Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


0 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Hej, cześć i czołem, bardzo długo mnie tutaj nie było (dawno nie pisałam postów, bo być to cały czas jestem ;p) Jednak myślę, że wróciłam z materiałem który bardzo Was zaciekawi. Dzisiaj, moim celem jest opowiedzenie Wam o komiksie Riverdale: całkiem nowe historie, i zachęcenie Was do kupna ;p Paczkę od Ultimate Comics otrzymałam 24 stycznia, czyli dzień przed premierą. Komiks, jak sama nazwa wskazuje, bazuje na serialu emitowanym przez stacje Cw, z resztą, bardzo dobrze go znamy ;D 

O czym opowiada komiks?

Riverdale. Całkiem Nowe Historie to nowa seria komiksów stanowiąca przedłużenie serialu. Nie jest to dosłowne przełożenie produkcji telewizyjnej na papier. Zamieszczone historie opowiadają inne wątki, których nie uświadczycie na ekranie. Pierwszy tom Riverdale zawiera dziewięć epizodów stworzonych przez odrębne zespoły twórców pod czujnym okiem ojca uniwersum, Roberta Aguirre-Sacasy. 


Ponadto znajdziecie również dodatki specjalne - ewolucję wizerunku bohaterów na przestrzeni lat, galerię zawierającą przegląd okładek zeszytowego wydania Riverdale, a także porównanie komiksowej wizji świata z obrazem znanym z serialu.


 Bardzo ciężko mi jest na to odpowiedzieć, bowiem każdy rozdział jest w innym czasie, i o innych postaciach. Akcja opowieści rozpoczyna się przed przybyciem rodziny Lodge do miasteczka, czyli prościej mówiąc opisuje to, czego nie widzieliśmy na ekranie. W aż 9 rozdziałach znajdziemy bardzo dużo ciekawych, i nie znanych nam dotąd wątków, pamiętajmy, że komiks ma bardzo duży wpływ na serial.

Główne wątki

Jak wspominałam wyżej, każdy rozdział to inny wątek, dlatego bez zdradzania większych szczegółów postaram się opisać to co w komiksie się dzieje.

W 1 rozdziale dowiadujemy się, o tym jak Betty, Archie i Jughead spędzają wakacje. Dowiadujemy się również, jak doszło do romansu Archiego z panią Grundy i o pracy Archiego na budowie.


W rozdziale 2 można się dowiedzieć jak Betty  oraz jej siostra spędzają wolny, wakacyjny czas oraz o marzeniach Betty.


Trzeci rozdział opowiada o Veronice, przed przybyciem do Riverdale. Dowiedzieć się można, jak dziewczyna wcześniej żyła w luksusach oraz jakie relacje miała z tatą.


Rozdział 4 jest historią Jugheada, czyli jak się stało, że zaczął pisać oraz o tym, co robi wieczorami. 


W rozdziale 5 jeszcze bliżej zapoznamy się z historią Archiego, o jego czynach w drużynie, i o jego dobrym sercu.


Rozdział 6 ukazuje prawdziwe oblicze Cheryl, mowa w nim również o Betty i Veronice zanim dołączyły do Vixens.


Rozdział 7 pokazuje nam dość ciekawą sytuacje, bowiem cała paczka (Archie, Betty, Jug, Roni, i Josie) zostają ukarani za wszczęcie kłótni na jedzenie. W tym rozdziale zobaczymy występ Archiego przed publicznością.


W rozdziale 8 poznamy Josie i kociaki, zobaczymy jak sobie radzą. 


Rozdział 9 ukazuje, że autorzy najlepsze zostawili na sam koniec, poznamy kilka sekretów zmarłego Blossoma. Pojawia się dużo ciekawych wątków.


Ale to nie koniec!

Po zakończeniu rozdziałów czeka na nas malutka niespodzianka- wydawnictwo Ultimate przygotowało materiały dodatkowe, jakimi jest między innymi ewolucja wizerunku postaci, albo przegląd pierwszych okładek komiksu :) Mimo, iż możemy znależć to w internecie, jest to bardzo fajny i przydatny materiał dla fana serialu

Moja opinia

Nie będę owijać w bawełnę- byłam niemalże pewna, że komiks mi się nie spodoba, bo nie lubię czytać tego typu rzeczy, jednak skusiłam się, i nie żałuję. Byłam, i nadal jestem pod ogromnym wrażeniem tłumaczenia, i pomysłu twórców na komiks. Bardzo się cieszę, że Ultimate Comics udostępniło mi komiks przedpremierowo, myślę, że skuszę się i nowa część, która będzie prawdopodobnie na wiosnę zawędruje na moja półkę. Mam ogromną nadzieję, że i Wam się spodoba, to nie to samo co serial, to oczywiste, ale uwierzcie mi, można tak się wczuć, że nie zauważy się większej różnicy.

RABAT!

Jeśli jesteś zainteresowany/a kupnem komiksu, możesz go nabyć na stronie http://www.ultimatecomics.pl/ wpisując w okienko rabatowe riverpl", wtedy cena obniży się o 10% :) 

A może już masz komiks? Opowiedz, czy przypadł ci do gustu :)

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy (1) ocenili go na: 2,400 punktów
Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 2553 punktów za:

Jakość:2420Popularność:133
Podziękowania:0Ocena:0
Wyróżnienia:0Komentarze:0

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Riverdale na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
pattiekaminska Administrator 967,637 punktów 1 3 12
133 czytelników Sty 29

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
314 osób na stronie
3 Użytkowników oraz 311 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 19184 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

 1. Ananasy Sylwii
  21558 punktów
 2. Bambinos
  11057 punktów
 3. Arturonators
  2643 punktów
 4. Kluseczki Olgi
  1405 punktów
 1. Ananasy Sylwii
  21558 punktów
 2. Bambinos
  11057 punktów
 3. Arturonators
  2643 punktów
 4. Kluseczki Olgi
  1405 punktów
 5. Wokaliści
  173 punktów
 6. FILMY
  32 punktów
 7. Young Stars Camp
  26 punktów
Kontakt Post