+8 głosów
Kilka słów od autora:
Jak zdobywać punkty w #fandomsweek? Ten post odpowie na wszelkie Wasze pytania! Powodzenia :D
(postid: 334471) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

To z pewnością bardzo ważny post dla każdego, kto chce się z nami bawić w #fandomsweek! Jak zdobywać punkty w każdej z kategorii? Ten post wyjaśni Wam wszystkie wątpliwości w tej kwestii!

#fandomsweek od 11 marca

Zapraszamy Was do udziału w pierwszym #fandomsweek w serwisie, które stanowi eliminację do wielkiej Bitwy Fandomów (#fandomscup) za kilka miesięcy . To właśnie wtedy zmierzycie się z największymi fandomami o super nagrody oraz prawdziwy prestiż wśród społeczności fandomów. #fandomsweek to wielka premia i szansa na wejście do eliminacji do Bitwy z impetem. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dedykowane nagrody, o których piszemy na dole posta. Jak je wygrać? Czytajcie!


Aby wziąć udział w #fandomsweek należy zalogować się (a wcześniej zarejestrować jeśli jeszcze nie macie konta - trwa to dosłownie chwilkę :) ). Polecamy też dołączyć do fandomu Potterheads. Jako #fan w fandomie możecie o wiele więcej niż zwykły użytkownik! (sprawdź uprawnienia w fandomach) . Macie konto? Czas zobaczyć jak zebrać punkty! POWODZENIA :)


Aby łatwo korzystało Wam się z poszczególnych opcji zdobywania punktów i szybko wkręcić się w zabawę, skorzystajcie z panelu #fandomsweek, który przygotowaliśmy i widnieje na stronie głównej i podstronach serwisu :-)(grafika, faktyczny panel znajdziecie na górze głównej strony serwisu)


UWAGA: Jeśli posiadacie telefon w wersji na Andoida możecie pobrać też naszą aplikację mobilną Fanfdoms co pozwoli Wam otrzymywać powiadomienia związane z akcją prosto na telefon ! Kliknijcie tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piotrmymusic.fandoms :)

#redaktor

Jeśli kochacie i potraficie pisać, macie szansę wykorzystać nasz projekt i #fandomsweek do stworzenia czegoś w rodzaju oficjalnego bloga fandomu! Śmiało klikajcie w przycisk UTWÓRZ, a następnie dzielcie się Waszymi przemyśleniami, recenzjami, esejami bądź po prostu opisami tworząc posty, zachęcajcie użytkowników do szybkich dyskusji na różne tematy, twórzcie nowe zadania dla redaktorów (chcecie o czymś przeczytać? ogłoście zadanie, by redaktorzy zyskali pomysł o czym napisać!), pytania dla znawców (możecie sprawdzić wiedzę fanów, tworząc trudne pytania dla nich. Im więcej osób weźmie udział w Waszym pytaniu, tym więcej zarobicie punktów!) oraz fanfiction (licząc jednocześnie na to, że będą one kontynuowane przez Was lub innych użytkowników). 


Po napisaniu Wasz post lub inna treść którą stworzycie trafi (lub nie - poczytaj o uprawnieniach) do moderacji a następnie zostanie opublikowany na stronie (głównej, lub fandomu), po czym zostanie oceniony za jakość (lub wyceniony za trudność / pomysł w przypadku zadań i pytań) oraz aktywność użytkowników jaką wywołał (od odsłon przez oceny, reakcje, komentarze itd.). W ten sposób zarabiacie jako #redaktor .
Unikalną funkcją naszego serwisu są jednak opcje zadań do wykonania . Te są tak naprawdę pomysłami na posty, które możecie przygotować. Każde zadanie warte jest bonusową ilość punktów, a zwycięzca może zostać nagrodzony dodatkową nagrodą . Nie masz pomysłu na to, co napisać a chcesz zarobić jako #redaktor? Sprawdzaj nowe ZADANIA :)

#komentator

Jeśli nie chcesz/nie potrafisz pisać, ale uwielbiasz komentować i oceniać to, co tworzą inni - w ten sposób możesz realnie zarobić punkty w akcji #fandomsweek. Wystarczy kliknąć w przycisk CZYTAJ, a następnie wybrać, czy interesują Was dłuższe posty/artykuły, szybkie dyskusje, bądź rozbudowane, często wielowątkowe fanfiction, które możecie czytać niemal jakbyście grali w grę fabularną (istnieje opcja tworzenia wielu odnóg każdej z fanfiction na każdym jej etapie!) . 


Gdy już przeczytasz co Cię interesuje, skomentuj post i wdaj się w dyskusję. Możesz też ocenić łapką post, zareagować wybraną reakcją etc. Najważniejsze są w tym wypadku jednak komentarze, bowiem gdy Twój okaże się najlepszy, otrzymasz wyróżnienie i premię punktową. Do większości postów ogłaszane będą też wyzwania, które stanowią swoiste konkursy dla komentatorów. Wyzwanie dokładnie określa czego oczekuje jego twórca - jakiego typu komentarza, na jaki temat i co nagradza oraz ile punktów za to dostaje. 
Wyzwania możecie tworzyć będac FANEM w fandomie do własnych postów, które napisaliście jako #redaktor, bądź do wszystkich postów, jeśli macie już przynajmniej uprawnienia VIP w fandomie. Aby dowiedzieć się jak uruchamiać wyzwania zajrzyjcie do FAQ , jest to jednak bardzo proste (przycisk pod postem). W każdej chwili możecie też sprawdzić aktualne wyzwania poprzez kliknięcie w przycisk Wykonaj , a następnie Wyzwania , aby szybko zarobić duże ilości punktów jako #komentator. POWODZENIA!

#znawca

Jeśli chcesz błyskawicznie zacząć zarabiać punkty dla fandomu, skorzystaj z opcji odpowiadania na pytania sprawdzające Twoją wiedzę związaną z tematyką fandomu! Kliknij w Wykonaj, a następnie PYTANIA . W ten sposób zobaczysz listę pytań o różnym stopniu trudności (im większe masz uprawnienia, tym do większej ilości pytań uzyskasz dostęp!) . Zaznaczaj możliwie szybko poprawne odpowiedzi, ale jednocześnie staraj się mylić jak najmniej, bowiem skuteczność jest też brana pod uwagę.


Pytania tworzymy my jako załoga serwisu, ale mogą zostać także utworzone przez fanów z danego fandomu.

W przypadku Fandomsweek dla Potterheads zaprezentujemy Wam wszystkie pytania od Warner Bros stworzone właśnie dla fanów uniwersum filmów. Będzie się działo! Powodzenia!

#twórca

Jeśli macie wyobraźnię i chcecie popisać się nią wśród fanów, możecie pisać własne fanfiction, bądź kontynuować istniejące, pisząc ich ciąg dalszy, bądź zmieniając przebieg wydarzeń tworząc alternatywny przebieg historii (co jak zapewne się domyślacie, może trwać w nieskończoność i zapewnić unikalne możliwości dla czytających). Jak to działa? Nie chcesz, by dana postać zginęła i uważasz, że można ją uratować? Napisz, co stanie się w takim wypadku... i zobacz, jak zareagują na to inni! 


Twórz nowe fanfiction posługując się opcją Utwórz, a następnie FANFICTION... bądź kontyynuuj już istniejące korzystając z opcji Wykonaj, a następnie Kontynuuj fanfiction . UWAGA: W Fanfiction odbywają się głosowania na propozycje co ma się wydarzyć dalej. W ten sposób zarabiacie w nich także jako #komentator :)


Tak tworzone fanfiction przypominą grę fabularną, którą sami tworzycie jako #twórcy, bądź po prostu czytacie :)

#fan

Oprócz działań na stronie, prowadzić będziemy dodatkowe konkursy i akcje/zadania/wyzwania także na grupie partnerskiej akcji #fandomsweek dla Potterheads - grupie Potterheads Poland , oraz grupie oficjalnej projektu Fandoms . Spodziewajcie się różnorakich konkursów związanych z przygotowywaniem grafik, zdjęć, video oraz typowych zabaw na szybkie odpowiedzi bądź najciekawsze. Jako Fani z pewnością bywacie w różnych miejscach poświęconych potterheads - w tej kategorii właśnie to sprawdzimy. Punkty zdobyte jako #fan otrzymacie na Wasze konta na stronie dostając stosowne powiadomienie i widząc o tym informację na stronie głównej serwisu.

#gracz

W piątek, 15 marca od 19:00 zaprosimy Was na specjalny program live w serwisie Youtube na oficjalnym kanale projektu Fandoms . To właśnie tam odbędzie się specjalny stream na żywo z udziałem fanów i słuchaczy przeprowadzony w konwencji audycji radio-wizyjnej. W trakcie programu będziecie mogli do nas zadzwonić, opowiedzieć o historiach związanych z uniwersum Harrego Pottera i Fantastycznych zwierząt, a także weźmiecie udział w różnych grach i zabaw , które całkowicie na żywo pozwolą Wam zdobyć nowe punkty w akcji - dla siebie, lub kogoś znajomego. 


To będzie niesamowity czas, któremu towarzyszyć będzie też muzyka związana z filmami. Nie zabraknie też interesującego video - w tym Was i tego, co nam pokażecie w trakcie transmisji. Już teraz zapiszcie sobie powiadomienie w telefonach. Tego LIVEa nie możecie przegapić!

Punktacja cały czas widoczna, podobnie jak Ranking

Ile punktów w poszczególnych kategoriach zarobiliście możecie cały czas śledzić na bieżąco na stronie głównej portalu i podstronach poświęconych #fandomsweek. Różne nagrody będziecie mogli wygrać w różnych konkurencjach, o czym dowiecie się już w poniedziałek, gdy zacznie się zbieranie punktów. Pamiętajcie, że punkty możecie zbierać we wszystkich kategoriach jednocześnie i dowolnej ich ilości. 


W każdej chwili możecie podejrzeć też Ranking w każdej z nich na stronie fandomu , gdzie dowiecie się też kto i jakie uprawnienia w nim posiada. Teraz ranking wygląda tak:
...i zapewne jeszcze wielokrotnie się zmieni. Ranking ogólny znajdziecie też na stronie głównej w blokach po prawej stronie (bądź po kliknięciu przycisku + na górnej belce w wersji mobilnej) jako BEST POTTERHEADS :
Punkty w akcji zbieracie do 17 marca do północy, a samą akcję podsumujemy w poniedziałek, 18 marca . 

Więcej informacji oraz dokładny opis jak tworzyć treści i korzystać z portalu znajdziecie w FAQ . Polecamy też zajrzeć do taryfikatora punktacji oraz zasad zdobywania uprawnień w fandomach . Życzymy powodzenia w zabawie i trzymamy za wszystkich kciuki!

Nagrody

Są wspaniałe - zobaczcie sami:

-5x DVD Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (premiera!)

-5x DVD Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (pierwszy film z serii)

-5x Funko POP Niffler brelok

-2x scenariusz Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda 

-2x oprawiony w ramkę limitowany kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (TOP!)

-2x gra planszowa Fantastyczne zwierzęta od Winnig Moves


W sumie więc 21 nagród dedykowanych dla Potterheads . Nie przegap i walcz by zdobyć ich jak najwięcej! :D


W poniedziałek dowiecie się jakie nagrody i za co będziecie mogli wygrać. Zachęcamy jednak - po prostu - do zbierania jak największej ilości punktów - jeśli będziecie na topie w różnych kategoriach, nagrody na pewno Was nie ominą! :)


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
4
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 280 punktów za:

Jakość:20Popularność:156
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:8
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:64
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Dołącz do polecanej przez nas społeczności fanów Harrego Pottera i Fantastycznych Zwierząt - POTTERHEADS POLAND
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
156 czytelników Mar 8

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

RudaWilczyca Fan 7 pkt
OPCJA WYZWANIA
Jeeej! Super że jest na wstępie taki post, z wszystkim wytłumaczonym po kolei jasno i klarownie. Dziękuję bardzo :)
+1 głos
Mar 11
ShimijaChan Użytkownik
Dziękuje, nie mogłam się tu we wszystkim rozeznać :))
0 głosów
Mar 11
ZuzannaP Fan 5,026 pkt
OPCJA WYZWANIA
Na pewno będę próbowała swoich sił w kategoriach redaktor, komentator, znawca i fan. W fandomie jestem już około 5 lat i z pewnością nie przebije to tych, którzy na Harry'ego chodzili do kina, ale uważam, że i tak jest to dużo - przechodząc do sedna, przez to 5 lat czytania ciekawostek, dyskutowania, wielokrotnego oglądania filmów i czytania książek z serii i nie tylko (Fantastyczne zwierzęta, Quidditch przez wieki, Baśnie Barda Beedla) dowiedziałam się mnóstwo nowości o świecie Harry'ego Pottera, a co za tym idzie - chętnie podzielę się tą wiedzą w artykułach. użyję jej w quizach czy też dyskusjach, napiszę fanfiction.
0 głosów
+1000
Mar 11
Klaudia Magdalena Gę Fan 26,849 pkt
OPCJA WYZWANIA
Podoba mi się ten post, wszystko dokładnie wytłumaczone. Dziękuję za to. Póki co próbuję swych sił w kilku kategoriach. Chcę się jak najlepiej bawić podczas tego tygodnia i póki co się udało.
0 głosów
Mar 12
DiaboliqAngel Fan 11,093 pkt
OPCJA WYZWANIA
I wszystko jasne!
0 głosów
Mar 18
Klaudia Magdalena Gę Fan 26,849 pkt
Haha no XD

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
188 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 188 Gości
Dziś posty czytano : 18937 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  553882 punktów
 2. Young Stars Festival
  44849 punktów
 3. Bartek Lovers
  43500 punktów
 4. Supiwerki
  39827 punktów
 5. Potterheads
  39819 punktów
 6. The 100
  38811 punktów
 7. SikorskiSquad
  32860 punktów
 8. Arturonators
  29710 punktów
 9. SERIALE
  25594 punktów
 10. GRY
  23059 punktów
 11. Life Is Strange
  22059 punktów
 12. Famous In Love
  21866 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20162 punktów
 14. Domisiaki
  18344 punktów
 15. Once Upon A Time
  17585 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17334 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17170 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13111 punktów
 19. YOUNG STARS
  12872 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12668 punktów
 21. Forza
  11167 punktów
 22. Sonbird Team
  10831 punktów
 23. Remonators
  10189 punktów
 24. Eurowizja
  10089 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9279 punktów
 26. Dua Lipa
  7961 punktów
 27. TALENTY
  6454 punktów
 28. MUZYKA
  6403 punktów
 29. Playstation VR
  6138 punktów
 30. FILMY
  5729 punktów
 31. Nintendo
  5300 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5020 punktów
 33. Detroit
  4983 punktów
 34. Tomb Raider
  4923 punktów
 35. KSIĄŻKI
  4593 punktów
 36. INNE
  4589 punktów
 37. Stranger Things
  4529 punktów
 38. Progress Armia
  4280 punktów
 39. The Originals
  4228 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4170 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3968 punktów
 42. Bambinos
  3794 punktów
 43. Young Stars News
  3216 punktów
 44. Sport
  2843 punktów
 45. K-Pop
  2738 punktów
 46. American Horror Story
  2596 punktów
 47. God Of War
  2526 punktów
 48. YOUTUBE
  2247 punktów
 49. Kortezjanie
  2114 punktów
 50. Puthinators
  1933 punktów
 51. Sony Playstation
  1628 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  903 punktów
 54. Temorki
  848 punktów
 55. FPS
  829 punktów
 56. Team Rieger
  782 punktów
 57. R5Family
  605 punktów
 58. PC
  527 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  505 punktów
 60. Arianators
  488 punktów
 61. Uncharted
  477 punktów
 62. Zosiaki
  391 punktów
 63. LUDZIE
  389 punktów
 64. Directioners
  315 punktów
 65. Soy Luna
  285 punktów
 66. FANDOMS TALENTS
  284 punktów
 67. #talentobranie
  282 punktów
 68. 5SOSFam
  244 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  175 punktów
 71. Beautilles
  144 punktów
 72. The Good Place
  143 punktów
 73. Selenators
  130 punktów
 74. Donaty Agaty
  100 punktów
 75. Strzelanki
  98 punktów
 76. Orlandonators
  94 punktów
 77. Podróże
  84 punktów
 78. Swifties
  57 punktów
 79. Far Cry
  45 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  976 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post