Fandomy

Zarejestruj się, aby pisać własne posty dla fandomów ! Akcja "Fandoms Redaktorzy" ruszyła ! Zaloguj się, aby zobaczyć swoje punkty w rankingach . Powodzenia ! Zasady akcji: tutaj


+13 głosów
Pamiętaj - skomentuj ten post (kliknij tutaj), aby podziękować w ten sposób autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.


Chciałabym mieć dziecko białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban.
         Wkrótce potem królowa powiła dziewczynkę białą jak śnieg, rumianą jak krew i o włosach czarnych jak heban. Nazwano ją Śnieżką.

1.- Zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?

-- Tyś, królowo, najpiękniejsza jest na świecie...
         I królowa była zadowolona, bo wiedziała, że zwierciadło mówiło prawdę.
         Tymczasem Śnieżka podrastała i stawała się z każdym dniem piękniejsza; a kiedy skończyła siedem lat, była piękna jak jasny dzień, piękniejsza nawet od samej królowej.
         Pewnego razu królowa zapytała zwierciadła:
         - Zwierciadełko, zwierciadełko, powiedz przecie, kto najpiękniejszy jest na świecie?
A zwierciadło odpowiedziało:
         - Królowo, jesteś piękna jak gwiazda na niebie, ale Śnieżka jest tysiąc razy piękniejsza od ciebie.
         Przeraziła się królowa, zżółkła i zzieleniała ze złości. I od tej chwili znienawidziła Śnieżkę. A złość i zazdrość wciąż rosły w jej sercu jak trujące ziele, aż wreszcie nie miała już dnia ani nocy spokojnej. 

Śnieżka - pierwsza, według wielu najlepsza księżniczka Disneya. Cechuje ją niewinność, niesamowity urok osobisty i przyjazne nastawienie do świata. Niektórzy ponadto zarzucają jej naiwność. Nie ma ku temu powodów do dziwów, ale o tym nieco później. 
Warto także wspomnieć na starcie, iż nasza królewna przedstawiana jest różnie. Ilu ludzi, tyle opowieści. Największą popularnością szczyci się ta, którą nasi rodzice opowiadali nam do snu, strasząc nie raz, że Zła Królowa dopadnie i nas. Opisana w niej dziewczynka miała mieć włosy czarne jak heban, skórę jasną jak mleko, a usta w kolorze, którym poszczycić się mogły najpiękniejsze róże. Sama miała przypominać jedną z nią, rozwijać się jak one płatki i zachwycać wszystkich wokoło. Tak również było, co stało się głównym powodem do zazdrości drugiej żony króla. 

                 

Jak można było się domyślić, nie mogła puścić tego płazem. Zapragnęła serca Śnieżki, a w tym celu posłała za nią Łowcę. Gdzieś tam, głęboko w lesie, gdy wysłannik królowej przymierzał się do wykonania rozkazu, młoda królewna poczęła błagać go tymi słowy:  - Ach, drogi strzelcze, daruj mi życie, pójdę sobie daleko w dziki las i już nigdy nie wrócę do domu.
Zrobiło mu się żal sieroty i darował jej życie. Zgodnie z umową, ta zbiegła i skryła się w lesie. Jak można było się domyślić - kłamstwo ma krótkie nogi i prędko wychodzi na jaw. Królowa rozwścieczona dalszą egzystencją swej pasierbicy, postanowiła wziąć los w swoje ręce, a tu uwaga: nie jednej, a trzech prób dokonała. Pierwszym razem, w przebraniu zawitała do chatki krasnoludków i przedstawiła siebie samą jako handlarkę gorsetów. Zachwycona możliwością posiadania jednego z nich, ciemnowłosa wpuściła Królową w swe progi. Ta zacierając dłonie na samą myśl o słodkiej wygranej, pomogła znienawidzonej dziewczynie przywdziać gorset. Oczywiście jak to ona, musiała mieć w tym jakiś niecny plan! Ścisnęła sznurki tak mocno, że królewna o porcelanowej cerze padła bez tchu pod jej stopami. 



Drugiej próby dokonała przy użyciu zatrutego grzebienia. Mimo zakazów pozostałych domowników, niedoświadczona, przekonana o dobru wszystkich istot żyjących na ziemi, uchyliła drzwiczki przed przekupką. Z początku się opierała, aż w końcu zaczarowany przedmiot spoczął w jej włosach, a ta po raz kolejny zmuszona była czekać na wybawienie. 

Wreszcie trzecia próba, najbardziej skuteczna - zatrute jabłko. Królowa tym razem wybrała się do swej pasierbicy pod postacią starej, pomarszczonej babuleńki. Jak na zawziętą babkę przystało, nie tolerowała odmowy. Opowiadała różne niestworzone historie, jakie to jabłko jest przepyszne, a jakie słodkie. W końcu nasza naiwna Śnieżka dowiodła, że zasługuje na tę cechę i skonsumowała zatruty owoc, padając trupem. 
No, a tak się przynajmniej Królowej wydawało. 


                                    

I wreszcie nasza królewna spoczęła w szklanej trumnie, z najbliższymi wokół, opłakującymi ją rzęsistymi łzami. Wtem jak strzała gdzieś z oddali przybywa on - wybawca, Książę. Ujrzawszy piękną istotę, zapragnął zabrać ją do swego zamku, twierdząc, że ją kocha. Tutaj chyba warto wspomnieć, że w oryginale miał 29 lat a ona 14, nie?
Krasnoludki niezbyt chętnie przystały na propozycję Uroczego, jednak ostatecznie, młodziutka dziewczynka trafiła w jego ręce. 
A tu, nie, nie, nie! Wcale nie było pocałunku! To nie tak się obudziła! Otóż będąc w podróży, pod wpływem wyboistej drogi, ciało tak bardzo podskakiwało, że wreszcie kęs zatrutego owocu wypadł z wnętrza niewiasty i ot cud! 
Zachwycony Książę prędko pojął Śnieżkę za żonę, czyniąc ją swą królową, a jej poprzedniczkę razem skazali na najgorsze katusze - na ich weselu zmieniła się w osobę tak szpetną, że nikt nie mógł na nią patrzeć. 









2.Jak to było w Once Upon a Time?

Czy nasza Śnieżka, również w tym kultowym serialu, była tak naiwna? 
Na całe szczęście ani trochę. 
Oczywiście po śmierci jej rodziców, rozpoczęła można powiedzieć, że niekończącą się batalię ze Złą Królową, której w końcu nadano imię - Regina. Podobnie jak w baśni, za królewną posłano Łowcę, który tutaj był niczego sobie...


Podobnie jak w baśni, wypuścił swą niedoszłą ofiarę i pozwolił jej żyć. Pewnie myślicie, że i tym razem ujrzycie dziecięcą niewinność i naiwność zarazem? O nie, nie, nie. Tutejsza Śnieżka nie postąpiła jak ta, na której twórcy serialu bazowali. Ciemnowłosa słynęła w zaczarowanym lesie z bycia bandytką! Okradała wszystkich bogaczy, a już najchętniej Królową. Pewnego razu smakowitym dla niej kąskiem okazał się powóz, w którym jechał on, nasz Książę. Nie mająca skrupułów zaatakowała go, porywając wszystkie kosztowności jakie posiadał. Ponadto, była hardą kobietą. To ona rządziła każdym mężczyzną zamieszkującym chatkę w lesie, a nawet stratowała kilka trolli na ich moście!



Miłość pomiędzy naszymi postaciami, ukazana została w serialu w cudowny sposób. Między innymi poprzez słowa, które każda dziewczyna jak przypuszczam, chciałaby usłyszeć od swojego partnera: Zawsze Cię znajdę. 
Ich miłość jest jedyna w swoim rodzaju, można nawet powiedzieć, że nierozerwalna i będzie trwała wieczność. Co ma na to do powiedzenia Zła Królowa? 
Jak zwykle jej zadaniem jest pokrzyżowanie planów zakochanej pary.  Nie zamierzała się poddać, nawet kiedy de facto została pokonana. W dniu ich wesela, postanowiła złożyć im wizytę, aby podarować im prezent. 
Zdziwieni państwo młodzi nie okazali jednak strachu, stwierdzili, że zbyt długo żyli w mroku pod jej panowaniem i teraz nadszedł ich czas. Regina nie dawała za wygraną. Poprzysięgła zemstę na swej pasierbicy i jej ukochanym. Kazała cieszyć się tym szczęśliwym dniem, bo jutro jedyne szczęśliwe zakończenie należeć będzie do niej. 
Niestety, ale tutaj to Zła Królowa triumfuje na końcu baśni, odbierając pasierbicy wszystko, co najcenniejsze - męża i nowo narodzone dziecko. 




Skomentuj teraz ten post (kliknij tutaj), aby wyrazić w ten sposób wdzięczność autorowi za pracę włożoną w jego napisanie. Za każdy komentarz autor posta otrzyma też dodatkowe 10 punktów w konkursie na Redaktorów Fandoms.

Ten post zarobił dotychczas 1117 punktów za:

Jakość:20Popularność:401
Podziękowania:1Ocena:65
Wyróżnienia:0Komentarze:630

Interesuje Cię ten serial? Bądź na bieżąco ! Dołącz do polecanej przez nas grupy fanowskiej o Once Upon A Time na Facebooku i poznaj innych fanów serialu !
Kliknij tutaj, aby dołączyć
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
401 czytelników Lip 2, 2017

Twój komentarz

Teraz w Twoim komentarzu/odpowiedzi, opcji odpowiedzi w quizie czy propozycji kontynuowania historii możesz umieścić nie tylko tekst , ale także zdjęcie/grafikę (wystarczy wkleić do niej bezpośredni link) lub video (wystarczy wkleić np. link do youtube'a) .

Masz zdjęcie na komputerze / w telefonie i chcesz je umieścić w sekcji w poście lub np. komentarzach? Wyślij je np. poprzez serwis imgie.pl i skopiuj bezpośredni link do komentarza / posta :)
Twoja wyświetlana nazwa na stronie (opcjonalnie)
Weryfikacja antyspamowa:

Aby zapobiec tej weryfikacji w przyszłości i zbierać punkty w serwisie, proszę zaloguj się lub zarejestruj.

33 Komentarzy

kacper0623 Użytkownik zweryfikowany 258,847 punktów 2 7 13
"Królewna Śnieżka" to jedna z moich ulubionych baśni.Dlatego też uwielbiam tę Disneyowską jak i OUAT'owską wersję.Sądzę,że główna różnica między bohaterkami leży w tym,że ich zachowania są podobne do zachowań kobiet w czasach, kiedy "powstały".Ta słodka,niewinna i dziecinna to rok 1939,a ta buntownicza nie czekająca na ratunek 2011.Genialny post !
+11 głosów
 
Najlepszy komentarz
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dokładnie tak! Współczesne kobiety przestały marzyć o książętach z Bajki i wzięły losy w swoje ręce, zupełnie jak nasza Śnieżka ♥
EvilRegal_77 Zarejestrowany użytkownik 161,214 punktów 3 8
Świetnie wszystko opisane!
+15 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dziękuję, dearie ♥
xvmbbh Zarejestrowany użytkownik 49,681 punktów 5
Snow White Mary to nasza śnieżka z łukiem lub ew. mieczem ❤ i do tego charmingowie i ich 'zawsze cię odnajdę ❤❤ achh, genialny post!
+15 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Gdybym usłyszała te magiczne słowa, rozpłynęłabym się na miejscu <3 Przy okazji, śliczne profilowe
Krokodyla skóra Ci służy <3
Oyku Zarejestrowany użytkownik 7,375 punktów 14
W dzieciństwie to była moja ulubiona księżniczka Disney ciekawy post przynajmniej si czegoś o niej dowiedziałam
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Moja również! Jednak nie znałam tej wersji z trzema próbami, a że wydała mi się ciekawsza, postanowiłam o niej wspomnieć ♥
tempxbrenn Użytkownik zweryfikowany 116,853 punktów 2 7
Uwielbiam i Disneyowską i OUAT'owską wersje!
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Obie cudowne, prawda? ♥
Wicked Zarejestrowany użytkownik 12,255 punktów 3
Nigdy nie lubiłem Disneyowskiej wersji, taka nierealna trochę jak dla mnie. Dziewczyna wychowana w pałacu, nagle ucieka do lasu i w ciągu paru chwil znajduję przyjaznych krasnoludków, którym gotuje i sprząta. OUATowska wersja o wiele lepsze, bo poznajemy dokładniej jej historię i jest ona bardziej prawdziwa niż jej poprzedniczka.
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
A przede wszystkim dowiadujemy się, co takiego zrobiła, że Królowa pragnie jej śmierci, bo serio, uroda to błahy powód ;p
likaalonso Użytkownik zweryfikowany 217,738 punktów 5 12
Jeju, Kinia jak Ty cudownie piszesz! ❤
Kocham Śnieżkę jako baśń i jako bohaterkę,  choć w naszym ouat czasami mnie irytowala to mimo to na prawdę jestem z niej zadowolona, róbi świetna robotę w tym serialu,  regina tak wiele jej może zawdzięczyc, emma również, nie wspominając o hooku i jego hi mummy hahah!
+13 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Ją albo się kocha albo wręcz przeciwnie. Przyznaję, mnie też irytowała momentami, ale mimo wszystko jest wspaniałą postacią, która trzyma pozostałych w ''kupie''. Mam wrażenie, że bez niej, wszystko by się posypało. No, a przede wszystkim nie mielibyśmy Wybawicielki!
Annevue Użytkownik zweryfikowany 649,416 punktów 1 6 12
Wow! Ten pościk to sztosik! Powinien być przypięty do polecanych jak nic
Coraz bardziej przekonujecie mnie do serialu, a to wprowadzenie i to jak się rozpisałaś chciałabym tak wspaniale pisać, graty!
A ta historia naprawdę wspaniała, trochę odniosłam wrażenie, że Królowa Śnieżka jest jak Robin Hood, bo okrada bogatych xD
+11 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dziękuję bardzo, wiele to dla mnie znaczy. ♥

Z całą pewnością Robin i Śnieżka mieliby o czym ze sobą porozmawiać. Kto wie? Może wymieniliby się taktykami, a nawet zawiązaliby sojusz?
likaalonso Użytkownik zweryfikowany 217,738 punktów 5 12
oj Aniu,  robin hood również jest w naszym cudownym serialu i jak poznasz go bliżej to jestem pewna, że będziesz zachwycona ❤
Landfiona Zarejestrowany użytkownik 1,211 punktów 2
Musze to objerzeć! Szkoda tylko że już znam  fabułę...
+11 głosów
Lip 2, 2017
Valide Safiye Sultan Zarejestrowany użytkownik 3,076 punktów 24
Wow duzo sie dowiedzialam moze zaczne ogladac ten serial
+11 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Polecam! Czeka na Ciebie jeszcze duuużo wspaniałych postaci i wątków! <3
Piotr Baranowski Super Administrator
post dnia, tyle w temacie. dla takich ludzi jak Ty warto bylo stworzyc ten serwis
+11 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Nawet nie wiesz jak bardzo się ucieszyłam! Teraz cieszę się podwójnie widząc tutaj i Twój komentarz. Mam nadzieję, że przyszłe posty również będą na tyle ciekawe. c:
Zielony_Kapturek Zarejestrowany użytkownik 70,516 punktów 1 2 8
Świetny post! Bez dwóch zdań zasłużony na post dnia!  Opisałaś to przyjemnym językiem, z łatwością i przyjemnością się czytało.
Nie przepadałam kiedyś za Śnieżką Disneya, lecz odkąd poznałam OUaT, to moje uczucia do tej postaci się zmieniły. Uwielbiam Śnieżkę jako przykład zaradnej i samowystarczalnej kobiety, a i z Dawidem stanowią idealną parę.
Mimo zamieszkania w Storybrooke jest ona dalej tą samą kobietą, co w Zazarowanym Lesie, gdy przychodzi zagrożenie. Chwyra za łuk i jest gotowa bronić swoją rodzinę, jak kiedyś bronilaby swojego skarbu
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
To prawda, Śnieżka zawsze walczy jak lwica, zwłaszcza jeśli chodzi o jej najbliższych ♥
pasquarelli Użytkownik zweryfikowany 235,090 punktów 1 3 14
ojejku, świetny post <3
Osobiście Śnieżka nie była moją ulubioną królewną jeśli chodzi o powieści. Jakoś tak niezbyt lubię gdy kobiety są kreowane na, że tak się wyrażę, głupie gąski zależne od kogoś. Zdecydowanie preferuję gdy potrafią zatroszczyć się o swoje dobro samodzielnie. Właśnie dlatego bardzo spodobało mi się przedstawienie Snow White z innej perspektywy w OUAT. Od początku tak właściwie była jedną z moich ulubionych postaci. Taka silna i niezależna, a jednocześnie skrzywdzona przez swoją dziecięcą naiwność. Bo jakby nie patrzeć Cora to wyrachowana intrygantka (oczywiście nie bez przyczyny, ale jednak), która zagrała na uczuciach małej dziewczynki, by osiągnąć swój cel. Mimo całej sympatii jaką ją darzę, muszę przyznać, że była podła. Nawet jeśli zrobiła to tylko i wyłącznie dla Reginy by ją wzmocnić i posadzić na tronie.
No, ale wracając do naszej kochanej bohaterki postu, jak dla mnie serialowa Śnieżka jest po prostu cudowna.

pozdrawiam xx, jeszcze raz gratuluję bardzo ciekawego postu
+piszesz może jakieś opowiadania? jeśli tak to chętnie wpadnę bo bardzo podoba mi się styl twojego pisania haha
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa, wiele dla mnie znaczą i dodają niesamowitych skrzydeł, aż chce się pisać! <3 Opowiadań jako takich nie piszę, ale posiadam konta w Role Play i jeśli chcesz mogę podesłać link do profilu w wiadomości prywatnej. ♥
Nisa N. Zarejestrowany użytkownik 13,016 punktów 4 58
Bardzo ciekawy artykuł, miło poczytać
+10 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dziękuję bardzo <3
Klarciocha Użytkownik zweryfikowany 574,744 punktów 3 10
swietne xdd
+9 głosów
Lip 2, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
♥♥
Paulina Korejke 3 Użytkownik zweryfikowany 577,846 punktów 4 14
Królewna Śnieżka to jedna z moich ulubionych bajek Disneyowskich <3
+9 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Taka słodka, niewinna... No i wiedzie szczęśliwe życie z Księciem... Która by nie chciała żyć długo i szczęśliwie? ♥
Pacia z Setki Użytkownik zweryfikowany 30,464 punktów 1 7
swietny post! <3
+9 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Cieszę się, że się podobało <3
Chanel Użytkownik zweryfikowany 510,270 punktów 1 5 11
Ten artykuł sprawił, że coraz bardziej mam ochotę zacząć oglądać ten serial. Próbowałam już dwa razy, ale zawsze coś mi przeszkadzało, ale może teraz wreszcie się uda. Naprawdę super to wszystko opisałaś i aż chce się samemu obejrzeć i to wszystko ocenić
+8 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
A widzisz!  MAMY CIĘ!  miłego seansu <3
Kr3jzoL Zarejestrowany użytkownik 15,923 punktów 4 48
Pamiętam ją z dzieciństwa. Pięknie opisane. Gratuluje.
+7 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dziękuję bardzo <3
oneLove121 Zarejestrowany użytkownik 92 punktów 1
fajny post
+7 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Cieszę się bardzo <3
misaki_123 Zarejestrowany użytkownik 1,190 punktów 2
Królewna Śnieżka do baśń dzieciństwa!♥ Świetnie tu wszystko opisujesz, pozdrawiam!
+7 głosów
Lip 3, 2017
Sultan_Lady Zarejestrowany użytkownik 1,354 punktów 8
Wow,genialny post
+7 głosów
Lip 3, 2017
Marcelka Zarejestrowany użytkownik 13,883 punktów 1 6
Genialny post! <3
+6 głosów
Lip 3, 2017
Marcelka Zarejestrowany użytkownik 13,883 punktów 1 6
+ Chyba zacznę oglądać ten serial. A Ty, dzięki temu postowi się do tego przyczyniłaś xD <3
+5 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Nie ma czasu do stracenia! <3
AgusBaePL Zarejestrowany użytkownik 182 punktów 1
Królewna Śnieżka w obu wersjach jest przepiękna, ale Disneyowska,  stworzona jest bardziej dla dzieci.  Jest basniowa,  z kolei druga wersja księżniczki jest bardziej samodzielna i waleczna, współczesna. Świetny materiał!
+5 głosów
Lip 3, 2017
Jaszczura B) Użytkownik zweryfikowany 12,554 punktów 1 3 10
Gdy byłam dzieckiem, uwielbiałam Śnieżkę Była moją ulubioną księżniczką, i przebierałam się za nią na balach w przedszkolu Świetny post!
+5 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
To były na pewno udane bale. W końcu tam gdzie jest Śnieżka, wszystko musi być doskonałe. ♥
nacia133911 Zarejestrowany użytkownik 9,818 punktów 14
nigdy nie ogl Once Upon a Time ale na pewno kiedyś obejrzę
+4 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Warto! <3
mxmmyzenere Zarejestrowany użytkownik 632 punktów 4
Świetnie napisane!
+4 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dziękuję bardzo <3
misiakyo Zarejestrowany użytkownik 21,871 punktów 1 4
Dobra robota! Uwielbiam obie wersje Śnieżki
+3 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dziękuję bardzo <3
Plichtaczek Zarejestrowany użytkownik 37 punktów 1
Świetny opis, wszystko bardzo dokładnie napisane.
Pomimo tego że jestem ogromną fanką Disneya i jego bajek, w szczególności tych starszych, to za Śnieżką nigdy nie przepadałam. Każdy z mojego otoczenia zawsze ją uwielbiał i podejrzewał że to mogło w jakiś sposób przyczynić się do mojej niechęci do niej, gdyż najczęściej kiedy wiele osób zaczyna kogoś/coś lubić  ja automatycznie przestaje. Dla mnie Śnieżka zawsze była za "idealna", wspaniały wygląd, według wszystkich nienaganne zachowanie itp.
+3 głosów
Lip 3, 2017
xvmbbh Zarejestrowany użytkownik 49,681 punktów 5
W ouat już nie jest taka... Nienaganna :'))
Angelika z Setki Użytkownik zweryfikowany 50,818 punktów 1 8
Jesu boski post ZACZYNAM DZISIAJ OGLĄDAĆ TEN SERIAL
+2 głosów
Lip 3, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
W takim razie zarezerwuj sobie już następne dni, bo jak zaczniesz, będziesz chciała więcej i więcej. ♥
Martyna Mazurek Zarejestrowany użytkownik 274 punktów 1
Jedna z najlepszych bajek! Mogłabym ją oglądać bez końca.
+2 głosów
Lip 3, 2017
kacper0623 Użytkownik zweryfikowany 258,847 punktów 2 7 13
JEZU JAKI GENIALNY POST ! POST DNIA POST DNIA !
0 głosów
Gru 29, 2017
Kinga Nosek Użytkownik zweryfikowany 169,221 punktów 1 4 14
Dziękuję bardzo!

Twój wynik:

Jeszcze w nic nie grałeś. Nie odnotowano żadnej aktywności w grze.
83 osób na stronie
0 Użytkowników oraz 83 Gości
Dziś posty czytano : 3374 razy

Zainteresowani tym postem

Liczba osób: 3

 1. Bambinos
  89316 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 1. Paulina Korejke 3
  31693 punktów
 2. Heartbreaker
  15822 punktów
 3. justine_drzewo
  7438 punktów
 4. Malwina Konat
  3516 punktów
 5. JakubWichowski
  1178 punktów
 6. sandracz56
  665 punktów
 7. natusia_766
  186 punktów
 8. olaczaplicka
  146 punktów
 9. bemorehappy2003
  83 punktów
 10. x_kinga.xx
  59 punktów
 1. Mad (Redaktor)
  65875 punktów
 1. oliviaxy (Rywal)
  18804 punktów
 1. Asia Skoczylas (Redaktor)
  42570 punktów
 1. zuzia11 (Rywal)
  5934 punktów
 1. Bambinos
  89316 punktów
 2. Ananasy Sylwii
  60818 punktów
 3. Jereminators
  52721 punktów
 4. Shawn Mendes Army
  7074 punktów
 5. Misiaki Sysi
  6604 punktów
 6. Beliebers
  3079 punktów
 7. Riverdale
  2514 punktów
 8. Once Upon A Time
  2118 punktów
 9. Kluseczki Olgi
  992 punktów
 10. Beautilles
  136 punktów
 11. MMers
  81 punktów
 12. Selenators
  72 punktów
 13. Directioners
  41 punktów
 14. Sheerios
  41 punktów
 15. Supiwerki
  33 punktów
Kontakt Post