NAJWAŻNIEJSZE LINKI DLA CIEBIE - WYKORZYSTAJ PORTAL w 100%
DOŁĄCZ DO GRUPY FANDOMS NA FACEBOOKU ! - KLIKNIJ TUTAJ :)
+6 głosów

W dzisiejszych czasach trudno byłoby znaleźć osobe, która nie ma swojego idola (no chyba, że jesteś moją koleżanką, która jest "only team Schopenhauer"). Od jakiegoś czasu obserwuje się wzrost znaczenia słowa "idol". Dużo osób twierdzi, że ma nawet po kilku idoli, którzy pokazują im, żeby walczyć, nie przejmować się opinią innych, spełniać marzenia etc.

Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć o moim idolu, który również spełnia marzenia pomimo dużych przeciwności losu. 

Ile to osób utalentowanych wokalnie nigdy nie zdecydowało się na pokazanie swojego talentu szerszej publiczności ze względu na lęk pokazania się światu? Ile to karier, nie tylko wokalnych, rozleciało się przez choroby czy wypadki? Oczywiście nie zawsze jakakolwiek walka w ogóle jest możliwa. Ale jeśli jest to chyba powinna być aż wskazana(tak jak np. w przypadku Seleny i toczenia).

A więc chciałabym Wam dzisiaj przedstawić skoczka narciarskiego, który ma lęk wysokości(!)

Daniel Andre Tande

O Danielu tak naprawde zrobiło się głośno dopiero w minionym sezonie 2016/2017 gdy to zaczął od miejsc w pierwszej piątce i objął prowadzenie w legendarnym Turnieju Czterech Skoczni(który zakończył na 3 miejscu ustępując miejsca Stochowi i Żyle przez zniszczony ostatni skok).

Daniel jest 23-letnim Norwegiem urodzonym 24 stycznia 1994 roku w Narwiku. 

Jest on reprezentantem klubu Kongsberg IF, najstarszym z rodzeństwa i wprost ubóstwia koty. Jego dziewczyną jest siostra innego soczka - Anja Sjoberg. Całkiem niedawno po internecie krążyły plotki jakoby jego 18-letni brat popełnił samobójstwo.

Ale...jak to? Skoki i lęk wysokości?

Tak jak kiedyś pisałam (tutaj: http://fandoms.pl/283482/norwegowie-w-nartach-urodzeni-cz-5 )Norwegowie uwielbiają uprawiać sporty zimowe. W sumie czemu się dziwić skoro mają takie świetne warunki? Może stąd też wzieło się przekonanie o leczniczym wpływie nart na człowieka? Serio, jeśli pojedziecie do Norwegi to najprawdopodobniej 2/3 z nich wymarzonym weekendem będzie zabranie termosu z czymś ciepłym, nart i póście na 12-godzinną trase w góry. 

Może o tym samym myślała szkolna psycholog każąć 8-letniemu Danielowi zacząć uprawiać skoki narciarskie? Co z tego, że słodki blondynek zgłosił się do Niej z paraliżującym(jak się później okaże - nieuleczalnym) lękiem wysokości?


Wiele lat później Daniel stał się światowej klasy skoczkiem, wręcz lotnikiem, ale w wywiadach czasem przyznaje, że jadąc na szczyt skoczni przed startem ma zamknięte oczy!

Wyobrażacie to sobie w ogóle? Gdyby mi kazano skoczyć najprawdopodobniej osrałabym się wcześniej ze strachu pomimo, że nie mam żadnych problemów z wysokościami. A u Daniela jest to na tyle poważne, że ponoć kiedyś będąc na wakacjach u babci wszedł na drabine na wysokość 1 piętra chcąć pomóc w malowaniu i potem zejście zajęło mu aż 3o minut!

Mimo to Daniel skacze za co go naprawde mocno podziwiam, ponieważ mając raz w życiu doczynienia z dziewczyną, która przez lęk bała się wejść po drewnianych schodach na chór kościelny, nie wyobrażam sobie co on musi czuć będąc na belce startowej. A przecież w sezonie zimowym konkursy są aż co tydzień!

A Wy co sądzicie o postawie Daniela i innych osobach o podobnej postawie, które spełniają marzenia pomimo przeciwności losu? Może znacie inne takie osoby?

Ja osobiście z taką postawą spotykam się po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem ile odwagi wymaga takie działanie, zwłaszcza, że skoczkowie czasem są nazywani samobójcami haha.

JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 347 punktów za:

Jakość:20Popularność:126
Wsparcie:111Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:60
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Fandomy ludzi, którzy chcą się pokazać :)
Deonika30 Fan 178,482 punktów 2 8
126 czytelników Paz 7, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Typ posta - do wyboru: pusty(post), quiz, story, zadanie
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

6 Komentarzy

alusianny Użytkownik 113 punktów 1
Kiedyś jak gdzieś o tym usłyszałam/przeczytałam to było takie wielkie zdziwienie "No bo jak? Gość ma lęk wysokości i jest skoczkiem? Nawet niektórym ludziom bez lęku wysokości zrobiłoby się słabo na górze skoczni" Ale jak widać marzenia można spełniać, trzeba tylko chcieć i za to wielki szacun dla Daniela Andre Tandego.

PS. Istnieją jeszcze tacy co nie mają idoli i wbrew pozorom nie jest ich tak mało
+1 głos
Sky_flower Użytkownik 4,702 punktów
Daniel to jeden z moich ulubionych skoczków i podziwiam go tak samo jak ty
super post
+1 głos
Siostra Sulejmana Użytkownik 13,752 punktów 1 54
kto z was był na skoczni podczas turnieju ,poczuć atmosfere zawodów,gorączkę kibiców,szaleństwo z wygranej ??
+1 głos
Pingwin Fan 303,893 punktów 3 8
Jeśli mam być szczera to tak średnio lubię Daniela, ale mega go podziwiam. To niezwykłe w jaki sposób przełamuje swoje lęki!
+1 głos
Wiktoria Zawadziłło Fan 21,858 punktów 2
Znam wiele osób, które przeciwnością losu spełniają swoje marzenia! Jest to naprawdę cudowne, że dążą mimo wszystko do celu! Brew pozorą jedną z takich osób jest Justyna Kowalczyk. Od początku swojej kariery była sama, zapadła w ciężką depresje... Straciła dziecko, ale nie poddała się i zdobyła wiele tytułów mistrzowskicha!
+1 głos
Jagoda Sawka Użytkownik 58,043 punktów 1 8
Moim  idolem jest Andreas Wellinger, też skoczek. Ogromnie podziwiam skoczków. Radzą sobie z tak wielkim stresem. Jeszcze Daniel ma lęk wysokości. Musi mieć naprawdę ciężko i to jest cudowne jak z tym walczy. Jest wspaniałym skoczkiem i życzę mu wszystkiego, co najlepsze.
+1 głos

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
96 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 96 Gości
Dziś posty czytano : 4579 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Kontakt Post