnieżki. Po czym udała się do chatki krasnoludków i po kilkunastu minutach była już w środku.
Łatwo przekonała Śnieżkę do zjedzenia zatrutego owocu, przez co stała się najpiękniejsza.
Kiedy wróciła z powrotem na zamek, postanowiła przemienić się z matki Śnieżki w swoją piękną, rudowłosą postać. Jakaż była to dla niej niespodzianka, kiedy zamiast piękności ujrzała swoją starą, pomarszczoną wersję. Jej brat oznajmił jej, że Śnieżka nie była dla niej żadnym zagrożeniem póki nie ubzdurała sobie tego w głowie. Zdenerwowana królowa rzuciła lustrem o ścianę co zdjęło jej wszystkie zaklęcia.
Jeśli miałabym wskazać co mi się w jej postaci nie podoba to na pewno będzie to próżność. Z dnia na dzień stała się piękną, ale potrzebowała czegoś więcej i więcej. Nie rozumiem takiego podejścia. Tak czy inaczej królowa została ukarana i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
+11 głosów
 
Najlepszy
Wrz 9, 2017
Galopujący Jeleń Użytkownik 284,343 pkt
A według mnie najbardziej nie lubianą postacią w baśni "Śpiąca królewna" była 13 wróżka, która przez swój okrutny charakter i samolubność rzuciła niespodziewanie na młodą dziewczynkę czar: "Gdy królewna skończy piętnaście lat, ukłuje się wrzecionem i padnie martwa!" Wtedy do przodu wyszła dwunasta, która jeszcze nie obdarowała dziecka. Nie mogła cofnąć tej złej klątwy, a jedynie ją złagodzić. "Niech to nie będzie śmierć, lecz stuletni głęboki sen w który zapadnie królewna" - odparła. Oczywiście król natychmiastowo kazał spalić wszystkie wrzeciona w całym królestwie, co zapewniło większe bezpieczeństwo młodej dziewczynce. Warto również dodać, że postawa ostatniej wróżki była dosyć chamska, ponieważ od razu palnęła z grubej rury złe zaklęcie na królową, i wyszła sobie bez słowa jak gdy by nigdy nic.
+32 głosów
Wrz 9, 2017
_Alexandra_ Użytkownik 1,042 pkt
Najbardziej nielubianą przeze mnie postacią baśniową jest... macocha z bajki o Kopciuszku. Kobieta traktowała okropnie swoją pasierbice, zmuszała ją do wielu ciężkich prac. Miała ona dwie córki, pozornie chciała dla nich jak najlepiej patrząc na wersje przedstawionej filmowo, lecz przyjrzymy się oryginalnej wersji baśni. Macocha Kopciuszka była okropna i niesprawiedliwa co do Kopciuszka co wiemy, lecz nke wspomniano o tym ze w dniu gdy książę zapukał do ich drzwi zamknęła dziewczynę w na poddaszy i by oszukać księcia pozbawiła swoje córki fragmentów stóp żeby zmieściły nogę w szklanym pantofelku. Jedna z córek straciła duży palec a druga fragment pięty... Pozornie matka chciała zapewnić im królewskie życie lecz zatraciła się w tym co widać w powyższym zdaniu. Wszyscy wiemy ze w baśniach zawsze następuje to dobre zakończenie, tym razem nie jest inaczej przynajmniej w losie Kopciuszka który w końcu trafia do księcia, a sprawiedliwość sprawia ze Macocha zostaje dotkliwie ukarana za całe wyrządzone zło... zostają jej wydziobane oczy. Podsumowywujac karma zawsze dosięga zło i uważam ze Macocha Kopciuszka zasłużyła na karę .
+21 głosów
Wrz 7, 2017
#the100 Użytkownik 4 pkt
Nareszcie ktoś to ma podobne zdanie do mnie :D
Paula z Setki Użytkownik 14,786 pkt
Ja tam najbardziej nie lubię wilka z "czerwonego kapturka". Jak byłam mała i mama czytała mi ta baśń to zawsze bałam sie tego wilka i pamiętam jak wykłócałam sie z nią  ze to tak nie może być, że to ten wilka ma zostać zjedzony a nie babcia i czerwony kapturek. Ta "trauma" została mi do teraz. Wilk ogólnie był taka postacią która miała byś straszyć, to miała być przestroga dla dzieci żeby nie chodziły nigdzie same a w szczególności po lesie i nie reagowały na zaczepki nieznajomych ludzi. Jest pokazany jako ktoś z lekka psychiczny kto nie cofnie sie przed niczym i może zrobić wszystko.
+17 głosów
Wrz 7, 2017
Wloszka Użytkownik 176,508 pkt
Na początku chciałam napisać o potworze z OUAT, ale potwór z OUAT wcale zły nie był, on tylko na takiego wyglądał. a więc: Według mnie, najgorsza postać jeżeli chodzi o powieść fikcyjna to Profesor Snape z Harrego Pottera. Na pewno miał z siebie coś z Voldermorta. Zadufany w sobie facet, który pewnie wyraża swoją empatię przez to, że nigdy nie zaznał prawdziwej miłości i żadna kobieta go nie chciała. Kochał się skrycie do matki Harrego ale tą go oczywiście nie chciała, wolała przystojniejszego faceta. No i nie ma co się dziwić. Nie dość że okropny, lubiący wyzywać się na innych, to do tego bardzo mało urodziwy a wręcz paskudny. Długi krzywy nos niczym hak od kosy (nie mylić z Kosem bądź jak to mówi Piter, Kusem). Do tego wysoki i chudy jak patyk. Włosy czarne, długie i przeraźliwie tłuste. Wyglądał w sumie jak taki dementor, czyli jak Ci strażnicy z Azkabanu. Do tego, tak jak oni, swoją obecnością wysysał całą energię z ludzi i zwierząt, które znajdowały się w okol niego. Taki w sumie odkurzacz, moznaby powiedzieć.
Porter psychologiczny: na początku chciałam jemu przypisać cechy osobowości socjopaty, lecz jednak musiałam zmienić zdanie na ten temat. Jest on wyjotkowym przypadkiem psychopaty a raczej meva paychopaty. Jaka jest największa różnica pomiędzy socjopatą a psychopatą? bardzo prosta. Pstchopate nie interesuje nic innego niż tylko czubek własnego nosa. I taki właśnie był Profesor Snape. Psychopata - jeżeli coś chce to to zrobi. Nie ważne, czy musi przez to np. kogoś zabić. Mimo tego, że wie, że jest to źle i skrzywdzi innych- nie interesuje go to. Jego tylko interesuje on sam. Tak jakby- dosłownie- myślał że nikt inny na świecie nie posiadał uczuć, tylko on, i że może sobie robić na co tylko ma ochotę.
Ponadto, jego głównym motywem złości i wszystkiego innego jest zemsta.
Drugą najbardziej nie lubiona postacią z powieści fikcyjnych jest.... uwaga... buka z muminkow. Jak byłam dzieckiem wiecznie się jej bałam. Straszny potwór!!
+9 głosów
+50000
Wrz 7, 2017
Wloszka Użytkownik 176,508 pkt
czyli idealnie pasuje do HP
Sylwia Kostka Użytkownik 60,309 pkt
Tom Riddle vel  Lord Voldemort jest na mojej liście jedynym najbardziej znienawidzonym psychopatą. Dlaczego?- ponieważ zamordował Cedrika Diggoryego, czyli mojego ukochanego Edward Cullena. A dlaczego wzbudza we mnie aż tak skrajne emocje jakiś tam czarodziej? A to dlatego, że takich Voldemortów wielu czai się po kontach i żeby umysły wasze rozjaśnić oraz ustrzec was przed spotkaniem takiego stwora- krótko scharakteryzuję tą paskudną postać.
Jego ohydny charakter to naturalny samoistny defekt genetyczny, przypominający wybryk natury. Prezentuje on własną wizję świata, nad którym stara się przejąc kontrolę, a zachowaniom dysfunkcyjnym nadaje status normalny, wręcz naturalny. Na co dzień  nie tworzy głębszych relacji, mimo że stwarza pozory odpowiedzialnego. W rzeczywistości nie szanuje nikogo i niczego. Aby zyskać większy rozgłos i posłuch, ubarwiał swoje dokonania, jednocześnie umniejszając je u innych. Ma bardzo wysokie mniemanie o własnej wartości, uważa że jest lepszy od innych, zdolniejszy. Cechuje go arogancja i niefrasobliwość, aby zniszczyć wrogów, posunie się nawet do zawarcia sojuszu z gatunkami, którymi gardzi i którymi się brzydzi. Przejawia też potrzebę prestiżu i uznania społecznego oraz potrzebę bycia podziwianym. Często reaguje gniewem, szczególnie gdy jest niezaspokojony, wówczas wszczyna kłótnie. Postać Voldemorta idealnie wpisuje się w stereotyp o seryjnych mordercach. Jest osobą o wątpliwej  inteligencji, nie ma wyrzutów sumienia, ukrywa własny lęk. Potrafi manipulować ludźmi i doskonale maskuje swoje czyny, udaje dobrego obywatela dlatego "Sam Wiesz Kto" tak doskonale udawał normalnego człowieka, żyjącego zgodnie z prawem. Jednak to tylko pozory, ta sadystyczna osoba cierpi na impotencję, niemożność dotarcia do celu... Okazuje nadmierne zajmowanie się nieuzasadnionymi wątpliwościami na temat lojalności i zaufania ze strony współpracowników; przejawia opór w okazywaniu innym zaufania; uporczywie okazuje urazę; dopatruje się ataków pod adresem swojego charakteru ze strony innych, którzy nie mają takich intencji oraz szybko  reaguje gniewem lub kontratakiem. Ma tendencje do długotrwałego przeżywania przykrości, podejrzliwości; odbierania przyjaznych intencji, jako form ataków; prowokuje do walki, ma sztywne poczucie własnych praw niewspółmierne do potrzeb wynikających z sytuacji. Ma ograniczoną zdolność wyrażania przyjaznych uczuć, silne pochłonięty jest fantazjowaniem, oszustwami przejawiającymi  się częstym stosowaniem kłamstw. Voldemort jest bezwzględny i nie liczy się z uczuciami innych, lekceważy normy reguły. Jego bardzo niska tolerancja frustracji  i niski próg wyzwalania agresji sprawiają, że jest niezdolny do przeżywania poczucia winy, stąd wiecznie wyraźna skłonność do obwiniania innych. Z wyglądu zupełnie nie przypomina człowieka, stał się mniej ludzki odkąd przekształcił swoje ciało by stać się podobnym do węża. Świadczą o tym szparki zamiast nosa i rozdwojony język. Taki wygląd wskazuje na osobę pełną kompleksów, bo jak wiadomo nawet Kamasutra podaje, że wielkość nosa świadczy o wielkości czło- wieka  :-) To tak jak u Buddy duże uszy- wg chińskiej medycyny cechują człowieka z władzą, szczęśliwego i dobrego...
Ten portret  psychologiczny w pełni uzasadnia moje negatywne nastawienie do postaci i usprawiedliwia niechęć do węży  :-)
+6 głosów
Wrz 7, 2017
Sylwia Kostka Użytkownik 60,309 pkt
Podpowiem do czego się odnoszę: Jest to powieść z gatunku literatury fantastycznej.....   w powieści występują również Magiczne Stworzenia, zatem słuszne jest stwierdzenie, że mamy niewątpliwie do czynienia ze światem baśni....  CZY TU GDZIEŚ JEST NAPISANE ŻE TO JEST TYPOWA BAŚŃ?  Za to ty i tak musisz napisać coś od siebie- nawet jeśli to bzdura :D A mamie powiedz, że autorka powieści lepiej wie- co napisała :D Jak dobrze że moje dzieci uczy kto inny :D
tempxbrenn Użytkownik 117,675 pkt
Super pościk, bardzo lubię ten film No i OuAT xd
+5 głosów
Wrz 7, 2017
Sylwia Kostka Użytkownik 60,309 pkt
HARRY POTTER- klasyfikacja gatunku
Jest to powieść z gatunku literatury fantastycznej. Jednak świat wykreowany przez J. K. Rowling w cyklu o Harrym Potterze pełen jest czarów i magicznych miejsc. Według klasyfikacji Ministerstwa Magii w powieści występują również Magiczne Stworzenia, zatem mamy do czynienia ze światem baśni. :D :D :D
+5 głosów
Wrz 8, 2017
Sylwia Kostka Użytkownik 60,309 pkt
Gatunki literackie- mit, baśń, legenda, saga, fantasy- dla literatury gatunki te posiadają cechy  charakterystyczne dla świata baśniowego. Ich zadanie- wprowadzić czytelnika w stan oczarowania a różnice między nimi dotyczą odniesienia do świata realnego i konstrukcji czasu, choć potocznie formy te bywają sobie przeciwstawiane na podstawie kryterium tematycznego. Zatem nie dajcie się zapędzić w kozi róg jak będą wam kazać pisać wypracowania i pamiętajcie : GDZIE KRASNOLUDEK NIE MOŻE, TAM POŚLE HOBBITA ( LUB POTTERA) :D :D :D
+5 głosów
Wrz 8, 2017
Switezianka Użytkownik 177,061 pkt
Postacią z bajek Disneya, której szczerze nie lubiłam był John Rolfe z drugiej części Pocahontas. Głównie dlatego, że jak ona mogła wybrać jego zamiast przystojnego niebieskookiego blondyna Johna Smith. Dlatego dla mnie ten sequel nie istnieje, wymazuję go z pamięci ;) Ale co do portretu psychologicznego: John Rolfe pochodzi z zamożnej rodziny, a dzięki pochodzeniu otrzymał wykształcenie. Kulturalny, obyty z ludźmi wysoko urodzonymi dobrze zna zasady etykiety. Posiada kodeks moralny, prawdopodobnie kształtowany przez rodzinę i szkołę, którego głównymi cechami są honor, odwaga i szlachetność. Rolfe jest pewny siebie i czasami sarkastyczny. Do Indian podchodzi z rezerwą, można założyć, że początkowo miał o nich opinię jako o ludziach nisko urodzonych, niewychowanych przez co na początku nie pałał entuzjazmem do ambasadora kobiety. Nie będę o nim więcej pisała, bo psuje mi humor ;)
+4 głosów
Wrz 7, 2017
Julka z Setki Użytkownik 83,660 pkt
Najbardziej nie lubię złej królowej z Śnieżki.
Dorosła kobieta i w dodatku królowa była zazdrosna o swoją kilkuletnią pasierbicę. Okej, zazdrość to rzecz normalna, ale ta chora chęć bycia piękniejszą od siedmiolatki nie pasuje do dorosłej osoby. Nie wspominając już o tym jak Królowa była okrutna. Wysyłanie myśliwego ze Śnieżką do lasu by przyniósł jej serce, zjedzenie serca, wątroby czy innych organów wewnętrznych (na szczęście zwierzęcych), duszenie gorsetem, zatruwanie grzebyka i później jabłka by zabrać dziecku tytuł najpiękniejszej. I to nie tak, że Śnieżce kiedykolwiek zależało żeby być piękną, taka po prostu była.
Rozumiem, że czasem trzeba się dowartościować, a lusterko mogło świetnie podnieść samoocenę, ale królowa sięgała po zbyt ciężkie działo by móc zachować poczucie własnej wartości. Nie broniąc jej to jednak jest możliwość, że przeszłość macochy Śnieżki była straszna, a ona sama jako dziecko była bardzo nieszczęśliwa i gnębiona, ale powtórzę, dorosła, znalazła męża i to nie byle jakiego bo króla, a i tak chciałabyć lepsza, piękniejsza od dziewczynki, która w niczym nie była jej zagrożeniem.
+4 głosów
Wrz 9, 2017
V-lovers1 Użytkownik 39,367 pkt
Swietny post niestety nie podejmę się wyzwania bo nie oglądałam dotąd ani Once ani Zaczarowanej. To po prosti nie moje klimaty. Jednakże z innych książek czy filmów takie wątki po prostu mnie denerwowały, ale może po prostu z samego faktu że były :/
+3 głosów
Wrz 8, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
167 osób na stronie
2 Użytkowników oraz 165 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 10334 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 5

Największe fandomy

 1. The 100
  119 osób
 2. Riverdale
  116 osób
 3. Ananasy Sylwii
  110 osób
 4. Bartek Lovers
  105 osób
 5. Bambinos
  102 osób
 6. Supiwerki
  60 osób
 7. Arturonators
  54 osób
 8. Shawn Mendes Army
  32 osób
 9. SikorskiSquad
  32 osób
 10. Once Upon A Time
  27 osób
 11. Domisiaki
  27 osób
 12. Pretty Little Liars
  19 osób
 13. Remonators
  12 osób
 14. Misiaki Sysi
  12 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  10 osób
 16. Kluseczki Olgi
  10 osób
 17. Famous In Love
  9 osób
 18. GRY
  5 osób
 19. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 20. Dua Lipa
  4 osób
 21. The Good Place
  3 osób
 22. PC
  2 osób
 23. Life Is Strange
  1 osób
 24. TALENTY
  1 osób
 25. Nintendo
  1 osób
 1. Riverdale
  293015 punktów
 2. The 100
  32705 punktów
 3. Supiwerki
  27656 punktów
 4. Young Stars Festival
  26920 punktów
 5. SikorskiSquad
  22895 punktów
 6. Bartek Lovers
  21593 punktów
 7. SERIALE
  17475 punktów
 8. Ania, nie Anna
  17069 punktów
 9. Ananasy Sylwii
  14586 punktów
 10. Life Is Strange
  12197 punktów
 11. Famous In Love
  11987 punktów
 12. Shawn Mendes Army
  11936 punktów
 13. Arturonators
  11556 punktów
 14. FILMY/SERIALE/TV
  11352 punktów
 15. Bambinos
  11186 punktów
 16. Domisiaki
  10445 punktów
 17. YOUNG STARS
  10152 punktów
 18. Pretty Little Liars
  9867 punktów
 19. Remonators
  9328 punktów
 20. Eurowizja
  9258 punktów
 21. Once Upon A Time
  9010 punktów
 22. GRY
  8528 punktów
 23. GWIAZDY YOUNG STARS
  7008 punktów
 24. Nintendo
  4888 punktów
 25. Detroit
  4860 punktów
 26. Dua Lipa
  4687 punktów
 27. MUZYKA
  4455 punktów
 28. KSIĄŻKI
  4417 punktów
 29. INNE
  4386 punktów
 30. Progress Armia
  4181 punktów
 31. Forza
  4099 punktów
 32. The Originals
  4066 punktów
 33. Misiaki Sysi
  3656 punktów
 34. 13 Reasons Why
  3592 punktów
 35. Pamiętniki Wampirów
  3272 punktów
 36. Stranger Things
  2918 punktów
 37. K-Pop
  2641 punktów
 38. God Of War
  2419 punktów
 39. Young Stars News
  2187 punktów
 40. Sport
  2152 punktów
 41. Puthinators
  1889 punktów
 42. FILMY
  1852 punktów
 43. Tomb Raider
  779 punktów
 44. FPS
  576 punktów
 45. Team Rieger
  499 punktów
 46. Uncharted
  471 punktów
 47. PC
  463 punktów
 48. Kluseczki Olgi
  359 punktów
 49. Arianators
  266 punktów
 50. MMers
  236 punktów
 51. Sony Playstation
  178 punktów
 52. Soy Luna
  169 punktów
 53. YOUTUBE
  162 punktów
 54. R5Family
  129 punktów
 55. LUDZIE
  128 punktów
 56. Directioners
  93 punktów
 57. The Good Place
  88 punktów
 58. 5SOSFam
  61 punktów
 59. Selenators
  53 punktów
 60. Beautilles
  51 punktów
 61. Podróże
  44 punktów
 62. Orlandonators
  29 punktów
 1. Potterheads
  139 punktów
 2. FILMY
  50 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  50 punktów
 1. The 100
  9393 punktów
 2. SERIALE
  4213 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  3674 punktów
 4. YOUNG STARS
  2325 punktów
 5. Riverdale
  1735 punktów
 6. Young Stars Festival
  1462 punktów
 7. Bartek Lovers
  1394 punktów
 8. Ananasy Sylwii
  864 punktów
 9. Once Upon A Time
  581 punktów
 10. SikorskiSquad
  402 punktów
 11. Domisiaki
  336 punktów
 12. Remonators
  218 punktów
 13. MUZYKA
  143 punktów
 14. Supiwerki
  124 punktów
 15. Arturonators
  84 punktów
 16. Bambinos
  49 punktów
 17. Shawn Mendes Army
  39 punktów
 18. Pretty Little Liars
  38 punktów
 19. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 20. INNE
  24 punktów
 21. GRY
  23 punktów
 22. KSIĄŻKI
  21 punktów
 23. Stranger Things
  21 punktów
 24. Dua Lipa
  16 punktów
 25. Young Stars News
  16 punktów
 26. Ania, nie Anna
  14 punktów
 27. Eurowizja
  12 punktów
 28. The Originals
  12 punktów
 29. FILMY
  11 punktów
 30. Nintendo
  11 punktów
 31. Famous In Love
  10 punktów
 32. Sport
  10 punktów
 33. God Of War
  8 punktów
 34. Life Is Strange
  7 punktów
 35. Detroit
  6 punktów
 36. 13 Reasons Why
  5 punktów
 37. Arianators
  3 punktów
 38. Sony Playstation
  3 punktów
 39. LUDZIE
  2 punktów
 40. Progress Armia
  2 punktów
 41. Misiaki Sysi
  1 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  2955 punktów
 2. Riverdale
  2540 punktów
 3. Pretty Little Liars
  2469 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  1888 punktów
 5. Bartek Lovers
  1425 punktów
 6. The 100
  1269 punktów
 7. Once Upon A Time
  1216 punktów
 8. Dua Lipa
  1047 punktów
 9. The Originals
  989 punktów
 10. Soy Luna
  986 punktów
 11. Bambinos
  918 punktów
 12. K-Pop
  902 punktów
 13. Supiwerki
  645 punktów
Kontakt Post