+14 głosów
(postid: 256296) 
ZALOGUJ SIĘ I DOŁĄCZ DO TEGO FANDOMU!

Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban.
         Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.

1.- Zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?

-- Tyś, królowo, najpiękniejsza jest na świecie...
         I królowa była zadowolona, bo wiedziała, że zwierciadło mówiło prawdę.
         Tymczasem Śnieżka podrastała i stawała się z każdym dniem piękniejsza; a kiedy skończyła siedem lat, była piękna jak jasny dzień, piękniejsza nawet od samej królowej.
         Pewnego razu królowa zapytała zwierciadła:
         - Zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?
A zwierciadło odpowiedziało:
         - Królowo, jesteś piękna jak gwiazda na niebie, ale Śnieżka jest tysiąc razy piękniejsza od ciebie.
         Przeraziła się królowa, zżółkła i zzieleniała ze złości. I od tej chwili znienawidziła Śnieżkę. A złość i zazdrość wciąż rosły w jej sercu jak trujące ziele, aż wreszcie nie miała już dnia ani nocy spokojnej. 

Śnieżka - pierwsza, według wielu najlepsza księżniczka Disneya. Cechuje ją niewinność, niesamowity urok osobisty i przyjazne nastawienie do świata. Niektórzy ponadto zarzucają jej naiwność. Nie ma ku temu powodów do dziwów, ale o tym nieco później. 
Warto także wspomnieć na starcie, iż nasza królewna przedstawiana jest różnie. Ilu ludzi, tyle opowieści. Największą popularnością szczyci się ta, którą nasi rodzice opowiadali nam do snu, strasząc nie raz, że Zła Królowa dopadnie i nas. Opisana w niej dziewczynka miała mieć włosy czarne jak heban, skórę jasną jak mleko, a usta w kolorze, którym poszczycić się mogły najpiękniejsze róże. Sama miała przypominać jedną z nią, rozwijać się jak one płatki i zachwycać wszystkich wokoło. Tak również było, co stało się głównym powodem do zazdrości drugiej żony króla. 

                 

Jak można było się domyślić, nie mogła puścić tego płazem. Zapragnęła serca Śnieżki, a w tym celu posłała za nią Łowcę. Gdzieś tam, głęboko w lesie, gdy wysłannik królowej przymierzał się do wykonania rozkazu, młoda królewna poczęła błagać go tymi słowy:  - Ach, drogi strzelcze, daruj mi życie, pójdę sobie daleko w dziki las i już nigdy nie wrócę do domu.
Zrobiło mu się żal sieroty i darował jej życie. Zgodnie z umową, ta zbiegła i skryła się w lesie. Jak można było się domyślić - kłamstwo ma krótkie nogi i prędko wychodzi na jaw. Królowa rozwścieczona dalszą egzystencją swej pasierbicy, postanowiła wziąć los w swoje ręce, a tu uwaga: nie jednej, a trzech prób dokonała. Pierwszym razem, w przebraniu zawitała do chatki krasnoludków i przedstawiła siebie samą jako handlarkę gorsetów. Zachwycona możliwością posiadania jednego z nich, ciemnowłosa wpuściła Królową w swe progi. Ta zacierając dłonie na samą myśl o słodkiej wygranej, pomogła znienawidzonej dziewczynie przywdziać gorset. Oczywiście jak to ona, musiała mieć w tym jakiś niecny plan! Ścisnęła sznurki tak mocno, że królewna o porcelanowej cerze padła bez tchu pod jej stopami. Drugiej próby dokonała przy użyciu zatrutego grzebienia. Mimo zakazów pozostałych domowników, niedoświadczona, przekonana o dobru wszystkich istot żyjących na ziemi, uchyliła drzwiczki przed przekupką. Z początku się opierała, aż w końcu zaczarowany przedmiot spoczął w jej włosach, a ta po raz kolejny zmuszona była czekać na wybawienie. 

Wreszcie trzecia próba, najbardziej skuteczna - zatrute jabłko. Królowa tym razem wybrała się do swej pasierbicy pod postacią starej, pomarszczonej babuleńki. Jak na zawziętą babkę przystało, nie tolerowała odmowy. Opowiadała różne niestworzone historie, jakie to jabłko jest przepyszne, a jakie słodkie. W końcu nasza naiwna Śnieżka dowiodła, że zasługuje na tę cechę i skonsumowała zatruty owoc, padając trupem. 
No, a tak się przynajmniej Królowej wydawało. 


                                    

I wreszcie nasza królewna spoczęła w szklanej trumnie, z najbliższymi wokół, opłakującymi ją rzęsistymi łzami. Wtem jak strzała gdzieś z oddali przybywa on - wybawca, Książę. Ujrzawszy piękną istotę, zapragnął zabrać ją do swego zamku, twierdząc, że ją kocha. Tutaj chyba warto wspomnieć, że w oryginale miał 29 lat a ona 14, nie?
Krasnoludki niezbyt chętnie przystały na propozycję Uroczego, jednak ostatecznie, młodziutka dziewczynka trafiła w jego ręce. 
A tu, nie, nie, nie! Wcale nie było pocałunku! To nie tak się obudziła! Otóż będąc w podróży, pod wpływem wyboistej drogi, ciało tak bardzo podskakiwało, że wreszcie kęs zatrutego owocu wypadł z wnętrza niewiasty i ot cud! 
Zachwycony Książę prędko pojął Śnieżkę za żonę, czyniąc ją swą królową, a jej poprzedniczkę razem skazali na najgorsze katusze - na ich weselu zmieniła się w osobę tak szpetną, że nikt nie mógł na nią patrzeć. 

2.Jak to było w Once Upon a Time?

Czy nasza Śnieżka, również w tym kultowym serialu, była tak naiwna? 
Na całe szczęście ani trochę. 
Oczywiście po śmierci jej rodziców, rozpoczęła można powiedzieć, że niekończącą się batalię ze Złą Królową, której w końcu nadano imię - Regina. Podobnie jak w baśni, za królewną posłano Łowcę, który tutaj był niczego sobie...


Podobnie jak w baśni, wypuścił swą niedoszłą ofiarę i pozwolił jej żyć. Pewnie myślicie, że i tym razem ujrzycie dziecięcą niewinność i naiwność zarazem? O nie, nie, nie. Tutejsza Śnieżka nie postąpiła jak ta, na której twórcy serialu bazowali. Ciemnowłosa słynęła w zaczarowanym lesie z bycia bandytką! Okradała wszystkich bogaczy, a już najchętniej Królową. Pewnego razu smakowitym dla niej kąskiem okazał się powóz, w którym jechał on, nasz Książę. Nie mająca skrupułów zaatakowała go, porywając wszystkie kosztowności jakie posiadał. Ponadto, była hardą kobietą. To ona rządziła każdym mężczyzną zamieszkującym chatkę w lesie, a nawet stratowała kilka trolli na ich moście!Miłość pomiędzy naszymi postaciami, ukazana została w serialu w cudowny sposób. Między innymi poprzez słowa, które każda dziewczyna jak przypuszczam, chciałaby usłyszeć od swojego partnera: Zawsze Cię znajdę. 
Ich miłość jest jedyna w swoim rodzaju, można nawet powiedzieć, że nierozerwalna i będzie trwała wieczność. Co ma na to do powiedzenia Zła Królowa? 
Jak zwykle jej zadaniem jest pokrzyżowanie planów zakochanej pary.  Nie zamierzała się poddać, nawet kiedy de facto została pokonana. W dniu ich wesela, postanowiła złożyć im wizytę, aby podarować im prezent. 
Zdziwieni państwo młodzi nie okazali jednak strachu, stwierdzili, że zbyt długo żyli w mroku pod jej panowaniem i teraz nadszedł ich czas. Regina nie dawała za wygraną. Poprzysięgła zemstę na swej pasierbicy i jej ukochanym. Kazała cieszyć się tym szczęśliwym dniem, bo jutro jedyne szczęśliwe zakończenie należeć będzie do niej. 
Niestety, ale tutaj to Zła Królowa triumfuje na końcu baśni, odbierając pasierbicy wszystko, co najcenniejsze - męża i nowo narodzone dziecko. 

OCENA JAKOŚCI

Uważasz, że ocena jest nieuczciwa? Zgłoś to przyciskiem "zgłoś" na dole, a administracja portalu sprawdzi tą ocenę!
JAK MOGĘ ZAROBIĆ PUNKTY DLA FANDOMU Z TEGO POSTA / CO MOGĘ TERAZ ZROBIĆ?
Jaka jest Twoja reakcja?
0
OK
0
Super
0
Śmiech
0
Zdziwienie
0
Złość
0
Smutek
PUNKTACJA Z TEGO POSTA JEST WLICZANA DO AKTUALNYCH AKCJI KONKURSOWYCH PORTALU!
Komentuj, oceniaj, bierz udział w jego wyzwaniach - punkty z niego są wliczane - powodzenia :)

Redaktor tego posta zarobił dotychczas 1887 punktów za:

Jakość:20Popularność:1002
Wsparcie:165Ocena i wartość ocen:14
Wyróżnienia/kary:0Komentarze i reakcje:630
W trwającej akcji redaktor dla tego fandomu uzyskał skuteczność % ( polecanych dyskusji z napisanych w tym fandomie)
O CO CHODZI Z PUNKTAMI DLA REDAKTORÓW? ZA CO SIĘ JE ZARABIA?

Zaloguj się, aby zarabiać punkty z aktywności w postach !

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
1,002 czytelników Paz 2, 2018

Twój komentarz lub propozycja wyzwania do posta

Możesz wkleić bezpośredni link do grafiki / video aby umieścić ją w treści komentarza
Podpisz się (nick, imię etc.)
Prywatność: Twój adres email zostanie tylko wykorzystany do przesłania powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

33 Komentarzy

kacper0623 Załoga
"Królewna Śnieżka" to jedna z moich ulubionych baśni.Dlatego też uwielbiam tę Disneyowską jak i OUAT'owską wersję.Sądzę,że główna różnica między bohaterkami leży w tym,że ich zachowania są podobne do zachowań kobiet w czasach, kiedy "powstały".Ta słodka,niewinna i dziecinna to rok 1939,a ta buntownicza nie czekająca na ratunek 2011.Genialny post !
+11 głosów
 
Najlepszy
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dokładnie tak! Współczesne kobiety przestały marzyć o książętach z Bajki i wzięły losy w swoje ręce, zupełnie jak nasza Śnieżka ♥
EvilRegal_77 Ekspert 161,230 pkt
Świetnie wszystko opisane!
+15 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dziękuję, dearie ♥
xvmbbh Fan 49,701 pkt
Snow White Mary to nasza śnieżka z łukiem lub ew. mieczem ❤ i do tego charmingowie i ich 'zawsze cię odnajdę ❤❤ achh, genialny post!
+15 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Gdybym usłyszała te magiczne słowa, rozpłynęłabym się na miejscu <3 Przy okazji, śliczne profilowe :D
Krokodyla skóra Ci służy <3 :D
tempxbrenn Fan 117,925 pkt
Uwielbiam i Disneyowską i OUAT'owską wersje!
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Obie cudowne, prawda? ♥
Wicked Użytkownik 12,255 pkt
Nigdy nie lubiłem Disneyowskiej wersji, taka nierealna trochę jak dla mnie. Dziewczyna wychowana w pałacu, nagle ucieka do lasu i w ciągu paru chwil znajduję przyjaznych krasnoludków, którym gotuje i sprząta. OUATowska wersja o wiele lepsze, bo poznajemy dokładniej jej historię i jest ona bardziej prawdziwa niż jej poprzedniczka.
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
A przede wszystkim dowiadujemy się, co takiego zrobiła, że Królowa pragnie jej śmierci, bo serio, uroda to błahy powód ;p
likaalonso Ekspert 229,496 pkt
Jeju, Kinia jak Ty cudownie piszesz! ❤
Kocham Śnieżkę jako baśń i jako bohaterkę,  choć w naszym ouat czasami mnie irytowala to mimo to na prawdę jestem z niej zadowolona, róbi świetna robotę w tym serialu,  regina tak wiele jej może zawdzięczyc, emma również, nie wspominając o hooku i jego hi mummy hahah!
+13 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Ją albo się kocha albo wręcz przeciwnie. Przyznaję, mnie też irytowała momentami, ale mimo wszystko jest wspaniałą postacią, która trzyma pozostałych w ''kupie''. Mam wrażenie, że bez niej, wszystko by się posypało. No, a przede wszystkim nie mielibyśmy Wybawicielki!
Oyku Użytkownik 7,968 pkt
W dzieciństwie to była moja ulubiona księżniczka Disney ciekawy post przynajmniej si czegoś o niej dowiedziałam :)
+12 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Moja również! Jednak nie znałam tej wersji z trzema próbami, a że wydała mi się ciekawsza, postanowiłam o niej wspomnieć ♥
Annevue Użytkownik 649,900 pkt
Wow! Ten pościk to sztosik! Powinien być przypięty do polecanych jak nic :D
Coraz bardziej przekonujecie mnie do serialu, a to wprowadzenie i to jak się rozpisałaś (y) chciałabym tak wspaniale pisać, graty!
A ta historia naprawdę wspaniała, trochę odniosłam wrażenie, że Królowa Śnieżka jest jak Robin Hood, bo okrada bogatych xD
+11 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dziękuję bardzo, wiele to dla mnie znaczy. ♥

Z całą pewnością Robin i Śnieżka mieliby o czym ze sobą porozmawiać. Kto wie? Może wymieniliby się taktykami, a nawet zawiązaliby sojusz? :D
likaalonso Ekspert 229,496 pkt
oj Aniu,  robin hood również jest w naszym cudownym serialu i jak poznasz go bliżej to jestem pewna, że będziesz zachwycona ❤
Landfiona Użytkownik 1,211 pkt
Musze to objerzeć! Szkoda tylko że już znam  fabułę...
+11 głosów
Lip 3, 2017
Piotr Baranowski Zarząd 1,131,660 pkt
post dnia, tyle w temacie. dla takich ludzi jak Ty warto bylo stworzyc ten serwis :)
+11 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Nawet nie wiesz jak bardzo się ucieszyłam! Teraz cieszę się podwójnie widząc tutaj i Twój komentarz. Mam nadzieję, że przyszłe posty również będą na tyle ciekawe. c:
Valide Safiye Sultan Użytkownik 3,033 pkt
Wow duzo sie dowiedzialam moze zaczne ogladac ten serial :D
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Polecam! Czeka na Ciebie jeszcze duuużo wspaniałych postaci i wątków! <3
Zielony_Kapturek Fan 70,572 pkt
Świetny post! Bez dwóch zdań zasłużony na post dnia!  Opisałaś to przyjemnym językiem, z łatwością i przyjemnością się czytało.
Nie przepadałam kiedyś za Śnieżką Disneya, lecz odkąd poznałam OUaT, to moje uczucia do tej postaci się zmieniły. Uwielbiam Śnieżkę jako przykład zaradnej i samowystarczalnej kobiety, a i z Dawidem stanowią idealną parę.
Mimo zamieszkania w Storybrooke jest ona dalej tą samą kobietą, co w Zazarowanym Lesie, gdy przychodzi zagrożenie. Chwyra za łuk i jest gotowa bronić swoją rodzinę, jak kiedyś bronilaby swojego skarbu :D
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
To prawda, Śnieżka zawsze walczy jak lwica, zwłaszcza jeśli chodzi o jej najbliższych ♥
pasquarelli Użytkownik 240,768 pkt
ojejku, świetny post <3
Osobiście Śnieżka nie była moją ulubioną królewną jeśli chodzi o powieści. Jakoś tak niezbyt lubię gdy kobiety są kreowane na, że tak się wyrażę, głupie gąski zależne od kogoś. Zdecydowanie preferuję gdy potrafią zatroszczyć się o swoje dobro samodzielnie. Właśnie dlatego bardzo spodobało mi się przedstawienie Snow White z innej perspektywy w OUAT. Od początku tak właściwie była jedną z moich ulubionych postaci. Taka silna i niezależna, a jednocześnie skrzywdzona przez swoją dziecięcą naiwność. Bo jakby nie patrzeć Cora to wyrachowana intrygantka (oczywiście nie bez przyczyny, ale jednak), która zagrała na uczuciach małej dziewczynki, by osiągnąć swój cel. Mimo całej sympatii jaką ją darzę, muszę przyznać, że była podła. Nawet jeśli zrobiła to tylko i wyłącznie dla Reginy by ją wzmocnić i posadzić na tronie.
No, ale wracając do naszej kochanej bohaterki postu, jak dla mnie serialowa Śnieżka jest po prostu cudowna.

pozdrawiam xx, jeszcze raz gratuluję bardzo ciekawego postu
+piszesz może jakieś opowiadania? jeśli tak to chętnie wpadnę bo bardzo podoba mi się styl twojego pisania haha
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa, wiele dla mnie znaczą i dodają niesamowitych skrzydeł, aż chce się pisać! <3 Opowiadań jako takich nie piszę, ale posiadam konta w Role Play i jeśli chcesz mogę podesłać link do profilu w wiadomości prywatnej. ♥
anonim Użytkownik
Bardzo ciekawy artykuł, miło poczytać :)
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dziękuję bardzo <3
Klarciocha Użytkownik 577,386 pkt
swietne xdd
+9 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
♥♥
Paulina Korejke 3 Użytkownik 654,334 pkt
Królewna Śnieżka to jedna z moich ulubionych bajek Disneyowskich <3
+9 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Taka słodka, niewinna... No i wiedzie szczęśliwe życie z Księciem... Która by nie chciała żyć długo i szczęśliwie? ♥
Pacia z Setki Fan 49,406 pkt
swietny post! <3
+9 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Cieszę się, że się podobało <3
Chanel Użytkownik 510,046 pkt
Ten artykuł sprawił, że coraz bardziej mam ochotę zacząć oglądać ten serial. Próbowałam już dwa razy, ale zawsze coś mi przeszkadzało, ale może teraz wreszcie się uda. Naprawdę super to wszystko opisałaś i aż chce się samemu obejrzeć i to wszystko ocenić :D
+8 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
A widzisz!  MAMY CIĘ! :D  miłego seansu <3
Kr3jzoL Użytkownik 15,790 pkt
Pamiętam ją z dzieciństwa. Pięknie opisane. Gratuluje.
+7 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dziękuję bardzo <3
oneLove121 Użytkownik 90 pkt
fajny post
+7 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Cieszę się bardzo <3
misaki_123 Użytkownik 1,195 pkt
Królewna Śnieżka do baśń dzieciństwa!♥ Świetnie tu wszystko opisujesz, pozdrawiam!
+7 głosów
Lip 3, 2017
Sultan_Lady Użytkownik 1,392 pkt
Wow,genialny post
+7 głosów
Lip 3, 2017
Marcelka Użytkownik 13,963 pkt
Genialny post! <3
+6 głosów
Lip 3, 2017
Marcelka Użytkownik 13,963 pkt
+ Chyba zacznę oglądać ten serial. A Ty, dzięki temu postowi się do tego przyczyniłaś xD <3
+5 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Nie ma czasu do stracenia! <3
AgusBaePL Użytkownik 182 pkt
Królewna Śnieżka w obu wersjach jest przepiękna, ale Disneyowska,  stworzona jest bardziej dla dzieci.  Jest basniowa,  z kolei druga wersja księżniczki jest bardziej samodzielna i waleczna, współczesna. Świetny materiał!
+5 głosów
Lip 3, 2017
Jaszczura B) Użytkownik 12,589 pkt
Gdy byłam dzieckiem, uwielbiałam Śnieżkę :D Była moją ulubioną księżniczką, i przebierałam się za nią na balach w przedszkolu :D Świetny post!
+5 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
To były na pewno udane bale. W końcu tam gdzie jest Śnieżka, wszystko musi być doskonałe. ♥
nacia133911 Użytkownik 9,762 pkt
nigdy nie ogl Once Upon a Time ale na pewno kiedyś obejrzę
+4 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Warto! <3
mxmmyzenere Użytkownik 627 pkt
Świetnie napisane!
+4 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dziękuję bardzo <3
misiakyo Użytkownik 21,913 pkt
Dobra robota! Uwielbiam obie wersje Śnieżki
+3 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dziękuję bardzo <3
Plichtaczek Użytkownik 37 pkt
Świetny opis, wszystko bardzo dokładnie napisane.
Pomimo tego że jestem ogromną fanką Disneya i jego bajek, w szczególności tych starszych, to za Śnieżką nigdy nie przepadałam. Każdy z mojego otoczenia zawsze ją uwielbiał i podejrzewał że to mogło w jakiś sposób przyczynić się do mojej niechęci do niej, gdyż najczęściej kiedy wiele osób zaczyna kogoś/coś lubić  ja automatycznie przestaje. Dla mnie Śnieżka zawsze była za "idealna", wspaniały wygląd, według wszystkich nienaganne zachowanie itp.
+3 głosów
Lip 3, 2017
xvmbbh Fan 49,701 pkt
W ouat już nie jest taka... Nienaganna :'))
Angelika z Setki Użytkownik 70,394 pkt
Jesu boski post ZACZYNAM DZISIAJ OGLĄDAĆ TEN SERIAL
+2 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
W takim razie zarezerwuj sobie już następne dni, bo jak zaczniesz, będziesz chciała więcej i więcej. ♥
Martyna Mazurek Użytkownik 274 pkt
Jedna z najlepszych bajek! Mogłabym ją oglądać bez końca.
+2 głosów
Lip 3, 2017
kacper0623 Załoga
JEZU JAKI GENIALNY POST ! POST DNIA POST DNIA !
0 głosów
Gru 29, 2017
Kinga Nosek Admin 170,378 pkt
Dziękuję bardzo!

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
137 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 137 Gości
Dziś posty czytano : 16717 razy

Fandomy, do których należę

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, do których należysz i dołączać do nowych!

Fandomy, które obserwuję

Zaloguj się, aby zobaczyć fandomy, które Cię interesują i obserwować nowe!

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

Największe fandomy

 1. Riverdale
  189 osób
 2. The 100
  138 osób
 3. Ananasy Sylwii
  134 osób
 4. Bambinos
  125 osób
 5. Bartek Lovers
  121 osób
 6. Supiwerki
  73 osób
 7. Arturonators
  71 osób
 8. Potterheads
  67 osób
 9. Shawn Mendes Army
  60 osób
 10. SikorskiSquad
  39 osób
 11. Domisiaki
  35 osób
 12. Once Upon A Time
  29 osób
 13. Pretty Little Liars
  25 osób
 14. Donaty Agaty
  25 osób
 15. Pamiętniki Wampirów
  20 osób
 16. Remonators
  16 osób
 17. GRY
  14 osób
 18. Misiaki Sysi
  12 osób
 19. Famous In Love
  11 osób
 20. Kluseczki Olgi
  10 osób
 21. Zosiaki
  6 osób
 22. Temorki
  5 osób
 23. FANDOMS YOUTUBE
  5 osób
 24. Sonbird Team
  5 osób
 25. Life Is Strange
  4 osób
 26. Dua Lipa
  4 osób
 27. The Good Place
  3 osób
 28. PC
  2 osób
 29. Nintendo
  2 osób
 30. Young Stars Festival
  1 osób
 1. Riverdale
  557748 punktów
 2. Young Stars Festival
  45046 punktów
 3. Bartek Lovers
  43647 punktów
 4. Supiwerki
  40084 punktów
 5. Potterheads
  40071 punktów
 6. The 100
  39017 punktów
 7. SikorskiSquad
  33424 punktów
 8. Arturonators
  29987 punktów
 9. SERIALE
  25681 punktów
 10. GRY
  23213 punktów
 11. Life Is Strange
  22219 punktów
 12. Famous In Love
  22184 punktów
 13. FILMY/SERIALE/TV
  20181 punktów
 14. Domisiaki
  18452 punktów
 15. Once Upon A Time
  17763 punktów
 16. Ania, nie Anna
  17373 punktów
 17. Ananasy Sylwii
  17337 punktów
 18. Pretty Little Liars
  13184 punktów
 19. YOUNG STARS
  12904 punktów
 20. Shawn Mendes Army
  12715 punktów
 21. Forza
  11735 punktów
 22. Sonbird Team
  10854 punktów
 23. Remonators
  10253 punktów
 24. Eurowizja
  10160 punktów
 25. GWIAZDY YOUNG STARS
  9290 punktów
 26. Dua Lipa
  7987 punktów
 27. TALENTY
  6479 punktów
 28. MUZYKA
  6443 punktów
 29. Playstation VR
  6175 punktów
 30. FILMY
  5767 punktów
 31. Nintendo
  5330 punktów
 32. Pamiętniki Wampirów
  5123 punktów
 33. Detroit
  4991 punktów
 34. Tomb Raider
  4938 punktów
 35. Stranger Things
  4642 punktów
 36. KSIĄŻKI
  4613 punktów
 37. INNE
  4601 punktów
 38. Progress Armia
  4287 punktów
 39. The Originals
  4235 punktów
 40. Misiaki Sysi
  4221 punktów
 41. 13 Reasons Why
  3995 punktów
 42. Bambinos
  3880 punktów
 43. Young Stars News
  3260 punktów
 44. Sport
  2889 punktów
 45. K-Pop
  2748 punktów
 46. American Horror Story
  2604 punktów
 47. God Of War
  2546 punktów
 48. YOUTUBE
  2270 punktów
 49. Kortezjanie
  2119 punktów
 50. Puthinators
  1937 punktów
 51. Sony Playstation
  1702 punktów
 52. Przygodowe
  1150 punktów
 53. MMers
  930 punktów
 54. FPS
  857 punktów
 55. Temorki
  854 punktów
 56. Team Rieger
  795 punktów
 57. R5Family
  632 punktów
 58. PC
  535 punktów
 59. Kluseczki Olgi
  522 punktów
 60. Arianators
  514 punktów
 61. Uncharted
  481 punktów
 62. Zosiaki
  457 punktów
 63. LUDZIE
  414 punktów
 64. Directioners
  323 punktów
 65. FANDOMS TALENTS
  295 punktów
 66. Soy Luna
  295 punktów
 67. #talentobranie
  286 punktów
 68. 5SOSFam
  254 punktów
 69. Akcja & Przygoda
  220 punktów
 70. PROJEKT FANDOMS
  177 punktów
 71. Beautilles
  151 punktów
 72. The Good Place
  147 punktów
 73. Selenators
  134 punktów
 74. Donaty Agaty
  103 punktów
 75. Strzelanki
  102 punktów
 76. Orlandonators
  101 punktów
 77. Podróże
  87 punktów
 78. Swifties
  67 punktów
 79. Far Cry
  49 punktów
 80. Wyścigi
  45 punktów
 1. Potterheads
  1035 punktów
 2. FILMY
  350 punktów
 3. FILMY/SERIALE/TV
  350 punktów
 1. Potterheads
  13365 punktów
 2. The 100
  9393 punktów
 3. SERIALE
  4034 punktów
 4. FILMY/SERIALE/TV
  3861 punktów
 5. Riverdale
  3736 punktów
 6. YOUNG STARS
  2137 punktów
 7. Young Stars Festival
  1408 punktów
 8. Bartek Lovers
  1369 punktów
 9. SikorskiSquad
  881 punktów
 10. Ananasy Sylwii
  865 punktów
 11. Once Upon A Time
  519 punktów
 12. Pretty Little Liars
  491 punktów
 13. FILMY
  352 punktów
 14. Life Is Strange
  349 punktów
 15. Domisiaki
  338 punktów
 16. GRY
  327 punktów
 17. Remonators
  218 punktów
 18. Arturonators
  212 punktów
 19. MUZYKA
  170 punktów
 20. Supiwerki
  137 punktów
 21. Bambinos
  65 punktów
 22. Shawn Mendes Army
  42 punktów
 23. Sonbird Team
  33 punktów
 24. TALENTY
  32 punktów
 25. INNE
  28 punktów
 26. Pamiętniki Wampirów
  27 punktów
 27. KSIĄŻKI
  21 punktów
 28. Stranger Things
  21 punktów
 29. Dua Lipa
  16 punktów
 30. Young Stars News
  16 punktów
 31. Ania, nie Anna
  13 punktów
 32. Eurowizja
  12 punktów
 33. The Originals
  12 punktów
 34. Nintendo
  11 punktów
 35. Famous In Love
  10 punktów
 36. Sport
  10 punktów
 37. God Of War
  8 punktów
 38. Detroit
  6 punktów
 39. 13 Reasons Why
  5 punktów
 40. YOUTUBE
  4 punktów
 41. Arianators
  3 punktów
 42. LUDZIE
  2 punktów
 43. Progress Armia
  2 punktów
 44. Misiaki Sysi
  1 punktów
 45. Playstation VR
  1 punktów
 1. Potterheads
  37555 punktów
 2. Riverdale
  4469 punktów
 3. Ananasy Sylwii
  3072 punktów
 4. Pretty Little Liars
  2607 punktów
 5. Shawn Mendes Army
  2191 punktów
 6. The 100
  1649 punktów
 7. Bartek Lovers
  1586 punktów
 8. Sonbird Team
  1486 punktów
 9. Once Upon A Time
  1216 punktów
 10. Dua Lipa
  1047 punktów
 11. The Originals
  989 punktów
 12. Soy Luna
  986 punktów
 13. Bambinos
  918 punktów
 14. K-Pop
  902 punktów
 15. Supiwerki
  851 punktów
Kontakt Post