+8 głosów
Kilka słów od autora:
Jak zdobywać punkty w #fandomsweek? Ten post odpowie na wszelkie Wasze pytania! Powodzenia :D
(postid: 334471) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

To z pewnością bardzo ważny post dla każdego, kto chce się z nami bawić w #fandomsweek! Jak zdobywać punkty w każdej z kategorii? Ten post wyjaśni Wam wszystkie wątpliwości w tej kwestii!

#fandomsweek od 11 marca

Zapraszamy Was do udziału w pierwszym #fandomsweek w serwisie, które stanowi eliminację do wielkiej Bitwy Fandomów (#fandomscup) za kilka miesięcy . To właśnie wtedy zmierzycie się z największymi fandomami o super nagrody oraz prawdziwy prestiż wśród społeczności fandomów. #fandomsweek to wielka premia i szansa na wejście do eliminacji do Bitwy z impetem. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dedykowane nagrody, o których piszemy na dole posta. Jak je wygrać? Czytajcie!


Aby wziąć udział w #fandomsweek należy zalogować się (a wcześniej zarejestrować jeśli jeszcze nie macie konta - trwa to dosłownie chwilkę :) ). Polecamy też dołączyć do fandomu Potterheads. Jako #fan w fandomie możecie o wiele więcej niż zwykły użytkownik! (sprawdź uprawnienia w fandomach) . Macie konto? Czas zobaczyć jak zebrać punkty! POWODZENIA :)


Aby łatwo korzystało Wam się z poszczególnych opcji zdobywania punktów i szybko wkręcić się w zabawę, skorzystajcie z panelu #fandomsweek, który przygotowaliśmy i widnieje na stronie głównej i podstronach serwisu :-)(grafika, faktyczny panel znajdziecie na górze głównej strony serwisu)


UWAGA: Jeśli posiadacie telefon w wersji na Andoida możecie pobrać też naszą aplikację mobilną Fanfdoms co pozwoli Wam otrzymywać powiadomienia związane z akcją prosto na telefon ! Kliknijcie tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piotrmymusic.fandoms :)

#redaktor

Jeśli kochacie i potraficie pisać, macie szansę wykorzystać nasz projekt i #fandomsweek do stworzenia czegoś w rodzaju oficjalnego bloga fandomu! Śmiało klikajcie w przycisk UTWÓRZ, a następnie dzielcie się Waszymi przemyśleniami, recenzjami, esejami bądź po prostu opisami tworząc posty, zachęcajcie użytkowników do szybkich dyskusji na różne tematy, twórzcie nowe zadania dla redaktorów (chcecie o czymś przeczytać? ogłoście zadanie, by redaktorzy zyskali pomysł o czym napisać!), pytania dla znawców (możecie sprawdzić wiedzę fanów, tworząc trudne pytania dla nich. Im więcej osób weźmie udział w Waszym pytaniu, tym więcej zarobicie punktów!) oraz fanfiction (licząc jednocześnie na to, że będą one kontynuowane przez Was lub innych użytkowników). 


Po napisaniu Wasz post lub inna treść którą stworzycie trafi (lub nie - poczytaj o uprawnieniach) do moderacji a następnie zostanie opublikowany na stronie (głównej, lub fandomu), po czym zostanie oceniony za jakość (lub wyceniony za trudność / pomysł w przypadku zadań i pytań) oraz aktywność użytkowników jaką wywołał (od odsłon przez oceny, reakcje, komentarze itd.). W ten sposób zarabiacie jako #redaktor .
Unikalną funkcją naszego serwisu są jednak opcje zadań do wykonania . Te są tak naprawdę pomysłami na posty, które możecie przygotować. Każde zadanie warte jest bonusową ilość punktów, a zwycięzca może zostać nagrodzony dodatkową nagrodą . Nie masz pomysłu na to, co napisać a chcesz zarobić jako #redaktor? Sprawdzaj nowe ZADANIA :)

#komentator

Jeśli nie chcesz/nie potrafisz pisać, ale uwielbiasz komentować i oceniać to, co tworzą inni - w ten sposób możesz realnie zarobić punkty w akcji #fandomsweek. Wystarczy kliknąć w przycisk CZYTAJ, a następnie wybrać, czy interesują Was dłuższe posty/artykuły, szybkie dyskusje, bądź rozbudowane, często wielowątkowe fanfiction, które możecie czytać niemal jakbyście grali w grę fabularną (istnieje opcja tworzenia wielu odnóg każdej z fanfiction na każdym jej etapie!) . 


Gdy już przeczytasz co Cię interesuje, skomentuj post i wdaj się w dyskusję. Możesz też ocenić łapką post, zareagować wybraną reakcją etc. Najważniejsze są w tym wypadku jednak komentarze, bowiem gdy Twój okaże się najlepszy, otrzymasz wyróżnienie i premię punktową. Do większości postów ogłaszane będą też wyzwania, które stanowią swoiste konkursy dla komentatorów. Wyzwanie dokładnie określa czego oczekuje jego twórca - jakiego typu komentarza, na jaki temat i co nagradza oraz ile punktów za to dostaje. 
Wyzwania możecie tworzyć będac FANEM w fandomie do własnych postów, które napisaliście jako #redaktor, bądź do wszystkich postów, jeśli macie już przynajmniej uprawnienia VIP w fandomie. Aby dowiedzieć się jak uruchamiać wyzwania zajrzyjcie do FAQ , jest to jednak bardzo proste (przycisk pod postem). W każdej chwili możecie też sprawdzić aktualne wyzwania poprzez kliknięcie w przycisk Wykonaj , a następnie Wyzwania , aby szybko zarobić duże ilości punktów jako #komentator. POWODZENIA!

#znawca

Jeśli chcesz błyskawicznie zacząć zarabiać punkty dla fandomu, skorzystaj z opcji odpowiadania na pytania sprawdzające Twoją wiedzę związaną z tematyką fandomu! Kliknij w Wykonaj, a następnie PYTANIA . W ten sposób zobaczysz listę pytań o różnym stopniu trudności (im większe masz uprawnienia, tym do większej ilości pytań uzyskasz dostęp!) . Zaznaczaj możliwie szybko poprawne odpowiedzi, ale jednocześnie staraj się mylić jak najmniej, bowiem skuteczność jest też brana pod uwagę.


Pytania tworzymy my jako załoga serwisu, ale mogą zostać także utworzone przez fanów z danego fandomu.

W przypadku Fandomsweek dla Potterheads zaprezentujemy Wam wszystkie pytania od Warner Bros stworzone właśnie dla fanów uniwersum filmów. Będzie się działo! Powodzenia!

#twórca

Jeśli macie wyobraźnię i chcecie popisać się nią wśród fanów, możecie pisać własne fanfiction, bądź kontynuować istniejące, pisząc ich ciąg dalszy, bądź zmieniając przebieg wydarzeń tworząc alternatywny przebieg historii (co jak zapewne się domyślacie, może trwać w nieskończoność i zapewnić unikalne możliwości dla czytających). Jak to działa? Nie chcesz, by dana postać zginęła i uważasz, że można ją uratować? Napisz, co stanie się w takim wypadku... i zobacz, jak zareagują na to inni! 


Twórz nowe fanfiction posługując się opcją Utwórz, a następnie FANFICTION... bądź kontyynuuj już istniejące korzystając z opcji Wykonaj, a następnie Kontynuuj fanfiction . UWAGA: W Fanfiction odbywają się głosowania na propozycje co ma się wydarzyć dalej. W ten sposób zarabiacie w nich także jako #komentator :)


Tak tworzone fanfiction przypominą grę fabularną, którą sami tworzycie jako #twórcy, bądź po prostu czytacie :)

#fan

Oprócz działań na stronie, prowadzić będziemy dodatkowe konkursy i akcje/zadania/wyzwania także na grupie partnerskiej akcji #fandomsweek dla Potterheads - grupie Potterheads Poland , oraz grupie oficjalnej projektu Fandoms . Spodziewajcie się różnorakich konkursów związanych z przygotowywaniem grafik, zdjęć, video oraz typowych zabaw na szybkie odpowiedzi bądź najciekawsze. Jako Fani z pewnością bywacie w różnych miejscach poświęconych potterheads - w tej kategorii właśnie to sprawdzimy. Punkty zdobyte jako #fan otrzymacie na Wasze konta na stronie dostając stosowne powiadomienie i widząc o tym informację na stronie głównej serwisu.

#gracz

W piątek, 15 marca od 19:00 zaprosimy Was na specjalny program live w serwisie Youtube na oficjalnym kanale projektu Fandoms . To właśnie tam odbędzie się specjalny stream na żywo z udziałem fanów i słuchaczy przeprowadzony w konwencji audycji radio-wizyjnej. W trakcie programu będziecie mogli do nas zadzwonić, opowiedzieć o historiach związanych z uniwersum Harrego Pottera i Fantastycznych zwierząt, a także weźmiecie udział w różnych grach i zabaw , które całkowicie na żywo pozwolą Wam zdobyć nowe punkty w akcji - dla siebie, lub kogoś znajomego. 


To będzie niesamowity czas, któremu towarzyszyć będzie też muzyka związana z filmami. Nie zabraknie też interesującego video - w tym Was i tego, co nam pokażecie w trakcie transmisji. Już teraz zapiszcie sobie powiadomienie w telefonach. Tego LIVEa nie możecie przegapić!

Punktacja cały czas widoczna, podobnie jak Ranking

Ile punktów w poszczególnych kategoriach zarobiliście możecie cały czas śledzić na bieżąco na stronie głównej portalu i podstronach poświęconych #fandomsweek. Różne nagrody będziecie mogli wygrać w różnych konkurencjach, o czym dowiecie się już w poniedziałek, gdy zacznie się zbieranie punktów. Pamiętajcie, że punkty możecie zbierać we wszystkich kategoriach jednocześnie i dowolnej ich ilości. 


W każdej chwili możecie podejrzeć też Ranking w każdej z nich na stronie fandomu , gdzie dowiecie się też kto i jakie uprawnienia w nim posiada. Teraz ranking wygląda tak:
...i zapewne jeszcze wielokrotnie się zmieni. Ranking ogólny znajdziecie też na stronie głównej w blokach po prawej stronie (bądź po kliknięciu przycisku + na górnej belce w wersji mobilnej) jako BEST POTTERHEADS :
Punkty w akcji zbieracie do 17 marca do północy, a samą akcję podsumujemy w poniedziałek, 18 marca . 

Więcej informacji oraz dokładny opis jak tworzyć treści i korzystać z portalu znajdziecie w FAQ . Polecamy też zajrzeć do taryfikatora punktacji oraz zasad zdobywania uprawnień w fandomach . Życzymy powodzenia w zabawie i trzymamy za wszystkich kciuki!

Nagrody

Są wspaniałe - zobaczcie sami:

-5x DVD Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (premiera!)

-5x DVD Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (pierwszy film z serii)

-5x Funko POP Niffler brelok

-2x scenariusz Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda 

-2x oprawiony w ramkę limitowany kadr z filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda (TOP!)

-2x gra planszowa Fantastyczne zwierzęta od Winnig Moves


W sumie więc 21 nagród dedykowanych dla Potterheads . Nie przegap i walcz by zdobyć ich jak najwięcej! :D


W poniedziałek dowiecie się jakie nagrody i za co będziecie mogli wygrać. Zachęcamy jednak - po prostu - do zbierania jak największej ilości punktów - jeśli będziecie na topie w różnych kategoriach, nagrody na pewno Was nie ominą! :)


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej. Oceniać posty mogą tylko Administratorzy i Eksperci danego fandomu. Jesteś wśród nich? Oceń ten post !
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
4
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 305 punktów za:

Jakość:20Popularność:181
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:8
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:64
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Dołącz do polecanej przez nas społeczności fanów Harrego Pottera i Fantastycznych Zwierząt - POTTERHEADS POLAND
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
181 czytelników Mar 8

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

RudaWilczyca Fan 7 pkt
OPCJA WYZWANIA
Jeeej! Super że jest na wstępie taki post, z wszystkim wytłumaczonym po kolei jasno i klarownie. Dziękuję bardzo :)
+1 głos
Mar 11
ShimijaChan Użytkownik
Dziękuje, nie mogłam się tu we wszystkim rozeznać :))
0 głosów
Mar 11
ZuzannaP Fan 5,026 pkt
OPCJA WYZWANIA
Na pewno będę próbowała swoich sił w kategoriach redaktor, komentator, znawca i fan. W fandomie jestem już około 5 lat i z pewnością nie przebije to tych, którzy na Harry'ego chodzili do kina, ale uważam, że i tak jest to dużo - przechodząc do sedna, przez to 5 lat czytania ciekawostek, dyskutowania, wielokrotnego oglądania filmów i czytania książek z serii i nie tylko (Fantastyczne zwierzęta, Quidditch przez wieki, Baśnie Barda Beedla) dowiedziałam się mnóstwo nowości o świecie Harry'ego Pottera, a co za tym idzie - chętnie podzielę się tą wiedzą w artykułach. użyję jej w quizach czy też dyskusjach, napiszę fanfiction.
0 głosów
+1000
Mar 11
Klaudia Magdalena Gę Fan 26,849 pkt
OPCJA WYZWANIA
Podoba mi się ten post, wszystko dokładnie wytłumaczone. Dziękuję za to. Póki co próbuję swych sił w kilku kategoriach. Chcę się jak najlepiej bawić podczas tego tygodnia i póki co się udało.
0 głosów
Mar 12
DiaboliqAngel Fan 11,093 pkt
OPCJA WYZWANIA
I wszystko jasne!
0 głosów
Mar 18
Klaudia Magdalena Gę Fan 26,849 pkt
Haha no XD

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
159 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 159 Gości
Dziś posty czytano : 49 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 1

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post