Fandomy

Zasady akcji Warsaw Comic Con na Fandoms: kliknij
Dołącz do oficjalnej grupy Fandoms na Facebooku: tutaj

+6 głosów

To już trzecia edycja Bitwy, która z sezonu na sezon jest coraz większym hitem Radia Young Stars. Program, który z jednej strony wywołuje rywalizację, a z drugiej...integrację. Wszystko to podane w bardzo dynamicznej formie. To nie mogło się nie udać. I uda się - mamy nadzieję - po raz trzeci ! :)

Trzecia edycja Bitwy Fandomów już od 30 czerwca !

Trzecia edycja Bitwy Fandomów tym razem pozwoli na rywalizację fanów przeróżnych seriali . Przypomnimy, wcześniejsze Bitwy integrowały fanów Youtuberów (meetYT) a ostatnia, której finał już w piątek - Artystów / Muzyków (Genesis) . Obie Bitwy okazały się wielkim sukcesem - Bitwa Youtuberska docierała do nawet 50 tys. osób , natomiast muzyczna - blisko 100 tys.  ! Wiele wskazuje na to, że nadchodząca - serialowa - może nawet przekroczyć ten wynik . Co wywołuje tak duże zainteresowanie programem? O to już chyba musimy zapytać Was samych - śmiało napiszcie w komentarzach :)

Bitwa Fandomów - czyli ?

...wielki turniej wiedzy i zasięgu poszczególnych grup fanów. To Bitwa na jakość. Ilość pomaga, ale nie jest w stanie ustawić wyników programu i jak pokazały poprzednie edycje, największe fandomy mogą odpaść nawet na poziomie eliminacji .


Program składa się z częsci quizowej i zasięgowej . W pierwszej z nich każdy fandom bierze udział w 5 seriach pytań na temat istotny dla danego fandomu (Youtubera czy też gwiazdy, a w nadchodzącej edycji - aktorów, czy też po prostu serialu) . Na pytania odpowiada reprezentacja fandomu, która składa się z 5 osób wyznaczonych przez dany fandom przed programem. Dzwonimy do nich w trakcie audycji, odpowiadają na pytania i...voila! Zdobywają w ten sposób (lub nie) 3 punkty dla swojego fandomu... łącznie, 15 w 5 seriach pytań .


Ale Bitwa Fandomów to nie tylko program dla uczestników... ale także całych fandomów . Po każdej serii pytań odbywają się premie telefoniczne podczas których dzwoniąc do studia należy nominować fandom do zdobycia kolejnego punktu. Jeśli ktoś dodzwoni się i poda znów ten sam fandom, ten wygrywa kolejny punkt premii . Oprócz tego w zabawie odbywają się dodatkowe głosowania, które mają charakter premii. 


W programie zdobyć można także punkty za hashtagowanie na Twitterze (wielokrotnie kończy się to obecnością w polskich trendach, a czasem nawet zagranicznych!) , smsowanie pod tani numer za 1 zł a także głosowania zasięgowe na fanpageu i stronie WWW radia. W każdej edycji mamy też ofertę zfobycia punktów extra od Sponsorów programu - tym razem jest to Komputronik , który pozwoli zdobyć extra ilość punktów za zakupy na wskazanej stronie przez klientów, którzy dodadzą przy składaniu zamówienia w uwagach informację o tym, że chcą otrzymać punkty. Im więcej takich zakupów ze strony danego fandomu, tym więcej extra punktow do zdobycia :) - maksymalnie 4 .


W tej edycji programu dodane zostaną zadania związane z wizją , z racji, że jest to program poświęcony serialom, które się przecież ogląda :) Choć Bitwa Fandomów, to program Radio Young Stars , audycja odbywa się z pełną wizją i w tej edycji jej wykorzystanie będzie jeszcze bardziej widoczne niż dotychczas.


Ostatnim sposobem na zdobycie punktów będzie serwis, na ktorym aktualnie jesteście. Każdy z Was może tutaj napisać post o Waszym serialu. Nawet 4 punkty , na których zdobycie wpłynie cały Wasz fandom. Serwis zapewni Wam świetne możliwości pokazania się i poszerzenia fanów Waszego serialu - najciekawsze treści na pewno z chęcią podpromujemy :)

Co z tego mają fandomy ?

Przede wszystkim wielką zabawę - jest to akcja, w ktorej w jednym momencie biorą udział dziesiątki tysięcy osób. To wielka szansa na integrację i pokazanie się w tłumie. Program stawia na promocję grup i (w tym wypadku) seriali . Nie wiadomo jak się wszystko potoczy - większy nie zawsze oznacza , że ma większe szanse w programie . Owszem, zasięgi pomagają jednak bez wiedzy o serialu / jego aktorach, szans na wygraną nie ma , bowiem najwięcej punktów zdobywa się właśnie przez quiz wiedzy .  Bitwa Fandomów to także wielkie emocje , które na długo zostają w pamięci fandomów i wywołują liczne dyskusje jeszcze długo po zakończeniu programu. 


Ale nie tylko :) W tej edycji, podobnie jak w kończącej się aktualnie bitwie fandomów muzycznych, mamy dla Was extra nagrody od ich Sponsora. Czy jest o co walczyć? Nie mamy co do tego wątpliwości :)


Rywalizacja toczy się o zestaw nagród , które zostaną przekazane reprezentacji zwycięskiego fandomu w programie . W zależności od tego jak skuteczny będzie dany uczestnik , taka nagroda mu przypadnie w programie. Na Uczestników będzie można głosować także w trakcie premii :


Zwycięzca programu i jednocześnie najlepszy członek reprezentacji otrzyma: konsolę Sony Playstation 4 Slim o wartości 1200 zł (http://www.komputronik.pl/productVariantGroup/3304/sony-playstation-4-slim.html ) . Drugie miejsce to konkret dla uszu - Słuchawki z mikrofonem Hyperx Revolver o wartości 500 zł (https://www.komputronik.pl/product/313325/hyperx-cloud-revolver.html ) . Kolejne miejsca to akcesoria komputerowe wysokiej jakości - laureat(ka) trzeciego miejsca otrzyma klawiaturę Corsair Gaming o wartości blisko 300 zł (http://www.komputronik.pl/product/358846/corsair-gaming-k55-rgb.html ), czwarte miejsce nagrodzimy myszką optyczną MSI DS 100 o wartości 130 zł (https://www.komputronik.pl/product/303945/msi-interceptor-ds100.html ) oraz finalnie - piąte miejsce otrzyma nagrodę pocieszenia - designerską podkładkę Razer Goliatus o wartości ok. 100 zł (https://www.komputronik.pl/product/347628/razer-goliathus-control-fissure-large.html ) . W sumie wartość nagród dla zwycięskiego fandomu wyniesie więc ok. 2200 zł . 


Nie zapomnijcie też o nagrodach dodatkowych dla najskuteczniejszych uczestników programu , ktore trafią też do reprezentacji fandomów. Wśród nich płyty, bilety, gadżety i inne związane z muzyką i nie tylko. 


Są więc nagrody. Jest zabawa, emocje i integracja. Nie możecie tego przegapić !

Dostaliście nominację? Zbierajcie głosy !

Nominacje ruszyły a wybrane przez naszych słuchaczy i widzów fandomy otrzymały zaproszenie do programu w postaci opublikowanej grafiki nominacyjnej na poszczególnych grupach serialowych . Decyzja należy do Was - w sumie do programu zaprosimy 32 reprezentacje, 32 różnych grup serialowych . Czy Wasza znajdzie się wśród nich? To zależy tylko od głosowania !


Jeśli chcecie wziąć udział w bitwie, klikacie pod grafiką nominacyjną w Waszej grupie reakcję "serduszko" . Jeśli nie, i jesteście za odrzuceniem zaproszenia do programu, wystarczy kliknąć reakcję "wrrr" . Niczego nie narzucamy, nikogo do niczego nie zmuszamy, ale uwierzcie - zabawa w Bitwie jest niesamowita i warto podejść do tej akcji :) Będziemy tez zwracać uwagę na komentarze pod grafiką - im większe zainteresowanie zauważymy, tym większa szansa, że to Wasz fandom i Waszą grupę zaprosimy do programu :)


Każdą partnerską grupę zaprezentujemy w trakcie programu i zachęcimy fanów do dołączenia do niej. Zwykle współpracę nawiązujemy poprzez bezpośredni kontakt z administratorami grupy. W tej edycji nie będzie inaczej. Jeśli jednak uważacie, że Waszą grupę / serial niesłusznie pominęliśmy , odezwijcie się do prowadzącego program, Piotra Baranowskiego "Pitera" (http://facebook.com/piotr.mymusic) - na pewno otrzymacie odpowiedź :)

Kiedy, co i jak ?

Pamiętajcie, że w programie reprezentacja wybierana jest na cały sezon . Oczywiście, może się zdarzyć, że ktoś nie będzie mógł pojawić się danego dnia w programie z przyczyn losowych. Tym się jednak nie martwcie - zawsze możecie zaproponować osobę zastępczą, jednak w takim wypadku dana osoba traci szansę na zdobycie bardziej wartościowej nagrody w przypadku zwycięstwa .


Udział w programie odbywa się wyłącznie drogą telefoniczną - nie ma żadnej potrzeby pojawiania się w studio - bez obaw - żadnych kosztów z tego tytułu ;) Oczekujemy tylko dyspozycyjności , nie dłuższej niż 2-3 min na Uczestnika w trakcie danego programu. Oczywiście, nie mamy wątpliwości, że będziecie tego dnia oglądać cały program, jednak dla formalności - podajemy, że nie musicie ;) 


Do 29 czerwca do 12:00 czekamy na wyniki głosowań w poszczególnych grupach serialowych . Tego dnia finalnie podejmiemy decyzję które fandomy zaprosimy do zabawy . W przypadku ,gdy np. istnieją dwie prężne grupy tego samego serialu, może dojść do głosowania dodatkowego , aby wybrać finalną grupę partnerską akcji. Gdy zauważymy, że jakiś fandom wyraźnie jest zainteresowany programem, skontaktujemy się z administratorami , ustalając zasady współpracy na sezon akcji .


30 czerwca o 19:00 rozpoczniemy trzeci sezon Bitwy. To właśnie wtedy odbędzie się losowanie do grup eliminacyjnych - całość na wizji, z wielką dawką emocji. To właśnie tego dnia spotkacie się wszyscy na jednym czacie, w jednym miejscu. Podobnie, jak w Mistrzostwach np. w Piłce Nożnej, dzielimy Was na osiem 4-osobowych grup eliminacyjnych - w kolejnych 8 tygodniach (z przerwą wakacyjną prowadzącego) odbędzie się właśnie 8 bitew eliminacyjnych . Z każdej bitwy 2 fandomy przechodzą dalej, 2 - definitywnie odpadają. I tak, dokładnie wg. zasad mistrzostw (drabinka) przez etap ćwierćfinałów, półfinałów i finału dotrzemy do 30 października 2017 (termin wstępny), gdy poznamy zwycięzcę zabawy i rozdamy nagrody od Sponsora. 

Gdzie słuchać / oglądać ? :)

Trzeci sezon Bitwy Fandomów zaprezentuje - podobnie jak poprzednie sezony programu - Radio Young Stars na http://www.radioyoungstars.pl oraz w aplikcji Radio Young Stars na iOS/Android . Program poprowadzi niezmiennie Piotr Baranowski "Piter" (http://facebook.com/piotr.mymusic ).

Zainteresowani Bitwą? Jakie fandomy serialowe powinny się w niej znaleźć? I co właściwie powoduje, że program stał się takim sukcesem?

Piszcie w komentarzach ! :) Baaardzo chętnie poczytamy :D

Jaka jest Twoja reakcja na ten post?
0
Jest OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA NIE JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU ALE
Wciąż możesz go komentować, oceniać i brać udział w jego wyzwaniach, a być może zdecydujemy się go podbić i tym samym zaliczyć z niego punkty do aktualnych akcji serwisu - im większa w nim aktywność, tym większa szansa byśmy podjęli taką decyzję :)

Autor tego posta zarobił dotychczas 3796 punktów za:

Jakość:20Popularność:3686
Wsparcie:10Ocena i wartość ocen:6
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:50
W trwającej akcji autor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych postów z napisanych w tym fandomie)

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !
 Piotr Baranowski Zarząd 1,176,198 punktów 2 11 101
3,686 czytelników Cze 21, 2017

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

5 Komentarzy

Sumienie Zweryfikowany 637,644 punktów 2 6 18
jak zobaczylam nagrody, nie moglam uwierzyc. Fajny pomysl z bitwami serialowymi. Trzymam kciuki za V-Lovers
+2 głosów
Jest OK
Cze 23, 2017
EvilRose Użytkownik 1,897 punktów 2
Mam nadzieję, że OUaT da radę się zakwalifikować <3
+2 głosów
Jest OK
Cze 26, 2017
likaalonso Zweryfikowany 217,738 punktów 5 12
Mam nadzieję, że OUAT weźmie udział! ❤
+2 głosów
Jest OK
Cze 26, 2017
kacper0623 Admin 275,243 punktów 2 7 13
Z serialami mam jeszcze gorzej niż z fandomami muzycznymi Jest tyle dobrych seriali,ale sercem zostaje przy OUaT i mam nadzieję,że wejdziemy do bitwy.Życzę powodzenia pozostałym serialom i ich fandomom.
+1 głos
Jest OK
Cze 26, 2017
Martyna Diana Nowak Zweryfikowany 67,101 punktów 1 7
Nagrody zachecają do brania udziału w bitwie. Trzymam kciuki za V-lovers w tej bitwie.
+1 głos
Jest OK
Cze 29, 2017

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
104 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 104 Gości
Dziś posty czytano : 41 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 2

 1. Riverdale
  91219 punktów
 2. The 100
  32701 punktów
 3. Pamiętniki Wampirów
  25770 punktów
 4. Stranger Things
  15916 punktów
 5. Teen Wolf
  9720 punktów
 6. SKAM
  6724 punktów
 7. Life Is Strange
  3563 punktów
 8. Gra o Tron
  2382 punktów
 9. Famous In Love
  1526 punktów
 1. Riverdale
  72360 punktów
 2. Pamiętniki Wampirów
  19534 punktów
 3. The 100
  15832 punktów
 4. Stranger Things
  5905 punktów
 5. Life Is Strange
  3257 punktów
 6. Teen Wolf
  3090 punktów
 7. SKAM
  2217 punktów
 8. Famous In Love
  419 punktów
 1. Riverdale
  8786 punktów
 2. The 100
  5222 punktów
 3. Pamiętniki Wampirów
  2431 punktów
 4. Stranger Things
  2392 punktów
 5. Teen Wolf
  1396 punktów
 6. SKAM
  783 punktów
 7. Life Is Strange
  306 punktów
 8. Famous In Love
  31 punktów
 9. Gra o Tron
  30 punktów
 1. The 100
  11647 punktów
 2. Riverdale
  10073 punktów
 3. Stranger Things
  7619 punktów
 4. Teen Wolf
  5234 punktów
 5. Pamiętniki Wampirów
  3805 punktów
 6. SKAM
  3724 punktów
 7. Gra o Tron
  2352 punktów
 8. Famous In Love
  1076 punktów
Kontakt Post