+13 głosów
(postid: 256296) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban.
         Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.

1.- Zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?

-- Tyś, królowo, najpiękniejsza jest na świecie...
         I królowa była zadowolona, bo wiedziała, że zwierciadło mówiło prawdę.
         Tymczasem Śnieżka podrastała i stawała się z każdym dniem piękniejsza; a kiedy skończyła siedem lat, była piękna jak jasny dzień, piękniejsza nawet od samej królowej.
         Pewnego razu królowa zapytała zwierciadła:
         - Zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?
A zwierciadło odpowiedziało:
         - Królowo, jesteś piękna jak gwiazda na niebie, ale Śnieżka jest tysiąc razy piękniejsza od ciebie.
         Przeraziła się królowa, zżółkła i zzieleniała ze złości. I od tej chwili znienawidziła Śnieżkę. A złość i zazdrość wciąż rosły w jej sercu jak trujące ziele, aż wreszcie nie miała już dnia ani nocy spokojnej. 

Śnieżka - pierwsza, według wielu najlepsza księżniczka Disneya. Cechuje ją niewinność, niesamowity urok osobisty i przyjazne nastawienie do świata. Niektórzy ponadto zarzucają jej naiwność. Nie ma ku temu powodów do dziwów, ale o tym nieco później. 
Warto także wspomnieć na starcie, iż nasza królewna przedstawiana jest różnie. Ilu ludzi, tyle opowieści. Największą popularnością szczyci się ta, którą nasi rodzice opowiadali nam do snu, strasząc nie raz, że Zła Królowa dopadnie i nas. Opisana w niej dziewczynka miała mieć włosy czarne jak heban, skórę jasną jak mleko, a usta w kolorze, którym poszczycić się mogły najpiękniejsze róże. Sama miała przypominać jedną z nią, rozwijać się jak one płatki i zachwycać wszystkich wokoło. Tak również było, co stało się głównym powodem do zazdrości drugiej żony króla. 

                 

Jak można było się domyślić, nie mogła puścić tego płazem. Zapragnęła serca Śnieżki, a w tym celu posłała za nią Łowcę. Gdzieś tam, głęboko w lesie, gdy wysłannik królowej przymierzał się do wykonania rozkazu, młoda królewna poczęła błagać go tymi słowy:  - Ach, drogi strzelcze, daruj mi życie, pójdę sobie daleko w dziki las i już nigdy nie wrócę do domu.
Zrobiło mu się żal sieroty i darował jej życie. Zgodnie z umową, ta zbiegła i skryła się w lesie. Jak można było się domyślić - kłamstwo ma krótkie nogi i prędko wychodzi na jaw. Królowa rozwścieczona dalszą egzystencją swej pasierbicy, postanowiła wziąć los w swoje ręce, a tu uwaga: nie jednej, a trzech prób dokonała. Pierwszym razem, w przebraniu zawitała do chatki krasnoludków i przedstawiła siebie samą jako handlarkę gorsetów. Zachwycona możliwością posiadania jednego z nich, ciemnowłosa wpuściła Królową w swe progi. Ta zacierając dłonie na samą myśl o słodkiej wygranej, pomogła znienawidzonej dziewczynie przywdziać gorset. Oczywiście jak to ona, musiała mieć w tym jakiś niecny plan! Ścisnęła sznurki tak mocno, że królewna o porcelanowej cerze padła bez tchu pod jej stopami. Drugiej próby dokonała przy użyciu zatrutego grzebienia. Mimo zakazów pozostałych domowników, niedoświadczona, przekonana o dobru wszystkich istot żyjących na ziemi, uchyliła drzwiczki przed przekupką. Z początku się opierała, aż w końcu zaczarowany przedmiot spoczął w jej włosach, a ta po raz kolejny zmuszona była czekać na wybawienie. 

Wreszcie trzecia próba, najbardziej skuteczna - zatrute jabłko. Królowa tym razem wybrała się do swej pasierbicy pod postacią starej, pomarszczonej babuleńki. Jak na zawziętą babkę przystało, nie tolerowała odmowy. Opowiadała różne niestworzone historie, jakie to jabłko jest przepyszne, a jakie słodkie. W końcu nasza naiwna Śnieżka dowiodła, że zasługuje na tę cechę i skonsumowała zatruty owoc, padając trupem. 
No, a tak się przynajmniej Królowej wydawało. 


                                    

I wreszcie nasza królewna spoczęła w szklanej trumnie, z najbliższymi wokół, opłakującymi ją rzęsistymi łzami. Wtem jak strzała gdzieś z oddali przybywa on - wybawca, Książę. Ujrzawszy piękną istotę, zapragnął zabrać ją do swego zamku, twierdząc, że ją kocha. Tutaj chyba warto wspomnieć, że w oryginale miał 29 lat a ona 14, nie?
Krasnoludki niezbyt chętnie przystały na propozycję Uroczego, jednak ostatecznie, młodziutka dziewczynka trafiła w jego ręce. 
A tu, nie, nie, nie! Wcale nie było pocałunku! To nie tak się obudziła! Otóż będąc w podróży, pod wpływem wyboistej drogi, ciało tak bardzo podskakiwało, że wreszcie kęs zatrutego owocu wypadł z wnętrza niewiasty i ot cud! 
Zachwycony Książę prędko pojął Śnieżkę za żonę, czyniąc ją swą królową, a jej poprzedniczkę razem skazali na najgorsze katusze - na ich weselu zmieniła się w osobę tak szpetną, że nikt nie mógł na nią patrzeć. 

2.Jak to było w Once Upon a Time?

Czy nasza Śnieżka, również w tym kultowym serialu, była tak naiwna? 
Na całe szczęście ani trochę. 
Oczywiście po śmierci jej rodziców, rozpoczęła można powiedzieć, że niekończącą się batalię ze Złą Królową, której w końcu nadano imię - Regina. Podobnie jak w baśni, za królewną posłano Łowcę, który tutaj był niczego sobie...


Podobnie jak w baśni, wypuścił swą niedoszłą ofiarę i pozwolił jej żyć. Pewnie myślicie, że i tym razem ujrzycie dziecięcą niewinność i naiwność zarazem? O nie, nie, nie. Tutejsza Śnieżka nie postąpiła jak ta, na której twórcy serialu bazowali. Ciemnowłosa słynęła w zaczarowanym lesie z bycia bandytką! Okradała wszystkich bogaczy, a już najchętniej Królową. Pewnego razu smakowitym dla niej kąskiem okazał się powóz, w którym jechał on, nasz Książę. Nie mająca skrupułów zaatakowała go, porywając wszystkie kosztowności jakie posiadał. Ponadto, była hardą kobietą. To ona rządziła każdym mężczyzną zamieszkującym chatkę w lesie, a nawet stratowała kilka trolli na ich moście!Miłość pomiędzy naszymi postaciami, ukazana została w serialu w cudowny sposób. Między innymi poprzez słowa, które każda dziewczyna jak przypuszczam, chciałaby usłyszeć od swojego partnera: Zawsze Cię znajdę. 
Ich miłość jest jedyna w swoim rodzaju, można nawet powiedzieć, że nierozerwalna i będzie trwała wieczność. Co ma na to do powiedzenia Zła Królowa? 
Jak zwykle jej zadaniem jest pokrzyżowanie planów zakochanej pary.  Nie zamierzała się poddać, nawet kiedy de facto została pokonana. W dniu ich wesela, postanowiła złożyć im wizytę, aby podarować im prezent. 
Zdziwieni państwo młodzi nie okazali jednak strachu, stwierdzili, że zbyt długo żyli w mroku pod jej panowaniem i teraz nadszedł ich czas. Regina nie dawała za wygraną. Poprzysięgła zemstę na swej pasierbicy i jej ukochanym. Kazała cieszyć się tym szczęśliwym dniem, bo jutro jedyne szczęśliwe zakończenie należeć będzie do niej. 
Niestety, ale tutaj to Zła Królowa triumfuje na końcu baśni, odbierając pasierbicy wszystko, co najcenniejsze - męża i nowo narodzone dziecko. 

OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tej dyskusji zarobił dotychczas 1487 punktów za:

Jakość:20Popularność:607
Wsparcie:165Ocena i wartość ocen:13
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:630
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
607 czytelników Paz 2

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

33 Komentarzy

kacper0623 Załoga
"Królewna Śnieżka" to jedna z moich ulubionych baśni.Dlatego też uwielbiam tę Disneyowską jak i OUAT'owską wersję.Sądzę,że główna różnica między bohaterkami leży w tym,że ich zachowania są podobne do zachowań kobiet w czasach, kiedy "powstały".Ta słodka,niewinna i dziecinna to rok 1939,a ta buntownicza nie czekająca na ratunek 2011.Genialny post !
+11 głosów
 
Najlepszy
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dokładnie tak! Współczesne kobiety przestały marzyć o książętach z Bajki i wzięły losy w swoje ręce, zupełnie jak nasza Śnieżka ♥
EvilRegal_77 Ekspert 161,151 pkt
Świetnie wszystko opisane!
+15 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dziękuję, dearie ♥
xvmbbh Fan 49,724 pkt
Snow White Mary to nasza śnieżka z łukiem lub ew. mieczem ❤ i do tego charmingowie i ich 'zawsze cię odnajdę ❤❤ achh, genialny post!
+15 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Gdybym usłyszała te magiczne słowa, rozpłynęłabym się na miejscu <3 Przy okazji, śliczne profilowe :D
Krokodyla skóra Ci służy <3 :D
Oyku Użytkownik 7,375 pkt
W dzieciństwie to była moja ulubiona księżniczka Disney ciekawy post przynajmniej si czegoś o niej dowiedziałam :)
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Moja również! Jednak nie znałam tej wersji z trzema próbami, a że wydała mi się ciekawsza, postanowiłam o niej wspomnieć ♥
tempxbrenn Fan 117,675 pkt
Uwielbiam i Disneyowską i OUAT'owską wersje!
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Obie cudowne, prawda? ♥
Wicked Użytkownik 12,255 pkt
Nigdy nie lubiłem Disneyowskiej wersji, taka nierealna trochę jak dla mnie. Dziewczyna wychowana w pałacu, nagle ucieka do lasu i w ciągu paru chwil znajduję przyjaznych krasnoludków, którym gotuje i sprząta. OUATowska wersja o wiele lepsze, bo poznajemy dokładniej jej historię i jest ona bardziej prawdziwa niż jej poprzedniczka.
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
A przede wszystkim dowiadujemy się, co takiego zrobiła, że Królowa pragnie jej śmierci, bo serio, uroda to błahy powód ;p
likaalonso Ekspert 228,949 pkt
Jeju, Kinia jak Ty cudownie piszesz! ❤
Kocham Śnieżkę jako baśń i jako bohaterkę,  choć w naszym ouat czasami mnie irytowala to mimo to na prawdę jestem z niej zadowolona, róbi świetna robotę w tym serialu,  regina tak wiele jej może zawdzięczyc, emma również, nie wspominając o hooku i jego hi mummy hahah!
+13 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Ją albo się kocha albo wręcz przeciwnie. Przyznaję, mnie też irytowała momentami, ale mimo wszystko jest wspaniałą postacią, która trzyma pozostałych w ''kupie''. Mam wrażenie, że bez niej, wszystko by się posypało. No, a przede wszystkim nie mielibyśmy Wybawicielki!
Annevue Użytkownik 649,838 pkt
Wow! Ten pościk to sztosik! Powinien być przypięty do polecanych jak nic :D
Coraz bardziej przekonujecie mnie do serialu, a to wprowadzenie i to jak się rozpisałaś (y) chciałabym tak wspaniale pisać, graty!
A ta historia naprawdę wspaniała, trochę odniosłam wrażenie, że Królowa Śnieżka jest jak Robin Hood, bo okrada bogatych xD
+11 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dziękuję bardzo, wiele to dla mnie znaczy. ♥

Z całą pewnością Robin i Śnieżka mieliby o czym ze sobą porozmawiać. Kto wie? Może wymieniliby się taktykami, a nawet zawiązaliby sojusz? :D
likaalonso Ekspert 228,949 pkt
oj Aniu,  robin hood również jest w naszym cudownym serialu i jak poznasz go bliżej to jestem pewna, że będziesz zachwycona ❤
Landfiona Użytkownik 1,211 pkt
Musze to objerzeć! Szkoda tylko że już znam  fabułę...
+11 głosów
Lip 3, 2017
Valide Safiye Sultan Użytkownik 3,076 pkt
Wow duzo sie dowiedzialam moze zaczne ogladac ten serial :D
+11 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Polecam! Czeka na Ciebie jeszcze duuużo wspaniałych postaci i wątków! <3
Piotr Baranowski Zarząd 1,230,401 pkt
post dnia, tyle w temacie. dla takich ludzi jak Ty warto bylo stworzyc ten serwis :)
+11 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Nawet nie wiesz jak bardzo się ucieszyłam! Teraz cieszę się podwójnie widząc tutaj i Twój komentarz. Mam nadzieję, że przyszłe posty również będą na tyle ciekawe. c:
Zielony_Kapturek Fan 70,561 pkt
Świetny post! Bez dwóch zdań zasłużony na post dnia!  Opisałaś to przyjemnym językiem, z łatwością i przyjemnością się czytało.
Nie przepadałam kiedyś za Śnieżką Disneya, lecz odkąd poznałam OUaT, to moje uczucia do tej postaci się zmieniły. Uwielbiam Śnieżkę jako przykład zaradnej i samowystarczalnej kobiety, a i z Dawidem stanowią idealną parę.
Mimo zamieszkania w Storybrooke jest ona dalej tą samą kobietą, co w Zazarowanym Lesie, gdy przychodzi zagrożenie. Chwyra za łuk i jest gotowa bronić swoją rodzinę, jak kiedyś bronilaby swojego skarbu :D
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
To prawda, Śnieżka zawsze walczy jak lwica, zwłaszcza jeśli chodzi o jej najbliższych ♥
pasquarelli Użytkownik 236,451 pkt
ojejku, świetny post <3
Osobiście Śnieżka nie była moją ulubioną królewną jeśli chodzi o powieści. Jakoś tak niezbyt lubię gdy kobiety są kreowane na, że tak się wyrażę, głupie gąski zależne od kogoś. Zdecydowanie preferuję gdy potrafią zatroszczyć się o swoje dobro samodzielnie. Właśnie dlatego bardzo spodobało mi się przedstawienie Snow White z innej perspektywy w OUAT. Od początku tak właściwie była jedną z moich ulubionych postaci. Taka silna i niezależna, a jednocześnie skrzywdzona przez swoją dziecięcą naiwność. Bo jakby nie patrzeć Cora to wyrachowana intrygantka (oczywiście nie bez przyczyny, ale jednak), która zagrała na uczuciach małej dziewczynki, by osiągnąć swój cel. Mimo całej sympatii jaką ją darzę, muszę przyznać, że była podła. Nawet jeśli zrobiła to tylko i wyłącznie dla Reginy by ją wzmocnić i posadzić na tronie.
No, ale wracając do naszej kochanej bohaterki postu, jak dla mnie serialowa Śnieżka jest po prostu cudowna.

pozdrawiam xx, jeszcze raz gratuluję bardzo ciekawego postu
+piszesz może jakieś opowiadania? jeśli tak to chętnie wpadnę bo bardzo podoba mi się styl twojego pisania haha
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa, wiele dla mnie znaczą i dodają niesamowitych skrzydeł, aż chce się pisać! <3 Opowiadań jako takich nie piszę, ale posiadam konta w Role Play i jeśli chcesz mogę podesłać link do profilu w wiadomości prywatnej. ♥
Nisa N. Użytkownik 13,016 pkt
Bardzo ciekawy artykuł, miło poczytać :)
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dziękuję bardzo <3
Klarciocha Użytkownik 572,965 pkt
swietne xdd
+9 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
♥♥
Paulina Korejke 3 Użytkownik 647,182 pkt
Królewna Śnieżka to jedna z moich ulubionych bajek Disneyowskich <3
+9 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Taka słodka, niewinna... No i wiedzie szczęśliwe życie z Księciem... Która by nie chciała żyć długo i szczęśliwie? ♥
Pacia z Setki Fan 31,822 pkt
swietny post! <3
+9 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Cieszę się, że się podobało <3
Chanel Użytkownik 509,863 pkt
Ten artykuł sprawił, że coraz bardziej mam ochotę zacząć oglądać ten serial. Próbowałam już dwa razy, ale zawsze coś mi przeszkadzało, ale może teraz wreszcie się uda. Naprawdę super to wszystko opisałaś i aż chce się samemu obejrzeć i to wszystko ocenić :D
+8 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
A widzisz!  MAMY CIĘ! :D  miłego seansu <3
Kr3jzoL Użytkownik 15,924 pkt
Pamiętam ją z dzieciństwa. Pięknie opisane. Gratuluje.
+7 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dziękuję bardzo <3
oneLove121 Użytkownik 92 pkt
fajny post
+7 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Cieszę się bardzo <3
misaki_123 Użytkownik 1,195 pkt
Królewna Śnieżka do baśń dzieciństwa!♥ Świetnie tu wszystko opisujesz, pozdrawiam!
+7 głosów
Lip 3, 2017
Sultan_Lady Użytkownik 1,399 pkt
Wow,genialny post
+7 głosów
Lip 3, 2017
Marcelka Użytkownik 13,918 pkt
Genialny post! <3
+6 głosów
Lip 3, 2017
Marcelka Użytkownik 13,918 pkt
+ Chyba zacznę oglądać ten serial. A Ty, dzięki temu postowi się do tego przyczyniłaś xD <3
+5 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Nie ma czasu do stracenia! <3
AgusBaePL Użytkownik 182 pkt
Królewna Śnieżka w obu wersjach jest przepiękna, ale Disneyowska,  stworzona jest bardziej dla dzieci.  Jest basniowa,  z kolei druga wersja księżniczki jest bardziej samodzielna i waleczna, współczesna. Świetny materiał!
+5 głosów
Lip 3, 2017
Jaszczura B) Użytkownik 12,576 pkt
Gdy byłam dzieckiem, uwielbiałam Śnieżkę :D Była moją ulubioną księżniczką, i przebierałam się za nią na balach w przedszkolu :D Świetny post!
+5 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
To były na pewno udane bale. W końcu tam gdzie jest Śnieżka, wszystko musi być doskonałe. ♥
nacia133911 Użytkownik 9,818 pkt
nigdy nie ogl Once Upon a Time ale na pewno kiedyś obejrzę
+4 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Warto! <3
mxmmyzenere Użytkownik 632 pkt
Świetnie napisane!
+4 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dziękuję bardzo <3
misiakyo Użytkownik 21,913 pkt
Dobra robota! Uwielbiam obie wersje Śnieżki
+3 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dziękuję bardzo <3
Plichtaczek Użytkownik 37 pkt
Świetny opis, wszystko bardzo dokładnie napisane.
Pomimo tego że jestem ogromną fanką Disneya i jego bajek, w szczególności tych starszych, to za Śnieżką nigdy nie przepadałam. Każdy z mojego otoczenia zawsze ją uwielbiał i podejrzewał że to mogło w jakiś sposób przyczynić się do mojej niechęci do niej, gdyż najczęściej kiedy wiele osób zaczyna kogoś/coś lubić  ja automatycznie przestaje. Dla mnie Śnieżka zawsze była za "idealna", wspaniały wygląd, według wszystkich nienaganne zachowanie itp.
+3 głosów
Lip 3, 2017
xvmbbh Fan 49,724 pkt
W ouat już nie jest taka... Nienaganna :'))
Angelika z Setki Użytkownik 55,738 pkt
Jesu boski post ZACZYNAM DZISIAJ OGLĄDAĆ TEN SERIAL
+2 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
W takim razie zarezerwuj sobie już następne dni, bo jak zaczniesz, będziesz chciała więcej i więcej. ♥
Martyna Mazurek Użytkownik 274 pkt
Jedna z najlepszych bajek! Mogłabym ją oglądać bez końca.
+2 głosów
Lip 3, 2017
kacper0623 Załoga
JEZU JAKI GENIALNY POST ! POST DNIA POST DNIA !
0 głosów
Gru 29, 2017
Kinga Nosek Admin 168,638 pkt
Dziękuję bardzo!

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
161 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 161 Gości
Dziś posty czytano : 23894 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  146 osób
 2. Ananasy Sylwii
  126 osób
 3. The 100
  122 osób
 4. Bambinos
  115 osób
 5. Bartek Lovers
  112 osób
 6. Supiwerki
  67 osób
 7. Arturonators
  64 osób
 8. Shawn Mendes Army
  46 osób
 9. SikorskiSquad
  36 osób
 10. Domisiaki
  32 osób
 11. Once Upon A Time
  28 osób
 12. Donaty Agaty
  25 osób
 13. Pretty Little Liars
  21 osób
 14. Remonators
  14 osób
 15. Misiaki Sysi
  13 osób
 16. Pamiętniki Wampirów
  13 osób
 17. Famous In Love
  11 osób
 18. Kluseczki Olgi
  10 osób
 19. GRY
  6 osób
 20. Temorki
  5 osób
 21. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 22. Dua Lipa
  4 osób
 23. Life Is Strange
  3 osób
 24. The Good Place
  3 osób
 25. PC
  2 osób
 26. Nintendo
  1 osób
Kontakt Post