+1 głos
Kilka słów od autora:
Jak Arturonators postrzegają utwory z albumu "18"? W jaki sposób rozumieją przekaz? Co według nich zdradzała okładka płyty? To i wiele więcej możecie dowiedzieć się czytając ten wywiad!
(postid: 335364) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kolejny wywiad z fanami Artura Sikorskiego, tym razem Arturonators wypowiedzą się na temat przekazu, który płynie z tekstów utworów z nowej płyty Artura pt. "18". Zapraszam! 

Głównym tematem wywiadu jest przekaz zawarty na płycie "18". Uważasz, że jest on tam obecny? W jaki sposób go rozumiesz? W jakich utworach przesłanie było dla Ciebie najmocniejsze?

Ania Wardak: Według mnie przekaz na płycie 18 jest obecny i to w dużej mierze. Moim zdaniem przesłanie jest najbardziej widoczne w piosenkach "18" i "Mrok". To zdecydowanie dwie piosenki, na które najbardziej należy zwrócić uwagę słuchając albumu. Artur piosenką "Mrok" chce przekazać, jak bardzo człowiek potrzebuje dopełnienia, drugiej osoby która napełni tytułowy mrok. Za to piosenka "18" pokazuje, że pewnego dnia wszystko co złe zmieniło się w coś, dzięki czemu będzie można cieszyć się życiem. Pokazuje, że to wszystko przeminie.


Aleksandra Marcinkowska: Według mnie, przekaz płyty dla każdego może być inny, dla mnie jest to zbiór rzeczy, które większość przeżywa do 18 roku życia. Rozumiem to w taki sposób, że każda sytuacja w życiu nas czegoś uczy. Dla mnie największe przesłanie mają utwory "M", "Morze" oraz "Dziwne Uczucie".


Julia Gach: Tak, uważam że przekaz jest obecny na płycie "18". Rozumiem go na wiele sposobów, ponieważ w każdej piosence jest on praktycznie inny. Artur w swoich piosenkach wręcz oznajmia, że nie warto się poddawać, oraz że powinno się cenić ludzi, takimi jakimi są, a nie wymagać od nich nie wiadomo czego!


Amy Staude: Uważam, że przekaz jest obecny. Jest to całkiem nowa płyta Artura po dość długiej przerwie. Myślę że Artur bardzo się skupił nad tekstami piosenek- po prostu myślę, że pisał to co mu leżało tak jakby na sercu.


Lila Rutkowska: Tak, przekaz jest obecny. Ja rozumiem go na naprawdę wiele sposobów - wszystko zalezy od piosenki. Według mnie najmocniejszy przekaz mają utwory "M", "Dziwne uczucie" i "Mrok".


Klaudia Stelmaszyk: Moim zdaniem płyta „18” ma bardzo duży przekaz. Każda z piosenek ma nieco inne przesłanie. Uważam, że najmocniejszy przekaz ma utwór „M”, ponieważ mówi o utraconej miłości, czyli o problemie często pojawiającym się w obecnym świecie.

Przekaz w piosenkach to tekst, słowa. Masz może jakiś szczególnie ważny, insipirujący dla Ciebie cytat? Jeśli tak, dlaczego wybrałaś właśnie ten?

Ania Wardak: "Daj mi chwilę w swoim życiu włączę szybko autosave, by nie stracić tyłu pięknych chwil" to jeden z tych cytatów, które najbardziej do mnie trafiają! Interpretuję to jako przywiązanie do kogoś i strach przed samotnością czy zapomnieniem. Cała piosenka "Autosave" napisana razem z Patrykiem Wasilewskim jest piękna!


Aleksandra Marcinkowska: Ważnym cytatem dla mnie jest: "Nie będę mówił dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Ten cytat jest dla mnie ważny, ponieważ opisuje jak ważny jest uśmiech ważnej dla nas osoby. Drugim cytatem, który jest dla mnie jednym z najbardziej znaczących jest: "Coraz częściej czuję jak porywa mnie, każda noc budzi we mnie bestię, oszukany tyle razy mam już tego dość, mówię wprost nie chcę słuchać więcej". Ten cytat opisuje mnie w 100% bo w nocy jestem najbardziej szczera i rozmyślam nad wszystkim sytuacjami z mojego życia.


Julia Gach: Jeśli chodzi o jakiś cytat z płyty Artura to jest ich naprawdę wiele. Każdy ma ważny przekaz i inspiruje, choć moim ulubionym i dla mnie najważniejszym jest: "Nie będę mówić dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Dlaczego właśnie ten? Ponieważ uśmiech bliskich mi osób jest dla mnie najważniejszy, nie potrzebowałabym nic więcej.


Amy Staude: "Nie będę mówił dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Po prostu ten cytat oraz ta piosenka skradła mi serce. Jest to dość ważne, ponieważ uważam, że uśmiech naprawdę wyraża więcej niż tysiąc słów.


Lila Rutkowska: Mam. "Nie będę mówił dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Jest on dla mnie ważny, ponieważ kojarzy mi się z kilkoma osobami i to właśnie przy tym fragmencie dowiedziałam się, że rodzice kupili mi bilet na 18 tour.


Klaudia Stelmaszyk: „Gdzieś jest lepiej mojej małej M” - taki smutny, ale jednocześnie prawdziwy i prosto z serca osoby, która została skrzywdzona.

Okładka płyty wraz z jej tytułem jest ważnym elementem każdego wydawnictwa. To właśnie ona może zwiastować to, czego możemy się spodziewać po albumie albo nieraz po prostu przyciąga wzrok swoją oryginalnością. Czy według Ciebie okładka płyty "18" zdradziła cokolwiek, co możemy znaleźć na płycie? Może znalazłaś jakiś szczegół?

Ania Wardak: Patrząc na okładkę na pewno mogliśmy się domyślić, że ta płyta będzie czymś zupełnie innym niż poprzednia solowa - Okrąg, czy Odetchnij napisana razem z Jeremim. Po okładce widać, że to będzie coś o wiele doroślejszego, że nie będzie utrzymana już w takim stylu jak wcześniej. Można było wywnioskować, że Artur będzie poruszał tutaj na pewno dojrzalsze, ważniejsze tematy niż wcześniej.


Aleksandra Marcinkowska: Moim zdaniem zdradzała to, że możemy spodziewać się bardzo życiowych tekstów, opisujących sytuacje z jego 18 letniego życia.


Julia Gach: Co do okładki płyty, spodziewałam się, że Artur tym razem wypuści jeszcze większy hit niż "Okrąg", ale nawet okładka nie oddała tego, jak cudowna była "zawartość".


Amy Staude: Może to śmieszne, ale okładka płyty tak jakby pokazuje nową wersję Artura oraz ma nawiązanie do teledysku do piosenki 18.


Lila Rutkowska:  Hmmm.. Okładka faktycznie mogła coś zdradzać, wydaje mi się, że zdradzała ona swoisty klimat - mrok płyty.


Klaudia Stelmaszyk: Moim zdaniem okładka płyty zdradzała jakiś fragment tego, co możemy na niej znaleźć. Na pewno to, że będzie ona inna w porównaniu z poprzednią twórczością Artura. Myślę, że jest to początek nowej i pięknej ery, gdyż ta płyta w 100% oddaje charakter artysty. 


Podsumowanie

Na grupie Artura (https://www.facebook.com/groups/409359909273357/) dodałem post "Czy według was piosenki z płyty "18" zawierają ważny przekaz?". W ankiecie do tej pory udział wzięło 40 osób. Aż 36 osób zagłosowało, że teksty posiadają przesłanie! 


Wyniki mówią same za siebie! Album Artura zawiera ważny przekaz. Tak jak czytaliście przed chwilą - osoby, z którymi przeprowadziłem ten wywiad również jednogłośnie stwierdziły, że każda z piosenek ma w sobie "to coś". Album "18" motywuje i inspiruje fanów Artura, więc Artysta może być dumny, że stworzył taką płytę, która potrafi bawić, ale jednocześnie skłaniać do refleksji. 


Dziękuję wszystkim tj. Ania, Aleksandra, Julia, Amy, Lila, Klaudia za chęć wzięcia i końcowe wzięcie udziału w tym wywiadzie. Mam nadzieję, że był on dla was - Czytelników ciekawy, spodobał się Wam.


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 2,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
9
Super
1
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 2208 punktów za:

Jakość:2020Popularność:173
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:1
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:10
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Artur Sikorski
Piotr Bałut 3 Admin 22,418 pkt
173 czytelników Wrz 9

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
373 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 373 Gości
Dziś posty czytano : 5498 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  563347 punktów
 2. Young Stars Festival
  45231 punktów
 3. Bartek Lovers
  43842 punktów
 4. Potterheads
  40376 punktów
 5. Supiwerki
  40323 punktów
 6. The 100
  39249 punktów
 7. SikorskiSquad
  34380 punktów
 8. Arturonators
  30322 punktów
 9. SERIALE
  25772 punktów
 10. GRY
  23355 punktów
 11. Famous In Love
  22464 punktów
 12. Life Is Strange
  22386 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20193 punktów
 14. Domisiaki
  18541 punktów
 15. Once Upon A Time
  17996 punktów
 16. Ananasy Sylwii
  17539 punktów
 17. Ania, nie Anna
  17404 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13271 punktów
 19. YOUNG STARS
  12910 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12767 punktów
 21. Forza
  12578 punktów
 22. Sonbird Team
  10881 punktów
 23. Remonators
  10344 punktów
 24. Eurowizja
  10226 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9298 punktów
 26. Dua Lipa
  8022 punktów
 27. TALENTY
  6507 punktów
 28. MUZYKA
  6483 punktów
 29. Playstation VR
  6208 punktów
 30. FILMY
  5799 punktów
 31. Nintendo
  5369 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5235 punktów
 33. Detroit
  5004 punktów
 34. Tomb Raider
  4949 punktów
 35. Stranger Things
  4722 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4630 punktów
 37. INNE
  4624 punktów
 38. Progress Armia
  4295 punktów
 39. Misiaki Sysi
  4256 punktów
 40. The Originals
  4245 punktów
 41. 13 Reasons Why
  4035 punktów
 42. Bambinos
  3970 punktów
 43. Young Stars News
  3309 punktów
 44. Sport
  2942 punktów
 45. K-Pop
  2760 punktów
 46. American Horror Story
  2613 punktów
 47. God Of War
  2564 punktów
 48. YOUTUBE
  2317 punktów
 49. Kortezjanie
  2125 punktów
 50. Puthinators
  1943 punktów
 51. Sony Playstation
  1777 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  949 punktów
 54. FPS
  877 punktów
 55. Temorki
  858 punktów
 56. Team Rieger
  807 punktów
 57. R5Family
  648 punktów
 58. PC
  551 punktów
 59. Arianators
  544 punktów
 60. Kluseczki Olgi
  543 punktów
 61. Zosiaki
  519 punktów
 62. Uncharted
  485 punktów
 63. LUDZIE
  441 punktów
 64. Directioners
  338 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  304 punktów
 66. Soy Luna
  304 punktów
 67. #talentobranie
  291 punktów
 68. 5SOSFam
  271 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  181 punktów
 71. Beautilles
  161 punktów
 72. The Good Place
  151 punktów
 73. Selenators
  141 punktów
 74. Strzelanki
  109 punktów
 75. Donaty Agaty
  108 punktów
 76. Orlandonators
  105 punktów
 77. Podróże
  93 punktów
 78. Swifties
  77 punktów
 79. Far Cry
  55 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1108 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post