+2 głosów
Kilka słów od autora:
Teoria spiskowe nie od dziś cieszą się niezwykłym zainteresowaniem, zwłaszcza te związane z bajkami. Pozwalają nam one wrócić na nowo do czasów dzieciństwa i zobaczyć wszystko jak po drugiej stronie lustra... Zapraszam na największą teorię jaką zna świat (prawdopodobnie).
(postid: 328984) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Teoria spiskowe nie od dziś cieszą się niezwykłym zainteresowaniem, zwłaszcza te związane z bajkami. Pozwalają nam one wrócić na nowo do czasów dzieciństwa i zobaczyć wszystko jak po drugiej stronie lustra... Zapraszam na największą teorię jaką zna świat (prawdopodobnie).

Czym jest Teoria Pixara?

Pewnie większość z was oglądała przynajmniej jedną produkcję tego Pixara, ana pewno o jakiejś słyszała, bo nawet starsi fani filmów animowanych wciąż z chęcią chodzą do kin na nowości tego studia. Żyjemy w takich czasach, że teorie spiskowe są na porządku dziennym, więc nie można się dziwić, iż część z nich dotyczy również filmów animowanych. Takich teorii powstaje setki, a jedną z nich jest Teoria PixaraZastanawialiście się nad tym, co by było gdyby wszystkie filmy Pixara zostały połączone w jedną,wielką historię? Jedno uniwersum, jedna gigantyczna oś czasu, 17 filmów - oto Teoria Pixara! 

(artykuł nie zawiera ostatniej produkcji Pixara czyli bajki Coco)

Uwaga! Do dokładnego i szczegółowego zrozumienia tej teorii i wszelkich opisanych zależności zalecana jestznajomość poniższych filmów. Ponadto tekst ten zawiera spoilery małe i duże, które dotyczą omawianych produkcji.

Dobry Dinozaur

Film w reżyserii Petera Sohna zachwycił tysiące dzieci i ich rodziców.Scenariusz został napisany przez Meg LeFauve (Inside Out), ale nie temu będziemy się przyglądać. Założenie filmu brzmi: "Co by było gdyby asteroida, przez którą wyginęły dinozaury ominęła Ziemię?". Właśnie to pytanie stało się źródłem rozmyślań nad tym filmem. Czy te prehistoryczne zwierzęta zaczęłyby tworzyć własne osady, a także uprawiać ziemię? Cóż,tak właśnie widzą to twórcy tej pięknej bajki, która pokazuje niezwykłą przyjaźń pomiędzy chłopcem, a dinozaurem. Lecz jak wpływa ona na Teorię Pixara? Otóż jest to pierwszy film na naszej osi czasu, pomimo tego, że wyszedł dopiero w 2015 roku. Sięga on najdalej ze wszystkich i ukazuje nam prawdę o uniwersum Pixara, czyli dowiadujemy się dlaczego ten świat jest inny. Najprościej: meteoryt ominął Ziemię i ewolucja po prostu potoczyła się inaczej! Teoria zakłada, że producenci pokazali nam jakim tokiem myślenia szli tworząc uniwersum Pixara.

Merida

Animacja z 2012 roku podbiła serca widzów, ze względu na swoją oryginalność. Była pierwszą produkcją Pixara osadzoną w tak dalekich czasach.Opowiada o Meridzie, przyszłej królowej, która nie jest skłonna iść na kompromis z rodzicami i wziąć ślub. Dlatego też robi wszystko, aby postawić na swoim.
Następnie nasza bohaterka udaje się do Wiedźmy, która z chęcią pomaga jej w pozbyciu się problemu. Jak się okazuje, tym problemem staje się królowa, która pod wpływem zaklęcia czarownicy zamienia się w niedźwiedzicę. I właśnie tutaj dowiadujemy się, po części, dlaczego w świecie Pixara zwierzęta są tak inteligentne. Ponieważ nie można wykluczyć, że większość z nich była kiedyś ludźmi, a ten "ludzki umysł" z pokolenia na pokolenie przeszedł dalej. Dodatkowo, to jedyna produkcja tego studia gdzie widzimy magię. Nie do końca jest wyjaśniony jej wątek i nie wiemy też dlaczego ukazana jest tylko w tej produkcji. Bardzo możliwe, że uniwersum Pixara napędza jakaś energia, dzięki której istnieje magia, przez co zwierzęta zaczynają się zachowywać jak ludzie, a maszyny mają uczucia. Niestety, to tylko domysły wynikające z późniejszych filmów. 

Tu pojawia się pytanie: "Co się stało z dinozaurami?". Najprawdopodobniej do ich upadku doszło tak czy siak, ale musimy pamiętać, że Pixar to mimo wszystko wytwórnia dla dzieci, więc nie mogą pokazać jak lubiani bohaterowie najmłodszych widzów umierają i przepadają na zawsze.

Iniemamocni


Teoria Pixara nie tłumaczy dokładnie jak powstali superbohaterowie, ale istnieją pewne domysły. Jednym z nich jest teoria o tym, że narodzili się drogą ewolucji, ale bardziej prawdopodobna jest ta, która przekonuje, że zostali stworzeni przez rząd. Po co? W uniwersum Pixara tworzą się trzy fronty wojny, trzy "rasy". Ludzie, zwierzęta i maszyny. Możliwe jest to, że rząd wyczuł zagrożenie ze strony technologii stąd pomysł, aby stworzyć zupełnie nową generację ludzi. Miała ona na celu pokonanie wszelkich przeciwności ze strony maszyn. Co się z nimi stało? To samo co z dinozaurami - wyginęli. Jak widzimy w samym filmie, jedyni żyjący superbohaterowie to rodzina Iniemamocnych i ich przyjaciel Mrożon. Już w samej bajce maszyny powoli pokonują ludzi, a przynajmniej ich lepsze wersje. Po mimo pokonania Syndroma jego wynalazki nie przepadają. Miejmy nadzieję, że na więcej pytań co do superbohaterów odpowie nam druga część tej wspaniałej animacji, która swoją premierę ma w 2018 roku.

Toy Story 1 & 2

Parę lat później widzimy jak technologia trochę się rozwinęła, a maszyny, podobne do tych, które projektował Syndrom, zaczęły "spiskować" przeciwko ludziom. "Historia zabawek", czyli Toy Story daje nam do myślenia i sprawia, że zadajemy sobie pytanie"Dlaczego zabawki żyją?". Jak wcześniej wspomniałam uniwersum Pixara napędza jakaś energia (między innymi wytwarzają ją też ludzie). Dzieci dają swoją miłość zabawkom, tworzą im osobowości, bawią się nimi i dzięki temu te zabawki czują się żywe, są żywe! I to samo dzieje się z każdą maszyną, technologią, czy produktem stworzonym przez człowieka, czyż nie? W uniwersum Pixara nasze emocje i uczucia posiadają "moc" (często określa się to jako energię). Są one tak silne, że jesteśmy w stanie za ich pomocą pobudzić rzeczy do życia. Jak to działa? Musimy obdarzyć je uczuciem - nienawiścią czy miłością. Wbrew pozorom jesteśmy sentymentalni i przywiązani do naszych rzeczy, a w uniwersum Pixara one również się do nas przywiązują. Zaczynają mieć własne uczucia, próbują zachowywać się jak my, ale najważniejsze dla nich jest bycie dla nas idealnymi przedmiotami. Nie chcą odrzucenia - tak jak zabawki w Toy Story. 

Gdzie jest Nemo? & Gdzie jest Dory?

Mimo, że produkcje te dzieli aż 13 lat, na naszej osi czasu między nimi jest to zaledwie rok. Za nami pięć filmów, w których widzieliśmy dość spory progres zarówno u maszyn i ludzi, przyszła pora na zwierzęta. Co się działo u nich przez te wszystkie lata? Znalazły sposób, aby się ze sobą komunikować. Jak wiemy, zwierzęta mają swoją mowę, ale nie jest ona tak rozwinięta jak nasza, a ponieważ jest to bajka, to jednak twórcy muszą tę mowę lekko poszerzyć. Zakładając, że rzeczywiście znają pojęcia takie jak "szkoła" i"transport", a nawet tworzą coś na podobiznę tego, co my sami mamy, to można przyjąć, że się rozwijają. Rekiny poznają takie słowa jak "wegetarianizm" i w geście "humanitarnym" (rybotarnym?) starają się trzymać swoich zasad i nie jeść innych mieszkańców oceanu. Dlaczego? Może to mała "mutacja", ale sam rozwój inteligencji u zwierząt stanowi ogromne zagrożenie dla ludzkości. Warto dodać, że jedna, trochę zapominalska rybka (Dory), nauczyła się czytać.

Jak się okazuje w następnej produkcji, Dory naprawdę umie rozmawiać po "waleńsku", czyli już teraz zwierzęta są w stanie się porozumieć nie tylko między "gatunkowo", ale też uczą się języków pozostałych gromad (takich właśnie jak ssaki czy ptaki). Nie tylko naśladują ludzkie zwyczaje, ale również przejmują nasze umiejętności, jak na przykład czytanie. Jak to wpływa na uniwersum Pixara? Otóż zwierzęta jeszcze długo będą stać z boku całej"wojny". Mimo wszystko obie bajki pokazują nam powody, które odpowiadają na pytanie: "Dlaczego zwierzęta również są jedną ze stron konfliktu?" 

Oto one:
- niszczymy im dom (zanieczyszczamy środowisko)
- zabieramy krewnych:
a) na sprzedaż (do "adopcji")
b) by zabić (wystawa w muzeum, ubrania, jedzenie)
c) na pokaz (ZOO, oceanarium)
Jeśli chodzi o cały konflikt - maszyny x ludzie x zwierzęta - tworzy nam się"łańcuch pokarmowy".
Ludzie tworzą maszyny, od których jesteśmy w jakim sensie uzależnieni, gdyż ciężko byłoby nam dzisiaj poradzić sobie, chociażby bez różnego rodzaju pojazdów. Od razu upadłby cały nasz system.
Spójrzcie na to tak - kto z was poradzi sobie bez maszyn? Jest to w dzisiejszych czasach prawie niewyobrażalne! Wrócilibyśmy do epoki kamienia łupanego, nasze życie mogłoby stracić sens. Powoduje to również, że maszyny są od nas zależne - my je tworzymy, my dajemy im zadania, a co za tym idzie - dajemy im sens życia. A zwierzęta? Wszyscy dobrze wiemy, że bez nich każdemu z nas ciężko by się żyło, a patrząc ze znacznie szerszej perspektywy to najpewniej nie byłoby to w ogóle możliwe.

Ratatuj & Odlot

Te dwa filmy są zestawione razem miedzy innymi dlatego, że prawdopodobnie są ze sobą powiązane. Doskonale widzimy jak zwierzęta rozwijają nie tylko swoje umiejętności, ale też zmysły, które stają się zbliżone do ludzkich... a nawet lepsze! W końcu u nas szczury nie gotują, a przynajmniej ja takiego nie posiadam. Jeszcze nie każde z nich wie czym jest dobro, a czym zło, ale powoli zaczynają to pojmować. Można też zauważyć więź między zwierzętami, a ludźmi. No dobrze, ale my też to mamy, prawda? Tresujemy nasze psy, a kiedy wołamy kici kici to kotki przybiegają. Zaraz po obejrzeniu bajki zauważamy, że relacja pomiędzy szczurem, a kucharzem jest zupełnie inna. Nawiązują oni kontakt - doskonale się rozumieją. A co niepokojące - nasz zwierzęcy bohater nauczył się panować nad człowiekiem.

W odlocie jeśli chodzi o maszyny i zwierzęta - tutaj zbytnio nie dochodzi do konfliktu, między innymi dlatego zwierzęta są przez długi czas na uboczu. Jednak w filmie Odlot, widzimy "zjednoczenie" pomiędzy psem, a aparatem mowy, dzięki któremu może on dogadać się z ludźmi. Można przyjąć to jako pewnego rodzaju sojusz.

Wspomniałam, że Ratatuj i Odlot się łączą, a więc przypomnijcie sobie czarne charaktery z obu filmów.

Wielu fanów doszukuje się podobieństwa pomiędzy tymi dwoma postaciami. Skinner (Ratatuj) ma zielone oczy, lecz z wiekiem mogły mu się odrobinę zmienić (szaro-niebieskie), jak u Charlesa (Odlot). Według niektórych, upadły kucharz, zaraz po porażce zmienił lekko swój wygląd, lecz nawet to nie pomogło mu zapomnieć o upokorzeniu. Wyjechał więc w nieznane, żeby stworzyć własną armię. Wiedział, że zwierzęta nie są takie głupie i są wstanie nawiązać kontakt z ludźmi. Zaczął sam eksperymentować i tak powstał aparat mowy dla psów.

W głowie się nie mieści

Wcześniej zastanawialiśmy się trochę czym jest energia, która napędza świat Pixara. Dokładnej odpowiedzi na to nie znajdziemy, ale w pewnym sensie udowodnimy sobie, dlaczego ludzie napędzają maszyny. To, co naszą"rasę" wyróżnia od pozostałych dwóch, to fakt, że mamy emocje. Może nasz umysł nie wygląda tak jak w tym filmie, ale zachodzą w nim podobne procesy, takie jak impulsywne działanie czy wyrzucanie już na zawsze, dawno nie przypominanych wspomnień. Więc co takiego czyni nas wyjątkowymi? Emocje! Dzięki nim podejmujemy decyzje i to one często przemawiają za nas. Nie bez powodu mówi się "dać się ponieść emocjom". Jeśli uważnie oglądaliście film, to pokazane są tam również emocje zwierząt, ale nie są one aż tak silnie rozwinięte.

Toy Story 3

Już nie będę was męczyć kwestią jak to maszyny się rozwijają ani tym, że zabawki żyją dzięki nam. Poruszymy chyba najważniejsza kwestię w Teorii Pixara, a mianowicie firmę BNL

Jeśli uważnie oglądacie filmy Pixara, powinniście doskonale znać tę markę z Wall-E. Nie pojawia się ona tylko w tej produkcji, ale także w Toy Story czy w Odlocie. Teoria mówi, że firmą BNL zarządzają... roboty. To właśnie ta firma chciała wyburzyć dom Carla - dlaczego? Chcą się pozbyć wszystkiego nad czym nie mają kontroli. Panują chociażby nad dziećmi, po przez zabawki, które napędzane są bateriami ich firmy. BNL to tak naprawdę maszyny obdarowane naszymi emocjami, które zarządzają ludzkością, a teraz próbują się nas pozbyć .Mają dość bycia pomiatanym. W końcu wybucha wojna, na którą zanosiło się od paru lat. Maszyny kontra ludzie.

Auta 1 & 2 & 3

Ogromny skok w czasie. Tutaj wszelkie możliwe wersje Teorii Pixara się łączą i są zgodne, co do następnej kolejności filmów (poprzednie filmy są ułożone czasem w innej kolejności, i niektórym rzeczą przypisuje się inne znaczenie, wybrałam tę dla mnie najbardziej logiczną). Akcję tej bajki szacuje się na 2200 rok (jak nie później). Maszyny przejęły kontrolę nad Ziemią. Życie na naszej planecie prawie wymarło. Wiemy, że maszyny nie potrafią żyć bez nas. A więc żyją DOKŁADNIE tak jak my. Ich miasta wyglądają jak nasze, ich styl życia przypomina nasz. Mają hotele i wyścigi, cele i uczucia. Można wręcz odnieś wrażenie, że maszyny myślą, że SĄ ludźmi. Co w takim wypadku z nami? To oczywiste... przegraliśmy wojnę.

Już w 3 części widzimy jak maszyny powoli zaczynają się psuć, są wypychane przez nowe modele, ale czy ich sielanka potrwa długo?

Walle - E

Firma BNL rozegrała to nieźle. Otóż maszynom niezbyt podobało się usługiwanie nam, czuły się pomiatane - jak "zwykłe" przedmioty. Ponieważ prawdopodobnie BNL zarządza sztuczna inteligencja to odkryła ona, że maszyny nie przeżyją bez nas. Jak tu się nas pozbyć lecz mimo wszystko mieć nas w pobliżu?  Wmawiają nam, że Ziemia jest w fatalnym stanie i wysyłają nas w przestrzeń. Z czasem nasza energia wysyłana z kosmosu okazuje się zbyt słaba, by utrzymać całą "cywilizacje" przy życiu i maszyny wymierają. Wszystkie roboty, które zostały były zaprogramowane tak, by nie dopuścić do powrotu ludzi na Ziemię. Między innymi w tym celu szukały i niszczyły wszelkiego rodzaju florę. Lecz jeden robot, został w całkiem dobrym stanie. Dlaczego? Wall-E był zafascynowany ludźmi. Można założyć, że "miłość" do nas trzymała go przy życiu. Miał nadzieje, że kiedyś jeszcze powrócimy na Ziemię, uratujemy świat, a on tego wszystkiego doświadczy. Reszta maszyn kierowała się w stosunku do ludzi nienawiścią i obrzydzeniem spowodowanym naszym podejściem do nich. Dlatego bez motywacji i naszej energii - umierają

Dawno temu w trawie

Wracamy na Ziemię, a także do zwierząt. Wojna jest teoretycznie zakończona. Maszyn już nie ma, a przynajmniej nie stanowią zagrożenia. Lecz co ze zwierzętami? I tu nadchodzi odpowiedź. Wydawało nam się, że również wyginęły, ale następny film na osi czasu temu przeczy. Najwyraźniej ukrywały się setkami lat przed maszynami, a w tym czasie rozwinęły się jeszcze bardziej. Zwierzęta również zaczęły nas naśladować i żyć jak my, lecz one doskonale zdają sobie sprawę z tego z kim są. W filmie są znikome ślady ludzkości, więc prawdopodobnie nie udało nam się przeżyć, albo jesteśmy małą jednostką żyjącą w jakiejś osadce.

Potwory i spółka & Uniwersytet potworny

Powstaje nowy gatunek - potwory. Są dwie tezy skąd ta mutacja:
a) od ludzi - przez tak długi czas warunki do życia na Ziemi uległy zmianie, a więc po kilku tysiącach latach zmieniamy wygląd w celu przystosowania się do nich
b) od zwierząt - najzwyczajniej w świecie ich mutacje stworzyły zupełnie nowy gatunek
Skupimy się na tej drugiej wersji, gdyż wydaje mi się bardziej prawdopodobna. Zwierzęta ukrywały się przed maszynami i łączyły między-gatunkowo, co w normalnych warunkach nie miało by sensu i na pewno by nie powstały z tego potwory. Lecz tutaj one istnieją. Co z ludźmi w takim wypadku? Staliśmy się historią, nie ma nas. Mimo to przecież ludzie pojawiają się w bajce, a nawet jedno dziecko zaprzyjaźnia się z potworami. Jakim cudem? Potwory cofają się w czasie, a nie przenoszą do ludzkiego świata. Po co? By zdobyć naszą energię - nasze emocje. Potwory doskonale zdają sobie sprawę, że jest to tak silna moc, że jest w stanie napędzić cały ich system. Genialne prawda?

To nie koniec

Otóż za tym wszystkim kryje się jeszcze jeden fakt - Teoria Pixara to nie tylko jedno wielkie uniwersum, ale to wszystko jest jednym wielkim filmem,opowiadającym nam wspaniałą historię. Pamiętacie naszą wiedźmę z Meridy?

W naszej Teorii mała Boo po rozłące z jej "kotkiem" popada w pewnego rodzaju obłęd. Robi wszystko by odnaleźć swojego ukochanego przyjaciela i takim sposobem cofa się w czasie. Doskonale wie, że podróże są możliwe, ale nie umie rozpracować jak przenieś się do przyszłości. Dlatego trafia do średniowiecza, gdzie ma pod dostatkiem materiału potrzebnego jej do eksperymentów - drewna. Prawdopodobnie stąd bierze swoją magię, a tworząc drzwi stara się trafić do czasów potworów, ponieważ tam właśnie dzięki drzwiom podróże były możliwe. Czy kiedykolwiek udało jej odnaleźć się swojego przyjaciela? Tego nie wiemy, możemy mieć jedynie nadzieje, że tak. 

Podsumowanie

Co jeszcze potwierdza Teorię Pixara? A tak, sam Pete Docter (w większości produkcji Pixara ma swój udział), który podczas wywiadu (fragment wywiadu znajduje się w tym filmie ) powiedział, że Riley może mieć swojego potwora. Bo skoro nasze stwory cofają się w czasie to mogły odwiedzać dzieci z innych produkcji Pixara. Dzięki czemu nasza Teoria Pixara może być czymś więcej niż tylko teorią.

Witajcie po drugiej stronie lustra, gdzie widzimy wszystko z zupełnie innej, nowej perspektywy. Co sądzicie o tym sądzicie? Czy to bujdy na resorach, czy może ma to większy sens?

Źródła:

http://www.pixartheory.com/

https://jonnegroni.com/2013/07/11/the-pixar-theory/

https://www.youtube.com/user/SuperCarlinBrothers


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 4,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
1
OK
7
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 15353 punktów za:

Jakość:4020Popularność:1295
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:18
Wyróżnienia/kary:10000Komentarze i reakcje:28
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Filmy
Weronika Sobieska Użytkownik 19,921 pkt
1,295 czytelników Kwi 12, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

1 Komentarz

Hanii076 Użytkownik 9,062 pkt
OPCJA WYZWANIA
Szczerze to we wszystkim się pogubiłam XD
Teoria nie wydaję mi się być, jakaś realna, ani nawet logiczna :/
To historia wymyślona na poczekaniu, przynajmniej z mojej perspektywy. Również podejrzane może wydawać się to, iż nie są one wydawane "według teorii". Czysty przypadek, że "Dobry Dinozaur" jest początkiem historii wydane w 2015, druga jest "Merida" wydana w 2012, a następnie "Iniemamocni" wydani w 2004. Pomiędzy tym okresem czasu zostało wydanych dużo innych bajek, dlaczego, więc owa będzie w tym miejscu?
Jak dla mnie bez sensu......
0 głosów
+1000
Kwi 15, 2018
Weronika Sobieska Użytkownik 19,921 pkt
Bo ciężko żeby średniowiecze było na osi czasu przed dinozaurami chociażby. I właśnie o to chodzi w całej teorii, żeby pozmieniać bajki i stworzyć z nich jedną wielką historię. Może ja napisałam artykuł zbyt niejasno, ale polecam zajrzeć do wstawionych przeze mnie linków.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
194 osób na stronie
1 Użytkowników oraz 193 Gości
Użytkownicy aktualnie na stronie
Dziś posty czytano : 16866 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  157 osób
 2. Ananasy Sylwii
  130 osób
 3. The 100
  128 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  120 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Potterheads
  67 osób
 8. Arturonators
  66 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  28 osób
 13. Donaty Agaty
  25 osób
 14. Pretty Little Liars
  24 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. Misiaki Sysi
  12 osób
 18. Famous In Love
  11 osób
 19. Kluseczki Olgi
  10 osób
 20. GRY
  8 osób
 21. Temorki
  5 osób
 22. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 23. Sonbird Team
  5 osób
 24. Dua Lipa
  4 osób
 25. Life Is Strange
  3 osób
 26. The Good Place
  3 osób
 27. PC
  2 osób
 28. Nintendo
  2 osób
 29. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  504360 punktów
 2. Bartek Lovers
  41335 punktów
 3. Potterheads
  38517 punktów
 4. Supiwerki
  38432 punktów
 5. Young Stars Festival
  37685 punktów
 6. The 100
  35500 punktów
 7. SikorskiSquad
  32017 punktów
 8. SERIALE
  24458 punktów
 9. Arturonators
  22655 punktów
 10. GRY
  22194 punktów
 11. Life Is Strange
  20732 punktów
 12. FILMY/SERIALE/TV
  19846 punktów
 13. Domisiaki
  17892 punktów
 14. Famous In Love
  17448 punktów
 15. Ania, nie Anna
  17215 punktów
 16. Once Upon A Time
  16107 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  15957 punktów
 18. YOUNG STARS
  12477 punktów
 19. Shawn Mendes Army
  12372 punktów
 20. Pretty Little Liars
  12026 punktów
 21. Sonbird Team
  10757 punktów
 22. Remonators
  9966 punktów
 23. Eurowizja
  9682 punktów
 24. GWIAZDY YOUNG STARS
  9038 punktów
 25. Dua Lipa
  7790 punktów
 26. Forza
  6977 punktów
 27. TALENTY
  6289 punktów
 28. Playstation VR
  6006 punktów
 29. MUZYKA
  5957 punktów
 30. FILMY
  5179 punktów
 31. Nintendo
  5130 punktów
 32. Detroit
  4931 punktów
 33. Tomb Raider
  4870 punktów
 34. KSIĄŻKI
  4546 punktów
 35. INNE
  4514 punktów
 36. Pamiętniki Wampirów
  4255 punktów
 37. Progress Armia
  4245 punktów
 38. The Originals
  4166 punktów
 39. Misiaki Sysi
  3966 punktów
 40. 13 Reasons Why
  3807 punktów
 41. Stranger Things
  3237 punktów
 42. Young Stars News
  2730 punktów
 43. Bambinos
  2691 punktów
 44. K-Pop
  2672 punktów
 45. American Horror Story
  2529 punktów
 46. God Of War
  2485 punktów
 47. Sport
  2401 punktów
 48. Kortezjanie
  2080 punktów
 49. Puthinators
  1911 punktów
 50. Sony Playstation
  1365 punktów
 51. Przygodowe
  1150 punktów
 52. Temorki
  835 punktów
 53. FPS
  723 punktów
 54. Team Rieger
  669 punktów
 55. MMers
  665 punktów
 56. PC
  488 punktów
 57. Uncharted
  475 punktów
 58. Kluseczki Olgi
  448 punktów
 59. YOUTUBE
  443 punktów
 60. R5Family
  399 punktów
 61. Arianators
  398 punktów
 62. LUDZIE
  308 punktów
 63. #talentobranie
  270 punktów
 64. FANDOMS TALENTS
  236 punktów
 65. Soy Luna
  227 punktów
 66. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 67. Directioners
  220 punktów
 68. PROJEKT FANDOMS
  171 punktów
 69. 5SOSFam
  139 punktów
 70. The Good Place
  121 punktów
 71. Beautilles
  105 punktów
 72. Selenators
  97 punktów
 73. Strzelanki
  94 punktów
 74. Donaty Agaty
  90 punktów
 75. Podróże
  71 punktów
 76. Orlandonators
  62 punktów
 77. Wyścigi
  45 punktów
 78. Swifties
  35 punktów
 79. Far Cry
  32 punktów
 1. Potterheads
  709 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13359 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  5532 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  5355 punktów
 5. Riverdale
  3729 punktów
 6. YOUNG STARS
  2715 punktów
 7. Young Stars Festival
  1427 punktów
 8. Bartek Lovers
  1367 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  518 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. Life Is Strange
  349 punktów
 14. FILMY
  348 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. MUZYKA
  169 punktów
 19. Supiwerki
  137 punktów
 20. Bambinos
  94 punktów
 21. Arturonators
  90 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  41 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. Arianators
  3 punktów
 41. LUDZIE
  2 punktów
 42. Progress Armia
  2 punktów
 43. Misiaki Sysi
  1 punktów
 44. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37490 punktów
 2. Riverdale
  3593 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2114 punktów
 6. The 100
  1558 punktów
 7. Bartek Lovers
  1425 punktów
 8. Sonbird Team
  1378 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post