+4 głosów
(postid: 325735) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Musimy powiedzieć to sobie szczerze: Skaczący z kwiatka na kwiatek Archi zaczyna irytować, pora przeanalizować miłosne perypetie rudzielca.  

Dzieciństwo u boku blondynki

Archie dorastał razem z Betty, między tą dwójką zdążyła zrodzić się niesamowita więź. Przyjaźń? Na pewno, ale w naszych głowach rodzi się pytanie:
Czy tę dwójkę mogło by połączyć inne uczucie? 
Jak wiemy Betty podkochiwała się w Archim, trwało to dobre kilka lat. Kiedyś nawet zaistniała nieco śmieszna sytuacja zaręczyn tej dwójki, odpowiedź blondynki brzmiała: Oh, mały Archie... Jesteśmy za młodzi, poproś mniej jak będziemy mieli 18 lat, wtedy powiem Ci "tak" . 

Ostatniego dnia w wakacje Archie spotkał się z Betty w Pops Chocklit Shoppe, gdyż nie widzieli się całe wakacje. Kiedy rozmawiali, przyszła odpowiednia chwila i Betty zdecydowała się na wyznanie swoich uczuć, rozmowę jednak przerwała im Veronica, która swoim wejściem totalnie rozkojarzyła Archiego...
Następna okazja przytrafia się podczas balu, Veronica dowiadując się wcześniej o zauroczeniu Betty, pomaga jej stworzyć idealny moment na wyznanie miłości, kiedy to się udaje Archie niestety nie odwzajemnia jej uczuć. 

W tym momencie zastanawiam się czy Archie faktycznie nic wtedy nie poczuł? Czy rzeczywiście jego serducho nie drgnęło słysząc te słowa? 
Wydaje mi się, że w Betty widzi wieloletnią, wierną i oddaną przyjaciółkę, co może zakrywać to głębsze uczucie, które umiejętnie maskuje i nie daje mu dojść do słowa. 
Być może nie chce zepsuć ich przyjacielskiej relacji? Może to właśnie przyjaźń ma dla niego większą wartość i dlatego nie chce on zmian? 


Pani Grundy obiektem uczuć

W pewnym momencie dowiadujemy się o romansie Archiego z nauczycielką muzyki, Panią Grundy. Ich miłosna przygoda rozpoczyna się w wakacje, Andrews totalnie zauroczony nauczycielką spędza z nią upojne chwile, które jednak dla mnie, mają charakter tylko fizycznego pociągu. Między tą dwójką nie można dostrzec prawdziwej, szczerej miłości. Szkoda mi tutaj ślepo zauroczonego Archiego, który nie jest jedyną "ofiarą" uroku Pani Grundy. Cóż tak szybko jak pojawia się "związek" tej dwójki, tak szybko (na szczęście) się rozpada. 

Valerie

Następnie jesteśmy świadkami związku Archiego z Valerie - członkinią zespoły Pussycats. Moim zdaniem Andrews dał się tutaj zauroczyć urodą Valerie, kiedy ta postanawia pomóc mu z piosenkami i jego Muzyką, od razu wykorzystuje on okazję, aby zbliżyć się do dziewczyny. Ich relacja naprawdę miała dziwny charakter, zrodziła się nagle, przypadkiem i bardzo szybko minęła, niestety tutaj zawinił Archie, który prawdopodobnie szukał pocieszenia i ślepo wpakował się w kolejny, nieudany związek. W tym momencie już mocno byłam poirytowana zachowaniem rudzielca, jednak wciąż nosiłam w sobie nutkę empatii, zdając sobie sprawę, że to naprawdę zagubiony chłopak.  

Veronica Lodge

Wszystko zaczyna się od spojrzenia w barze u Popa w ostatni dzień wakacji, tak wtedy, kiedy to zdecydowana Betty chciała ujawnić swoje uczucia.
Już w tym momencie Archie poczuł coś do dziewczyny, niedługo później doszło nawet do ich pocałunku w szafie, kiedy to Cheryl zmusiła towarzystwo do pewnej gry, jej intencją było skłócenie Betty, Archiego i Veronici, jak okazuje się później, intryga niestety jej się udana... 

Wraz z odsunięciem się, w kontekście uczuciowym, Betty od Archiego, Veronica zaczyna spotykać się z Archim. Dostają oni błogosławieństwo od blondynki, gdyż jest to czas, kiedy ta spotyka się już z Jugheadem, tym razem zdecydowanie odwzajemnioną miłością. 

Przez kilka odcinków, Varchie ma się naprawdę dobrze, ich związek kwitnie, spędzają ze sobą cudowne chwile, aż do momentu...
Wypowiedzenia przez Archiego słów: "Kocham Cię"  (Jest to sytuacja z ostatniego odcinka). 
Po uroczych scenach pocałunków, przychodzi moment, kiedy padają naprawdę odważne słowa, na twarzach i w zachowaniu naszej dwójki widać ewidentne speszenie. 
Co najważniejsze nie słyszymy żadnej odpowiedzi ze strony Veronici. 
Następnie na imprezie FP, Archie wraz z Veronicą śpiewają razem na scenie, w pewnym momencie dziewczyna wybiega z budynku, zaraz za nią pędzi zdezorientowany Andrews. Dochodzi między nimi do poważnej rozmowy, podczas której dziewczyna oznajmia, że nie może mu wyznać miłości, sama nie zna powodu, ale czuje wewnętrzną blokadę. Po wszystkim Veronica odjeżdża, płacząc w samochodzie. Nie ukrywam, że scena ta naprawdę mnie wzruszyła.

W tym momencie związek Varchie staje pod dużym znakiem zapytania...
   

Wracamy do początku?

Ten sam odcinek, w którym ma miejsce emocjonujące wyznanie Archiego i nieco dziwna postawa Veronici, jesteśmy świadkami dwuznacznej sytuacji. 
Po zdarzeniach pełnych obrotów akcji, widzimy scenę, w której główne role grają Betty i Archie. Widzimy spoglądającego przez okno rudzielca, wpatrzonego w blondynkę. Nie byłoby to dziwne, gdyby nie to, że spojrzenie Archiego było jakieś inne, wyjątkowe, przepełnione uczuciami, naprawdę dało się to odczuć po drugiej stronie ekranu. Tym samym wracamy do początku tego posta, a mianowicie bardzo prawdopodobnego związku Barchie. 

Jako fanka związku Betty i Jugheada, nie jestem specjalnie zachwycona takim obrotem spraw, zdaję sobie jednak sprawę, że istnieje spora grupa zwolenników, właśnie takiego połączenia. Tutaj fani Riverdale są podzieleni.

Przez cały serial, miłosne przygody Archiego zaczynają w pewnym momencie irytować widzów. Niemożność zostania przy jednej kobiecie to faktycznie spora wada Archiego Andrews. 
Pomimo tego myślę, że warto zachować chociaż odrobinę zrozumienia dla tej postaci, wiele przeszła. Jest to bardzo pogubiony chłopak, musimy wierzyć i trzymać kciuki, aby ten w końcu odnalazł swoją właściwą drogę. 

U boku kogo powinien zostać Archie? 
Kto Waszym zdaniem jest mu pisany i z kim powinien dalej kroczyć przez życie?
Czy Barchie to Wasz ship? 

Piszcie! 

Marcela ;) 


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (2) ocenili go na: 2,200 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
19
OK
10
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
5
Złość
2
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 5883 punktów za:

Jakość:2220Popularność:3476
Wsparcie:91Ocena i wartość ocen:4
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:76
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Marcelina Grysztar Użytkownik 15,975 pkt
3,476 czytelników Gru 9, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

3 Komentarzy

Natt Admin 993,253 pkt
Barchie to zdecydowanie nie mój ship! Wolę Bugheada, a do rudzielca pasuje mi Veronica. Mam nadzieję że Barchie będzie tylko "przelotne", a za kilka odcinków wszystko wróci do normy :)
+2 głosów
Gru 9, 2017
suzi Fan 9,481 pkt
Ja uważam tak samo:P
Heartbreaker Użytkownik 142,792 pkt
Jak dla mnie Cheryl i Archie to ship życia <3 hahah
+2 głosów
Gru 10, 2017
Barchie Użytkownik
Nareszcie Barchie Veronica jest okropna denerwuje mnie ,mąci Archiemu w głowie, a Betty go  kocha szczerze... 1 sezon należał DO BUGHEDA ale teraz ten związek zrobił się nudny i naciągany, a Barchie to powiew świeżości
+1 głos
Gru 17, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
56 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 56 Gości
Dziś posty czytano : 1792 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  558660 punktów
 2. Young Stars Festival
  45065 punktów
 3. Bartek Lovers
  43664 punktów
 4. Supiwerki
  40107 punktów
 5. Potterheads
  40091 punktów
 6. The 100
  39052 punktów
 7. SikorskiSquad
  33446 punktów
 8. Arturonators
  30019 punktów
 9. SERIALE
  25692 punktów
 10. GRY
  23225 punktów
 11. Life Is Strange
  22240 punktów
 12. Famous In Love
  22223 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20182 punktów
 14. Domisiaki
  18458 punktów
 15. Once Upon A Time
  17794 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17377 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17357 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13202 punktów
 19. YOUNG STARS
  12906 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12718 punktów
 21. Forza
  11841 punktów
 22. Sonbird Team
  10854 punktów
 23. Remonators
  10264 punktów
 24. Eurowizja
  10171 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9293 punktów
 26. Dua Lipa
  7993 punktów
 27. TALENTY
  6484 punktów
 28. MUZYKA
  6452 punktów
 29. Playstation VR
  6178 punktów
 30. FILMY
  5777 punktów
 31. Nintendo
  5335 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5138 punktów
 33. Detroit
  4991 punktów
 34. Tomb Raider
  4939 punktów
 35. Stranger Things
  4660 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4614 punktów
 37. INNE
  4604 punktów
 38. Progress Armia
  4287 punktów
 39. The Originals
  4237 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4226 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3995 punktów
 42. Bambinos
  3889 punktów
 43. Young Stars News
  3265 punktów
 44. Sport
  2896 punktów
 45. K-Pop
  2749 punktów
 46. American Horror Story
  2605 punktów
 47. God Of War
  2546 punktów
 48. YOUTUBE
  2276 punktów
 49. Kortezjanie
  2119 punktów
 50. Puthinators
  1939 punktów
 51. Sony Playstation
  1706 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  931 punktów
 54. FPS
  859 punktów
 55. Temorki
  854 punktów
 56. Team Rieger
  798 punktów
 57. R5Family
  634 punktów
 58. PC
  535 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  525 punktów
 60. Arianators
  515 punktów
 61. Uncharted
  481 punktów
 62. Zosiaki
  469 punktów
 63. LUDZIE
  417 punktów
 64. Directioners
  324 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  295 punktów
 66. Soy Luna
  295 punktów
 67. #talentobranie
  287 punktów
 68. 5SOSFam
  257 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  177 punktów
 71. Beautilles
  151 punktów
 72. The Good Place
  147 punktów
 73. Selenators
  135 punktów
 74. Strzelanki
  104 punktów
 75. Donaty Agaty
  103 punktów
 76. Orlandonators
  101 punktów
 77. Podróże
  87 punktów
 78. Swifties
  68 punktów
 79. Far Cry
  49 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1040 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post