+1 głos
Kilka słów od autora:
Jak Arturonators postrzegają utwory z albumu "18"? W jaki sposób rozumieją przekaz? Co według nich zdradzała okładka płyty? To i wiele więcej możecie dowiedzieć się czytając ten wywiad!
(postid: 335364) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Kolejny wywiad z fanami Artura Sikorskiego, tym razem Arturonators wypowiedzą się na temat przekazu, który płynie z tekstów utworów z nowej płyty Artura pt. "18". Zapraszam! 

Głównym tematem wywiadu jest przekaz zawarty na płycie "18". Uważasz, że jest on tam obecny? W jaki sposób go rozumiesz? W jakich utworach przesłanie było dla Ciebie najmocniejsze?

Ania Wardak: Według mnie przekaz na płycie 18 jest obecny i to w dużej mierze. Moim zdaniem przesłanie jest najbardziej widoczne w piosenkach "18" i "Mrok". To zdecydowanie dwie piosenki, na które najbardziej należy zwrócić uwagę słuchając albumu. Artur piosenką "Mrok" chce przekazać, jak bardzo człowiek potrzebuje dopełnienia, drugiej osoby która napełni tytułowy mrok. Za to piosenka "18" pokazuje, że pewnego dnia wszystko co złe zmieniło się w coś, dzięki czemu będzie można cieszyć się życiem. Pokazuje, że to wszystko przeminie.


Aleksandra Marcinkowska: Według mnie, przekaz płyty dla każdego może być inny, dla mnie jest to zbiór rzeczy, które większość przeżywa do 18 roku życia. Rozumiem to w taki sposób, że każda sytuacja w życiu nas czegoś uczy. Dla mnie największe przesłanie mają utwory "M", "Morze" oraz "Dziwne Uczucie".


Julia Gach: Tak, uważam że przekaz jest obecny na płycie "18". Rozumiem go na wiele sposobów, ponieważ w każdej piosence jest on praktycznie inny. Artur w swoich piosenkach wręcz oznajmia, że nie warto się poddawać, oraz że powinno się cenić ludzi, takimi jakimi są, a nie wymagać od nich nie wiadomo czego!


Amy Staude: Uważam, że przekaz jest obecny. Jest to całkiem nowa płyta Artura po dość długiej przerwie. Myślę że Artur bardzo się skupił nad tekstami piosenek- po prostu myślę, że pisał to co mu leżało tak jakby na sercu.


Lila Rutkowska: Tak, przekaz jest obecny. Ja rozumiem go na naprawdę wiele sposobów - wszystko zalezy od piosenki. Według mnie najmocniejszy przekaz mają utwory "M", "Dziwne uczucie" i "Mrok".


Klaudia Stelmaszyk: Moim zdaniem płyta „18” ma bardzo duży przekaz. Każda z piosenek ma nieco inne przesłanie. Uważam, że najmocniejszy przekaz ma utwór „M”, ponieważ mówi o utraconej miłości, czyli o problemie często pojawiającym się w obecnym świecie.

Przekaz w piosenkach to tekst, słowa. Masz może jakiś szczególnie ważny, insipirujący dla Ciebie cytat? Jeśli tak, dlaczego wybrałaś właśnie ten?

Ania Wardak: "Daj mi chwilę w swoim życiu włączę szybko autosave, by nie stracić tyłu pięknych chwil" to jeden z tych cytatów, które najbardziej do mnie trafiają! Interpretuję to jako przywiązanie do kogoś i strach przed samotnością czy zapomnieniem. Cała piosenka "Autosave" napisana razem z Patrykiem Wasilewskim jest piękna!


Aleksandra Marcinkowska: Ważnym cytatem dla mnie jest: "Nie będę mówił dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Ten cytat jest dla mnie ważny, ponieważ opisuje jak ważny jest uśmiech ważnej dla nas osoby. Drugim cytatem, który jest dla mnie jednym z najbardziej znaczących jest: "Coraz częściej czuję jak porywa mnie, każda noc budzi we mnie bestię, oszukany tyle razy mam już tego dość, mówię wprost nie chcę słuchać więcej". Ten cytat opisuje mnie w 100% bo w nocy jestem najbardziej szczera i rozmyślam nad wszystkim sytuacjami z mojego życia.


Julia Gach: Jeśli chodzi o jakiś cytat z płyty Artura to jest ich naprawdę wiele. Każdy ma ważny przekaz i inspiruje, choć moim ulubionym i dla mnie najważniejszym jest: "Nie będę mówić dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Dlaczego właśnie ten? Ponieważ uśmiech bliskich mi osób jest dla mnie najważniejszy, nie potrzebowałabym nic więcej.


Amy Staude: "Nie będę mówił dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Po prostu ten cytat oraz ta piosenka skradła mi serce. Jest to dość ważne, ponieważ uważam, że uśmiech naprawdę wyraża więcej niż tysiąc słów.


Lila Rutkowska: Mam. "Nie będę mówił dużo, bo twój uśmiech znaczy więcej". Jest on dla mnie ważny, ponieważ kojarzy mi się z kilkoma osobami i to właśnie przy tym fragmencie dowiedziałam się, że rodzice kupili mi bilet na 18 tour.


Klaudia Stelmaszyk: „Gdzieś jest lepiej mojej małej M” - taki smutny, ale jednocześnie prawdziwy i prosto z serca osoby, która została skrzywdzona.

Okładka płyty wraz z jej tytułem jest ważnym elementem każdego wydawnictwa. To właśnie ona może zwiastować to, czego możemy się spodziewać po albumie albo nieraz po prostu przyciąga wzrok swoją oryginalnością. Czy według Ciebie okładka płyty "18" zdradziła cokolwiek, co możemy znaleźć na płycie? Może znalazłaś jakiś szczegół?

Ania Wardak: Patrząc na okładkę na pewno mogliśmy się domyślić, że ta płyta będzie czymś zupełnie innym niż poprzednia solowa - Okrąg, czy Odetchnij napisana razem z Jeremim. Po okładce widać, że to będzie coś o wiele doroślejszego, że nie będzie utrzymana już w takim stylu jak wcześniej. Można było wywnioskować, że Artur będzie poruszał tutaj na pewno dojrzalsze, ważniejsze tematy niż wcześniej.


Aleksandra Marcinkowska: Moim zdaniem zdradzała to, że możemy spodziewać się bardzo życiowych tekstów, opisujących sytuacje z jego 18 letniego życia.


Julia Gach: Co do okładki płyty, spodziewałam się, że Artur tym razem wypuści jeszcze większy hit niż "Okrąg", ale nawet okładka nie oddała tego, jak cudowna była "zawartość".


Amy Staude: Może to śmieszne, ale okładka płyty tak jakby pokazuje nową wersję Artura oraz ma nawiązanie do teledysku do piosenki 18.


Lila Rutkowska:  Hmmm.. Okładka faktycznie mogła coś zdradzać, wydaje mi się, że zdradzała ona swoisty klimat - mrok płyty.


Klaudia Stelmaszyk: Moim zdaniem okładka płyty zdradzała jakiś fragment tego, co możemy na niej znaleźć. Na pewno to, że będzie ona inna w porównaniu z poprzednią twórczością Artura. Myślę, że jest to początek nowej i pięknej ery, gdyż ta płyta w 100% oddaje charakter artysty. 


Podsumowanie

Na grupie Artura (https://www.facebook.com/groups/409359909273357/) dodałem post "Czy według was piosenki z płyty "18" zawierają ważny przekaz?". W ankiecie do tej pory udział wzięło 40 osób. Aż 36 osób zagłosowało, że teksty posiadają przesłanie! 


Wyniki mówią same za siebie! Album Artura zawiera ważny przekaz. Tak jak czytaliście przed chwilą - osoby, z którymi przeprowadziłem ten wywiad również jednogłośnie stwierdziły, że każda z piosenek ma w sobie "to coś". Album "18" motywuje i inspiruje fanów Artura, więc Artysta może być dumny, że stworzył taką płytę, która potrafi bawić, ale jednocześnie skłaniać do refleksji. 


Dziękuję wszystkim tj. Ania, Aleksandra, Julia, Amy, Lila, Klaudia za chęć wzięcia i końcowe wzięcie udziału w tym wywiadzie. Mam nadzieję, że był on dla was - Czytelników ciekawy, spodobał się Wam.


OCENA JAKOŚCI

Ten post jest POLECANY na głównej i jego autor zarabia. Administratorzy i eksperci (1) ocenili go na: 2,000 punktów
Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
9
Super
1
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 2171 punktów za:

Jakość:2020Popularność:136
Wsparcie:0Ocena i wartość ocen:1
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:10
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Artur Sikorski
Piotr Bałut 3 Admin 22,418 pkt
136 czytelników Wrz 9

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
134 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 134 Gości
Dziś posty czytano : 16162 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 0

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
Kontakt Post